Reklama

středa 29. dubna 2020

Nesnesitelné dilema hostů České televize

 
Lubomír Man 
29. 4. 2020   Outsidermedia
Moderátoři a moderátorky to snad mají od vedoucích zpravodajské redakce ČT přímo rozkázáno a možná v tom byli dokonce i odborně proškoleni. A o čem že to vlastně mluvím?
Mluvím o technice kladení sugestivních otázek. 


V životě jsem jich od nikoho neslyšel více, než právě od moderátorů a snad ještě víc od moderátorek zpravodajství ČT, když vedou rozhovory s lidmi, které si do pořadu buď pozvali, nebo se s ním spojili telefonicky, kdy se moderátorem pozvaný prezentuje na monitoru jen svou fotografií.

V obou případech je to jedno, je to prostě ten host, který nebyl do vysílání zpravodajského pořadu pozván proto, aby zde něco nového či dosud neznámého posluchačům sdělil či dokonce prozradil, ale výhradně jen a jen proto, aby divákům oznámil onu velkou a překvapivou novinu o tom, že má naprosto stejný názor jako ta slečna ať s vlasy nazrzlými, či černými či kudrnatými, která se jej právě teď na cosi ptá. Třeba takto:

„Jak myslíte, že vláda zvládla nápor pandemie? Myslím, když uvážíte ten zmatek, kdy každý člen vlády mluvil jinak, existoval absolutní nedostatek roušek, respirátorů atd.?“

Hostu, který si tuto až nevkusně návodnou otázku právě vyslechl, je v tu chvíli vše jasné. Moderátorka ode mě žádá, abych vládu rozcupoval na tisíc kousků. O tom není žádná pochybnost. A otevřeně ode mě chce nejen, abych to, co její otázka obsahuje, potvrdil, ale určitě i to, abych to navíc i demonstroval nějakými průkaznými příklady. Jistě, jinak by si mě sem nepozvali, proto tady jsem. Herdek, co teď? U televizoru mě teď vidí rodina, ale nejen ta nejužší doma, ale i ta širší, Keprtovi z Vysočiny, Smrčkovi z jižní Moravy, otcův bratr z matčiny strany z Kouřilova, který vždycky prohlašoval, že já jsem přesně ten typ, co díru do světa neudělá. Kristova noho, a teď barevně světélkuji v milionech domácností celé republiky a když se teď téhle mrše vzepřu, světélkovat přestanu a nerozsvítím se už do konce života!

I stalo se, že se už našli i takové či takoví, kteří se vzepřeli. Vzepřela se slavná zpěvačka Soňa Červená Danielu Takáčovi, vzepřela se tisková mluvčí IKEM Lindě Bartošové. Třebaže obě dobře věděly, že si tím kopou cosi jako svůj televizní hrobeček. Ale nemohly jaksi jinak.

Měly by mít – a právě vedle budovy ČT, kam zavítaly jen jednou – v betonu odlitou svoji stopu.
15 komentářů :

 1. To si pište, že jsou na to pečlivě všichni školeni a ještě pečlivěji vybíráni, neboť lži musí působit přesvědčivě, Maximum v ČT jsou polopravdy a když skutečná pravda přece jen vyjde najevo, tak velice umně je vykonánobrat o 180° a z negace se stává pozitivum.

  OdpovědětVymazat
 2. ČT a její redaktoři nejsou hodni slušného slova a já nechci být sprostý :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petr Dvořák,Petr Mrzena,Martin Fridrich,Měřička a další pacholci v ČT a zejména redaktoři ve zpravodajství jsou protinárodní hajzlové.Jsem přesvědčen,že jsou agenti napojení na CIA a nadnárodní bankovní hajzle.
   Neznám důvod proč je takto neoznačit.

   Vymazat
 3. Sebevíc inteligentní a uznávaný jedinec nemůže odolat ČT zmijím, které jsou v manipulativních rozhovorech, slovních exhibicích a ovlivňování směru tzv. dialogu důkladně trénované, zejména když si podrží právo posledního slova. Na ně nemá ani největší štěkna z ulice a bývala domovní důvěrnice.

  OdpovědětVymazat
 4. Bohužel nelze než souhlasit a platí to nejen pro zpravodajství ČT a všechny moderátory. A není to jen televize , ale i Český rozhlas, jde hovořit podobně s různými malými rozdíly. Ale to je jen jedna stránka věci , to další je, že už samotný výběr pozvaných hostů je selekcí a politici, ekonomové,profesoři jsou většinou jednoho a to dle ČT a ČR správného názoru. No proč by lidé jinak četli Parlamentní listy, Novou republiku, Aeronet, Sputnik a Protiproud a další.

  OdpovědětVymazat
 5. Vedle sugestivních otázek mají moderátoři i velkou praxi v tom, skočit mluvícímu do řeči, když obsah jeho výpovědi je v rozporu s potřebami diktatury kapitálu. Tedy v tom, jak byli vycvičeni goebbelsovskou soldateskou v čété. Ty jejich rozhovory nemá smysl moc sledovat, snad jen pro pobavení , asi jako jsme chodili do cirkusů na klauny, asi jak jsme rádi se dívali na Laurela a Hardyho a další, kteří demonstrovali divákům, jak vypadá lidská blbost. Na některých je vidět, že jim to až tak nevyhovuje, jak musí blábolit, ale jiní se cítí jako ryba ve vodě, prostě se s mentalitou blbce narodili a jsou tedy šťastní, že tuto roli mají!

  OdpovědětVymazat
 6. Sugestivní a zejména kapciózní otázky jsou v právní vědě považovány za v rozporu se zákonem - což může vést ke zpochybnění, či dokonce neuznání důkazu!
  Ovšem ppkleslá propagandistická novinařina na podobných podpásovkách stojí. Pravda, v inkvizičních procesech byly běžné - a kacíři a "čarodějnice" dobrovolně přiznávaly spolky s ďábly i se samotným Luciferem.
  I v době neomezené moci a zvůle Církve se ale našli slušní lidé, kteří se takovým praktikám vzepřeli... a někteří z nich to prý i přežili...

  OdpovědětVymazat
 7. Kabala padá a s ní padne i zločinná ČT...
  https://tadesco.org/marneho-okenko-29-04-2020-politici-chaoticka-situace-ve-vsech-statech-nastal-zlom/
  EVROPA A AKCE SHAEF
  Sledujte prosím mapu zemětřesení, která se v nenormálním počtu dnes objevují po celé Evropě. A to od 2 do 30 kilometrů, kde se objevují nepřirozená zemětřesení. Nenechte se prosím zastrašovat médii, že na vše je již pozdě, vyčkejte, než Vám bude řečena pravda. Není vyloučeno, že to bude právě nová televize CNN Prima, která asi bude v rukou SHAEF a začne vše odkrývat. Nevím jistě, ale je to možné. Věznění lidí doma bez jakýchkoliv práv je trestuhodné.

  NĚMECKO – LEDY SE PROLAMUJÍ
  Zajímavá zpráva byla v dnešních německých novinách Bild Zeitung, které už nikdo nečte. Zároveň se dostala na veřejnost přes Axel Springer vydavatelství. Tak odedneška je lidé zase začnou číst. Naprosý průlom. NĚCO VELKÉHO SE V NĚMECKU DĚJE. Asi pro spící ovce musí být probuzení pomalé…..

  OdpovědětVymazat
 8. Stydím se za protinárodní českou televizi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stydím se za vládu, která jim toto jednopohledové ideologické svinstvo dovolí.

   Vymazat
  2. Vždyť proto byla okupace Kavek v čele s Rumlem, aby ji ovládla ta správná parta a určovala jediný správný pohled. Ti jediný věděli proč spacáková revoluce musí televizi uchvátit do svých pazourů za každou cenu. V té době Havel mlčel, poslanci nic, jenom Klaus st. chtěl privatizaci.

   Vymazat
 9. To, co píšete, ja přesně tak, jak jste to napsal. Kdo chce vidět, ten to vidí. Jenže tento stav trvá již dlouhá léta a je zcela otevřeně kritizován. A co na to ČT a jí ovládající parta darebáků? No přece nic. Naopak to vypadá, že jsou tím ve svém boji posilováni. Jsou ještě drzejší, ještě agresivnější a ještě zarputileji lžou, provokují a manipulují. Je vidět, že kritika a nadávky se již dávno míjí účinkem. Je třeba, aby zodpovědní začali jednat a proti zdivočelé, desinformační, prolhané, štvavé, fašistické mediální žumpě účinně zakročili a rázně ji přivedli k plnění úkolů, pro které byla zřízena a za které ji ze zákona musíme platit. Pokud k tomuto nedojde, bude se situace stále zhoršovat a do nekonečna na nás budou z obrazovek povykovat ošklivé vychrtlé stařeny typu Witowské a Fridrichové, drzých neurotiček Tvarůžkových, všelijakých Moravců, Jílkových, Wollnerů, Rosích, Zárubů a dalších a dalších zdivočelých redaktůrků a jejich podivných hostů. I nadále toto médium bude hájit a prosazovat postoje a zájmy zákulisních hráčů, kteří v naší zemi vytloukají své renty a k tomu potřebují naši poslušnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máme kliku, nejsme ve středověku i když by si to někdo přál. Když má host v ČT právo odpovídat jen ANO, nebo NE, tak mi to připomíná konsul, který Mistra Jana Husa odsoudil na hranici a to snad opravdu nehrozí. Slušnosti a demokracii je ale toto chování vzdáleno na kilometry.

   Vymazat
  2. Upálit přímo fyzicky nemá smysl, protože pak si lidi vytvoří - co kdyby - nového Husa.
   Úroveň redaktorů a nejen ČT, ukazuje, kam až lze spadnout za pomoci dnešního vzdělávacího procesu spolu s dosud - jimi - oficiálně nepřijatým, ale v realitě prováděným, politickým směrem Vlezdoprdelismem.

   Vymazat
 10. Není možné odhlásit placení ČT a ČRo s odůvodněním, že neposkytují koncesionářům zákonné informace o svých platech? Prošlo by to právně? Přece není možné ubohé zdůvodnění Dvořáka, že na to česká populace ještě není připravená. Proč to nezveřejní Ministerstvo financí, musí to přece vědět.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.