Reklama

čtvrtek 16. dubna 2020

Novotný: Socha Koněva je obětí státního tunelu. Pomníkovou válku orchestrují USA

Stanislav Novotný
Vladimír Franta hovoří se Stanislavem Novotným
16. 4. 2020   Sputnik
Expolicejní ředitel Stanislav Novotný zodpověděl otázku, zda to nakonec nevypadá tak, že socha Koněva byla „ukradena“ či „unesena“. Zvažujeme jiné aspekty celého případu. Bylo by smutné, kdyby umělecko-historický artefakt, jenž stál na svém místě po několik desítek let, padl za oběť nějakému sběrateli kuriozit a bizarností. Tohle by se mohlo stát.


MČ Prahy 6 odstranila sochu maršála Koněva za peníze daňových poplatníků. Tato socha je v depozitáři v Měšicích, kde měsíčně stát vynakládá tisíce za její „uskladnění“. Uskladněna je u soukromé firmy ARTEX, která o sobě na svém webu uvádí: „ARTEXARTEX je úzce specializovaná společnost, která nabízí komplexní řešení v oblasti transportu a uskladnění uměleckých děl.“
Je to především tunel do veřejného rozpočtu. Na protiprávní demontáži vydělávají soukromé firmy a občané tak platí zbytečné náklady. Rád bych také upozornil, že loňské zastupitelstvo městské části pověřilo radu Prahy 6, aby pro sochu našla důstojné uplatnění. Takovým uplatněním se jistě nejeví místo ve skladu! Řeči o dohodě s Muzeem paměti 20. století nedávají žádný smysl, protože zamýšlené muzeum nemá zatím ani prostory, doposud fyzicky neexistuje.

Pokud socha ukradena (unesena) byla či byla obrazně řečeno „jen vytunelována“, stát vlastně platí sám sobě výkupné do doby, než se socha Koněva situuje do Muzea paměti 20. století. Muzeum bude zřejmě vybírat vstupenky a socha se stane výdělečným nástrojem. Není to už trochu moc?

Je jasné, že pokud to půjde, bude socha dále zobchodována. Nyní platíme za absurdní starostenskou zlovolnost my občané. Příště to budou třeba turisté či výstřední sběratelé. Nic z toho není slušné, a nechť opět čtenáři posoudí, co z toho je historicky korektní.

Kalousek se nechal slyšet, že když Pražané mohli odstranit sochu Stalina, proč by nemohli odstranit sochu Koněva?

​Protože památník Koněva chrání mezinárodní smlouva, kterou podepsal Václav Havel a Boris Jelcin v roce 1993. Maršál se nemusí každému líbit, ale obecně je především vnímán jako jeden z klíčových hrdinů vítězství nad nacismem. Proto jej také vyznamenali Francouzi, Britové i Američané.

Stalina Pražané odstraňovali coby symbol kultu osobnosti v období tzv. chruščovovského tání. Dnešní obrazoborci však vyvolávají neadekvátní pomníkovou válku, neboť si ji přejí jejich američtí „přátelé“ (ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov dnes informoval, že odpůrce odstranění památníku Squire Patton Boggs připravil zprávu odůvodňující rozhodnutí o demontáži památníku. Velvyslanectví se v souvislosti s tím obrátilo na tuto firmu, neobdrželo však žádnou odpověď. Antonov to považuje za náznak, že mají co skrývat, pozn. red.)

Koneckonců je to právě americká Squire Patton Boggs, jež platí otce starosty Koláře a zároveň radí jemu samému. (Daná firma o sobě sama na své webu uvádí: „Squire Patton Boggs je globální právnická kancelář poskytující plnohodnotný servis. Provádíme vhled tam, kde se setkávají právní, obchodní a vládní záležitosti, dáváme vám hlas, podporující vaše ambice, takže dosahujete lepších výsledků. Náš všestranný tým 1500 právníků ve 45 kancelářích ve 20 zemích poskytuje bezkonkurenční přístup k odborným znalostem a neocenitelným konexím v daném prostoru. Poskytujeme bezproblémový servis, který provádíme v plné škále, a to jak lokálně, tak celosvětově. Poradíme si s každou záležitostí, jurisdikcí či trhem.“, pozn.).

Čím by se Muzeum paměti 20. století mělo odlišovat od Muzea komunismu, kde mimo jiné vystavují zubaté matrjošky, olympijského méďu s mašinkvérem a omylem tam pouštějí písničku „Proč ten jetelíček roste u vody“ (1940) …

Jsem naprosto proti tomu, aby vznikaly další podobné instituce závislé na státních či municipálních financích. Budou opět přeplněny zideologizovanými a nekvalifikovanými lidmi, kteří na základě svých pocitů a dojmů budou předvádět tristní výsledky à la Ústav pro studium totalitních režimů. Chce-li někdo další muzejničit, nechť tak činí za své a na soukromém pozemku. Ten nás aspoň nemusí zajímat.

Na závěr: Jak maršála Koněva v proměnách času chápete vy? Mohl byste vše podtrhnout a sečíst jasným stanoviskem?

Silné, vynikající a rozhodné osobnosti vyvolávají vždy diskusi okolostojících. Budiž pro nás podstatné, že Ivan Stěpanovič Koněv je zapsán do našich a světových dějin jako schopný vojevůdce a hrdina, který lvím podílem pomohl ukončit nejstrašnější válku v dějinách, v jejímž závěru navíc osvobodil Prahu. A to je na pomník!


64 komentářů :

 1. Zcela souhlasím! Zločinci, kteří sochu odstranili, musí být potrestáni. Plukovník

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedna věc je, zda si potrestání zaslouží. Zcela bez diskuse ano.
   Druhá věc je, zda potrestáni budou. Myslím si že ne.
   Když sleduji morální rozklad společnosti, jejímž jednoznačným důkazem je řízený úpadek vzdělávání mladé generace, nemyslím, že se v dohledné době (za našich životů) dočkáme nápravy. Rozklad je vždycky jednodušší, než budování něčeho nového, neřkuli lepšího. Budování je spojeno s výdejem mnohem většího úsilí a vznikem nepohodlí. Studium samozřejmě zabírá čas, kterého pak zbývá méně na zábavu. Navíc, větší míra vědomostí nutí lidi přemýšlet. A to je v dnešní době nežádoucí.
   Shrnuto, vládnoucí elity podporují hloupnutí populace. Hlupák se dá mnohem lépe ovládat a většina mladých tuto "strategii" s vděčností přijímá. Pro ně nejsou důležité vědomosti, které je navíc obtěžují, ale titul. Proto dynamicky roste počet blbců s titulem a proto také zůstanou viníci nepotrestáni.
   Navíc, připravme se na to, že provokace tohoto typu porostou. A to jak do závažnosti, tak do počtu. Za několik let se nám bude i odstranění sochy Koněva zdát, jako malichernost. A věřte, že bych se strašně rád pletl.

   Vymazat
  2. Na Divokém Západě ,tam především, ale nejen tam existoval soudce, kterého se bál každý lump.
   Díky němu se drtivá většina tehdejších obyvatel městeček chovala slušně!!!!!

   Vymazat
  3. To, že odstranění sochy maršála v předvečer výročí osvobození Prahy je provokace namířena proti Rusku není pochyb !! Že si Pražané zvolili na radnice lidský odpad je jejich věc, ale to, že ministr vnitra Hamáček a premiant Babiš dělají mrtvé brouky a porušení zákona jim nevadí signalizuje koloniální postavení "naší" zemičky !! Zdraví petr Herout.

   Vymazat
  4. Pan Kolář porušil ruské zákony a může být souzen v Rusku podle vzoru, který vytvořily USA. Např. v r. 2008 byl v Thajsku zadržen Rus Viktor But, v r. 2010 byl převezen do USA a r. 2012 byl odsouzen k 25 letům vězení, které si dosud v USA odpykává. Na dalším případu se nezákonně podílelo i Česko, které vydalo v r. 2018 do USA ruského občana Jevgenije Nikulina. Nikulin je zatím držen v americkém vězení, kde může být odsouzen až na 30 let za počítačové podvody. Takže pokud bude Kolář v Rusku obviněn z nějakého zločinu, může se mu přihodit, že ho sbalí někde na dovolené v zahraničí tamní policie a pošle ho do Ruska k výkonu trestu. U nás nejspíš k ničemu odsouzen nebude, myslím, že se nezákonného jednání proti českým zákonům nedopustil.

   Vymazat
  5. 8.40 tehdejší soudce a šerify povětšinou dělali zločinci a vrazi kteří vložili svů potenciál do ochrany zákona. Proto se jich každý bál. Příkladem je např. Hitschkok alias divoký Bill, který ještě než zamířil tak střílel. Pořádek uměl opravdu udělat.

   Vymazat
  6. Toto o to jde! Dopustil!

   Vymazat
  7. 9,50
   Není moc zemí, které mají s Ruskem smlouvu o vydávání zločinců. A ještě méně je těch, které tuto smlouvu, v případě vydání Koláře, naplní. A věřte, že bych si nic jiného nepřál. Aby ho sbalila policie hned po příletu na letišti a v klepetech poslali šupem do Moskvy. Ale jsem realista.

   Vymazat
  8. 9:50
   Dopustil! Neonacista Kolář a radní Prahy 6 porušili mezinár. smlouvu mezi ČR a Ruskem, protože ta socha byla odstraněna a není nikde přístupná, bude delší dobu ležet v depozitáři. Což je porušení smlouvy, kde je uvedeno, že tyto pomníky musí být udržované a přístupné! Jinými slovy - vláda by měla konat anebo by měli občané podávat trestní oznámení na neonacistu Koláře.

   Vymazat
 2. Jó, kluci a holky Aspenu,z party kvanavé Madly teď kopou na všechny strany Číny. Ten vir je čínskej a za to zaplatíte, hlásá Doník až mu ofina vlaje. A lokajové pobíhají a všude říkají ten čínskej vir. A Českej generál povede misi v Mali. To je jásotu. Kolik pak se nám tam našim žoldákům povede povraždit lidí? No a hranice, ty se musej rychle otevřít, hlásá do této party též zapletená, nikým nechtěná parta senátorů. Jde to s námi tak trošku z kopce, zahraniční agenti si už veřejně
  začínají hrát na vůdce. o které tu nikdo nestojí. Leda tak ještě Novotný, Hřib, Kolářové, Kalousek. Ti tak vypadnout z okna, třeba na návštěvě u Doníka, a třeba tak ze šedesátého patra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA od 2017 vyvijeji smrtelne viry. Sekunduje jim v tom Dr. Smrt, alias Bill Gates, ktery poklada za nutne redukci obyvatel na zemi na 5 %.
   Kdo tedy vir vyvinul a dal do obehu? Uz na jare 2019 byla prvni umrti, kvalifikovana jako chripka, ci dusledek koureni E cigaret v USA. O mesice pozdeji v Italii a jeste pozdeji ve Wuhanu.
   Mimo casove posloupnosti dokladaji puvod viru i mutace viru, ze kmen byl uvolnen v USA. Trump lze jak kdyz tiskne. Stale je v rukou Deep Statu a nesmel ani na prehlidku do Moskvy.
   Posledni zprava o viru s fakty:
   https://aeronet.cz/news/cina-ukazala-na-americkou-vojenskou-laborator-usamriid-ve-fort-detrick-v-marylandu-s-nejvyssim-stupnem-biologicke-ochrany-v-usa-na-stupni-bsl-4-jako-na-misto-odkud-unikl-prvni-kmen-coronaviru/

   Vymazat
 3. Otázka je, jestli je to jenom snaha naštvat Rusko, nebo hlavně rozeštvat Čecha a Evropu. Na první i druhé válce USA vydělali naprosto úžasně - finančně, vybrali patenty, kulturní bohatství, lidské zdroje a navíc ještě získaly s minimálními náklady punc osvoboditelů. Vážím si každého člověka, který bojoval proti Němcům a jejich fýrerovi - USA dávaly peníze, Anglie čas a SSSR krev. To "dávaly" je citát, byly to půjčky a anglánům jsme museli zaplatit i letadla, na kteých létali naši piloti v Bitvě o Británii a náboje, které při tom vystříleli.

  OdpovědětVymazat
 4. Lavička Havla na P6 250 tisíc, sundání Koněva a skladování další statisíce. Takto hospodaří P6 v době krize. Kdyby alespoň za své. Lidé se skládají na nemocné a tady se peníze vyhazují oknem. Má tento stát vůbec nějakou zahraniční politiku? Babiš je mrtvý brouk a Petříček-škoda mluvit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co voliči na P6? Polovina oprávněných jsou "mrtví brouci".

   Vymazat
  2. Ted´ je příležitost sundat tuto prodejnou vládu, jdeme do toho.

   Vymazat
  3. Lavička na P6 stála 850 tisíc!
   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/praha-6-se-placla-pres-kapsu-za-lavicku-na-pocest-havla-dala-850-tisic-40058490

   Vymazat
  4. 9:35 Uklidněte se. Prodejné vlády tady byly od 89 a zřejmě až tak nevadily. Na ten zaprodaný bordel politiků, pod americkou taktovkou se musí s rozumem a ne s hurá akci. To je to na co čekají. Přemýšlejte.

   Vymazat
  5. 9:35 - myslíte, sundat vládu a dosadit Mirka s Fialou a Piráty? A do čeho chcete jít? Já vám poradím do čeho máte jít.

   Vymazat
 5. Měšice,není to v zámečku zprofanového knížecího pána Buguoi.

  OdpovědětVymazat
 6. Našroubovat do Koněva USA, to už vyžaduje značnou dávku fanatismu. Ale diskutéři se, jak vidno výše, opět chytili a o to jde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:52 Napsat toto co vy , to již vyžaduje značnou dávku debility. Ušáky do ničeho nikdo šroubovat nemusel, jsou to bezohledná prasata mající na svědomí,počínaje miliony indiánů i další miliony lidských životů po celém světě. Je velice dobré, že konečně dochází k závěrečnému zúčtování, které semele i jejich obhájce. Jak říkal Werich "Kde blb tam nebezpečno",
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  2. Vis houby, jak USA vzdelavaji v Aspen institutu ceske zradce, kteri pak siri rusofobii odstranovanim pomniku, prejmenovanim namesti a stavenim pomniku Vlasovcum. Cil je provokovat Rusko, nastvat Rusy na Cesko a rozvracet u nas spolecnost. Tak vsude postupuji Americane ve svych koloniich jako Cesko, Slovensko i Polsko. Tam je to nejhorsi. Tam uz dlouho odstranuji pomniky Rudoarmejcu a kupuji 3 x drazsi suroviny z USA, americke zbrane a stavi jim zakladnu.

   Vymazat
  3. Omyl - nikdo USA nikam nešroubuje.Jen české politické a další šmejdy, kteří lezou USA do zadku! A komu do zadku lezete vy anonyme 6.52? Svěřte se.

   Vymazat
  4. Diskutující mají zřejmě zkušenosti s činností ambasády USA a pořád se nechávají "nachytat".

   Vymazat
  5. Toho vola 6:52 neporazíte, protože blbost nelze porazit. Lze ji jen konstatovat a "likvidovat". Blbec neuzná jiný argument než ten svůj a to ani když případně jeho názor plně přijmete i když třeba jen proto abyste měli klid.

   Vymazat
 7. Dobré ráno, četl jsem nedávno zajímavou úvahu nějakého polského novináře, že děti z Evropy se chtějí stát především "jútubery", politology, psychology, ekonomy. Asijské děti mají touhu stát fyziky, chemiky kosmonauty a zajímají se o jadernou fyziku. Kde a kudy se bude ubírat ekonomický rozvoj a řekl bych ekonomická exploze je zřejmě jasné. "Jútubeři" asi moc vysoké HDP nevytvoří. František

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani bych nerekl. Touhou mladeze ve mestech je dostat se do neziskovek, co dobre plati za Hawai. Je to exploze povalecu.

   Vymazat
  2. Pro 6:58, děti z Asie mají IQ o poznání vyšší než děti z Evropy. A také se to IQ dětí z Evropy programově snižuje a také se snižuje úroveň školství. Na to tvoření HDP službama brzy doplatí tzv. rozvinuté západní země, které se zbavili výrob a teď dováží kdeco. V řadě zemích si již děti myslí, že rajčata rostou v supermarketu a také tam "vznikají nějak asi zázrakem" potraviny. Ještě štěstí, že bo době tzv. totality nám zbyl pud sebezáchovy. Viděl jsem video předsedy vlády Nizozemska, který vyhlásil že nechá národ prochořet virem. A společne se systémem výběru lékařů ke studiu losováním mezi zájemci mají úmrtnost přes 10% a vyzývají stré ať přenechají ventilátory mladším. Inu také výsledek vzdělávacího systému. Žil jsem tam 10 let a jsem rád za ČR i s mými protivnými sousedy. Lepší protiva, než falešné úsměvy a objetí... JS,také VV

   Vymazat
  3. A teď si představte, jakou bychom měli mladou generaci, kdyby nechali školství na pokoji a neničili ho neustálými reformami pro reformy. A to přes to všechno na tom nejsme ještě -zatím, já vím - tak zle! Ale "statečně se blížíme" do cíle tuposti. Zítra bude největším snem mladých stát se skladníkem ...

   Vymazat
 8. Staré a mladé Kolář jsou hajzlové,protičeští idioti ve službách CIA a nadnárodních bankéřských hajzlů.

  OdpovědětVymazat
 9. Protesty proti koronavirovym opatrenim v USA:
  https://www.google.com/amp/s/amp.usatoday.com/amp/5147353002

  OdpovědětVymazat
 10. Jsou v tom též namočeni američané potřebují nepřítele aby opodstatnili nato. Aby se platilo do nato a kupovalo se americké zastaralé zbraně.

  OdpovědětVymazat
 11. Zde to jsem já u Koněva napaden za to, že jsem měl v rukou sovětskou vlajku. Podal jsem trestní oznámení na ty dva parchanty a policajti to poslali v vyřízení Kolářovi. Kolář to nehodlá řešit a tak jsem podal trestní oznámení na Koláře, že porušuje zákon, který mi dává právo, abych dostal nějakou morální satisfakci. V dalším kole už mi nezbyde, než jít vyfackovat tu americkou ambasádu v Praze, abych tedy nechodil ke kováříčkovi, když můžu jít přímo ke Kováři si zchladil žáhu na organizátoru. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/konev-socha-dcera-rusky-velvyslanec-zmejevskij-mistopredseda-kscm-simunek.A191216_121705_domaci_remy


  OdpovědětVymazat
 12. Mrzí mě, že vláda nevyužila možnosti převzít tu sochu a postavit ji na důstojné místo mimo Prahu. Tím důstojným místem je celostátní památník vojákům padlým ve druhé světové válce v Hrabyni. Tím by bylo možné prokázat, že nejsme všichni Kolářové a příslušníci TOP.

  OdpovědětVymazat
 13. no - naše deti vidia, že blahobyt sa dá regulérne ukradnúť - tak načo fyzika

  OdpovědětVymazat
 14. Mudr.Hřib, zlínský pirát, by mohl v předvolební kampani poradit svým soukmenovcům ve Zlíně, aby iniciovali přejmenování Hotelu Moskva na Hotel Václava Havla.
  Zkušeností na to pobral v Praze dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A myslím, že by hned dostal řádně po čuni, bo co je moc je příliš.

   Vymazat
  2. Hříbeček 🍄je🍄🗽je dokonalý .., 🐂💨

   Vymazat
 15. Nejde vůbec o sochu maršála Koněva, je to další potrava pro moderní otroky aby si nevšímaly že každý den odchází z našeho státu 2 miliardy korun a že jsme na počet obyvatel nejvykořisťovanější stát na světě. Plzeňáci radujte se tuto válku vyhraje Patton.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Pivoňka samozřejmě sem tím myslel válku o osvobození Československa.

   Vymazat
 16. Roger Stone: Bill Gates a globalisté využívají koronavirus k „povinnému očkování a mikročipování lidí“

  http://svobodnenoviny.eu/roger-stone-bill-gates-a-globaliste-vyuzivaji-koronavirus-k-povinnemu-ockovani-a-mikrocipovani-lidi/

  V Itálii je zákaz vycházení, ale nelegální imigranti se vyloďují nadále!

  http://svobodnenoviny.eu/v-italii-je-zakaz-vychazeni-ale-nelegalni-imigranti-se-vyloduji-nadale/

  Evropský parlament připravuje další útok na Polsko a Maďarsko v době koronavirové krize:

  http://svobodnenoviny.eu/evropsky-parlament-pripravuje-dalsi-utok-na-polsko-a-madarsko-v-dobe-koronavirove-krize/

  Lékařka nevládní organizace: Záchrana migrantů je důležitější než starosti s koronavirem:

  http://svobodnenoviny.eu/lekarka-nevladni-organizace-zachrana-migrantu-je-dulezitejsi-nez-starosti-s-koronavirem/

  Francouzští politici požadují amnestii pro nelegální migranty a tvrdí, že pomůže v boji proti koronaviru:

  http://svobodnenoviny.eu/francouzsti-politici-pozaduji-amnestii-pro-nelegalni-migranty-a-tvrdi-ze-pomuze-v-boji-proti-koronaviru/

  OdpovědětVymazat
 17. Zatím co maršál Koněv je a bude navždy zapsán v paměti myslících lidí, jako hrdina a osvoboditel, tak zkurvený parazit z MČ Praha 6 se svým vychcaným fotrem bude v paměti zapsán jednou pro vždy jako protistátní škůdce.

  OdpovědětVymazat
 18. Je neuvěřitelná náhoda, ale zrovna dneska na svůj svátek jsem narazil na něco neuvěřitelného. Kdo nezná ať se seznámí z úžasnou věcí. Prapůvodní fyzika AllatRa, nebo AllatRa TV mezinárodní společenské hnutí. Možná to znáte, pokud ne, je dobré se na to podívat, doporučuji.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 19. Byly a jsou rodiny, které škodily a škodí celý život-Havlova, Kolářova, Novotných atd.
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3203-kolaborant-kolar-se-boji-o-kolaboranta-syna-to-nema-v-nasich-dejinach-obdoby

  OdpovědětVymazat
 20. Na jedné naši akci u Koněva přišel nějaký zastupitel z Prahy 12 a řekl, že si na zastupitelstvu odsouhlasili, že když nech tu sochu Praha 6, že si ji vezmou a postaví v Praze 12, a je klid po pěšině. Je čas položit tuto vládu, ztratila veškerou důvěru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:37 A co tak si posvítit na piráty a STOP 09, vLastizrádné pošuky. O sochu bylo víc zájemců, ale musela být "uklizena", aby se Rusko víc ponížilo a urazilo. To je jasná objednávka a plní ji idioti. To samé se děje vůči Číně.

   Vymazat
 21. Pan kolar by se mel mel opatrovat,neni buh.

  OdpovědětVymazat
 22. Dnes ráno jsem na ČT24 zahlédl informaci o protestu před domem konzulárním zastoupením v Petrohradu. Někdo tam rozbalil transparent, na kterém bylo napsáno "Koněv na místo ku*vy". Později už tu zprávu neopakovali. Očekával jsem zběsilý rykot z televize, ale je ticho po pěšině.

  OdpovědětVymazat
 23. Ono chystané muzeum vůbec není zapotřebí. Už teď je mi jasné, co a jak tam bude prezentováno a o čem tam naopak nebude ani zmínka. Nebo snad máme někde speciální muzea a to pro každé století zvlášť ? Nebo se opravdu mýlím a u přesunuté sochy Koněva bude i vysvětlení za jakých pokoutných okolností byla přesunuta, a to i s omluvou pražských radní českým občanům a Rusku za tento zbabělý akt ? Ne, nemýlím se, nejsem na tomto světě čtrnáct dní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že to bude svinstvo, o tom není pochyb. JUDr. Marvanová má několik dětí s různě sehnanými chlapy. Dala i Cibulkovi s jeho siderickým kyvadlem. Cibulka může za zabití mého kolegy. Byl jako osmašedesátník v Cibulkově seznamu. Pravda a láska způsobila štvanici na něho, následovanou dvěma infarkty a pak smrtí.

   Vymazat
 24. Svržení sochy Koněva je samozřejmě ostudné konání hulvátů extratřídy za asistence veřejných činitelů a snad dokonce policajtů. Ale co můžete čekat od zparchantělých pohunků kapitalismu? Naopak budou na svůlj čin hrdí stejně jako by byli za nacismu poskoky Heydricha a živě vidím, jak strhávají sochy Masaryka, plivou na ně a zuřivě kopou. Prostě mentalita Prahy odpovídá eunacismu v plné kráse a tak lze jen gratulovat těm miliúchylkářům i pražské kavárně, dobytek by to nesvedl lépe! Snad ještě ČÉTÉ, JAKO PROPAGANDISTICKÉ MONSTRUM,PŘEKONÁVAJÍCÍ VŠE, CO KDY "UMĚL" GOEBBELS.

  OdpovědětVymazat
 25. 11:37. NEVÍM, CO MÁ SOUČASNÁ VLÁDA SPOLEČNÉHO se sochou Koňeva a nevím, proč by měla být položna. Pokud by někdo měl být položen, pak jsou to ultrareakeční partaje, které rozkradli za svých vlád republiku, zotročili ji mezinárodnímu kapitálu, především ODS a TOP 09. Tyto vlády provedli historicky největší loupež státního majetku v Česku a beztrestně a musíme jen doufat, že přijde nový Únor 1948 a spravedlnost na všechny ty šmejdy, co byli u předchozích vlád a co třeba dnes mávají i Prahou, jako hadrem k vytírání WC!

  OdpovědětVymazat
 26. Ivan Stěpanovič Koněv
  V zahraničí byl mimo jiné vyznamenán:
  Československo:
  Řád Bílého lva 1. stupně,
  Řád Bílého lva Za vítězství 1. stupně,
  Československý válečný kříž 1939,
  Velká Británie:
  Řád lázně (rytíř - komandér), The Most Honourable Order of the Bath
  Vojenský kříž, Military Cross
  Francie:
  Řád čestné legie (velkodůstojník), Ordre national de la Légion d'honneur
  USA:
  Řád zaslužné legie (vrchní komandér), Legion of Merit - stupeň vyhrazen pro hlavy spojeneckých států či vlád, ale v době druhé světové války mohl být výjimečně udělen i mimořádně významným velitelům spojeneckých ozbrojených sil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a vidite, pomnik velikana, kteremu vdecime za osvobozeni odstranil potomek komousskeho smejda, vnuk gestapaka Kolare. Jinak jako absolutni nula se zaradil do galerky zradcu naroda jako byli Moravec za Protektoratu nacistickeho, ted jsme v Protektoratu USA, stejnych fasistu a dobyvatelu.
   Pitomci v Rusku si mysli, ze to udelali Cesi a nadavaji nam. To byl zamer a cil tehle provokace. Vsevat nenavist mezi slovanske narody. Americky zid se chechta, jak se mu to s pomoci nasich zradcu dari!

   Vymazat
 27. Spoluprace nasich US pindosu s kolonizatorem nese ovoce. Zustane u hanebneho triumviratu Kolar, Hrib a Novotny? Asi ne, pomniky hanobi i v Bulharsku a Polsku.
  Mitrofanov a Romancov jsou rusti zradci u nas, neustale hanobici Rusko a V. Putina. Prave patologickou nenavist maji 'hate free' CT a Cro nejradeji.

  OdpovědětVymazat
 28. Pokud měl tedy agent Otto Kolar syna (Josef?) cca ve věku 30 let (kolem roku 1940) a ten pak syna (Petr?) také ve 30 letech (cca 1960) vycházelo to generačně přesně – Petr Kolář se narodil v roce 1962.

  Z toho jasně vyplývá, že Otto Kolar nemohl být otcem Petra Koláře, ale – pokud je tam příbuzenský vztah – jeho dědečkem. Agent gestapa Otto Kolar zemřel 17 let před narozením Petra Koláře.

  Jmenoval se tedy praděd starosty Otto? A pokud ano, byl to ten Otto, který spolupracoval s gestapáky?
  Nevíme, to nám otec a syn Kolářovi tají.

  https://www.pokec24.cz/nezarazene/pravda-nebo-lez-agent-gestapa-otto-kolar-neni-muj-pribuzny-tvrdi-starosta-kolar/

  OdpovědětVymazat
 29. Celá záležitost vypadá jako pomluva. Není však jasné, proč ji pan Petr Kolář nevyvrátil, když už se ho na to ptali. Agent gestapa Otto Kolar totiž nemohl být v žádném případě jeho otcem, ale – pokud je tam opravdu příbuzenská vazba – jeho dědečkem.

  OdpovědětVymazat
 30. Myslím, že není co řešit. Vždyť už nás snad nikdo nebere vážně. Vůbec se nedivím, když nás venku reprezentuje komik z Řeporyjí a konšelé nemohouc vyhlásit válku, tak se alespoň vydovádí na soše. Nejhorší na tom je, že tato elita si myslí, že je thing tank, ale reálně není ani thi ng slepičárna. Na námitku, proč jsme si je zvolili, odpovím - část z nás opravdu neví, která bije, neb jejich jest kràlovství nebeské a ta druhá část nemá výběr a tak volí menší zlo.

  OdpovědětVymazat
 31. Běda městu, jemuž magor vládne ! Praha si nezaslouží, být naším hlavním městem. A to alespoň po dobu, po kterou budou ve vedení města ,,děti".

  OdpovědětVymazat
 32. Je rozdíl mezi orchestrem a orchestrionem.

  OdpovědětVymazat
 33. Přeji si, aby přišli 3 agenti z Ruska bez ricinu a vytáhli ty 3 schované "hrdiny" za uši k místu toho památníku. Sundali jim kalhoty a naplácali pět a dvacet na prdel se slovy, že sochy se neničí ani nekradou jako žádná jiná věc co jim nepatří o které nic dohromady nevědí, už jen z pohledu svého věku. Pak by mohli odjet zpět do Ruska. Snad by to třem vandalům stačilo, kteří snad čekají , že je bude někdo obdivovat.

  OdpovědětVymazat
 34. Ty 3 "hrdiny" schované ted někde ve sklepě v roli uličníků, co někde rozbijou okno, by měli agenti z Ruska vytáhnout ven za uši a naplácat pět a dvacet na zadek. Vysvětlit jim bez ricinu, že věci , které jim nepatří se neničí ani nekradou a že je za to nikdo obdivovat nebude.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.