Reklama

neděle 26. dubna 2020

Obama Bin Ládina nezabil

Stephen Lendman
26. 4. 2020    opednews
Tvrdit opak je jenou z velkých Obamových lží, jíž měl být americký lid oklamán. Obama ji uvedl těmito slovy: Usmrcení Bin Ládina je jedním z nejpozoruhodnějších činů našeho národního úsilí porazit Al Khájdú. V časopise Londýnský přehled knih z neděle 19. dubna vyvrací investigativní novinář Seymour Hersch velkou Obamovu lež o tom, jak zabil Bin Ládina. Jeho oficiální pověst o tomto činu by totiž stejně dobře mohl zplodit autor knížky Alice v Říši divů Lewis Carroll. Šlo o výmysl od prvního písmenka až do posledního. Ale zkuste si sami rozlišit fakta od výmyslů.


V červenci 2002 napsaly New York Times: Usáma Bin Ládin je mrtev. Zemřel v prosinci a byl pohřben v horách jihovýchodního Afghánistánu.

Tutéž informaci zopakoval pakistánský prezident Pervez Mušaráf: Pravdou je, že Bin Ládin je mrtev.

A stejnou informaci přinesly BBC, Fox News a další média. A zhruba ve stejné době napsal D.R. Griffin ve své knize Usáma bin Ládin: Mrtev či živý, toto: Agenti CIA monirtorovali telefonické rozmluvy Bin Ládina s jeho druhy. Ty ale najednou ustaly.

V prosinci 2001 oznámily Ládinovu smrt Pakistánské noviny a citovaly slova prominetního člena Talibánu, který se smutečního obřadu účastnil a k příčině smrti zesnulého řekl: Byl těžce nemocen na ledviny i další choroby. V červenci 2001 ho léčili v Americké nemocnici v Dubaji.

A 10. září 2001 ( to je den před pověstným 11. zářím), navštívil Bin Ládina v nemocnici reportér televize CBS Dan Rather a později prohlásil: Bin Ládin neměl s 11. zářím nic společného.

V lednu 2001 ošetřující lékař Bin Ládina Dr. Sanjay Gupta řekl, že se jeho pacient nachází v posledních stádiích selhání ledvin..

Jak za této situace a s tolika svědky dotvrzujícími, že Bin Ládin byl mrtev už v roce 2001, mohl přetrvávat mýthus o jeho přetrvávajícím životě až do května 2011, zůstává jedním z největších tajemství našeho věku.

Stojí tedy za to zopakovat: Nevyvratitelné důkazy dosvědčují, že Bin Ládin zemřel z přirozených příčin už v prosinci 2001. Mediální udržování mrtvého muže při životě posloužilo tedy americké falešné válce „proti terorizmu“, a tak zvaný „nepřítel číslo jedna“ zafungoval jako záminka pro všechny pozářijové americké imperiální války, které jedna po druhé pokračují až dodneška.

K čemuž shora uvedený investigativní novinář Seymour Hersch ve svém článku dodává: Oficiální popis Bílého domu o tom, jak byl Bin Ládin usmrcen, byl ve všem všudy falešný. Ale Obamovi posloužil k jeho znovuzvolení presidentem.

Hersh ve svém článku dále uvádí, že operace proti už nežijícímu Bin Ladinovi začala v srpnu 2010, a to poté, co jeden z pakistánských zpravodajců za odměnu 25 milionů dolarů poskytl Američanům informaci o Bin Ládinově úkrytu poblíž města Abbottábádu. Po čemž následoval slavný nájezd oddílu amerického námořnictva na udané místo a výtřely, které život Bina Ládina údajně ukončily.

A pochopitelně. Jeho mrtvé tělo nikdy nikdo nespatřil. Stejně tak jako žádné jiné důkazy o jeho smrti.

A jak tato fraška končila?

Šestého srpna 2011 členové oddílu amerického námořnictva, kteří se údajné vražedné mise u Abbottábádu zúčastnili, ztratili život při zřícení helikoptéry v Afghánistánu.

Závěr si každý domyslí sám. Mrtví nemluví.

Vybral a přeložil Lubomír Man

31 komentářů :

 1. Dost možná mu poskytli tu vilku na ranči v Jižní Americe, kde prý dožíval Hitler. Svůj k svému. Bin Ládin udělal pro Ameriku tolik, že by i pro tyto cyniky mělo být obtížné jej jen tak odstranit. I když kdo ví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ,,Celý svět je jedna velká operace..."

   https://krusnohorec.webnode.cz/ruzne/epsteins-book/

   Smazat
 2. Nejzajímavější na tom je, že Bin Ládin nebyl v USA ve spojitosti s útokem na dvojčata nikdy obžalován. Viníka z něj udělali novináři, a vládě se to hodilo k útoku na Afghanistán.
  USA totiž žije ve lži už desítky let, a naši pohuňkové to dostali rozkazem převzít. A najednou žije ve lži celý svět.

  OdpovědětSmazat
 3. Pochybnosti o Obamove US obcanstvi pretrvavaji. Ted vyslo najevo, ze zije s chlapem. Bin Ladin poslouzil jako zaminka agresivnich valek s miliony mrtvych. WTC byla rizena demolice a do Pentagonu zadne letadlo nenarazilo, ale raketa.
  Lez na lez a sprosta podlost, ktere jim prochazeji. Protoze ten, kdo tohle dela vsechny ovlada - vladu, media, soudy, policii a smeje se nam jak jsme blbi! Pry tam zachranim tisice deti, obeti pedofilu. Zase zadna zprava o tom. Deep State neprohrava, je to naopak!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím 9/11 máte recht, bohužel jde o velmi ojedinělý pohled, většina lidí u nás se tím vůbec nezajímá. Pak jim nepřijde divné to co se teď děje u nás a vesele to baští :-(

   Smazat
 4. Ono to už od začátku, bylo velice pochybné. Když na Bin Ladina Ušáci svalili vinu za WTC a v době kdy jsem tomu ještě věřil, bylo zřejmé, že Ladinovi bude zeměkoule malá a bude rychle dopaden a potrestán. A ejhle ono nic, vzpomeňte jak zlikvidovali Husajna a Kadáfího, všechno veřejně na videu, Hitlery si ještě pochvalovala jak ho krásně sejmuli. No a najednou nic, žádné video a honem šup do moře aby nebylo možné odhalit tu lež a ten podvod, trochu to připomíná přistání Ušáků na měsíci. Takže opět potvrzení další údajně "konspirační" teorie, která se změnila v pravdu. Někteří zlomyslníci tvrdí, že v konspirační teorii žijeme a konspirační teorie jsou bohapustá pravda. Něco na tom asi bude.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. Další ze zpráv, těsně po demolici dvojčat uvedla, že celá movitá a rozvětvená rodina Usamy Bin Ladina opustila urychleně USA. Věci se vyvíjejí v čase; vyčkejme. A.Š.

  OdpovědětSmazat
 6. Nerozumím tomu odkazu:"V časopise Londýnský přehled knih z neděle 19. dubna vyvrací investigativní novinář Seymour Hersch velkou Obamovu lež o tom, jak zabil Bin Ládina."

  Ten Londýnský přehled knih ukazuje toto: https://www.lrb.co.uk/the-paper/v37/n10/seymour-m.-hersh/the-killing-of-osama-bin-laden
  a to je z 21.května 2015.

  Ten původní článek, co se na něj Opednews odkazuje byl také v 2015:
  https://www.globalresearch.ca/the-big-lie-obama-did-not-kill-bin-laden/5448927

  OdpovědětSmazat
 7. Lhali o Tonkinskem zalivu,lhali o zbranich hromadneho niceni v Iraku,lzou o zabiti Bim Ladina.Lzou o zriceni třetiho mrakodrapu.Nekdo jim ty lži jeste žere?Leda ten,kdo ma pruhy a hvezdy i na trenyrkach a v mozku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale žere. Třeba zrovna takovej indickej kačer. Ten to baští i s chlupama.

   Smazat
 8. Věřit se nedá absolutně ničemu. Představte si, že se dostanete do Osamovy ložnice a tam ho, klíčovou osobu mezinárodního terorismu, zastřelíte, protože rozkaz zní "get him dead or alive." Kdo by se s tím páral. Mrtvolu dopravíte na jakousi loď, zpopelníte a vysypete do moře, aby nevzniklo poutní místo.

  Takže se svět, nebo alespoň americký prezident nedozví, jak se provozuje terorismus z jeskyně Bora Bora. Osama byl již roku 1988 na seznamu nejhledanějších darebáků.

  Pozor! Hersh nezpochybňuje zabití bin Ladena, ale okolnosti akce jako takové. Podle původního scénáře mělo být s jistým zpožděním oznámeno, že bin Laden byl zabit kdesi na rozhraní Afghanistánu a Pakistánu. Podle Hershe není pravda, že Pakistán o americké akci nevěděl. Naopak, američané dostali informace od jeho tajných služeb.

  Obama patrně neodolal a informaci zveřejnil skoro v reálném čase. Umístění do města poblíž Islamabádu pak vedlo k řadě otázek ohledně pakistánské účasti. Hersh rovněž tvrdí, že nedošlo k žádné přestřelce, protože bin Laden nebyl ozbrojen.

  bin Laden bojoval v zájmu Američanů na straně afghánských mudžahedinů proti SSSR. Pak se ale postavil proti americkým základnám poblíž jednoho ze svatých měst v Saudské Arábii. Tím upadl v nemilost.
  Jiří Jírovec

  OdpovědětSmazat
 9. O Bin Ladinove smrti mluvila i pakistanska politicka Benazir Bhutto, zavrazdena 2007.

  OdpovědětSmazat
 10. Tisíce borovic ročně na Slovensku, podle nějaké americké televizní stanice, padne na úkor výroby borovičky na Slovensku! Pokračovat s kácením touto rychlostí tak do roku 2030 tam nebude ani jedna!!!Vláda zasahuje a Slováci se bouří, chystají se nepokoje a demonstrace. Ukázka holých planin na horách po řádění výrobců borovičky! Tamní US-ČT bude situaci na Slovensku nadále sledovat. Toto se šíří na internetu a možná to od svých přátel taky dostanete. Od amerických médií a politiků, je americký ,,národ" natolik zpracován, že sežere vše, co se mu předloží. A naše nová pokolení jsou na úroveň takového amerického primitiva zpracovávána. No tyto a jiné zprávy si tam ověřit nemohou, jako že borovička se nedělá z borovic a ani nevědi, že nějaké Slovensko někde je. Slovensko-Slovinsko? Vsjo rovno. A že to byl aprílový vtip? Když to Slovensko tam opravdu nikdo nezná a ani tu pravou slovenskou borovičku, to by vtip ztrácel smysl,to nezbývá než tomu věřit a tam tomu věří! Tomu věřte! Že to s uvedeným článkem nesouvisí...!? M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť politika celé Evropské unie neustále připomíná grandiózní oslavu dne 1. dubna, ne?
   Ještě se mohou vyřádit v poslední dubnový den, teda u nás, jinde si nejsem tak docela jist.

   Smazat
 11. Vsetci ste vedla,bin ladin capuje pivo u nas v hornych orešanoch uz dobrych 20rokov,vzdy nanho volame binbas naladuj nam pivo a borovičku

  OdpovědětSmazat
 12. Prosím opravte si:

  A 10. září 2001 ( to je den před pověstným 11. zářím), navštívil Bin Ládina v nemocnici reportér televize CBS Dan Rather a později prohlásil: Bin Ládin neměl s 11. zářím nic společného.

  To není pravda, že ho navštívil, špatně přeloženo. Dan Rather o tom psal, že bin Ladin byl přijmut do nemocnice.

  "a později prohlásil..." to k Danovi Rather nepatří.

  On September 10, 2001 (one day before 9/11), CBS News anchor Dan Rather reported his admittance to a Rawalpindi, Pakistan hospital.

  OdpovědětSmazat
 13. Nebylo by úspornější napsat, kdy se nelhalo, než kdy se lhalo ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, ale budete tomu věřit?

   Smazat
  2. Vyšlo by to na stejno, když propagandě už nikdo doopravdy nevěří... Ani se lži už neříká lež, ale zestručnění pravdy, nebo komentované zpravodajství.

   Smazat
 14. Jen Mistr dokáže vzít dvě věže jedním tahem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejenom genialni. Osama nerozhazoval zbytecne penize a takto usetril jedno letadlo. Byl tez velmi skromny a zil vetsinu zivota v jeskyni.

   Smazat
 15. Je to s ním jak s tím koronavirem, ten má na svědomí taky hromady mrtvol. Ovšem kupodivu je nikdo není schopen zachytit a to ani z dálky. Dokonce ani ty masové hroby, co ty komerční televice a bulvár vlastně dělají? Zachytí roušku mezi nohama jednoho vemínka, Šarapovovou na terase, avšak něco co by potvrzovalo smrtící epidemii celosvětového rozsahu ani náhodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže - na to "vemínko" a mezi její nohy jste taky čuměl, vašnosto 7.04? Taky, taky? Taky denně čtete v tý uslintaný slintárně novinky.cz a pod tím Super - s jejich kozama a rozkrokama -to musí být strašná tragedie to umírání na "kovid" když přes to všechno novinářskej šmejd vyhledává a píše ty sprostý slátaniny. Ale všechna čest tý ženě s rouškou mezi nohama - žádný vemínko! Ale frajerka! Beze slov naznačila přesně, co si o celý tý šaškárně myslí, a nemusí k tomu slintat hafo článků s tisíci uslintanými diskuzemi -denně totéž! Já tu ženu obdivuji, znám ji totiž jako dobrou herečku ( mezi tím póvlem dnešních sereblit) a matku několika dětí -musela se dost přemáhat, ale dokázala to! Vy byste něco takového nedokázal. Denní parketa všech zoufalců dřepících u PC je číst slinty a psát slinty. Jinak ale máte pravdu, dokonce jsem se v nějakém jiném uslint. článku dozvěděl, že ty rakve byly ovšem prázdné, stejně jako byly prázdné rakve co ukazovali v plkách o Itálii ( vše je pevná součást lživých projektů k šíření paniky a strachu - a úspěšné!) Západ? Jmenovitě USA? To je prolhaná stoka plná šmejdů a lumpů -ani ty svoje filmy nedovedou natočit bez artiklu - podvodníci - lháři - šmejdi - agenti - vrazi - akorát nikdy nepochopím, proč jim "svět" leze do zadků, a věří jim pomalu jako kazateli v kostele - to jsou všichni lidi blbci?

   Smazat
  2. 12:02 Chápu, že vaše láska k rozkroku onoho vemínka dosáhla mega galaktických rozměrů. To už tak u pubescentů bývá. Mě stačil, na rozdíl od vás, jenom titulek popisující onu nevšední událost. Přeji hezký den a snad vám Nelinka pořídí další odbojářské snímečky, ať máte o čem dumat.

   Smazat
  3. Bože chraň naše umy, by fréjovné panny kazily jen helmbrechty, ohnusy i ne poctivé mládence.

   Smazat
 16. Sloužit us fraškám je opravdu o hubu stejně jako vraha Kennedyho musely okamžitě oddělat aby nemohl mluvit.

  OdpovědětSmazat
 17. Tohle jsou vše dohady novinářů. Jediné, co bychom mohli akceptovat jako pochybnost o zabití Ibn Ladina v Abbottabádu, je fakt, že neukázali jeho mrtvé tělo. To jediné vrhá pochybnosti. Další zajímavou okolností je fakt, že v polovině roku 2001 upozornila ruská tajná služba Američany na nebezpečí velkého teroristického útoku že strany islamistů, jako jeden z prostředků uvedli i sebevražedný atentát pomocí dopravního letadla a padlo tam také jméno Usáma Ibn Ladin. Přesto služby USA vůbec nereagovaly.

  OdpovědětSmazat
 18. Opravte tam ten nesmysl, že Dan Rather navštívil Bin Ladina v nemocnici. Nikdy se s ním nesetkal.

  Psal jsem vám to už včera, je to nahoře 17:48 a 15:12.

  Odkud to pan Man sebral, když v tom článku OpedNews, co se na něj odkazuje to není, ani v tom GlobalResearch, ani v tom od Seymoura Hershe, který vyšel ve 2015 (ne 19. dubna...)

  Jak si chcete zachovat kredibilitu Nové Republiky, když zkomolíte překlad?

  OdpovědětSmazat
 19. ^Jiří Jírovec: Vysvětlete jim to, Vy jako přispivovatel byste neměl připustit, aby dávali takové nesmysly...

  OdpovědětSmazat
 20. Mane, Mane, používat v tomto případě, a vůbec v dnešní době, slovní spojení "nevyvratitelné důkazy" je vždy ošidné. I kdyby existovalo video jeho smrti, dalo by se o tom s úspěchem pochybovat. My jako čtenáři, můžeme něco takového komentovat pouze tak, že by to tak mohlo být a já tomu buď věřím a nebo ne. Jedno je ale téměř jisté, BL je mrtvý, a co má být.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, hodně lidí používá pojmy "nevyvratitelné důkazy" nebo "na 100%" u věcí, které sice vyvolávají otázky, ale v tomto případě, kdy jsou záležitostí vlády a tajných složek USA, vyvolává pojem 100% úsměv na tváři. Nikdo tohle přece nemůže kromě přímých aktérů na 100% vědět.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.