Reklama

neděle 5. dubna 2020

Odstranění sochy maršála Koněva bylo odporné a ani svým iniciátorům nepřinese prospěch

Ivan David
5. 4. 2020
Den poté lze už vyhodnotit dopad akce svržení sochy maršála Koněva v domácí politice. Nemám dokonalý přehled tisku a při gůglování mi mohlo něco uniknout, ale tuto akci z politických stran jednoznačně odsoudilo hnutí SPD prohlášením předsedy a mnoha stanovisky svých členů a samozřejmě akci odsoudila KSČM. Odsoudil ji prezident republiky Miloš Zeman. Ale odsoudila ji také řada osobností řekněme stranicky nezařazených.


V radě Městské části Praha 6 jsou zástupci TOP09, ODS, KDU-ČSL, Starostů a Zelených. Žádná ze stran se od svých zastupitelů nedistancovala, ale také se k nim ani nehlásí… S jedinou výjimkou současné předsedkyně TOP 09 Markéty Adamové Pekarové. Na rozdíl od zkušenějších a bystřejších nerozpoznala vhodnost mlčení.

Nezaznamenal jsem vyjádření ani vládních stran ANO a ČSSD. I to jim uškodí u vlastenecky smýšlejících členů. Mezi Piráty bych rozhodně vlastence nehledal.

Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu konstatovalo, že jednání starosty Koláře "nese znaky neonacismu". Sám jsem akci označil jako útok páté kolony.Politické akci, většinou ve formě deklarace, u níž není dost jasné, jaký bude mít ohlas u veřejnosti a mezi politickými subjekty se mezi politiky říká „pokusný balónek“. Pokud je ohlas veřejnosti negativní, k iniciátorovi akce se nikdo nehlásí. Při zvlášť velkém nezdaru se od něj distancují i politici strany, z níž iniciátor pochází. Politická strana se snaží před veřejností zachránit ohrožené pozice.

V tomto případě bylo odsouzení akce starosty Ondřeje Koláře masivní, asi 60 – 90% komentářů na sociálních médiích. Politickým uskupením, z jejichž zástupců je složena Rada MČ Praha 6 to sebere sympatie veřejnosti tím více, čím méně protiruských fanatiků je podporovalo. Nerozhodnuté to sotva přiláká.

Starosta Kolář nejapně vtipkoval, že socha Koněva musela být odstraněna, protože neměla roušku. Večer v České televize zmínil výhodnost karanténních opatření, která vyloučila demonstrace "prapodivných lidí z pravicové i levicové spodiny“.

Svojí trapnou akcí doprovázenou arogancí a cynismem se starosta Kolář politicky střelil do vlastní nohy. Kromě toho přitáhl pozornost ke svým dalším podařeným aktivitám, například financování „lavičky Václava Havla“ složené z prkna a sudu v ceně 850 000 Kč.

Vypuštěný balónek nejen splaskl, ale odstranění sochy bude i nadále provokovat a iritovat.

58 komentářů :

 1. Kolář dělá práci, na kterou byl připravován. Viz wiki:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Ond%C5%99ej_Kol%C3%A1%C5%99_(politik)
  Od něho nelze očekávat, smysl pro ochranu českých zájmů. Snad to pochopí i zbývající voliči TOP09. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:47 Ta strana je podvodem s zahraničními hlasy v parlamentu příště vypadnou na smetiště dějin.

   Vymazat
 2. Mezi pachateli určitě nebyl nikdo, kdo si pamatuje, jak toužebně byl očekáván příchod Rudé armády. Národ bez historické paměti tropí hlouposti.

  OdpovědětVymazat
 3. Likvidovat sochu generála, který porazil hitlerovské Německo a osvobodil vyhlazovací lágry, to může jenom naprostý idiot, nebo kovaný supernácek.
  Stačí jedny volby v USA jinak, a píseň, kterou zde dnes zpíváme bude mít úplně jinou melodii i text. Pak dojde zase k tomu, že se začnou vyhrabávat němečtí vojáci a ničit jejich pomníky jako odveta.
  Jak dlouho trvalo po revoluci, než se podařilo uklidnit občany vychované v protiněmecké zášti a nyní pár komunálních stupidů opět přikládá pod kotel.
  Tak blbí až asi ale nejsou, aby si toto neuvědomovali také, takže jim jde podle všeho pouze o jedno - vlastní historické zviditelnění za každou cenu - aby se o tom prostě někde napsalo, že právě ONI...
  Šašci...

  OdpovědětVymazat
 4. Tuto prasečinu umocňuje ještě fakt, že socha byla odstraněna v předvečer 75 výročí osvobození Prahy, tím i konce války na našem území. Jako občan této země mám za sebe připraven omluvný dopis na ruské velvyslanectví, že tuto hanebnost Pražanů odsuzuji a vážím si podstatného podílu Rudé armády při osvobozování naší vlasti od německých fašistů. Pošlu ho ihned v pondělí! M.R. Dodatek, koho by napadlo, že po 75 letech po válce budeme mít vlastní fašisty a ještě k tomu zastoupené v uličních organizacíh HM Prahy, dokonce i přímo na Magistrátu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu omluvný ? Není to spíš ZVACÍ ?

   Vymazat
  2. A co by tady asi tak hledali? Na co bych je pozval? Pokud vím tak zveme Američany do Mošnova. V mém dopise nenazývám Rusy ani přátely! Prostě je jen nepovažuji za své nepřátele a nemám potřebu jim dělat pořád nějaké naschvály, za které se u těch ostatních stydím. M.R.

   Vymazat
  3. Omluva za hrubku.

   Vymazat
  4. 15:45 Na omluvném dopisu nevidím nic špatného, problém s tím může mít jenom slabomyslný člověk, nebo zapomenutý henleinovec.

   Vymazat
 5. Já už se tím netrápím, zcela jasně se totiž jedná o Pyrrhovo vítězství a duše Generála Koněva si to s těmi kteří se jakkoli podíleli na tomto odporném zločinu, vyřídí a stihne je Koněvova klatba. Duše je totiž nesmrtelná a do mrtvol se nekopá. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maršálu Koněvovi tihle sr.či nebudou stát ani za odplivnutí. Prostě je nezaznamená. Ti na něj nejen nedosáhnou. Oni na něj ani nedohlédnou. Vždyť co jsou zač? Jsou to hochštapleři, kteří se do korýtek na té nejnižší politické úrovni dostali pouze lhaním vlastním i spřátelených médií. A tam se přehrabují v he své hromádce hnoje - komu přihrát tuhle zakáztičku, koho posadit na tohle teplé místečko... Ale chtějí si hrát na pány politiky! Aby se o nich mluvilo. Nejen v místních putykách a na chlastacích večírcích, kde scházejí pořád ti samí. Ale všude! Aby mohli vykřikovat, jak to těm Rusákům (Číňanům,..) nandali! Ostatně jim nešlo ani o sochu ani o samotného maršála. Kdyby tam nestál, našli by si něco jiného. Chtěli se zalíbit páníčkům v Landsmanschaftu. Mně spíš zaráží jiná věc. Jak to, že nereagovalo naše MZV! Byly narušeny vztahy mezi státy! nikoliv mezi Ruskem a Prahou 6. Rusko dalo jasně najevo, že z celé věci viní vládu a ne nějakého joudu z nějaké díry. Kdo tady dělá zahraniční politiku a kdo je za ni odpovědný? Prezident to odsoudil? To je málo! Prezident měl jednat! Pozvat si pana Petříčka na kobereček a pozeptat se ho, jak celou věc dá do pořádku. Na to samé se měl zeptat pana premiéra. Výmluvy na koronáče neberu! jen tak na okraj. Rusko, jako nástupnický stát po SSSR je garantem našich hranic. Jestliže odstoupí od těch dohod, jsme vydáni sousedům napospas. Protože ve smlouvách máme uveden pojem "stávající hranice". Dobře si vzpomínám, jak kulisák v té sobě vyskakoval, že to stačí. Na rozdíl od Poláků, kteří si prozíravě prosadili pojem "státní hranice". A tak abychom se potom nedivili. Landsmaschaft nic na svých požadavcích nezměnil. Ani ten rakouský ne.

   Vymazat
 6. Naprosto neuvěřitelný akt doprovázený nablblou poznámkou o roušce. Panu starostovi zřejmě vadí, že Prahu osvobodili, řečeno terminologií třetí říše, bolševici. Tak se nejprve přišlo s tím, že se Praha osvobodila sama, pak, že ji osvobodili sami Němci, prostřednictvím Vlasovců. Nakonec to odnesla socha, symbol, připomínka toho, komuže to vděčíme za osvobození Prahy a převážné většiny ČSR. Pan Kolář je nejenom starostou, ale i čunětem, nehodným zastávat jakýkoliv úřad a voliči na Praze 6 by mu to měli dát pocítit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V zásadě jde o tohle: Sověti lidi osvobodili, fašisty okupovali.

   Vymazat
 7. Jak už jsem včera psal,musí zaujmout jasné stanovisko,premiér,vláda,jinak bude na ně nahlíženo jako na pachatele.Kdo kryje,zamlčuje trestný čin,je spolupachatelem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím jsem nezaznamenal ani náznak o stanovisku ze strany premiéra,vlády ani prezidenta. Máme mnoho právníků,expertů,ale všude je ticho.Není to zvláštní?

   Vymazat
  2. Pan prezident ostře odsuzuje pokoutní odstranění sochy maršála Koněva. Zneužití krizového stavu považuje pan prezident za morálně neospravedlnitelné," uvedl mluvčí prezidenta 3.dubna

   Vymazat
 8. Maršál sovětského svazu Ivan Koněv, generál Andrej Jeremenko a maršál obrněných vojsk Pavel Rybalko přebírají ocenění od prezidenta Československ Eduarda Beneše:

  https://187011.selcdn.ru/thumbnails/photos/r/2/p/r2p52b315bd6f92f_1024.jpg

  OdpovědětVymazat
 9. Nemá tahle akce zakrýt kauzu člena ODS na Praze 8? Je evidentní že při rozkrývání byl použit odposlech a tak jsem zvědav co z toho bude. Policie už nic z opatrnosti aby nenarazily leze jen do toho co jím politici schválí.

  OdpovědětVymazat
 10. Nelze zapomenout, že nemalý podíl na odstranění sochy maršála Koněva zřejmě měl i současný premiér ČR a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Z titulu své funkce zřejmě byl o záměru předem informován tajnými službami a Policií ČR, popř. záměr byl s ním předem konzultován. Nekonal, i když zřejmě mohl a měl. Následky poneseme my všichni, i naši potomci..!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je nepravděpodobné, že by o tom Babiše někdo informoval. Zajímavé je, že infrmována byla americká televize NOVA.

   Vymazat
  2. 14:26 Důkaz nemáte ale jedovatou slinu plivnete.

   Vymazat
 11. Na pomník, připomínající památku mrtvých hrdinů, díky nimž se mnozí narodili, si troufnou zahaleni tmou při krizovém stavu. Roušku na díře opačného konce své bídné existence by ti hitlerovští pohrobci potřebovali při prvním střetnutí s nepřítelem v jakékoliv válce, protože to první, co by udělali by bylo, že by se strachy posrali, a zdrhli.

  OdpovědětVymazat
 12. Humor:
  https://www.narodninoviny.cz/video-predsedkyne-evropske-komise-bojuje-proti-koronaviru-navodem-na-myti-rukou/
  No jo, ale když je lejno zažrané, pak ani kvikot nepomůže:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kniha knih:
   https://www.bible21.cz/online#matous_27/24

   http://absolventi.gymcheb.cz/2009/dacabal/vos/pilat.html

   Vymazat
 13. Možná, že tahle parta z Prahy 6 udělala pro slávu Koněva a Rudé armády víc, než kdokoliv jiný za třicet let, což ovšem nebylo cílem. Doufám, že mladá generace bude zvídavá a bude se zajímat kdo byl Koněv a jakou úlohu měla RA ve druhé světové válce. Budou chtít sochu vidět, ale je otázkou jaký bude její další osud. Budou tady jiné starosti, než stavět nějaké muzeum, i když si dovedu docela dobře představit, že tahle partička z Prahy 6 formou grantu z toho dokáže ještě vytřískat pěkné peníze.

  OdpovědětVymazat
 14. Co můžete očekávat od politických rychlokvašek, typu Hřib a Kolář bez nejmenších diplomatických znalosti. Prostě burani nic dobrého pro Prahu neudělali a ani neudělají.

  OdpovědětVymazat
 15. Řekl bych, že podstatě toho, co se stalo by měl rozumět nejspíš psychiatr. Ti lidé to dělají pro rozkoš z toho, že mohou ubližovat bezbranným a urážet je - nejde jen o bezbranné sochy, ale hlavně o lidi, kteří si váží toho, čeho jsou ty sochy symbolem a jsou stejně bezbranní. Požitek z toho, že se druzí nesmějí bránit zvyšuje jejich rozkoš. No a fakt, že při tom utrácejí peníze, které jim nepatří je blaží ještě víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. J. H.5. dubna 2020 15:45
   Řekl bych, že to bude horší. Oni budují německou EU, nebo Panevropu. A jdou za tím cíleně, to nejsou žádné výstřely od pasu. P.K.

   Vymazat
  2. No konečně! Čekal jsem, četl jsem - jestli někdo kápne na to, proč se to stalo. Ano J.H.15.45 -Vůbec nemá smysl plést do toho nějaké politické pohnutky, nebo že by budovali jakousi "německou EU" - Nemysl! Ani nemá cenu tady spekulovat co Koněv byl nebo nebyl a co znamenal - ano, ti megalomanští hajzlové, kteří si přes své ego nevidí, narcisové a zasraní snobi, jimž se podařilo bůhví jak dostat se do politiky, teď prostě ukazují lidem prostředníček! Jak moc na ně serou! Jak moc mají občany u zadků! Co všechno si můžou dovolit! Ano, jsou to psychopati, zvyšuje to jejich rozkoš, ten úžasnej pocit moci - že na ně nikdo nemá!Jako když úchylní a ožralí hajzlové mučí nějakou oběť a ta pláče a běduje - mají z toho radost! A navíc - udělali to v době, kdy celý národ šije roušky, celý národ musí chodit v rouškách, je zákaz se "shromažďovat" - děti nenavštěvují své rodiče, obchody jsou zavřené a ten ksindl udělá takové svinstvo! Za to by měly následovat tresty, protože tento čin proběhl při mimořádných opatřeních, nevím, jestli tohle někdo dovolil, jestli to odsouhlasila vláda, kdy se kolem sochy jednalo. Žádný brífink nebo petice občanů? Jenom odporná zvůle úchylných jednotlivců, kterým nehrozí vůbec nic? Teď vláčejí za krk sochy - kdy budou vláčet za krk živé lidi? Kdybych si mohl něco přát, tak aby ten ksindl dopadl jako Musollini. Aby se lidi konečně nasrali - a namísto plkání u počítačů konali! To by se ten politickej ksindl napříč celým tím spektrem neskutečných drzých šmejdů začal konečně bát! Možná až bude další převrat - budeme se dívat, jak vláčejí za krk po zemi všechny tyhle zhovadilce.

   Vymazat
 16. Nejtrapnější je, že tenhle stát nectí mezinárodní smlouvy, které sám uzavřel a dovolí, aby jeho zahraniční politiku řídily takové zjevy, jako je fašoun Kolář, nebo jedovatý Hřib.

  OdpovědětVymazat
 17. Pojďme na protest proti odinstalování sochy osvoboditele Koněva a jako dík za osvobození Sovětskou armádou ve dnech 8.-9. května vyvěsit do oken našich domovů české vlajky. Vedle ní, kdo sežene, může vyvěsit sovětskou nebo současnou ruskou vlajku. Budeme tím i symbolizovat přátelství, poděkování a jednotu nás Čechů s ostatními národy v boji proti koronaviru. Třeba a snad už to budou i vlajky vítězné nad koronavirem.

  OdpovědětVymazat
 18. On tou spodinou asi myslí mě a Novotného z Řeporyjí a Procházkovu, jak jsme se tam naposledy společně potkali u Koněva. Já za levici a Novotný za holé zadky. Jedno nedělní odpoledne jsem tam stál u plachty s transparentem "Koláři, jsi prase". Já jim chodím zpestřovat veřejná jednání zastupitelstva na Praze 6. Stál jsem jim tam s plakátem "Vaše nízkost = moje zvratky". Myslím že naposledy jsem tam byl s plakátem "Koláři, pořád tě hlídají za peníze dańových poplatnků?" Melčák nás stál 750 tis. Kč". Myslím, že příště se Koláře půjdu znovu zeptat názornou agitací, jestli se stále vozí do práce s houkačkou za naše prachy. Ale napsal jsem mu dopis dnes, tak si počte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Palec nahoru! Jestli jste to skutečně udělal anonyme 16.26 - možná že se k vám pomalu přidá více lidí. Hafo dopisů - ano, to by si ten hajzl početl, ale stačí alespoň ten jeden.

   Vymazat
 19. Ondřej Kolář (TOP 09) prohlásil, že radnice využila stavu nouze k odstranění sochy Koněva, aby zabránilli protestům „spodiny“.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kolaborant-a-zradce-Kolar-Vy-te-spodine-nesahate-ani-po-kotniky-vzkazal-starostovi-poslanec-619505

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podlý, úskočný a zbabělý starosta Ondřej Kolář je další v řadě, kdo v praxi prokázal, jaká sebranka se shromáždila v zanikající straně TOP09. Je to strana nácků, kolaborantů a fašistických pohrobků. Začalo to Schwarzenberkem kámošem sudeťáků, který se dostal prapodivnou cestou k zabavenému majetku, pokračovalo s Kalouskem z Tulamoru a Šťávova, s prodejným a prázdným tlachalem Pospíšilem a dílo zkázy právě dokončuje nějaká hlupačka Adamová (nebo Pekarová). Včetně řadových členů, kteří je následují, se jedná o protičeskou sebranku, která pracuje v cizích službách a vůbec nehraje roli jestli jsou to služby z ambasády americké, německé nebo banderovské.

   Vymazat
 20. Souhlasím s Lukášem 13:36, vláda ČR by měla konečně zasáhnout a udělat v této záležitosti pořádek.

  1. Jestliže je k Němcům a jejich zvěrstvům přistupováno dnes tak, že historie před rokem 1945 je už tabu, nelze v případě osvobození Rudou armádou pod vedením gen. Koněva prezentovat postoj ČR k té samotné historii zcela naopak.

  2. Následující události v Maďarsku s osvobozením naší země od Němců nejen nesouvisí, ale maďarská armáda napadla společně s německou SSSR a protože byla poražena, nebylo s bouřícími se Maďary jednáno logicky v rukavičkách.

  3. Naše okupace v roce 1968 s koncem 2. sv. války 1945 nijak nesouvisí a pokud přeci, tak snad v tom, že nebýt Němců, tak by k nám rudá armáda zřejmě nikdy nedorazila. Jsou to jiné události, které je třeba odlišovat. Sám za sebe tuto okupaci dodnes tvrdě odsuzuji, ale to neznamená, že budu takové hovado, abych strhával sochy rudoarmějcům, kteří tak i v našem zájmu tehdy v roce 1945 učinili.

  4. Jestliže v roce 1989 byla už dostatečně dlouhá doba po 44 letech pro to, aby jsme my, Češi odpustili Němcům zvěrstva, kterých se na statisících Čechoslováků dopustili, pak dnes, v roce 2020 je po 51. letech snad i dostatečně dlouhá doba na to, abychom přistoupili k podobné velkorysosti a přestali se donekonečna užírat čímkoliv, na co přeci "máme právo!". Na historii nemůže být používán dvojí metr, protože pak jde opět pouze o ideologické pomatenectví a ne o snahu se s s ní vyrovnat a jít dál.

  5. Vláda ČR by měla vydat oficiální stanovisko k událostem na Praze 6, jejíž radnice je v současné době jak hanbou Prahy, tak i celé ČR. Za ideální nápravu bych jako občan považoval uvedení sochy do původního stavu a a na původní místo s tím, že od nyní půjde o státní historickou památku - podobně jako strhávané a znovu-obnovované sochy Napoleona v Paříži.

  OdpovědětVymazat
 21. Europoslanec Ivan David: Co drží Evropskou unii pohromadě? Pohled z Bruselu:

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020040511758056-europoslanec-ivan-david-co-drzi-evropskou-unii-pohromade-pohled-z-bruselu-/

  OdpovědětVymazat
 22. David Černý (dvorní umělec pražské kavárny) dostane novou zakázku na výzdobu náměstí. Bude se jednat o sousoší tří velikánů Hřib-Novotný-Kolář a toto sousoší ponese přiléhavý název - "Pražská špína".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. mohla by tam být i tabulka "pražské prašivky"

   Vymazat
 23. Co s těmi iniciátory? Inu, také pohoupat na jeřábu, ale až po karanténě. To by bylo obecenstva. Už slyším ty projevy.
  Možná někdo řekne, jak primitivní. Já říkám, ale jak účinné !!!

  OdpovědětVymazat
 24. Ta nehoráznost a sprosťárna od Koláře a spol. by rozhodně zasloužila náležitou odplatu. Vinnetou a Old Shatterhand by něco takového rozhodně nedopustili. Nám občanům zbývá jen protest alespoň e-mailem a postojem ve svém okolí. Tak jsem také učinil. Napsal jsem Koláři, že dokud vše neuvede do původního stavu budeme protestovat tak, jak každý umíme.

  OdpovědětVymazat
 25. USA hrály! Putin virus zasáhl Ameriku! https://www.youtube.com/watch?v=KRUwV0Gh7yo
  přeformátovávání světa za kouřovou clonou koronaviru....a jak se říká zabijí sedm jednou ranou......někde jsem četla, že převrat v roce 1989 byla operace v narkoze a nyní probíhá operace bez narkozy....koronavirus to jistí....

  OdpovědětVymazat

 26. Teď jsem někde viděl fotku náklaďáku který odvezl generála Koněva, vrchol hnusu a podprahové sdělení je to, že jej ti grázlové odváželi německým náklaďákem značky MAN. To hovoří za vše.
  Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 27. Ona nám ta naše politická scéna vůbec tak nějak hnědne. Když vezmu Lidovce s Fialou a jejich vztah k sudeťákům. O Top asi nemá cenu vůbec psát. Jenom ti Piráti to vzali přesně za opačný konec.
  Kdyby vyhrála naše opozice, seděl by ve vládě vedle sebe Henlein, Hitler, Marx a Lenin. Byť převtělení do Jurečky, Kalouska, Fialy a Bartoše. A zřejmě by si i rozuměli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To píšete z nemocnice, kam vás separovali s koronavirem, nebo jste na tu blbost přišel sám vlastní hlavou? Každopádně by váš pohyb měl být přísně omezen.

   Vymazat
  2. 18:49 Jeden by řekl, poměrně srozumitelný text a vy jste ho nepochopil. No nic, nevěšte hlavu a vrhněte se třeba na čtyřlístek.

   Vymazat
  3. Anonymní 5. dubna 2020 19:05
   To by musel umět počítat do čtyř. Ale víc jak tři na prstech neukáže. Takže ať si jde na trojlístky, těch najde víc a bude klid.

   Vymazat
 28. 16:37 - souhlasím, zejmána bos 5. je přínosný a bylo by třeba vhodným způsobem vládu a parlament k jednoznačnému vyjádření přimět. Kdo to umí, ať to udělá.
  Ukázalo se jak rychle dokáže skupina znalých lidí zorganizovat např. prodej dálničních známek a nyní rychlé zorganizování vyhledávání možných nakažených pomocí telefonů a karet.
  Snad by se našlaskupina, která by dokázala zorganizovat "referendum", které by ukázalo jak se na tuto sprostou akci dívají lidé v cele republice a možná i na Slovensku. Když už nemáme zákon o referendu a asi hne tak mít nebudem, udělějme si referendu sami. Najde se někdo kdo to umí??
  Děda Vašek

  OdpovědětVymazat
 29. Která firma se k tomuhle aktu propůjčila ? V rámci našich západních hodnot navrhuji sankce, bojkot a pod.. Prostě, aby tato firma měla existenční potíže. Ví se která firma to byla ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:20 Jednoznačně "zakleknout" ,technický stav, emise, daně a pod.. A příště by si to pan podnikatel rozmyslel, máme se od té Antify ještě hodně co učit.

   Vymazat
  2. Já si myslím, že to tu už máme dávno. Tak si můžete jít stěžovat třeba do lampárny na nádraží. Je snad pro nás útěchou, že tentokrát je využití opravdu v náš prospěch.

   Vymazat
 30. Vzpomínáte na "tykadlového" řidiče z Olomouce, odsouzeného za - v podstatě směšný přestupek - rychle a tvrdě. Jak dlouho se bude některým vybraným osobám tolerovat vandalismus nejhrubšího zrna? A naopak jejich zrůdnosti omlouvat
  ušlechtilými slovy o toleranci a svobodě? Dovedete si představit, že vezmete krumpáč a půjdete zničit sochu, která se Vám nelíbí? Nebo zničíte náhrobek souseda, protože Vám "neseděl"? Proč se nikdo neptá, kdo je majitelem pozemku, sochy? Proč nezakročila policie v době nouzového stavu? Ničitelé stihli nejen demontáž, ale osekali i písmena na památníku.V jakém státě to žijeme? Postih za nenošení roušky - ani "bé" za svinstvo na Praze 6!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:47 Svého času se na netu objevil článek o "unikátním" sudeťáckém hřbitově v jakési české obci. To bylo jekotu,když ho kdosi "zvelebil". Podotýkám, že byl částečně obnoven partou "nadšenců", kteří tam zřejmě kladou v patřičné dny věnce. A to se může.

   Vymazat
  2. 18:47 Brečíš na špatném hrobě!

   Vymazat
 31. Už zase dostala demokracie na frak.

  OdpovědětVymazat
 32. Drtivá většina příspěvků je pouhým aktem zoufalství a bezmoci proti těm, co si tady můžou dělat co chtějí. Ano, cloumá s námi spravedlivý hněv, sebe nevyjímám. Ale jak se jim uspěšně bránit? Co s tím dělat? Bohužel jediný Kalousek ukázal cestu. Oznámil, že má tři pistole, čímž jasně vyslal do světa zprávu: jsem ozbrojen tak na mě bacha nebo budu klidně střílet, když nebude po mém!. Proč jinak by se chlubil? S nikým tato zpráva ani nehne(tím myslím třeba BIS atp.) . Říci to tak Okamura nebo nedej bože Vandas!Tedy, já mám taky pistoli, sice jen jednu. Kdyby nebylo Kalouska tak se chlubit nebudu. Já mám oproti němu jednu výhodu. Jemu stačí sundat brýle a postřelí se sám. Jestli tu budeme jen nadávat, bude čím dál hůř a hůř. Pro své svědomí alespoň za sebe posílám ten omluvný dopis na ruské velvyslanectví. M.R.

  OdpovědětVymazat
 33. A CO DÁL, KAVÁRENŠTÍ SOUDRUZI?!!
  Teď už se přece nemůžete zastavit. Vidím pro vás sice vzdálený, leč jasný cíl. Na Letné 50-ti metrovou sochu Hitlera, u jejíž paty bude „Havlova lavička“, na níž bude sedět a nábožným pohledem vysoko nad sebe zírat on sám.

  OdpovědětVymazat
 34. Správně ! Psům, psí smrt !!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.