Reklama

středa 8. dubna 2020

Odstrašte šmejdy aneb když vzduchem létají miliardy


Jiří Jírovec
8. 4. 2020
Přečtěte si stenoprotokoly 43. schůze Sněmovny, ten proud žvástů připravený volebními stratégy ODS a Pirátů (jmenujme jen ty nejchamtivější po moci), odrážející zděšení z rekordních preferencí ANO 2011. Hamáček nepochybně posune i ČSSD a tak se rozplývá sen Bartošů a Fialů, dostat se k moci. Kouzlem nechtěného tvoří protokoly přesvědčivý manuál, proč šmejdy, kteří se přiživují na současné krizi, nevolit.

Současná krize dokládá, že žádná země na světě nebyla připravena na vzniklou situaci, že systém  péče o občany selhává zejména tam, kde je část nebo celý systém založen na zisku.
V ontarijském Pinecrestu (zatím) zemřelo 27 residentů z 65 jednoho domova důchodců, protože infikované nebylo možné včas oddělit od ostatních.  Pocvičte si angličtinu, je to zajímavé čtení z kanadské CBC.

V ČR zemřelo v roce 2019 112000 lidí, to je 9300/měsíc. Současných 90 "obětí viru" představuje 1% z počtu zemřelých v posledních 30 dnech. Odtud se můžeme dostat ke třem scénářúm:

1) Nechat ekonomiku běžet a nedělat nic.
Tento přístup je apriori považován za "nehumánní", protože nechává umřít ty nejzranitelnější. Česká ekonomika ovšem není samostatná a tak nemůžeme pokračovat s výrobou, když nemáme odbyt. Můžeme nechat otevřené svoje hranice, ale to je k ničemu, když je cílové země zavřou.

2) Nechat ekononiku běžet a investovat do zdravotnictví za cenu navýšení státního dluhu.
Nemožnost kontrolovat vlastní ekonomiku činí tuto variantu teoretickou. Značné prostředky by se daly získat odmítnutím výdajů na přípravu dalších válek. Ty celosvětově spotřebovávají enormní množství veřejných peněz. Pak by se dalo uvažovat o tom, kolik peněz chceme dát na péči o na naše nejzranitelnější.

Pro odstrašovatele nepřítele se blýská se na lepší časy: USA budou modernizovat jaderné zbraně v Německu a mají novou supersonickou raketu. Ve Sněmovně se najde dost idiotů, kteří budou argumentovat, že nemůžeme na amerických daňových poplatnících chtít, aby platili za naši bezpečnost a budou volat po oněch 2% HDP na zbrojení. Kdy jindy podstoupit finanční obět než teď, když je pozornost odvrácena jinam.

Zastánci zbrojení možná zabijí dvě mouchy jednou ranou a vedle Ruska a Číny odstraší naše staříky od života, aby se mohli z obláčku dívat na tenhle šílenej svět.

K infekcím v našich domovech důchodců je třeba dodat, že tato zařízení nejsou
nemocnicemi. Proto tam je jen omezený počet zdravotních sester a lékaři chodí jen na
zavolání. Domovy důchodců jsou často ziskové organizace.

3) Pozastavit ekonomiku a investovat za cenu enormního dluhu.
To celkem úspěšně dělá česká vláda. Ekonomický dopad je těžké odhadnout. Jisté je, že jakmile začaly létat vzduchem miliardy, začala hra o politické body. Odtud ta starost o živnostníky. Dejte těm a ještě druhým a ještě jiným. O ty zranitelné vůbec nejde. Stejně je není kam dát.

V Česku je do značné míry nefunkční celý sociální systém, včetně pojištění v nezaměstnanosti a pojištění hypoték. Do této kategorie patří i katastrofální bytová politika. Neexistuje regulace nájmů ani ochrana nájemníků. Bytová politika se stala obětí šmejdů, kteří po roce 1989 zašantročili statisíce bytů. Šmejdi na pražském Magistrátu pronajímají sociální byty soudcům a státním zástupcům. Pirát Michálek o tom mluvil ve Sněmovně a nestalo se nic, žádné trestní oznámení prokorupci. V naší gubernii jsou důležitější věci k řešení, třeba tvrdé lože pro Ratha.

Nedostupnost bytů je potenciálně daleko větší problém než vir sám. Neexistuje analýza kolik dostupných bytů potřebujeme, kdo, kde a za kolik je postaví a jak bude nájemné regulováno. 

Cesty viru jsou klikaté a mnohdy zabloudí něčekaným směrem.
Přišly roušky, příkazy držet se doma a neshlukovat se. Čísi bystré oko shledalo, že se jistý segment společnosti shlukuje bez roušek a nechodí domů.

Řeč je o svobodomyslných lidech, bezdomovcích, kteří se chovají podle doporučení místostarostky z Boru u Tachova, aby si: "žili, jak chtějí." Svým životním stylem nás obtěžují (kdo se na ně má dívat) a ohrožují.

Ve vlastním zájmu jim stavíme takové malinké stanové koncentráčky. Až vir, doufejme v létě, pomine půjdou zase na vyhřáté ulice. Pokud se tam příliš rozmnoží, postavíme pro tu spodinu větší koncentráčky, kde zůstanou do doby než se najde konečné řešení.

V Pardubicích se praštili přes kapsu. Část svých bezdomovců umístí do domu, určeného ke zbourání. V ČT ukázali, že stačilo dům maličko vyšůrovat a demolici odsunout na lepší časy.
Ten dům nemé ani jedno vytlučené okno, vypadá zachovale i zevnitř, takže je jisté, že zbourání souvisí s cenou pozemku, na němž stojí.

32 komentářů :

 1. Jo přesně tak vláda demožumpy a pyjátu by byla katastrofa pro všechny normální Čechy. A že se pumpují peníze do podnikatelů co mají nahrabáno jen též špatné. Jak ke pomůže těm co přijdou o práci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pilně jsem se díval. Připadalo mi to jako exhibice klubka zmijí a pro pana ing. Kalouska se mi dosud nepodařilo najít vhodné přirovnání, všechno co mi dosud napadlo je málo trefné. Snad ten návod k činnosti z toho kouzelného filmu Teroristka s hvězdnou paní Ivou, co byl zkraje týdne k vidění v tv.

   Smazat
  2. Kalousek už neví kudy kam. Lid mu nenaslouchá, už z něj má spíše legraci o nějaké autoritě a respektu nemůže být ani řeči. Jaho argumenty a názory jsou povětšinou tristní. A tam kde dochází argumenty nastupuje hrubá síla. Tak se nám z Kalouska za dohledu státních bezpečnostních a právních orgánů stal terorista, který vládě vyhrožuje dokonce třemi pistolemi, když nebude po jeho. V tom, že toto může veřejně prohlašovat vidím pouze dva jediné důvody. Buď v něm jmenované složky vidí ještě většího idiota než jsme mysleli( tzn. jinak neškodného) a nebo se ho prostě bojí. Otázkou je proč? On se přeci projevil jako terorista, nikoli jako nějaká extrémistická organizace, která musí být BIS hlídána. On je na vyšším stupni a měl být okamžitě zaligrován a odsouzen. Až se budem někoho zbavovat, tak takoví jako Kalousek musí být první. Alespoň již konečně při volbách. V případě ohrožení naší demokraticky zvolené vlády jeho ozbrojenou osobou, si ho při její obraně tedy obraně demokracie zastřelím sám. PS a půjdu sedět...!

   Smazat
  3. Pražané, měli byste se pevně semknout, abyste opět dostali do parlamentu a na pražské radnice stejnou sebranku, kterou tam dnes máte. Bylo by to velká škoda, kdybyste přišli o takové velikány jako je prašivka Hřib, nácek Novotný a gaulaiter Kolář. Pražané, všichni k volbám a jako jeden muž si opět zvolte tento výkvět demožumpy, byla by přece velká škoda, pokud by skončili v žumpě skutečné a nikoliv opět v parlamentní žvanírně!

   Smazat
  4. Chování pana Kalouska je výsledkem jeho grandiozní frustrace z nedotažené kariéry.Měl tak dobře našlápnuto jako "nejlepší ministr financí " všech dob a ono je to čím dál tím horší.
   9:10 pražáci bohužel přenechali volební potenciál neziskovkám,kterých je tam jak naseto a hlasům voličů žijících mimo republiku.To se ukázalo při posledních volbách .Proto tihle šmejdi tak rádi kandidují v Praze.

   Smazat
 2. Okamura už má Ursuly dost. Pryč! burcuje Čechy:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamura-uz-ma-Ursuly-dost-Pryc-burcuje-Cechy-619960

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až otevřou Letiště Václava Havla, letí mu to z Terminálu 1. Za hoďku je svobodný.

   Smazat
  2. Aby to neletělo vám z Letiště Ruzyně...o svobodě nemůže být řeč.

   Smazat
  3. 0:10 Jasně až otevřou hranice tak těch pár liberálních pošahanců může přejít do makrelystánu. My Češi zůstaneme v České republice.

   Smazat
 3. "Ten dům nemá ani jedno vytlučené okno, vypadá zachovale i zevnitř, takže je jisté, že zbourání souvisí s cenou pozemku, na němž stojí." I to je ta blahodárná, neviditelná ruka trhu. Jásejme.

  OdpovědětSmazat
 4. Jedno je jiste, zadny system podpory ekonomiky nebude spravedlivy, ani to nejde. Podporu budou cerpat i ti, kteri (zatim) na krizi netrati a naopak nekteri propadnou sitem. Zatim se rozdava, ale nikdo si netroufne ukazat prstem na ty, kteri by se meli taky uskromnit. Tedy krome bank, ktere budou odkladat splatky, coz je ale i v jejich zajmu. Mimochodem mnoho bank nabizi velky bonus za poctive splaceni v podobe nizsiho uroku a mensiho poctu splatek. Jsem si celkem jist, ze odklad bude znamenat poruseni podminek a z napr. 76 splatek se razem stane 120 (realny priklad u jedne banky). Nicmene ja jsem chtel psat hlavne o najmech. Najem je podstatna polozka v rodinem rozpoctu. U tech nejchudcich je najem doslova to, co urcuje kolik zbyde na jidlo. Najemci si zkratka musi utahnout opasky a nesouhlasim, aby jejich ztraty zatahl stat. A to i v pripade nebytovych prostor, zejmena uzavrenych provozoven.

  OdpovědětSmazat
 5. Už jsem psal pod jiným článkem. Té opozici jde opravdu jen o blaho lidí. Jen bohapusté žvásty, všichni z té party by byli jistě daleko lepšími premiéry, než ten současný. A co ta vláda tedy udělá za měsíc, za dva a potom, to byly nejčastější otázky. Co udělá koronavir se ale není koho zeptat. Stenoprotokoly nečíst, škoda času. Q.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Koronavir" neudělá nic půlnoční kovboji 0.47 - ten si bude dál žít svým životem, jako si žil vloni, předloni, předtím, a bude žít i příští rok a další léta, i když si ho přestaneme všímat, neboť si vymyslíme jinou pohromu ke strašení lidí - třeba ještě horší. Koronavir je jako lakmusový papírek - ověřil, že panika a strach zabírá až k nenávisti jedněch vůči druhým. Panika dokáže, že se lidi mezi sebou i ušlapou doopravdy - my se mezi sebou ušlapáváme zatím jen symbolicky. A co vláda - tahle, i nějaká příští "udělá"? Zas to samé. Co bude chtít, protože už je ověřené, že lidské ovce zalezou vždycky bez odporu do vyznačených mantinelů.

   Smazat
  2. 0:47
   Máte pravdu, naše pravicovà opozice se jako kouzelným proutkem stala levicí a její boj za náhrady podnikatelům trval málem do rána a bude to útrata za miliardy z našich peněz. Vlastní zviditelnění po měsíci nic nedělání za tu pozdní aktivitu stojí. Upřímně řečeno záměr je na místě, jen náruč by nemusela být tak otevřená.Umožní šikulům čerpat ze zdroje, který není bezedný, finance na pokrytí rizika z podnikání (bez zavinění korvirem). Nebo náhrada ušlého zisku kšeftařům s byty. Nic naplat je to daň demokracii.

   Smazat
 6. Vím, že situace není jednoduchá, obvykle zvenku a zpětně se vše vidí prosté. Přesto trochu nechápu, že když chybí odborníci na provedení rychlotestů v domovech důchodců nelze dočasně povolat odborníky z armády. Vždyť jsou taky jen státní zaměstnanci a náš stát je vlastně uprostřed boje a potřebuje je. Možná by se to dalo využít i jako cvičení. Když je povolala Čína, tak mi může nějaký dogmatik namítnout, že je to možné jen v totalitě. Leč ejhle totéž se provádí v USA a tento argument je tedy rázem falešný. Nějak se nedořešila i armádou odmítnutá výpomoc pro domov v Řepích a situaci tam zachraňovali hasiči. Kredit armáda určitě ztratila, měla-li ho vůbec nějaký. Povězte mi pane prezidente, nejvyšší veliteli, proč je nerozpohybujete ? Ještě jednu otázku mám, nejsem pasivní a vždy vděčný konzument ČT, ale poslední pořad Reportéři neměl chybu, nikdo z vedení státu neodpověděl na problém s upředňostňováním dovozu zdrav. potřeb, před domácími výrobci. Chápu že první fáze nešla řešit bez dovozu, ale dnes je tu šance samostatnosti a možná i budoucího exportu. Želbohu na nic podobného se nezeptal ani jeden poslanec v dnešním zasedání, zatím se jen předváděli v rozdávání miliard. Omlouvám se, možná sem moje názory nepatří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Státními zaměstnanci v armádě jsou jen generálové, vojáci jsou žoldnéři.

   Smazat
  2. Moje hypotéza o naší armádě v době koronaviru: nemůžeme přece chtít po našich profících, aby riskovali zdraví bez vyhlídky na tučný žold, služební postup nebo medajle od Pavla. Nemůžeme přece chtít po našich šunkoválečích z Pobaltí, aby pomáhali lidem v ČR. Tak jak to dělali befelem jejich předchůdci záklaďáci se svými poručíky a kapitány např. v době záplav 1997 a 2002. Nehledě na to, že v rámci optimalizace a profesionalizace AČR bylo mnoho techniky a materiálu prostě jen zašantročeno, rozkradeno, rozprodáno pod cenou a nebo jen prostě ponecháno svému osudu. Profi AČR není schopna plnit takové úkoly, jaké přináší stav vnitřního ohrožení země, tak jak to dokazovala mnohokrát dřív její tolik ostouzená předchůdkyně. Profi AČR po několikáté dokazuje to, že je sbírkou žoldáckých dacanů a panáků s lampasy, jimž je stát, jeho potřeby a jeho občané u zadku. Nemůžu si nevybavit stav morálky žoldáckých pluků ve 30 leté válce.

   Smazat
  3. 0:48 Vy snad žijete na jiné planetě! Jací odborníci a z jaké armády? Naše armáda už dávno není lidová jako v Číně a těch pár nájemných žoldáků má práci v jiných koutech světa, kde je úkoluje úplně někdo jiný (rozhodně ne prezident Zeman). Jak můžete srovnávat českou armádu v cizích službách daleko v zahraničí s tou čínskou, která je u sebe doma a maká pro dobro Číny? V Praze zůstal houf velení, copak půjdou generálové makat do domova v Řepích? Koho tady má prezident rozpohybovávat? Czech Fake News s názvem ČT manipulovala zdá se zdařile, když jste na to skočil, i co se týká místních výrobců (čehokoliv). Česko potřebuje na jedné straně milióny testovacích souprav, milióny roušek, respirátorů a dalšího materiálu a ČT vám ukazuje místního snaživce s manufakturou na pár kousků denně bez vlastního (domácího) materiálu. Ten by sem zase musel přijít z Číny. Mimochodem, dnes si dostatečné množství zdravotnického materiálu nekokážou vyrobit ani USA a Trump musí prosit GE a Ford, aby konečně něco vyrobili. Jste opravdu naprosto totální mimoň asi stejný, jako ta poslanecká špína z TOP09, Pirátů, STAN a ODS, jejichž divadelní představení nám v době krize předvádějí.

   Smazat
  4. Děkuji za mimoně, cítím se lépe než mezi všeználky a inteligenty. Moc se mi líbí být mimoněm. Totiž my mimoňové se nemusíme honosit akademickými hodnostmi a nemusíme vyhledávat lepší společnost a nejlepší politické strany, taky je nám dovoleno mýliti se. Přeji všem aspoň hezké počasí o Velikonocích. Mimoň.

   Smazat
  5. Právě premiér dokončil projev k národu s nejen na velikonoční téma, bylo tam poděkování za pochopení a spolupráci všech lidí, prosba o pochopení všech omezení, které si situace vynutila a ještě asi vynutí. Nebyl to apel, ale opravdová prosba a toho si cením. Horší bylo to co následovalo, televize dokázala rozebrat a interpretovat cosi co nebylo obsahem projevu. Kdo náhodou nestihl celý projev a slyšel jen falešnÿ rozbor, tak získal představu o 180° obrácenou. Projev s reminiscencí velikonoc uklidñujicí a odkazující na poselství velikonoc - nový život a naději. Tento sváteční a míru plný projev, dokázala "naše veřenoprávní" přeložit do konfrontace s některými ne zrovna povedenými vÿroky z minulosti a svàteční pocit opařit nepřehlédnutelnou nenávistí.

   Smazat
 7. Pane Jírovec pocházím z rodiny ke nikdo nikdy neusiloval o členství v žádné politické straně a děda vždy říkal: Všechny spolky, čertovo volky. V 68 jsem doufal že nastanou určité nutné změny ale nabíralo to cestu k neviditelné pařátě a tak jsem věděl že to není dobré. V 89 jsem přímo říkal že to nebude pokrok ale návrat k odporným zlodějinám a skok zpět. Kapitalizmus je v jádru parazitizmus a tudíž s ním nejde se domlouvat. Jmenujte mi jeden kapitalistický stát který funguje bez parazitování. Obvyklý argument parazitečků je: Za komoušů se také kradlo. No ale zůstalo to doma a to je zásadní rozdíl. Teď tady zůstávají jen drobky. Prapra děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano - anonyme 5.47 - ranní ptáče dál doskáče - dokonce i scénář je stejný, jako byl v letech před rokem 1989. Už se zase bojí jeden druhého, koryta se opět třesou, a žvaní a řeší se úplné krávoviny, až teď ten koronavirus je donutil řešit něco, co se týká občanů, jinak by měli občany dál na háku a řešili by komunikaci s Čínou, co řekl Hřib, za co se omluví Novotný, a do které sochy kopnout. Nějaké prošustrované byty? Kdo to dnes vyřeší a jak? Když se bojí jeden druhého, bojí se o tom vůbec začít mluvit, tak raděj drží hubu. Totéž se týká exekucí, a zákonu o státní lichvě - tedy soudní "příslušenství" k pohledávkám, které z pohledávky vytvoří její dvacetinásobek.Že to bylo a je pěkné svinstvo, stejně jako velkovýroba zbohatlíků z kdejakého lumpa s vydanou pomocí prorežimně zkorumpované justiční mafie, teď vidí docela přesně, ale prostě budou držet hubu - nikdo si ji neomočí ve sračkách jako první. Čeká se na další převrat - snad po koronavirovém fašizmu?

   Smazat
  2. Jak to říká Mistr Suchý za komunistů se kradly propisky,toaletní papír, pytle cementu. Po revoluci fabriky na propisky a toaletní papír, cementárny...M.R.

   Smazat
  3. 10:59 jsem ročník, který celý ten komunistický režim prožil. Nevím nic o tom, že bysme se báli jeden druhého. Buď to máte z ukecaného doslechu, nebo trpíte stihomamem nebo, nejhůř, vás okolí mělo za podrazáka. Tak si to přeberte.

   Smazat
  4. Anonyme 13.45 - vy jste byl dokonce politik, nebo kádrová rezerva, nebo papaláš ve vládě? Státní byrokrat? Asi těžko - já jsem nepsal, že se řezník bál prodavačky zeleniny odvedle, a o tom, co jsem psal, víte veliký prdlajs, jenom máte potřebu žvanit a druhé napadat. Já jsem státní úředník BYL! Takže vím, o čem píšu, a o čem jsem psal, a napsal bych to znovu - třeba desetkrát za sebou - ovšem to není pro bývalé lopaty. Tu kravinu, jako že "trpím stihomamem"jsem nepochopil vůbec, proč jako? Že jsou dnes poměry úplně stejné? Vy myslíte, že je jiný důvod pro skutečnost, že ministři a poslanci řeší v parlamentu kraviny, protože se bojí řešit věci vážné, které by měly být vyřešeny už dávno? Vyjmenoval jsem je - co jste uvedl k tomu za protiargument? Nic - jen žvaníte. Čím jste byl - jeřábník, vazač, řidič, nebo jiný druh lopaty?

   Smazat
 8. Fiala se svými volebními preferencemi je připraven tak jedině převzít vládu nad zdejšími obecními hajzly (WC), natož nad státem. Ať se profesůrek zklidní.

  OdpovědětSmazat
 9. Kolik tzv.Domovu je statnich ,kolik soukromych,velice dobre vydelavajicich na staři?Casto vydelavajicich sumy o kterych se namluvi.Zaplatit za pobyt v techto domovech samozřejme duchodce s penzi 12 000 vubec nema.Az petkrat vice .Tyto ustavy si dovoluji kritizovat vladu.Chteli mit zisk,tak se maji starat sami.

  OdpovědětSmazat
 10. Citát z článku (viz níže): "Předložte plán, vytvořte itinerář a nepřítel koronavirus bude prchat v děsu z naší republiky. Ne, to přece nemůže vymyslet zdravý, ale pouze chorý mozek, pane Fialo z ODS."

  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3197-vazne-maji-fiala-ods-a-bartos-pirati-vysokoskolsky-diplom

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fialu někdo označil za politického somnambula. Je to naprosto přesné!

   Smazat
 11. Šmejdy v Demoopozici není ani třeba tak moc odstrašovat ...
  S pomocí svojí vyjímečné inteligence nastoupili cestu vývoje k dokonalosti, která končí podobně jako dokonalý starosta Novotný a jeho Řeporyje ..
  Vzhůru ke skvělým zítřkům dokonalého lidského liberálního blázince, zpátky ani krok ..

  OdpovědětSmazat
 12. Jiřího Jírovce si vždycky rád přečtu. Udržuje si odstup, nadhled a zdravý rozum. A není to "zapšklý emigrant", jako jiní... Přeji mu pevné zdraví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli mohu tak se taky připojím. Mám úplně stejný názor.
   lada

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.