Reklama

pondělí 20. dubna 2020

Ovládat za každou cenu: EU má prý starost o naše zdraví. Efektivita je to poslední. Co je vlastně epidemická inteligence? Miliardy spláchnuté do kanálu. Pravomoce jediným cílem. Máte už doma brožurku o mytí rukou?

Hovnivál EU
Ivan David
20. 4. 2020    Facebook europoslance Ivana Davida a ProtiProud
IVAN DAVID se podíval na zoubek jedné z mnoha organizací zřízených a placených Evropskou unií, o níž nikdo pořádně neví a která je jeví jako další zbytečný výčnělek **byrokratického molocha
Všimli jste si během pandemie COVID-19, že EU má agenturu zaměřenou na boj proti infekčním chorobám?


Jmenuje se volně přeloženo: Evropské centrum pro zdravotní dohled a prevenci nemocí (European Centre for Disease Prevention and Control, ECDC). Sídlí od roku 2018 v nové čtyřpatrové budově poblíž Stockholmu, má 267 zaměstnanců a rozpočet přes 50 mil. euro (asi 1,25 miliard Kč). Dosud jsem o ní neslyšel, a tak mě zajímalo například, co užitečného učinila pro země EU v době epidemie COVID-19. 


Konkurenční organizace


ECDC na svých internetových stránkách o sobě prozrazuje, že jejím cílem je chránit Evropu proti infekčním chorobám. K čemu ale je taková agentura, když Evropská komise nebyla schopna s rozvíjející se pandemií COVID-19 účinně bojovat? Tuto funkci agentura tedy nesplňuje.

Na českých stránkách ECDC je výslovně uvedeno, že má „Pomáhat státům EU připravit se na eventuální propuknutí epidemie.“ „Eventuální epidemie“ propukla. O tom, jak unijní agentura dobře koordinuje svědčí mnoho týdnů trvající nedostatek lékařského a hygienického materiálů v COVID-19 nejpostiženějších členských státech.

Stálo by za to vědět, co by se stalo, kdyby neexistovala vůbec. Ona totiž vedle ní funguje Světová zdravotnická organizace (WHO), a ta má „Regionální kancelář“ v Kodani. Ta sídlí v pětipatrové velmi rozsáhlé budově inspirované zřejmě Pentagonem, ale cípů má osm. Světová zdravotnická organizace se vyvinula z instituce sledující epidemie infekčních chorob. K čemu tedy zřídila Evropská komise vlastní instituci, když zdravotnictví je v kompetenci členských států (až na lékovou politiku a veřejné zdraví)?

Evropská komise chce vládnout, k tomu zřizuje sít institucí. Evropské komisi asi vadí, že WHO není její.


Samý přínos


ECDC uvádí, že provádí široké spektrum činností: „dohled, epidemická inteligence (?), reakce, vědecké poradenství mikrobiologie, připravenost, školení v oblasti veřejného zdraví, mezinárodní vztahy, komunikace v oblasti zdraví a vydává vědecký časopis Eursurveillance“.

Zabývá se prý řešením antimikrobiální rezistence, zlepšením pokrytí vakcínami v EU, podporuje Evropskou komisi při plnění cílů udržitelného rozvoje v oblasti HIV, TBC, hepatitidy, dále posilováním připravenosti na přeshraniční zdravotní hrozby, usiluje o synergii a brání duplicitě práce a zlepšování protiepidemického výkonu a monitorování. Na obrázcích na internetových stránkách ECDC jsou skutečně lidé hledící na monitory, či sedící za oválným stolem.

Agentura o sobě uvádí, že má za úkol „analyzovat a interpretovat údaje z členských států“. Pro členské státy? Ty své vlastní údaje mají a interpretovat je umějí. Má „poskytovat vědecké poradenství“. Ale ECDC není vědeckou institucí. Má „zajistit včasnou detekci a analýzu nově vznikajících hrozeb pro EU“. Hm, buď je nedetekovala a pak neslouží svému účelu, nebo si s údaji v EU nikdo nevěděl rady. Pak je otázka, proč měly být agenturou detekovány.

Dále má koordinovat vzdělávací programy v oboru intervenční epidemiologie a mikrobiologie. Takové vzdělávací programy poskytují také univerzity a výzkumné instituce. Nakonec každý rok pořádá vědeckou konferenci o aplikované epidemiologii. Provozuje prý systém včasného varování před zdravotními hrozbami. Krom toho „úzce spolupracuje s dalšími institucemi EU“.

Pod nadpisem „Pro koho znamená přínos“ čteme:
 • ////Pro pracovníky v sektoru veřejného zdraví v Evropě, zejména
 • celostátní a regionální zdravotnické orgány v EU a EHP,
 • orgány Evropské unie,
 • ostatní tvůrce politik v Evropě.
 • Pro zdravotníky, vědce, mezinárodní a celostátní organizace mimo Evropu. ////A samý úspěch


Ve výroční zprávě za rok 2018 uvedla předsedkyně správní rady: Při pohledu na působivé úspěchy střediska ECDC se skutečně těším na příští dva roky v čele správní rady. Pro středisko půjde o zajímavé období, kdy získá výsledky externího hodnocení střediska a vypracuje novou dlouhodobou strategii. Správní rada bude i nadále v centru diskusí a bude tyto změny sledovat, aby zajistila, že středisko splní své poslání a úkoly v souladu s podmínkami stanovenými ve zřizovacím nařízení.

Přehled úspěchů za poslední rok podle ředitelky agentury:
 • započali s přípravou dlouhodobé strategie
 • zahájili dialog se zúčastněnými stranami o „vzrušujících projektech“…
 • zahájili iniciativu s cílem změnit svoji organizační strukturu
 • správní rada zahájila externí hodnocení střediska
 • soustředili se na tři prioritní oblasti:
 • doporučilo Evropské komisi vědecké informace o očkování
 • zjistili, že bakteriální rezistence vůči antibiotikům vede ročně k úmrtí 33 000 Evropanů
 • sladili monitorovací činnost s cíli OSN 

Agentura se v roce 2018 ujala funkce předsedy sítě agentur EU. To jí umožnilo se zapojit do výměny poznatků sesterských agentur a poskytlo hmatatelné přínosy pro naší každodenní činnost.

Ročenka obsahuje hodně velmi barevných obrázků. Mezi tím jsou texty silně připomínající rady nemocným, které můžeme najít v čekárnách ordinací.

Tento výčet ve mně vyvolává vážné pochybnosti. Nemůže totéž či něco podobného napsat kdokoli? Jak tedy posílila ECDC připravenost na přeshraniční zdravotní hrozby, když víme, že Evropská komise naopak trvala na ponechání otevřených hranic? Jak bránila duplicitě, když je sama duplicitní? Jak by chtěla zabránit členským státům nebo WHO, aby neřešily vlastní problémy? K čemu je nám její monitoring, když informace sbírají členské státy a informace současně monitoruje WHO?

Co se na jejích stránkách dozvídáme o COVID-19? Že se rozšířila z Číny, že je způsobena koronavirem, že se šíří rychle a je všude po světě. K tomu lze najít mapičky a tabulky s číslíčky - nejnovější staré 10 dní.

V rámci epidemie COVID-19 tiskne letáčky a brožurky, ve kterých se dočteme, když umíme anglicky, že je třeba si mýt ruce, vyhýbat se kontaktu s nemocnými, dotýkat se sliznic, nechodit mezi lidi, a ještě k tomu se nesrocovat a pokud máme kašel, máme nosit roušky. Skvělé! Nezbytné.

ECDC připravila nástroj HEPSA, což je nástroj střediska ECDC pro sebehodnocení připravenosti na nouzové situace v oblasti zdravotnictví, který umožňuje zemím provádět audit „připravenosti na nouzové situace“.

Nejvyšší položky rozpočtu ECDC jsou „programy zaměřené na nemoci“ - 18 mil. Euro, „obecné řízení“ - 15 mil., „odborná příprava a budování kapacit“ - 10 mil. Euro.
Tajná služba


Evropskou unii fakticky řídí Evropská komise. To je úřednický moloch, který v souladu s Parkinsonovými zákony stále bobtná a není-li podroben kontrole své efektivnosti, bobtná dokud se nezhroutí. Žádná instituce neupozorní na svoji neefektivitu. Efektivita je to poslední, na co Evropská komise dbá. Nebylo by klidně možné vytvořit ještě několik podobných instituci s podobnou náplní, počtem zaměstnanců a rozpočtem?

Jak moc jsou užitečné ostatní agentury EU? Jistě nějak užitečné jsou, ale je jejich efektivita úměrná nákladům? Nelze jejich činnosti zajistit využitím jiných institucí?

Nejvýstižnější vizitkou práce této EU agentury pro boj proti nakažlivým nemocem je, že o její existenci ani po několika měsících pandemie COVID-19 drtivá většina občanů členských států nic neví. Agentura pracuje v takovém utajení, že o její existenci zřejmě nic netuší ani europoslanecký profederalistický veterán Guy Verhofstadt, který minulý týden navrhl něco takového zřídit v rámci posílení pravomocí EU.

35 komentářů :

 1. Česky řečeno další neziskovka která má velebit eu diktaturu. Normální Čech už ví co je eu za svinstvo nic si nakukat nedáme a chceme odejít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kočí mají skoupené a ti mají připravené ohlávky pro bravurní a samozřejmě bezprizorné jako nikdy v známé paměti současníků historii. Bída určuje možnosti, vlastně nemožnosti.

   Vymazat
 2. Dáma z Trikolóry: Unie je hluchá, němá, slepá a drahá. Víte, kolik se posílá do Bruselu na boj s infekcemi?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dama-z-Trikolory-Unie-je-hlucha-nema-slepa-a-draha-Vite-kolik-se-posila-do-Bruselu-na-boj-s-infekcemi-621073

  OdpovědětVymazat
 3. HIV, koronavirus, ockovani, Gates, Fauci, big pharma:
  https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=0__BdH8rflE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborný rozhovor T. Cikrta s dr. Maďarem na:
   https://www.zdravotnickydenik.cz/2020/04/rastislav-madar-virus-nas-uz-prekvapil-muze-prekvapovat-dal-musime-jit-zlatou-stredni-cestou/

   Vymazat
  2. 13:20 Na konci rozhovoru dr. Maďar říká: "Dříve mnozí ze sebe dělali hrdiny, šli nemocní do open office, cestovali MHD, říkali, jací jsou borci, že s chřipkou chodí do práce".
   No oni ti lidé nebyli hrdinové, ale právě za Cikrta se zrušilo vyplácení nemocenské za první tři dny nemoci.

   Vymazat
 4. Evropská unie je praktickým důkazem platnosti Parkinsonových zákonů. Británie pochopila, že EU nakonec pouze zprostředkovává zájmy tandemu SRN a Francie. Podobné poznání signalizuje Itálie a budou to postupně i další větší, ale periferní ekonomiky. I Francie tak bude nucena svoje postoje a jednání dál modifikovat ... JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Parkinson ale hovorí aj o tom, že ak je organizácia prerastnutá až začína škodiť, je prirodzené, že niekde inde vzniká nová a efektívnejšia organizácia, ktorá tú už takmer nefunkčnú rýchlo nahradí (tú pôvodnú nechá svet padnúť).
   Kde vzniká tá nová a kto to je?

   Vymazat
  2. No to je jednoduché, nová funkční vznikne a ta stará bude fungovat ze setrvačnosti dál. No a ta nová funkční začne rychle bobtnat a stávat se samozadavatelkou, jako ostatně skoro všechny úřady. No a pak vznikne zase nová trochu funkční organizace ...

   Vymazat
 5. Toz potesil mne Dotore Shiva je to inteligentné a bystré chlapik ale zrejme mosime pockat do nové Jaltské konference o které písó enem nasi tresnickári oz s predstihem coz je chválí a radí k tem státotvorném oproti tem vyzirkom, které nemajó ani todtká dost..........toz hrzké den P.S.

  OdpovědětVymazat
 6. To musí být krásné zaměstnání, nemusíte se o nic starat, nic objevovat, nemáte starost o peníze, musí pořádat náročné zahraniční cesty, které hradí EU z daní lidí živících se prací. Oni jsou to vlastně takoví bidelníci, jak to říkal pan Werich a je to dobré bydlo býti bidelníkem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi nikdy nepochopím nadržené diskutující, kteří dovedou vstát ráno po třetí hodině,a rovnou k počítači, číst a psát diskuzní bláboly. Přece by to počkalo alespoň do rána - ne? Sice chápu, když se nechodí do práce, je vlastně jedno, jestli je noc nebo den, ale přece - v noci se má spát -ne? Jednou vám z toho všeho hrábne. A taky chápu -osamělost- deprese - závislost na diskuzích - neříkejte, kdyby vedle vás spala nějaká kočka, že byste vylezl v noci z postele a šel psát. Strašný život.Smutný.

   Vymazat
  2. Asi nikdy nepochopím urvané diskutující, kteří se probudí v poledne a po jídle přemýšlí co by zmršily a tak jdou onanovat na altermativu.

   Vymazat
  3. 14:16+16:21 čau lidi, já zase, když spím, tak sním.

   Vymazat
 7. Jako opravdu v cestovce €araboafriky si opakovat stále Evropská Únie mi připadá jako hodně zvrhlá forma (naučeného?) masochismu.

  Akizmetkace
  https://aeronet.cz/news/americky-pravnik-ktery-o-sobe-prohlasuje-ze-je-zidovsky-krestan-a-v-minulosti-dokonce-zaloval-vlastni-matku-kvuli-penezum-vyplacenym-zdravotnim-pecovatelkam-vlastni-babicky-dnes-zazaloval-cinu/
  Tak bezpochyb overtonova okna zkumáci věrchušky umí. Mají na to celé ústavy plácání "plebs jak retardi plastelínu vytvořené nesouměřitelně bohatými "neoliberály. Ta podpora nelidských psychik je silně motivovaná ekonomickými pákami hovad řekněme vytvořit až obludárium obdoby ostrova doktora moreau.
  https://www.youtube.com/watch?v=StIzboo1Hic

  Krkowiz fonMlowitz
  Takže. Když už tak HEBREJové (osoby žijící cikánskim spůsobem života )
  hladovía a zubožení jdou jako jedna rodinka do EGYPTa
  a z EGYPTa prchalo jako zločinecká ideologie .několik tisíc coby masoví vrazi a zloději zlata na tele,
  jinak nesemitští rusko-polští mongolové ze zbitků zalté hordy (pásmo osídlení) se radikalizovali od perských raabi a z ŘÍMem natoš s Palestinou a ARABy to nijak nesouvisí neš že pro svuj komunistický projekt jim ukradli zem.
  A co se starýcha novích pověstí ž/Ž týče tak ti nejsou ani jejich ale posbíraný kudy táhli a přeložený jak německé pohádky od Boženy Němcové.

  4OdpovězDub 21, 2020 0:15
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Tady po školatice zrůdiček stejně už nepochopí nic. Zafixovaná jednosměrná myšlení hulvátských samolibých egoistických autistů. Inkluze nejen s diplomy tu jede od 68. se zaretardovávanými v iluzích a přáních žijících ve snech retardů kteří nevědí o čem to dávají ale je jich mnoho a ten kolektivní fašismus obdivují i s holými zadky navoněné bídy a terč jim dělají nejexploatovanější pracující závodu na dno. S takovým materiálem to dno dají ale fakt nikdo není kdo by se odrazil a jsou to báchorky pro neuvěřitelně poslušné šikanům vidící se v rolích dirigentů ještě větších chudáků zločinci než jsou sami. Tady to povědomí jde do kopru s nelidskými psychikami po nestvůrné školastice vymydlených workoholických fachidiotech k obrazům svým. Čím větší hovado tím větší potlesk a vůbec jim nevadí že zanáší jak darebné slepice cizím a řvou humanita i když je to na jejich zbídačeních po materiálním chlubících se chudoba cti netratí to je z dalších zlých lží ohrižete se navzájem na kost a se to i děje ale především mentálních možnostech omezenců bídou v rozvojovém exekutistanu ze země se 7. příčkou životní úrovně po 30.let budování kapitalismu zahraničním majitelům. Naprostý blbákov obdivu k tupým hulvátským pitomým brutopýracím IQ tykve hnusů podmamonů urvat si z cizího “edizony bez sebereflexí a intelektů ovšem hlavně s kádrováním z pozic imbecilů.
  To morální dno je jistě ještě daleko ale už tam ambice kanibalismů sprostými násilníky jsou.

  0OdpovězUpravDub 21, 2020 3:39

  Odpovědět

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda že nepíšete srozumitelně anonyme 4.13 - to nemůžete spát, že vylezete z postele ve čtvrt na pět ráno, abyste napsal tři dlouhé odstavce zcela nesrozumitelných blábolů? Umíte vůbec česky? Vždyť používáte i nečeské výrazy, ty hrubky bych vám odpustil, ale je to vážně nesrozumitelný blábol, i když by se mohlo zdát, že má hlavu i patu. Asi na to má vliv to ranní psaní - a ještě jste byl asi pod vlivem? Jestli jste doteď vystřízlivěl, zkuste to napsat znovu v normálním, srozumitelném jazyce. Dík.

   Vymazat
  2. Já nejsem autorem, ale myslím si, že je to převzato z diskuse na AEnews. Něco podobného jsem tam přelétl zrakem.

   Vymazat
  3. Poctil to tu zde 5.ti pomlčkový výhek blbopýr na akustiku a dozvuk do sálu s gramatickým půlzávitem. Kádrovací houkal na to co mu jde mimo rozsah ale to je téměř vše retarda kromě jeho stálých bojů před půl stoletím v šedesátém osmém. :-)))))

   Vymazat
  4. Ten příspěvek 4:13, by docela dobře mohla být část Bible a Švejka, přeložená automatickým překladačem z češtiny do němčiny a nazpátek. P.K.

   Vymazat
 8. EK v čele s blonďatou sviní je banda protinárodních dementů,hajzlů a idiotů.
  Zná někdo výstižnější označení ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:16 Ano prosím,
   dovolím si navrhnout " ošklivé kačátko ".

   Vymazat
  2. A co se inspirovat již u Karla Čapka?

   Štěnice
   Nežila jsem nadarmo... Nechávám po sobě řadu potomků... A samé štěnice! Samé štěnice!

   Vymazat
 9. Je dost poučné se dočíst, jakými způsoby na jaké "libé" účely dokáže lid evropský (tedy ta jeho bezeskrupulózní menšina) z EU dojit veřejné peníze, aniž by kdy za ně cos užitečného vrátila. A zároveň se přitom ubránit návalům pobouření.
  Botanikové tomu konání těch kodaňských (a jim podobných štěnic) říkají parazitismus. Možná, že i sociologové. A tohle platíme ...

  OdpovědětVymazat
 10. "Vono to de",
  hoši a ďívky ve Stockholmu za 1,25 miliardy, přetížení úkoly tráví dny v činorodé práci zhmotňováním tmy. V potu tváře čelí všem úkolům, které před ně staví překotná doba. Celé generace Evropy budou vděčné ECDC za přežití současné pandemie. Děkuji panu doktorovi za propagaci, protože vzhledem ke skromnosti byla tato divize Bruselu takřka utajená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... práci zhmotňováním tmy ...

   To, co jste popsal zní krásně jako líčení doby Rudolfa druhého z filmu s Janem Werichem. Ten jeho Císusalk. :)
   Tady je odpověď, jak dopadneme a jak dopadnou rozmazlené nynější generace. Ty další už budou asi muset znovu tvrdě pracovat.

   Vymazat
 11. „K čemu tedy zřídila Evropská komise vlastní instituci, když zdravotnictví je v kompetenci členských států (až na lékovou politiku a veřejné zdraví)?
  Evropská komise chce vládnout, k tomu zřizuje sít institucí. Evropské komisi asi vadí, že WHO není její.“
  Zde bych tipoval, že to je zatím relativně prázdná schránka, připravená pro další přebírání kompetencí národních států v oblasti zdravotnictví. Zatím můžou za královské platy spřádat šílené teorie jak využít zdravotnictví, pro další omezování svobod občanů EU.
  Díky panu Davidovi, že rozmotává ta nepřehledná chapadla chobotnice EU. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:52 jasná zpráva, je to dobře placený flek pod skvělou penzí jen pro příbuzné a přátelé.

   Vymazat
 12. EU zkouší něco jiného.
  Jsou tady USA jako politická platforma,byl tady SSSR,také jako politická platforma a EU zkouší tyto platformy spojit u uvést do chodu v Evropě.

  OdpovědětVymazat
 13. Kam nacpat přiblblé dětičky a tak se vymýšlí perpetum mobile. Po letech parazitování stejně zdegenerovaly a nikdo je nerozhýbe. Takhle je prolezlá skoro celá mašinerie EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rád bych byl takové jedno přiblblé děťíčko.

   Vymazat
  2. Jde o to jestli jste přiblblý nebo jestli to za Vás nevybraly rodiče. Chápete kde se nacházíte?

   Vymazat
  3. 19:56
   Váš já chápu, pokuste se,vy vy chápat mě. Moji rodiče dřeli za pár korun, nekradli a táta se ani nedožil důchodu. Ti co šídili, radostně užívají důchodu, tak mi tu nekázejte.

   Vymazat
 14. Každým dnem ve mně roste vztek nad tím, že neexistuje síla, která by rozmetala parazitující strukturu, která si říká EU. Drzí příživníci vytahují z kapes daňových poplatníků stovky miliard eur, aby je rozhazovali hrstmi mezi sobě podobné na činnosti, které neslouží ničemu dobrému..
  Každý den sílí můj respekt a má úcta k užitečné práci milionů "obyčejných" lidí, kteří v potu tváře vytvářejí skutečné hodnoty a zajišťují existenci a fungování společnosti. Je mi jich strašně líto a jistě nejsem v tomto pocitu sám... Pane Davide, nenechte se umlčet, vykřičte náš vztek těm parazitům do jejich podlých a nenažraných ksichtů!

  OdpovědětVymazat
 15. Tuto brožurku nemám, ale vím, že tím neustálým mytím příspívám chudnoum Frantímům (veolia) k nadřezeností nad idoty v naší vládě. Jinak si o tom myslím, že takto prováděna desinfekce bez nasledních opatření je kontraprokuktívní. Kůže je poté naprosto přispůsobená k průniku infekce a jiných bakterii

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svatá pravda, myjte si ruce, podpoříte Veolii

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.