Reklama

středa 29. dubna 2020

Petříček obhajuje trestnou činnost

Radim Valenčík
29. 4. 2020   RadimValenčíkPíše
Respekt? Trestný čin § 356 a § 357
"Před třemi týdny přicestoval na Letiště Václava Havla z Ruska muž s ruským diplomatickým pasem. Čekalo na něj auto zdejšího ruského diplomatického sboru a odvezlo ho na ambasádu v pražských Dejvicích. Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin. Bezpečnostní složky o příletu cestovatele věděly a muže vyhodnotily jako bezprostřední riziko pro dvojici českých politiků, jejichž kroky v posledních měsících vyvolaly hněv Moskvy." Viz: respekt


Ministr zahraničí Petříček:
"Pro mě je nepřístojné, abychom zde nechali cizí státy zpochybňovat základní svobody, jako je například svoboda slova. Drželi jsme se plnění našich závazků, ať už mediálních úmluv nebo bilaterálních smluv s Ruskou federací. Očekávám, že tímto tato záležitost skončí". ZDE
Svoboda slova? Ne! Podezření ze spáchání následujících dvou trestných činů:

§ 356 Podněcování k nenávisti vůči k některému národu
§ 357 Šíření poplašné zprávy

Je na Respektu, aby tvrzení doložil.

Podrobněji:

§ 356 Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem...

§ 357 Šíření poplašné zprávy

(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek...

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7808-respekt-trestny-cin-356-a-357.html

70 komentářů :

 1. Nevzdělané a nezkušené "děti" nepatří do politiky. Stanovit min. věk 40 let,alespoň jeden svět. jazyk a nějaké zkušenosti. Vzdělání si nakupují jako Mareček Bendů a další. Ještě dělal rychlotitul v Plzni a stále rozhoduje o nás lidech. Sám nikdy nepřeložil ani stéblo - STANOVIT DVĚ OBDOBÍ A DOST !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. anonym29. dubna 2020 12:14
   Dobrý návrh pro politiky suverénního státu. Ale pro kolonii, je nezkušenost a tvárnost výhodou pro vstup do politické kariéry. Oni nic nerozhodují, jenom vykonávají rozkazy a ručí za to, že je lidé přijmou.
   AB by možná měl předpoklady vést suverénní stát, ale má bobky, že by nevstoupil mezi celoevropskou elitu. To však jako poprivatizační středoevropan (tzv. nové peníze), stejně nevstoupí. P.K.

   Smazat
 2. no jo pane Valenčíku, to by ale muselo doputovat přes státního zástupce a ž k soudu. A to je v dnešní situaci naší liberální demokracie jaksi velice nepravděpodobné, ba nemožné. To spíš něco vyštourají na toho, kdo by takové trestní oznámení podal a odemelou ho na paragraf 345: Křivé obvinění. Nedělám si žádné iluze o třetím pilíři naší demokratůry.

  OdpovědětSmazat
 3. Když premiér Babiš neřekl nic k soše Koněva, tak se ČSSD oklepla a začala "demo" politiku ve stylu opozičních stran. Ministr Petříček je úplně mimo dění, snad jen má pravidelnou "stolici" a docházku na US velvyslanectví.

  OdpovědětSmazat
 4. Blázny nelze trestat, nejsou za své činy odpovědní.
  Blázny ale také nelze nechat volně působit a prudit ve společnosti, je potřeba je izolovat v patřičných zařízeních ..
  Naše společnost pro uzdravení potřebuje poctivou práci zkušených psychiatrů s patřičnými pravomocemi jako za socialismu, a nikoli justici tvořenou těmi největšími idioty a blázny ..

  OdpovědětSmazat
 5. Rycinový olej se dával proti zácpě (v přiměřeném množství) i malým dětem; za Mussoliniho Itálie i socialistům zadrženým při nepovolených demonstracích jako "přípitek Ducemu" - když přišli domů z demošky či ze "schůze" manželkám podělaní, příště je blbnout v ulicích nepustily... a i v padesátých a v šedesátých letech se běžně prodával a používal jako komponent do modelářských paliv... a kdo tehdy chodil třeba na plochou dráhu na Markétu či do Slaného... byl A JE I DNES součástí paliva pro motory závodních ESO... a modelářské motůrky...
  Pocheho Petříček je prostě Pocheho Petříček. Nic víc, nic míň. Kdyby hloupost a zlá vůle nadnášely, musel by nosit olověné "přívěsky" z historických skafandrů... a stejně by možná uletěl, když by ta "olůvka" ztratil ;-).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Navrhuji úbor doplnit rolničkami...

   Smazat
 6. To by platilo kdyby náš stát řídila naše vláda a ne ambasáda USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Premiér Babiš si takové ministry zaslouží. Angela zavolá a on hned poslouží. Jede do USA s objednávkou na vrtulníky, které už nikdo nechce. Měl dostat medajly SS Za zásluhy o výstavbu USA.

   Smazat
 7. Respekt zřejmě otiskl svodku naší statečné BIS. Vědí, kdo přiletěl, s čím, dokonce znají jeho úmysly a NEUMÍ ho chytit. Ta svoboda slova mě pobavila, tady přeci nikdo, nikdy neoznačí jasně a srozumitelně ani odsouzeného pachatele, natož podezřelého, který se pohybuje ve virtuálním světě Respektu. Snědí mladíci, muži s plnovousem a pod., nic o národnosti, státní příslušnosti, pokud tedy zrovna nejde o Rusa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BIS + ČSSD toť neumětelové.
   Nevím co to je, ale uráží mě to.

   Smazat
 8. Herr Kolarž vylezte, nyc se vam nestane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No já si zase vzpoměl na fotku, jak sovětský voják(nevím zda Rus, Ukrajinec, Gruzínec) tahá v Berlíně z kanálu za flígr německého vojáka...

   Smazat
 9. Perfektní Radime! Policie by měla neprodleně jednat

  OdpovědětSmazat
 10. Havlobizár!!! Havloidi unesou sochu a chtějí za ni výkupné. Sochu hlídají ozbrojenci v nějakém skladě. Pak si vymyslí story s ruským agentem a ricinem a pro změnu ozbrojenci hlídají největší havloidní psychopaty v Praze. To nevymyslíš!:DDDDD

  OdpovědětSmazat
 11. Kdo jim tohle asi žere..Oni si myslí,že lidé jsou plně blbí:-)).to je tak trapná lež, že je to až k smíchu..agent s kufříkem plným ricinu..Tvl,to je fakt masakr...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Papaláši každého loutkového režimu trpí paranoiou.

   Smazat
  2. 13:10 A zbytek ricinu mu přijede po dráze v cisterně.

   Smazat
  3. Anonymní29. dubna 2020 13:10
   To jenom nechtěli šířit poplašnou zprávu. Protože ve skutečnosti, si sem Rusové navozili, zase ten novičok. Nejspíš bude brzy kolářova ochranka chodit ve skafandru, aby to dokázala. P.K.

   Smazat
 12. Doba kdy se tady objeví fejk "muž s kufříkem a jedem" netrvala dlouho na naše poměry. Jenomže kdo ji bude věřit? Po třiceti letech v demokratickém klidu někomu ten klid náramně vadí. Odnesla to socha a náměstí kdo nebo co, bude další uvidíme. Proč se tak hrotí vztahy k Rusku a Číně? Máme dost oprávněných činitelů aby věc po pravdě vyšetřili a zastavili. Jsme snad ještě suverénní stát a výmluvy o svobodě slova nepřesvědčí. Naši zemi tato hysterie škodí a někdo ji využívá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já tomu věřím. Ten chlap může být všude! Jestli si Kolář myslí, že se schová v atomovém krytu, je na omylu. Ruský agent se dostane i tam. Ve skutečnosti je samotná BIS ovládaná ruskou rozvědkou.

   Smazat
  2. Anonymní29. dubna 2020 13:11
   Jsme v liberalismu, vše se děje kvůli penězům a moci. Je zde šance na slušný vývar při dostavbě Dukovan a při dodávkách amerického zkapalněného plynu. O trvalém doplňování naší výzbroje, nemluvě. Proto je třeba Rusko vyloučit z konkurence a nejlépe z něho vytvořit hrozbu. To je důležitý úkol, ten se nyní plní. Tomu se v zájmu naší země, nepostaví ani Babiš, který přeci má selfíčko s Doníkem a zapsal se do pamětní knihy v Langley (sídlo CIA). P.K.

   Smazat
 13. Svoboda slova je víceméně prázdný pojem, protože si vždy můžete a mohl jste si říci co chcete. Je k tomu potřeba také odvaha a smysl pro odpovědnost. Proč nám nedat tuhle svobodu, když nám vezmou jiné? I dnes, prohlásíte-li na nesprávném místě nesprávná slova vás mohou zavřít. Mnohem častěji se to však řeší jinak. Jsi nespokojen v práci, jak se něco dělá, když to má být jinak? Padej. Nelíbí se ti , že ti dali méně, než ti patří? Padej? Nelíbí se ti politik? Tak ho přece nevol! Ale stejně bude zvolen, ten nebo onen zloděj. Poctivých politiků je málo. Pomluv někoho nebo "pomluv" a stejně jako dřív se dostaneš před soud, když on bude chtít a nebo mnohem spíše si někoho najde, kdo ti dá přes papulu. Dnes je to mnohem jednodušší.
  Svobodu slova si vymysleli proto, abychom si mysleli, že aspoň něco "velkýho" máme, když nám nakonec vezmou všechno. Zato si to dokonale "odžvaníme".
  Je to jejich svoboda, protože tak mohou říkat co je napadne a vydávat to "bludo" dokonce za boj o svobodu a skvost řečnického umění. Vždycky se mi svírá pěst, když slyším dalšího politika bez odpovědnosti "vyřvávat" svoje bludy. A vidím přitom, jak se především i svým vlastním voličům cynicky vysmívá.

  OdpovědětSmazat
 14. Byl praděd Ondřeje Koláře gestapácký kolaborant Otto Kolář?

  https://www.arfa.cz/otec-a-syn-kolarovi-zamlzili-odpoved-na-otazku-ohledne-nacistickeho-dedecka-zase-desiva-agitka-ceske-televize-kde-pletou-hroby-s-pomniky-zabery-marsal-koneva-osvoboditele-prahy-a-osvetimi-ve-sk/#.Xqlhd3DVLb0

  OdpovědětSmazat
 15. Spíš by měl těm kolářům rozbít ústa nějaký český vlastenec !

  OdpovědětSmazat
 16. Tajemný Rus stááále unikááá. BIS v pohotóóóvosti. Kolááář držen v ocelóóóvém sarkofááágu, vydržííí ruskááá jehla ??? Čtěte Respekt jediného důstojného zástupce fantastické literatury.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen si z toho dělejte prdel! Tady jde o bezpečnost pravdy a lásky k Pentagonu. Dokážete si představit, kdyby nějaký Rus píchnul ricin do Novotnýho tvarohovýho zadku? Ten by kvičel jak prasnice připojená na třífázový proud.

   Smazat
 17. Bezbřehá svoboda, která se nadto urvala i z řeťazu morálky a slušnosti či ohleduplnosti, je pro společnost (i mezinárodní vztahy) zhoubnější než svoboda omezená.
  ---
  A po zkušenosti s podáním trestních oznámení na pražské odstraňovače památníků osvobození od fašismu (viz např. podání dr. Vyvadila či Institutu A. Vitáskové) si nedělám iluze o tom, jak by mohlo dopadnout další podání na vládního petříčka a některá média za sprostoty, kterých se ve vztahu k Rusku a jeho symbolům (či představitelům) dopouštějí dnes a denně.
  Je to hanba nejen naší justice, ale celé naší země. Ministryně Benešová či všichni další "dohledoví" spí? Koronavirus, to snad přece není spavá nemoc! ...

  OdpovědětSmazat
 18. V pozici MZ se vystřídlala řádka exotů, někdo lepší někdo špatný, ale na tohoto kastráta fakt nikdo neměl.

  OdpovědětSmazat
 19. To je zvláštní. Mnistr vnitra a neví co může něčí nevymáchaná huba natropit. Některé věci je nutno si předem rozmyslet. Pokud někdo plácně něco trestuhodného, pak si za své výroky nese odpovědnost. Škoda, přeškoda, že se to také netýká předvolebních slibů, které jsou mnohdy očividým klamáním veřejnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:46 Oni by měli chodit na vládu s hudebními nástroji, pak by mohli Rusům tvrdit my nic, my muzikanti. My tu totiž máme tu svobodu slova a někteří, co si to fakt mysleli, už za ní dostali i flastr.

   Smazat
 20. Jde jen o vyvolání napětí,mezi ČR a Ruskem.
  Propaganda kolem koronaviru končí,tak se připravuje další.
  Vždyť by musel být každý Rus na hlavu padlý,kdyby chtěl jen zkřivit vlas Kolářovi.Jenže,jakákoliv oběť,by tuto propagandu rozjela na plné obrátky,jen obvinit Rusko i bez pádných důkazů.Také to nemusí být zrovna Kolář,on je velice ochotný sluha a to se cení za mořem.

  OdpovědětSmazat
 21. ČSSD a zejména Hamáček si získali moje sympatie v současné epidemii, ale bohužel, jejich zahraniční politika, kterou reprezentuje Petříček je ostudná...a doslova podporuje fašistické populisty jako je Kolář a spol...z toho důvodu, až dojde k volbám,tak jim svůj hlas určitě nedám !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD musí hodně a hodně poslouchat, protože nad touto stranou stále vidí Damoklův meč s nápisem "Altner"!

   Smazat
 22. Nevím jak ostatní, ale já se v reakci na protiruskou kampaň začal více zajímat o Rusko, o druhou světovou válku, o naší historii. Začal jsem vyhledávat fakta, ověřovat je a výsledkem je, že si o moc víc vážím Ruska a Rusů. Není to nyní u mne o pocitu, ale o názoru podloženém fakty. Tato fakta používám v diskuzích a zdrcující většina lidí na ně slyší. Ukazuje se, že kavárenská "geblsovština" proti Rusku má přesně opačný účinek. Dalo se to čekat, snad jen ta protičeká falanga je z toho pro svou hloupost překvapena.

  OdpovědětSmazat
 23. Co teda můžeme. Přitakat, že je to tak, že Petříček je naprosto nekompetentní ministr zahraničí, Hamáček naprosto nečinný (podle okolností ovšem) ministr vnitra, že Romancové odbor na témže ministerstvu je výsměchem toho, co uvádí jako náplň své činnosti. A to všechno sdílet v rámci kolika lidí? Změní to třeba výsledky voleb? Kéž by! Ale nechci být trudomyslný, dobrý smysl takové články určitě mají. To asi jen to dnešní počasí na mě dolehlo ...

  OdpovědětSmazat
 24. Svoboda slova tady již dávno není a ani smlouvy nedodržujeme. Lidská práva jsou taky jenom prázdná slova.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když havloid mluví o svobodě slova, mluví o americké propagandě. Když mluví o lidských právech, mluví o amerických imperiálních zájmech. A když mluví o demokracii, mluví o americkém loutkovém režimu.

   Smazat
 25. Je to prase ten Petříček

  OdpovědětSmazat
 26. Je zřejmé, že naše pisálky zákon § 356 Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod netrápí, protože ze všech sil podněcují k nenávisti vůči Rusku, Číně a dalším "neposlušným" státům.
  A netrápí je ani zákon § 357 Šíření poplašné zprávy

  A proč by je taky trápil, když nikdo z odpovědných netrvá na vymáhání těchto zákonů u našich "pravdomluvných" "nestranných" "objektivních" médií.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste nečetl pozorně. Nad naše zákony jsou evropské a kdo ví, co tam vlastně je, podle podlé politiky EU padlé věrchušky.

   Smazat
  2. Od nacismm nečekejte něco jako je vzájemná úcta mezi národy. A EU nacismus je jen novou modernější podobou toho hitlerovského. Kdo parceluje národy jen v rámci EU - na ty "staré", nové, V4.... No, ten, co jako mocný a bohatý do poslední mrtě vykradl státy bývalé RVHP, ročně v ČR Západ inkasuje na 800 miliard, aby pak jako žebračenku mohl poslat zlomeček s velkou pompou zpět - navíc na výstavbu zcela zbytečných věcí - kolík set km silnic bylo jen postaveno od nikud nikam, ale s pořádným pomníkem podlézajícím diktátorům kapitálu a eunacismu.

   Smazat
 27. Optám se, jsou volební výsledky sčítány i "na papír" a je prováděna následná pozdější kontrola mimo počítače? Je možné zajistit, aby ve volebních komisích byly zástupci vládních i opozičních stran? Mně těch pětiprocentních stran připadá nějak hodně, ale zřejmě se mýlím. Hlavní problém je ve voličích, různých Petříčků je hromada..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně by měly být jednodenní, aby neměli čas je falšovat. I když dnes stačí jen kliknout.
   Vzpomínám na volby v roce 1990. V podstatě mě naverbovali do komise jako mladého, naivního. Ale postřehl jsem, že tam byla skupinka informovaných, stále něco mezi sebou řešili. Měl jsem nepříjemný pocit z toho, co se asi dělo přes noc. Druhý den byli jako proměnění, spokojenost z nich přímo vyzařovala.
   Není kontrola, muselo by to být ověřitelné proti podpisu a to je nemožné.
   Od 89 si zločinci pro sebe píší zákony. Většina voličů chce demokracii a svobodu rozhodování: referendum, ale nemají šanci. Referendum udělil protektor jen 13. a 14. června 2003, to jsme na něj byli zralí, teď už nejsme. Kdo ho kontroloval? Jak?

   Smazat
 28. Někde jsem četl, Respekt to nebyl, že "ricin" je potenciální přípravek pro lěčbu covidu-19. Potom je vše v pořádku, protože nám Rusové chtěli pomoci v boji proti zakeřnému viru.

  Nicméně jak mohl někdo zjistit, před otevřením kufru a následnou analýzou jeho obsahu co tam vlastně bylo a tvrdit, že to byl "ricin". Glycoprotein z "Ricinus communis" pochází ale nepochybně z Ruska, protože již název "communis",dokládá, že byl připraven komunisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. novinář se sprostým jménem Kund.a může tvrdit cokoliv, problém je v tom, když z toho neschopná ministerská loutka Petříček vytvoří mezinárodní skandál

   Smazat
 29. Pokud to těmto prasatům projde, budou si dovolovat ještě více. Pokud jsme právní stát měli bychom se tak chovat a dodržovat smlouvy a zákony, nejsme USA abychom se mohli beztrestně chovat jako oni a napadat kdekoho bez důkazů. I Ušáci na to nakonec dojedou. Petříček, Kolář, Hřib a Novotnovic Pavka, to jsou fatální a tragické omyly naší politiky, za které bude pykat celá republika a všichni slušní lidé. Jakmile bude zavřen jeden jediný z nich ostatní zalezou zpátky do kanálů a bude klid, v opačném případě si lze domýšlet, že tyto dobytčárny vláda podporuje. Babiš by si neměl hrát s ohněm a včas tyto nezodpovědné chudáky chytit pod krkem, řekl bych, že už ta slušná zatím mlčící většina toho má plné zuby.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlasovec Novotný je ještě větší zrůdička, než se dalo čekat. Zrůdička, jinak také kámoš předsedy ODS Petra Fialy (!), se tím ještě chlubí - viz video ke kauze Bartošová: https://www.televizeseznam.cz/video/real-talk/pavel-novotny-o-kauze-bartosova-priznavam-ze-jsem-ridil-tok-udalosti-64054946?dop_ab=331720&dop_source_zone_id=1&dop_req_id=GjDZOr97uRq-202004291528&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=_var

   Smazat
  2. Z diskuse pod článkem na "cz.sputniknews.com": "Ředitel BIS Koudelka jistě dobře ví co činí, když nechává své podřízené rozšiřovat tyto lži proti Rusku...Které mu zadali za úkol jeho američtí přátelé z Langley v USA, kde sídlí ústředí CIA...A že se tím dopuští vlastizrady mu očividně nevadí...Možná by se Rusové měli soustředit spíše na něj, než na jemu podřízené blby Koláře, Novotného a Hřiba."

   Smazat
 30. Respekt = Der Stűrmer, naší doby jenom slovo Žid bylo nahrazeno slovem Rus. Julius Streicher by žasnul, staré časy se vrátily, fabulace, výmysly a už to jede. Nakonec by mohli obvinit nějakého "Rusa", že těsně před zatčením spáchal sebevraždu a obléci ho do uniformy GRU. Svoboda slova se vztahuje pouze na ta správná periodika. Zkuste něco podobného plácat jako jednotlivec a jdete kukat do báně,nebo máte těžké problémy typu schvalování terorismu a pod.. Viz tykadla, označení placeného vojáka za žoldáka, okomentování názvu ulice a pod..

  OdpovědětSmazat
 31. Byla velká chyba obsadit exponovaná ministerstva sosany, a kraje pyjáty, a demožumpou. To by si měli voliči s fungujícím mozkem uvědomit u voleb.

  OdpovědětSmazat
 32. Problém ČSSD v posledním desetiletí je invaze "Petříčků", začínajících karierních politiků s názory top 09 do socdem. Původně levicovou ČSSD tak z nouze využívají k vlastnímu kariernímu růstu, ale jejich názory jsou totožné s Kalouskem, v jehož straně ale bohužel už pro ně není místo. Založení strany s programem Kalouska by logicky znamenalo odchod z politiky - jeho 5% voličů rozdělit na dve skupinky by byl konec. To ostatně už zjistili při pokusech ovládnout a změnit levicovou socdem úplně, proto dnes mistrně balancují na hraně a mažou zbytku skalních voličů med kolem huby, protože jenom ti je můžou dostat přes hranici 5% - což jim úplně stačí.
  Socanští topáci se tak hlavově neliší od skutečných kalouskovců ani trochu - jsou to ti samotní eurohujeři, vítači a jiná liberální havěť.

  OdpovědětSmazat
 33. Neměli by se bát Rusů, měli by se bát svých kmotrů a jejich praktik a taky obyčejných lidí, kteří už těchhle gaunerů darmožroutských mají plné zuby.

  OdpovědětSmazat
 34. No, svoboda medií, to je krásná věc. Copak v Rusku, tam jsou zvyklí na Putina a jeho knutu. Jakpak je ale dnes u nás doma? Možná že se někde plíží kdosi s podezřelým kufříkem a varováním, že nelze beztrestně napadat Parlamentní listy a Novou republiku, když publikují názory lišící se od Čulíků, Dolejšů a The Guardianu.

  OdpovědětSmazat
 35. Jak se může autor článku zabývat psaním o takové nicce a bezpáteřnímu tupounkovi jako je Pocheho podržtaška Petříček, tak tomu skutečně nerozumím. Stejně tak jsem dříve nerozuměl ČSSD, jak mohla právě tohoto svého člena postrčit do ministerského křesla.

  OdpovědětSmazat
 36. Toz prosim vás coz takové Petricek to je jak spatna postava ze spatné pohádke takové makové trocha natvrdlé Honza bez fistrono, které v Brosello potkal pana Mistra a posrale se z teho to je celé scénar....toz bohozel ta ceská poblitická obscéna je jedna velká katastrófa jeden kocí vedla drohého to sme opravdo vozatajská velmoc a ty z teho dýp stejto z teho mosejó mít velkó prco.......to nevemeslís hlavó a zacalo to holt v tem ceském keboco........toz chce to zmneno, která prichází..a sním oz i staré Dose národa ceského a tato sebranka sa moze po Nové Jaltské konferenci 8-10.ß5.20 rozejít do svéch domovó...howk slonce v srdci P.S-

  OdpovědětSmazat
 37. Naivně jsem si myslel, že tajné služby jsou tu od toho, aby odhalovali nebezpečí,analyzovali je,informovali o něm vládu a podnikli kroky k eliminaci tohoto nebezpečí. Mýlil jsem se, úkolem naší tajné služby je vytvářet kachny a krmit jimi naše pravdomluvná media a naivní trouby "zovící" se politiky!

  OdpovědětSmazat
 38. Vtip dne: "Naše tajné služby zřejmě mají své zdroje v nejvyšším vedení ruských zpravodajských služeb" - viz článek na "arfa": https://www.arfa.cz/rusky-agent-s-kufrem-nevidany-prusvih-v-kazdem-pripade-shoduji-se-spickovi-experti-bud-totalne-selhaly-ceske-zpravodajske-sluzby-nebo-lze-tydenik-respekt-a-pak-je-tu-jeste-treti-moznost/#.XqmlUagzbcs

  OdpovědětSmazat
 39. Nevím proč, ale žijeme v diktatuře kapitálu a jen blbec může zpochybnit, že o všem a vždy rozhodují peníze. Proto nemáme lidovou armádu, ani lidovou policii, ani lidové soudy, ani lidovou vládnu. Vše je v žoldu a službách kapitálu a tak všechny "orgány" státu rozhodují ne pro lidi, ale samozřejmě pro kapitál. Co je na tom divného, No přece nic, to je samozřejmé. Dnes jsme jako stát državou diktatur západního kapitálu a vše tomuto postavení kolonie musí být přizpůsobeno.Ministři, to jsou jen šachové figurky - v lepším případě - a loutky v případě běžnějším, nepochybně všichni opopolitici! Celá dnešní opozice jsou jen poskoci za peníze - tedy korupné kapitálu. Proč si myslíte, že jsou tak snaživí všichni ti Kalousové, Violkoví, Satanovití, Koolaříčci, Stankňourové, Pospíšilci a řada, řada, řada rektoskopů kapitálu - také celá nacikulturträgergruppe der prager Kafeterie. Ti, co svými rozhodnutími nebo kroky, které směřovaly proti omezení šíření infekce kotonaviru jsou vpostatě vinni zločinem pokusu i dokonané vraždy. A vadí to někomu z oligarchů? Samozřejmě že ne, jsou to přece sluhové kapitálu a ten jim nařídil redukovat populaci (to je také forma kuciakování!), která jde na nervy zbohatlíkům, kapitálu a všem zločincům, nejvíce těm, co rozkradli z majetku státu přes 11 tisíc miliard Kč ještě tvrdé měny.
  Víte, kdo je vinen zločinem propadáku Kč? Ještě před týdnem byla devalvace Kč ze socíkovského stavu na 7 haléřů, dnes to bude sotva už jEn 5 haléřů. A propadák jde dál. Nedivím se, že stále více a více lidí vzpomíná na socík. A O TO VÍCE, ŽE PARADOXNĚ BÝVALÉ ZEMĚ SOCÍKJU SE DOKÁZALY ZATÍM S cOVID-15 POPRAT O NĚKOLIK KATEGORIÍ A STUPŇŮ TŘÍD LÉPE NEŽ ŠPIČKOVÉ KAPITALISTICKÉ STÁTY. Dnes jsem také slyšel "švédologa", že to Švédům vůbec nevadí, že jich tolik zbytečně umírá, že mají jinou mentalitu třeba než sousední Dánové. Jistou kuriozitou je jistě střelba opět na hranicích pro ilegální překročení česko-polské hranice. A ten člověk neměl vůbec žádné válečné, vyzvědačské, diverzní, udavačské, kolaborantské ....úmysly. Ale co bychom chtěli, když m musíme žít v diktatuře kapitálu a ta byla, je a vždy bude zločinná, protilidská. Peníze jsou pro kapitál dalece nad cenou člověka!!!
  Také promluvil nějaký starostlivý z Náchod: byl poděšen, že lékaři na Náchodsku, když vznikla potřeba, neměli ústenky, roušky, ochranné převleky, tedy vše, co bylo za socíku samozřejmostí jak u lékařů, dokonce mediků na praxi a zdravotních sester. Všude byly nejen pořipraveny k okamžitému použití, ale tehdy byly součástí běžné zdravotní péče. A denně obměňované. dnes lékaři nechodí dávno ve běloskvoucím oblečení, někteří ještě hůř než automechanici! Kde jsou bílé pláště, lékařské kalhoty, bílé košile, kde jsou krásné čepce sester a jejich modré šaty a bílé zástěry,
  denně obměňované. Takže viníky onoho shonu na počátku pandemie po těchto v běžné zdravotní péči používaných ochranných pomůcek (ochrana lékaře i nemocného) jsou ředitelé nemocnic, primáři a lékaři v ambulantní péči, tedy zejména lékaři dnes soukromí. To by si za chvíli mohli stěžovat výrobci kdečeho, že jim stát nezajistil náhradní díly pro opravy či snad i montérky!
  Tedy sláva a čest Babišovi a jeho vládě, že vzdor diktatuře kapitálu, vzdor odsouzeníhodných soudních rozhodnutí směrovaných proti zdraví a životu občanů, i vzdor totálně prolhané demagogické goebbelsovštině, zvláště v parlamentě zvládli pandemii Covid-19 na výbornou. Dejte si práci a srovnejte si čísla nemocnosti, úmrtnosti různých zemí a dejte vše do vztahu k počtu obyvatel!!! Budete zírat, jak v některých zemích skutečně vládne zločin proti lidskosti!

  OdpovědětSmazat
 40. Jestlipak mají naši čučkaři předplatné i jiných bulvárních plátků než Respekt, aby věděli o pohybu tajných agentů škodících naší "svobodné" "demokratické" "suverénní" zemičce.

  OdpovědětSmazat
 41. Já si myslím, že BIS to má dobře promyšlené. A na místě pana Hřiba a pana Koláře bych měl opravdu strach. Pokud má BIS za úkol vytvořit novou kauzu proti RF, bude ztráta obou pánů jistě výborný tah a svět zase o tolik nepřijde. 1. krok je na světě BIS zaregistrovala občana RF s kufrem. Další mohou následovat v blízkém období. Pánové - dávejte si pozor kdo vám přiděluje tu ochranku. Děda Vašek (volím SPD)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aaaale, tak fatálně bych to neviděl. Přinejhorším dostanou novou identitu jako Skripalovi a možná na tom ještě vydělají. Škoda, že Skripalovi nemohou dotyčné pražáky uklidnit a povzbudit, když už jsou sami za vodou.

   Smazat
 42. ZAJÍMAVÉ ČTENÍ! Na seznam. cz. je vyznání jistého pisálka do bulváru, nějakého s prominutím tlustoprda, kde přiznává své nespočetné zločiny, které spáchal svým psaním a psal tak proto, aby nadělal peníze!!! Vězte, že on je minimálně spoluvrahem Ivety Bartošové!!! Jinak vlastně masový vrah ze ziskuchtivosti! A takoví zločinci u nás chodí po svobodě a ještě se tím chlubí, svojí nejšpinavější možnou nelidskostí, prostě esesák svého druhu, či český Mengele!A tomu se říká právní stát???

  OdpovědětSmazat
 43. je docela možné že půjdou v té protiruské provokaci ještě dál a jeden z trojice to obsere, jsou všehoschopní. Mouřenín už svůj úkol splnil, socha odstraněna tudíž mouřenín múže jít klidně do kytek. Posloužil by tak dvakrát. Pochybuju že by ho "křísili" jako Skřípala. To už by přece jen bylo blbý.

  OdpovědětSmazat
 44. Tak vypadá zahraniční politika VLÁDY petříček a čssd dělá špinavou práci za celou vládu i PREMIÉRA.

  OdpovědětSmazat
 45. Demontáž pomníku maršála Koněva v Praze„Vyplakává a trpí halucinacemi o tajemných Rusech s vražednými kufříky.“ Blaha se vysmál Kolářovi a pražské kavárně:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020042911871946-vyplakava-a-trpi-halucinacemi-o-tajemnych-rusech-s-vrazednymi-kufriky-blaha-se-vysmal-kolarovi-a/

  OdpovědětSmazat
 46. Kdysi jsem si naivně myslel, že soudy a média slouží ke kontrole a dodržování demokratických principů. Dnes jsem pochopil, že kontrolní funkci si rozšířili o funkci exekutivní. Proto vznikla nová alernatinvní vláda mediokracie. K této moci ji dopomohli na sami členové vlády a parlamentu, kteří nevím proč se médií bojí. Moc se mi to nelíbí, ale nemohu s tím nic dělat, jen to, že nekupuji noviny.

  OdpovědětSmazat
 47. Ministr zahraničí Petříček už svou podporou Banderovci na Ukrajině během své návštěvy ukázal,co je zač. Svůj postoj k odstraňování sochy Koněva v rozporu se smlouvou o přátelství s Ruskem z roku 1993jen potvrdil,stále to samé. Je ministr pro zahraničí nějaké jiné země. A je čím dál horší,tedy pro zemi,kde je ministrem ,tedy Česko. Říká se tedy avarské přísloví to praví" Orel much nekalá". Ale v předvečer oslav ukončení války na jeho urážky reaguje i Sergej Lavrov. Proto že i moucha může být nepříjemná v nesprávný čas a bodnutím na velmi citlive místě a přinést infekci,třeba ne nepodobné fasismu,teda jeho propagaci. Na to jsou v prostoru Ruska velmi citlivé.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.