Reklama

neděle 5. dubna 2020

Pomníků máme povícero

5. 4. 2020   (koluje v sítích)
Baronka Thatcherová a Prof. Václav Klaus odhalují sochu Winstona Churchilla před Vysokou školou ekonomickou na Žižkově 17. listopadu 1999.

50 komentářů :

 1. Neuděláme to- protože USA a Británie má nás tentokrát na vodítku- my jsme teď jejich ratlík co se otočil a vrčí na vše čínské a ruské- my jsme ti co budou kupovat jejich zboží.Ano jsme jejich država, poměry se s dobou změnily, ale princip je pořád stejný- v koloniích rabovat mít zisky i na úkor jejich obyvatel- v podstatě jsme jako indiáni- nabídli jim cetky, ohnivou vodu, a my slintáme.Tím, že nás díky mobilním technologiím totálně fragmentovali, už nefunguje přenos životních zušeností z generaci ne generaci.Snad někdy svědomí a elementární slušnost zvítězí nad sobeckostí.

  OdpovědětVymazat
 2. U soch západoevropských politiků a generálů se to přeci tak nebere. Tam nějací mrtví nehrají žádnou roli, neboť stáli v cestě mnohem vyšším hodnotám a cílům. Znáte to, demokracie, lidská práva, svoboda s pod.. Co je to, či, ono, se ovšem určuje výhradně na západě.

  OdpovědětVymazat
 3. První mě napadl Golem..

  OdpovědětVymazat
 4. Také jsem příliš nerozuměl tomu, proč se kdysi i dnešní prezident Zeman v tom Churchillovi tak zhlédl.
  A obávám se, že ještě dodnes z toho britského rozporuplného militanta nevystřízlivěl ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se přiznám, že jsem asi dosud taky nevytřízlivěl, takovébo W.Ch. by dnes naše zem potřebovala, měl tah na branku a ctil dres své země. Nebyl to poťouchlý, úplatný trhovec, kterÿ pod hesly demokracie a globalizace zozprodával naší zem včetně obyvatel.

   Vymazat
  2. Zemanovi imponují jen ty největší osobnosti, a to Churchill byl.

   Vymazat
  3. Doporučuji přečíst si Churchilovo paměti. Tam to vše je a to i po brutálním zcenzurování.

   Vymazat
  4. to 9:45

   Pane Davide,

   a slyšel jste někdy o operaci " nemyslitelné ", pomocí které chtěl těsně po válce napadnout ten Váš velký oblíbenec, sir, W. Chrchel, vyčerpaný Sovětský svaz a celý náš východní blok ????

   Tento tlustý, denně ožralý, nadutý a zákeřný protislovanský zmrd, který nechal naší republice proplatit našim letcům, co bojovali o jeho Londýn, i tkaničky do bot, dostal strach.
   Dostal strach i přesto, že udržoval bojeschopné "zajaté" rozuměj připravené k boji, německé jednotky pro tyto účely !!!

   Posral se strachy ten velký hrdina, že by mohl uslyšet na vlastní uši Stalinovy varhany ( jestli nechápete, tak to byly sovětské Kaťuše).

   Ale my si to pamatujeme, protože i příprava trestného činu a mezinárodního válečného zločinu je stejně trestná , jako dokonaný čin !! A stejně tak i ten Václav Klaus Pružinský, který rozvrátil naši ekonomiku zcela záměrně.

   https://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8081-operace-nemyslitelne.htm

   Pane Davide, než mě smažete, tak si zkuste něco nastudovat.
   Máte k tomu odvahu ? Alternativče ???

   Děkuji, vl. vašek

   Vymazat
 5. Jeden britský novinář (jméno si nepamatuji) napsal, že Británie mohla po II. sv. válce obnovit svoji koloniální nadvládu v Barmě jen díky tomu, že v té době ještě nebyla rozšířená televize. Takové metody tam koloniální mocnost používala. Vypalování vesnic, masové vraždění civilistů apod. O tom už se psát nesmí. Je zajímavé přečíst si knihu amerického novináře Marka Lane "Rozhovory s Američany" z období vietnamské války. Sám Lane v té válce padl (vrtulník ve kterém letěl byl sestřelen nad Kambodžou). Hovoří s navrátilci z té války. Zpovídá je co tam dělali a proč. Utkvěla mě pasáž, kde na větu veterána: "Pobili jsme tam všechny. I nemluvňata!" položil otázku: "Jak se zabíjí nemluvně?". A přirovnává Ameriku k Německu těsně po válce. Kdy Němci na otázky okolo zvěrstev nacismu na vše odpovídali "Ich vestehe nicht" (Já jsem o tom nevěděl). To tvrdili i obyvatelé měst a obcí v těsné blízkosti koncentračních táborů. Lane se ptá Americké veřejnosti (závěrečná věta této docela útlé knížky): "Budete také tvrdit, že jste nevěděli, co dělají vaše děti ve Vietnamu? Jak to? Byly to přece vaše děti!"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Začátkem 70.let jsem viděl v našich kinech Letní Strom (Summertree) s mladým Michelem Douglasem (tehdy jsem nevěděl, že je to syn slavného Kirka - u nás velmi známého on ten film údajně financoval). On je naverbován do Vietnamu a jeho rodiče náhodou v TV ho vidí v akci.

   Pochopitelně, nášemu tehdejšímu režimu se ten film hodil. Tehdy jsme se tomu dost divili, dnes asi už tak moc ne. A my všichni v té době jsme ne vždy správně pochopovali ty hrůzy, ke kterým tam docházelo.

   Vzpomněl jsem si vždy na ten film. když při první válce v Iráku - a hlavně pak v té druhé - US režim nedovoloval (na osobní zákaz Bushe st.) volně pohybující se filmaře, právě, aby nedocházelo k tomu, že veřejnost vidí ty hrůzy v TV, ale jen ty povolené pod velením Pentagonu.

   Proto zavedli t.zv. "embedded" journalisty. A těm co se odvážili a podařilo se nebýt "embedded", těch se moc dalších dnů nedožilo...

   Vymazat
 6. Ano, takový krok by měl logiku. Chce to ovšem vyhrát volby, ovládnout příslušnou radnici a využít (zneužít?) svou mocenskou pozici. A ještě jeden předpoklad. Museli byste být taková tupá hovada jako jsou na radnici Prahy 6.

  OdpovědětVymazat
 7. Proboha, co máte proti Churchillovi, který je v EU spolu s Rooseveltem označen za zachránce demokratické Evropy? Možná není úplně košer, a obzvlášť v tuto chvíli, že dali dolu Koněva, ale jak řekl Tusk. SSSR nás zbavil fašismu, ale nedal svobodu. Churchill pro západní Evropu udělal obojí.

  Vím, že můj příspěvek neuveřejníte. Tady se to bude hemžit urážkami Britů a Churchilla zvlášť.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý pane 20:33, nedivte se. To se lidi naučili od vás.

   Vymazat
  2. 20:33 myslíte tu svobodu pod americkou botou?Tak tu si také už užíváme.Ale Vám asi vyhovuje.

   Vymazat
  3. 23:03, to těžko. Čtěte vůbec zdejší komentáře? Porovnejte to třeba s komenty na iDnes, kde se nikdo neopováží na nikoho útočit a věcně argumentuje. Tady je vše jednoznačně jednostranné, hodně urážek, to přece není normální. Tímto bych odpověděl 23:16, je váš výklad svobody to, že se neumožní ani odpovědět v polemice názorů?

   Očekávám, že moje odpověď nebude zveřejněna a nevycházím z údivu, že jste sem uvedli můj první příspěvek. Co se to s vámi stalo? Vždyť pochybuju, že byl Churchill vrah národů a vyzdvihuju jeho úlohu ve světové válce...

   Vymazat
  4. Pro 20:33: Churchill dal během války příkaz k akcím, které byly válečným zločinem. Např. bombardování Drážďan. Jako mladý novinář v uniformě obhajoval britské koncentráky v Jižní Africe, dělal podrazy na spojence - např. rozstřílení francouzského námořního loďstva v severní Africe (generál DeGaulle ho silně nesnášel, ze všechny podrazy na Svobodné Francouze). Jsem proti sundavání pomníků, odsuzuji odstranění pomníku maršála-osvoboditele, jsem ale i proti glorifikaci lidí, kteří mají na rukou krev.

   Vymazat
  5. Impéria nenabízejí svobodu. Impéria nabízejí "poslouchej a nezemřeš". Zda je to pod rouškou zjevné svobody a útlak je skrytý je věc jiná.

   Já jsem pragmatik. Rusko, z bahna se zvedlo a Hitlera porazilo, a dodnes to slaví, dodnes je pro ně Stalin hrdinou, proč asi? Protože na rozdíl od ostatních vědí že to nebyl žádný řezník. Anglie. Z vynikající výchozí pozice s obrovskou armádou, loďstvem, prý demokracií, a nedokázalo ze svých lidí vyždímat pořádně nic. Pomáhal jim kdo mohl včetně našich letců, a dodnes jim splácíme to že těm letcům kteří jim zachránili zadek dali najíst a ušili uniformu. To nejde nazvat jinak než prasárna.

   Ve srovnání těchto mocností je naprosto jasné kdo je tu schopný a kdo je tu imperialista žijící ČISTĚ z výdobytků jiných. Dnes se osamostatnili, konečně mají svůj rybolov. Jó, rybolov. S tím to ve světě vyhrjaí.
   Dívejte se tiše a uvidíte všichni, jak padá impérium. Praxe je kritérium pravdy a to bude důkazem, jak schopní britové byli a jsou. V Indii by mohli vyprávět.

   Vymazat
  6. Dovolím si také přispět k této velice zajímavé diskusi. Osobnosti, zejména ty, které stojí na vrcholu vnímáme jako nějaké polobohy, kteří mají neomezenou moc a mohou dělat to, co se jim zachce bez ohledu na okolí. A proto je vnímáme černobíle. Ovšem každý podle svého zaměření. A tak je Lenin pro jedny světec a pro jiné zločinec, Stalin zachránce světa před fašismem i masovým vrahem, Churchill to samé a ostatně i náš Beneš nebo Zeman... A tak je líčí i média. Od historiků, přes nejrůznější životopisce až po novináře. A navíc se ten pohled mění v čase se změnou života společnosti. Jenže ono tak není. I ti nejvyšší, kterým byla svěřena velká moc (nebo si ji jaksi svěřili sami) musí brát ohled na aktuální podmínky doby, kdy se musí rozhodnout. A to zejména tehdy, kdy vědí, že rozhodnutí ovlivní budoucnost země na dlouhá léta. Konkrétně W. Churchill byl premiérem Velké Británie, když byla ještě opravdu velká. Až do r. 1924 jí patřilo celé Irsko, většina Afriky, jihovýchodní Asie a jako perla Indie. Už jako politi zažil dobu, kdy se její panství smrsklo do dnešní podoby. Nicméně v době II. SV byl jeho úkolem ubránit Británii. A to znamenalo v první řadě porazit Německo, které to mělo k jejím břehům z Calais nějakých 30 km! To znamenalo zabránit tomu, aby bylo námořnictvo poražené Francie využito Němci. Proto ten útok v Mers el Kebíru. Nebyl to zákeřný přepad. Francouzi dostali na výběr - přidat se Svobodným Francouzům (de Gaule), nebo se potopit. A následně přesvědčit Roosewelta o podmínce "Germania first". tedy napřed rozhodující síly vrhnout na Německo (včetně masové pomoci SSSR a tedy i Stalina a jeho režimu) a až pak porazit Japonce. Asi to nebylo jednoduché po Pearl Harbouru. A po válce byl jeho úkol obnovit bývalé panství, které jim z ve velké části zabrali Japonci a po nich místní osvobozenecká hnutí. To se mu sice podařilo, ale už se proces zhroucen kolonialismu nedal zastavit. To samé platí pro de Gaula. I on musel nějak dostat zpátky Francouzskou Indočínu. Skončilo to u Dien Bien Phu a v Alžírsku. To samé Belgie a jako poslední Portugalsko. Oni byli posledními představiteli éry klasického kolonialismu. Tomu odpovídaly i metody, kterých používali. Začala prostě nová éra - éra neokolonialismu. A tak bychom mohli pokračovat. My máme Žižku v názvech ulic a měst snad v každé větší vesnici. Rozhodně ho tak jako my nevidí Němci nebo Poláci, kam směřovaly námi opěvané Spanilé jízdy. Tak musíme hodnotit i Koněva. Byl vojákem a voják musí poslouchat. Tím spíše maršál. Nás pomohl osvobodit a tak mu zde socha patří. Maďaři mu asi sochu nepostaví. Ale my nejsme v maďarsku. Schindler byl členem NSDAP a využíval Židy jako otroky ve svých fabrikách (u nás v Bezové nad Svitavou). Ale při tom jich skoro 2000 zachránil před plynem. Proto je dnes pohřben v Izraeli na čestném hřbitově těch, kteří za války pomáhali Židy zachraňovat. Izraelce nezajímá proč to udělal. Pro ně rozhodující, že to udělal. A za to jsou mu vděčni. I my bychom měli k osobnostem přistupovat stejně. I Churchillovi i ke Koněvovi.

   Vymazat
  7. 22:33 Souhlasím s vámi.
   Taky si myslím, že W.Ch. by se nám teď hodil. Měl tah na branku a poctivě dřel pro vlastní klub. Jak směšně vypadají proti němu figurky zabalené do mlhy humanismu, demokracie, kooperace, sociálního citu a všeplanetární spravedlnosti, když dojde na lámání chleba, tak kradou i respirátory. Své země jsou schopni prodat za 30 střibrných. Vše nám dokáží "vykomunikovat", vzdýť oni jsou bez chyby a vina je vždy na druhé straně. Možná součet mrtvých po nich zůstane větší, než se dnes připisuje na vrub PM W. Churchilla.

   Vymazat
  8. Odstranit Chuchila by ničemu nepomohlo, faktem je, na čem se podílel v Asii a co zase dělal jako jeden z představitelů koalice proti nacismu. Rozpory má zřeejmě každá takováto osobnost v dějinách. Koněva prý odstranili, také proto, že se podílel na potlačení událostí v Maďarsku. Nevím jak je nazvat, kontrarevoluce (věšeli komunisty) a nebo revoluce v Maďarsku ?
   Říká Vám něco Leopold II ? Belgický král, jeho socha dodnes stojí v Belgii. Onen král byl také velký podnikatel v B.Kongu, kde bylo zavržděno, zabito dle dnešních odhadů 10 milion lidí. Na tom svém podnikání velice zbohatl, no vidíte a dodnes je jeho socha v "hlavím městě" EU .

   Vymazat
  9. 9:17, Churchill, pokud jste si toho nevšiml, seděl spolu s Rooseveltem a Stalinem jak v Jaltě, tak v Teheránu. Je spolutvůrce dějin a ne ledajakým. Kdyby ne protifašistické koalice, Evropa je fašistická. Každý z těchto tří lidí měl v té době na rukou krev. Dozajista si vzpomenete, že tato jednání probíhala ještě v době války a taktéž doba před ní byla velmi turbulentní. Chtěl bych vás také upozornit na to, že přesně stejná slova "měl na rukou krev" použil Kolář jako argument k odstranění Koněva. Zrovna tak je použití těchto slov i pro osobnost jakou byl Churchill vzhledem na jeho přínos nespravedlivé.

   Vymazat
  10. 23:16
   Pane, trošku více si přečtěte i z různých zdrojů o W.Ch. Nebyl žádná podrž taška USA, např i když byli spojenci, tak jim neprozradil, že má informace z dekódovaného německého šifrovaného systému Enigma. Vždy odhalil jen to, co bylo výhodné pro Británii. Želbohu, u nás umíme osobnosti buď nekriticky obdivat,nebo nenávidět. Pravda bývá uprostřed.

   Vymazat
 8. dále jeho snaha o zahájení třetí světové války napadnutím Sovětského svazu hned v červenci 1945, operace pod názvem Unthinkable - Nemyslitelné - za pomoci hitlerovských divizí opečovávaných k tomuto účelu Anglií a západnímni spojenci.. a další jeho činy...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla velká chyba, že se mu to nepodařilo

   Vymazat
  2. 23:29
   Velkou chybou jste vy, a stejně zrůdně smýšlející.

   Vymazat
  3. přesně, zrůdné myšlenky. cynické volání po vyvraždění dalších národů. Notabene národa který nám zachránil krky. Takhle uvažují pohrobci fašistů, kteří to dodnes Rusku neodpustili, že kvůli tomu zlému a ošklivému Rusku nemají svojí třetí říši.

   Vymazat
  4. 23:29 Pepku, vyskoč! Nebo alespoň zalez do svého chlívku ke svým. Je tam smrádek, ale teploučko, viď? :-)

   Vymazat
  5. Německý válečný průmysl byl na takové úrovni, že by naopak mohl školit Británii. Jestli měl Hitler z něčeho radost, tak to byl náš cs válečný průmysl, který mu díky Mnichovu darovali západní mocnosti. Je mi líto, ale musím se vnucovat s pravdou, tam kde vítězí lež.

   Vymazat
 9. Churchill měl krásnou přezdívku ,řezník od Gallipoli. No je vidět ,že u některých to nevadí. Jinak osobně jeho pomník mě nevadí. Jen mě udivuje ta nakonečná servilita některých rádoby politiků Koláře a spol s myšlením omezeným. Bredy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V r. 1915 začala zákopová válka. Od La Manche po švýcarské hranice jste mohl projít aniž byste vylezl ze zákopu. Znamenalo to patovou situaci. Každý dobytý metr území stál spojence 1000 padlých! A pak ho Němci zpravidla dobyli zpět. Jména jako Somma, Yprés, Verdun budí hrůzu ještě dnes, po stu letech! A tehdy mlady lord admirality Churchill přišel s návrhem dobýt Dardanely a Bospor a vyřadit tak z války spojence Německa Turecko. Námořní části operace se ujali Francouzi zcela ve svém stylu: nedostatečný počet lodí, navíc zastaralé a vedené neschopným a už senilním admirálem. Pozemní vojska dodala Británie - Australský a Novozélandský sbor (ANZAC). Už první důležitý úkol - vyřazení pobřežních baterií se nezdařil. zato se zdařilo upozornit Turky na to co se chystá a umožnit jim tak soustředit síly k odražení útoku. Místo k útoku bylo vybráno tak, že nejen pláže, ale i široký pás pobřežních vod byla v dohledu, ale hlavně v dostřelu tureckých děl, kulometů a pušek. takže vyloďující se jednotky měly obrovské ztráty ještě než přirazily ke břehu. Vojáci, kterým se podařilo dostat se na břeh museli sprintem přeběhnout pláž. A komu se tahle ruská ruleta podařila, přimkl se k prudkému svahu.Strmý břeh sice kryl jednotky, kterým se podařilo přežít vylodění, ale neumožňoval postup do vnitrozemí. Po několika měsících marných zato krvavých bojů museli spojenci A tak vcelku dobrý nápad ztroskotal na naprosto fušerském provedení. ANZAC to stálo 214 000 padlých!!! (dodnes se slaví ANZAC Day) a Churchilla ministerské křeslo a málem i politické přežití. Takže těch řezníků bylo více a Churchill rozhodně nebyl ten hlavní ani největší. Ale obraně na turecké straně velel mladý generál Mustafa Kemal. Po válce se stal vůdcem hnutí za modernizaci země, svrhl sultanát a vyhlásil republiku. Přivedl Turecko mezi moderní státy. Metody, které používal by naše havloidy přivedly do blázince. Ale to je už jiná kapitola. Jeho dílo je nyní v ohrožení.

   Vymazat
  2. Gallipoli jde opravdu na triko W.Ch. zvorali tam souhru lodniho dělostřelectva a útoku pěchoty. Stálo to mnoho životů.

   Vymazat
  3. Pro 10:39 neříkám, že je W.CH. z obliga. Ale on byl politik. Do konkrétní realizace neměl co mluvit. Operaci naplánovali vojáci. Naplánovali ji špatně a ještě hůře provedli. Ale zaplatil za to nejen on (poroučel se z postu ministra námořnictva i z vlády), ale i vrchní velitel maršál Horatio Kitchener. I ten přišel o funkci a nakonec zahynul v Baltském moři na palubě torpédoborce při cestě do Ruska. Takže těch trik bylo více.

   Vymazat
 10. Nesuďte podle zdání, ale suďte spravedlivým soudem!
  (Evangelium Sv. Jana 7,24)

  OdpovědětVymazat
 11. Jo čurča, který byl vlastně takovým krizovým "demokratem" je uznáván. Byl to bezesporu inteligentní ale všeho schopný hajzl. Stejně tak i M. Tečrová. Ale i u Zemana i Klause jsou in. Vlastně i Hitler je pro naše politiky in.
  JE to asi tak. Nemám rozum tak si vyberu nějakého in politika.

  OdpovědětVymazat
 12. Dědek lezl do p...fašistům,táta komunistům a já dneska bourám sochy.Tito jedinci jsou přesně Ti co jdou s každou diktaturou,ví že jim nic nehrozí.Mají za zadkem Brusel a mohou vše.....vyhrožovat prezidentovi...Neuvěřitelně zbabělí Nejednají v zájmu národa, zrádci kteří nic nezažili a nedokázali.Ta socha byla SYMBOL VÍTĚZSTVÍ NAD NĚMECKÝM FAŠISMEM pro každého nic víc

  Můžou si tam dosadit tu ,kterou UCTÍVAJÍ krvavou Madeleine Albright ,iniciátorku bombardováníJugoslávie
  Jugoslávie byla napadena, aniž k tomu měla aliance přímý mandát od OSN

  v ČR máme prodejné a kolaborující politiky, Kalousek,TOP-O9,piráti,tito a jejich skoroprezident cizák SCHWARZENBERG skoro prezident DRAHOŠ měli prolomit Benešovy dekrety a pomoci získat zbytek průmyslu pro cizáky.
  Babiš, i Zeman nedovolí jsou na seznamu pro Německo nežádoucích politiků
  V Rakousku osvobození Sovětskou armádou uctívají,,ve Vídni Památník, postavený v roce 1945, je udržovaný (na náklady Vídně) a svou impozantností v podstatě nemá v centru Vídně konkurenci. Tato země se může pyšnit médii televize správy kde se komunikuje kultivovaně,na sociálních sítí až na výjimky nepíší individua z nejhorších spodin,..Kancléř S.Kurz neměl možnost zajistit zdrav .materiál pro pandemii,nikdo mu NESPÍLÁ Opatření přebírá teprve po Česku ač mají dávno ohnisko v Bad Ischgl..
  SCHRNUTO-mnou zde v Česku žijí potomci GOTWALDA a ty se starají aby se šlo SBRUSELEM NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK!! EVA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bylo demokratické potlačení práv lidí, to nešlo o lidská práva. Zákony se ohýbají, jak je třeba a především kolik je peněz pro "zdatné právníky a soudce".

   Vymazat
 13. Jsem naprosto proti odstranění ČURČI jenom bych k němu dostavěl sochu ČUMBR-LEJNA. S cedulkou "Zasloužili se o světový mír!
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem naprosto proti odstranění Churchilla, a jen bych k němu připsal popis plánu na bombardování vlastního spojence atomovkama. A taky bych přidal poděkování že hlavně díky němu nemáme dodnes napevno garantované hranice a Francie s Británií se můžou kdykoliv usmyslet a posuonout nám je se slovy "tohle se neujalo, zkusíme to takhle, vždyť jsme říkali že to je dočasné".

   Třeba někoho překvapí že Stalin jako jediný navrhoval hranice ČeskoSlovenska ukotvit napevno v mezinárodním uspořádání. Rusko je dodnes jediným spolehlivým garantem našich hranic. A i když kdykoli mohlo, nikdy se nepokusilo o jejich přepsání, ani v rámci socbloku. Když Rusko padne, uvidíte v přímém přenosu slavnou britskou démonkracii na vlastní oči. To se ale díky Bohu nestane.

   Vymazat
 14. Lidé pamatujme si jména všech zaprodanců-vlastizrádců. Jak říkal J. Kozina Lomikare do roka a do dne půjdou všichni před soud. Hin sa huvidí !

  OdpovědětVymazat
 15. Jeden ruský politolog Igor Panarin zcela bez obalu tituluje Londýn termínem "třetí Kartágo" (které musí být zničeno). Londýn označuje za dlouhodobého nepřítele Ruska a organizátora všech válek ve světě (mimochodem USA označuje pouze za světového policajta, který je také řízen Londýnem). Docela ho chápu (a nejenom kvůli prevítovi a podrazákovi jakým byl Churchill), protože právě do Londýna se stěhuje ta nejhorší zbohatlická verbež z Ruska, která oloupila obyčejné Rusy. A nejsou to jen oligarchové, ale třeba i agenti, kteří Rusko zradili a to včetně Gorbačova. Mimochodem, kam se hrabe pár těch miliónů mrtvých, které má na svědomí Chrchill, když sami Angličané se zasloužili o genocidu 20 miliónů Irů, které jako jediné bílé otroky (!) ve velkém vyváželi na svá dobytá teritoria za Atlantik. Muže na otrocké práce, ženy rovnou do nevěstinců. Diví se pak někdo Irům, že se chtějí sjednotit a trhnout od svých anglických chlebodárců? To, že se o tom nemluví v zájmu té slavné fašistické monarchie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anglické tajné služby jsou darebáci k pohledání. Před pár lety dostali za úkol zamést se Skripalem, který se živil sbíráním kompromitujících materiálů pro Clintonovou proti Trumpovi. Po vítězství Trumpa museli zamést stopy, tak ho ukončili jako nežádoucího svědka, aby se přes něho Trump nedostal k velkým rybám. Provedli to sice Angličané, ale celou akci masmediálně svedli na Rusko. Prostě kdo umí ten umí, že?

   Vymazat
 16. Víte, velice mne uráží připomínání bouraná naprosto hloupého a finančně náročného pomníku generalisima Stalina. Ano tomuto monstru se říkalo fronta na maso. Protože naši připosraní soudruzi stejně tak jako lezou do prdele BRUSELU a USA tehdy lezli do prdele Stalinovi,který o to nestál. Po jeho (prvděpodobném zavraždění a nahražení neschopným kururoznikem CHruščeve, s minimálními vlohami, ale chováním řeznického psa (pověstné jeho vyzutím a mlácením do řečnického pultíku. Naši připosr. soudruzi samozřejmně střehbítě změnili na generalisima názor a po vzoru kukuroznika sousoší které nerepresentovalo jen genralisima Stalina, ale vlastně obyvatele SSSR (to je ten zástup na Stalinem). Už tenkrát byla KSČ infitrována to se v určité míře projevilo v r. 1967 svržením A. Novotného. Naplno se to projevilo po r. 1989 (po slavném hadráku)
  Najednou všichni (většina významných straníků skončila nejprve v té straně nestraně, jako je dnes ANO. Poté u Klause u modrých ptaků. Potom už to pokračovalo - co můžeš urvi, co nemůžeš zkurvi!!!!! Co nezničili Germáni při protektorátu, to zničili hovada po hadráku. Dnes máme vskudku holou p...l.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na náměstí Interbrigadistů budou možná garáže a pomník obětem komunismu. Na něm bude jmenován i Koněv, jako člověk, jež rozstřílel Maďarsko, které vedlo boj za "svobodu a demokracii". Tento pojem jsem četl v jednom článku a tak jsem si musel poopravit své dosavadní informace, že pučisté nebyli hortyovská nacistická banda, která věšela hlavou dolu komunisty a jejich rodiny, ale čistokrevní demokraté. Mezi oběťmi komunismu na památníku se možná ocitnou i Henleinovo soukmenovci.

   Vymazat
 17. Podívejte se na Britskou historii. Je plná vražd, násilí, krve a ukrutností o nichž se v Čechách nikdy ani nesnilo. Podívejte se jakých bestialit se dopouštěli na vlastním obyvatelstvu a jací to byli řezníci ve svých koloniích. Dnes si je romanticky idealizujeme a z královské rodinky jsme paf, ale byli to v historii stejné zrůdy jako hitlerčíci. Přečtěte si o Bůrských válkách jací, že to byli gentlemani když vypalovali farmy holandských kolonistů, znásilňovali bůrům žena a vraždili celé rodiny v 1. koncentračních táborech. A nebylo to jen tam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JFK byl údajně zavražděn americkým deep-state (který je prý dodnes řízen Londýnem) hlavně proto, že chtěl od Británie oddělit severní Irsko a znovu sjednotit celé Irsko (rodina Kennedyových byli totiž původem irští katolíci)!

   Vymazat
  2. Královská rodina to jsou takoví najatí herci, kteří mají odpoutat pozornost plebsu od podstatnějších procesů, které v Anglii probíhají a které řídí úplně někdo jiný. Monarchie to je jenom takové umělohmotné pozlátko, ale v zákulisí se to šavluje!

   Vymazat
  3. Pro 13:32 Studoval jste historii rodu Přemyslovců? Takový horor nevymyslíš! To je série bratrovaražd, otcovražd, strýcovražd, tetovražd, babičkovražd, bratrancovražd … Kam se na ně hrabe Nývlt z Járy Cimrmana ležícího a spícího. Vyvraždění Slavníkovců do posledního nemluvněte taky nebyl čin hodný oslav. Pravda, kolonie jsme neměli, ale zato se činili ve službách římských králů, německých císařů nebo papežů (římských i avignonských), kdy přecházeli ze strany na stranu. Jak se to právě hodilo. Ale máme po nich jednotný stát, který trvá skoro v nezměněných hranicích dodnes. Tedy více než 1000 let! Párkrát už měl na kahánku, ale vždycky jsme to nějak ustáli. Ale aktuálně hrozí nebezpečí, že ho prokoučujeme za pár drobných pro ty "pravé" v Bruselu nebo Bruselem placené. Rozplyneme se v jakési "Evropě". Evropě bez Ruska, které zabírá skoro polovinu, se zbídačenými okrajovými polokoloniemi jako je Albánie, Makedonie, Černá Hora, a Balkánem vůbec. O faktickém protektorátu EU Bosně a Hercegovině (s německým protektorem v čele - jak symbolické, že?), nebo pseudostátu Kosovu ani nemluvě.

   Vymazat
 18. Prosim vas proc se tady hadate,vzdy slo jenom o co nejlepsi zhodnoceni jejich akcionarskych aktiv,jeste v dubnu 45 spoj.letadla nebombardovala tovarny IG FARBEN,jen 1 priklad,danny vyborne

  OdpovědětVymazat
 19. Idiocie, či podržtažkovství některých našich zastupitelů nezná mezí. Rozeznat, kteří to jsou by neměl být tak velký problém. Nebo snad jsme stejní jako oni?
  Rebel

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.