Reklama

pondělí 6. dubna 2020

Předposlední zvonění

Karel Sýs
6. 4. 2020
Pod rouškou noci, skoro ještě nezačalo svítat, přikázal jistý starosta jeřábníkům strhnout sochu maršála Koněva. Svině v prasečinci nemají jména.
Maršál prý neměl roušku a tu přece musíme nosit všichni – už jen za tenhle výrok se bude smažit v pekle. Vysmívat se virové smrti se vymstí. Je mi však líto rudoarmějců, kteří padli, aby přežily i zrůdy.


Z klop a batohů chvilkařů mizí přesýpací hodiny. Že by jim došel písek, který sypali do už tak vrzajícího soukolí? Že by dotahali pilku? Nikoli, přikrčeni v rouškách čekají, až se budou moci vyhrnout do odmořených ulic, aby je znovu zamořili.

Intelektuálové – studené ryby – po kolikáté už zklamali!?

Herec musí z profese klamat tělem – nasadí si jen jinou masku. Odpoledne vraždí, večer je odsouzen. Komedianti, co ještě včera posílali dědky a báby do krematorií, se dnes na ně tlemí z dobře placených plakátů, jukají na penzisty vyvalenými ksichty z televizních šotů.

Nejsou to však jen šmíráci. Jsou mezi nimi i skuteční umělci, kteří se vzpírají vidět, že národní neštěstí přišlo daleko dřív, než na nás bůh ukázal trestajícím prstem.

Co nejméně státu, vykřikovali na svatého Václava, aby se dnes od téhož státu dožadovali podpory. V září 1938 jejich předkové vyzývali stát, aby jim dal zbraně. „Dali jsme si na ně!“ Dnes žebrají: „Odpusť nám naše viny, dej nám roušky, třeba i z proklaté Číny.“

Básník, aby byl básníkem, je vidoucí. Vidí nejen dozadu, to umí každý pisálek, ale dopředu. Jak možná věřit, že kapitalismus, řád znovu vyhrabaný ze smetiště, vyřeší nějakou lidskou otázku? Ovšem, své kolaboranty si režim zaplatí. Bakšiš zlomí nejeden chatrný charakter. Ale přibývá těch, co hořekují, že všechno přece mělo být jinak, že takhle si to nepředstavovali, že nadarmo nekrváceli na listopadových barikádách, že pravda a láska měly zvítězit a pak že nastane konec dějin – ráj.

Pravda se však nechala koupit a láska se nechala prodat.

Svět ke své obrodě nepotřebuje šašky přisáté k pohádkově ziskovým neziskovkám. Potřebuje nové Guttusy, nové Sartry, nové Werichy, nové Novomeské, nové Nezvaly…

Kolikrát ještě zazní zvonec? Možná už zvonil dvakrát a my ho neslyšeli.

A zatím

Gajdar přestoupil do Bílé gardy
Aurora skasala plachty
na stožáry světa vyletěly vlajky s lebkou a hnáty

Hvězdy opadaly zběhly nebo přeběhly
na stromech se rodí křížaly
na trávě leží padavky
spravedliví propadli sítem
na nebi vyšel Velký Cedník

Blbů – jako vždy – naseto

66 komentářů :

 1. Jako vždy,opět perfektní pan Sýs!Jen malou poznámku-to krvácení na listopadových barikádách mělo přijít do uvozovek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a nadarmo se nechali mlátit od Mlátičky..

   Vymazat
  2. Jenže Mlátičku tam poslali pasáci, kteří pásli i "fešáckého kriminálníka" Vencu Havla, jejich bílého koníka, předem vybraného a tolik poslušného, snad zčásti oklamaného ale posléze klamajícího sebe i okolí.

   Vymazat
  3. pro 18:19
   a nevadí ti, že v těch řadách tzv. mlátičů byl i dnešní ministr Metnar? Jenže on asi byl v té "správné straně", co? Nebo byl a kabát převlíkl až posléze...

   Vymazat
 2. Správně, poslední zvonění pro lidi, aby vzali věci do svých rukou, co jiného již je má probudit? Lidí, jdeme do toho, proti tomuto režimu již nulová tolerance.

  OdpovědětVymazat
 3. Podlý, úskočný a zbabělý starosta Ondřej Kolář je další v řadě, kdo v praxi prokázal, jaká sebranka se shromáždila v zanikající straně TOP09. Je to strana nácků, kolaborantů a fašistických pohrobků. Začalo to Schwarzenberkem kámošem sudeťáků, který se dostal prapodivnou cestou k zabavenému majetku, pokračovalo s Kalouskem z Tulamoru a Šťávova, s prodejným a prázdným tlachalem Pospíšilem a dílo zkázy právě dokončuje nějaká hlupačka Adamová (nebo Pekarová). Včetně řadových členů, kteří je následují, se jedná o protičeskou sebranku, která pracuje v cizích službách a vůbec nehraje roli jestli jsou to služby z ambasády americké, německé nebo banderovské.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:03

   TOP 09 je především strana zrádců. Tato strana si dala do názvu číslice 09 - to jest že vznikla v roce 2009). Přičemž volební období bylo 2006-2010. Lidé ze stran za něž byli zvoleni ( ODS, KDU-ČSL a další) se v průběhu volebního období vykašlali na domovské strany, za něž byli zvoleni a založili stranu TOP 09 . V Německu by tato strana byla označena " za Stranu zrádců " a nikdo by ji nevolil.

   Politický turismus ( přestupování ze stran do jiných po skončení volebního období je docela na pováženou) - ale v průběhu volebního období - to je vyložený hnus.

   Paní Pekarová - Adamová se honosí titulem ing. z ČVUT. Bakalářský titul nicméně získala na UK v oboru Andragogika. Odkdy je možno přestoupit z Bakalářského oboru kde není žádná matematika, fyzika, pružnost a pevnost atd. na Magisterský obor ČVUT- jakou vlastně z osmi fakult ČVUT tato paní vlastně absolvovala - tají to, jako pan Kubera místo kde maturoval ( bylo to jako u expremiéra Topolánka elitní Vojenské gymnázium - neb i on pocházel z rodiny vysokého funkcionáře KSČ).

   A co se " profesora " Václava Klause týče, jeho habilitační práce k titulu docent a profesor nejsou v archivu VŠE ani nikde jinde k dohledání.

   Ondřej Kolář jde ve šlépějích svého otce( exvelvyslance v USA) , který tvrdě odsuzoval odpůrce radaru v ČR)
   Tolik k " hvězdám naší pravicové politické scény ".

   Vymazat
  2. Kolikpak jsme zatím zaplatili za ochranu tohoto statečného a charakterního muže z eráru?

   Vymazat
 4. No tedy musím říci, vynikající. V tlejícím mrchovišti pražské kavárny a milionů úchylek dobrá zotavená. Je to vtipné a pokud si projdete českou historii, tak když zasršel vtip, vždy přišly časy, kdy bylo líp! Proč si myslíte, že po r. 1989 byly zastaveny všechny humoristické časopisy, Dikobraz, Roháč, ba i ten moravský, kdo mi připomene jeho název. Vymřeli Renčíni, vymřeli Jiránci. Kdo dnes umí napsat Krále Lávru či Tyrolské elegie. Kdo umí natočit Hej rup....? Pusto, mrtvo, jen stále dosti silný veletok ze esptiku pražské kavárny!
  Má poklona autorovi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ani Svěrák to nezachrání?

   Vymazat
  2. 18:20
   Svěrák by měl strčit hlavu do svěráku a fest utáhnout!!

   Vymazat
 5. Citát: Svět ke své obrodě nepotřebuje šašky přisáté k pohádkově ziskovým neziskovkám. Potřebuje nové Guttusy, nové Sartry, nové Werichy, nové Novomeské, nové Nezvaly…

  S tím nelze než souhlasit. Protože nám takoví dnes chybí. Jenže my bychom také potřebovali nějaké politiky ve větším množství, co by měli skutečnou vizi a šli do politiky ji uskutečnit.
  Říkám si docela často, jestli je dnešní umění uměním nebo "uměním". Za posledních třicet let je pohříchu málo např. filmů, které by si oblíbili všichni, ze kterých by se citovalo, kterými by se bavili. Kde jsou noví Haškové, Čapkové, Nerudové a mnozí další jen od nás? Nejsou možná právě proto, že ti dnešní "umělci" povětšinou ztratili "někde" cestou smysl pro docela obyčejné člověčenství?
  Mám pocit, že "umělcům" chybí nějaké to možná "neurčité" pouto s obyčejným životem a schopnost "vytáhnout" z něho to, co by diváka opravdu zajímalo. Za První republiky se také filmovalo za prachy "sponzorů" nebo za své, ale tehdejší filmaři po sobě alespoň zanechali docela důstojné dědictví. A především docela dost komedií je z tehdejší doby stále platno a srozumitelno, i když to třeba nebyly ani tehdy bůhví jaké "perly". Co asi tak za třicet let a více se bude říkat o dnešních "filmařích"?
  Nemluvě o politických aktivitách zvláště některých "vyvolených". Ale o nich se mi teď nechce psát. Z nich je mi jen špatně.

  OdpovědětVymazat
 6. BND a Sudetoněmecký landsmanschaft sklízí plody své předlistopadové práce. Proto tady nikdy nebudou zveřejněny seznamy zdejších předlistopadových agentů zahraničních rozvědek + vyplacených částek, pokud jsou známy. Asi bychom získali zcela nový náhled na to Havel for prezident a pod.. Takové hezké neotřelé české heslo, že. Hlavně, aby v cizině věděli, že plníme plán.

  OdpovědětVymazat
 7. Celkem výstižné. Souhlasím stím "krvácením" spíš to bylo máme hole v ruce. A dnešek pan Sýs zapomněl na básníka S.K. Neumana. Jeho verše Holota která řve vlast a myslí na trůny a chlast.
  Jinak další podraz přišel ze strany kde jsme to nečekali. Babiš zde chce léčit nějaké "frantíky", Primula najednou prozřel a chce nás promořit. Jo za dvacet střbrných nás v kliddu prodají. Kdo si ještě myslí,že volba Babiše je dobrá,mněl by si dát obklad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale pokud jde o to "promoření" anonyme 13.14 tam jde jen o to, že jde o ukončení celého zbytečného procesu.Protože chřipku dostane každý rok vždycky tak sedmdesát procent všech lidí v relativně stejné době, přičemž podle statistik kolem dvou tisíc lidí v ČR na ni umírá každý rok - staří a jinak nemocní. Pokud jde o ostatní populaci, někteří to "vyleží" v posteli, jiní ani to ne, například když tatáž neskutečně rozumná vláda přestala vyplácet nemocenskou za první tři dny nemoci. Téměř každý, kdo se živí prací, chřipku prostě přecházel, a nakazila se spousta lidí. Chřipku nemuseli přecházet důchodci, kteří tak jako tak sedí doma, přesto se jich spousta nakazila např. v MHD, obchodech a jinde, a právě oni tvoří statistická čísla úmrtí na chřipku. Proč se to teď po začátku roku, kdy každý okres hlásil přibývající počty pacientů s chřipkou, začalo nakrucovat jiným směrem, nechápu. Ale je to účelová aktivita - o zdraví lidí a jejich ochranu ve skutečnosti nejde. Nikdy o ně nešlo. Zajímavý bude příští rok. Přijde leden - únor 2021 a opět chřipky. Bude to znovu "koronavirus?" Nastoupí znovu stejná šaškárna s rouškami? To "promoření" je pouze přiznání k tomu, že virus chřipky má v sobě cca 80 procent populace, a právě to, že chřipku prodělají, jim posiluje imunitu - požíráním prášků a léků si imunitu neposílí - naopak. Takže je to míněno dobře a normálně, leč hysteričtí dříve narození začali ječet - díky jim se život už nikdy do normálního režimu nevrátí, oni to nechtějí, a teď jsou na koni! Budou ječet už pořád, a každé úmrtí osmdesátníků budou svádět na virus a vládu. Bohužel.A nevím proč uvádíte Babiše - za dvacet stříbrných a možná ještě méně nás prodali už dávno - už po roce 1989, kdy jste byl o třicet let mladší. Tehdy jste to nezaznamenal?

   Vymazat
  2. 13:14 A léčení banderovců z Ukrajiny nevadilo? Posílání milionů na posílení "demokracie" asi taky ne. Dejte si obklad.

   Vymazat
  3. 13:14 musíte pochopit, že i když se naši potentáti prezentují jako samostatně jednající, tak opak je pravdou, protože musí plnit příkazy zvenčí. A musejí se zatraceně rychle otáčet, protože poslouchají příkazy ze tří směrů - z Washingtonu, Bruselu a Berlína. V těchto městech lokální názory nikoho nezajímají. Smůlu mají tehdy, kdy dostávají z těchto center zcela protichůdné příkazy a musejí si dočasně vybrat, koho poslechnout a koho nikoliv :-)

   Vymazat
  4. 13:14 - 15:45 vám doporučil obklad.Já vám doporučuji za ten váš druhý odstavec,střihněte si z pravé i levé strany facku a to vás probere.

   Vymazat
  5. 13:14
   Pane Mengele, mne by vaši spolupracovníci asi při selekci rovnou u vagonu vyřadili mám vysoký tlak, cukrovku a jako bonus ChOPN. Věku jsem ještě nekmetího, tak by stát ušetřil na Důchodovém fondu. To má docela vaši logiku.
   Přeji vám 🐣 veselé Velikonoce 🐣 .

   Vymazat
 8. Kolář je sprostý idiot,kterému přeji,aby ho někdo za jeho prasárnu řádně potrestal.Pokud bych ho označil prasetem,tak bych to prase mohl urazit.Jeto sprostý hajzl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Shora jmenovaný patří mezi elity, kteří jsou hezky česky označováni jako NEMOCNÍ MOCNÍ asi tak...

   Vymazat
 9. Zdarma live, buffo operetka Malost velikých.

  OdpovědětVymazat
 10. Proč asi první ministr vnitra po 89, tak horlivě likvidoval spisy? Možná bychom nevěřili vlastním očím, co za jméno by ze spisu na nás vykouklo. Proto ta horlivost a rychlost vše nepohodlné zlikvidovat, kapry ochránit a předhodit jenom čudly.

  OdpovědětVymazat
 11. No jo kdo popírá vítězství Rudé armády tak souhlasí s okupací a konečným řešením.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jde v podstatě o zastánce holocaustu.

   Vymazat
 12. Možná by mělo docela velký úspěch hlasování o zrádcích národa, třeba jako se to dělá na:
  https://pandoraopen.ru/2020-04-03/premiya-iuda-luchshie-predateli-rossii-za-4-kvartal-2019/
  Tady se hlasuje po čtvrtletích. No tak přemýšlím, kdo by to asi tak vyhrál u nás za I. čtvrtletí 2020? A za celý loňský rok? Jak tak procházím paměť, kandidátů máme taky dost. Ba i naši zrádci se chovají až neuvěřitelně podobně, jako v tom videu, to nemůže být žádná náhoda.

  OdpovědětVymazat
 13. Na grcanie mi je všade, lebo vidím nagrcané všade.

  OdpovědětVymazat
 14. To by chtelo 3. defenestraci. StBacka prasata bez svedomi a moralky vladnou v Praze 6. Prahu ovladaji burani a ritolezci USA z Moravy.

  OdpovědětVymazat
 15. Nezval Sartre Novomesky-vzdyt je poplivali jako Koneva.A z Wericha si udelali disidenta.Kryl i Nohavica jsou uz v trezoru.

  OdpovědětVymazat
 16. Perfektní pane Sýs. Blahobyt je v příkrém rozporu s přírodními zákony a proto v něm nabývají vrchu zdegenerovaný paraziti.
  Prapra děda.

  OdpovědětVymazat
 17. No a co Plzeňáci? Všichni víme, že Plzeň Američané bombardovali, rozmlátili Škodovku, a bohužel k tomu i část obytné čtvrti Skvrňany, pak rozbili seřazovací nářadí a bohužel k tomu obytnou čtvrť Jateční - ze čtyřpatrových činžáků zůstaly jen malé hromádky cihel podél silnice. Nikdo z obyvatel nepřežil. Zásah dostala i škola, kde byli zabiti všichni žáci jedné třídy i s učitelkou - a bylo toho víc. Teď zdobí památníky na hrdinné Američany několik významných míst ve městě, každý rok se sem sjedou veteráni, musíme se povinně klanět, a potomci těch, co byli zabiti, se musí klanět jejich vrahům - jak jim asi je? A nikdo ani necekne, ani v mediích - nic. Radnice a další političtí šmejdi drží hubu, všichni jsou to pokrytci. Dnešní politika je pokrytecký, ideologický hnus - stejně jako za totáče. Nic se nezměnilo, kromě spousty věcí, které se změnily k horšímu. K lepšímu se nezměnilo nic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:41 jsem z Plzně a je mně z těch zdejších šašků na blití.

   Vymazat
  2. Tak se vole poblij a zalez.

   Vymazat
  3. A ty se jdi klanět zrádcům na plzeňskou radnici. A pak poslušně přivítej američany. Jejich vláda se rozhoupala až v 1944, kdy už bylo jasné, že jimy stvořený poskok Hitler za ně Sovětský svaz neporazí. No, ale šmejd Churchill měl ještě v záloze takovou tu západní "přátelskou kudlu do zad" Stalinovi, ale pak si netroufl. Šlo o "operaci Unthinkable", jenže "západní humanisté a demokraté" nebyli prý schopní vyrobit dostatečně rychle 50 atomovek. Asi záchránili málo nacistických vědců a techniků... .
   A ty teď hybaj na plzeňskou emerickou přehlídku. Jen ta hrdost na ni se ti teď bude těžko hledat. Ale neboj, dá se vylhat nebo vymyslet a s tím ti presstitut média a "česká" televize pomohou.

   Vymazat
  4. No hlavně, že když boží prozřetelností pukl památník "hrdinné" USA armádě bude mít radnice peníze na nový. TAké pro nás ostatní postavili "krásné zlaté šibenice na náměstí. Vskudku "obdivuhodné umělecké dílo" jedidé co u tohoto díla chybí, cit "rádoby umělce " Černého.Něco takového pikantně přisprostlého.

   Vymazat
 18. Skvělá básnická metafora. Co věta to perla. Ťala do živého. Chtělo by to více takových "osvícených básníků".... Žel poté co česká humanitární studia obsadili převlečení komunisté, falešní disidenti a aktivističtí studenti typu Pavlíka Morozova, není pro básníky doba příznivá. Ale oborů typu politolog, politický geograf tam najdeš kolik libo.

  OdpovědětVymazat
 19. To je dobre pane Sys.
  Jen tak dal.

  OdpovědětVymazat
 20. Čemu se divíte, když ministr Petříček požaduje národ, aby se pevněji přisál k Evropské unii za "pomoc proti viru (možná že nám EU přihodí nějakou almužničku).

  OdpovědětVymazat
 21. noviczech
  ...výborný článek, ale vedení, země neboli stát potřebuje! Kde ale najít čestného, poctivého a spravedlivě smýšlejícího "politika"? Možná by bylo dobře nehledat NAHOŘE, v kruzích prolezlých svrabem a špínou (charakteru)! Peníze na první místo? Zapomeňte, vzpomeňme si na Libuši a našla "Přemysla" oráče, takže máme určitě plno chytrých a moudrých mužů, hledejme a pak už vždy "důvěřuj, ale prověřuj"!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádnej slušnej člověk do politiky nevleze. Je mu totiž jasný, mezi koho by se dostal. Šanci vidím jenom ve voličích kontrolujících politiky. Začít by se mělo už tím, že by chodili na schůze zastupitelstev a tam žádali, kontrolovali, úkolovali atd. Zkrátka udržovali zastupitele v ohrožení pokud nebudou jednat odpovědně. Nemyslím samozřejmě různé věčné stěžovatele. Při silnější účasti by ostatní plané mluvky lidé eliminovali. A souhlasím s myšlenkou, že volby by měly být povinné a volební právo by měli mít pouze lidé platící v čr daně a nebo zde pobírající důchod. Žádné zahraniční hlasy.

   Vymazat
 22. Zkuste zapátrat, k přípravě domácích kolaborantů jsou vytypovanym adeptum poskytované různé "kurzy, stáže a pod". Tito se pak svým chlebodarcum odmění tím, že pracují v jejich prospěch, často proti zájmům svého státu. Vzpomeňte si, jak musel jistý místopředseda vlády ještě těsně než nastoupil do funkce na stáž do USA. Třeba i starosta Pr 6 byl v takové nalevarne. Také doufam ze se na něj vaří voda. A mám takový sen. Chtěl bych tohoto pseudo hrdinu vidět až nás přijedou osvobodit znovu ruští kozaci a zeptají se ho jakože to bylo s tou sochou! To bych se asi smíchy po delal

  OdpovědětVymazat
 23. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3193-kafilerka-z-ceske-televize-pani-umelci-si-hraji-na-city-vy-sypejte-penize-my-je-rozdame-a-budeme-slavni-je-to-hnus

  Vysílání české televize je neslučitelné se životem alespoň trochu rozumně myslícího člověka! ČT by měla před svými pořady vysílat varování jako je na cigaretách a že se divák kouká na vlastní nebezpečí. Někdo tak přestane kouřit a nebo se na televizi koukat a pozná, jak to pomáhá jeho zdraví.

  Fiala z ODS kňourá, že zoufale také pomáhá, ale jako poslanec s Němcovou, Hilšerem, Drahošem a Jourovou má tak malý, žebrácký plat, že bychom měli v dnešní situaci pomoci jim. Nebo když Pirát Dreda Bartoš tvrdí na Primě, jak byl za vlasy perzekvován. Info: Narození 20. března 1980. Takže ho komunisti těžce pronásledovali.

  Jsou větší šmejdi ti, co prodávají hrnce a vysavače, komedianti, co rozdávají naše peníze, nebo Dredové Bartošové a Fialové co lžou, jak otevřou ústa? Strašná doby nyní vyhřezla...

  P.S. Fascinující je, že veřejnoprávní televize se účastní každé špinavosti, hlavně když může zaútočit na vládu Babiše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. " Nebo když Pirát Dreda Bartoš tvrdí na Primě, jak byl za vlasy perzekvován. Info: Narození 20. března 1980. Takže ho komunisti těžce pronásledovali."

   Ovšemže to může říkat. Když Havel mohl říkat, že ho režim nepustil na vysokou...

   Hlavně ale že mohl na "malou" - no taky s tim měl potíže po těch jeho věčných večerních universitách... (však taky dostal něco doktorátů, to ani jeho bratr nemá...)

   Vymazat
  2. Václava Havla režim asi opravdu nechtěl pustit na vysokou školu filologického směru. Ale v pohodě ho režim dovolil přijmout na fakultu stavební. To ale elitně narozeného synka nebavilo, učit se tam něco o stavebních materiálech. Takže zřejmě nedokončil ani první ročník, ráda bych věděla, zda z VŠ odešel hned sám, anebo zda ho vyhodili hned z prvních zkoušek pro neznalost. To jeho kámošové ve svých vzpomínkách spíše tají. On prostě chtěl studovat nějaký obor drobet komediantský anebo "filosofický", kde by pak mohl planě mudrovat o "lidských právech". Ono taky učit se na zkoušky VŠ výhradně se skleničkou v ruce nebývá příliš cílevědomé. V životopisech Václava Havla se uvádí, že mnohem později "absolvoval dálkově" obor dramaturgie, no, ráda bych černé na bílém viděla jeho diplom absolventa - a taky ty dramaturgické skvosty, které při "dálkovém studiu" na Hrádečku vyplodil při pravidelných kolektivních mejdánech, které se leckdy zvrhly v to a také v to.

   Vymazat
 24. Po hadráku se natřásali politici, že se nebudou pojmenovávat místa po politicích, ale po místních zajímavostech. Proto se přejmenovali např. stanice v metru. Po třiceti letech si Hřib vzpomene přejmenovat NÁMĚSTÍ POD KAŚTANY zase po politikovi. Už neplatí "nejsme jako oni", jsme horší a zákeřnější. Hřib, Kolář a Novotný vejdou do dějin jako naprosto pitomí a neschopný rádoby politici, spíš šašci plnící pochybně zadání a zrádci voličů.

  OdpovědětVymazat
 25. „Nemyslím si, že třeba konkrétně starosta Prahy 6 za TOP 09 Ondřej Kolář je idiot. Ostatně jeho papínek, který před časem pošilhával i po prezidentském křesle, býval naším velvyslancem v USA i v Rusku, takže o mezinárodních vztazích doma u Kolářů nepochybně něco vědí. Normální rodina to ale asi nebude. Protože kdyby byla, nemohli by Kolářové provádět to, co provádějí," má jasno Petr Štěpánek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víte, to je otázka, co kdo považujeme za co. Jestliže se shodneme - myslím tím obecnou řeč - že idiot musí být člověk - omlouvám se - hrbatý, zkřivený nos, či tupý výraz, pak je to tak. Ale když se shodneme na tom, že idiot znamená činy, které nejsou v našem zájmu (jednotlivců, skupin i států, popř. i na úrovni Země), škodí nám, či poškozují - vždy na "svých" úrovních toho kterého "konkrétního" činu, pak to bude takto.
   Samozřejmě, že ten samý čin se může popsat i jinak, to podle požadované "síly" vyjádření. Můj táta říkával, teď už si nepamatuji kvůli čemu všemu tenkrát, že ani pět titulů nebrání být člověku idiotem nebo blbem. Já osobně bych popsal čin Kolářovic "kluka" jak promyšlenou zradu. Nic víc, ale také nic míň. Teda jestli lze říci o takovém činu - nic víc.

   Vymazat
 26. Starosta Ondřej Kolář na cizí příkaz otevřel pandořinu skříňku. Následující článek je sice rusky, ale Rusko to asi udělá jako Putin v případě Poláků, kteří spolupracovali s Hitlerem. Rusku dnes nic nezabrání tomu, aby otevřeli archívy o zvěrstvech českých legionářů v Rusku - viz např. dnešní článek na jednom z nejčtenějších ruských portálů: https://cont.ws/@Colonel-Cassad/1634282

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prakticky všude o tom informovali a takových článků je víc.

   https://pandoraopen.ru/2020-04-06/o-kulte-belochexov/

   Vymazat
  2. 19:16 to jsou programově dělané provokace a postupně jimi testují co si všechno necháme líbit.Konečným produktem toho všeho bude zpracování České veřejnosti do takové míry,že pečlivě vybraná politická reprezentace bez problémů sama nabídne odškodnění sudeťákům.A to bude završení pro začlenění česka do Německého prostoru.

   Vymazat
  3. Mám silné podezření, že Zemana a Babiše někdo vydírá. Možnosti instalace menšinové vlády demobloku s podporou všemocné ČT Zeman čelí pravidlem, že předseda vlády musí být z vítězné strany. Babišovi někdo šlápl na krk s požadavkem, že do vlády musí Petříček, Metnar a do Bruselu Jourová. Babiš věci, za které se stydí většinový Čech vůbec nekomentuje, aby se neznemožnil.

   Vymazat
  4. Babiš a stydět se? Ani jako for to není dobré.
   Václav

   Vymazat
  5. Byla doba kdy jsem svému ruskému kokegovi vysvětloval, že legionáři byli nevinatka, ze tu trans sibiřskou magistrálu vzali pod kontrolu jenom v zájmu svého přesunu na východ, prostě dobraci od kosti. Dnes vim, že je nazývali bělo češi ne náhodou. A to nevím mnohé, třeba krádež ruského zlata, nebo podíl na zavraždění ruské carské rodiny....Přesto se Rusům divím že tam povolují vůbec nějaké válečné památníky. Přijde doba a vezmou je buldozery. Inu reciprocita. To pak budou někteří řvát o barbarech.

   Vymazat
  6. Pokud by čeští bělogvardějci (tzv. legionáři) neukradli Kolčakovi ruský zlatý poklad, tak by se v Československu žádný předválečný ekonomický zázrak nekonal! A to se ještě museli podělit s Brity za lodní dopravu :-)

   Vymazat
  7. Z čeho tak asi založili Legionářkou banku?

   Vymazat
 27. https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2020/04/corona-jihad-turkey-sending-corona-infected-migrants-into-greece-accompanied-by-turkeys-coastguard-in-hazmat-suits-3515937.html Pátek 3. dubna 2020.
  Můj případ byl vyprávěn velmi důvěryhodným zdrojem, který je díky vysoké pozici schopen poznat z první ruky. Zdá se však neuvěřitelné, že turecký stát vědomě organizoval neformální biologickou válku proti Řecku. Očividně očekával, že - stejně jako v minulosti - tak v tomto případě, pokud by loď dorazila na řecký ostrov, přistěhovalci by byli i dočasně odvezeni do pohostinského střediska.

  OdpovědětVymazat
 28. Konev, prejmenovani namesti pred ruskou Ambasadou, provokace blazna z Reporyji s Vlasovci souvisi s akcemi polskych fasounu, provokujicich Rusko.
  Mame tedy co delat s fasouny, popirajicimi dnes zasluhu Ruska na vitezstvi ve valce a na osvobozeni Evropy. Vsechny akce jsou centralne rizene z USA a podporovane CIA. Vytahuji pritom na Rusko smlouvu s Hitlerem. Rusko ale prokazalo na zaklade archivnich dokumentu, ze jejich smlouva s Hitlerem byla posledni ze statu v Evrope a slouzila k zamezeni, resp. oddaleni valky. Polaci sami spolupracovali s fasisty (Pilsudski), podporovali antisemitismus Hitlera a az do prepadeni Polska spolupracovali s Wehrmachtem. Po Mnichovu obsadili Polaci Cesky Tesin a severni Moravu.
  Zapad nas vzdy jenom zrazoval a bude nas klamat a zrazovat dal!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedním z hlavních úkolů, který má plnit TOP09, je rehabilitace a návrat majetku odsunutým sudetským Němcům cestou zrušení Benešových dekretů!

   Vymazat
  2. Copak jenom vraceni majetku Sudetaku zpatky! Jde o zacleneni Ceska do Nemecka podobne jako Bavorska! Budeme nasim tryznitelum a vrahounum z Protektoratu Böhmen und Mähren slouzit jako jsme slouzili Sovetum, jako slouzime ted Emericanum. Jde o vybudovani evropskeho Kalifatu pod Muftim z Nemecka. Copak vam to nedoslo? USA opusti Evropu a nasi zradci s fasouny z Nemecka vse pripravuji.

   Vymazat
 29. A my se sklopenou hlavou posloucháme. To bylo keců po listopadu, že nám již nikdo nebude poroučet a budeme konečně svobodně žít. Hlavně se vrátíme do Evropy. Hezké sny, rychle se rozplynuly a nechali jsme si vnutit cizí manipulaci a jsme na tom hůř než před hadrákem. Díky slepým, hloupým, naivním a prolhaným politikům jsme kolonie.

  OdpovědětVymazat
 30. Kolář, dědic otcovy pravdy a lásky :-) http://skrytapravda.cz/domaci/3187-cesi-smrdi-a-kadi-uprostred-mistnosti-tvrdi-kamos-havla-kolar-taticek-toho-co-tajne-sejmul-sochu-koneva?fbclid=IwAR1niyOl-TUGGGUW-Uu7UFXnqxTyeaoKo7LonRtHaLRoDK8NIUhOAcv0MdM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Václav Klaus: „Akce starosty Praha 6 Koláře – utajené, předem neavizované odstranění sochy maršála Koněva pod rouškou koronavirového nouzového stavu – je drzost a zbabělost téměř neznámých rozměrů“.

   Vymazat
  2. Vse slouzi pro ziveni nenavisti Rusu na Cechy. Kolar, Novotny, Hrib, nenavistne plivance Mitrofanova, Romanceva ruskych zradcu - to je nejvetsi pakaz, co pliva na svuj narod). Dari se, diky lidem, kteri drzi hubu. Vlada ani ministerstvo nereaguji. Jsou rizeni US ambasadou.

   Vymazat
  3. Vse slouzi pro ziveni nenavisti Rusu na Cechy. Kolar, Novotny, Hrib, nenavistne plivance Mitrofanova, Romanceva ruskych zradcu - to je nejvetsi pakaz, co pliva na svuj narod). Dari se, diky lidem, kteri drzi hubu. Vlada ani ministerstvo nereaguji. Jsou rizeni US ambasadou.

   Vymazat
 31. Konev je Prazaku a ne nejakeho zbabeleho syna STBaka Kolare a starosty mestske casti Prahy 6! To je jako zbourat Chram sv. Vita, protoze cisar Karel IV treba nechal pobijet Zidy. Vsak vam to vy zradci a zbabelci Rusove spocitaji a mozna to bude uz velmi, velmi brzy! Kupte si pampersky, Prazaci maji na vas taky velkou zizen!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.