Reklama

pondělí 6. dubna 2020

Protože Brusel v corona-krizi selhal, navrhují eurohujeři více Bruselu

Ivan David
6. 4. 2020
Bývalý belgický premiér a expředseda probruselské liberální frakce ALDE Guy Verhofstadt (nyní RENEW) v souvislosti s epidemií koronaviru považuje za nejnebezpečnější element znovuobjevení národních zájmů evropský států. Ve svém článku uznal, že Brusel při řešení koronakrize selhal. Jeho „recept“ na řešení ale lze shrnout slovy „více Bruselu“. Prominentní politik frakce Renew Europe, v níž zasedají i europoslanci za vládní ANO, navrhuje zřídit evropský mechanismus rychlé reakce na zdravotní krize. „Jádrem takového mechanismu by měla být jediná Evropská agentura pro zdraví, která by byla řádně financována a měla mandát jednat. Agentura, která by dělala více než jen „koordinaci“ národního úsilí, ale která by byla schopna přijmout všechna nouzová opatření k zajištění bezpečnosti Evropanů, včetně sdružování léků a nemocničního vybavení a dočasného uzavření (částečného nebo úplného) našich hranic.“ napsal Verhofstadt v Euroactivu.

Přední profederalistický europoslanec vidí jako lék na selhání Bruselu více bruselských „koryt“. Chce zavést další unijní úřad, v němž tisíce dobře placených eurokratů překládat papíry z jednoho šuplíku do druhého. A občas předloží Radě a Evropskému parlamentu nějaký návrh právního předpisu, který by členským státům a jejich občanům ukládal další povinnosti. To je totiž náplní práce každého úřadu nebo agentury EU.

Na Verhofstadtově návrhu mě však nejvíce děsí, že by jím navrhovaná agentura měla dělat více než jen „koordinaci“ národního úsilí. Podle Smlouvy o EU a o fungování EU je zdravotnictví ve výhradní pravomoci členských států. EU může podle platného znění opravdu jen koordinovat úsilí vlád členských zemí. Verhofstadt navrhuje změnu, ke které by byla nutná změna zakládacích smluv. Takovou agenturu nelze zřídit prostou směrnicí nebo nařízením EU. A změnu smluv takového rozsahu by musely odsouhlasit i národní parlamenty nebo občané v referendech.

Návrh je naprosto absurdní. Evropské komisi trvalo mnoho týdnů, než si všimla, že COVID-19 v EU zabíjí tisíce lidí denně. Zatímco se některé vlády členských států snažily problém operativně řešit – mimo jiné uzávěrou hranic, Komise nadále zcela proti smyslu boje s nákazou vyhrožovala vládám za uzávěry hranic sankcemi. Postup epidemie napříč kontinentem se podařilo zpomalit právě i díky uzavírání hranic států, které Brusel zpočátku tolik kritizoval. Na tom je vidět, že eurokratům žádná taková další pravomoc v zájmu ochrany obyvatel EU předána nesmí být.

Za naprosto nepřijatelné považuji, že by nějaký centralizovaný bruselský úřad měl rozhodovat o rozdělení roušek, léků a dalšího vybavení mezi členské státy. Umím si živě představit, že by pro Čechy a Moravany žádné roušky ani léky nezbyly. Nejen proto, že tradičně odporujeme hloupým nápadům jako je přerozdělování migrantů. Ale hlavně proto, že Brusel ve skutečnosti funguje pod taktovkou Berlína. V přímém přenosu to můžeme vidět i při sledování hádek o vydání eurobondů, které by mohly pomoci chudším a koronavirem více postiženým zemím. Německo je úspěšně blokuje, protože by muselo trochu více zaplatit a německé obří banky by o hodně méně vydělaly. Roušky a léky by šly přednostně do Německa. Něco asi do Belgie, když už tam sídlí většina euroaparátu. Pak možná něco do Francie, která je druhým motorem evropské integrace. A naši lidé a jejich potřeby by byly až někde na konci řady.

Považuji za naprosto nepřijatelné, aby další pravomoci byly svěřovány někomu, kdo nezvládl použít ani ty, co má. Bránil někdo předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové nebo komisařce pro zdraví Atelle Kyriakides, aby zvedly telefon a obvolaly předsedy vlád s dotazem, jestli jejich země na boj s COVID-19 něco nepotřebují? Hovor od těchto dvou dam by sekretářky kteréhokoli předsedy vlády v jakékoli členské zemi premiérovi okamžitě a přednostně přepojily. Proč se ani jedna z nich nenamáhala zeptat vlád koronavirem postižených členských zemí, čím by jim Evropská komise nebo EU jako celek mohly pomoci? Místo toho, aby „peskovaly“ vlády, které se snaží o své občany postarat jak umí. Von der Leyenová později přiznala, že rozsah problému Komise podcenila, protože to nejsou odborníci. A v tom to právě je. Neodborníkům žádné pravomoci do rukou nepatří. Když ani vystudovaná lékařka jako von der Leyenová v zahleděnosti do Zeleného údělu nepochopí, že epidemie je zatracený problém, tak co můžeme čekat od běžných eurokratů, jejichž kvalifikace zpravidla spočívá jen ve znalosti práva EU?

V zemědělském výboru Evropského parlamentu jsem mnohokrát viděl, že oni problémy posuzují z nadoblačných výšin globálního nebo celounijního trhu. Problémy zemědělců a zájmy občanů jednotlivých států jsou jim lhostejné. Občas dokáží vypustit z úst neuvěřitelné věci. Třeba, když jsme projednávali dopady obchodních dohod, tak se úředníci „překvapeně“ divili, proč by měly vadit dovozy desítek milionů tun hovězího masa z druhé strany zeměkoule.

Verhofstadt - možná nechtěně - ukázal, o co ve skutečnosti stoupencům těsnější evropské integrace jde. Že je nezajímají řešení nejlepší pro lidi. Jim jde jen a pouze o soustředění co největší moci v Bruselu. Začínám být přesvědčen, že kdyby v Evropě došlo k velkému zemětřesení nebo výbuchu sopky, tak tento europoslanec bude schopen navrhnout zřízení Agentury EU proti nepříznivým změnám zemské kůry. A tvrdit, že to zabrání jakékoli další přírodní pohromě.

52 komentářů :

 1. To jako by se v Bruselu mělo rozhodovat, koho léčit a koho nechat umřít? Mám podezření, že chtějí nenápadně vyhubit slovanské obyvatelstvo Evropy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řekl bych, že z epidemie Čínské chřipky ještě Slovani vycházejí velmi dobře.

   Vymazat
  2. 6:47
   Koronavirus není čínský stejně tak, jako španělská chřipka nebyla španělská.

   Vymazat
  3. Možná že vycházejí dobře, že ji nazývají covid 19 a ne populisticky a v zájmu tajných služeb čínská chřipka.

   Vymazat
  4. 6:47 Myslím, že jsme v počátku 3. světové války. Ta nezačala, jak si všichni mysleli raketovými útoky s jadernými hlavicemi, ale úderem bakteriologické zbraně hromadného ničení na Čínu.

   Vymazat
  5. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-parazitolog-julius-lukes-testovani-trump-cinsky-virus.A200406_165959_veda_vov

   Vymazat
  6. Ne, ten virus není čínský, s Čínou vůbec nic nemá, je bolivijský.

   Vymazat
 2. To je fakt strašné mám bruselu plné zuby snad je krize rozemele. Tady to správně pojmenuje jen SPD a Trikolora a zatím to je málo.

  OdpovědětVymazat
 3. Lhostejnost vůči obyvatelům EU, vůči lidem je to podstatné. Srv. charakteristiku von der Leyenové (dr. David, Aprílový žertík..., NR, 2.4.).

  OdpovědětVymazat
 4. Virový humbuk ukázal, že EU je moloch, určený hlavně ke koncentraci moci a rozkladu evropských států. Pokud by se tím zvýšila kvalita života obyvatel (bez zadlužování), tak proč ne? Ale proč by měly evropské státy do EU předávat své kompetence, když tím nezískají kvalitnější řešení svých problémů? Naopak, každé bruselské nařízení, život v národních státech ještě více komplikuje.
  Logickou reakcí, by měl být EXIT. Nejlépe celá V4. Čím dříve, tím bude celková rekonvalescence států méně nákladná a méně bolestivá. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přání je jedna věc a realita věc jiná. EU se zachrání tak jak je uvedeno v titulku. Více Bruselu!
   Nedokážu si představit co by dělal dementblok, kdyby se některá strana výrazně zasazovala za odchod.

   Vymazat
 5. Čím dál víc se obávám, že to není jen o neschopnosti, hlouposti, či touze eurounijních "cyklistů" ("nahoře hrbit hřbet a dole šlapat") typu Verhofstadta (Jourová už má taky dobře našlápnuto) srovnat nás všechny pod jednu vládu jednoho ÚV EU (ústředního výboru, pro ty mladší..). Těžko se potlačuje podezření, že všechny kroky v článku uvedené, a další neuvedené, směřují k tichému zavedení nástrojů, kterými se dá donutit vzpurné obyvatelstvo k poslušnosti. Zatím jen pomocí "rad pro naše dobro", či "jménem civilizace". Plaťte kartou, protože peníze jsou nositelem virů, nehygienické. A co, tak rovnou zrušíme hotovostní platby, ne?
  Nebojte se, že nemáte vlastní maso, mouku, mléko, cukr..atd. My ho vždy, někde, máme dost a dodáme a přes celou Evropu dovezeme,no ale když budete držkovat. tak...Zrovna tak léky a zdravotnický materiál, a nekopejte už to uhlí, je to proti přírodě. My vám pošleme zemní plyn, nebojte, bude, přeci my!! máme ruku na kohoutech potrubí, které jde, ta náhoda, přes naše území. Tak co by jste se báli, že? A ty kamiony se žrádlem a dalším zbožím jdou taky přes nás, tak jaképak strachy. Ale, chcete žrát? Tak si vezmete nelegální přistěhovalce, jasné!!! Omlouvám se za expresivní tón, ale jestli něco silně odkryla, či zvýraznila současná krize, tak právě ta rizika, do kterých jsme se, někdy dobrovolně, někdy z hlouposti či prodejnosti našich zástupců nechali vmanévrovat. Nejsem proti rovnoprávné spolupráci evropských států. Bude-li to "já pán, ty pán". A budeme-li mít, jako stát, maximálně krytá záda soběstačností, ochranou vlastních zdrojů, včetně pitné vody, vždy volná "zadní vrátka" pro případ, že by nás někdo chtěl natlačit na zeď či do kouta. Zatím jsme vlezli bezelstně do baráku, který se tváří jako grandhotel, ale ve skutečnosti se z toho klube věznice s klecemi a celami. S přídělem menáže, deky na spaní a teplé vody jednou týdně. S odměnou za poslušnost, snaživost a loajálnost. Každému podle jeho potřeb, každému podle jeho zásluh. Kde že jsme to už četli? V poslední době roste počet lidí, kteří tohle nebezpečí ztráty skutečné svobody vnímají stejně, či hodně podobně. Paradoxně, z celého politického spektra, jedno jestli se hlásí k levici, ke středu či k pravici.V tomto ohledu bychom se měli bránit, všichni, jde o život.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:18 Veľmi dobre napísané.

   Vymazat
  2. 0:18
   Okouzlilo mne vaše označení "cyklisti", má mnoho konotací, např recyklování politici, či "cyklostezky" obdoba politickÿch koalic. Doufàm, že dovolíte další používání.

   Vymazat
  3. Jo to je teda GRAND HOTEL. Moderní otroci snažte se nenasrat vrchnost. MÁME HOVNA V RUCE.

   Vymazat
 6. Zcela zřejmě by to vedlo k "výrobě" takových důchodců, jako je pan Špidla, který celou dobu své mise v EU, kam byl jako naprosto neschopný politik odložen, bojoval se svitem Slunce!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já s vámi v podstatě souhlasím,ale problém je v tom,že ty lidičky tam někdo volí. Účast na těchto volbách(a senátních)je zoufalá.

   Vymazat
  2. Výrobu uhnijních důchodců možná chtít můžou, ale při jejich vůli, a schopnostech se jim to snadno může zvrtnout, a můžou být oni sami nakonec postiženi "důchodovou reformou" promořením SARS-coV-2, pro kterou se vyslovil pan Prymula.

   Vymazat
  3. Ale přišel si na pěkné prachy.

   Vymazat
  4. Nezdá se mi, že by v Bruselu převládali důchodci. Je tam hodně mladých a mládí vpřed jak se říká.

   Vymazat
  5. 10:06 A stále přichází. Za 5 let v Bruselu mu nyní chodí důchod 100 tisíc korun měsíčně.

   Vymazat
  6. 10:23
   Aha, tak proto jsou výsledky jejich počínání takové, že jsou na rozpuštění.

   Vymazat
 7. Dnešní Evropa je jiná než bývala. V letech 90-92, kdy Havel jezdil po světě a určoval nové světové uspořádání jsme byli hladoví poznávat země, kam jsme dříve nesměli. Dnes se díváme reálnýma očima, vidíme tu těžkopádnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havel nic neurčoval, ten nebyl schopný určit pořádně ani proud své moči, nebo popř. chrlání a slinění.

   Vymazat
 8. Kéž by tento hajzl Guy Verhofstadt brzy pošel jako svině.

  OdpovědětVymazat
 9. 0:18 vaše obava se již dávno stala šílenou jistotou a skutečností.EU od svého vzniku plnila,plní a bude vždy plnit zcela jinou úlohu,než je spolupráce, pomoc.... a bla,bla,bla.Je to drsné a kruté mocenské uskupení které pod "nátěrem krásných keců" má zajistit neválečnou formou "Čtvrtou říši".Tento úkol byl u nás postupně od roku 1989 již v hospodářské a majetkové oblasti zajištěn.Tam moc restů nemáme.Ještě zbývají některé položky,ale to vyřeší čas až budeme "začleněni".Na územním a politickém uspořádání se pilně za plného nasazení "českých šmejdů" pracuje.Školství je již také dokonáno ,/ale i tam se ještě přitvrzuje,jsou tam rezervy/, no a na kultuře a v přepisování dějin se rovněž činí.O stavu novinařiny,publicistiky a veřejnoprávní žumpy ani netřeba mluvit.Tak to je výsledek budování republiky po třiceti letech a po šestnáctiletém přimknutí se k unii.Vyměnit dubisko za unii nebyl dobrý nápad.

  OdpovědětVymazat
 10. V článku máte odpověď, proč Brusel “zklamal”. Protože zdravotnictví je věc každého člena. Chvíle EU teprve přijde, až se bude ekonomika zase dávat dohromady. Tady nesmí zklamat, suďme až za rok, za dva. Teď bude potřeba soudržnost a solidarita evropských národů víc než kdy jindy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní7. dubna 2020 6:50
   Domnívám se, že již máme dost materiálu k posouzení schopností a úmyslů EU. Netřeba čekat další roky. Naše ekonomika byla vyvedena do vlastnictví západních mocností. Ty z nás vysávají 300Mld ročně. Toto žádná EU napravovat nebude, to byl její záměr. Snad jsem trošku zmírnil Vaše budoucí zklamání, které se nutně dostaví. P.K.

   Vymazat
  2. 6:50 Aha, takže brusel sklamal preto, že štáty, ktoré sa od neho dočkali len mlčania, a potom vyhrážok za to, že uzavreli hranice, majú svoje zdravotníctvo vo vlastnej kompetencii? Ty aj máš čím myslieť?

   Vymazat
  3. 6:50 Ešte jedna poznámka. Súdržnosť a solidarita evrópskych národov nikdy neexistovala a ani neexistuje. Tieto euroúnijné žvásty ti uveria niekde v kaviarni.

   Vymazat
 11. Právě jsem se na intrenetu Seznamu dočetl, jak EU neselhala, jak už dva měsíce před vypuknutím epidemie sháněla roušky atd. Kdo selhal, byly členské státy, které k sobě nebyly solidární a na epidemii nepřipravené!!! Právě proto a díky selhání jednotlivých členských států je třeba se více semknout pod praporem EU aby už Rus už nikdy humanitárně(neplést si z Havlem) nepomáhal státům EU! Tak to je tam napsáno červené na bílém! Kdo nevěří...M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zmiňuju to pod váma. Ten Seznam, to je fakt těžká vymývárna. Vyhledávač naprd a zprávy ještě horší, ještě i pod úrovní čt.

   Vymazat
  2. 7:16 - Já Vám věřím, ale nechápu tu odvahu otvírat stránky Seznamu. Stačí pouze jméno, jedno za všechny, Jindua Fuidlo a takových tam je hafo. Pouze pro silné povahy.

   Vymazat
  3. Platy vrchnosti EU jsou ukázkou té nejhorší korupce. Když si přečtete CV Jourové, máte jak na dlani, že penízky velmi miluje.

   Vymazat
  4. Máte pravdu, taky se na mě ze všech stran valí, jak EU bojuje s virem a jak pomáhá postiženým státům, zatímco některé z nich, především V4, všechno bojkotují. Postkomunistické země se neumí postarat o své občany a neustále okrádají bohaté demokratické země. Valí se na nás nepřetržitá kritika, jak nepostupujeme podle směrnic, jak bráníme vývozu zdravotnického materiálu a zboží vůbec, a jak nás nezajímají migranti, kteří jsou nejpostiženější skupinou. Už přichází i "green deal", za chvíli zas vytáhnou Gretu. Vůbec bych se nedivil, kdyby se začalo tlačit na plošné promořování s tím, že máme nechat populaci na plném výkonu se vypořádat s epidemií, která by se tímto vymkla z rukou, a naše zdravotnická zařízení se vším personálem a vybavením dát k dispozici pro nemocné ze západní Evropy. V mém okolí jsou lidé, kteří tento názor mají, takže by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby se objevil i v Bruselu. Podle nich jsou Německo, Francie, Itálie, Holandsko, Belgie, Švédsko, Španělsko... pro EU mnohem důležitější, než blbá montovna, takže je potřeba se věnovat zdraví především v těchto důležitých zemích a použít na to všechny prostředky.

   Vymazat
  5. Jen mne pokaždé přemůže zvědavost, jakoupak zase nehoráznost hodili do placu. Ti škrabalové tam strčí do kapsy MF, Respekt, Reflex i ČT dohromady. Totální stoupa. Od dob Völkischer Beobachteru se nic nehoráznějšího neobjevilo a myslím to vážně.

   Vymazat
  6. Myslím, že je dost důvodů dát vám zapravdu. Našim západním přátelům ležíme jako východoevropská kolonie úplně u zádele a důležití jsme jen jako plniči směrnic, příkazů, či nositelé pomoci západu. Teď se to naplno projevuje. Hranice se opět otevřou, ekonomika naplno rozběhne a těch případných pár desítek tisíc obětí jsou šumafuk. Beztak tolik lidí už zemřelo třeba ve Španělsku, či Itálii a to jsou země po čertech důležitější, než nějaká kolonie Česko. Taky se ještě budeme muset postarat o nějaké ty nemocné ze západu, kde se už tenčí kapacity pro léčbu. Možná pro to přijdou i nějaké ty kvóty.

   Vymazat
 12. Zajímavý a velmi symptomatický je dnešní titulek Seznam zprávy: "Selhala EU v boji s koronavirem? Ne, spíš členské státy." Hovno prostě voní a ne že ne. A úplně pohodlně se z něj dá i uplést bič.

  OdpovědětVymazat
 13. "Brusel ve skutečnosti funguje pod taktovkou Berlína. V přímém přenosu to můžeme vidět i při sledování hádek o vydání eurobondů, které by mohly pomoci chudším a koronavirem více postiženým zemím. Německo je úspěšně blokuje, protože by muselo trochu více zaplatit a německé obří banky by o hodně méně vydělaly."
  ==============================================
  To jako vážně? Sním či bdím?
  Pan David tady podporuje kvantitativní uvolňování - tištění ničím nekrytých peněz? A z toho vyplývající nevyhnutelnou inflaci a znehodnocování úspor obyčejných, zodpovědných obyvatel Eurozóny? To je vážně takový ignorant, že si myslí, že by QE zaplatily Německé banky a ne občané? Horoval by pro QE i kdybychom byli my v Eurozoně?
  Ne. Němci mají aspoň v tomto rozum. Neexistuje jediný racionální důvod proč by němečtí občané měli platit obří částky už dávno před koronavirem beznadějně zadlužené Itálii.
  A pan David by si neměl nechat nenávistí k Německu zatemňovat mozek.
  ================================
  Vidím, že cenzura nepohodlných, přesto slušných názorů tu jede na 100%.
  Inu, bojovníci za svobodu a demokracii v přímém přenosu.
  Ve skutečnosti ovšem kovaní soudruzi pro které je svoboda jen zástěrka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ignorantem jsi leda ty 8,49 ...plácáš zcela nesmyslně o QE, zjevně nechápeš nic o eurobondech, prostě jenom meleš ho*na, jenom aby sis mohl kopnout do I.Davida ....o tom, že Brusel ve skutečnosti funguje pod taktovkou Berlína, jak ukazuje David, není žádná (pochybnost).

   Vymazat
 14. Tak se poslanecký klub SPD, rozrostl o jednoho člena a snad i jeho voliči přejdou na stranu SPD, to by mělo dalším lidem otevřít oči, že to bruselské pimprlové divadlo mělo pomalu končit!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Okamura přijal Foldynu do poslaneckého klubu SPD:

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020040711767068-okamura-prijal-foldynu-do-poslaneckeho-klubu-spd/

   Vymazat
 15. Tak nevím - moje babička často říkala, že čím víc se s hovnem mažeš, tím víc smrdí. Myslíte, že život bude ještě někdy normální? Myslíte, že se na internetových diskuzích, kam píše celá řada lidí ještě i ve tři hodiny ráno,( kdopak to asi je?) se bude ještě někdy žvanit o něčem jiném, než o "koronaviru"? Jestli se někteří doopravdy bojí, proč si nezabalí celou hlavu třeba do igelitovýho pytle a nezůstanou doma napořád? Nikdo je přece nenutí vycházet ven, běhat, jezdit na kole, chodit do restaurací apod. Ať sedí doma u počítačů - ale proč prokrista pána nenechají ty ostatní, normální lidi na pokoji? Normálně žít? Jestli někoho už život nebaví, je dobrý pocit zošklivit všechno i těm ostatním? Už jsem přestal chápat, o co vlastně jde, co se prosazuje, co se od toho očekává, ale normálně a v klidu žít, už si asi nikdo nepřeje. Nechápe to nikdo - a Husákova generace bude tak jako tak denně sedět u počítačů a nadávat na všechno, na všechny, a kritizovat všechno, a všechny.

  OdpovědětVymazat
 16. V EU koncetráku nejde ani tak o zdraví lidí. Zjistila, že má v "plotě" díru a státy ji využily po svém. To přece nemůže dopustit, aby se operativně rozhodovaly a rozhodnutí bylo správné. EU je jako jezinka podej prst a sežere tě.

  OdpovědětVymazat
 17. To bylo přece jasné, že se jen tak nevzdají. Vytvoří komisi, nalijí do toho peníze a na základě toho si budou nárokovat právo do toho mluvit, organizovat, trestat a pod.. Bude to jako vždycky.

  OdpovědětVymazat
 18. noviczech
  ...jen tak mi napadlo slovo "narodohospodářské ztráty"!
  Každý ze socialismu ví, co toto slovo znamenalo a jaké tresty byly udělovány za tento přečin! Korona virus nám v republice nadělal OHROMNÉ národohospodářské ztráty a ty nám Brusel ani Berlín nenahradí, půjčí nám peníze na nákup z jejich ZDROJŮ! Takže splácíme dvakrát, ale, když NÁM nevadily národohospodářské ztráty v devadesátých letech od pana Klause, tak asi přežijeme i TYTO evropské, jen aby příště někdo nevymyslel ještě "lepší" virus! Vzpomeňte si, jak minulý rok americká skupina vědců sbírala DNA testy v Ruských zemích, až to bylo pánů Putinovi divné a vyhnal je že země! Takže, možná by bylo dobře se postavit vzdor EU a myslet na "příště žádné národohospodářské ztráty"!

  OdpovědětVymazat
 19. Vážený pane doktore a poslanče EP, ano, vytvářet přes EU další komise a další centrální instituce je skutečně jen vytvářením dalších zbytečných korýtek, další vyhazování peněz a další příležitost, jak manipulovat celými evropskými regiony. Nicméně mi připadá, že nějaký systém centrálních evropských strategických zásob (např. zdravotnického materiálu a léčiv), nějaký (byť jen v krizi aktivovaný) koordinační orgán a nějaká návaznost na distribuční kanály (velkokapacitní přepravce) by byl užitečný. Otázkou ale je, zda něco takového organizovat přes EU, nebo raději paralelně a z iniciativy některých (skupin) států…(?).
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
 20. Řešení všeho je z toho mrdní-u vystoupit, za jakoukoli cenu. Vždy to bude lepší řešení, vždy! Proto se nebát volit SPD,
  kterou tak neustále dehonestují, všichni ti zrádci vlastního národa a vlasti.

  OdpovědětVymazat
 21. Nemysleme si, že EU projeví nějakou sebereflexi a alespoň trochu studu za svoji tupou neschopnost. Jakmile pomine akutní fáze pandemie, začnou vylézat z děr a budou diktovat s ještě větší razancí.

  OdpovědětVymazat
 22. Rodí se Marshallův plán 2.0. Brusel odvrací pohromu, chystá obří záchrannou operaci. Takže jaké strachy. EU už má řešení.

  OdpovědětVymazat
 23. Kde vzít a nekrást ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 18,46: Obávám se, že jde o to, aby si vzdorné země musely půjčit u Mezinárodního měnového fondu a ten nepůjčuje jen tak bez podmínek. To už by bylo lepší si půjčit u Číny...

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.