Reklama

pondělí 13. dubna 2020

Rodí se nový svět: Co to bude? Výhody znárodnění

Paul Craig Roberts
13. 4. 2020   paulcraigroberts
Z mnoha stran slyšíme, že svět po COVIDU-19 bude jiný. Takže ta otázka je přirozená. Jiný v čem? Bude lepší nebo horší? Elity tvrdě pracují na tom, aby byl lepší pro ně a horší pro nás ostatní. Důkazů o tom je přehršel. Velcí hoši se mají zachánit a jejich dluhy mají být vymazány. A my dostaneme zvýšené dávky v nezaměstnanosti. Big Pharma spatřuje v koronaviru obrovské zisky, vláda víc moci lidi kontrolovat a řídit.


Avšak tato nerovnost v ekonomickém smyslu je jen částí problému. Vlastní zájmy ženou např. Bila Gatese či Big Pharmu ke snaze všechny nás naočkovat, všechny naše pohyby kontrolovat, a to s pomocí domácího pasu, nazvaného „Očkován, zdraví obnoveno“ či nějak tak podobně, ale v tomto smyslu, a do praxe se též mají zavést nové techniky sledování lidí, připomínající označování a sledování zvířat.

Experti zdůrazňují, že zrovna tak jako nemůžeme být naočkování proti chřipce, protože to by nás mohlo ochránit jedině od onoho druhu chřipky, která řádila minulý rok, nemůžeme být smysluplně očkováni ani proti COVIDU-19 a jiným měnícím se virům.

Ale kampaň umlčování expertů se už spustila. Žádný expertní hlas nesmí totiž stát v cestě zisků, které očkování slibuje.

Očkování bylo prostě nadřazeno lékařské péči a ve stejném duchu Big Pharma, jako sdružení farmaceutických firem, spatřující velké zisky především ve výrobě očkovacích látek (čím více bude nemocných, tím větší množství očkovacích látek bude potřeba), umlčuje prostřednictvm své služky CNN zprávy lékařů o jejich úspěšné léčbě koronaviru hydroxychlorochinem a azithromycinem a snaží se potlačit i informace o léčebných účincích vitamínu C, vitamínu D3 a zinku, pokud jde o posílení schopnosti organizmu viru vzdorovat.

Vláda a její bezpečnostní agentury vidí ve strachu lidí z onemocnění virem slibnou příležitost zavést další omezující opatření, stojícící už mimo občanská ústavní práva, i další a ještě tvrdší omezení svobodného projevu. A obranyschopnosti svobody tomuto tlaku vzdorovat ubývá každým dnem.

Nejrozmanitější popisy tohoto neradostného stavu si můžeme přečíst na internetu, ale jenom číst a nic nedělat nemůže být cestou k nápravě.

Ta je na nás.

Zůstaneme-li demoralizováni a vystrašeni, nemůžeme očekávat nic jiného, než další zvýšení moci vlády tak, jak jsme to viděli po 11. září 2001. A namísto toho, (když už jsme se přece přesvědčili o totálním a všeobjímajícím selhání západního vedení), nabízí se nám možnost vybudovat životaschopnější a udržitelnější společnost.

Selhání vedení je příležitostí pro skutečnou změnu.

CNN, the New York Times a zbytek kontrolovaných médií nám každý den vyprávějí o tom, jak vzorný příklad selhávajícího vedení představuje prezident Trump. Jenomže selhávající vedení je společné všem našim vůdcům v posledních 30 letech a spočívá v samotném našem systému. Protože globální, „sám sebe regulovatelný“, nenasytností hnaný a bezduchý kapitalizmus nemůže nikdy sdružit lidi lidi do udržitelné společnosti.

Selhání vedení spočívá v jeho dlouhodobé neschopnosti, jež západní společnosti učinila zranitelnými tím, že v zájmu korporátní honby za vyššími zisky přestěhovala vysokou produktivitu a dobře placená zaměstnání do zámoří, a to samozřejmě na úkor příjmů lidi doma. V rámci tohoto hnutí se do zámoří vyvážela i naše schopnost vyrábět léky, masky N95 a další zboží potřebné pro naše přežití. Řečeno jinak, stali jsme se závislými na jiných mocnostech. A stali jsme se též neschopnými fungovat bez masívního dovozu.

Aťse na tento problém díváte z kterékoli strany, nemůže vám vyjít nic jiného, než že globalizmus se rovná rozsudku smrti. Jde k duhu jen bohatým, jen jim nafukuje kapsy, ale snižuje příjmy domácí a kupní sílu domácího obyvatelstva.

Namísto tohoto druhu hospodaření je možno zavést i způsob zdravý. Společnosti a banky zakoupí vláda a bude pak s těmito společnostmi jednat jako se společnostmi znárodněnými, kterými se de facto stanou. Ajakmile budou tyto společnosti znárodněny, může vláda – na rozdíl od současných korporací – stvořit peníze, ze kterých bude zaměstnancům vyplácet mzdy i zdravotní dávky. Dnes předpovídané 30 až 40 procentní nezaméstnanosti v USA, zapříčiněné koronavirem, se tak bude lze vyhnout. Je přece lepší vyplácet mzdy než podpory v nezaměstnanosti. Jen samotný psychologický rozdíl bije přece do očí.

Znárodnění však přináší i spoustu dalších výhod. Umožní nepochopitelně velkým podnikům, které vznikly např. spojením bank Chase Manhattan a J.P. Morgan, aby se znovu rozdělily na jednu banku investiční a druhou komerční. Znárodnění umožní vládě přistěhovat americkou zámořskou výrobu zpět domů a spolu s ní učinit z amerického dělnictva znovu střední třídu. Což by pro americký lid bylo vítězstvím dojnásobným.

Bohužel, existuje u nás tolik dogmatických předsudků proti čemukoliv, co na sobě nese i jen stín socializmu, že i proti promyšlenému a rozumném řešení, socializmu blízkém, se v našich hlavách automaticky zvedají stovky bariér.

Nedokážeme-li je překročit, jsou nám souzeny ještě horší časy, než jsou ty dnešní.

Vybral a přeložil Lubomír Man

48 komentářů :

 1. Zejména poslední odstavec bychom si měli vzít k srdci.

  OdpovědětVymazat
 2. Znárodnění klíčových odvětví, beze změny společenského systému, nemůže v podstatě vést ke kýženým změnám ve vztazích mezi státy a ve společnosti. Moc dosavadních kooperací se zvýší, svoboda občanů "zapláče"...

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem tedy mnohem víc vyděšen podobnými úvahami a to ještě ke všemu od Američana, než Čínskou chřipkou. Na druhou stranu, budiž pro Američana polehčující okolností, že neví, jak dokážou komunisti zdevastovat prosperující stát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ví velice dobře, jak dokazuje kapitalismus každý den, že tohle, co je vůbec nikam nevede.

   Vymazat
  2. V 89. tu byl nějaký zdevastovaný stát ? Ten zdevastovali až kapitalisti ! Teprve dens jsou tu obrovské státní dluhy , bezdomovci , nezaměstnaní , exekuce , obstavené penze , neustále rostoucí ceny potravin , nájmů , energií , zničený český průmysl , zemědělství , školství , jeme jen nesoběstačná nesvéprávná německá kolonie !

   Vymazat
  3. Je obrovský rozdíl mezi socialismem a komunizmem, a to nemluvím o pojetí američanů co je socialistické. Pro američany je socialistické třeba jen veřejné zdravotní pojištění, které je tak samozřejmé v evropských zemích s pravicovými vládami. Jinak by se s úspěchem dalo pochybovat o mýtu "První republiky" jako o prosperujícím státu. Pokuste se trochu více dozvědět o skutečné historii a ne té idealizované v seriálech ČT...

   Vymazat
  4. 11:53 Chcete První čs. republiku např. z roku 1928, 1938 označit za lépe prosperující stát, než ČSR/ČSSR z let 1950, 1958, 1968, 1978 a 1988? Argumentujte také dneškem, ale především, argumentujte prosím věcně. Děkuji

   Vymazat
  5. -22:42
   Prosím nedělejte z hisorie guláš. Nelze srovnávat první republiku (1918-38) s republikou(1945-89).
   Po první sv. válce ve které padlo daleko více českých lidí než za války druhé, ale defacto průmysl a zemědělství neutrpěly větší ztráty. Nebyli jsme frontovou zemí a průmysl jen naběhl na válečnou výrobu. Po druhé sv. válce jsme utrpěli velké škody jak na obyvatelstvu, tak hlavně na průmyslových a dopravních objektech. K čemuž velkou měrou přispěli *spojenci ze západu. Kteým jsme museli zaplatit i výzbroj a výstroj našich vojáků (kteří hlavně bojovali na jijich straně a tedy chránili jejich obyvatele a majetel. Neslyšel jsem, že by jsme platili za výzbroj a výstroj naší výkodní armády SSSR.
   V době takzvané okupace r. 1968-88. Nebyl zničen žádný závod a ztráty na životech byly většinou při silničních nehodách a pokud vím tak při nepředložených útocích na sov. vojáky. Ano dočetl jsem se, že ožralý Polák (voják) bezdůvodně zatsřelil našeho občana.
   Po hadráku nebyla zničena ani jedna továrna, nevznikly žádné škody na majetku. Tedy v první fázi. Což se rychle změnilo a takzvanou privatizací jsme rychle rozprodali vše a to jen občanům. Protože zákony soc státu už nějak jakoby neplatily tak se majetku nejprve zmocnili národní správci(ředitelé a vedoucí prac. samozřejmě kovaní komunisté kteří okamžitě přepřáhli a prozřeli. "Lidé" typu, ČALFA, Klaus, Lux, kulič sudů a kulisák (jinak opilec Havel). A co nemohli sami spravovat to prodali pod cenou a ještě pokoutně (jako bílý koničkové) západním kamarádům. Po vypuknutí závodů - udělám si vlastní stranu jsme se dokopali až do dnešní pandemie, která je jen třešničkou na dortu rozkradené republiky. Řepce a koblihám zdar! ZDAR!
   Václav

   Vymazat
  6. Václav -doplnění
   Chci právní stát, který řídí normální schopní lidé nikoliv řiťolezci - který bude fungovat alespoň tak dobře jako ten, který zde byl od r. 1945 - 1988 kdy fungovalo pracovní právo, právo na vzdělání, zdravotnictví, výstavba bytů. (i když dle opilce HAVLA králikáren. Levná elektřin, voda, plyn.
   Václav

   Vymazat
  7. Jak devastuje kapitalismus uvidíte brzy na USA. Sledujte, kam to tam spěje. Nakažený mladý kluk nebyl v nemocnici přijat, protože nemá zdravot. pojištění (jako většina Američanů) a za několik dnů zemřel bez pomoci. To se v soc. ČSR nestalo!

   Vymazat
 4. noviczech
  ...a nebo si představme pane Roberts scénář podle Knihy Zjevení (apokalypsy) z Bible. Anděl na závěr hodí velký meteorit do oceánu a nastane "soudný den", tlaková vlna, která proběhne celou Zemí a sfoukne všechny "nevybrané" a zůstanou jak Bible píše "mírní zdědí Zemi". A dále jak píše kniha "Ztracená Bible" tento soudný den "má trvat sedm dní jako symbolických sedm dní Bůh tvořil nebe a Zemi". Nečeká ale lidstvo na tento soudný den už dlouho? Co ještě musí přijít na nás ..od NÁS? No jak Bible píše, "o tom dní a hodině žádný neví, ani Kristus, jedině Bůh"! Tak holt trpělivost, :-) je to jenom smyšlený scénář? Přeji hezké velikonoce!

  OdpovědětVymazat
 5. začína sa približovať svojimi myšlienkami Blahovi - no čo, čas ukáže, koho budú vešať a koho sláviť, ale všetko sa robí preto, aby povstal nový vodca a nový poriadok, aspoň dookola to tak je, Rusko, zasa ako obeť ....

  OdpovědětVymazat
 6. Vypadá to, jak vypadá ekonomický kolaps. https://beforeitsnews.com/foreclosure-gate/2020/04/this-is-what-economic-collapse-looks-like-2450322.html
  Putin po telefonátu s Trumpem začal zachraňovat USA! Pražská kavárna začala hned vztekle výt.
  https://www.youtube.com/watch?v=xgQT5R7q_ps 2. 4. 2020.

  OdpovědětVymazat
 7. Správně pan Roberts stát by měl vlastnit klíčové podniky a strategické suroviny. To opravdu není socialismus ten byl skvělý pro všechny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To už znám, děkuji nemám zájem. Stát draze zaplatí vytunelované podniky a až je zkonzoliduje za naše peníze tak je vrátí původním majitelům. Nebo dokonce zafinancuje cizí podnik VW Škoda, zdůvodní to udržením pracovních míst, přitom není tajemstvím, že jde o gastarbajtry. Navíc o produkci aut na sklad nebude mít brzy zájem ani VW. Proč raději nemají bianco šek od státu výrobci nanotextilí a samozřejmě i jejich výzkum. Asi to naše elity přehlédli a lobisti se flákají.

   Vymazat
 8. Po II. světové válce, rozborbardovaná Anglie znárodňovala neb soukromý sektor vůbec nebyl schopen zem obnovit. Znárodňovalo se a zavedlo se bezplatné zdravotnictví, aby měl vůbec kdo zem obnovovat. Kdo zaplatil pád bank 2008 v USA taky víme. Z horentních odměn a platů nezaplatil nikdo ani dolar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:16
   To není špatné řešení, dat věci do pořádku, aby se mohli později privatizovat šmelináři. Fakt dobrý. A já jsem si myslel, že jeto Klausovo nápad. Zase ten idiot opisoval.
   Václav

   Vymazat
 9. No maj to v tej emerice ale zapeklite...
  Nejdrive zlikviduji puvodni obyvatele,pak si uzurpuji cely svet. Vetsine lidi to nevadilo dokud jim cinkaly penizky.
  Jenze prameny vyschly,dostupna cast sveta vyplundrována.Zbytek ukazal usakum prostrednicek. Tim doslo ke krachu americkeho kapitalismu a tak se "vymyslel" koronavirus pro nastartovani hospodarske krize.
  Z krize budou vitezni ti nejbohatsi a pro ovladnuti "nespokojencu" bude uzita armada prisluhovacu (mozna i geneticky upravenych vojaku,nebo klonu)
  A mame tu novou dobu feudalni...no snad to zustane jen v te americe...u nas uz umime defenestrovat...ovšem po jednom,aby se neporušila karantena...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To u nás bude nejspíš Islámský chalífát. Bude se to jmenovat - Islám Merkel republic of Europe.

   Vymazat
 10. Perfektní text. Jen bych ten kýžený cílový stav nenazýval socialismem, ale distributismem. Dalších komentářů netřeba, je třeba jednat.

  OdpovědětVymazat
 11. Pojem znárodňování,je jen finta,jak ještě více soustředit majetek do několika bank.Vůbec to nebudou státní firmy,ale stát je bude financovat,držet nad vodou,co bude ještě horší pro občany,než doteď akciové korporace.Už to dobře uvedl Babiš,pomoc pro občany,malé podnikatele bude 100 mld,ale pro pomoc velkých firem bude 900 mld,za které bude ručit stát,takže jak jsem napsal,stát bude ručit platit,ale nebude to státní proč!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protoze stat je v rukou nadnarodnich spolecnosti,kapitalistu,peněz a banksteru...staci se podivat kdo nam vladne a čí spolecnosti dostavaji verejne zakazky po volbach...kapitalisti diky penezum ovladaji politiku a politiky...nikdy nejde o dobro vsech,ale o dobro par samozvancu ovladajici svet i diky chamtivcum,co si mysli,ze jim pan velkomozny shodi par drobku se stolu...

   Vymazat
 12. Tak to je mazec! Čína obvinila USA, že Coronavirus unikl z laboratoří americké armády ve Fort Detrick v Marylandu!

  https://aeronet.cz/news/cina-ukazala-na-americkou-vojenskou-laborator-usamriid-ve-fort-detrick-v-marylandu-s-nejvyssim-stupnem-biologicke-ochrany-v-usa-na-stupni-bsl-4-jako-na-misto-odkud-unikl-prvni-kmen-coronaviru/

  OdpovědětVymazat
 13. PRIMA-CNN bude to samé jako ČT24.Už ukončení spolupráce s paní Terezou Spencerovou tomu napovídá!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terezek už to má pár dní za sebou, ale to ukončení spolupráce, to je ukázková špinavost CIA

   Vymazat
 14. Objasněnosti není nikdy dosti. Teď velmi krátce objasním jak je to s kapitalismem a socialisme.
  Kapitalismus je vláda privátního kapitálu (současnost).
  Socialismus je vláda sociálního kapitálu. Taková vláda tu ještě nikdy nebyla. To co je vám předhazováno jako socialismus byla pouze vláda jedné strany.
  Závěr: Skutečný socialismus není ničím jiným než skutečnou demokracií, ne tou současnou zrůdou. Jak prosté.
  Rebel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasim se zaverem. Za socialismu bylo daleko vice demokracie nez ted. Navic, proti tomu, co se cloveku nelibilo, se mohl branit, coz jsem udelal vice nez 5x, za naklad 5 Kcs, vzdy vyhral, ted zadna obrana neni. Stacilo mne 5 let v USA,coby utecenci ze socialismu, abych razil heslo; ZLATI KOMUNISTE. Plati porad. Skoda jen, ze ti z KSCM maji k tem z KSC tak daleko.

   Vymazat
  2. Rebele 16:31, zbývá vám vysvětlit, kým a jakými prostředky onen váš "demokratický" socialismus ubránit před moci a bohatství chtivými? Když už ne před těmi domácími, tak zahraničními? Nedělali by potíž, když už ne sousedé, tak kupříkladu třeba USA? Když třeba Madlén Albraghtová se docela nahlas domnívá, že Ruská federace se ne dost dělí o svá bohatství? Na to, jaká kde je průměrná životní úroveň nehledí? Co vy na to, romantiku?

   Vymazat
  3. Už jste si pane Rebele prostudoval to NPV a vite co jednotlivé články obsahují?
   Když to vite proč neprosazujete všude diskusi nad jeho jednotlivými články?

   Kdy s tim začnete co?
   Stejně se tomu jednoho dne navyhnete,tak na co čekáte.
   Napište tady čemu nerozumite a nechoďte dokola okolo horké kaše.

   Vymazat
  4. 23:35
   Jen tak na okraj vážený: ten kdo vládne, kašle na diskuzi s tím, koho ovládá.

   Vymazat
 15. Vzhledem k tomu, že koronavirus zplodili Američané, tak lze předpokládat, že paralelně vyvinuli i účinnou očkovací látku. No a někdo přece musí ten výzkum a vývoj zaplatit. Klidně celý svět. Každopádně věřím Číňanům, že si z nich Američané udělali pokusné králíky:

  https://aeronet.cz/news/cina-ukazala-na-americkou-vojenskou-laborator-usamriid-ve-fort-detrick-v-marylandu-s-nejvyssim-stupnem-biologicke-ochrany-v-usa-na-stupni-bsl-4-jako-na-misto-odkud-unikl-prvni-kmen-coronaviru/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidé zakládající svá tvrzení na článcích aeronetu, by měli být zbaveni způsobilosti k veškerých právních úkonů, mj i volebního práva.
   BTW, máte už staniolovou čepičku ?

   Vymazat
  2. Jen tak na zkoušku 21:00, "staniol" je co, bez nahlédnutí do Wikipedie, tušíte? Tím co jste napsal, cosi o sobě i tak, prozrazujete.

   Vymazat
  3. 21:00 Nevíte náhodou, proč už čokoládu Kofila nebalí do staniolu ?

   Vymazat
  4. 21:00 Z vašeho, byť velmi krátkého, písemného projevu přímo čiší informovanost. Nemohl byste nám doporučit nějaké správné čtení, abychom mohli i správně argumentovat? Děkuji vřele.

   Vymazat
  5. Už jsmě dohnali a i předehnali RF i USA, u nás je totiž k mání toaletní papír.

   Vymazat
 16. Tu záležitost ohledně skutečného socialismu, potažmo skutečné demokracie, jste objasnil neskutečně skvěle, pane Rebele.
  Ale tak mě napadá otázka. Nebylo by nakonec lepší a prostější zavést nám tu skutečný ráj?

  OdpovědětVymazat
 17. V 89' roce už nebyl socialismus 'jiná cesta' ale jen poražená konkurence.

  OdpovědětVymazat
 18. Cely svet muze byt lepsi jedine; ZAKAZAT KAPITALISMUS, instalovat SOCIALISMUS. Jinak nema sanci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13. dubna 2020 20:28
   Hlavně ne s novodobými socialisty. Ti pouze ukradli značku. A po té co naprosto zničí vše přesednou jako blechy nebo vši na jiné hnízdiště.
   Václav

   Vymazat
  2. Mám lepší a u nás osvědčený návrh, nic nezakazovat, nic neinstalovat, nic neznárodňovat, stačí jen na chvilku zhasnout.

   Vymazat
 19. Skupina Bilderberg vydala 9.dubna nové příkazy! Zmatená Pražská kavárna o nich raději mlčí! https://www.youtube.com/watch?v=w9g9W9G4G3g&feature=emb_rel_end
  EU před rozpadem! Brusel plánuje odebrat Polsku, Maďarsku a Česku dotace a hlasovací práva. 10. 4. 2020. https://www.youtube.com/watch?v=bD6gcklN4YM

  OdpovědětVymazat
 20. NATO ignoruje pandemii? V Lotyšsku proběhnou vojenská cvičení Steel Brawler:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020041311795017-nato-ignoruje-pandemii-v-lotyssku-probehnou-vojenska-cviceni-steel-brawler/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. v Pobaltí ještě nebylo dosaženo správné úrovně infikovanosti dle zadaného průměru pro každý členský stát NATO, vojenská cvičení to jistě brzy napraví

   Vymazat
 21. Pane, vidím ten budoucí Svět po CV podobně. Dnes diktatura kapitálu reguluje životy všem ostatním občanům ke své potřebě a spotřebě. Právě jsme absolvovali Velikonoce, které bývaly za dob lidství důrazně věnované mezilidskému soužití a mezinárodnímu MÍRU. Kdo kdy slyšel naposledy a od koho volání po SVĚTOVÉM MÍRU??? Naopak kapitál pro své bohatnutí volá po válkách, neb každý zavražděnÝ má pro něj cenu ZIÍSKU stovek dolarů. A TAKÉ DIKTATURA KAPITÁLU VEDE PERMANENTNÍ VÁLKY, AŤ JIŽ SKRYTÉ V SANKCÍCH, VYDĚRAČSTVÍ, EMBARGU, ČI OTEVŘENÉ VÁLKY S MILIONY MRTVÝCH - KE SVÉ RADOSTI A I Z POHLEDU NA NAKRADENÉ HROMADY ZLATA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11.16 Jedna stařenka si pochvalovala mír a klid... NA HŘBITOVECH... jinde prý nejsou k mání...

   Vymazat
 22. Tak mně napadlo, že odjakživa, tedy odjaživa vzniku civilizace mocnáři usilují o to, aby civilizace smysluplně fungovala, tedy aby jejich koryta byla uchována na svých místech, aby je nedostal někdo jiných. Nejinak je tomu i dnes. A ta opatření: depopulace /je přespříliš lidí/, cenzura /aktuální zvláště nyní, co si to dovoluje ten internet/, očipování, všude kamery, nová medicína - mluví o ní Polácí, jmenuje se rockefellerovská, to jest je to jako každý jiný podnik - má přinášet zisk /proto teď do nemocnic v první řadě co napadne doktora je CT, nikoliv nenakládná vyšetření, CT řekne vše - bolí Vás břicho, no tak jedině CT/. Očkování - je života nebezpečnou a řadu škodlivých učinků přinášejících, obsoletní metodou, takovou jako bylo kdysi pouštění žilou /ovce ale o tom nemají tušení, pastýři jim to neříkají/. atd. Kruči fix, ale ty ovce, zase neposlouchají.

  OdpovědětVymazat
 23. Tak mně napadlo, že odjakživa, tedy odjaživa vzniku civilizace mocnáři usilují o to, aby civilizace smysluplně fungovala, tedy aby jejich koryta byla uchována na svých místech, aby je nedostal někdo jiných. Nejinak je tomu i dnes. A ta opatření: depopulace /je přespříliš lidí/, cenzura /aktuální zvláště nyní, co si to dovoluje ten internet/, očipování, všude kamery, nová medicína - mluví o ní Polácí, jmenuje se rockefellerovská, to jest je to jako každý jiný podnik - má přinášet zisk /proto teď do nemocnic v první řadě co napadne doktora je CT, nikoliv nenakládná vyšetření, CT řekne vše - bolí Vás břicho, no tak jedině CT/. Očkování - je života nebezpečnou a řadu škodlivých učinků přinášejících, obsoletní metodou, takovou jako bylo kdysi pouštění žilou /ovce ale o tom nemají tušení, pastýři jim to neříkají/. atd. Kruči fix, ale ty ovce, zase neposlouchají.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.