Reklama

čtvrtek 23. dubna 2020

Ruské zdravotnictví bylo uznáno nejefektivnějším v boji s koronavirem


Olga Smerčenková
23. 4. 2020     smerchenkolga
Americká Univerzita Johnse Hopkinse uvedla, že ruská medicína je nejefektivnější v boji s koronavirem. K tomuto závěru dospěli experti na základě výpočtu procentního poměru množství letálních dopadů k celkovému počtu ochořelých.
U nás (v RF, pozn. překl.) se tento index rovná 0,9%. Hned za Ruskem se umístilo Turecko, potom Peru, Indie a Rakousko. Tam se ukazatele pohybují od 2,4% do 3,2%. Celkem bylo u nás provedeno více než 2 mil. testů na koronavir, 90 tisíc jen za posledních 24 hodin.


V Rusku se také vytváří vakcína od koronaviru, preklinické výzkumy mají být ukončeny koncem května. Jejích zkoušek se zúčastní zdraví dobrovolníci bez chronických onemocnění ve věku od 18 do 60 let.

V Moskvě už byl otestován systém transfúze plazmy. Dva pacienti s koronavirem se uzdravili a byli propuštěni z nemocnice doslova za 10 dnů, a třetí za 2 týdny. To dává naději na rychlé vyléčení infekce a podle všeho bude dárců plazmy mnohem více.

Nehledě na vývoj situace s koronavirem podle příznivého scénáře, v Rusku by přece jen mohl být prodloužen režim sebeizolace přes květnové svátky. Toto opatření by umožnilo definitivně snížit růst počtu onemocnění a rychleji zvítězit nad virem.Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

53 komentářů :

 1. kde je dnes Pepek Vyskoč? Bývá zde první.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi je ve frontě na odběr...

   Vymazat
  2. Asi dostal infarkt z tého zprávy nebo mu Kubík Jandův dělá za odměnu jeho práce odběr z jeho "tkaničky".

   Vymazat
  3. To ej český soudce nebo Mengele?

   http://www.skrytapravda.cz/domaci/3236-soudce-stepan-vyborny-necham-pochcipat-stare-lidi-i-sve-rodice-ale-bohatym-zaplatte-vse

   Vymazat
 2. Ono je vždycky nejlepší počkat až se usadí schválně zvířený kal a pak dělat nějaké závěry. Je to tak až nějak veliká náhoda, že koronavirus asi neumožní aby v Rusku proběhly 75. oslavy vítězství nad fašismem v daném termínu. Kdopak asi ze silné ruské armády a jejich minulých a současných vítězství má asi osipky, kdo se neustále snaží přepisovat historii v neprospěch Ruska? Myslím, že je celkem zbytečné odpovídat a že to ví každý, včetně rusofobních telat.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přehlídka... vy teda máte starosti.

   Vymazat
  2. Pro 6:02
   Pro Vás možná banalita, pro Rusko srdeční záležitost. Každá rodina ve válce někoho ztratila. Rusové (a ostatní Sověti) přežili plánovanou likvidaci. Ve válce ztratili 27 milionů obyvatel. Osvobodili většinu Evropy. Jejich váleční zajatci a nuceně nasazení měli v táborech horší podmínky než ostatní národy. Rusové si váží si svých předků a jejich obětí, protože ví, že bez nich by tady nebylli. My, kteří zapomínáme a našim likvidátorům se dokonce omlouváme, toto asi pochopit nemůžeme. Tedy někteří.

   Vymazat
 3. Proč většina z nás ztratila od 89 důvěru ke všemu? To je základ veškeré té morální devastace. Nedůvěra v rodině, vzdělávání, zdravotnictví, vodě, vzduchu, potravinám, armádě, inteligenci, vládě, pravdě a lásce. Přece neviditelná pařáta trhu najde nejlepší cestu pro lidstvo na celé planetě a možná i vesmíru. Prapra děda.

  OdpovědětVymazat
 4. Nedá mi to neupozornit vás na úžasný příspěvek na AERONETU o Kolářovi od Věčného Slovana a jen dodávám že největším problémem jsou vůdci Polska kteří v celé historii dělaly vše bezohledně jen za profit a že Rusko zachránilo a zachraňuje lidstvo od katastrofy. Taktéž doufám v pomoc od myšlenek Konfuncia s nadvládou Ruského ducha. Prapra děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravuji není to článek o Kolářovi ale o Petříčkovi. Rozehrává se další kolo proti Ruské propagandy.

   Vymazat
 5. Není pochyb, že české zdravotnictví se vyznamenalo a byly by výsledky ještě lepší,kdyby opoziční politici nevyvíjeli maximální úsilí, aby se vládě nedařilo, aby se epidemie COVOID.19 co nejvíce šířilo, tedy podpořili vše, co by vraždilo obyvatelstvo Česka a co tedy jsou takoví politici. Samozřejmě v současnosti je zřejmé, že se Babiš a spol. dokázali vypořádat se ctí a vražednou válkou viru proti lidem omezit. Pokud třeba soudci rozhodnou, že opatření ruší a dojde k nárůstu počtu infikovaných nebo dokonce k úmrtím, jsou takové soudci samozřejmě pachateli v případě úmrtí vražd.Nxyyxní po vyhrané bitvě Babišovou vládou se nachází z řad opopoůlitiků cdesítky generálů, kteří by věci řešili lépe. Pozoruhodné je u těchto opopolitiků je především skutečnost, že jde ne o zdraví občanů a jejich životy, ale o peníze, kolik si v této situaci kdo nakrade a jak se obohatí kapitál na úkor pracujících. Takže soudobé ssgardy chtějí vraždit český národ - a jedno v jakých talárech mocipáni sedí, v jakých fracích chodí a jak post bellum žvaní. Prachy, prachy, prachy, zlodějina, zlodějina, zlodějina - poškozování zdraví občanů a navozování jejich smrti, to jsou cíle opozice a jim na ruku jdoucích tzv. soudců, stejně zkorumpovaných, jako opozice sama. Poskoci diktatury kapitálu ale jiní být nemohou!!! A to že kapitálem držená madia včetně čété jsou slouhy diktatury, s tím se budou muset občané znovu vyrovnat zřejmě v revoluci - která soudobý stav vítězství kontrarevoluce 1989 budou korigovat ve prospěch lidství a ne vydřidušského kapitálu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni se řídí heslem "čím hůř, tím líp". Budou zodpovědní za životy, a zdraví lidí, ale to žalujícím, ani soudícím sviním nevadí. Tak hlavně aby ten sviňavirus nenapolykali do(s)konale sami.

   Vymazat
  2. Po současném problematickém rozhodnutí soudu o zrušení některých opatření vlády, vylézají krysy, které byly zalezlé pokud nevěděly, jak to s námi dopadne. Teď, když to vláda zvládla skoro nejlépe v Evropě, tak ječí a kydají na ni hnůj. Hnus!!!

   Vymazat
  3. Je na čase pochopit, že žádná opozice v podstatě neexistuje.
   Celá politická scéna je jen velké jeviště s herci,kteří mají předem určeny role.
   A ovce jim to papají.

   Vymazat
 6. Je zajímavé, že opatřením vlády v krizové situace dobře rozumí prostí občané a nechápou ho ti, kteří si myslí, že jsou vzdělaní, ale jak je vidět žádné vzdělání, žádné tituly, žádné politické posty nejsou zárukou, že jde o sumu lidí mentálně slabších.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (13:53):
   ... ty "vzdělané" bych až tak nepodceňoval, co do jejich chápání.
   Jenže tito, než-li váš zájem, povětšinou daleko lépe chápou ten svůj.
   A proto upřednostňují svůj byznys a zisk (a život ve "vatě") nad vaším zdravím. A třeba i zdravím většiny národa.
   Dávají nám tak neomylně vědět, jak si v jejich žebříčku hodnot stojíme.
   Je to dost poučné, a lid obecný by si toho úkazu měl pozorně všímat.
   A poté vyvodit odpovídající závěry, než opět vykročí k volbám ...

   Vymazat
  2. Vláda teď ustoupila soudu. S uvolňováním.

   Vymazat
  3. Včera jsem četl, že v řadě tzv. vyspělých zemí na západ od našich hranic byla ta 10-15 procentní úmrtnost na COVID na úkor pečovatelských domů, inu je to náš vzor. Budou mít hodně volných míst. A ve Francii, ve slamech kolem Paříže je 30-60 procentní úmrtnost na Covid. To trochu děsí, bydlí tam např. lidi jako pokladní ze supermarketů, snad i nějací Romové a pod.
   Takže můj závěr, děkuji pane Babiši za Vaši práci. I když jsem Vás dosud nevolil tak to silně zvážím. O soudcích nemám valného mínění, soudní procesy se táhnou desítky let, ale "rozhodnutí" proti vládě ohledně Covid velice rychle! Odkud asi vítr fouká, há?
   Vcelku jsem hrdý, že můžu žít v České republice, lidi mají pud sebezáchovy a ješte v průměru nejsou zhlouplí západním vzděláním. Tím si vysvětluji, proč lidi na tzv. západě (žil jsem tam přes 10 let) zhloupli. Bedním nad tím léta, proč? Inu zřejmě k tomu dospěli kvalitou vzdělávacího systému. Jak již někdo napsal na tomto webu, chceš li porazit nějaký národ, převezmi výchovu jeho dětí. Děje se to, děje i u nás a tak mi zbývá jenom to slavné "Lidé bděte!"

   Vymazat
 7. Toz tak bodem moset pozádat Roskó federaci o ochranu lidskéch práv a to písemno formó nrb tato doba virózová je zretelne predpolim pro vytvorení 3 promorení a to be sem nechtel toz jak je videt ze oz aj nektere domaéí politické sobjekte tento projekt nenápadne pripravojó ......ale opravdo to meslejó oprimne...jako vzdycky hezké den a at se darí P.S.

  OdpovědětVymazat
 8. Výborný postřeh jednoho anonyma: Víte jak může JUESEJ osvobodit všechny utlačované lidi na světě? Jednoduše když stáhnou všechny svoje vojáky z celého světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nastane zmatek, války úplné zhroucení bezpečnostního systému planety. Buďme rádi, že to prozatím dělají ze své vlastní kapsy.

   Vymazat
  2. Jaký zmatek 6:01? Jestli se tam vymlátí mezi sebou, tak je to jejich právo. Proč by na ne někdo cizí měl házet bomby nebo chemikálie jako ve Vietnamu. Dále stejně ti ochránci lidských práv usilují o likvidaci nepohodlných lidí po celém světě.

   Vymazat
  3. 8:07

   Jen taková malá připomínka. Pokud byste měl třeba svoji chatu nebo podnik vedle skupiny specifických lidí, kteří by vám váš majetek nebo živnost, do nichž jste vrazil hromadu peněz, vsadím se, že byste udělal vše pro to, abyste svoje investice ochránil. To zaprvé. Zadruhé přítomnost pacifikačních armád je úplně běžná, většinově pod mandátem OSN. Nikdo si nepřeje, aby nějaký dobytek vyráběl že svých spoluobčanů miliony mrtvých a uprchlíků, nebo aby ohrožoval své sousedy.
   Házení bomb bohužel aplikuje kdekdo. Nejen Vietnam, ale také Afghánistán a obě velmoci tvrdily, že měly jen dobré úmysly.

   Vymazat
 9. Připomínám, že podle výzkumu, který probíhal průřezově Evropou v sedmdesátých letech bylo zjištěno, že k řízení lidí je vhodných pouze 0,2 % lidí z celkové populace dospělých! To znamená, že jeden z 500 (jeden z pěti set!!!) lidí. Při použití tohoto údaje na vedení ČR - vláda, PS, Senát, ÚS, NS, Státní zástupci Nejvyššího státního zastupitelství, atd. si může každý udělat vlastní úsudek, kolik že je tam těch vhodných...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je docela diskutabilní, ale souhlasím s vámi v tom, že ne každý má na to předpoklad. Jenže, co jsou to ty předpoklady třeba v tom průzkumu a jaké jsou třeba doopravdy.
   Možná nejvíce záleží na schopnostech, tedy pokud se budeme bavit o "ideálu", v oblasti mezilidských vztahů, spojených s pracovními zkušenostmi. Pracoval jsem v podniku, kde na nižší řídící postavení "šli" pracovníci z výroby a vysokoškoláci (v mém oboru vždy tehdy ze studia v zahraničí (NDR, Sovětský svaz), u nás zde nebyl tento obor na VŠ zastoupen). Když to srovnám pak se zkušenostmi z pozdější doby, tak právě tento "starý" způsob byl mnohem efektivnější. S tou výjimkou u vysokoškoláků, kdy se ukázalo, že dosazovat je rovnou na vysoká místa v podnicích není smysluplné a někdy jej můžete takto definitivně zničit, pokud nezískají dostatečnou praxi a zkušenosti. Dva vysokoškoláci, kteří v "obzoru" byli výjimkami (z cca 20), tak prošli jednak aspoň dvouletou praxí před studiem VŠ a jeden z nich pracoval v podnicích v oboru vždy jako student na brigádách. Oba jsou dnes veleúspěšnými buď, jako jeden z nich, majitel úspěšného podniku, a druhý byl generální ředitel největšího podniku v oboru u nás až do svého těžkého úrazu před několika lety, jak je život paradoxní, pár kilometrů od italského centra koronaviru ...
   Proto si myslím, že těch vhodných je více, ale je nutná nejen výchova a praxe, ale také schopnost brát na sebe odpovědnost za své činy. A samozřejmě si nesmí vedoucí pracovník myslet, že má všechno na "háku", tedy musí se umět sebevzdělávat, jinak i při nejlepší vůli ustrne. To není a nikdy nebylo jednoduché. A možná tady je jeden z hlavních klíčů ke kvalitním vedoucím pracovníkům.
   Jinak, pokud to budete brát podle dnešní reality, pak stačí mít ty správné postoje a "kvalifikaci". Před mnoha lety jsem se divil, jak může manažerka jednoho velkého podniku (nadnárodního) přejít do druhého , psali o tom, pokud si pamatuji kvůli obrovskému platu či tak nějak, přičemž úplně mění obor. Jo, pak za čas jsem se dočetl, že její kvalifikace spočívala ve schopnosti nekompromisně propouštět kohokoliv a kdykoliv ... Jestli vzpomínám dobře tak přešla podle toho, co jsem četl já minimálně ještě do jednoho dalšího podniku v problémech.

   Vymazat
  2. Za minulého režimu připadal jeden státní úředník na 210 občanů. V současnosti to je na 63 občanů a to je ten pokrok. Kdybychom k tomu připočítaly všechny ty ziskovky a další placené parazity tak nám to snad bude 1:1 a to máme věk počítačů.

   Vymazat
 10. Dovoluji si připomenout, že vhodnost k výkonu činnosti, nebyla v rámci výzkumu vázána na kvalifikaci, tedy dosažený stupeň vzdělání.

  OdpovědětVymazat
 11. Kdosi chytrý a skutečně vzdělaný řekl: Přesvědč 2 generace a získáš celý stát. Toto se již 30 let plně uplatňuje v našem naprosto zdecimovaném školství. Čučkaři z BISKY to jistí. USA jim předává diplomy jako Havloj za ničení naší svobodné suverenity v americkém zájmu . Další důležitou součástí je devastující snížení průmyslu případně jeho předání do cizích korporací, totéž platí o bankovnictví a pojišťovnictví, veškeré energetiky, plynárenství a ropného průmyslu - splněno. Nejdůležitější však nastalo likvidací soběstačného zemědělství a prodej vody. KDUČSL s exministrem Luxem se přičinilo zrušením ČSN na potraviny. Od té doby nastala divoká "privatizace" potravinářského průmyslu. Výsledkem jsou polochemické ,navoněné, nabarvené, nachucené a pěkně zabalené potraviny jež více škodí než prospívají nám lidem. O západním zdravotnictví kdo chce vědět pravdu tak ví.
  Nyní nastala poslední fáze zotročení států a lidí: ZADLUŽIT nesplatitelnými úvěry, což na pokyn CABALY probíhá. K tomu slouží světové divadlo každodenně přenášené všemi sdělovacími prostředky- Coronavirus 19. Strach přináší zoufalství. Zoufalí a zfanatizovaní lidé poslušně dělají zoufalé věci. Gojímové vykonávají příkazy, z čehož mají profit. Jenom si neuvědomují, že po splnění "úkolu" budou jako nepotřební svědci odejiti. Soukromý FED a MMF už budou jenom upravovat úrokové sazby státům dle poslušnosti a dolar bude zachráněn.
  Zlomit tento plán mohou pouze Trump s Putinem, Čínou a Kenedym juniorem pokud je skutečně skrytě naživu. Toto je už pouze má předpokládanost, která má moc neznámých - a jednoduché to nebude.

  OdpovědětVymazat
 12. No jo také měli socialistické zdravotnictví proto jsou v tomhle ohledu na tom dobře jako my.

  OdpovědětVymazat
 13. Nebudu komentovat ruske zdravotnictvi, ale "bavim" se jak srackomety neustale hlasi rekordni prirustky nakazenych, pritom je celkovy pocet mrtvych v Rusku nizsi, nez to co jinde "zvladnou" za den...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty příspěvky v tomto stadiu epidemie skutečně rekordní jsou. Mrtví přijdou, musíte vyčkat, ještě je krátký čas.

   Vymazat
 14. "Americká Univerzita Johnse Hopkinse uvedla,"
  Nebyl by tam odkaz? The ruský zdroj neuvádí původní odkaz...

  OdpovědětVymazat
 15. Vy už fakt nevíte, co pozitivního o Rusku napsat. Co je pozitivního na explozivním nárůstu nemocných? Upozorňoval jsem tady už dávno, že jejich trend je ještě zlověstnější než v Itálii. 62773 nakažených, 555 mrtvých, pouhých 4861 vyléčených a to jsou jen na úplném začátku epidemie. Itálie a Španělsko v té době, kdy měli desítky tisíc infikovaných, byli již za kulminací. A že mají Rusové prozatím méně mrtvých? Samozřejmě. Ještě je krátký čas, ono to nastane a pak začnou nemocní umírat po tisících.

  Žádná vakcína ani zdaleka není. Nikde. A možná ani nebude. Zkouší se směsi různých léků a zatím nejúčinnější je v mnoha případech Remdesivir americké firmy, ale ani tento lék není všemocný. Našemu pacientovi pomohl. Nevím o tom, že by Rusko bylo v seznamu zemí, která má nějaké výrazné úspěchy ve vývoji antivirotik. Vím, že tam je Čína, Británie, USA, Izrael, Kanada, Indie a určitě ještě pár evropských zemí. Ruské laboratoře ani nedostaly od Číny izolované kmeny viru k experimentům. Teď údajně začali testovat směs helium/kyslík pro ulehčení dýchání, ale nevím, jaký s tím mají úspěch. Pokud by měli, určitě by se podobná praxe využila i jinde. Ovšem o žádném podobném postupu jsem mimo Ruska neslyšel. Jestli se o tom ze specializovaných zdravotnických stránek ohledně Cov dozvím, dám vám vědět.

  Jak dopadne Rusko, je dnes ještě velmi těžké říct. Dopad na zdravotnictví je velký, fa se říci drtivý, zrovna tak jako i v dalších zemích. Odkládají se, tak jako u nás, další důležité lékařské výkony a zdravotnický personál se věnuje jen nakaženým SARS2. Mnoho personálu je samo nakaženo, jsou problémy s lůžky, léky a zdravotnickými pomůckami, zrovna tak jako v Itálii a Španělsku. Špatná situace je v Moskvě a v některých odlehlých oblastech, kam se nákaza dostala také, a kde ani zdaleka nemají takové zdravotnické možnosti jako v hlavním městě. Třeba v republice Komi na dalekém severu. Bohužel, kromě Číny, Japonska a Singapuru si s touto epidemií všichni ostatní nějak neumí efektivně poradit.

  Nechápu, proč zanedbali přípravu, když dobře viděli, co se kolem děje. Ještě stále nejsou povinné roušky, i když pohyb je již omezen. Bohužel v Rusku platí premisa, že nafoukané bohaté smrady neomezí v ničem ani Kreml, ti si budou dělat, co uznají za vhodné. Jsou totiž dobře vybavení. K nim domů dochází celé lékařské týmy, podobně jako k boháčům v USA a mají své vlastní kliniky. Nezbývá než doufat, že z toho nakonec Rusko a jeho obyčejní občané vyjdou bez velké katastrofy, která se dnes rýsuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám pocit, že svým způsobem tomu napomohli i ruští "pražáci", moskviči. Těch se přece nic netýká, mají přece práva, ovládají soudy (o povinnostech ještě řada z nich neslyšela) a tak je tam stejně jako v Prazé nejvíce nakažených. Ve spolupráci s dobráky, typu našich opozičních politiků je na průser zaděláno. Také se řídí principem čím hůře, tím lépe. A pak se můžou ti, kteří chtějí něco zachránit i pos...rat

   Vymazat
  2. U nás v diskusi na ČT jistý Mudr, Pudr, PhD, CSc, Mgr et Mgr et Ing et et et, říkal že vývoj vakcíny potrvá deset let. To je podržkoště

   Vymazat
  3. 12.18 - ten Váš vědec se zřejmě připravuje na funkci premiéra, tak nemá čas.

   Vymazat
  4. Vaše informace jsou mylné. Rusko má už dnes téměř vyrovnaný počet nově nakažených a vyléčených. Přitom nakažený člověk může procházet infekcí bez symptomů, zatímco vyléčení byli skutečně nemocní. Taktéž není pravda, že je nedostatek zdravotnických potřeb a medikamentů. O počtu personálu napadeného koronavirusem lžete také. Počty nakažených rostou proto, že Rusko dělá denně 90 tisíc testů, hned za USA. Rusko postavilo za měsíc specializovanou nemocnici s 900 postelemi a armáda staví 16 center obdobného určení ve všech velkých městech. Vaše informace pochází zřejmě z dílny ziskovek, placených Američany.

   Vymazat
  5. 21:21, to je tak, když člověk neumí porozumět psanému textu, ale cítí touhu se vyjadřovat. To je váš váš případ.

   Já jsem nikde nepsal o nových nákazach, ostatní výsledky jsem opsal z worldmetru.

   Nevím, jakou mají souvislost nové nákazy s počtem vyléčených, to závisí na stádiu epidemie. USA mají 31 tisíc nových nákaz a 97 tisíc vyléčených.

   Jaký je stav v Rusku, to si přečtu v tamním oficiálním tisku, případně na stránkách jejich min. zdravotnictví, ne v diskusních příspěvcích podobných typů jako jste vy.

   Nemocnice s 900 lůžky u Moskvy při současném počtu skoro 700 a předpokládaném koncovém počtu okolo půl milionu nemocných v zemi o velikosti 17 milionu km čtverečních.... vy mě chcete mermomocí rozesmát.

   Očekávají se problémy, i ekonomické a sociální, proto se začíná aktivizovat garda a také část armády. Přečtete si to i v Ria Novosti.

   Zase jste chtěl být chytrý a nevyšlo. Navíc lžete a když nevíte kudy kam, oznacíte člověka za člena nějaké neziskovky.

   Vymazat
  6. Tak jsem si přečetl dnešní (25.4)Ria novosti. Vlastně jsem si ověřil, že lžete. A ještě vysvětlení: plató křivky onemocnění bude dostihnuto, pokud se vyrovná denní kvóta nových onemocnění s počtem toho dne propuštěných z nemocnic. Není to tak složité, že?

   Vymazat
  7. 13:23, o čem to melete? Jaké plato, myslíte pokles? Nic takového není ani zdaleka. V nemocnicích bývá jen část lidí z nově infikovaných, ale do statistiky se zahrnují všichni. Léčba trvá i několik týdnů případ od případu. Rusko je na samotném počátku epidemie a její vývoj kopíruje Itálii. Přípravu evidentně zanedbali, je jen otázkou jak moc. Takéáleží na tom, kolik bude celkově mrtvých a doživotně poškozených, ale to se v této fázi těžce odhaduje, protože jak jsem řekl, jsou jen na začátku.

   Pokud chcete vidět křivky epidemie na ústupu, tedy za kulminací, podívejte se na výsledky Jižní Koreje, která má momentálně přez 2000 aktivních případů z původních desetitisíc a nových případů jsou pouze jedinci. Přitom svého času přibývalo více než 600 pacientů denně.

   Teď si vezměte, že jen v Moskvě přibývá více než 4000 denně. Dokážete si to vůbec představit? To je skoro polovina toho, co v těžce zkoušeném New Yorku. Hodně záleží i na stavu nemocných, jestli vyžadují hospitalizaci. Ale urgentní příjmy moskevských nemocnic jsou úplně narvané. Sanitky stojí ve frontě celé hodiny venku, než se dostane na jejich pacienty a ihned pádí za novými případy. Tohle vy zlehčujete?

   Nemocnice po celém Rusku a hlavně ve velkých městech se potýkají se stejnými problémy jako v Itálii. A to začínají. Jak dlouho se s tím potýkají Španělé? Chcete snad tvrdit, že Španělsko je zdravotnickým systémem na úrovni Nigérie? Německo se na 75 tisíc dostalo o devět dní později od začátku epidemie než je tomu v Rusku. Teď mají 155 tisíc, 5800 mrtvých a ano, Německo je už evidentně za kulminací. Pokles nastal po cca 27mi dnech a celý měsíc se stav zlepšuje.

   V Rusku v tomto stavu je jen těžko odhadnout, kdy dojde ke zvratu, protože nejen že mají za sebou jen třináct dní explozivního nárůstu, ale také jinou dynamiku než v Německu a podstatně nižší počet testů na obyvatele. To samozřejmě přináší i jiné problémy. Tohle je jeden z nich.

   "1200 тысяч россиян умерло за месяц само изоляции когда уже месяц не работают больницы и отменены все плановые операции.."

   Podívejte se na V4 a hlavně Slovensko. Tam uvidíte ty optimistické křivky správného podchycení epidemie, kdy vám nedojde k explozivnímu nárůstu během krátké doby. To v Rusku v žádném případě není.

   Pokud tomu nerozumíte, neschovávejte se za označení svého oponenta lhářem. Mluvte pravdu a držte Rusům palce.

   Vymazat
 16. Konec americké "výjimečnosti"...
  https://www.nytimes.com/2020/04/23/world/europe/coronavirus-american-exceptionalism.html?campaign_id=51&emc=edit_MBE_p_20200424&instance_id=17907&nl=morning-briefing®i_id=120752901§ion=topNews&segment_id=25863&te=1&user_id=fa55777ce3a7921bd1c9f4a97b7b1084

  OdpovědětVymazat
 17. Vakcína na konci května možná, ovšem 2021. Jestli tímhle krmí Kreml Rusy, tak potěškoště.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vynálezci všech států si případnou vakcínu můžou vetknout za klobouk, obzvláště ti Gatesoví. Jenom účinný lék by je vyvinil od zlých úmyslů. Jenom blbec by si nechal píchnout vakcínu na virus, který v čase mutuje.

   Vymazat
  2. ttps://www.arfa.cz/podvod-s-covid-19-pet-spickovych-ceskych-lekaru-varuje-pred-zkreslovanim-statistik-prime-smrti-s-koronavirem-zemrelych-oficialne-181-realita-nula/#.Xp8ZQv0za70

   Vymazat
  3. 11:19
   Ti "spičkoví lékaři" ať to jdou přednášet do koronavirem nejpostiženějších míst třeba v Itálii. Jako dokumentaristu můžou Arfu vzít sebou. Churchil taky věřil jenom statistice, kterou si vytvořil sám. Tak vzhůru na bojiště, statističtí felčaři.

   Vymazat
  4. Anonymní 24. dubna 2020 8:45
   To jste se teda spletl. Oni už aspoň jeden recept na koronavirus našli. Plasmu. Naši lékaři to prý také začali zkoušet. Krmí nás ze "západu". Neberte si Rusko do huby tam, kde tomu nerozumíte a nic nevíte nic ani za mák. Nepodsouvejte nám myšlenky "prozápadních elit" Ruska, vašich blízkých rodných bratrů.

   Vymazat
  5. V Rusku schválili do klinických skoušek 8 návrhů vakcín z různých vědeckých pracovošř. Teď probíhají klinické testy na dobrovolnících. Budou-li zkoušky s některou/ými úspěšné, může být výroba zahájena koncem roku 2020. Přitom je každému zřejmé, že virus bude mutovat a tím se výsledky této práce částečně nebo zcela znehodnotí. V Rusku nikdo nikoho ničím nekrmí. Váš přezíravý tón svědčí o kombinaci neznalosti a tuposti.

   Vymazat
  6. 21:33, když v Rusku vyjdou podobné zprávy, lidi tan jsou už na ně tak alergičtí, že se do redakce sesypou samé nadávky. Ví se, že zatím NIKDO nemá žádnou účinnou normální vakcínu, ta na tento druh koronaviru možná nebude nikdy. A pokud náhodou, bude vyvinuta buď v Číně nebo USA. Jakési náhražky jsou v oběhu už dávno, Rusko před dvěma dny také dodalo asi osm.

   Vymazat
 18. Pokouším se o politický nezkreslený pohled a podle zveřejněných statistik je vítězem v ringu Vietnam.😷

  OdpovědětVymazat
 19. Obrovský úspěch! Česka televize byla RRTV usvědčena z lhaní a šíření manipulací:

  http://svobodnenoviny.eu/obrovsky-uspech-ceska-televize-byla-rrtv-usvedcena-z-lhani-a-sireni-manipula

  EU zaplatí za ubytování migrantů v hotelech na řecké pevnině:

  http://svobodnenoviny.eu/eu-zaplati-za-ubytovani-migrantu-v-hotelech-na-recke-pevnine/

  OdpovědětVymazat
 20. Vládnou tomuto státu nedotknutelní soudci!?
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3236-soudce-stepan-vyborny-necham-pochcipat-stare-lidi-i-sve-rodice-ale-bohatym-zaplatte-vse

  OdpovědětVymazat
 21. Všechno ukazuje (včetně většiny komentářů), že zbytky socialistického hospodaření na východě EU dokázaly ochránit větší množství občanů před koronavirem, než je tomu v "roduverné" západní euroatlantické demokrácii. A tedy "Nechť žije kapitalismus"!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.