Reklama

středa 29. dubna 2020

Rusko v reakci na provokaci uskutečnilo „podmíněné zničení“ Japonska

Lodě Tichomořské flotily vyrážejí na cvičení
29. 4. 2020  yandexru
Provokace japonské armády nezůstala bez povšimnutí Ruskem, které vypracovalo „podmíněné zničení“ Země Vycházejícího Slunce. Společné akce „provokativní povahy“ japonské a americké armády blízko hranic Ruské federace vedly k tvrdé a věcné reakci. Několik tuctů ruských válečných lodí s podporou letectva napodobovalo zničení Japonska.


V průběhu cvičení vyvinulo činnost bombardovací, stíhací i protiponorkové letctvo. Během výcvikových manévrů poblíž japonských hranic vypustila ruská armáda rakety na fingovaného nepřítele. Vojenští odborníci vyhodnotili, že Tokio si je dobře vědomo, že ani s podporou Spojených států nebudou moci s Ruskem jednat násilím.

Moskva má výhodu ve velikosti flotily a její výzbroje, takže japonská provokace se může obrátit proti samotnému Japonsku, které se snaží dohodnout na návratu Kurilských ostrovů. Demonstrace moci tichomořské flotily Ruska poblíž ostrovního státu měla očekávaný účinek na japonské úřady, které se ani nesnažily vyjádřit svou nespokojenost s ruskými námořními a leteckými manévry, ani neusilovaly o další provokaci.

Díky těmto cvičením Rusko naopak jasně ukázalo Japonsku, kdo tento region ovládá. Reakce na japonskou provokaci může Tokio odradit od toho, aby od Moskvy požadovalo „návrat“ Kurilských ostrovů a přepsání výsledků druhé světové války.


(Překlad a úprava V.D.)

34 komentářů :

 1. Kurily okupovalo Japonsko ve válce, kterou vyvolalo tuším v r. 1905. Po 2. světové válce se vrátily ostrovy majiteli. Myslím, že i okupaci Aljašky USA nutno považovat za anexi a Rusko by mělo důrazněji trvat na návratu tohoto území k dnes republikánskému Rusku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (19:18):
   ... Aljašku ale prodal kterýsi ruský car Spojeným státům. A s přihlédnutím k bohatství té země za trestuhodně směšné peníze.
   Sotva tak bude Aljaška Rusku navrácena, protože čeho se USA kdy zmocnily, to dobrovolně nevrátily.
   A ani Rusko samotné neuplatňuje v tomto směru žádné nároky. Nebo se pletu?

   Smazat
  2. Kdysi dávno nás učili ve škole, že Aljašku Ruský car (nevím již ve kterém roce) prodal Spojeným státům a ne že Aljaška byla okupována. Ať byl prodej Aljašky proveden jakkoliv je tedy určitě právně platný a není důvod aby ji USA vrátili Rusku.

   Smazat
  3. Dnes to není jiné jen v tvém mozku, který se za těch 40 let ve vnímání světa nikam neposunul, anonyme 21:44. Jinak je jiné úplně všechno.

   Smazat
  4. 21:42 neprodal, pronajmul na 99 let (snad za 90 milionů US dolarů). Smlouva o půjčce a pronájmu (2. WW mezi USA a SSSR) věc uzavřela "vydržením". Všelijak tak přišla o řadu svých držav i Velká Británie.

   Smazat
  5. Pan19:18 mluví správně. Když si někdo může dovolit matení pojmů s dojmami a projevů s průjmami ohledně pobaltí, které carské Rusko odkoupilo od Švédů a teď se tomu neříká jinak než anexe a okupace, nevidím důvod, proč by tenhle pan takovou orwelovštinu neuplatnil taky ve vztahu Ruska ke svému někdejšímu území v současnosti okupovaném Američany.

   Smazat
  6. a okupovali polovicu Sachalinu

   Smazat
  7. Text "Dohody" z Konference vedoucích představitelů tří spojeneckých mocností - Sovětského svazu, Spojených států amerických a Velké Británie na Krymu :
   Vedoucí představitelé tří velmocí - Sovětského svazu, Spojených států amerických a Velké Británie - se dohodli, ža dva až tři měsíce po kapitulaci Německa a po skončení války v Evropě vstoupí Sovětský svaz na straně spojenců do války proti Japonsku za předpokladu :
   1. že bude zachován status quo Vnějšího Mongolska (Mongolské lidové republiky);
   2. že budou obnovena práva Ruska porušená věrolomným japonským útokem v roce 1904, a to :
   a) vrácení jižní části otrova Sachalinu a všech přilehlých ostrovů Sovětskému svazu;
   b) zmezinárodnění obchodního přístavu Darienu, kde budou zabezpečeny přednostní zájmy Sovětského svazu, a obnovení nájmu Port Arthuru jako námořní základny SSSR;
   c)společné využívání Východočínské železnice a Jihomandžuské železnice, umožňující přístup k Darienu, podle zásad organizace smíšené sovětsko-čínské společnosti při zajištění přednostních zájmů Sovětského svazu, přičemž se rozumí, že Čína si zachovává v Mandužsku plnou svrchovanost;
   3. že Sovětskému Svazu budou odevzdány Kurilské ostrovy.
   Předpokládá se, že k dohodě o Vnějším Mongolsku a o uvedených přístavech a železnicích bude zapotřebí souhlasu generalissima Čankajška. Na radu maršála J. V. Stalina podnikne prezident kroky, aby tento souhlas byl získán.
   Šéfové vlád tří velmocí se dohodli, že tyto nároky Sovětského svazu musejí být po vítězství nad Japonskem bezpodmínečně uspokojeny.
   Sovětsky svaz vyjadřuje ochotu uzavřít s národní čínskou vládou pakt o přátelství a spojenectví mezi SSSR a Čínou, aby ji svými ozbrojenými silami pomohl k osvobození Číny z japonského jha.
   11. února 1945
   J. V. Stalin
   Franklin D. Roosevelt
   Winston S. Churchill

   Smazat
  8. Prodal, neprodal, koupil nekoupil, pronajal, nepronajal, to bude fu(c)k, protože možná tak na 80-90% v dohledné době dojde k dalším změnám. Geologickým.
   A pak bude záležet jen na jednom. Co zůstane nad hladinou moře. Já vím, že tomu nikdo nechce a nebude
   věřit až do konce těch událostí, ale ať, já vás varoval. To myslím vážně. Mám jen smůlu v tom, že moje proroctví zmizí, stejně jako elektrické "stádium" tak zvané lidské civiklikzace (není překlep).
   Žijme blaze.

   Přece jen si trochu rýpnu. Všichni blbci od té chvíle změn získají vlastnosti neměnné, jejich blbost bude vidět!

   Smazat
  9. 19,18
   Leda snad, že by USA odstoupila od smlouvy ve čtrnácti denní lhůtě bez udání důvodů, nebo ve dvouleté lhůtě pro neopravitelnou závadu. Pak už zbývá jenom jaderná válka.

   Smazat
 2. Bravo Ruská Federace,bravo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bravo? Ono si stačilo porovnat ruský magneťák a japonský magneťák v 80. letech. A dnes to nebude jiné.

   Smazat
  2. 21:44 i vy odborníku. Jako výrobce spotřební techniky byla v SSSR určena Svazová republika Estonsko, kam podobně jako do svazových republik Lotyšské a Litevské nebyly zadávány technologie strategického významu. Zatímco Japonsko cestou následného inženýrství vyrovnávalo krok se západem do té míry, že ve vojenské technice dosáhlo před 2. WW parity, mohlo a muselo po své porážce všechny investice zaměřit na produkci spotřební techniky.
   SSSR, krom problému s obživou obyvatelstva, správy rozsáhlého území s mnoha národnostmi, při velkých vzdálenostech a jejich rozdílné hospodářské i kulturní úrovni, byl donucen především zbrojit a to za podmínek všestranného embarga. Investoval především do kosmické techniky, těžkého, zbrojního a těžebního průmyslu.
   Pár těch věcí z tehdejší estonské produkce, jako kuriozitu, ještě mám. Z toho vámi obdivovaného Japonska taky. Profesí jsem elektronik. Vy evidentně ne, takže podstatu rozdílu těžko pochopíte.

   Smazat
  3. 21,44
   Stačí porovnat odejití Ruska z Českoslovenka a trvající přítomnost amiokupantů v Německu,Japonsku,Jižní Koreii,Havaji,na BV atd.ty Nevzdělaná havlopussynko!!!!

   Smazat
 3. Toz jednodose a ócelne ale korektne pane Abéééé.....taková mjela bét reakce ceskéch ozbrojenéch sil o hranic s Bavorskem ale bohozel slo to opet do gatí o Hatí...........hezké den P.S.

  OdpovědětSmazat
 4. Japonci si zase koledují. Naposledy je podarovali jejich američtí přátelé a teď zřejmě chtějí být obdarováni i druhou stranou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jedna z největších podivností. Abyste byl jejich kámoš, musíte na ni hodit dvě atomovky a povraždit jim tak staticísce civilistů. Na to měl žaludek zatím jen jeden stát a myslím, že jednou to bude hodnoceno jako jeden z nejhorších válečných zločinů v historii lidstva.

   Smazat
  2. Pane 21:19. Vystihl jste to přesně! I s pojmenování podivností. Bavíme se totiž o těch stejnejch Japponcích, v téže válečné době na kterých byla vržena atomovka, protože: "to byly agresivní, fanatické, krvežíznivé spupné, primitivní... svině a prej si to humanitní bombardování napalmem a atomem s následnou okupaci americkou armádou zasloužili. Těmhle Japoncům Rusové v téže době sebrali Kurily a proto: "rusové jsou agresivní, fanatické krvežíznivé spupné, primitivní... svině, prože sebrali bezbrannemu, mírumilovnemu, civilizovanemu, bratrskému japonskému národu" jejich Kurily a tohle si nezasloužili. A teď přeji dobrou chuť při žraní tohodle propagandistického guláše!

   Smazat
 5. Jasně a teď by melo Thajsko,Malasie,Vietnam a spol udelat cviceni a vyhnat Cinany z okupovanych ostrovu i tech umele vytvorenych...nebo ne e? Cina muze? :) :) ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20,55
   Piš česky nebo raději vůbec,havlopussynko!

   Smazat
 6. To nejsou Japonci co provokuji, ale jejich kolonizator USA. Od konce valky stoji Japonsko pod nadnarodnim rizenim z USA!
  Japonci dostanou kulovy a ne cast Kuril. Zloduch USA je jeste zatahne do valky s Ruskem, kde Japonsko zkolabuje! Dbrodinci z USA na ne hodily 2 atomovky a Japonci vedi, ze musi poslouchat.

  Dulezita zprava o konferenci Jalta 2 (nemecky):
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=156&v=UAaC8IRy5Yg&feature=emb_logo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nechápu, proč to tam dáváte v němčině. Je to z 10. února.

   https://www.youtube.com/channel/UCEB0x0zrM5P9GC0Do7SGTGQ

   Smazat
 7. Jo tak to je třeba co s provokatéry kteří slouží usa jaderné zbraně mažou počty vojska a techniky. Poslední velká válka skončila právě v Japonsku svržení amerických atomovek.

  OdpovědětSmazat
 8. Co ja vim, Rusko prodalo Aljasku Spojenym statum, Byla to pekna blbost od cara. Zajimave na tom je to, ze cela rada mest od Aljasky az k San Francisku ma ruska jmena. USA take valcili s MX, vysledek - koupily od MX zbytek jihu, i Kalifornii.
  Z ty penize by to mozna koupila ted i CZ, jak zadne zlato nema. Ne, Cesko ne, to ma jen dluhy, ale kazdy jiny stat, Lucembursko a Lichtenstejnsko urcite.

  OdpovědětSmazat
 9. Jděte bojovat s covidem-19 domů. Čínské námořnictvo „vyhodilo americkou válečnou loď z teritoriálních vod“

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020042911872286-jdete-bojovat-s-covidem-19-domu-cinske-namornictvo-vyhodilo-americkou-valecnou-lod-z-teritorialnich/

  OdpovědětSmazat
 10. Ruský car Nikolaj II. pronajal Aljašku USA (židům) na 99 let za 5 milionů dolarů ve zlatě. Loď, která zlato údajně vezla do Vladivostoku se potopila uprostřed Tichého oceánu, souřadnice jsou známé, hloubka cca 3 000 m. Nějací lovci pokladů pomocí mikroponorky tu loď našli a zlato v ní nebylo (tak obchodují pouze nosálové). Doklady o pronájmu se po smrti cara ztratily a amíci vytáhli falza o prodeji. Inu jako v Panamě, když skončil pronájem průplavu (také na 99 let), tak Panamu obsadily juesej, prý kvůli bezpečnosti svých studentů a drží průplav dosud. Když Čína začala budovat mnohem větší průplav v Nikaragui, tak tam amíci dělali vojenské sabotáže. Emerikánsští tupí vojclové (kovboji bez mozku), pod vedením volsrýtovské korporátně fašounské ekipy mají vlastní výklad práva (sionisti přeci nebudou rovně obchodovat s gojimy - co to je za chucpe!!)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:21 Je velice zajímavé, že v besedě pod člankem se najde jenom jeden pravdivý příspěvek a to ten váš. Zápaďácká mašinérie dokázala pravdu naprosto otočit a lidem do hlav naroubovat nesmysly a tak to je se vším. Pročpak musel zemřít Kadáfí, dělal si co chtěl a ti co mu dlužili, měli začít platit a tak ho Ušáci předhodili zfanatizovanému davu. Stále stejná písnička, lži, podvody, manipulace a překrucování historie. V Roskosmosu sdělili podrobnosti o vytvoření raket na jaderný pohon, která ve světě nemá žádné obdoby. Vyvíjejí ji už 10 let a pokud to dají do etéru, tak to už mají asi tutové. Druhá zpráva, Americká General Electric "PLÁNUJE" (pokud do té doby nezkrachuje) dodat Slovensku motory pro vojenská letadla (určitě předražené a možná opět šrot). Ušáci dokáží jenom vyrábět jitrnice a iluze co je svět nikdy neviděl a to nejlépe v Holýúdu. Docela mě to začíná bavit.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 11. S Ruskem se dnes válčit nedá, to ví každý, takže jde o mediální tanečky!! Dobře to řekl jeden ze senátorů v USA, kdy se v senátu jednalo o hypotetické válce s Ruskem a on řekl, že na to , aby dostal od Ruska přes držku nikoho nepotřebuje , to si může jít za dveře nafackovat sám!!

  OdpovědětSmazat
 12. Ruská loď Akademik Čerskij, která je schopna dokončit pokládku plynovodu Nord Stream 2, se nyní už nachází v průlivu mezi Dánskem a Švédskem [1], tj. ve vstupu do Baltského moře.

  Při průjezdu Lamanšským průlivem ji před případným zadržením britským vojenským námořnictvem chránila hlídková loď ruské baltické flotily Jaroslav Moudrý [2].

  [1] https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/shipid:899194/zoom:10
  [2] http://avia.pro/news/vms-velikobriatnii-pytalis-zahvatit-rossiyskiy-korabl

  OdpovědětSmazat
 13. Pokud vím, japonská flotila spolu s americkou převyšuje tu ruskou nejméně Tra a půlkrát nejen či se týká počtu zbraní a lidí, ale celkově svou údernou silou. Není třeba zapomínat, že USA jsou nejen silnější než RF, ale jejich síla tkví hlavně v počtu spojenců, kteří se velice ochotně přidají na americkou stranu, přičemž USA nebude muset ani hnout prstem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrej pokus, BISáku.

   Smazat
  2. 11.12 Že vám to na nějaké americké obdobě večerní NAPOLA nevysvětlili... Atomovka odpovídající síly zlikviduje svaz s atomovou letadlovou lodí (snad přežijí jeho ponorky) stejně snadno, jako jedinou dřevěnou džunku, či korvetu nabo hlídkový člun.
   Ruská federace neplánuje vyloďovací operace do USA... proto jí stačí jaderná síla postačujícím k eliminaci útočníků z kteréhokoliv kontinentu zeměkoule... a ne bitevní loďstvo globálteroristické velikosti.

   Smazat
 14. Docela od Japonska hloupá činnost, zřejmě provokovaná USA. Je tak jasné, k čemu by asi Japonsko Kurily využilo. Nic neprodávat, Aljaška stačila.

  OdpovědětSmazat
 15. Kurily zustanou ruske, zcizeni uzemi neni dovoleno podle nove ustavy.
  Proc hodily USA na Japonsko 2 atomovky? Po rozdrceni Japoncu na pevnine Rudou armadou se Americane obavali, ze SSSR obsadi Japonsko a budou ho ovladat. Podobne je to s invazi v Normandii. Stale ji oddalovali. Az kdyz videli, ze Rusove by po Berlinu mohli osvobodit i zapad Evropy a ovladnout ji, spustili invazi.
  Budoucnost Evropy spociva v clenstvi v Ruske Federaci. Jenom se vsechno zbytecne prodlouzilo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.