Reklama

pátek 24. dubna 2020

Skandální poměry na řecko-tureckých hranicích, skandální poměry v Parlamentu Evropské unie, náprava v nedohlednu

rozhovor europoslance MUDr. Ivana Davida o Parlamentu EU - rozhovor vede redaktor Kapal
24. 4. 2020  SvobodnéRádio 

O turecké agresi proti Řecku, o virové pandemii, o přívalové vlně migrantů do Evropy, o problémech českých zemědělců, o neschopnosti Evropské unie zjednat nápravy. Posledních 45 minu odpovědi na otázky posluchačů.  M.j.: vystoupit z EU?

poslechněte si ZDE

18 komentářů :

 1. To jsou prostě tvrdá fakta pomoci můžou jedině voliči a volit SPD a Trikoloru. S euhujerským ANO to určitě nepůjde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trikolora je taky eurohujerská. Její rétorika je jenom účelová pro přetahování voličů, kteří si neumí její vyjadřování porovnat s jejími záměry. Když Klaus ml. navrhnul odstoupení od Lisabonské smlouvy, která je ovšem náhradou za evropskou ústavu, tak dobře věděl, že to v praxi je možné asi tak, jako kdyby chtěl odstoupit od české ústavy. Že ho proto debilblok nezesměšnil je jasné, protože v tomhle hraje v podstatě s nimi. Pro návrh SPD na jednorázové referendum o vystoupení z EU klidně zvedne trikolora ruku protože dobře ví, že to nikdy neprojde ani v parlamentu, natož v senátu. Ve skutečnosti trikolora nechce z EU, nechce přímou volbu prezidenta, jen si hraje s nevědomými lidmi, ale jejich program - jablko nepadlo daleko od stromu...

   Smazat
  2. souhlas, vrána k vráně sedá a jablko nepadá daleko od rodného stromu.JanDrda

   Smazat
  3. 15:01 Uvidíme až budou parlamentní stranou já volím SPD je bych chtěl více vlasteneckých stran.

   Smazat
 2. Tak kdo tady v tom bordelu vlastně vládne? Vláda a krizový štáb? Vypadá to že nikoliv. Parlament? Senát? To jsou rozhádané vesnice úplných diletantů, morálních ubožáků a obyčejných žvanilů. Opozice? Jestli tady vlastně vládne opozice tak nás chraň Bůh před takovými gaunery a imbecily. Nebo snad nějaký Pražský soud? Dle rozhodnutí to tak pomalu vypadá. Nebo tady vládne velvyslanec z USA nebo ta tlustá čarodejnice z Německa nebo ta Hovnová z EU? Může mi vysvětlit někdo kdo v tomlhle bordelu skutečně představuje skutečnou vládnoucí moc a skutečnou odpovědnost? Vždyť si tady dělá kdejaký starůstek a přicmrda z Prahy co chce a zpochybňuje co chce. Je tohle vůbec možné někde jinde ve světě?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vládne Babiš ale nezodpovídá nikdo za nic

   Smazat
 3. Když elita národa podala stížnost na to, že se musí kvůli koronaviru omezovat a soud jim dal za pravdu, že jde o potlačení svobody, potom co je zákaz referenda?

  Já mám na to svůj názor - prachsprostý zločin vlády s totalitními manýry! Obyčejná totalita hrubě porušující Listinu základních práv a svobod občanů, kteří jsou doslova v pasti stejně jako za ruské okupace! Cenzura, zvrácená propaganda a zase rovní a rovnější.
  Řecko jsou ochotni tiše obětovat Erdoganovi, stejně jako angláni s frantíky kdysi darovali nás!
  Hanba takové EU, vedenou evidentně nemocným člověkem, hanba takové vládě ČR, která se bojí otevřít hubu a říci pravdu!
  Podobná politika vedla v minulosti VŽDY ke katastrofě!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona to taky katastrofa je - jenomže teď se to všechno svede na koronavirus. Všechen ten bordel, který nastane, a který by stejně nastal,protože politika je vyčerpaná - akorát že teď je to na co svést. Dříve se všechen bordel sváděl na "komunisty" po roce zhruba 2000 už nelze bordel na komunisty svádět - musí jeden na druhého. A že nelze určit, kdo vlastně "vládne"? Copak v Čechách bylo možno "vládnout"? Tady byly odjakživa rvačky o moc a o trůny ( oslepování, vyklešťování, najímání žoldáků jeden na druhého, zrady v bitvách apod.) Jen cizák když zde vládl, byl klid. Potřebujeme vládu pevné ruky,volenou "jednomyslně a jednohlasně" a žádný tyjátr s kampaní, a pak je vítěz voleb stejně v opozici. To je prostě bordel už od začátku, jak je toto nastaveno.Politici vůbec nemají respekt,navíc je pomlouvá kdejaká mediální držka zaplacená zbohatlickými žoky peněz za to štvaní, směšné veřejné "diskuze" kde se politikům veřejně neobyčejně sprostě nadává ( jindy by za to byl trest) - tomu se říká "svoboda slova" ale je to sprosté pokrytectví. Proto si tady každý dělá co chce, soudy si v tom hrajou, že "soudí" politické špíny se jenom přesouvají na pozicích sem a tam - ten byl prve tady, tak teď je tam - úplně stejně jako za totáče. Nezměnilo se nic - jen Československo bylo rozseknuto na dvě usrané země s desítkama tisíc politiků a vyhryzů. A změnil se název země - to je všechno. Jinak vše - cirkus a šaškárna.

   Smazat
  2. Je to vlastně paradox.
   Když chcete být svobodný, musíte být a nebo musíte mít možnost být zdravý. Oni chápou svobodu tak, že zdraví netřeba. protože byznys třeba. Netřeba ohledů vůči ostatním, když třeba ohledu jen k nim.

   Soud rozhodl špatně a podle mne proti smyslu zákona. Takováto situace se nedá vyhodnotit kvalifikovaně ani těmi nejlepšími právníky za pár dní. I proto je podle mne rozhodnutí soudu účelové a protistátní. Doufám, že odvolání ukáže jiný správný pohled na takový vládní postup.
   A "piráti" už chtějí získávat "body" vyšetřováním dodávek ... Ten hnus co teď nastane, by měla vláda vyřešit NOVÝM nouzovým stavem tentokrát politickým.
   EU se zachová jako krysí hovínko, bude tvrdá, smradlavá a bude překážet lidem.

   Smazat
  3. A proto: Avanti popolo, aleriscosa, bandiera rosa. A jak byste to chtěl v tom svrabu racionálně řešit? JDrda

   Smazat
 4. Když jsme v devadesátkách s přáteli shlédli mizernou kopii filmu "Farma zvířat", tak to někteří přirovnávali k vládě KSČ. Pohádali jsme se kvůli tomu a dnes vidíme, že to byla vlastně vize naši budoucností co nás bude čekat. Dnes jsme se shodli, že představovala EU a NWO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to je zákeřnost skutečného umění. Já bych to ukázal na Švejkovi, kdy co čtenář, to v podstatě jiný názor, ale převládá dvojí "hlavní" výklad. Jeden je jakoby z venku, kdy Švejk je blbec a sprosťák, a z druhé strany český vnitřní pochopení jeho "tichého odporu" všemu blbému kolem něho. Čili pochopení blbosti je také různé. Sám Jaroslav Hašek se prý obával, že se mu nepodařilo napsat Švejka tak, jak chtěl, aby jej lidé chápali.
   Jan Werich v jedné ze svých besed řekl, že když nechce aby se lidé něčemu smáli, musí to příště upravit nebo vyškrtnout.
   V mládí jsem se divil, proč velcí a uznávaní spisovatelé píší "tak jednoduchým a prostým" způsobem (jazykem).
   Dnes vím, že je to pro jasnost sdělení myšlenky. Pro co nejmenší zkreslení přenosu idejí. A navíc se dokáží vyjadřovat tak, aby jim rozumělo co nejvíce lidí. K tomu není potřeba ani přehnaného slangu, ba ani "cizích" slov pro daný jazyk a ani vulgarita tam, kde nemá místo.

   Ale jinak bych dodal, že tehdejší vlády byly žabaři.

   Smazat
 5. 13:04
  Pro někoho je porušení lidských práv, omezení práva na cesty do ciziny, návštěvy kadeřníka, či hospody. Pro druhého jde o právo na život. Proto jsem přesvedčen, že dočasná karanténa není nic protiústavního a je na místě. Jiný opravdu závažný problém je ve stupni narušení našeho hospodářství. Tam je opravdu nutno dávkovat postupné oživení i za cenu dočasného poklesu. Strategie vyźaduje chladnou hlavu, důvěru a vzajemné pochopení, zvrhne-li se v politikaření a soudy o reparace,tak všichni prohrajeme. Před stejným problémem stojí celý svět.

  OdpovědětSmazat
 6. Neohánět se Listinou, to je jen papír, který si každý může vysvětlit po svém. Když potřebujete pomoc, v tomto státě se jí nedočkáte. To je ta svoboda a demokracie, ale je pro 5% obyvatel, ostatní musí držet hubu.

  OdpovědětSmazat
 7. Pane doktore, nelze než souhlasit s vaším názorem v na rošťárnu, která je páchána na Řecku. Nejhorší je bezmoc slušných lidí, kteří nemají šanci situaci změnit. Erdodán má v ruce 3 miliony migrantů, kterými vydírá Evropu, USA mají u něj základny a Rusko tam má konec rozpovodu. Navíc
  dokonce Boris Johnson má dědečka Turka. Suma sumarum Řecko nenajde mocného zastánce. Zejména, když jde o ropu. Může to být i začátek "tažení na Vídeň". Nevidím naši budoucnost příliš růžovou jako Čech, ani jako Evropan i jako obyvatel zdejší planety. Pokousím se brát situaci sportovně. Je toho najednou moc změna klima, sucho, pandemie, krize a nedůvěra v mírumilovnost mocných. Docela vás obdivuji, když jste v epicentru EU, je to určitě náročná srážka s byrokraty a s vrcholovou politikou. Budiž vám emisaření snesitelné.

  OdpovědětSmazat
 8. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Umele-vytvoreny-koronavirus-a-jeho-skutecny-ucel-Slovensky-radikal-Kotleba-vypustil-silenou-teorii-Radeji-se-posadte-621605

  OdpovědětSmazat
 9. Občané, pokud nejsou úplně blbí aspoň vidí, k čemu je nám dobré EU a NATO. Turecko si tž léta dělá srandu a manipulací i výrobou migrantů vydírá státy EU, dnes zcela bez studu a pocitu, že vstoupili do role nacismu 1938 parazituje na Řecku, vydírá, vyhrožuje, okrádá ... a co EU na to a co NATO na to??? Nic, nic, nic. Kdyby si tedy dnes řekli němečtí nacisté o Böhmen und Mähren, tak jim ho Brusel a Hexagon naservírují snad už i s vyhrabanými hromadnými hroby pro české sluhy a služky a dodají snad i buldozér k zahrnutí té středoevropské cházky, zabírající lebensraum germánům. Nacismu je v plné parádě a v Turecku i v plné polní zpět. A my musíme k tomu terorismu mlčet. Jak o, že tento terorismus ani EU ni NATO nevadí?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Turecko je Trójským koněm NATO. Je v něm trpěno díky zájmům hrstky amerických superboháčů, kteří se světem hrají vlstní šachovou partii. EU Turkům jenom patí výpalné a fungování OSN?
   Mám se smát? :-)))

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.