Reklama

středa 15. dubna 2020

Spor nad otázkou kdo je za koronavirus zodpovědný, nabírá na síle

Paul Craig Roberts
15. 4. 2020    paulcraigroberts
Jen doufejme, že neokonzervativci ke svým probíhajícím virovým a ekonomickým výhrůžkám nepřipojí též válku s Čínou: foxnews  a dailymail
Základní otázky: První: Je virus biologickou zbraní? Druhá: Kdo je za něj zodpovědný?


Dva zdroje už konstatovaly, že virus je zbraní biologickou. Prvním z těchto zdrojů je Francis Boyle, který sepsal doplňující právní předpisy pro Konvenci o biozbraních, která se v USA stala zákonem tuším v r. 1989. Boyle tvrdí, že americká vláda tento zákon porušuje a že dnes je v USA do výzkumu biozbraní zapojeno 13 000 vědců. V únoru Boyle prohlásil, že rozhodující práci na viru odvedli výzkumníci laboratoře Univerzity Severní Karolíny. Nicméně práce na něm pokračovala i v Austrálii, kde k němu byl přidán vir HIV a kde se práce zúčastnil i jeden vědec z čínského Wu-chanu. Poté vzali uvedení vědci výsledky své práce zpět na svá původní pracoviště – a výsledkem byl COVID-19.

Zdrojem druhým je pak zpráva indického vědeckého časopisu z února t.r. uvádějící, že virus je výtvorem lidským. Časopis byl stažen z oběhu bez vysvětlení.

Ze zpráv tisku je známo, že USA přispěly miliony dolarů wu-chanské laboratoři čtvrté úrovně na výzkum, který měl co do činění s netopýry a s koronavirem. Stejně jako je známo tvrzení čínských oficiálních činitelů i čínského tisku, že virus přenesli do Číny Američané, když se ve Wu-chanu účastnili zde pořádaných vojenských her. Číňané zdůrazńovali, že tím nemyslí, že se tak stalo úmyslně, ale že prostě někdo z amerického týmu mohl být virem infikován, aniž by příznaky nemoci projevoval. Kromě toho se v USA vedla i diskuze, v níž se někteří z amerických zdravotních činitelů zdáli být náchylní myšlence, že virus mohl být v USA aktivní ještě předtím, než ve své masové podobě svět zaplavil.

Víme též, že Trump a nyní též neokonzervativní váleční štváči viní Čínu z toho, že zprávu o vyskytu víru dlouho zamlčovala. Avšak z toho, co o věci vím, soudím, že jde o obvińování falešné a spíš protičínskou propagandu.

K uším se nám donesla i zpráva, že Obamův režim ještě v době své vlády uzavřel americkou vojenskou laboratoř v Texasu, a to z obavy před jakýmsi patogenem.

Jak tohle vše do sebe zapadá či nezapadá, nevím.

Demokraté viní za virus Trumpa a Trump zas za něj viní Čínu. Čímž se demokraté staví do stejné řady s „nepřítelem „ Čínou, protože možnou vinu „komunistické Číny“ převádějí na amerického prezidenta. Vypadá to zkrátka tak, že politika už navždy znemožní pravdě o viru vyplavat na povrch.

Vybral a přeložil Lubomír Man

54 komentářů :

 1. Nejsem znalec,ale musí být v těch laboratořích záznamy o průběhu celého jejich výzkumu a tam bych hledal nějakou stopu.
  Pak přeci ti vědci neumřeli,vyslechnout pod přísahou a nezávislou mezinárodní komisi,také z odborníků
  Jinak se budou obviňovat,ale výsledek žádný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lukáši, jen na okraj. O vinících atentátu na Kennedyho, nic, jen smyšlenky, o jedenáctém září, nic, jen lži... Předpokládáš, že se za oceánem změnili tak, že řeknou pravdu? A to jsem se dotkl jen dvou případů. Co ty ostatní?

   Vymazat
  2. Lukáši, podle teorie Švejka - on mohl přísahat a pak se na to vy... si myslím totéž co 20:38. Z informací
   prozatím zveřejněných, je nesolidní dělat úsudky a lze jen spekulovat. Skoro lituji Trumpa, šlape v tom, jak koza v zelí. Co může svede na druhé, na WHO, na Čínu a už i na guvernéry. Nefandím mu, ale v mé představě byl spíš silový hráč a ne žalující školáček

   Vymazat
 2. Ona ryba smrdí vždy od hlavy.
  Západ to bude házet na ČLR a Čína to bude házet na Západ.
  Pravdu se asi nikdy nedozvíme.

  OdpovědětVymazat
 3. Moravák vysvětluje havloidům, jak se sází brambory:DDD
  https://www.youtube.com/watch?v=o37BRL3Rmns

  Jsem Čech, ale s tímto Moravákem musím souhlasit. Jestli rychle nenakopeme havloidům prdele, úplně se náš stát rozloží!

  https://www.youtube.com/watch?v=TiqMtFRkZ6g

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic moc. Zavání to i demagogií, neb bez příslušných povolení se zboží do obchodu nedostane.

   Vymazat
  2. 10:44 - to není demagogie, to je jednoduché selské myšlení. Vyraž na zahradu, a až na podzim vykopeš 2 metráky brambor tak na to nepotřebuješ žádná "příslušná povolení". A ještě ti zbyde na jaro sadba. Tak se to dělá. To je tzv. návrat ke kořenům.
   Volím SPD, děda Vašek

   Vymazat
 4. Dochází tady k nějaké zvláštní situaci, kdy asi poprvé v tomto století za něco co se stalo nemůže Putin. Skoro to vypadá jako by se na Rusko zapomnělo. Jenomže a Pjakin to neustále zdůrazňuje, plán jak schlamstnout Rusko s jeho zdroji a surovinami, nikam nezmizel a komedie okolo koronaviru může být jenom taková kouřová clona. To jak to bude pokračovat asi v historicky krátké době zjistíme, dobré je že Rusové v čele s Putinem to dobře vědí.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 5. A není teď už jedno odkud virus pochází, zda z Číny, USA a nebo se na jeho výzkumu podílely společně? Čína spolupracuje se světem v mnoha odvětvích, svět tam má své filiálky skoro na všechno, proč nespolupracovat na projektech s viry? Amerika dala prachy, Čína lidi. Takto v kapitalismu funguje kooperace. Prostě normál. M.R.

  OdpovědětVymazat
 6. Havloidi jsou strašný prasata. Jak pracuje Bakalova propaganda? Rozhovor s šéfem maloobchodního řetezce COOP.
  -------------
  Otázka... Pavla Adamcová
  U zvýšené hygieny bych ještě zůstala. Jak vám s rouškami a třeba dezinfekcí pomohla vláda?
  Odpověď...
  To byla bída, museli jsme si spíš pomoci sami.
  --------------
  Takže prosím vás, havloidní svině Adamcová od Bakaly spatlá takto č*racký rozhovor a má čtenáře za úplné debily.
  Adamcová asi sežrala k večeři sušenýho ptáka Pol Pota, že si nevšimla, že tady je už 30 let kapitalismus! Vláda má povinnost shánět nějakému nadnárodnímu řetězci roušky a dezinfekci? V době kdy v celé Evropě nebyla jediná rouška a kdy tyto věci nemocnice urgentně potřebovaly? Havloidi, to jsou úplný prasata a lidský dno!
  https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/rozhovor-brezina/r~4de51d2e78cc11ea95caac1f6b220ee8/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak pokud mi vláda něco nařídí nosit na hubě, pak mi to musí poskytnout.

   Vymazat
  2. Klasické bláboly a plivání ze strany nemyslících Bakalo a liberál-sraček. Totéž blábolil několikrát v TV přitroublý fracek Šmucler ještě tím svým způsobem jako přerostlé děcko.

   Hlavně že celé roky všichni ti podnikatelé a debilové ze sudeťácké ODSS blábolí, jak má být stát malý a každý se má starat sám o sebe a ještě vysloveně pomlouvají Čechy, že chtějí, aby se o ně staral stát. Určitě si pamatujete ty urážky obyvatel přesně v tomto duchu. A najednou ti šmejdi otočili a všichni by chtěli natahovat ruku ke státu, nemluvě o tom, kolik neziskových a jiných parazitů se přisálo na rozpočet.

   Vymazat
  3. To jak souvisí s článkem?

   Vymazat
  4. Škorpione, ale byl to právě ten stát, kterej jim nařídil zavřít jejich podniky, hotely,...
   Kdyby jim stát nezakázal dělat svou práci, nic by po státu nechtěli.

   Vymazat
  5. 20:27 Takže podle Vás se stát neměl vůbec angažovat?

   Vymazat
  6. 20.15 Takže, podle vás, když je přestupkem chodit nahý na veřejnosti - je vás vláda povina ošatit? Netahejte sem laskavě ten komunismus! Tam platilo "každému podle jeho potřeb" ale s atributem "každý podle svých sil a schopností (pracovat pro společnost)"
   Ovšem jistý dress code vláda skutečně přiděluje. Vězeňské a vojenské mundury. Račte si vybrat - nebo si ušijte nějakou škrabošku, popř. se omotejte jako Levantinec kusem ručníku - aby se vás třeba nebály děti.
   20.27 Nařídil jim snad stát prodávat pivo za 160.- Kč a jídlo obdobně naceněné? Jistě si naspořili. A mohou spolu s umělci i s "umělci" dělat něco v krisi užitečného. Stát jim jistě může vyplatit podpory v nezaměstnanosti jako každému, kdo také daní a platí pojištění z minimální mzdy.

   Vymazat
  7. 18:58 tak nějak tomu sice je až na to, že COOP je pořád ještě družstvo s převážně českými podíly. I když trvale chátrající. Na zahraniční obchodní řetězce zřetelně nemá. Řekl bych, bohužel.

   Vymazat
  8. 20:27
   Nevíte, o čem mluvíte, nebo lžete. Kdo tvrdí, že se má každý starat sám o sebe, určitě si ve vlastním zájmu zajišťuje rezervu na špatné časy. To je prostá logika. Podle jejich vlastní logiky je má stát NECHAT ZKRACHOVAT! Protože jsou neschopní a neřídili se svým vlastním názorem!

   Zadruhé mnoho firem, nejenom neziskovek, je přisáto na rozpočet a vydělává na předražených zakázkách, mnohdy prosazených korupcí. Ti samí samozřejmě budou mezi prvními, kdo budou řvát, aby ZNOVU stát zaplatil a zachraňoval je. Tito všichni MAJÍ ZKRACHOVAT. ABY MÍSTO NICH MOHLY VZNIKNOUT NOVÉ firmy, kde aspoň některé z nich spolu normálně soutěžily bez korupce a chovaly se zodpovědně a ve výsledku se ušetřily výdaje státu.

   Podvodníky stát podporovat NEMÁ jen proto, že mají silný lobbing. Bohužel náprava je velmi složitá.

   Vymazat
 7. Když víme o zločinech USA od jejich vzniku, dále i proto, že Čína ohrožuje dominanci USA ve světě a je nepřítelem č.1 nepochybuji o tom, že původcem uměle vytvořeného kontravirusu je za účelem poškození či zničení Číny autorem této biologické zbraně jsou USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. američtí biologové se přece koronavirem pochlubili v časopise Nature již v r. 2015, to už zpátky nevezmou - https://www.nature.com/news/engineered-bat-virus-stirs-debate-over-risky-research-1.18787

   Vymazat
 8. Citát:
  Jak tohle vše do sebe zapadá či nezapadá, nevím.

  No, to asi ví jen pár lidí. Ale náznaků je až moc.
  - patent na něco "podobného" a "angažování se" Billa Gatese a podobných "dobrodinců lidstva" v "pozadí"
  - technické "problémy" v laboratoři pod patronací USA
  - popírání informací o možném předchozím výskytu v dřívější době, které "unikly nedopatřením a nedobrou vůlí"
  - podezření, že koronavirus podobného, či dokonce ten stejný typ tu je minimálně od počátku podzimu 2019, ale je možné, že je "to" tu už od r. 2015
  - nejprve "lhostejná" reakce WHO a pak naráz ihned naprosto nečekaná - pandemie světová
  - přitom podle údajů se nezvedá (minimálně zatím) křivka úmrtí oproti minulým rokům, přičemž úmrtí v Itálii a Španělsku mohou být vyvolána "doplnitelnými" faktory jako znečištěný vzduch. Pouze 1 % úmrtí připadá na osoby, které neměli "kritické" nemoci předtím
  - okamžité obvinění Číny v anglosaském světě, což se nedělo nikdy v minulosti, kdy se "hledal" zdroj vždy po nějaký čas
  - na rozdíl od minulosti okamžité ("tlakem" událostí) drakonické míry svědčí o možném zneužití pro "urychlení" ekonomické krize, i o tom, že je za tím možná "něco", co mohla způsobit "nežádoucí přirozená" mutace
  - testy na COVID19 jsou nepřesné po celém světě (a ne jen u nás, jak oznamovali nedávno, že ty čínské "šmejdy" nefungujou)
  - lidé neumírají na COVID19, ale na oslabení imunity či obranyschopnosti organismu, když mají především vážné a těžké nemoci
  - ukazuje se - aspoň zatím - že země, které nezavedli karanténu, jsou na tom přibližně stejně jako ty, které to zavedly
  - Snowden nedávno prohlásil, že tento stav věcí pozemských, se využije pro zesílení kontroly obyvatelstva
  - jedná se o prostředek zavedení ještě ve větším měřítku bezhotovostní platby, což nejen nás zbaví de facto úspor, protože když vypnou "počítače", přijde o peníze každý! Ale také zamezí "drobným zlodějnám a nešvarům", kromě jiného i dávání spropitného, protože budete muset také - nakonec - vyúčtovat každý pohyb na kontě (zdroj, účel, důvod, i vykázat "případné" spropitné, ze kterého se bude teď platit daň, byť snížená po nějaký čas, atd.) Velcí "hráči" si najdou způsob, ale ten nebude dostupný pro každého.
  Když to sečtu a podtrhnu vyplývá z toho, že se na 96% jedná o "obyčejnou chřipku, byť způsobené jiným kmenem viru. Celý až neuvěřitelný na historické zkušenosti světových dějin humbuk naznačuje, že za prvé nikdo nedokázal z odpovědných osob, při případném úniku, určit, co udělá nežádoucí mutace. Za druhé se prostě a jednoduše může jednak o hru na četníky, kdy zloději sedí doma a dostanou "krásné digitální náramky" a získají "bezpečné virtuální peníze, kdy se tak krásně zadlužuje překračováním limitu...
  Podle všeho se jedná o kombinace politiků, kterých to nelze odhadnout tak jednoduše, jak by se zdálo, ve spojení s kalkulací vyřešit přezrálou hospodářskou a ekonomickou krizi trochu větším koštětem aspoň na dvacet třicet let. Jedná se o politickou hru na zatlačování nepřítele, kdy zřejmě USA se pokoušeli zastavit Čínu, protože vojensky nebo diplomaticky to nejde. Čína totiž při dalším pokračování může ztratit svou Hedvábnou stezku do Evropy, protože tady se může stát, že se bude muset vydávat co nejvíce na "obnovu ekonomiky" (jakým směrem a v jaké podobě nelze ani trochu odhadnout v této chvíli, protože není vše "odepsáno a sečteno".

  Jinak výsledky švýcarské analytické skupiny na https://swprs.org můžete číst i česky:
  https://swprs.org/fakta-o-covid-19/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:05 i vy analytiku. Ono se onemocnění Covid 19 šíři tak, jako ta vaše "obyčejná" chřipka? Ono už jen to, že jde o nové, prakticky nepoznané onemocnění, nestojí za pražádnou prevenci a zkoumání? Zásada předběžné opatrnosti a odpovědnost států, tedy především politiků vůči obyvatelstvu, vůči jeho nejohroženější části, to vám nic neříká? Hlavně, že jste něco napsal, rozumbrado, že?

   Vymazat
  2. Rozhodujícím faktorem nakažlivosti nemoci je schopnost původce, v daném případě onoho viru, přežívat "in vitro".
   Většina virů a bakterií mimo tělo hostitele hyne v řádu minut, maximálně hodin. Ale zde jsme svědky toho, že virus za ideálních podmínek přežívá nejméně dny, možná i týdny, při zachování plné vitality.
   Tohle se s běžnou chřipkou tedy rozhodně srovnávat nedá. Možná s následky ano, ale v nakažlivosti je to něco zcela jiného.

   Vymazat
  3. 20:05 Máte talent na spekulace, když nic tak, by bylo dobře, aby jste si prohlédnul jen statistyku podle států. Pak byste nenapsal, že není rozdílu mezi státy s karanténou a bez ní. Podívejte se jen na Británii a Švédsko! I existence "doplnitelných faktorů" je už normální, každý lékař vám prozradí "tajemství", že neexistují zdraví lidé, jsou jen nedokonale vyšetření. Zrovna tak jsou dobře známy i možné fígle statistiky, možné a hodně pravděpodobné je i zneužití corvira v politice. Přesto všechno je existence viru faktem a když jsme ho jestě dokonale nepoznali, tak karanténa, hygiena, roušky a resoiratory jsou nutné.

   Vymazat
  4. 20:05
   Neplácejte hlouposti, že země s karanténou a bez ní jsou na tom zhruba stejně. Nejsou. Je pravda, že prakticky všechny státy Evropy zaspaly na počátku a nechávaly lidi vesele jezdit na lyžovačky do kritické oblasti, takže žádný to nezastavil včas, aby se vyhnul největším problémům. Nicméně nejsou na tom všechny jako Itálie, Španělsko, "promořující" Británie, Švédsko, kde dodnes nedělají NIC, ap. Jaká "náhodička", že mezi nejhorší patří právě známé zločinecké státy (Británie, USSA, Švédsko).

   Vymazat
  5. Až na to, že virus "chřipky" je v naší zeměpisné šířce odjakživa. Nebo chcete snad tvrdit, že do teď nikdy nikdo chřipku neměl? Že starší občané na ni každý rok neumírali? Chcete do nekonečna lhát sami sobě? Dokonce byla chřipka tak podceňovaná, že v době, kdy hlavy pomazané rozhodli neplatit nemocenskou první tři dny ( jen sami sobě) se chřipka nekontrolovatelně šířila, protože to roznášel skoro každý - proto taky je dnes dost lidí, kteří mají "virus" ačkoliv nemají příznaky - ano, mají již imunitu. A očkovací látka proti chřipce je co? Je to oslabený virus chřipky, aby bylo možno si proti němu vytvořit protilátky. A k tomu období - i to souhlasí - největší výskyt chřipky i nás byl vždycky koncem ledna -přes únor, březen . v dubnu slábne a v květnu mizí. Jinak virus chřipky ničí také mrazy, ale mráz v naší zeměpisné šířce se už nevyskytuje. Aby bylo minus dvacet jako běžně bývalo dřív - zlatý voči. To má taky někde příčinu -ne? Problém je jedině v tom - a JEDINĚ! že generace lidí zvyklá poslouchat i nesmysly, prostě se nechá oblbovat a poslouchá. Roušky, špunty do zadku? Jsou zvyklí na poroučení, svoboda jim nikdy nescházela, byli zvyklí - práce -domů - práce - domů - no a teď jsou doma pořád, dřepí celé dny u PC, zajištěni důchodem. Co jim chybí? Nic. Vůbec nic. Hltají všechnu tu uměle vyvolávanou paniku, a jejich nenávist ke všemu, co má život před sebou, se ventiluje na diskuzích. Jsou rádi že je všude zavřeno, jsou rádi, že nejsou kina ani divadla, diskotéky, festivaly - oni to ke svému životu už nepotřebují. Je to jen výraz ohavného sobectví, a jsem překvapen věkovou skupinou lidí, kteří se ukazují být nejsobečtější. Každý normální člověk už by byl určitě unaven z neustálého žvanění o viru, z ukázek statistik a pořád dokola - ale oni se v tom přímo vyžívají. Myslíte si opravdu, že kdyby nebyla zavedena žádná opatření, vůbec žádná, než že každý, kdo se cítí být nemocen zaleze do postele a nevyleze dřív, než bude zdráv, že by bylo něco jinak? NE! Vůbec NE! Všechno by bylo stejné - teď už chřipka prostě ustupuje. To, co bylo rozpoutáno, se jenom k něčemu využilo, ještě nevíme k čemu, ale časem to bude jasné. Zatím to nikdo nepřizná, ale časem to z politiků a medií vyleze. Až se začnou po volbách navzájem obviňovat, hned budeme vědět, o co šlo. A zase čumět, jako čumíme, když teď lezou na svět ty šílený rozkrádačky a privatizační zvěrstvo.

   Vymazat
  6. Nemám talent na to co vy nazýváte posměšně spekulace, ale to všechno je uvedeno v odkazu, konkrétně ta vaše konkrétní výtka, všechny zprávy byly veřejně přístupné, pravda v několika jazykových oblastech (česky, slovensky, anglicky, německy, rusky, italsky), nic jsem nepřidal. Jenom jsem to v podstatě shrnul a na závěr jsem z toho udělal svoje vývody. Ovšem, také si to přečtěte znova, protože dávám "pochybovačné" formulace u některých údajů a také uvádím, za jakých podmínek co a jak. Nevím, jak vy, ale já považuji každé slovo za důležité a čeština je náročná pro cizince i tím, že přehozením pořadí se může měnit smysl i význam věty jinak ze stejných slov.
   A také virus nezpochybňuji, jen můj závěr je, že - polopatě - se jedná v podstatě o další "běžnou" virovou chřipkovou sezónu. Úmrtnost na chřipku tzv. obyčejnou je totiž mnohem větší, než co se dosud "předvedlo". A to i letos. Je tu ještě jeden fakt, že HIV řetězec - hrubě řečeno - se podle dosavadních vyjádření odborníků nemá vytvářet sám od sebe v jiných podmínkách než u "sebe sama".
   Roušku, nosím venku pořád, na rozdíl od poměrně mnoha lidí co jsem viděl třeba za posledních sedm dní. Protože jsem také uvedl, že jedna možnost je, že se to "nepovedlo" jak mělo a může se to ještě zvrtnout. A pokud máte výhrady, zkuste napsat něco takového vy. Místo zesměšňování. Možná, že vy ani nevěříte, že si s námi ten váš "správný" svět vytírá tak akorát ...

   Vymazat
  7. 20:05 Těrazky nebols majorom ?

   Vymazat
 9. No bez skutočného vírusu by nezastavili čínsku ekonomiku!
  Chrípka predsa nikdy nedokázala zastaviť žiadnu ekonomiku a tobôž tú čínsku!
  Tak že obyčajná chrípka to nie je vážení....
  Číňanov zastavilo až toto tento konkrétny vírus tak že to musí byt skutočné, dokonca zatajovali skutočné počty nakazených bolo ich pár stotisíc a zrejme zhruba okolo 30 tisíc mŕtvych ak nie viac.
  Tak že ten vírus je skutočný žiadna chrípka napáda to plúca ako pľúcny mor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Virus" nic nezastavil. Ani chřipka - to zastavili hlavy pomazané, vládci a politici - lidi, jimž nehrozí vůbec nic. Plat mají pořád stejně vysoký, luxusní sídla jim nikdo nezboří, peněženku nevymete, jsou zvyklí platit kartou, a na zábavy s obyčejným plebsem nechodí - mají svoje luxusní dostaveníčka, a ta ohrožena nejsou. Ostatně ani běžně nakupovat s plebsem nechodí. Co potřebují, si vezmou z velkoskladů, které zavřeny nejsou. Zkrátka - ta nesmyslná opatření dělají lidi, jichž se vůbec nijak nedotknou. To se to potom poroučí a přikazuje.

   Vymazat
 10. Především bych rád upozornil na video které jsem zrovna zkouknul a měl by se na ně podívat každý. "Koronavírus, legislatíva a čas konca - Prof. Dr. Walter Veith." Upozorňuje se zde na dokument vytvořený v Německu v roce 2012!!! Podle všeho se jedná o přesný scénář o 80 ti stranách, toho co se děje nyní okolo koronaviru, včetně plánu jak zotročit lidstvo. Tady už nelze vše odbýt slovy o konspirační teorii. Celý dokument je oficiální "Deutcher Bundestag - 17. Walperiode drucksache 17/12051". Video má délku necelé hodiny a v době kdy většina sedí doma a čeká co bude, je asi dobré vědět co na nás mocní tohoto světa šijou, chcete-li.

  https://www.obrodaslovanov.sk/index.php/kratke-postrehy-od-pana-kysuckeho/94-zlocinecka-podstata-zdravotnictva-v-trznej-ekonomike

  OdpovědětVymazat
 11. Ano, bez nevyvratitelných důkazů to kolem CoViDu_19 budou stále jen spekulace či propaganda cílená na obviňování polit. či ekonom. protivníka. Možná i toto byl pravý cíl té obludné pandemie(??)...
  Pokud se však mezinár. společenství bude chtít pojistit proti dalším a dalším recidivám šíření jiných pandemií, bude muset přepsat bologickou Úmluvu tak, aby nebylo utajovaných biol. laboratoří, natožpak utaj. biologických výzkumů vedených s nepřátelskou motivací. A promyslet jak kontrolní, tak i vynucovací mechanismy, aby byla důsledně dodržována.
  Aby totiž jakékoliv oprávněné (odůvodněné) práce spojené s ochranou obyvatelstva proti přírodním patogenům byly vedeny v kontrolovatelném režimu na stanovených pracovištích, i kdyby jich měly být stovky.
  Náklady na uplatnění kontrolních mechanismů by jistě nepřevýšily daň, kterou svět nyní platí či ještě zaplatí na eliminaci následků pandemie zn.: CoViD_19.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zákon nerozlišuje rozdíl mezi zabitím mladého člověka, nebo starce, kterému zbývají třeba poslední měsíce života. Pokud se tak stane /jedno jakým způsobem), čeká vás trest.
   Dnes jsme svědky situace, kdy se nemluví o původcích virů a bagatelizují jeho následky, neboť podle mnohých umírají především staří a nemocní, kteří tak jako tak brzy zemřeli. A všechno bez stíhání a vymáhání trestu.
   Proč stíhat vrahy důchodců, když jiní vrazi v bílých pláštích unikají pozornosti a za svou "práci" ještě pobírají královské odměny, většinou navíc z našich daní?
   Vždyť je to absurdní.

   Vymazat
  2. Re (05:29):
   Zdá se, že ten prevít CoViD_19 byl vyvinut s obzvláště vybraným vkusem. Aby díky své virulentnosti a dlouhé době latence vyvolával lavinovitý nástup epidemie, a díky své agresivitě kosil slabé a přestárlé. A nadto, jak zde psal jeden slovenský lékař, působil i etno-selektivně ...
   Těmi, kteří z toho "úkazu" profitují, jsou pak především majitelé (či správci) penzijních fondů i ti, kteří měli zájem na tom, cíleně poslat svou zahraniční konkurenci k dluhových kytek.
   Leč, zdá se též, že ten prevít postihl i je, a vrátil se jak ten bumerang. Cosi jako spravedlnost boží ...
   Nevěřím totiž tomu, že by evoluce spontánně poskočila až tak, že by pouhou slepou rekombinací dala lidstvu tak komplexní metlu.

   Vymazat
  3. Horší než sám vir, je reakce na něj v mozku méně chápavých občanů. Už nyní jsme svědky první vlny , kdy jsou exkomunikováni z MHD kašlající byť i s rouškou. Byla by chyba, aby nás strach dohnal až k eugenice. I opak je rizikem, když si někteří začnou hrát na supermany a začnou "hujeřit". I zde by měla média vychovávat, nejen k mytí rukou.

   Vymazat
  4. Vraždy důchodců? Vám snad přeskočilo zhnusenej! Důchodci by vůbec neumírali, nebýt chřipek a jiných nemocí? Nad tím, co předvádějí současní důchodci na diskuzích, jsem zhnusenej zase já. Absolutně netolerantní, sobečtí, nenávistní, závistiví! Přece nikomu není bráněno v tom, aby si zalezl domů nebo se zakopal pod zem, když se hodlá bát, a zabalil si hlavu do šátku.Kdo se opravdu bojí a opravdu věří tomu cirkusu, ať raději vůbec nechodí ven! Do práce nemusejí - nic řešit nemusejí - tak proč se pořád připomínají, a usírají do druhých? Jedni se bojí, jiní ne -a těch, co se nebojí, je mnohem více, takže se zase celá společnost bude muset podřídit diktátu ustrašených důchodců? Jak dlouho vás ještě bude bavit chodit s hadrama na hubě kolem zavřených obchodů? A co kdyby přestala vysílat TV, odpojili by vám internet, a začali vám posílat jenom polovinu důchodu, že to ostatní je třeba na boj proti viru - to znamená vzali by vám to, co zase potřebujete vy, bez čeho nedokážete fungovat. Jak byste se zachovali - taky byste pořád psali, že je to dobře?

   Vymazat
 12. Covid-19 proniká do buněk pomocí vazby na membránový receptor AC2. Tento receptor má u různých etnik odlišnou strukturu. Pravděpodobně to souvisí i se zvýšenou smrtností černochů v Chicagu, kde je černošské populace kolem 30% a mrtvých je z ní 70%. Značné rozdíly jsou i v zastoupení variant genu v Německu a Číně. Může jít o náhodu i o biologickou zbraň nebo také o test na vytvoření etnicky selektivní biologické zbraně.

  OdpovědětVymazat
 13. Ja mam jedno pravidlo, za vsim zlem hledam Cosi Ineho A vzdy to fakt tam najdu. A proto jsem si od pocatku jist, ze to je zase tam odtud. Proc vse zacalo v Cine, Iranu a Italii nejsilneji? Protoze - a tak je videt, ze se to planovalo davno - pres Iralii jde nejvic emigrantu do zap. Evropy. Timhle vsechny tyto zeme se musely starat hlavne o sebe. Rusko ne, o to se mel postarat Obrance 20. Proto se mluvilo tolik o malych atomovkach. Proto melo prijet 20 tisic tamodtud a jen 10 tisic z Evropy. Logicke? Ano, pro tento zamer. Korunovy virus vse zhatil. Jeste ze tak, mohli jsme mit 3.svetovou, ale urcite SS first by se nekonalo.
  Proto jsem pozadal naseho zastupce v EU, aby EU otevrela v OSA jednani, KDO ohrozil civilizaci a zahnal ji do domaciho vezeni, cast do hrobu a ekonomiku do haje. Vzor odplaty by mel byt dle pripadu Skripov. Uz jsem napsal Denikenovi, aby zmobilizuje vsechny mimozemske civilizace, 1879 jich uz prislibilo sankce. Jestli ale tohle zase projde, jako vsechny miliony mrtvych po 2.svetove, pak se vubec nedivim, ze pristi rok ma byt konec sveta. TAHLE CIVILIZACE SI PAK NIC LEPSIHO NEZASLUHUJE. Panu Bohu je urcite z ni moc spatne. Lituji ho, tak dopadl jeho dobry umysl. Mne by to stvalo, jeho urcite take. Zacne nekde jinde znovu, jak ho znam. KSCD.

  OdpovědětVymazat
 14. Tak to bohužel bude pravdu se asi nikdy nedozvíme a kdo je největší hajzl na planetě je všem normálním lidem jasné.

  OdpovědětVymazat
 15. Generalisimus Virus je pacifista a na*ral se na válkychtivé pitomce, kteří ho probudili ze spokojeného spánku ...
  Stejně jako před sto lety, kdy v převleku "španělské" chřipky zastavil a zdecimoval armády států Dohody, připravující se hlavně na Dálném východě Ruska k invazi do Ruska, nyní zastavil státy Nato a Usa v připravované provokaci a invazi -cvičení? na západní hranici Ruska, s decimací agresivních armád už také začal ..
  Generalisimus Virus nemá rád militaristy a agresivní penězoměnce, proto decimuje válkychtivé armády a finanční lichvářskou ekonomiku penězoměnců ..
  Jen pro připomenutí .., současný lichvářský globální banksterský finanční systém má své kořeny a název původem z Itálie, jako tkzv. lombardský finanční systém ..

  OdpovědětVymazat
 16. USA maji laboratore pro vyvoj biologickych zbrani vsude na svete. Na Ukrajine i okolo Ciny a Ruska. Shromazduji jejich geneticky material a hledaji moznost, jak je bez atomovek znicit a paralyzovat, aby se nemohli branit.
  Z nekolika zdroju mam zpravu o uniku viru vyvinuteho v laboratori ve Fort Detrick, Maryland, protoze jim tam rok nefungovala cisticka odpadnich vod. Tam je prvni kmen viru, nakazil spoustu lidi kolem laboratore. Odtud ho zatahla armada do Italie a pak do Ciny. Dukazem muze byt casova posloupnost vyskytu onemocneni i mutaci viru!
  Protoze Cinu se snazi USA oslabit, ma motiv jeho nasazeni nasazeni v Cine na Mezinarodnich armadnich hrach ve Wuhanu (nikdy jste neslyseli v mediich? Divne co?). Cina naopak nemela zajem likvidovat sve obyvatelstvo a oslabit hospodarstvi virovou nakazou.
  Bude to politicka bitva k oslabeni Ciny.
  Zamoreni USA potvrzuje porekadlo 'Kdo s cim zachazi, tim i schazi'.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady je zprava o vzniku a sireni viru:
   https://aeronet.cz/news/cina-ukazala-na-americkou-vojenskou-laborator-usamriid-ve-fort-detrick-v-marylandu-s-nejvyssim-stupnem-biologicke-ochrany-v-usa-na-stupni-bsl-4-jako-na-misto-odkud-unikl-prvni-kmen-coronaviru/

   Vymazat
 17. USA maji laboratore pro vyvoj biologickych zbrani vsude na svete. Na Ukrajine i okolo Ciny a Ruska. Shromazduji jejich geneticky material a hledaji moznost, jak je bez atomovek znicit a paralyzovat, aby se nemohli branit.
  Z nekolika zdroju mam zpravu o uniku viru vyvinuteho v laboratori ve Fort Detrick, Maryland, protoze jim tam rok nefungovala cisticka odpadnich vod. Tam je prvni kmen viru, nakazil spoustu lidi kolem laboratore. Odtud ho zatahla armada do Italie a pak do Ciny. Dukazem muze byt casova posloupnost vyskytu onemocneni i mutaci viru!
  Protoze Cinu se snazi USA oslabit, ma motiv jeho nasazeni nasazeni v Cine na Mezinarodnich armadnich hrach ve Wuhanu (nikdy jste neslyseli v mediich? Divne co?). Cina naopak nemela zajem likvidovat sve obyvatelstvo a oslabit hospodarstvi virovou nakazou.
  Bude to politicka bitva k oslabeni Ciny.
  Zamoreni USA potvrzuje porekadlo 'Kdo s cim zachazi, tim i schazi'.

  OdpovědětVymazat
 18. „Nebylo to rozhodnutí českého lidu, dokonce to ani nebylo rozhodnutí českého nejvyššího vedení, které se jednoznačně vyslovilo proti tomuto vandalismu. Bylo to takové malicherné, podlé, hnusné rozhodnutí lidí, kteří jednají navzdory národním zájmům, historickým národním zájmům vlastního státu,“ řekla Zacharovová v přenosu pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem na televizní stanici Rossija 1.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020041611806955-mluvci-ruskeho-ministerstva-zahranici-odhalila-viniky-odstraneni-pomniku-koneva-v-praze/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vsak i ten jejich zjev neco napovida -holota z piratu zrzavec z Phy 5 a podobna luza by mela jednou byt exemplarne potrestana tak jako se trestali zradci naroda v 1946 .Rychle konstatovani viny a ke zdi ci na provaz . A aby se mnoho techto parasitu nedivilo jak rychle to muze prijit v dnesnim blaznivem a rychlem stoleti

   Vymazat
 19. Odkud je ten COVID-19? USaci ze pry z Ciny. Cinani ze pry z USA, kde se zacal sirit uz pul roku pred Wuhanem.
  Tady je par faktu, ktere cinskou verzi potvrzuji:
  https://aeronet.cz/news/cina-ukazala-na-americkou-vojenskou-laborator-usamriid-ve-fort-detrick-v-marylandu-s-nejvyssim-stupnem-biologicke-ochrany-v-usa-na-stupni-bsl-4-jako-na-misto-odkud-unikl-prvni-kmen-coronaviru/

  OdpovědětVymazat
 20. Odkud je ten COVID-19? USaci ze pry z Ciny. Cinani ze pry z USA, kde se zacal sirit uz pul roku pred Wuhanem.
  Tady je par faktu, ktere cinskou verzi potvrzuji:
  https://aeronet.cz/news/cina-ukazala-na-americkou-vojenskou-laborator-usamriid-ve-fort-detrick-v-marylandu-s-nejvyssim-stupnem-biologicke-ochrany-v-usa-na-stupni-bsl-4-jako-na-misto-odkud-unikl-prvni-kmen-coronaviru/

  OdpovědětVymazat
 21. Kolar, Hrib , Novotny. Hanebny triumvirat americkych pindosu a ceskych zradcu. Vetsina lidi nevi, ze v USA jsou stovky think tanku, kteri vymysleji podrazy na Rusko a jeho provokace. Poskoci USA v triumviratu maji exekutivu v Praze a jsou k realizaci think tanku a jejich podlosti jako vysiti.
  Pomnik Patona v Plzni by se mel dat odstranit, protoze Paton prece zpohlavkoval vojaka ve spitale, ktery nechtel dat bojovat a nadaval mu do zbabelcu! Byl za to Eisehowerem zbaven na cas veleni a v te dobe jeste vic chlastal. Paton proslul tim, ze hnal sve vojaky bez ohledu na ztraty bez opatrneho planovani operaci. Montgomery byl jeho pravy opak, nemeli se radi. Tak toho Patona dejte taky do musea. Ale to nikdo neudela, jenom Rusa, ktery nas osvobodil za velkych ztrat je dovoleno, resp. prikazano klackem neustale mlatit. Jo to je tak, kdyz nekdo ma suroviny a velikou zemi a nechce ji dat pod kuratelu US zidu jako za Jelcina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že pátrat po autorstvi je zbytečné, běžte se zeptat na náš magistrát. Pražan.

   Vymazat
 22. Tipnul bych si, že prezident Trump udělá vše pro rychlou zdravotní a hospodářskou konsolidaci USA a pak v souladu se svou nesluníčkářskou politikou odhalí znatelně sluníčkářský charakter a původ toho viru a možná i jeho původce. Bez války a bez zbytečného napadání Číny. Samozřejmě, že vyhraje listopadové volby a pomůže tím i konsolidaci EU a vztahů USA s Čínou. :)))

  OdpovědětVymazat
 23. neexistuje zdravý človek, len zle vyšetrený - prof. Thomayer -

  OdpovědětVymazat
 24. Pokud je statistika na https://ncov2019.live/ v pořádku (dosud tomu tak zřejmě bylo), je US v haj.lu, protože za posledních 24 hod tam exitovalo na COVID 6000 lidí !!! V samotném State N.Y. (cca 20mil. obyvatel)je souhrnná smrtnost na COVID přes 800 osob na 1mil. (dvojnásobek jinak nejhorší v EU Belgie!!! Trump musí ten prů.er na někoho hodit, jinak nemá na podzim šanci.

  OdpovědětVymazat
 25. Nemusíme nijak moc přemýšlet, vlastně vůbec nemusíme myslet, na myšlení je zde přece diktatura kapitálu a ta bude samozřejmě říkat "já nic, já muzikant". Ale kdo stále naříká, že je SVĚT PŘEDLIDNĚNÝ, KDO VEDE TERORISTIVCKÉ VÁLKY, ABY REDUKOVAL POČET OBAVYTEL, KDE FUNGUJÍ POČETNÉ LABORATOŘE EXPERIMENTUJÍCÍ S BIOLOGICKÝM MATERIÁLEM NA VÁLKY, KTERÝ STÁT MÁ "nejbohatší" HISTORII MASOVÉHO VRAŽDĚNÍ LIDSTVA, VYHLAZOVÁNÍ NÁRODŮ, OTROČENÍ LIDÍ???

  OdpovědětVymazat
 26. Je moc podnětů na přemýšlení, a stále přibývají nové. Pátrání po autorství zůstává nedořešené. Vzpomeňte atentàt na JFK, 11.9., Majdan, novičok, organizovaná migrace a dnes vir. Co nás čeká zítra ? Mimochodem jsou velké námořní manévry USA u Tchajwanu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.