Reklama

úterý 7. dubna 2020

Stejně jako po každé válce skončí liberální paradigma na smetišti dějin

Ľuboš Blaha
7. 4. 2020   Facebookový profil autora

Nechci sypat sůl do ran bratislavské kavárny, ale korona-krize v první řadě liberální globalisty praštila po nose.

ROKY ŘÍKÁ, ŽE GLOBÁLNÍ KAPITALISMUS NEMÁ ALTERNATIVU - UPS!


Moudré ideologické knihy zde již léta píšou o tom, jak národní státy nedávají smysl, jako je naší jedinou šancí globalizace a jak každý, kdo tvrdí opak je nacionalista, komunista, extremista apod.

A prý technologická centra z Bruselu a Washingtonu, liberální, nevládní a volný trh vše vyřeší. Pokud si to nemyslíte, jste ruský nebo čínský agent a měli byste být zavřený. Pamatuj si to?

A potom přijde světová pandemie a tohle je výsledek:


1. NÁVRAT DO NÁRODNÍHO STÁTU

Státy uzavřely hranice a během dvou minut zanechaly jakoukoliv solidaritu a vzájemnou pomoc.
Vrchol projevili Němci, kteří se smáli Italům za myšlenku evropských koronabondů a pomoc z Pekingu proudí do Říma, nikoli do Bruselu nebo do Berlína.
A Washington nás nezajímá. Chce nám ukrást léky a doktory. Vím, musí to být rána pro naši americkou Zuzanku.

2. HRANICE ZAVŘENÁ BRUSEL NEEXISTUJE

V době krize zvítězil pocit - každý sám za sebe, chraňme si své.
Mýtus o kosmopolitismu zmizel s prvním infikovaným pacientem a každý myslí jen na svůj národ a svůj stát. Hranice uzavřena, Brusel neexistuje.
Eurofederalistické nevládní organizace pláčou do polštáře od rána do večera - ani Matovič nepláče tolik jako oni.

3. ČÍNA DÁVÁ LEKCI SOLIDARITY ZÁPADARITY

Jediný, kdo pomáhá, je Čína, která zásobuje celý svět. Evropská unie přišla k financováním trapné propagandy o tom, jak špatná je Čína.
Stejně jim nikdo nevěří, podle nejnovějšího průzkumu drtivá většina lidí na Slovensku oceňuje pomoc Číny (téměř 70 %) a jen něco přes 20 % má pocit, že k nám přichází nějaká pomoc EU.
Smůla, sluníčko. Nemůžeš oblbnout lidi.

4. Američané děkuji za pomoc od ruských sankčních společností - tleskám

Všechny ty nesmysly o zlém Rusku, které by mělo být ekonomicky potrestáno. Byl jimi zesměšňován sám americký prezident Trump za to, že s vděčností přijal lékařskou pomoc od Ruské federace. Šachová podložka pro všechny rusofoby.
A říkám, že tato lékařská pomoc byla vyrobena v těch ruských společnostech, které jsou na seznamu sankcí. Epické.
Co na to říká soudruh Smatana? A co soudruh Klus?


5. SANKCE TEĎ? Masoví vrazi mají také více lidskosti v sobě

Západ je tu celá staletí se svou lidskostí a civilizační nadřazeností, ale nikdo jiný než západní mocnosti by nebyl schopen takovou genocidní surovinu, že i v době coronavirus pokračuje sankce proti Sýrii, Venezuele, KLDR nebo Íránu - sankce jsou ekvivalentem masových vražd a kdo to nevidí, nemá srdce.
Řekl jsem pro syrská média a vždy to budu říkat - sankce v době pandemie jsou zločinem proti lidskosti.


ZPĚT DO NÁRODNÍHO STÁTU

Je hezké, že John Lennon zpíval o světě bez hranic, o tom, jak se všichni budeme milovat, o tom, jak na nás svítí slunce stejně... hej hej, ty písničky jsou fakt skvělý.
Ale pojďme si nalít čisté víno: národ je také jediná instituce, která může vytvářet sounáležitost v lidech, chránit pracující lidi a zaručit jim bezpečí a sociální mír.


TOTO JE KONEC GLOBALISTICKÝCH UTOPIÍ

A jasně - mezinárodní spolupráce je nezbytná. Musíme si navzájem pomáhat.

Ale kapitalistická globalistická utopie o tom, jak je třeba státy a národy zrušit a nahradit některými globalistickými technologickými fóry, světostátem a neoliberálním náboženstvím, které se dva dny po první krizi zhroutily jako dům z karet.
Díky bohu. Protože při jejich nečinnosti bychom byli všichni mrtví.
Svět po Coroně bude jiný než svět před ní. Stejně jako po každé válce skončí liberální paradigma na smetišti dějin.


SVET PO KORONE

Nepotřebujeme individualismus, ale společenskou odpovědnost. Nepotřebujeme volný trh, ale silný stát. Práva nestačí, chce to i povinnosti.
Globalismus nepomůže, ale vlastenectví. Kapitalismus nedává odpovědi, ale socialismus ano.
Přečtěte si mou knihu Antiglobalista - vše, co jsem napsal, je potvrzeno. Ale opakuji - nechce se mi lít sůl do ran sluníčkářům.
(Publikováno na Facebooku. Redakčně upraveno NR)

13 komentářů :

 1. ...smutné je to že túto pandémiu bude chcieť brusel využiť pre seba a začne prekrucovanie faktov napríklad a la II. world vojna.... pandemia ukázala potrebu národných štátov, otázka je či tieto ukážu odhodlanie a schopnosť zbaviť sa dračích spolkov ...

  OdpovědětSmazat
 2. Lidská práva jdou přes mrtvoly! Ostatně jako vždy.

  AMNESTY INTERNATIONAL ZDŮRAZŇUJE PRIORITY LIDSKÝCH PRÁV PRO REAKCE STÁTŮ NA COVID-19. Státy musí zaručit, že reakce na COVID-19 jsou v souladu s jejich mezinárodními a regionálními závazky v oblasti lidských práv.

  https://www.amnesty.cz/news/4780/evropa-amnesty-zduraznuje-priority-lidskych-prav-pro-reakce-statu-na-covid-19

  Organizace řízená ministerstvem zahraničí USA a financovaná CIA a Sorošem vyhlásila poplach. Národní vlády si dovolily nemyslitelné! Vládnout ve svých propůjčených pašalících!

  Více o téhle šílené neziskovce zde:
  https://www.euserver.cz/Articles/627-amnesty-international-je-propaganda-ministerstva-zahranici-usa-a-nejvetsi-prekazka-v-ochrane-lidskych-prav-na-zemi.aspx

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amnesty international patří správně na smetiště dějin.

   Smazat
 3. Slováci koupili od Američanů 45 let staré stíhačky za 41 miliard korun. Stali se tak pro Americké impérium nejdojnějšími kravami východní Evropy.

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020040711767681-novy-ministr-obrany-slovenska-budeme-muset-prehodnotit-splatky-za-americke-stihacky-po-rozpoctu/

  Češi vyhodili do kanálu "pouhých" 15 miliard za americký šrot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vďaka za objektívnu kritiku A18:31! Skvele napísané, na tom niet sa čo hnevať, ale zamyslieť sa nad sebou a nad tými ktorých sme si zvolili, aby nás po tých slobodných demokratických voľbách podojili.

   Smazat
 4. Slovo "utopie" nemá pro mne moc pohrdlivý význam. Někdy je totiž lepší idealistická snaha, než "praktické" uvěznění ve zvycích nižších primátů, za které považuji i tento náš klientelistický, velmi destruktivní a bezvýchodný systém adorující jen zisk. Myšlenka globální vesnice je ale z mozků liberálních kapitalistů a jejich sluhů, tudíž to není utopie, ale spíš pouhá habaďůra. Taky bych si moc neidealizoval dnešní Čínu. Jinak ale s autorem souhlasím. Tento systém je tak falešný a prohnilý, že se může, narozdíl od toho minulého, reálně socialistického, rozpadnout velmi rychle a bohužel již ale nekontrolovaně. Navíc je oproti situaci roku 89 země a její instituce, výrobní a hospodářské daleko zdevastovanější.Otázkou by také zůstaly vlastnické vztahy. Současný režim je tak zkažený, že by se mohl zhroutit do ještě mnohem horšího stavu. Myslím, že je nejvyšší čas na mobilizaci toho nejlepšího, co v sobě naše národy ještě mají. Jinak to může být sešup do regulérního bince, zvlášť pokud síly globalistů, kapitalistů a jiných škodlivých parazitů nesloží zbraně, ale budou se chtít na situaci dále přiživovat. Situace je nyní velmi nestabilní a jde o hodně. Pokud národy a jejich představitelé zůstanou pasivní a poslušné, může to být vyložený krok do skutečné totality, opravdové totality v tom právém smyslu slova. Máloco na tomto světě spadne na zem zadarmo a lepší svět teda vůbec ne. Lepší svět potřebuje lidi, co po něm opravdu touží, sní o něm a jsou ochotní za něj i bojovat.

  OdpovědětSmazat
 5. Luboši Blaho, sorošova neziskovka VIA IURIS, která vyrobila Čaputovou si brousí zuby na generálního prokurátora. Vyhrožují, že budou střežit volbu prokurátora do roztrhání těla a vzápětí škemrají o 2% z daňového přiznání:-)

  https://viaiuris.sk/aktuality/starame-sa-lebo-tu-zijeme-vase-2-proti-nespravodlivosti/

  OdpovědětSmazat
 6. Vir není válka, ten neničí výrobní prostředky(řekl by Marx). Slova, slova, slova(řekl by Hamlet). Nic na tom světě nestane a nezmění...(řekl by Wolker). A já neříkám nic ti citovaní to rekli za mě.

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Blaha to ma ujasnene, ale takovych jako on je na Slovensku malo. Nedelejme si iluze, spousta Cechu i Slovaku veri a papouskuji prolhana media a nehledaji pravdu! Stale si mysli, ze Cinan a Rus jsou zlo a ze Emerican je neco, za cim musime utikat. Na bliti!

  OdpovědětSmazat
 8. To si vazne nekdo dal tu praci s tim to prelozit? Jinak souhlas. Sem zvedavej na novou koalici na Slovensku. SMER jim predal vladu po zavedeni opatreni, ktera covid zastavila. Buhvi jak by si s tim poradili. Na druhou stranu, pokud se nestane zazrak, to tezko budou moct drzet do vynalezu vakciny/leku.

  OdpovědětSmazat
 9. Nechcem vám brať ilúzie. Rád by som sa mýlil, ale Brusel svoje postavenie upevní.

  OdpovědětSmazat
 10. Skvěle pan Bláha tak to je liberalismus je jen šílenství co popírá pravé lidské hodnoty národ stát a rodina.

  OdpovědětSmazat
 11. Komunisté podali návrh na zrušení financování politických neziskovek. A ozval se řev!

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020040811771041-podle-revu-nekterych-politickych-neziskovek-je-zrejme-ze-jsme-trefili-do-cerneho-ondracek-vysvetlil/

  K tomu je třeba poznamenat, že politické neziskovky neparazitují a nedojí stát jenom ve formě přímých státních grantů, ale i odečtem daru i finančního ze základu daně ve výši až 15 %.
  Tohoto mimochodem využívají třeba boháči, kdy si jejich manželky zakládají charitativní organizace a manželé jim tam pumpují peníze, které si odečítají z daní a plebs si myslí, jaká to jsou dobrotiska.
  Takže nestačí jenom zastavit přímé financování!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.