Reklama

pondělí 6. dubna 2020

Svět ruskýma očima 553

Zajoch
5. 4. 2020  Outsidermedia
Jednotlivé ropné společnosti budou odběratelům platit za jejich odběry * Odpověď na koronavirus na americké letadlové lodi * Proč je ruská pomoc pro USA nezbytná
Břidlicovou ropu budou v USA dávat s příplatkem

29. března 2020

Pokles poptávky a cen kvůli pandemii koronaviru a cenové válce na trhu s ropou vrhá břidlicovou těžbu v USA do hluboké krize. Některé společnosti dokonce začaly hlásat, že budou ještě připlácet těm, kteří si od nich ropu vezmou. Zásobníky jsou přeplněné a hrozí nebezpečí zastavení těžby. Na trhu těžby břidlice je v USA situace ještě horší než na burze. Jak uvádí Bloomberg, musejí jednotlivé společnosti platit za to, že si od nich někdo ropu odebere. Obchodní dům Mercuri a Energy Group Ltd. nabízí kupujícím za každý odebraný barel ze zásobníku 19 centů.

Zápornými se ceny stávají v těch regionech, v nichž nejsou odběratelé a v nichž se rychle zaplňují zásobníky a tam také může snadno dojít k zastavení těžby. Obchodníci s ropou oznámili, že rafinerie snižují výrobu kvůli nedostatku zájmu a u společností klesá možnost prodávat surovinu do ropovodů. A tak se bude ropa „prodávat“ přímo ze studní nejen ve státě Wyoming. Společnost Canadian Western Select nyní obchoduje za cenu pod 5 dolarů za barel a Oklahoma Sour pod 7 dolarů za barel.

Podle Royal Bank of Canada stanovili cenu za barel minus 19 centů na druh ropy Wyoming Asphalt Sour, která se používá k výrobě bitumenu a asfaltu. Kvůli velkému množství příměsí, hlavně síry, se špatně zpracovává a je levnější ve srovnání s referenčními druhy Brent a WTI.

Bílý dům bude muset nákup ropy u amerických výrobců odložit, aby je podpořil v období nízkých cen. Kongres odmítl poskytnout ministerstvu energetiky prostředky na zajištění 77 milionů tun suroviny pro strategickou rezervu ropy.

Převzato z Eadaily.com


* * *

Letadlová loď Theodor Roosewelt se mění na morovou loď

Dmitrij Sedov
2. dubna 2020


Ve středověku se morové epidemie řešily tak, že se infikované prostory izolovaly od ostatních míst dotud, dokud epidemie spontánně nevymizela. V zámcích a hradech byly speciální „morové šachty“, kam umisťovali nemocné. Jim spouštěli koše s jídlem a vodou dokud pozorovali známky života. Podobně postupovali u zamořených lodí. Jejich osádky nepouštěli na břeh, dokud nemoc sama od sebe nevymizela.

Podobně to nyní dopadá s letadlovou lodí Theodor Roosewelt hlídkující v Jihočínském moři.

Začátkem března vplula do jednoho vietnamského přístavu, kde bylo v tuto chvíli zaznamenáno 16 případů COVID-19. Námořníci z lodi dostali povolení vstoupit do města a za několik dní mezi nimi byli první tři s podezřením na infekci.

Kapitán lodi ve shodě s velením pozastavil hlídkování a loď nasměroval do hlavní základny v tomto regionu Apra na ostrově Guam. Koncem března doplula loď na základnu a to mělo ve čtyřtisícové posádce 100 lidí příznaky nemoci. Ohodnotili to jako možné zvýšené nebezpečí pro sloužící na pevnině. Posádce letadlové lodi zakázali opustit loď a zdravotníci dokázali přemístit do vojenské nemocnice jen 25 nemocných námořníků, protože nemocnice není uzpůsobena pro boj s epidemií.

Na loď byli vysláni zdravotníci, ale jejich počet, vybavení a kvalifikace nemohly na zvládnutí epidemie stačit. Ke špatné situaci přispívá ještě stěsnání lidí v kabinách, pracovních provozech a v centrech řízení lodi. Izolace nemocných je vyloučena. Kapitán lodi napsal zoufalý dopis na velitelství, v němž uvedl, jak to vypadá se šířící se epidemií, a obvinil jej z neschopnosti mu pomoci. Žádal, aby byli všichni námořníci puštěni na břeh a patřičně léčeni. Napsal: „Námořníci nesmějí umírat. Jestli nebudeme něco dělat hned, námořníky nezachráníme. Jsou naše největší hodnota.“

Velitel Tichooceánského námořnictva admirál Aquilino kapitána podpořil, ale uvedl, že „loď nesmí opustit režim“. Členové posádky budou na rotačním základě přepravováni na břeh k otestování a potom se vrátí na loď. Ta tak bude stále připravena pro bojové akce. Admirál řekl, že ani jeden námořník nebude hospitalizován, ale podrobnosti neuvedl.

Podle tajemníka ministerstva obrany pro námořnictvo Modleyho má loď pokračovat v plavbě. Řekl k tomu: „Je to příklad naší schopnosti mít lodě v pohotovosti na moři, dokonce i když jsou u nich zjištěny případy nákazy virem.“ Za týden už mluvil jinak: „Usilujeme o přesunutí námořníků na zem, jenže na Guamu není tolik místa, abychom umístili všechny. Musíme jednat s místní správou, abychom dostali místa v hotelech a mohli budovat stanové nemocnice.“

Ostrov Guam má velikost 50 x 10 km a 180 tisíc lidí. Je rozvinutý turisticky, ale nemá velké nemocnice. Vojáci musí řešit problém s umístěním stanových městeček bez podpory místních lidí. Ostrov je v moři osamělý a k zajištění městeček bude potřeba čas a ten, s přihlédnutím k podmínkám boje se šířením koronaviru, není.

Pentagon dosud nemá připravený plán akcí k záchraně posádky letadlové lodě. Ministr obrany Esper nevidí potřebu evakuovat celou posádku: „Neměl jsem možnost seznámit se s dopisem kapitána, ale on si myslí, že čas celkové evakuace z lodi ještě nenastal. Na loď posíláme hodně lékařské pomoci, další zdravotnický personál i ostatní potřebné věci. Cílem je zastavit virus, hlavní je, že ani jeden z námořníků není ve vážném stadiu nemoci. Navíc nemůže být loď posádkou zcela opuštěna. Někdo musí zajišťovat její základní funkci.“

Takže ministr obrany zvolil variantu bojovat proti viru přímo na lodi. Odvážně vzdoruje nemoci, aniž by vyšel ze své kanceláře. Theodora Roosevelta zavřel na rejdě základny Apra. To je odpověď na koronavirus.

Převzato z Fondsk.ru


* * *

Ruská pomoc USA – nikoliv propaganda, ale nutnost

Ljubov Stěpušova
3. dubna 2020


USA se staly epicentrem pandemie nového koronaviru. Dokáží udržet nemoc pod kontrolou? Odbornice Alexandra Borisova má zato, že v tomto případě je možno hodnotit ruskou pomoc jako nutnou.

USA se staly centrem pandemie

Dne 24. března uvedla Světová zdravotnická organizace, že se USA mohou rychle stát epicentrem globální pandemie. Podle údajů WTO z 2. dubna bylo nejvíce nakažených v USA, a to 163 199. Za předešlý den tam zemřelo 1 200 osob. (Poznámka: 4. dubna je uváděno v USA 250 tisíc pozitivně otestovaných)

Americká vojenská loď s tisíci lůžek připlula do New Yorku, aby poskytl pomoc nemocnicím nejvíce postiženého města v zemi, avšak lékaři upozorňují, že jim docházejí léky a soupravy pro testování. Prezident Trump je kritizovaný za zlehčování nebezpečí. Řekl, že epidemie bude v zemi vrcholit v průběhu dvou týdnů a že bude úspěch, pokud zemře jen asi 200 tisíc osob, a ne dva miliony. Pandemie se stala vážným politickým problémem po celém světě, USA nevyjímaje, a přitom tam v listopadu budou prezidentské volby.


USA přešly na „autoritativnější formu řízení

Vědecká pracovnice Centra severoamerických studií Ruské akademie věd Alexandra Borisovová uvedla, že USA pomůže vyrovnat se se situací přechod od „obvyklé ultraliberální formy vlády“ k „autoritativnější“, jako to například bylo po 11. září 2001 a po finanční krizi v roce 2008. Řekla: „I dnes za podmínek epidemie mají lidé sklony sdružit se kolem prezidenta a schvalovat vůči sobě autoritativnější jednání (karanténa).“


Zasáhnout do hry může postoj vlád států

Borisovová uvažuje: „Vlády některých států se nechtějí podvolit při zavádění karantény federálnímu centru a mezi federální vládou a regionálními vládami dochází k vážnému střetu.“ To by mohlo vadit při zdolávání epidemie, ale státy se hodně spoléhají na finanční i materiální podporu centra a administrativě Trumpa se musejí podřídit. Trump se obrátil ke státům s tím, aby všude zavedli karanténu. Dost silný nátlak byl vyvíjen na guvernéra Floridy, ale i dalším guvernérům, kteří karanténu nezavedli.


Ruská pomoc je pro USA nezbytná

Podle Borisovové je nedostatek léků, zařízení a testů v USA způsoben tím, že mají složitý byrokratický systém přídělů z federálního centra. Řekla: „Kdo objedná masky, už mu nepřijdou injekční stříkačky. Je nutno je objednat znovu. Proto první, který se přižene, dostane materiální pomoc. Jestliže bude situace kulminovat za dva týdny, nemůže už dojít k výrobě a je potřeba se spolehnout na stávající zásoby.“

Právě z těchto důvodů lze považovat naši letadlem poslanou materiální pomoc za nezbytnou.

Převzato z Pravda.ru

19 komentářů :

 1. USA se odvděčí za pomoc vojenskými manévry (spolu se svými nohsledy) na hranicích Ruské federace.

  OdpovědětVymazat
 2. No jo opět „národní zájmy" kašlem na pandemii ukazovat „sílu" u Číny se musí. Rusko pomáhá hodně zemím dokonce i usa.

  OdpovědětVymazat
 3. Pan Rambousek se s kapitalisty nepáral:

  Nezaměstnanost vyletí vzhůru, lidé půjdou žebrotou a státní rozpočty půjdou do značných deficitů. Hrozí porušení sociálního smíru??

  http://svobodnenoviny.eu/nezamestnanost-vyleti-vzhuru-lide-pujdou-zebrotou-a-statni-rozpocty-pujdou-do-znacnych-deficitu-hrozi-poruseni-socialniho-smiru/

  OdpovědětVymazat
 4. https://www.pokec24.cz/nezarazene/tak-uz-to-zacalo-fed-pujci-usa-rovne-2-biliony-dolaru-na-oziveni-americke-ekonomiky-kvuli-virove-krizi/

  Krizové řízení v Německu jako vzor pro celou Evropu! Německý průmysl dostane nasypáno z veřejných peněz 750 miliard EUR.

  Dnešní pravidla WTO (Světová obchodní organizace) zakazují subvencování ekonomik jako nedovolený model subsidiarity, totéž zakazují evropské směrnice na zákaz subsidiarity, tedy vynakládání veřejných rozpočtů na pomoc a podporu soukromých podniků, projektů, továren a fyzických osob. Nebylo prostě možné začít pumpovat veřejné peníze naproti deficitům do soukromých podniků a firem. Bylo potřeba vytvořit krizi, výjimečný stav, nouzový stav, stav ohrožení, který umožní subsidiaritu, tedy sypání veřejných peněz do soukromých firem, zamaskovat to za kompenzace poskytované v důsledku nějaké katastrofy. A tou katastrofou je epidemie viru.

  A stejně jako v Evropě, jako v Německu, jako v Česku a stejně jako v dalších zemích, tak stejně tak i v USA je všude zdůrazňováno, že toto pumpování veřejných peněz do soukromých subjektů je pouze kompenzací kvůli “virové krizi”. Doslova i blbému, který propadal z počtů ve škole, musí být jasné, že tyto mamutí deficity a pumpy veřejných peněz do soukromých firem, fabrik, továren a soukromých osob nemají nic společného s kompenzacemi, ale jedná se o masivní program subvencování celého globálního trhu s cílem zabránit celosvětové krizi a globální recesi, ke které se schylovalo již od druhé poloviny loňského roku.

  OdpovědětVymazat
 5. Právě jsem se dočetl, že nás pan Primula chce najednou spolu s ministrem zdravotnictví pomalu promořovat. Náhle otočka o 180°. Takže vše co se dosud udělalo a těch 72 mrtvých bylo zbytečné. Takže experiment porazit toho neřáda skončil a začně experiment ala Británie, Španělsko, Itálie, USA, Belgie, Holandsko, Švédsko a další pomoz si sám. Kdo to organizuje? Kdo dal pokyn a souhlas k tichému vraždění obyvatelstva? Kdo vysvětlí těm rodinám v nichž ta "chřipička" někoho zabije a dalším poškodí zdraví, že to bylo vlastně fajn a pro jejich dobro? Myslím, že až začneme počítat mrtvé na tísíce jako v Itálii, že to už nepůjde zvrátit, ale co půjde uřčitě je konečně vyházet z oken a do řeky všechnu tu politickou (fašistickou) pakáž co to tady 30 let řídí. Už se těším, jak vysvětlí tomu viru, že elity si nemá všímat, že má promořovat jen lid. Nebo už má elita připravené nové obyvatelstvo té správné barvy a vyznání? Jenže ti na Vás makat a živit Vás nebudou. No uvidíme až budou mrtvých tisíce a možná i milióny v rámci toho úžasného promořování. Jen tak náhodou jak účinné je promoření na chřipku. Naposledy v letech 1918 až 1920 při podobném experimentu v Evropě odmořila 20 miliónů lidí a nějak na chřipičky trvale imunita nefunguje. Copak bude za další chuťovky na promoření obyvatelstva, mor, zmutovaná ebola, nilská horečka, cholera, pravé neštovice, lepra proti čemu už nemáme žádnou imunitu nebo raději nějaká další vylepšená chuťovka?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prymula = český Mengele.
   Máme zřejmě málo zemřelých a dostal proto za uši, že nechtěl nechat lidi nakazit. Kdyby to udělal každý stát, tak jak by pak mohl chudák virus existovat.

   Vymazat
  2. Když už ten vir u Fort Detrick spatřil světlo světa, nedalo se mu nijak v jeho pouti zabránit. I kdyby těch cca 15 tisíc lyžařů a další tisíce jinak zaměřených se po návratu disciplinovaně zavřelo doma (což, jak nám u poloviny z nich jejich mobily a platební karty prozradily, neudělali), stejně by se časem nákaza rozlezla. Poslední slabou nadějí na zmírnění pandemie by mohla být mutace viru k nějaké méně agresivní formě, či snad zeslábnutí jeho šíření vlivem teplot léta? Snad alespoň pro naše potomky se vědcům co nejdříve podaří najít lék, či vakcínu pro boj s ním. Ale řada z nás s ním musí jít do souboje. Já jsem připraven. Q. roč.44

   Vymazat
 6. S letadlovou lodí bude sranda- kvůli atomové elektrárně a bombám ji nejde evakuovat a tak nově doplněná posádka se taky nakazí. Nakonec bude třeba nashromáždit dost rekonvalescentů, pokud jim ovšem delší čas vydrží imunita.

  OdpovědětVymazat
 7. Posledni bude kulkova viroza,1 kulka do jedne hlavy,
  Konec vsech pandemii

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní 6. dubna 2020 13:16
  Nakonec nezbývá nic jiného, než se - pokud Babiš tady podlehne - sami na sebe. Už jsem myslím, něco podobného psal někde, ale vrátíme se tedy nuceně k moudrostem našich předků, abychom si posílili "zadarmo" imunitu a zdraví. Budeme především muset obnovit zahrádky s léčivými rostlinkami, sbírat části rostlin rostoucích divoce, pokud ještě jsou a znovu se je naučit používat. Citron asi stačit nebude.
  Je to také něco jako trest "boží" za to, že jsme se tak odervali od skutečné podstaty okolního života, že jsme zlenivěli a že věříme lhářům a podvodníkům, a to i proto protože se jako celek nechceme vzdát ani minuty na sebevzdělávání. Stěžujeme si např. na velké nezvyklé horko, ale podívejte se kolem sebe pořádně a uvidíte s velikou pravděpodobností kolem sebe velké plochy, která jsou bez stromů, často i vykácených, nová parkoviště, ničení půdy. Já mám třeba podle sousedů sice "jako" zarostlou zahrádku, ale když je vedro, tak již několik metrů před vstupem na ni je cítit velký rozdíl teploty. Stromy kryjí zem před největším horkem svým stínem. Sousedi mají místo toho "vzorovou" zahrádku s trávníkem, garážemi a bazény. Jenže já se doma ani v největším horku nijak zvlášť nepotím. A to je jenom taková "maličkost".
  Ona ta Greta sice křičí špatným způsobem a chová se jako fracek, který by zasloužil pětadvacet na holou, ale křičí správným směrem. Jen ta řešení jsou prostě idiotská. Žádná zelená energie nás nezachrání, není to zatím v podstatě technicky možné bez obrovských škod jinde, nás může zachránit jen pochopení podstaty přírody a zastavení - a to doslova a do písmene - hrubého vměšování se do jejích zákonů. Oni - vědci i politici za posledních třicet let v anglosaském světě - prohlašovali přece nejednou, že porazíme přírodu!
  ALE JAK CHCETE PORAZIT TO, ČEHO JSTE NEODDĚLITELNOU SOUČÁSTÍ?
  Když porazíme přírodu, prostě vyhyneme, zničíme sami sebe a bude to jen otázkou času. Velmi krátkého. Právě tato virová krize mohla přijít proto že jsme - podle mne - 99 procent jen proto, že jsme ve své domýšlivosti "statečně poráželi" chřipku za každou cenu ... Pokud vědci, ti skuteční, nepochopí, jak se můžeme bránit nemocem, aniž bychom na sebe "zavolali" přírodní "zálohu", měli bychom být velice opatrní. A všechny ty velké nadnárodní farmaceutické firmy by měli buď zaniknout a nebo přejít čistě a na trvalo pod státní a veřejnou kontrolu.
  Měli bychom se také vrátit k tomu, že přírodní produkty - léčivé čaje, plody, a vše čistě přírodní bude MUSET mít správný popis na co MŮŽE pomoci a jak. Jak si jistě vzpomenete, EU to přece celkem nedávno před pár lety zakázala.
  Že by se Země na "protest" začala bránit naší celkové "zhovadilosti"? Padni komu padni?

  OdpovědětVymazat
 9. V tuto chvíli je virus u nás víceméně pod kontrolou, díky karanténě, rouškám a dohledem nad jejich nošení. Populaci lze rozdělit na několik skupin:
  A) ti, kteří byli na přítomnost viru testováni, tj.cca 70 tisíc z 10 milionů. Ti z nich (cca 4,5 tis.), kteří potřebují různou formu zdravotní péče, ji ve zdravotnictví dostávají a nemocnice zatím nejsou v nedostatku svých kapacit.
  B) ti, kteří nejsou v karanténě a zatím testováni nebyli, protože nemají příznaky a jsou v první bojové linii. Dále vykonávají svou práci tam, kde jsou nezbytně potřeba – zdravotníci, hasiči, policie, potraviny výroba + prodej, další provozy nutné k tomu, aby nevypadlo zásobování lidí, lékárny apod. Pokud tito lidé byli testováni pozitivně, jsou ve skupině A, a v lepším případě byli nahrazeni zdravými. Počet těchto lidí neznám.
  Skupina C) školáci a pracující - jsou nyní v karanténě a nic jim nechybí, pokud ano, už se asi přelili do skupiny A), tj. testovaní. Ale obrovský počet lidí v této skupině je černá skříňka: buď jsou virem nedotčeni, nebo prošli bezpříznakovou infekcí, nebo jsou v inkubační době zatím bez příznaků. Proto myšlenka testovat tuto skupinu lidí, aby se černá skříňka aspoň trošku pootevřela, je rozumná. Jde o část populace, řádově miliony, které by se měly s infekcí vyrovnat bez ohrožení života a následně byly imunní.
  Skupina D) staří, příp. s dalším zdravotním zatížením. Pokud by se u nás od začátku nezavedla striktní protiepidemická pravidla, byla by hlavně tato skupina tam, kde např. nešťastní Italové, Španělé, Amíci.
  Pokud dobře rozumím úmyslu prof. Prymuly, záměr otestovat cca 17 000 lidí ve třech geografických souborech na přítomnost protilátek proti koronaV, by v černé skříňce skupiny C) pomohl odhadnout kolik lidí je zatím bez viru, kolik už infekcí bez příznaků prošlo a pozitivních s příznaky. Za podmínku nutnou k tomu, aby měl tento test smysl, ale považuji, učinit další rozhodnutí, až budou výsledky tohoto testu známé, ne dříve. To dovolí další racionální epidemiologický postup a bude to fér pro všechny zúčastněné, jako dosud všechny kroky, které prof. Prymula navrhl. A navíc by výsledky byly užitečné pro další země virem zasažené. A.Š.

  OdpovědětVymazat
 10. Bajka? Nebo skutečnost?

  Kdysi v Indii do jedné vesnice přijel muž a oznámil vesničanům, že vykupuje opice a za každou dá 3 dolary.

  Vesničané věděli, že v okolí je mnoho opic, a tak přestali hospodařit na své půdě a všichni šli chytat opice.

  Muž opravdu koupil stovky opic za dohodnutou cenu. Ale počet opic v přírodě se brutálně snížil. Tím vesničané polevili v úsilí a vrátili se k farmaření.

  Nato muž oznámil, že bude kupovat opice po 7 dolarech.

  Toto znovu vyburcovalo vesničany a opět začali chytat opice. Ale počty opic se zase snížily a lidé se vrátili na svoje farmy.

  Muž zvýšil nabídku na 10 dolarů, ale již bylo velmi těžké chytit nějakou opici.

  Muž tedy oznámil, že bude kupovat opice za 50 dolarů za kus, a protože musí na čas odjet do města, bude ho zastupovat jeho asistent, který bude jeho jménem opice vykupovat.

  Jakmile muž odjel, asistent svolal vesničany a řekl: "Podívejte se, v těchto klecích je 5000 opic, které můj šéf už od vás koupil. Každá tahle opice má teď cenu 50 dolarů. Já vám je prodám za 30 dolarů, a až se šéf vrátí z města, vy mu je můžete prodat po 50 dolarech." Vesničané dali dohromady všechny úspory a opice koupili zpět.

  Od té doby už nikdy neviděli šéfa ani jeho asistenta.

  Pouze opic bylo všude okolo jako na začátku - a peníze zmizely. Pokud jste trik pochopili - vítejte na Wall Streetu a v MMF!

  A nyní už víte, proč nám zlikvidovali naše ZPS závody přesného strojírenství, závody Českomoravská-Kolben-Daněk, Šmeralovy závody, Teslu - elektrotechniku, TRIOLA, výrobu košil, výrobu koberců, OP Prostějov - oblečení, hutě a slévárny, cukrovary a v zemědělství chovy skotu, prasat, drůbeže a proč se všude seje řepka? Mizí ovocné sady, zelenina, brambory, mlékárenské závody…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:43 jo,jo o prodej opic šlo v Česku od roku 1989 v prvé řadě.A domorodci těď na to koukají jak péro z gauče.A jsou tací přiblblíci kteří to tady obhajují a bijí se v prsa jak je to úžasné.

   Vymazat
  2. Zpráva ze soboty večer - 28. března 2020.
   "Firma Rosněfť oznámila ukončení své činnosti ve Venezuele a prodala veškerý majetek v zemi.Kupcem všech aktiv ve Venezuele je vláda Ruské federace."

   Od nynějška Rusko může a musí chránit svůj státní majetek ve Venezuele, a v důsledku toho se mohou objevit ty nejneočekávanější varianty. V každém případě již bylo naznačeno, že útok na Venezuelu se automaticky stane útokem na Rusko.

   Vymazat
  3. 20:57, takže stát zase vykryje penězi daňových poplatníků a krví vojáků možné ztráty polosoukromých korporátů? Kdyby alespoň patřily ruským boháčům, ale 49% akcii Rosněfť vlastní kdoví kdo že světové elity. Ještě jsem neslyšel, že by USA vyplácela tyhle zmrdy že státních prostředků. Maximálně se snaží tlačit na ceny ropy, ale to je asi tak všechno.

   Vymazat
 11. Včera běžela na liště Fake Czech News (ČT24) "informace" o tom, že kapitán lodi dostal vyhazov. Ani slova o tom, jak se ta loď jmenovala (Theodore Roosewelt by se na lištu určitě vešel). Takto vítězí pravda a láska nad lží a nenávistí v ČT :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Když dnes tak opozice "bojuje" za zájmy starší spoluobčanů, tak ať mi někdo vysvětlí, proč pokaždé kritizovali Babiše za zvýšení důchodů? Proč se na ně nemyslelo dříve více? Je to bohužel jen momentální přetvářka opozice. Kdyby se právě oni, když byli u moci starali, mohlo by být i lépe. Starší lidé potřebují nejen zvýšenou péči, ale také aby se o ně co nejvíce starali v rodinách. Aby měli aspoň nějakou možnost být "užiteční", třeba jen tím, že vnukům budou vyprávět pohádky.
  Myslím si, že izolace je přímo proti smyslu potřebného. Samozřejmě za zvýšených opatření a péče by i někteří mohli "navíc" teď vyhrát svůj boj o čas. Ale asi už je na všechno pozdě. Jestliže se , ale po návratu do normálu nic nezmění, byl ta je to jednoznačně jen humbuk. A "naší" armádě - teda velení - bych zkrátil letošní platy na třetinu. Bez milosti. Však určitě víte za co.

  OdpovědětVymazat
 13. Nejnebezpečnějším virem na Zemi je západní demokracie, ničí země a národy. GENOCIDA.

  https://ulozto.cz/file/Hvzwp63f8yYy/islandska-pokojna-revoluce-vzor-pro-vsechny-svobodne-lidi-sveta-rar

  OdpovědětVymazat
 14. Promořování korunavirusem - hnusem!

  Bohužel koronavirus je laboratorní monstrum, které má vmanipulované genetické sekvence HIV a tím získal vlastnost napadat libovolné živočišné tkáně a likvidovat v jejich buňkách leukocity a tím i přirozenou imunitu.
  Proto dochází opakovaně u vyléčených k infekci a nemoci, takže jednou promořen, NAVŽDY PROMOŘEN!!!! Teda ne navždy, ale do rychlé devastace těla a následné bolestivé smrti. Prymula je pod vlivem šoroška a neokonů. Koronavir je nástrojem depopulace gojů, zejména Slovanů. Přeji úspěšné promořování a jdu zvracet koronavir do hajzlu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.