Reklama

sobota 18. dubna 2020

Trump vyměnil životy tisíců Američanů za zájmy finančních magnátů USA


Maxim But
18. 4. 2020     rueconomics
Sdělení Trumpa, že přistupuje ke zrušení zdravotnických omezení v USA, ukazuje: prezident zbabral boj s epidemií a doufá, že zmizí sama od sebe. To FBA Ekonomika dnes sdělil vedoucí Centra ekonomických studií Ústavu globalizace a sociálních hnutí Vasilij Koltašov. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že přistupuje k postupnému zrušení zdravotnických omezení, zavedených kvůli koronaviru. Podle jeho vyjádření plán zahrnuje tři fáze na cestě k obnovení ekonomického života a guvernéři států budou moci sami rozhodovat, kdy rušit omezení. "Na základě posledních údajů tým expertů nyní souhlasí s tím, že můžeme zahájit další frontu v naší válce, řekl. Znovu otevíráme naši zemi, a je třeba to udělat - Amerika se chce otevřít, Američané chtějí otevření".

Trump zdůraznil, že zastavení práce podniků na všenárodní úrovni není stabilním a dlouhodobým řešením. "Abychom zachovali zdraví našich občanů, musíme rovněž zachovat zdraví a fungování naší ekonomiky. Aby bylo možné dodávat potraviny a medicínské nástroje, potřebujeme pracující ekonomiku. A chceme, aby znovu zafungovala velmi a velmi brzy", anoncoval politik.

"Chování Trumpa ukazuje, že se zmítá v panice, poznamenává ekonom. Odvolávat karanténní opatření na pozadí toho, že během uplynulého dne ve Státech zemřelo bezmála 4,6 tisíce lidí, je zjevná hloupost. Všechno ukazuje na to, že prezident zbabral boj s koronavirem, přivedl situaci do neovladatelného stavu a nyní také zjišťuje, že ekonomika se prudce hroutí. A všechno, co za této situace dělá je, že prohlašuje, že situace se normalizuje.

Ve skutečnosti je všechno přesně naopak. Na Trumpa vyvíjejí obrovský tlak finanční matadoři i vedení velkých korporací, jež mají denně obrovské ztráty. Nemocnice se v období pandemie koronaviru zavírají a prohlašují, že jsou v soukromém vlastnictví a že jim to nikdo nezakáže. Banky si mnou ruce – je možné masově zabavovat zástavní bydlení u těch, kteří mají hypotéky a kteří nejsou schopni je splácet, aby potom nemovitost prodaly dál".

Obyvatelstvo USA bude nadále masově umírat
Trump také oznámil, že federální vláda guvernérům států doporučila, aby postupně rušili zdravotnická omezení. "Moje administrativa zveřejnila nová federální doporučení, která umožní guvernérům učinit postupné a promyšlené akce. Neotevíráme všechno najednou. Budeme postupovat po jednom opatrném kroku. Některé státy se budou moci otevřít dříve", zdůraznila hlava washingtonské administrativy.

"Zdraví Američané se nyní budou moci vrátit do práce podle toho, jak to budou umožňovat okolnosti", dodal prezident USA. Přitom zdůraznil, že i v době procesu odvolání zdravotnických omezení úřady nabádají občany, aby se nadále řídili bezpečnostními opatřeními, konkrétně, aby dodržovali normy sociální vzdáleností a zůstávali doma v případě, že se budou cítit špatně.

"Na pozadí humanitární a ekonomické katastrofy se prezident USA tváří, že svým rozhodnutím něco ovlivňuje. Ve skutečnosti tomu tak není – Trump svým příchodem k moci vytvořil krizi moci v USA, která dosud nikam nezmizela. Americký prezident de facto ukázal, že není schopen nic řídit. A první za mnohá desetiletí všenárodní výzva ukázala, že USA nejsou schopny čelit dokonce ani epidemii viru z řady chřipkových.

Ale pokud se má oznámit zrušení infekce, ta přece nikam nezmizí. Lidé budou nadále umírat a obyvatelstvo přicházet na mizinu. Státy pravděpodobně čeká vlna sebevražd – lidé nejsou schopni zaplatit dluhy bankám, dlužníci v USA často účtují se životem. Protože jedinou alternativou tomuto je zvýšení armády bezdomovců ve frontě na sociální zapraženou polívku. Pokles ekonomiky USA se letos předpovídá minimálně o 30%, a armáda nezaměstnaných je už bezprecedentní", zdůrazňuje Koltašov.

Pandemie v USA je na samém vrcholu
Podle informace Univerzity Johna Hopkinse, která provádí výpočty na základě údajů federálních a místních úřadů, je v USA zafixováno více než 667 tisíc případů nakažení koronavirem. Zemřelo více než 32 tisíc lidí. Vzplanutí onemocnění, vyvolávaného novým koronavirem, bylo zaznamenáno na konci roku 2019 v centrální Číně a rozšířilo se do většiny zemí světa. Za 24 hodin 15.-16. dubna bylo v USA zaregistrováno 31,4 tisíce nových případů onemocnění. Index úmrtnosti za 24 hodin byl dvakrát vyšší, než je tomu obvykle.

Trump přitom vyjádřil přesvědčení o tom, že nynější doporučení umožní úřadům USA zvládnout i další možné vzplanutí koronaviru na podzim. "Pokud se virus vrátí na podzim, k čemuž může podle názoru některých vědců dojít, pak tato doporučení zaručují, že naše země funguje, že budeme s to rychle znovu uhasit nové vzplanutí onemocnění", řekl.

"Panika Trumpa je uspokojována pouze jedinou nadějí: nyní se pokusí spustit zbytky ekonomiky a problém s pandemií zmizí samo sebou. I když v daném případě potřebuje znárodnit medicínu a budovat zásadně nový systém zdravotnictví v zemi – jak je známo, bez zdravotního pojištění žijí miliony Američanů, což znamená, že jsou zbaveny dokonce základní pomoci lékařů. Ale mafie pojišťovacích společností, jež vydělává biliony na nynějším systému, reformy nepřipustí.

Všechny kroky Trumpa ukazují na to, že USA se budou v nejbližších měsících nadále nořit do krize a znovu spustí "tiskařský lis", aby se z ní alespoň nějak finančně vyhrabaly. Životy lidí jsou vyměněny za zájmy magnátů. Ale takové akce povedou pouze k novým problémům, včetně řadových Američanů, kteří budou nadále rychle chudnout. A hry Bílého domu na "velkou politiku" budou pouze odvádět Američany od hluboké vnitřní krize", končí Vasilij Koltašov.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

74 komentářů :

 1. Jestliže finanční matadoři i vedení velkých korporací ztrácí obrovské prostředky každý den, kam se teda vždy podějí všechny ty gigantické příjmy, zisky, dividendy? To je pak - ty příjmy - "spalují" v pecích?
  A já, naivka, jsem si myslel, že tihle jsou za "vodou", za kterou jsou, to tou velkou, ale jinak se opět - chudáci - spíše jak je vidět topí.
  No, jak je vidět, jsem na tom lépe, když vydržím podle stavu konta v bance ještě tak půl roku ... :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no jestli sek těm penězům dostaneš - může to nabrat směr že nám ty uložené peníze ukradnou

   Smazat
  2. Nikdo z miliardářů se netopí. Jen jim neroste majetek takovým tempem jako dříve a vyjímečně někteří z nich cosi prodělají. Tak pro jistotu řvou všichni, jaké je to dnes neštěstí. Přitom skutečná neštěstí zažívají obyčejní lidé, zaměstnanci, důchodci, invalidé, nezaměstnaní a těm už nejde o peníze, ale o holé přežití jich, jejich rodičů, příbuzných a občas i dětí. Trump ale patří do skupiny nejbohatších, tak je jasné, za koho kope...

   Smazat
  3. Už jsem je vybral. To bylo záměrně matoucí prohlášení pro Deep State a finanční úřad! :)

   (mimochodem, podle kontroly pravopisu češtiny je spojení Deep State v češtině spisovné! Vida, jak se nenápadně mění čeština na angličtinu. Už nás potají chystají na budoucnost! :) Zatímco slovo tak nevinné jako Putin je nespisovné! Fantastická politická práce kontrolorů pravopisu! Teď jsem to "poslal" do slovníku a jsem zvědav, jak jsou nelítostní)

   Smazat
  4. 23:12

   miliardářům majetek samozřejmě roste a poroste ještě více, to je zákonitost už odedávna.

   O USA se neobávejte, vše je zvládnutelné. Jsou už za kulminací, přitom ani zdaleka nedosáhli milion nakažených, takže mají obrovskou rezervu. Počítalo se s 250 tisíci mrtvými, toho nedosáhnou ani kdyby žádná karanténa nebyla. Není se třeba ničeho obávat, vše běží tak jako má. NASA je konečně nezávislá na Rusku, Boeing obnovuje výrobu, ekonomika se může začít rozebíhat. Farmaceutický průmysl začíná vydělávat ohromné peníze díky lékům na nový virus. Nejsou sice selektivní, ale směsi léčiv z USA mají prozatím nejlepší účinky. Samozřejmě pomůže i síla dolaru, který je dnes mnohem žádanější než kdy jindy, protože ostatní měny se hroutí. Trump a Cuomo mají vysoké preference.

   Nechápu tyhle ruské analýzy. Možná to dělají proto, aby odvrátily pozornost od blížící se katastrofy ve vlastní zemi. Rusko je velmi křehké v podobných krizích a při porovnání s Ukrajinou, musím říct, ač to je k neuvěření, že Ukrajina je připravena mnohem lépe a mnohem lépe krizi zvládá i po medicínské stránce.

   Analýzu tamní situace si můžet v článku od skvělého Milana Syrůčka anebo v ruštině zde:

   В России началась настоящая катастрофа

   Včerejší hodnoty a trendy jsou znepokojující:

   https://tass.ru/obschestvo/8277607/amp

   V Rusku je nezvykle velké množství infikovaných lékařů a sester, což blokuje činnost nemocnic nejen v boji s epidemií.

   Масштаб катастрофы таков, что в столице оказались инфицированными специалисты специализированного НИИ эпидемиологии и микробиологии.

   Россия и Москва, в частности, находятся на пороге санитарно-эпидемиологической катастрофы. Причины стремительного распространения эпидемии в не компетентных действиях и решениях высшего руководства и чиновников.


   Nikomu nepřeju nic zlé, snad se jim tu katastrofu podaří odvrátit.

   Smazat
  5. Musíte to pochopit, že stejně jako u nás je v Rusku zájem tisku jiný než zájem státu, natož zájmy lidí. Měl byste mít už zkušenosti za posledních 30 let. Ale pokoušejte se počítat zajíce raději až po honu. To je dobrá rada na závěr.

   Smazat
 2. Tento US trumpetka, co v tom lítá jak mucha v kalamářu, je snad ještě zmatenějším než je naše parlamentní opozice.
  Buďme rádi za to, že premiér Babiš dokáže naslouchat lidem kompetentním v oboru epidemiologie a má odvahu přijímat taková opatření, která napomáhají chránit zdraví.
  Zdravý národ se zvedne, zatímco ten zlomený a bez důvěry ve svou vládu jen sotva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejhorší je, že poskoci USA u nás začínají tlačit na vládu, ať také zruší omezení a začne se vyrábět kde se dá a honem utrácet za americké zbraně. Tady držím palce vládě, ať se nenechá rozhodit a jedná s rozumem. Oni totiž ti poskoci nemají žádnou zodpovědnost, a když začnou umírat lidé, stejně to svedou na vládu. Babiš nedej se.

   Smazat
  2. Podle mne platí, že Babiš je prostě menší zlo. Ale ať mi někdo řekne, jaké má doopravdy cíle? Nějak moc se točí na to, aby byl čitelný aspoň v tom o co mu jde. Jinak souhlasím, že za jeho "protikandidátů", by to tady vypadalo asi jinak. A nejen poslední týdny.

   Smazat
  3. 21:13
   Ano svedme se, ale jen pro to, abychom mohli opět krmit ty zrůdy z EU. (prípadně i připrchlíky).
   Václav

   Smazat
  4. Jen doufám, že Fiala a spol. nám nebudou dávat Trumpa a USA v tomto případě za náš vzor. Jasně to řekl náš pan prezident: Na prvním místě musí být lidské životy. Jen dodám, že právo na život je základní lidské právo, což by měli obhájci lidských práv a svobody po celém světě vědět.

   Smazat
 3. Dnes pry se vyslovil,ze Cina musi mit mnohem vice obeti,ze jich preci nemuze mit nejvic USA....Ten clovek se zacina projevovat jako blazen

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten člověk je blázen. Nemá ani páru o co jde.

   Smazat
  2. Podle mne je Trump nedospělé dítě. Majetek zdědil, jinak by se svým projevem a IQ dělal někde u pásu.

   Smazat
  3. Nepamatuji si jestli to zdědil nebo ne a hledat to nebudu, ale to není pro mne až tak důležité. Každý představitel státu, podobně jako i u Německa, který dělá svou politiku a ekonomiku na náš účel, není rozhodně objektem mého fandovství. To teda rozhodně ne.
   Je to prostě a pouze Američan se vším všudy, tedy i s jejich předsudky, úrovní chápání světa, plány a cíly, takže on bude hájit jen a pouze v konečném výsledku zájmy USA. A to především finanční. Nic víc a nic míň.
   A jestli se chová jako "blázen"? To není tak jednoduché, nejmocnější oficiální představitel západního super státu je prostě ve vleku především svých politických sponzorů. A ti vydávají takové peníze především s výhledem na předpokládaný zisk (něco jako jejich sportka :) ). Ostatně i CIA dělala a dělá své operace v zahraničí také s ohledem na celkový zisk. Buď pro "sebe" nebo pro své "sponzory". Nejlepší operace jsou ty, které nakonec dosáhnou svého cíle a nakonec se "samy zaplatí".
   No a ti Trumpovi sponzoři jsou dneska po pár dnech v takovejch sr..kách, protože samozřejmě nemají - chudáčci - žádné rezervy, aby přežili pár týdnů. Žijí z ruky do huby a my jsme jim vždycky záviděli ty jejich "tučná" konta ... jachty, bouráky a modelky ... tady asi mizí ty pohádkové příjmy, ne? :)
   Jinak na mne Trump působí jako nabubřelý , namyšlený a docela hodně nafoukaný.

   Smazat
  4. Američania sa zjavne strelili do vlastnej nohy. Najprv sa vyťešovali že koronavirusová kríza v Číne je voda na mlyn ich ekonomike, lenže ten Čierny Peter im napokon akosi ostal v rukách

   Smazat
  5. 23:03 proč se vyjadřujete tak nějak "luftu", když kde kdo sečtělejší ví, že Donald Trump začínal z půjčkou a procházel bankroty a vy, vy jste svůj názor, dřív než jste se ztrapnil tady v diskuzi, mohl snadno ověřit prostřednictvím internetu. Kazíte úroveň diskuze, to je to podstatné! O samotného D. Trumpa, o toho až tak nejde.

   Smazat
 4. Trampovi fandím od začátku ale mám dojem že asi neví do čeho vlez. Ročně umře hlady 10 milionů lidí a nikoho to neděsí. Nejde totiž o korona vir ale o prachy a to je ten malér. Stále ve větší míře se obchoduje v národních měnách takže pramen vysychá. Mamon je jak droga.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jinak zdravíčko slouží?

   Smazat
  2. Přesně, Donald pochopil, že se nějaká pandemie nekoná. Co to je 550 000 nakažených občanů v USA? Vždyť to jsou 2% populace. Umřou ti, kteří byli nemocní a jen se zkrátil čas jejich nemoci. Ročně zemře v USA kolem 15 000 000 lidí na stáří i na nemoci, které mají. Jestli zemře o 10 000 více lidí je 0.01%. Strašáka jménem Koronavirus je třeba vypustit z našich hlav. Omezování osobní svobody, lidských práv je zaručeno smlouvou a v Čechách je to porušováno debilním rozhodnutím vlády.

   Smazat
  3. Pro Anonymní19. dubna 2020 10:00 USA mají 330 milionů obyvatel .. Přepočítejte si to - bez chyb

   Smazat
  4. Klidně na čas omezím svá lidská práva a osobní svobodu jen, když budu živý a zdravý. Co by za takové omezování, jako máme u nás dali třeba Španělé. Tam je to teď horší než za Franka. A prvním základním právem člověka je právo na život! A děkujme vládě, že jsme v překonávání koronaviru mezi předními nejlepšími státy světa! M.R.

   Smazat
  5. 14:53
   Vláda neudělala nic pozitivního. Restrikce a omezení práv občanů i zaměstnaných v zahraničí. Ti občané tam platí daně a zdravotní včetně socky a mají právo se svobodně rozhodnout. Žádná vládní koncepce a jen chaoz a zastrašování chřipkou. Doufám, že voliči zhodnotí zadlužení státu, krachy firem a zadlužení domácností i zbytečná předčasná ůmrtí na triviální slepé střevo.

   Smazat
 5. I u nás máme dost Trumpů, co by s naprostým klidem vymněnili byznis, za životy obyčejných lidí. Za všechny třeba to stomatologické brýlaté přerostlé dítě. Tak ten "DRSŇÁK", má životy lidí zcela v prdeli. Hlavně kšeft.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. A kolik jich tady v diskusi Trumpa obhajuje? Až moc. A někdy až neuvěřitelně "logicky".

   Smazat
 6. Budeme moct hodnotit rozdiel v pristupe . V usiakove neviedia co to znamena ludsky pristup. Kedze pocuju iba na peniazky , tak nech podla toho dopadnu !

  OdpovědětSmazat
 7. USA mají dnes v přepočtu na milion obyvatel stále méně obětí než Švédsko, USA mají 117/1mil, Švédsko má 150/1mil. Samozřejmě, pokud by se to počítalo po státech, tak stát NY vychází hůř. Takže záleží na optice, USA jsou 15.nejhůř postiženou zemí, například EU dohromady má mnohem víc mrtvých.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak to je trumpeta chrání zájmy korporací a až to bude neudržitelné tak stejně nebudou moci chodit do práce a bude daleko hůř. Ještě že nám nevládnou liberální šílenci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:39
   Omyl, Trum si chrání svůj zadek a odpovědnost předesl na guvernery.
   Václav
   Nebo alespoň se o to pokusil a jen vůl mu to sežere.

   Smazat
 9. Rusové vypekli Hřiba. A co teď? Bude ulice „Generála Vlasova“? Návrh už padl:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusove-vypekli-Hriba-A-co-ted-Bude-ulice-Generala-Vlasova-Navrh-uz-padl-620971

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle je článek o koronaviru v USA.

   Smazat
  2. 22:39 včera jsem nebyl na internetu a když jsem až dnes někdy ráno zjistil jak Putin vydupal s těmi blby co přejmenovali náměstí u ruského velvyslanectví, řval jsme smíchy. A idioti jenom čumí a to je jenom taková malá lekcička, další a možná pro ně, ne už tak úsměvné, budou následovat. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. Anonymní 19. dubna 2020 7:42

   A tohle je docela normální celosvětově objektivní rozumná diskuse na konkrétní téma.

   1. První příspěvek kohokoliv je na téma
   2. Odpovědi jsou na "půl" téma
   3. Je nutné mluvit o Rusku, Číně a USA
   4. Nahrazujeme nezávislé, námi placené zpravodajské frky, za frky zpravodajské pravdivější neplacené, čili oficiální žvásty za neoficiální drby.
   5. Děláme si ze sebe srandu a nadáváme si, abychom se zařadili do světového trendu nihilizace lidstva
   6. Odpovědi na odpovědi jsou zásadně mimo téma
   7. Na závěr diskuse nastupují placení i neplacení služebníci "Deep State", aby měli (konečně) poslední slovo

   Hele, a tohle jsem fakt někde četl:

   víte, že prý jedna nejmenovaná "npremiérka neministerská" nejisté neseverozápadní nezemě nerozhodně není žádná nealkoholička?! Ne proto se netřásla na veřejnosti několikrát! Nevyčítají ne jí to i ne její nevoliči!

   A teď se ukažte, jak kdo znáte česká pravidla pravopisu, pravda trošínku "napnutá" v tomto případě.
   :)

   Smazat
  4. 7:42 Běžte prudit pryč kdo čte ví kdo nečte čumí.

   Rudý dědečku skvělé jsem rád že vypekly toho západního poskoka.

   Smazat
  5. Unknown 19. dubna 2020 10:17
   Je mi vás líto.

   Smazat
 10. Holt nechce jít ve stopách Kennedyů...

  OdpovědětSmazat
 11. Před 75 lety vlasovci upálili 19 lidí v Zákřově. Starosta Novotný s tím nemá problém:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020041811819178-pred-75-lety-vlasovci-upalili-19-lidi-v-zakrove-starosta-novotny-s-tim-nema-problem/

  OdpovědětSmazat
 12. Snad už toho šílenství bylo dost. Nezemře náhodou při autonehodách nesrovnatelně více lidí, nezpůsobují ty autonehody velké hospodářské škody? Jak to tedy, že nejsou viníci autonehod zavřeni v karanténě, jak to, že nemáme aplikace, abychom viděli, jestli se náhodou na silnici v okolí, nevyskytuje nějaký dřívější viník autonehody? Jak to, že viník autonehody nemusí mít na autě roušku s nápisem „jsem viník autonehody“?
  Moje vysvětlení je, protože to ještě nebylo nacvičeno. Až to budou mít instituce a branné složky nacvičené s koronavirem, pustí se do dalších, prozatím svobodných oblastí, našeho života. Stále budou naši pozornost odvádět od podstatného rozhodování politiků, které reálně omezuje naše svobody. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. máte uveden dost blbý příklad, stačilo uvést jako příklad chřipku, její každoroční dopady. Se svými 150000 až 250000 nakaženými za rok, cca 15 různými kmeny koronaviru, a přibližně 1500 prokazatelně mrtvými za rok.

   Ovce zůstanou ovcemi, potřebují vedení co si mají myslet a dělat. Smutné že mají volební právo - při volbách se orientují podle dvouslovných hesel na plakátech, víc nezvládnou.. a podle toho máme 25 let vlády které prodali celou zemi.

   Jinak samozřejmě nejde o žádnou legraci - hraje se globální drama s vážnými dopady na životy každého obyvatele. Mění se komplexní fungování ekonomiky, sociálních systémů, zavádění šmírování ala Čína, atd... a ovce hýkají a s radostí přijímají vše co přímo omezí jejich životy.

   Podle většiny příspěvků si žádnou suverenitu tahle zem nezaslouží. Ovce si zaslouží totalitní stát a budou ho mít. Škoda že jim nikdy nedojde že to kvůli nim samotným.   Smazat
  2. No snad u nas, kde se rocne na silnicich zabije 350 ale tohle cislo korona urcite brzy dohoni. Napr. ve Francii je to kolem 3800 lidi a ted, po trech mesicich rozjete epidemie, maji diky covidu 19 jiz asi 19000 zemrelych. Obavam se,ze Vam ty pocty moc nevychazeji.

   Smazat
  3. Anonymní19. dubna 2020 0:01
   V tom je ten problém. Je likvidována demokracie a omezován vliv občanů, na rozhodování vlády. Funkční zákon o referendu, je stále v nedohlednu. Vláda se nyní chystá zemi enormně zadlužit, přitom nedaní velké korporace a vyhazuje miliardy na politické neziskovky, soláry, církevní restituce, úředníky a další nepotřebné záležitosti. To je třeba omezovat, kvůli korona. Volme SPD, jinak se ten sešup nezastaví. P.K.

   Smazat
  4. Anonymní19. dubna 2020 0:07
   Já se zase raduji, že v době korony, se zázračně snižují počty úmrtí na další choroby. P.K.

   Smazat
  5. A kolik jich v těch vašich příkladech zemře každý rok jenom od ledna do půlky dubna, vy chytráci? V Itálii za tu krátkou dobu zemřelo už 127 lékařů, ostatní zdravotnický personál je zahrnutý ve statistikách počtu zemřelých, kterých je za toto období už přes 23000! V USA, kde to začalo řádit později, je už skoro 39000 mrtvých. Je každý rok normální, že nestačí kapacity márnic a krematorií? Jak může být někdo tak hloupý, a pouštět tak pitomé argumenty? Jedině tak, že mu jde zase jenom o prachy, snad netušíc, že rubáš nemá kapsy, a na něho taky jednou dojde, ať už s nemocí, nebo bez.

   Smazat
  6. 1:34, celkem vtipný, o když trochu cynický poznatek.

   Smazat
  7. V Belgii už je počet úmrtí na koronavirus vyšší, než byl dříve celkový počet úmrtí, takže i kdyby všechny zemřelé na cokoli prohlašovali za zemřelé na koronavirus, museli by je prohlašovat za mrtvé dvakrát.

   Smazat
  8. Anonymní19. dubna 2020 9:08
   „Evropská statistika úmrtnosti EuroMOMO v týdenních intervalech pro jednotlivé země. Letos je mrtvých méně než předcházející roky.

   Někteří se diví, proč ve vykazovaných údajích o úmrtnosti v zemích postižených COVID-19 není pozorována zvýšená úmrtnost. Odpověď z titulní stránky EuroMOMO zní, že zvýšená úmrtnost, která se může vyskytnout primárně na nižší než celostátní úrovni nebo v menších ohniskových oblastech a / nebo koncentrovaná v menších věkových skupinách, nemusí být na celé národní úrovni detekována. Ačkoli se tedy v údajích EuroMOMO v současné době nepozoruje zvýšená úmrtnost, neznamená to, že ke zvýšení úmrtnosti nedochází v některých oblastech nebo v některých věkových skupinách, včetně úmrtnosti související s COVID-19. Ale nedochází ke zvýšení úmrtnosti celkově.“
   P.K.

   Smazat
 13. Konec koronadivadla.

  OdpovědětSmazat
 14. Ten clanek neni az tak pravdivy.Veskere hypoteky jsou odlozene,za pacienty,kteri jsou postizeni virusem a potrebuji vysetreni plati stat.Co se tyce tech lidi co nemaji zdravotni pojisteni,tak se vetsinou jedna o nelegalni imigranty.Manzelka pracuje jako zdravotni sestra ve statni nemocnici na Long Island.Prevazna cast pacientu jsou ilegalni emigranti,dostanou to same osetreni jako vsichni ostatni.Lide zijici na podpore maji vsechno zadarmo,vcetne Taxi sluzby.Nezamestnani lide dostavaji tydne az $450 plus $600.Diky prezidentovi Trumpovi.Libelarni media vedou obrovskou spinavou propagandu proti prezidentovi.Jestli se chcete dozvedet pravdu,tak naslouchejte tem co bydli ve statech.Oni mozna vedi lepe co se tam deje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:47 Prosim uvedte jak dlouho s vyplaci podpora a za jakych podminek, to, ze dostavaji tydne 450 usd...+ 600 usd ...jak dlouho a zejmena jak dlouho tech 600 usd a za co? A podminky. Kolik je mesicni najem na (prumerny) na LI? Jaka je vyse (prumerna) hypoteky na bydleni? Odlozene hypoteky? Ty ale budou muset lide zaplatit pozdeji bankam. Nebo ne? Pokud nebude prace, pak jim to odlozeni bude na nic...

   Smazat
  2. Opravdu? No tak to vám gratuluji. Já bych ty prachy rovnou shazoval z vrtulníku, ať si každý nabere ke svému plnému štěstí. Takového přístupu se Corona určitě zalekne a zmizí. Tak šup šup, Ameriko, zpět do práce, roztočte kola průmyslu!

   Smazat
  3. Pro 0:47 , v USA je přibližně 15% lidí bez zdravotního pojištění , což činí cca 50 miliónů lidí. To snad nemyslíte vážně, když většina z nich jsou nelegální emigranti . Zdravotní pojištění placené soukromými osobami v USA stojí několik set dolarů měsíčně ( v závislosti na pojišťovně) a zdaleka nepokrývá všechno , na řadu věcí je třeba doplácet ( operace, pobyt v nemocnici). Zdravotnictví v USA si ročně ukrojí z HDP 17-18 % , což je nevěřitelné - je to 2x více než je průměr zemí EU. Zdravotnictví v USA je veliký obchod v němž jde především o peníze a až v druhé řadě o zdraví pacientů. V USA jsem žil řadu let, takže vím o čem mluvím.

   Smazat
  4. Prostě komunismus.

   Smazat
  5. 0:47 má pravdu, už jsem to sem několikrát psal. Syn žije v NY i s přítelkyní a žádné podobné horory tam nevidí. Kromě toho, že NY je bez lidí, což je nezvyklé. Služby fungují lépe než v Česku. Mají i kamarády ve dvou tamních nemocnicích a ti také nemluví o katastrofě. Amerika je už za píkem, ekonomika se od pondělka začíná v některých oblastech uvolňovat. Není třeba vyrábět katastrofy, tam kde nejsou, je to neprofesionální.

   Smazat
 15. Konec koronafrašky…………….

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro vás nastane po vaší obnažené návštěvě promořeného.

   Smazat
 16. Ten clanek neni az tak pravdivy.Hypoteky jsou odlozene,danove priznani je odlozene do 15teho cervence.S tim zdravotnim pojistenim je to trocbu jinak.Je tady strasne moc ilegalnich emigrantu,proto jsou ta cisla tak obrovska.Manzelka pracuje jako zdravotni sestra ve statni nemocnici.Velka cast nakazenych lidi jsou ilegalni emigranti a je o ne rovnou tak postarano jako o domaci.Lide co ziji na podpore maji vsechno zadarmo,vcetne Taxi sluzby.Nezamestnani dostavaji az 500dollaru tydne(podle vydelku)plus 600dollaru kazdy tyden,diky prezidentovi.Minimalni.95 procent americkych medii jede proti prezidentovi.Upravuji jeho proslovy,videa aby ho co nejvic pospinili.Jemu zalezi na lidech,opozici ne.Tem co umi anglicky bych doporucoval zhlednout videa na Youtube,kde dela video koncerence kandidat na prezidenta.Absolutni katastrofa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 1:18

   Ještě ke zdravotnímu pojištění v USA. V loňském roce jsem potkal manželský pár z USA ( on bývalý dopravní pilot , nyní v důchodovém věku , manželka původem ze Slovenska. Oba tráví už řadu let několik měsíců v létě v Praze, neb na Floridě je v tu dobu vlhko a vedro. Oba si v tu dobu platí zdravotní pojištění v USA ve výši 520 USD měsíčně/ 1 osobu , a toto pojištění jim kryje operace podstoupené v ČR , tak jich oba během pár let absolvovali v Praze několik. V USA by toto pojištění na krytí operací a následný nezbytně nutný pobyt v nemocnici nestačilo, bylo by nutné doplácet desetitisíce dolarů , případně i více.
   Jinými slovy doma v USA by si ty operace mohli dovolit jen těžko a to dopravní pilot v USA vydělával výrazně více než běžný Američan. Zdravotnictví v USA je především velký obchod a i když někdo v USA má zdravotní pojištění - neznamená to že se mu dostane péče jakou potřebuje ( pokud si výrazně nepřiplatí).
   Je třeba poznamenat, že lékaři a zdravotní sestry vydělávají v USA hodně. On také lékař studuje v USA 8 let ( napřed 4 roky Bakaláře a pak 4 roky Lékařskou školu) a plně kvalifikovaná zdravotní sestra ( v USA Register nurse) má zpravidla za sebou 4leté Bakalářské studium. Dále velice slušně vydělávají Farmaceutické firmy a firmy vyrábějící zdravotní pomůcky , proto jsou náklady na Zdravotnictví v USA tak vysoké - například umělá paže umožňující manipulaci - pro vojáky co o ni přišli ve válkách stojí od 85 000-150 000 USD.

   Smazat
  2. S Tim mate naprostou pravdu.Ja jsem se,ale nebavil o zdravotnictvi v normalni situaci,ale o tom co se deje momentalne.Ze je zdravotni pece ve statech extremne draha,jsem si plne vedom.Stejne jako leky,proto je lide nakupuji v Kanade,nebo v Mexiku.Zde je jeden priklad.Me manzelky spolupracovnice pochazi z Trinidadu.Pozvala si matku na navstevu,ta si nechala ve statni nemocnici udelat operaci srdce.Tyden polezela v nemocnici,pak se zbalila odletla zpatky do Trinidadu a nezaplatila ani cent.Dcera pracuje vesele dal ve stejne nemocnici.Jak muze ilegalni emigrant,ktery lezi v nemocnici vyhrozovat personalu,ze je bude soudit,protoze se mu nepozdavala pozornost od lekaru a sester.A verte me,kdyby na tom stal,tak by asi vyhral.Jeden z duvodu,proc je vsechno tak drahe.Staty jakoNew York a California nici Ameriku.

   Smazat
  3. 10:52 Mám podobnou zkušenost v rodině, navíc není snad tajemstvím, že hodně Němců má osobního zubaře v Čechách. Tak na jedné se klaníme a zbytečně ponižujeme před Západem a potom zjistíme, že vše není ořechové

   Smazat
 17. https://m.youtube.com/watch?v=N3jJyqIDZV8&feature=share

  OdpovědětSmazat
 18. https://www.youtube.com/playlist?list=PLv9MadrOdoYr1mN7F-7nWchtmqPTs0uUM

  OdpovědětSmazat
 19. Koronavirus musel přijít,jinak nešlo národy uvést do bídy.
  Vezměte si příklad Německo,hodně dlouho výkladní skříní západu,ještě do loňska si i nezaměstnaný lebedili.I ti migranti jsou toho součástí,že se zhroutí sociální vymoženosti,platy půjdou dolu,když nebude práce,jak asi dlouho vydrží platit zaměstnancům 60-70 % mzdy i to snížení nadělá problémy občanům.Jak třeba dopadnou naši občané,co si vzali hypotéku na 30 let.OSVČ,co mají půjčky na chod podnikání,zařízení,nájmy.Stačí jenom to,když nebudou mít občané peníze,tak budou nakupovat nejvíc základní potřeby,další nákupy,služby,kultura jsou vedlejší.

  OdpovědětSmazat
 20. No,nejsem ekonom,ale co by se melo udelat,aby ti lide bez prace a bez rezerv neumreli hlady? Snad si nekdo nemysli,ze kapitalisti budou rozdavat "jejich" penize zadarmo...
  To i u nas uředníci na socialce házejí klacky pod nohy a vymyslejí,proc vam nedaji socialni podporu,nebo socialni davky,na ktere ma narok,dle zakona,kazdy občan čr.
  Jo kdyz nam vladnou penize,je najivni si myslet,ze se jedna o lidi...ti jsou vždy až na poslednim mistě...

  OdpovědětSmazat
 21. Zapnu počítač a vyskočí na mě článek o tulipánech, tem moment mě napadla vzpomínka na nádhernou píseň pana Suchého: Přišel mi k svátku gratulovat Olda. Ano i kytka pozná, že bitva hrozná životu nesvědčí. Je hrozné co zdegenerovaný zvrhlý parazité všeho druhu dokážou udělat pro peníze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jim nejde o peníze, těch mají tolik, že by s nimi mohli tapetovat, jde o světovládu. Potom zredukují počet obyvatel na planetě a nastolí nový světový řád, který tady už ve středověku byl. Pokud budou mít dostatek nemyslících voličů, kteří budou dokola volit paní Merkelovou a chodit na seance s panem Minářem, nic jim nepřekáží v cestě, "pouze" Čína a Rusko, zbytek si namažou nachleba a nastolí "demokracii". Otázka je co se stane, když to neudělají, zda to bude škoda. Když jsem viděl davy lidí na Letné, napadaly mě myšlenky, které zde nemohu prezentovat.

   Smazat
  2. 10:31 PENÍZE VLÁDNOU LIDSKÝM SVĚTEM.

   Smazat
 22. Doufám, že příspěvky s tak hloupou argumentací jako např. ve 23:21 a 0:01 produkují opakovaně pouze stejní jednotlivci. Neschopnost pochopit důsledky virulence viru vyvolávajícího Covid 19 s jeho nároky na nemocniční a zde i přístrojovou péči, nutně znamená deficit intelektu. Nechápou, že na rozdíl od běžných, periodických epidemií chřipky, by stejný přístup k Covid 19 vedl ke kolapsu zdravotnických systémů vyčerpáním jejich kapacit. Praktických důkazů o nezbytnosti karanténních opatření poskytuje vývoj ve světě snad už dost, viz třeba https://covid19.who.int/. Tam i grafické vyjádření časových průběhů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní19. dubna 2020 13:21
   „Evropská statistika úmrtnosti EuroMOMO v týdenních intervalech pro jednotlivé země. Letos je mrtvých méně než předcházející roky.
   Někteří se diví, proč ve vykazovaných údajích o úmrtnosti v zemích postižených COVID-19 není pozorována zvýšená úmrtnost. Odpověď z titulní stránky EuroMOMO zní, že zvýšená úmrtnost, která se může vyskytnout primárně na nižší než celostátní úrovni nebo v menších ohniskových oblastech a / nebo koncentrovaná v menších věkových skupinách, nemusí být na celé národní úrovni detekována. Ačkoli se tedy v údajích EuroMOMO v současné době nepozoruje zvýšená úmrtnost, neznamená to, že ke zvýšení úmrtnosti nedochází v některých oblastech nebo v některých věkových skupinách, včetně úmrtnosti související s COVID-19. Ale nedochází ke zvýšení úmrtnosti celkově.“
   P.K.

   Smazat
  2. Anonymní19. dubna 2020 15:22
   https://raptor-tv.cz/necekany-rust-nove-nakazenych-v-singapuru-jsou-vinni-nelegalni-migrante/

   U infekce koronavirem je 30 až 40x vyšší pravděpodobnost úmrtí, než je tomu u běžné chřipky:
   http://www.szu.cz/tema/prevence/chripka-versus-koronavirus-podobnosti-a-zasadni-rozdily-k-18

   Smazat
  3. Nevěřte světovým médiím....
   Záměrný úmyslný plán, viry, které nejsou přirozené, decentralizace finančních systémů, faucety zatčeny za zločiny proti lidskosti, aktualizace GESARA!

   https://beforeitsnews.com/alternative/2020/04/trudeau-house-arrest-and-replacement-lockdown-deliberate-plan-viruses-not-natural-financial-systems-decentralizing-faucci-to-be-arrested-for-crimes-against-humanity-gesara-update-3720814.html

   Smazat
 23. First Americka i v době kdy řádí kontravirus z Číny. Čím více se to narcisovi Trumfovi hroutí pod rukama, tím více kolem sebe kope a zejména do Číny a do Ruska. Opět vyhrožuje, aniž předkládá argumenty. Samozřejmě, že většina zemřelých jsou chudí lidé, bez pojištění a tedy nejlepší metoda jak se těchto neužitečných lidí zbavit a ušetřit. Ano chudí nejsou schopni živit zdravotnický byznys, kde jde pouze o peníze. I Matuška utekl do USA za eldoráderm, ale léčit se jezdil do chudého Česka. A měl štěstí, že se nedožil "erldoráda" kontraviru, který vyrobili v USA a jediným cílem jeho vypuštění bylo položit na kolena Čínu, ale to je známé myšlenkové schéma všech bohatých Američanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tatrane, souhlasím s vámi, připojím jen svůj názor. Po Trumpovi jde několik skupin, obvykle jsou to demokraté, možná i část armádních špiček, finančníci a v poskední době i někteří guvernéři. Právě proto, že je jich moc a různých (nesjednotitelných) pravděpodobně opět vyhraje

   Smazat
 24. Donald, eto vaše dělo.

  OdpovědětSmazat
 25. U nás se bude taky brzy trumpovat. Už se naši chystají rajzovat do zahraničí. Co Češi postrádají (podle ankety fakt Median) ? Kadeřnictví, hospody a hotely. To vše lze získat za cenu života několika spoluobčanů. Když se budou epidemie opakovat,sérum bude v nedhlednu a imunita nebude věčná, pak to sice nejdřív zaplatí důchodci, potom mladší ročníky a najednou nebude kdo by zajistil potraviny, vyráběl zboží a když nebude zboží tak zanikne trh. Bez potravin, zbude šance návratu do jeskyň a kvalifikace sběračů, lovců či zemědělců, Rada naučit se žít s tímto nadstandardním virem je asi utopie.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.