Reklama

sobota 4. dubna 2020

Turecká armáda a najatí syrští džihádisté utrpěli po vylodění v Libyi těžké ztráty

Ivan David
4. 4. 2020
Pouhý den si na libyjské pevnině užilo 61 vojáků turecké armády, kteří přijeli na pomoc džihádistické milici, jíž velí samozvaný premiér Faís Sarradž. Expediční sbor složený z vojáků turecké armády a džihádistů najatých ze Sýrie připlul do Libye ve středu 1. 4. 2020. Do přístavu turecký konvoj dorazil, když bez problémů obeplul lodě pod vlajkou EU „provádějící blokádu“ Libye, kterou k vynucení zákazu vývozu zbraní vyhlásila Rada bezpečnosti OSN.


Turci a džihádisté se stihli pouze přesunout blíže k frontě a ubytovat se v obci Misrata. Ve čtvrtek ráno bylo podle libanonské agentury Al-masdar zabito 21 tureckých vojáků při náletu bitevníků MiG-23 letectva Libyjské národní armády (LNA) , které velí polní maršál Chalífa Haftar. Toho do funkce armádního velitele ustanovil poslední zvolený parlament sídlící v Tobruku. Dalších 40 tureckých vojáků zemřelo při náletu, který provedly letouny Mirage F1 Haftarova letectva.

O mnoho lépe se nevedlo ani syrským džihádistům, které jako žoldnéře vyslal do Libye turecký prezident Recep Erdogan. Podle mluvčího Libyjské národní armády (LNA), generálmajora Ahmada Al-Mismariho bylo v posledních dnech zabito více než 500 žoldnéřů, kteří do Libye připluli ze Sýrie.

11 komentářů :

 1. Skvělá zpráva jen do nich snad to maršál Haftar dotáhne do vítězného konce a bude konec války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vítězný konec bude, až budou ti, co mají rozvrat Libye na svědomí, čekat v celách na výkon trestu uloženého jim nezávislým soudem.

   Smazat
  2. Ten nezávislý soud by musel být složen ze soudců Libye, Iráku, Sýrie, Íránu, Afghánistánu, Somálska, Mali, Jemenu, Kuby, Venezuely, Brazílie, Srbska, atd. Pak by snad byl nezávislý...

   Smazat
  3. 12:02 Pane váš názor je dobrý ale bohužel na americké grázly se mezinárodní právo nevztahuje.

   Pane Pivoňka tak to bych jim opravdu přál.

   Smazat
 2. Jo jo, blokáda po anglo-americku. "Nepropustná"! ...

  OdpovědětSmazat
 3. Tak to vypadá, když to vezme do ruky starý praktik, který plně ovládl metody boje svých muslimských protivníků. Bez řečí, tvrdě a bez slitování. To je něco co my už neznáme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle to uměl naposledy Koněv. Čest jeho památce.

   Smazat
 4. Václav
  To se my líbí. Konečně někdo se těm hajzlům dokázal postavit. Doufám, že se najde dobrá duše (kterých u nás máme hodně -Občan v plísni a piráti KDUČSL, ODS, Lekaři beze cti a dalších)a budou vysvětlovat, že ani ti vojáčci turečtí chudáčci nemohou za to stejně jako germánské hordy když táhli na SSSR. A oni je tam rusové zmasakrovali. Zdravím burbona Kalouska.

  OdpovědětSmazat
 5. Souhlasím s předřečníky.Těší mě, že armádní velitel dosazený legálně zvoleným parlamentem sbírá úspěchy. Snad se blýská na lepší časy.Všem autorům a komentátorům přeji krásný víkend.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.