Reklama

pondělí 27. dubna 2020

Turkish Airlines přepravuje ze Somálska do Istanbulu migranty, kteří mají být nasazeni k invazi do Řecka

Ivan David
27. 4. 2020
Letadla Turkish Airlines vozí ze Somálska ve velkém migranty. Většina leteckých společností světa kvůli pandemii COVID-19 přerušila své lety. Většinu linek zrušila i turecká letecká společnost. Řecký server pronews.gr upozornil, že linka TK 687 ze somálského Migadiša přes Džibutsko do Istanbulu je kupodivu v plném provozu. Let trvá 7 hodin a ihned po přistání jsou migranti ze Somálska převáženi na turecké pobřeží z něhož je blízko na řecké ostrovy.


Řecký server vyslovil podezření, že turecký prezident se plánu na námořní invazi migrantů na řecké ostrovy nevzdal ani po fiasku, kdy se mu většina z desítek tisíc migrantů svezených ke člunům rozprchla. Minulý týden migranti svezení tureckou policií odmítli nastoupit do člunů, které pro ně připravila turecká armáda k cestě na řecké ostrovy. Od pokusu přeplout do Řecka je odradil neslavný návrat průzkumného člunu, který zpět přitáhla turecká válečná loď poté, kdy člunu s migranty urazila motor hlídková loď řecké pobřežní stráže.

Podle nejnovějších zpráv řeckého serveru turecké úřady opět na pobřeží sváží migranty převáženě afghánské národnosti. V posledních dnech jejich počty posilují „čerstvé posily“ ze Somálska. Migranty ze Somálska považuje za nejnebezpečnějšího „trojského koně“ řecké ministerstvo obrany. Řada z nich totiž podle zpráv řecké rozvědky prodělala vojenský výcvik na turecké základně Džazíra v Somálsku. Tato největší zahraniční vojenská základna turecké armády s kapacitou 10 tisíc mužů oficiálně slouží k výcviku somálské armády. Řecké rozvědce se však podařilo získat a zveřejnit videozáznamy na nichž somálští vojáci cvičí za zpěvu tureckých protiřeckých rasistických písní.

Obávám se, že Erdogan pro Evropu chystá další dějství nekonečného vydíracího seriálu o zvyšování „migračního výpalného“. Frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci za SPD v Evropském parlamentu při jednání o tureckém pokusu vojensky protlačit 100 tisíc migrantů do Řecka navrhovala okamžité zastavení výplaty migračního výpalného. Všech 9 miliard eur, které EU ročně vyplácí Turecku jsme navrhovali předat Řecku na posílení obrany vnější hranice EU. Probruselské frakce socialistů, lidovců, RENEW a zelených náš návrh odmítly. Řecko dostává od EU na tento účel jen 1/12 částky, kterou inkasuje na výpalném Turecko. I z peněz z migračního výpalného od EU Turecko financuje dovoz dalších migrantů ze Somálska, které chce poslat po moři na řecké ostrovy.

31 komentářů :

 1. Ono jim v krizi stejně nezbude než udělat silové opatření prachy pro tureckého vyděrače nebudou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anebo si Řecko vyzkouší nové ruské Statusy-6.

   Smazat
 2. Ruští kozáci místo nacistů. Mediální manipulace ČT pobouřila uživatele. Tohle je hodně za hranou, vzkazují:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020042611856855--rusti-kozaci-misto-nacistu-medialni-manipulace-ct-pobourila-uzivatele-tohle-je-hodne-za-hranou/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to je kozák,tak je to tatar a potomci tatarů jsou jordánci,...to mají ti naši slavní inšpir-sdělovací zaděláno na pěknou polízanici,...jordánci totiž vyrábí nejúčinnější zbraně hromadného ničení-jordánské kudly,..podkrčáky,zákrčáky a dovedou s nimi pěkně vládnout,...napadlo Vás někdy proč se do nich nemontují izraelci?,..protože by je vyřezali jako potkany....nóóó,jen tak dál touristi !!!

   Smazat
  2. No přeci vždyť jde o dlouhodobý plánovaný výplach mozků mladé generace a "pravdivou" úpravu dějin.
   Dalo by se to posuzovat, jako trestný čin podněcování k nenávisti vůči jinému národu.
   A že takovýchto pokusů z naší prý veřejnoprávní ČT již bylo více je nevyvratitelnou skutečností.

   Smazat
  3. Dnes velmi časté přepisování dějin. Při tak rozsáhlých konfliktech se vždy objeví část zrádců ve službách nepřítele. Byli to nacisté v první řadě, v jejichž armádě byli kolaboranti a zrádci z mnoha zemí (hlavně evropy), ale v tomto případě i z Ruska. Ten nadpis je zavádějící, protože už nebyli Ruští, zrádce národa již není členem národa je to vyvrhel a nemůže národ za žádných okolností reprezentovat, zodpovědnost přebírá strana, ke které se přidal (jako fotbalista je placen a trestán klubem v kterém hraje).

   Je to hanobení cizí kultury a národa a za to by měli ti, kteří to spískali jít sedět.

   Smazat
 3. Nejhorší je, že naši politici za nás schválili likvidaci evropských států a národů a realizují ho. My občané, na to stále jenom zíráme, jak opaření. Přitom v každém evropském státu, existují politici ochotní se tomu bránit. Ale propaganda likvidátorů, dokáže dosáhnout toho, že je téměř nikdo nevolí.
  Babiš se EU nevzepře, ani ji nehodlá měnit. On a jeho firmy, s ní žijí v symbióze. Rozloženy mají být státy a národy, nikoliv velké majetky. Volme SPD. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Nastává však problém koho dalšího. Demoblok a socani jsou nevolitelní,komunisté vyhořelí, snad Realisté s p.Robejškem. Kdo další poraďme se ....

   Smazat
  2. anonym27. dubna 2020 12:39
   Když jdu k volbám, tak volím svého favorita. Ani náhodou nesdílím Váš problém, koho dalšího, a ani neřeším, s kým půjde po volbách do koalice. To se bude řešit, až podle výsledku voleb.
   Proto volme SPD, ať mají silnou pozici pro povolební vyjednávání a prosadí co nejvíce, ze svého pronárodního programu. P.K.

   Smazat
  3. Naši (ne)mocní se dokáží dle povelů vzepřít, jedině směrem na východ viz. dnešní zpráva o Kuberově smrti :

   Manželka a dcera Jaroslava Kubery se domnívají, že k lednovému infarktu a následné smrti předsedy Senátu výrazně přispěl ohromný tlak z Hradu a také z čínské ambasády v Praze. Obě o tom otevřeně promluvily v nedělním pořadu 168 hodin v České televizi.

   Nátlak spočíval v tom, že čínská ambasáda prostřednictvím Kanceláře prezidenta republiky vyhrožovala Kuberovi, že pokud uskuteční plánovanou cestu na Tchaj-wan, potrestá jeho samotného i české firmy podnikající v Číně.

   Případem a novými okolnostmi se zabývá i Kuberův nástupce v čele Senátu Miloš Vystrčil z ODS.

   „Vznikem, účelem a důsledky čínského dokumentu se budu nadále intenzivně a urputně zabývat. Udělám vše pro to, aby pravda vyšla najevo. Dlužím to Jardovi Kuberovi a jeho rodině.

   Považuji to zároveň za naprosto zásadní pro zachování naší suverenity a svobody,“ říká Vystrčil.
   Jistě stejně bude pan Vysrčil bojovat za zachování naší suverenity a svobody i směrem na Západ.

   Smazat
  4. anonym 27. dubna 2020 12:39

   Kdybychom byli schopni používat logiku a analýzu, už dávno by se musel každý při poctivém analyzování dostat ke stejnému výsledku a tím samozřejmě i politici. Jenže každý používáme za základ svých "analýz" svoje vlastní ""logické" axiómy" a teprve pak "začínáme proces myšlení".

   Smazat
  5. 18:40 otázkou je, zda senátoru Kuberovi pomohl do hrobu víc tlak, aby na Tchaj-wan jel, nebo tlak, aby tam nejel.
   První, při jeho inteligenci beru za pravděpodobnější, zvlášť za okolností, kdy je patrný růst všech aktivit, které mají co nejvíc narušit konstruktivní vztahy jak s Čínskou lidovou republikou, tak s Ruskou federací.
   Hádám, že je to zájem stejný jako ten, který všemi prostředky brání dostavbě Nord Stream/u 2.
   Že, pánové Hřibe, Koláři, Novotný ...

   Smazat
  6. Mám senátora Kuberu v úctě, byl pro mne nejlepší pravičák, nezáludný, lidský, přímý i statečný a jeho vystoupení měly hlavu a patu. Pochybuji, že by ho rozhodil jeden pitomý dopis. Píšu to proto, že mám pocit o jeho zneužití současnými pleticháři.

   Smazat
  7. Šedý Zajíc Vystrčil,Tvrdý Bobek Vytlačil ...

   Smazat
 4. Toz to je zajimavá zprava je to smotné ale fsechna tiha todká lezi na Recko mám taková dojem, ze prece enem pozádojó o pomoc protoze jinak se to nedá ostát...a potem se enem ten staré Blb vlezel do lécke a te terosti z teho hladového státo teho Tobogána rozrthajo jako zabu a bode po p... a oz bode enem jedno Cerné more a Torci se zlatém Roblem vo vrecko....toz enem nebét blbé tech blbéch só mrake..hezké den P.S.

  OdpovědětSmazat
 5. Sultán se raduje, normální Evropané se děsí, a uhnije je mrtvý brouk nad donekonečna opakujícími se jobovkami:(
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/migranti-v-recku-zapalili-stredisko

  OdpovědětSmazat
 6. Naši místo pokusu o obranu před pandemií, před hrozbou krize i migrantů exportovaných Erdoganem se okopávání a trhají si navzájem peříčka. Místo odložení vzájemné nevraživosti aspolečné obrany naši země, blbnou stále stejně. Je to marný, holt krátkozraká Pánská jednota. 🇪🇺🇹🇷🇺🇸🇱🇺🇨🇳🐓🇨🇿🐧

  OdpovědětSmazat
 7. Nejsem nijak překvapen. Na transportu migrantů se aktivně podílela i velvyslanectví Francouzské republiky v oblasti Středomoří, tak proč by to za účelem vydírání nedělalo Turecko. Vůbec bych se nedivil, kdyby po tiché dohodě s vedením Eurokomise.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť je to správa lágru kam se hrabou gulagy, devastovaných nevolníků pro €araboafriku a mladí jsou sociopaty totálně vymydlení na sebelikvidace.
   Proč evropa vymírá je zcela jasné, nepatří domorodcům. Noví indiáni na dalším kontinentu.

   Smazat
 8. To by mě zajímalo, zda má V4 podobně schopné euro komisaře, jako ČR z SPD; případně, zda aspoň oni spolu o této časované bombě diskutují. A co třeba řecká či italská reprezentace v EP? Nenašla by se nějaká platforma komunikace, která by hodila do téhle zrůdné mašiny písek? Děkuji, A.Š.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V EK můžou pracovat jen takoví lidé jako je Jourová. Stejné zástupce tam má i samotné Řecko. Žádná platforma není a nebude, protože zde majitel blogu t.č. člen RP jasně napsal, že o těchto věcech se v EU nediskutuje, naopak, tam budou spekulovat, jakým způsobem sem převážené sirotky ze Somálska co nejrychleji dostat. Všechny instituce EU jsou v drtivé většině stejných názorů, jaké má například prostitut Janda. Čili to spíš Řecko může očekávat nějaký razantní postup ze strany EU, rozhodně ne Turecko.

   Smazat
  2. 19:37 -trochu to rozeberte, ona tam není jenom Jourová, nebo to máte zakázané?

   Smazat
  3. 20:17, co mám rozebírat? Drtivá většina poslanců EP je liberální a progresivistická, to snad není problém pochopit. Proto tam žádná platforma pragmatické politiky nevznikne.

   Smazat
 9. Civilní hadry, toť uniforma dnešního vojáka. Je to nejrafinovanější maskování, dokonalé mimikry. Jak jednoduché, a jak geniální. Ale pozor, vy dobyvatelé, zabírá jen na hlupáky !!!  OdpovědětSmazat
 10. EU před rozpadem! Brusel plánuje odebrat Polsku, Maďarsku a Česku dotace a hlasovací práva. 10. 4. 2020. https://www.youtube.com/watch?v=bD6gcklN4YM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že hlasovací práva a dotace budou odebrána demokraticky, protože jinak by se jednalo o totalitu jako řemen!

   Smazat
 11. Jestli ti imigranti neblázní.
  Nejdřív se sem snaží dostat za každou cenu, pak během pandemie utíkají za ještě více peněz zpátky a když se tam u "nich", nejspíše díky nim, začíná objevovat virus taky, snaží se zase za velký prachy dostat opět do "civilizované" Evropy.
  Já chci být imigrantem do Německa! Ti maj spoustu peněz a ještě k tomu poznaj velký kus světa!

  OdpovědětSmazat
 12. 55 letý farmář z Lesbu byl zatčen a obviněn z pokusu o vraždu (resp. úmyslné zabití, řeckou právní terminologii neznám) poté co střelil z lovecké zbraně (brokovnice, zdá se) dva migranty z nedaleké Morie. 30 letý Afghánec utrpěl lehké zranění na zádech a 33 letý Íránec lehčí zranění na noze. Zemědělec se přiznal a vypověděl, že mu poslední za poslední dobu byly odcizeny čtyři ovce, motorová pila a peníze z auta, tak když viděl, že jdou tihle dva, na dalí nečekal.

  https://www.dimokratis.gr/index.php?article=2020-4-25_tous_pyrobolise

  OdpovědětSmazat
 13. Tohle dopadne špatně a na 100% střílečkou na hranicích. Teprve potom migroši pochopí, že jim jejich "dobrodinci" lhali a v Evropě je nikdo nechce a že všechen ten slibovaný blahobytný život, hodně peněz a nic nedělání jen za černou hubu, včetně nadržených bílých paniček na černé čůráky jsou jen nesmysly kterým naletěli. No a pak se uvidí komu ti mládenci rozbijí hubu.

  OdpovědětSmazat
 14. Já tedy nevím, co je to za informaci od toho řeckého serveru, ani co to je vlastně za server. Ale to jako mám věřit tomu, že turecká vláda platí Somálcům letenky běžnou linkou do Turecka? Protože dost pochybuju, že by je Turkish Airlines vozili grátis. Navíc se autor nějak nezmiňuje od době, kdy k tomu mělo dojít, protože podle všeho tahle linka letěla naposledy před šesti týdny.
  Není to všechno trochu jinak pane europoslanče?

  OdpovědětSmazat
 15. Teda, ten Soros, jak to dokázal? Takhle si zotročit Erdogana...Kolik mu platí?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.