Reklama

úterý 21. dubna 2020

USA zradily Řecko - uznaly turecké nároky na neobydlené řecké ostrovy, pod nimiž je ropa – Turecko nyní žádá předání dalších 23 obydlených ostrovů - mezi nimi turistická centra

Ivan David
22. 4. 2020
Opět se ukazuje, že NATO není žádnou zárukou míru a bezpečnosti ani pro své členy. Řekové se nyní přesvědčují, že členství v NATO je stejně mizernou zárukou jako spojenecké smlouvy, které mělo před 2. světovou válkou se západními spojenci Československo. US ministerstvo obrany a US Pobřežní stráž podle řeckého serveru pronews.gr vydaly sadu aktualizovaných námořních map. V nich jsou neobydlené řecké ostrovy, v jejichž pobřežním šelfu se nachází ložiska ropy a plynu, vyznačeny jako součást Turecka.


Na neobydlené ostrovy, jež Řecku přiřkla Lausanneská mírová dohody z roku 1923, která ukončila 1. světovou válku mezi západními mocnosti a Osmanskou říší a stanovila hranice Řecka a Turecka, loni vzneslo územní nároky Turecko. Vláda tureckého prezidenta Recepa Erodgana se tím pokouší „legalizovat“ krádeže ropy a plynu v pobřežním šelfu kolem Kyperské republiky, která je členem EU. V pobřežních vodách Kypru před rokem turecké firmy začaly provádět nelegální těžby ropy a plynu z mořského dna. Kypr se proti tomu ohradil stížností k OSN. Turecko na to reagovalo prováděním nelegální námořní blokády ostrovní republiky.

Kypr se loni obrátil se žádostí o pomoc i na EU, jejímž je členem. Při jednání o nelegální námořní blokádě Kypru a prohledávání lodí členských států EU tureckým vojenským námořnictvem jsem v Evropském parlamentu navrhoval, aby na Turecko byly uvaleny ekonomické sankce. Navrhoval jsem zastavení všech plateb z rozpočtu EU do Turecka, zavedení vízové povinnosti pro turecké občany. Spolu s ostatními členy frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí europoslanci za SPD, jsme při projednávání problému tureckých krádeží ropy a plynu Kypru navrhovali zrušení celní unie s Tureckem a zavedení trestných cel na dovoz zboží z Turecka. EU Kypru nijak nepomohla. Místo zavedení sankcí proti Turecku EU pouze vyslovila „znepokojení“.

Kypr se v březnu dohodl s Ruskem na nepřímé vojenské pomoci. Oblast, kde turecké firmy ovládané armádou nelegálně těží ropu a plyn, počátkem dubna poskytl jako cvičiště pro ruské námořnictvo a letectvo. Nyní v oblasti probíhá série ruských cvičení s ostrými střelbami, které donutily turecké lodě, aby se z oblasti stáhly.

Turecký prezident Recep Erdogan loni oznámil vypovězení Lausanneské mírové dohody a jménem Turecka vznesl nároky na neobydlené řecké ostrovy, v jejichž pobřežním šelfu se nachází ložiska ropy a plynu. Pokud by ostrovy Turecku patřily, mohly by turecké firmy provádět těžbu ropy a plynu hned vedle míst, z nichž je prozatím vyhnalo ruské vojenské cvičení. Donedávna turecké nároky na tyto ostrovy žádná země neuznala. Situace se však prudce změnila vydáním aktualizované US mapové příručky pro vojenské námořnictvo a pobřežní stráž. Americký prezident ani žádný jeho ministr se nenamáhal veřejně ani diplomatickou cestou sdělit Řecku, že se ve sporu o ostrovy USA přidávají na stranu Turecka.

Podle mezinárodního práva však úředně vydané navigační dokumenty vyjadřují postoj země k problematice uznání svrchovanosti konkrétních zemí nad konkrétním územím. USA tedy „tichou cestou“ zradily Řecko a ve svých oficiálních dokumentech vydaných ministerstvem obrany USA uznaly nároky Turecka na řecké ostrovy s ropou a plynem. Fakticky jde o neveřejnou obdobu Mnichovské konference, kde v roce 1938 naši tehdejší západní spojenci zradili Československo a předali naše pohraničí nacistickému Německu.

A Turecký prezident Recep Erdogan postupuje stejně jako Adolf Hitler. Když vidí ústupky ze strany západních zemí, hned vznáší další územní požadavky. Ihned po vydání nových US námořních map Turecko vzneslo nároky na 23 OBYDLENÝCH řeckých ostrovů, z nichž mnohé jsou vyhledávanými turistickými destinacemi. Náčelník štábu tureckého námořnictva generálporučík Džihád Yaizi včera podle řeckého serveru pronews.gr uvedl na trhu knihu „Řecké požadavky: problémy v Egejském moři: Otázky a odpovědi“. V ní je uvedeno, že Turecko vznáší územní nároky na ostovy Rhodos, Kos, Samos, Chios, Agios, Efstratios, Antipsara, Samothrace, Limnos, Lesbos, Ikaria, Astypalea, Halki, Karpathos, Kassos, Ileki, Nisyros, Kalymnos, Leros, Patromos, Kamilos a Lipsi. Všechny tyto ostrovy jsou obydlené řeckými rodinami. Polovina z nich patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace v Řecku.

Náčelník štábu tureckého vojenského námořnictva turecké nároky odůvodnil údajnou militarizací ostrovů ze strany Řecka. Podle mírové dohody z roku 1974, která ukončila řecko-tureckou válku o Kypr měly být řecké ostrovy u tureckého pobřeží demilitarizovány. V reakci na soustavné narušování řeckých pobřežních vod tureckým námořnictvem souvisejícím s přípravou námořní migranční invaze na ostrovy řecké námořnictvo do oblasti vyslalo 2 válečné flotily. Stálé vojenské základny však na uvedených ostrovech v souladu s dohodou nejsou.

U vysokých aktivních důstojníků platí zásada, že každá jejich publikace před vydáním podléhá oficiálnímu souhlasu vlády. Uvedením knihy na trh je tedy oficiálním vyjádřením Turecka, i když jej nevyslovil prezident ani žádný z ministrů. Potvrzuje se obava, kterou počátkem roku vyjádřil EastMed Strategic Studies, že se Turecko bude snažit získat řecké ostrovy. A že při tom hrozí vznik války mezi Tureckem a Řeckem.

Potvrzuje se také to, co od loňské invaze turecké armády do Rojavy tvrdí SPD. S Tureckem nemůžeme být v jednom spolku v NATO. NATO je pozůstatek studené války, kdy nepřítelem západoevropských zemí byl SSSR. Nynější Rusko žádné územní nároky vůči evropským zemím na rozdíl od Turecka nevznáší. Je na čase, aby evropské země, včetně ČR - z NATO vystoupily a vybudovaly si proti Turecku nový obraný spolek. Turecko je nyní největší bezpečnostní hrozbou pro evropské země.

55 komentářů :

 1. USA jako světový rozesírač opět nezklamaly... Kdo už od nich také čeká něco jiného, že..

  OdpovědětVymazat
 2. Turecko je pro USA momentálně důležitější z hlediska jejich zájmů v oblasti. A USA mají pouze jediného spojence - a to USA. Ostatní země dělí na otroky a nepřátele. A i to se mění podle aktuální situace. A tak Noriega byl "přítel" a druhý den nepřítel, stejně tak jako Kaddáfí či Miloševič, tak Erdogan byl na odstřel (a pokus už byl učiněn) tak dneska je "přítel". Kim Čon Un byl nepřítel, pak přítel a nyní zase nepřítel. To vše během několika týdnů. A EU, jako obvykle poklonkuje Washingtonu. Ale ten mění názory tak rychle, že Brusel nedokáže tak rychle reagovat. Tak nedělá, pro jistotu nic. Ono "znepokojení" znají Španělé z jejich občanské války, my z období Mnichova, Poláci ze září 1939 atd. Je to známka toho, že se blíží neštěstí a zbabělosti evropských "vůdců". Momentálně je hlavní, aby se Turecko přestalo kamarádit s Moskvou. Tomu je podřízeno vše. Klidně obětují Řecko i Kypr.Nevěstí to nic dobrého.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Turecko drží průlivy k Černému moři, má druhou nejsilnější armádu v NATO po USA.
   Řecko má pro USA význam stejný svobodné, i jako součást Erdoganistanu - nástupce Osmanské říše. Má dluhy, ekonomiku jako ČR, a s Turky kdykoliv válčilo, nedokázalo samo své zájmy prosadit.
   Pro globalisty je tedy volba jasná. Nenaštvat Turka a když kus Řecka chce - pro USA za USA, ať je má. Globalisté rádi platí své zájmy z cizího a z cizího i šťedře berou pro sebe, i rozdávají přisluhovačům z řad Gójim.

   Vymazat
  2. DANNY, VYBORNA ANALYZA DNESNEJ SITUACIE V EUROPE a POSTAVENIE USA K EU A K SVETU...

   Vymazat
 3. EU by sa mala postavit za Grecko. Turecko sa citi silne proti Greckemu trpaslikovi, ale keby EU odkazala Turecku, ze akykolvek utok a provokacia voci Grecku bude utokom a provokaciou voci EU, tak by Turecko stiahlo usi. Pripadny vojensky konflikt Turecka z EU by skoncil vymazanim Turecka z mapy sveta.

  OdpovědětVymazat
 4. Na válce v Evropě USA vždy tvrdě vydělaly - finančně, vykradením "mozků", patentů a kulturního bohatství. Možná i proto už není Británie v EU. V případě konfliktu nebudou jeho stranou.

  OdpovědětVymazat
 5. Ano existuje na to přísloví. Co je mnohem horší než být nepřítelem USA? Být jeho přítelem USA.

  Platí to obecně, anglosasové jsou křiváci podrazácký neštítící se jakékoliv ohavnosti a zvrácenosti, stačí zběžně kouknout na dějiny posledních 200.let - nemají spojence pouze zájmy - ale velká část elit národů z nějaké vrozené degenerativní vady, se jim se snaží sloužit. Proto jsme tam kde jsme, v pr.. (na hranici ekologické katastrofy a zničení lidstva).

  OdpovědětVymazat
 6. Každá krajina ktorá chce byť pred USA v bezpeči by si mala zabezpečiť jadrové rakety tak ako aj Severna Korea. Ako len USAci machrovali, lietadlové lode posielali o veľkych červenych tlačitkach vykladali a prd, Kim si s celou slavnou amerikou vytrel svoju žltú zadnicu:D

  OdpovědětVymazat
 7. Mám asi pokažený televisor. Nic jsem v něm o téhle věci neviděl...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Čechu, o nic nepřicházíte. Řada informací asi není vhodná pro nevyspělé TV diváctvo. ČT bdí nad naší mentální hygienou. To, že jsme se jako stát dostali do prazvláštní party dnes už víme. Řeci to už taky ví. Očekávat, že Erdogán přestane s nenažraností a Trump s panovnickými manýry, nelze. Slušnému zbytku světa nezbývá než nesouhlasit se svévolí a protestovat. Řecko, jako my v Mnichově, zůstane samo. Co mu poradit? Na Putina bych nespoléhal, má v Turecku konec ropovodu a proto určitě nevystoupí proti. Možná by byla dobrá rošáda ve stylu, nabídnout Číně ohrožené ostrovy, třeba ke 100 letému pronájmu. Zajímalo by mne, jak by z toho vykličkovali jak USA, tak Turecko.


   ykličkovaly.USA

   Vymazat
  2. Pane Vlastimil Čech : "Mám asi pokažený televisor". Nielen Vy máte pokazený televízor. To akosi všetky TV prijímače v europe sú nejaké závadné prijímače, ktoré prepúšťajú iba proamerickú a proBruselskú propagandu.

   Vymazat
  3. Pane Vlastimil Čech : "Mám asi pokažený televisor". Nielen Vy máte pokazený televízor. To akosi všetky TV prijímače v europe sú nejaké závadné prijímače, ktoré prepúšťajú iba proamerickú a proBruselskú propagandu.

   Vymazat
  4. Chválím nápad s Čínou. Chtělo by to dopromyslet, ale pokud by do toho Číňan šel, bylo by to podobné tomu, co dělá Putin v Sírii, po nabídce u Kypru apod. Rozhodně ne horší. A věřit v pomoc EU nabo NATO už je evidentní nesmysl.

   Vymazat
  5. Nepotřebuji nijak upravovat. Děkuji

   Vymazat
 8. USA se tvaří,jak kdyby jim patřil celý svět,rozdává území svým slouhům.I když Řecko má dost viny na tom,že se dostalo do velikých státních dluhů a tím už nerozhoduje o svém bytí,ale jen jeho držitelé dluhů,tak nastává otázka,kolik zaplatilo Turecko,majitelům Řeckých dluhů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nelze popřít, že si Řekové nadělali velkým dílem svou rozmařilostí. Ale neméně velkým dílem díky obrovským nákupům zbraní. I když se mohlo ve své době zdát, jako zbytečné plýtvání, dnes se naopak ukazuje, že to bylo tou nejrozumnější investicí.
   Kdysi jsem tak obrovské investice považoval skutečně za zbytečné. Ale to jsem byl ještě v naivní představě, že společné velení NATO nedopustí, aby se do sebe pustily dvě země jednoho vojenského paktu. Ale stalo se již jednou a jak je vidět, stane se to znovu. Jenom to dokládá naprostou zbytečnost tohoto uskupení. A tak, jako nedokázalo NATO zamezit válce Turecko - řecké již jednou, nedokáže to ani v budoucnu. A stejné by to bylo i v našem případě, pokud by po nás ze sousedů zatoužil. Osobně sázím na Poláky.

   Vymazat
  2. Nejsem ekonom, ale jeden kamarád, který Řeky miluje je teď smutný, že se tam hned tak nedostane. Recké dluhy vidí trochu jinak. Podle něj utratil stát hodně za Olympiadu, budoval infrastrukturu, spoje, stadiony a přitom většinu zisků schlamstl soukromý servis hotelů, stravolání a telekomunikací. Mimochodem, zrovna do turistiky investovali, nebo půjčili Němci. Je vidět, že my obyčlidi koukáme na sport a ono jde hlavně o kšeft. Možná něco stejneho , ne-li horšího čeká Japonsko. No a teď Německo chtělo dluhy splatit. Jakou jsme měli kliku, že primátor Behm neprosadil Olympiádu u nás. Taky jsme se bavili o důchodech, které měly být násobkem našich. Tak mě vyvedl z omylu, šlo o bývalé státní zaměstnance a už jim je údajně o 40% snížili. Venkov nic moc, ale rodiny žily z letní turistiky, pronajímaly pokoje atp. Dnes venkov přišel i o tuto šanci. Tak nevím, třeba nás chce někdo na Řeky poštvat a zaseje závist důchodců a osolí to tím, že jsou nemakačenkové. Obvyklé rozděl a panuj.

   Vymazat
 9. Toto se EU, NATO a USA v dohledné době krutě vymstí - přesně tak, jako se tehdejším protagonistům vymstila mnichovská podlost. Sice mi už táhne sedmý křížek, ale je celkem reálné že se toho dožiji. Totiž rozpadu NATO a EU plus pádu USA.

  OdpovědětVymazat
 10. Alespoň vidíme v realu, jak jsou některé věci nazývány loupeží(Krym) a je třeba nasadit sankce. Jiné jsou uznány jako spravedlivé (Kosovo a rozdělení Kypru a nyní již bez obalu krádež Řeckých ostrovů. FUJ!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Trochu z jiného soudku, web Skrytá pravda píše článek "Nejmocnější muž planety Putin přitvrdil a zasadil USA smrtelnou ránu" Doporučuji zejména těm USAfilním hlupákům co tady stále vyřvávali, že se krach dolaru nekoná. Slova, že Putin ví co dělat a dělá to a že ti křiklouni zalezou zpátky do kanálu se staženým ocasem, se potvrzují.
  Hej hou, veselý rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano vypadá to, že dolar ,respektive petrodolar vezmou za své. A zbude "jen" armáda, z pilířů, co jsou a stojí na nich moc USA.

   Vymazat
 12. Citace: "Turecký prezident Recep Erdogan loni oznámil vypovězení Lausanneské mírové dohody".
  Ne že bych měl námitky proti vyznění celého článku, ale kdy a kde to Erdogan oznámil? Není to vypovězení tak náhodo kec? To že s Řeky chtěl jednat je pravda (narazil ovšem na tvrdou vodu), ale že by smlouvu vypověděl?

  OdpovědětVymazat
 13. Další krok Erdogana k postupnému rozpadu Turecka a Anatolskému federálnímu okruhu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé je že V. V. Pjakin už 30. 11. 2015 ve svém videu Otázka-odpověď všechno toto říkal. Mimo jiné a to neřekl jenom jednou, Erdogan svým konáním spolehlivě dovede Turecko do záhuby a my nemusíme vůbec nic pro to dělat. Opakuji opět, Putin potažmo Rusové, vědí co mají dělat a také to promyšleně, systematicky a efektivně dělají, díky hlouposti trpaslíků i Ušáků kteří jim neustále okopávají kotníky.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  2. Zajímavé je že V. V. Pjakin už 30. 11. 2015 ve svém videu Otázka-odpověď všechno toto říkal. Mimo jiné a to neřekl jenom jednou, Erdogan svým konáním spolehlivě dovede Turecko do záhuby a my nemusíme vůbec nic pro to dělat. Opakuji opět, Putin potažmo Rusové, vědí co mají dělat a také to promyšleně, systematicky a efektivně dělají, díky hlouposti trpaslíků i Ušáků kteří jim neustále okopávají kotníky.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
 14. Přesně tak usa nevěřit ani pozdrav. Řecku bohužel nikdo nepomůže historie se opakuje tohle jsou Řecké sudety.

  OdpovědětVymazat
 15. Nápadně podobná kopie chování Hitlera před 2.světovou válkou. Jak je vidět, tato zkušenost nestačila. Takže bude následovat další.
  Ta bude ovšem mnohem horší.

  OdpovědětVymazat
 16. Takto postupoval Hitler vůči nám a později vůči dalším státům.Zrada vždy přišla ze západu,z našeho "vzoru demokracie".Po hadráku jsme opět nastoupili zvolna po Mnichovské cestě,do kolonie Reichu....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A že se dějiny neopakuji. Lidstvo je prostě nepoučitelné.

   Vymazat
 17. 6.56
  No, když čumíš jen na ČT tak se nediv...

  OdpovědětVymazat
 18. Turecko vytváří novou teroristickou skupinu v severní Sýrii:

  http://svobodnenoviny.eu/turecko-vytvari-novou-teroristickou-skupinu-v-severni-syrii/

  OdpovědětVymazat
 19. Zdecimované a vykradené země jsou pro stínovou i tu skutečnou vládu USA již nepotřebné.Naléhavě! 01/01/20 PRVNÍ PENÍZE ZPĚT: EU požaduje, aby Kyjev zaplatil velký dluh 76 miliard DOLLARŮ.Soukromý MMF není záchranným lanem, ale LIKE pro všechny země a smyčka se smutným koncem! https://www.youtube.com/watch?v=8ZA5c_1uLqs

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máte pravdu, ale EU na Kyjev tlačí ohledně toho hlavně proto, aby na Ukrajině urychlili přijetí decimujících "reforem" (ještě další ořezání sociálního systému, privatizace zatím fungujících služeb v rámci státu, hlavně sociálních a zdravotnických, a dalších zatím fungujících, zatím nerozkradených podniků) a hlavně jim jde o urychlené přijetí zákona o rozprodeji ukrajinské černozemě, nějak se to asi zaseklo, pokud už to tedy úkáčka neschválili.

   Vymazat
 20. Neni nad spolehlivého, věrného spojence a dobré přátele. To asi nyní Řekové určutě jásají, že jsou v tak spolehlivých klubech jako NATO a EU. To si jistě chrochtají blahem, že mají na svém území tak skvělého spojence v podobě základen USA. No alespoň naši poskoci vidí k čemu je takové spojenectví,celá EU co garantuje a jaké blaho jsou Us okupační vojska, po kterých tak touží. Ale dělají to dobře, nakonec se Italům, Řekům a dalším včetně nás v kebulích rozsvítí a pak bude určitě změna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na změnu nespoléhejte. To, že my obyčejní lidé něco pochopíme, vůbec neznamená, že se změní politika našich zemí nebo EU jako celku.To není reálné! Pouze více pochopúíme, jak jsme znovu naletěli! Hodně přemýšlejte, koho budete volit, a proč.

   Vymazat
 21. Vážený pane doktore, děkuji za zveřejnění té mapy v úvodu článku. Je z ní velmi dobře patrných několik zásadních faktů.
  Je pochopitelné, že po 1. sv.v. se mocnosti snažily zajistit bezpečnou plavbu v Egejském moři, když Turecko bylo za 1.sv.v. spojencem Německa. A tak byly ostrovy nacházející se až u pobřeží Turecka oficiálně přiřčeny (r. 1923) k Řecku, takže Egejské moře bylo obklopeno územím spojeneckého Řecka. Snad se vycházelo z historického faktu, že ty ostrovy již ve starověku ovládaly řecké městské státy (ale ty ovládaly i široký příbřežní pás pevninského Turecka!). Ba i my dodnes ostrovy Jako Lesbos (kde např. pobývala řecká básnířka Sapfó se svým dívčím kroužkem a kde vedla dívčí školu) považujeme za řecký. Po 2. sv.v., kdy bylo Turecko opět spojencem Německa (i když bylo v podstatě neutrální), byla příslušnost těchto ostrovů k Řecku potvrzena. (Ono sice Turecko o tyto ostrovy přišlo postupně již v letech 1912 a 1913, ale mocnosti ten stav zafixovaly).
  Tento stav se ale dnes fatálně obrací proti Řecku. Některé ostrovy jsou od tureckého pobřeží vzdálené snad jen 2 km, takže řecké a turecké teritoriální vody zde splývají (což je zdrojem potenciálních sporů při jejich ostraze), ale i případná těžba ropy/plynu v tureckém příbřežním šelfu je problémová, protože se nad ním sice nachází řecké teritoriální vody, ale jak té těžbě z tureckého pobřeží zabránit, když vrty lze běžně vést nejen šikmo, ale i s postupným náborem inklinace (lidově „do zatáčky“). Takže pokud Řecko a Turecko neuzavřou nějakou dohodu o tom, které ložisko bude patřit kterému státu, tak z té těžby budou vždy jen spory.
  Ale i bezprostřední sousedství turecké pevniny u těch řeckých ostrovů je problém. Migranti těch pár km z Turecka do Řecka za dobrého počasí přeplavou i „na vratech od stodoly“, natož pak na motorovém člunu. A jak tyto ostrovy chcete chránit, když dle dohody z r. 1974 mají být demilitarizované? Pokud tedy toto teritoriu, včetně teritoriálních vod, nebude např. neutrálním územím pod správou OSN a s přítomností vojsk OSN s mandátem k jeho ochraně všemi prostředky, tak toto teritorium bude nadále jen zdrojem stále se vyostřujících konfliktů a fatálního nebezpečí nejen pro Řecko ale i pro Evropu jako celek!
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jediný rozumný příspěvek...
   Viky, díky!

   Vymazat
  2. Výborne a presne. Az na to že sa prikláňam rozdelť Egejske more na polovicu a bude koniec oklieštenia Turecka.

   Vymazat
 22. USA opět osvědčily, že nemají přátel, jen SVÉ zájmy. Jakoby to Řekové ani netušili. Ti, kteří se právem pyšní svou tisíciletou kulturní tradicí, jež se stala i základem té naší.
  A protože tyto USA nemají přátel (jsou přece FIRST = Übermenschen) zradí bez rozpaků kohokoliv a kdykoliv, smlouva nesmlouva.
  Ovšem v Řecích je častokrát těžko se vyznat. Jen co si tuhle v Rusku zakoupili obranné systémy S-300, už je jako ti Jidáši poskytovali US špiónům, aby tito lépe věděli, jaká že to ruská technika stojí před US tamahawky, Raptory a Lightningy. Asi ve své neukotvenosti lítají jak ta mucha v kalamářu ...

  OdpovědětVymazat
 23. V souvislosti s tímto článkem pana Dr. Davida jsem nahlédnul do Historického atlasu (zpracoval Lemeš, J., vydal Historický klub v Praze I, Praha 1938. 52 s.), tedy do učebnice SŠ, dle které se před 2.sv.v. učil v ČSR dějepis. Z atlasu vyplývá, že historie Evropy našeho věku je do značné míry historií bojů s islámem, což dokládá hned několik dějepisných map tohoto atlasu. První dobývání Evropy začalo již od 7. století. Po vytlačení muslimských vojsk a vládců z Jižní Evropy pak došlo ke 2. vlně islamizace Jižní Evropy o 10 století později, tedy během 17. století, kdy osmanské jednotky pořádaly mj. i nájezdy (za účelem získání proviantu, žen, otroků a nových bojovníků) až na Moravu, odkud byly odvlečeny zřejmě až desítky tisíc lidí). Po porážce Osmanů u Vídně r. 1683 pak byla Osmanská říše vytlačována a její vliv omezován až do jejího úplného vytlačení do území dnešního Turecka. Toto vytlačování však trvalo přesně 240 let (!!!) a bylo ukončeno smlouvou r. 1923, kdy byly ostrovy u tureckého pobřeží definitivně připojeny k Řecku. Třetí vlna islamizace Evropy probíhá právě teď a začala pozvolna a nenápadně po 2. sv.v., s akcelerací od 70. let minulého stol. a v novém století/tisíciletí se stále zrychlující. Ty první 2 vlny probíhaly formou vojenského dobývání území. Ta 3. vlna však je plíživější, neboť probíhá formou pozvolné infiltrace muslimů mezi křesťanské obyvatelstvo Evropy a s využitím benevolentních a proimigračních předpisů, které do zákonodárství států Evropy prosazují nikoli Turci(!) či obecně muslimové, ale nadnárodní zájmové skupiny, pro které je ta imigrace do Evropy z různých důvodů ekonomicky výhodná. Současná situace je taková, že obyvatel muslimského a tureckého původu je v Evropě již tolik a množí se jak imigrací, tak vysokou mírou porodnosti tak rychle, že v případě bezpečnostní krize by tato „menšina“ již byla schopná vyvolat nepokoje, (ozbrojená!) povstání a sabotážní a teroristické akce v takovém rozsahu, že by hrozil vnitřní rozklad některých států Evropy, kde by už bezpečnostní (ani vojenské) síly nebyly schopny těmto masovým akcím bránit. S vědomím této situace tedy již Turecko začíná Evropě klást územní požadavky a provádět průzkumy bojem (zatím na řeckých hranicích), neboť si turecký prezident Erdogan již při své návštěvě Německa názorně vyzkoušel, jak je ta turecká menšina v Evropě velká, silná a jemu oddaná, takže s využitím islámské ideologie a doktríny by byl schopen Evropu vnitřně rozvrátit. Další pokračování tohoto 3. dějství pokusů o islamizaci Evropa lze tedy jen však těžko odvrátit. Mj. i proto, že na evropské politické scéně, ba ani v rámci národních států, snad kromě Maďarska či severní Itálie (která je ovšem dnes paralyzovaná korankrizí!) není nikoho, kdo by se této vlně islamizace byl schopen organizovaně postavit. Pomoci bychom se mohli dovolat (ovšem dnes již dozajista nikoli zadarmo!) v Rusku a v Číně, ale celá evropská politická (i mediální) scéna je dlouhodobě nastavená tak, že tyto naše potenciální spojence trvale v očích lidí staví do pozice našich nepřátel. A to nemluvím o tom, jakou reakci by to vyvolalo v USA… Má Evropa ještě vůbec nějakou šanci, ubránit se této vlně islamizace, a tedy i vnitřního rozkladu a vojenského a technologického ústupu do globálního ústraní a bezvýznamnosti?!? Mám obavu, že bod zlomu byl již dávno překročen a že za současné situace je osud (kdysi) křesťanské Evropy (kdysi) národních států již dávno rozhodnut… !!! :-(
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní22. dubna 2020 13:49
   To, že si někdo někde něco usmyslí, ještě neznamená, že to tak bude. Svět je složitý organismus, a dokud odpůrci toho nápadu nesloží ruce v klín, tak není rozhodnuto. Jistě, odpor něco stojí, ale podvolení se, také vyjde sakra draho, či může být dokonce likvidační. P.K.

   Vymazat
 24. presne to myslím aj ja...a obávam sa že záver Vašho článku bude skutočný...

  OdpovědětVymazat
 25. Chces druhe ovladat? Tak je vsechny proti sobe postvi! Zidaci z USA to ovladaji mistrne!
  USA daruji vsude veci, ktere jim nepatri! Izraeli hlavni mesto a Golany, podporuji kradeni palestiny Izraelem, atd. Jsme zvedav, co jim za to Erdogan da, ci od nich koupi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NEUVĚŘITELNĚ povzbuzující - ne všichni pochopí, protože jsou v informačním bludu.
   https://ac24.cz/en/-/vsechno-je-jinak-plan-q-tajna-spoluprace-jfk-jr-s-trumpem-a-zbaveni-se-stinove-vlady?redirect=%2Fen%2Fweb%2Fac24%2Fuvod
   Můžeme se opravdu vrátit v čase? Vypravění nabízí, že jsme na pokraji nového paradigmatu, krásného nového světa volné energie, nového bankovního systému a nového zdravotnického systému. Může to být pravda? Modlím se, aby to tak bylo.
   Já jsem nevěřící církvím, ale instinktivně Trumpovi věřím odpočátku.

   Vymazat
 26. V neděli po mimořádném zasedání spolkové vlády nabídlo Rakousko Řecku pomoc ve formě vyslání policejních posil. Kabinet kancléře Sebatina Kurze (OVP) na mimořádném jednání vlády rozhodl, že v případě nutností má být k ochraně hranice nasazena i rakouská armáda. „Řecku vysíláme ihned na pomoc s ochranou vnější Schengenské hranice zvláštní policejní jednotku. V případě potřeby vyšleme i další posily.“, oznámil po jednání vlády rakouský kancléř Kurz. Dodal, že v případě pokud se Tureckem zorganizovanou migrační vlnu nepodaří odrazit na vnější hranici EU, budou rakouské hranice uzavřeny armádou.

  Policejní posily vyslalo na pomoc Řekům v pondělí i Maďarsko. Po jednání vlády, která nasazení maďarských policistů v Řecku schválila, premiér Viktor Orbán (FIDES) zaslal do Athén i nabídku vojenské pomoci při ochraně vnější hranice EU. „Upozornil jsem poslance, že může být svoláno mimořádné zasedání Zemského sněmu. V případě řecké poptávky po našich vojenských posilách jsou poslanci schopni se sejít ve zkrácené lhůtě 24 hodin a rozhodnout podle Ústavy o vyslání vojenských jednotek k obraně vnější hranice EU.“, konstatoval Orbán po pondělním mimořádném zasedání vlády. Maďarská armáda byla podle něj uvedena do stavu pohotovosti k obraně hranic. V případě zájmu Řeků jsou maďarští vojáci schopni na hranici s Tureckem dorazit během několika hodin.
  Erdogan prohlásil, že žádné peníze z EU nedostal. Kancléřka Merkelová se v pondělním telefonickém rozhovoru Erdoganovi omluvila za údajné zpoždění jedné platby migračního výpalného. Nyní Turecko dostává 9 miliard eur ročně. Merkelová hodlá odletět do Turecka a dohodnout i případné zvýšení této platby za to, že Turecko nebude dále posílat migranty do EU.

  Návrh byl během pondělí konzultován i v orgánech EU. Řecko jej zásadně odmítlo. „Nic už Turecku nebudeme platit. Erdogan peníze defraudoval a použil na prodlužování války v Sýrii. Budeme se bránit vojensky.“, vzkázal Merkelové řecký premiér Kyriakos Mitsotakis (Strana Nová demokracie, která nedávno vyhrála volby a odstranila dosud vládnoucí levičáckou Syrizu).

  OdpovědětVymazat
 27. Nelze popřít, že si Řekové nadělali dluhy velkým dílem svou rozmařilostí. Ale neméně velkým dílem díky obrovským nákupům zbraní. I když se to mohlo ve své době zdát, jako zbytečné plýtvání, dnes se naopak ukazuje, že to bylo tou nejrozumnější investicí.
  Kdysi jsem tak obrovské armádní nákupy považoval skutečně za zbytečné plýtvání. Ale to jsem byl ještě v naivní představě, že společné velení NATO nedopustí, aby se do sebe pustily dvě země jednoho vojenského paktu. Ale stalo se to již jednou a jak je vidět, stane se to znovu. Jenom to dokládá naprostou zbytečnost tohoto uskupení. A tak, jako nedokázalo NATO zamezit Turecko - řecké válce již jednou, nedokáže to ani v budoucnu. A je velkým otazníkem, zda o mír vůbec stojí. Při vědomí, jak velkou moc má vojenskoprůmyslový komplex o tom lze úspěšně pochybovat.
  Pro nás z toho vyplývá jediné. Tak jako nás západ nechal v rejži v roce 1938, nechal Řeky v bryndě v sedmdesátých letech. A tak, jak si s Řeky vytřou prdel nyní, si jednou vytřou prdel s námi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne tak docela rozmařilý život obyčejných Řeků, Řecku základní dluhy nadělala již právě ta chunta a od té doby se to tam "táhne". Je to podobné, jako dluh u nás, aniž o tom víte nebo to chcete, dlužíte přibližně ve čtyřčlenné rodině cca 750 000,- Kč a tento dluh podle stylu "hospodaření" po EU nejspíše na 98% stále jen a jen poroste.
   Konflikt mezi Řeckem a Tureckem je neuvěřitelnou ostudou jak EU, tak i NATO. Bohužel to trvá tak dlouho, že jsme si "zvykli".

   Vymazat
  2. 12,08
   Podívejte se, jsou veřejně dostupné zprávy o výši řeckých důchodů a přemrštěných platech státních úředníků. Stejně, jako "produktivitě" jejich práce. Ale to nemusíme letět až do Řecka. Stačí zajít na nějaký úřad k nám. Alespoň pro mne jsou to důkazy o životě nad poměry.
   Druhou stranou řeckého zadlužení jsouarmádní nákupy. Desítky amerických stíhaček, německé ponorky a bůh ví, co ještě. V době, kdy oficiálně skončila studená válka a NATO vyslovovalo neochvějnou jednotu (to ostatně tvrdí i dnes) se zdály nákupy za desítky miliard dolarů skutečně zbytečné. Leč co se zdá je sen. Velení NATO v Bruselu je partou šašků bez nejmenšího vlivu na zahraniční politiku členských států. A bylo tomu tak i v minulosti. Tempo a směr pochodu určují za velkou louží. A pokud oni určí, že se navzájem napadnou dvě členské země, prostě se tak stane, pokud je to v americkém zájmu. A protože v Turecku mají Američani své základny a zájmy, je jasné, na čí stranu se USA, potažmo celé NATO postaví. Stejně tak nepochybuji o tom, nakterou stranu se postavíme my.

   Vymazat
 28. Amerika
  Mrtvé pohřbívají, z barů zní opilé hlasy,
  Vítr si pohrává s vlajkou z pruhů a hvězd.
  Blyští se bodáky, hlavně a tankové pásy,
  Strýček Sam přivezl zas svévole děs.
  R.: Amerika, jistá v zádech dýka,
  falešný demokrat, agresor, válečný štváč.
  Amerika, jistá v zádech dýka,
  hrobařka míru a světa rozesírač!

  Staletí teroru, násilí, zrady a pučí!
  Věznění, mučení, vraždění, týrání mas!
  Strýček Sam s chutí demokracii vnutí,
  Pomůže, poradí, ochrání je tu pro nás.
  Ref.: Amerika …

  Ten, kdo odmítne vážit si jeho vkusu,
  nezištné pomoci a dobře míněných rad,
  dává životu sbohem, smrti pusu.
  Strýček Sam ďábel sám - z pekla smrad!
  Ref.: Amerika …

  OdpovědětVymazat
 29. Uznat můžou co chtějí, ale Lausann treat se měnit nebude. Erdogan se snaží marně užuž několik let

  OdpovědětVymazat
 30. Vážený a milý pane europoslanče, zbytečný článek. Lze to vše napsat kratičce takto: Turecko je proti Rusku v Sýrii, takže přece USA nepůjdou proti Turecku ohledně Řecka. Co mají z Řecka? A ještě dovětek: Když vyhrála Syriza, na všech plotech u nás byly cedule: Všichni jsme Řecko. Ano. Syriza zradila (sice pod tlakem, ale co není pod tlakem?) Takže ano, všichni jeme Řecko, všichni jsme prohráli. A druhý dovětek: Merkelice je napůl Turkyně, potřebuje migráče, takže taky zradí Řecko. Co má ona z Řecka? Řecko anektovala a i ona je předá Turkům. Všichni ti srá.i tady chtěji migráče a Turci je bohatě dodávají. Řešení? Zničit Turecko. V Sýrii, doma i v Libyi. A to může jen a jen Rusko. Pokud se i ono nepose.e.

  OdpovědětVymazat
 31. Situace s Tureckem ukazuje na obrovskou slabost Evropské Unie a NATO. Je přece v dějinách naprosto unikátním případem, že takzvané vyspělé země, které se považují za páteř těchto organizací, se nechávají beztrestně vydírat v podstatě ničím. Pevná ochrana hranic od samého počátku by problém nekompromisně "shodila" na Turecko a byl by klid. Ani případné posílení tažení na východ, na Rusko, neosvětluje tento stav. Turecko má v podstatě jedinou kartu a to jsou Dardanely a Bospor. A v pozadí "zájmy" USA.
  Je to ale taky zajímavý paradox, že evropská "civilizace" oficiálně vycházející ze starého Řecka a není schopna ochránit ani tu svou "kolébku". Skoro to vypadá, jako když Turecko podniká Křížové pochody na Evropu. Jen málokdo dokázal Turecko "uklidnit". Kéž by se někdo našel v co nejkratší době.
  Tlak na vlády Řecka byl, je a bude obrovský, protože lichvářské chování především Německa dává tušit skutečné pozadí toho všeho. No, já bych proto přál Německu všechno nejlepší v novodobém "skorotureckém" chalífátu nejspíše matriarchálního typu v čele s takovými jako "emír Merkel". Bohužel tam stáhne všechny v Evropě taky. Pokud se v podstatě nestane politický zázrak.

  OdpovědětVymazat
 32. Nelze nevzpomenout, že za vzestupem Osmanů stojí nenasytnost Benátčanů. Pod jejich vedením byla obranná hráz muslimské invaze roku 1204 vypleněna. Evropa měla v roce 1918 jedinečnou příležitost vypořádat se navždy s osmanským nebezpečím.
  Zde je bohužel vidět zaslepenost dohodových politiků. Turecko mělo být po první světové válce odkázáno za hranice Bosporu a na chrámu Hagia Sophia znovu vztyčen kříž. Nestalo se tak a Turci od roku 1453 okupují část Řecka Konstantinopol.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.