Reklama

čtvrtek 23. dubna 2020

Zatímco bezobratlí nám o páteři kážou, řecká „falanga“ bojuje za Evropu


Lenka Procházková
23. 4. 2020 

Ve stínu boje proti koronaviru čelí osamocení Řekové invazi migrantů do Evropy, kterou po vodě i po souši organizuje Turecko. 

Zaměstnanci ČT o tom trousí zmutované informace, jako by jim roušky znemožňovaly sdělovat pravdu. Nevyslovené drama nenaznačují ani výrazem očí. Naštěstí ale máme sociální sítě, kde lze při troše trpělivosti vylovit i „zlaté mluvící rybky“. Nejucelenější zpravodajství o řecko tureckém konfliktu průběžně nacházím na fb stránce Ivana Davida a stejně jako tisíce dalších „rybářů“ posílám jeho odzdrojované příspěvky dál. Z komentářů pod nimi je patrné, že touha po pravdě lidi sbližuje a pozvedává je nad horizont karantény.

Většina debatérů vnímá oficiální postoj ČR k situaci Řecka jako zbabělý a někteří vyslovují přání, aby čeští vojáci místo prodlévání v Pobaltí byli odveleni tam, kde je skutečná frontová linie.

Zahraniční politika ČR však nedisponuje vlastním kompasem, její směřování určuje vlečné lano, které nás táhne jako rukojmí do „lepšího a spravedlivějšího světa.“ Zatímco evropští komisaři vzývají evropské hodnoty jako ostatky svatých a vyplácejí Turecku odpustky i za budoucí hříchy, Řecko se brání plánovanému obklíčení až s antickou odhodlaností. Tím, že odmítá být obětním beránkem při handlování EU a NATO s Tureckem, brání současně i Evropu. Tak jako kdysi.

Prastarý nápis vyrytý v kameni u soutěsky Thermopyly se ještě i moje generace učila nazpaměť už v základní škole. „Jdi poutníče a zvěstuj Lakedaimónským, že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám.“ Nápis byl vyryt pět set let před naším letopočtem. Mnohem později k obelisku přibyl další monument na počest spartského krále Leónida, který po třech dnech krvavých bojů se všemi svými muži v bitvě padl. Na památníku je vyryta Leónidova stručná odpověď Xerxovi na výzvu, aby se Řekové vzdali mnohonásobné přesile Peršanů a odevzdali své zbraně. Zaznamenaná odpověď má jen dvě slova: „Molón labe!“ „Pojď si pro ně!“

Dnešní řecká armáda a policie má však zapovězeno proti narušitelům hranic zbraně používat. Pobřežní námořní hlídky, které zabraňují tureckým člunům s výsadkami migrantů projet blokádou do výsostných vod Řecka, jsou vyzbrojené jen tyčemi a megafony. I tak je jim vytýkáno, že svou vlast, jednu z bran do Evropy, nechtějí předat do „péče“ nových hospodářů s poklidem a důvěrou.

Lídři EU i NATO, kteří si nad osudem Řecka a tím i staré Evropy myjí ruce dezinfekcí, zřejmě nevědí, že existují vyšší zákony, než kupecké smlouvy a vyděračské příkazy. Neuvědomují si ani to, že kořeny evropské civilizace vězí hlouběji, než kam dosáhnou globalizační bagry. Až to zjistí, bude pro ně už pozdě. Nikoliv ale pro Evropu! Zatím je v karanténě a při domácí výuce svých dětí a vnuků si sama pro sebe opakuje lekce z dějin nedávných i dávných. Ale až spadnou masky a skončí zákaz shromažďování, přestane být Řecko onou vzdálenou zemí, o jejíchž lidech neví ani veřejnoprávní ČT nic.

Zatím můžeme podpořit řecké obránce jenom v myšlenkách a v debatách na internetu, nebo e-mailovým dopisem na adresu řecké ambasády v Praze. I takový způsob podpory má ve stavu nouze smysl, neboť je v něm příslib naděje.40 komentářů :

 1. Měl bych pro Řecko jednoduchý recept:

  https://www.youtube.com/watch?v=mIKqJmspc3s&t=15s

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako vstoupit do Ruské federace?

   Smazat
  2. Bez Ruska to nepůjde, to je jasná věc. P.K.

   Smazat
  3. https://tadesco.org/navod-pro-lidske-bytosti-jak-pozadat-ruskou-federaci-o-svoji-ochranu/

   Smazat
  4. Mozna by stacilo pronajmout tu cast more rusum k ostrym strelbam a vojenskemu cviceni,tak jak to udelal Kypr a Turci se museli stahnout se svymi i valecnymi lodemi z vysostnych vod Kypru,kde těžili uplně vsechno.
   A s tadescem bych moc neoperoval.To neni informačni portal,to je sekta.(Ale to jste uz snad pochopil)

   Smazat
  5. Versailleská smlouva o rozdělení států skončila 10.1.2020 a nebyla zatím jiná podepsána. Jsme ve fázi bezvládí, takže vlastně ani neplatí zákony, nemohou nás k ničemu nutit natož nás omezovat a pokutovat ! Také zřejmě nemusí nikomu pomáhat.

   Smazat
  6. Pokud Versail neplati, pak nikdo nemuze mit problem,ze turek porusuje něco,co uz vlastne neexistuje. Smlouvy,zakony neplati,plati pouze pravo silnejsiho a vlivnejsiho,tedy anarchie,a tim padem turek uz ted vyhral,protoze je to vlastne jeho...a proc mu za to nadavat?
   Byt v jeho kůži,taky bych ty ostrovy chtel zpet,jsou blizoucko a z hlediska bezpecnosti ma byt turku...
   A turek si je proste vezme...tak to bude v poradku? Jooo,vsak hodme vsechmy zakomy za hlavu a delejme si co chceme a urcujme si zakon podle počtu pušek a naboju...

   Smazat
 2. "Kdo se nepoučil z dějin, musí je znova prožívat." J.P. Sartre

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo si neváží své národní historie, ten si musí svou svobodu nejprve vybojovat.

   Smazat
 3. K "České" televizi:
  Dopis hoteliéra
  Moje osobní zkušenost majitele zavřené restaurace je tato. Bez jakékoli protekce, tlačenky či korupce jsem dostal 25.000 Kč na účet, požádal jsem o odklad splátek úvěru na 6 měsíců a banka mi telefonicky sdělila souhlas, požádal jsem o COVID II a opět telefonicky mi bylo sděleno, že moje žádost byla zkontrolována a vrací se do úvěrujíci banky, požádal jsem o odklad platby DPH, plynu a elektřiny a bylo mi vyhověno. Jenom Česká televize trvá na zaplacení poplatku za televizory v hotelových pokojích, které nesmí být užívány.
  Zdroj: neviditelnypes, Aston

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedivte se, ČT je už taková krvelačná. 📺 ❣️ 👀

   Smazat
  2. Tak z této strany asi ano, nicméně přečtěte si na Argumentu kvalifikovaně popsanou zkušenost s tím úvěrovým programem. Pokud to vypadá, jak to tam autor líčí - a z vlastní profesní zkušenosti jsem přinejmenším schopen aspoň odhadnout, že to vypadá dost věrohodně - tak ten majitel zavřené restaurace byl chudák možná prostě jenom dost rychlý nebo si moc nelámal hlavu tím, jak přesné údaje vyplní do komplikovaného formuláře.

   Jistou chybičku na kráse to má v podobě skutečnosti, že trestnost úvěrového podvodu ani po dobu nouzového stavu nikdo nezrušil, a tam základní skutkovou podstatu naplníte už jenom v momentě, kdy uvedete neprávný nebo neúplný (zamlčení) údaj do žádosti - nemusíte ten úvěr ani dostat, můžete ho dostat a můžete ho řádně splácet a nezoůsobíte žádnou škodu, ale stejně je to trestné.

   A stačí nepřímý anobrž eventuální úmysl, takže stačí, že víte, že jste se mohl dopustit něčeho proti něčemu, a pro ten případ jste s tím byl srozuměn (jako že vám ta představa nevadila natolik, abyste si řekl, hele, radši ne).

   Smazat
  3. ČT potřebuje pořádně provětrat, na to premiér nemá sílu. A hlavně mu jejich nadutost a svým způsoben i bruselská hloupost vyhovuje.

   Smazat
  4. Nemá sílu? U ždávno měl tu smečku rozehnat, ale nemá na to odvahu. Koule se tomu říká. Měl šanci neschválit jejich lživé zprávy, 14 dnů by se chtěla opozice pokakat, ale pak by byl pořádek i v televizi.

   Smazat
  5. 16:48 Pánové premiér a jeho hnutí je v:

   Aliance liberálů a demokratů pro Evropu

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Aliance_liber%C3%A1l%C5%AF_a_demokrat%C5%AF_pro_Evropu

   Takže vícero voličů ANO ani neví co volí a pan liberál proti svým kámošům nehne ani prstem. Že proti němu stojí demožumpa je jen pro moc a funkce.

   Smazat
  6. Vláda nemá sílu na to aby přestala platit jak přímo tak nepřímo přes ministerstva "neziskové organizace", kupovat předražený štrot od US-barbarů. Začít vymáhat daně od zahraničných "podnikatelů". A přestat neúměrně podporovat některé lidí z takzvaných menšin. Vláda je po stránce národní naprosto na dvě věci. ANO,ANO.|NE!!!!
   Václav

   Smazat
  7. Vždyť jste stejní jako redaktoři v ČT, vsouváte záměry a úmysly premierovi a jeho vlodě, které nemusí existovat. Politika je vždy kompromisem možného. Proto vaše výroky jako "nemá sílu, odvahu, vyhovuje mu bruselská hloupost...", si můžete odpustit. Zastávám se ho, i když jsem volič SPD, ale nesnaším chytrulíný.

   Smazat
 4. Už jsem to tady psal: Stříkat na haniční pásma i na ně jak vstoupí na Řeckou pevninu fekálie všeho druhu. Prapra děda.

  OdpovědětSmazat
 5. Je hezké tady podporovat Řeky, důležitější je však na kterou stranu naši zem a její vojáky generálové NATO postaví? Těm jsme podřízeni! Půjdem na Turka nebo s Turkem? Toť otázka. Nebo se postavíme mezi oba státy a naši vojáci to budou zchytávat z obou stran? Tedy NA TO si počkám. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Půjdou tam, kam nás pošlou Američané.
   Za Varšavské smlouvy Sovětský svaz vedl také několik vojenských konfliktů. Ale nepamatuji si na jediný, kam by nás poslali. To amíci jsou jiní kosové. Zatáhli nás do Iráku, Afghánistánu, na Balkán, do Afriky a bůh ví, kam ještě. A všude jsme ohněm a mečem šířili Havlovu pravdu a lásku ...

   Smazat
 6. Ostatně soudím, že sultán musí být zničen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toho by si museli vymyslet, kdyby nebyl. Nebojte se, je chráněn. K ledu ho pošlou, až nebude plnit to, co po něm doopravdy chtějí.

   Smazat
 7. EU ani NATO Řeky nepodpoří, to je jasná věc. Za jedno, brání vytváření kalergiho euroasijských negroidních Evropanů a za další, nepoženou dobře vyzbrojeného Turka, ke spojenectví s Ruskem.
  Řecku musí pomoci jednotlivé evropské státy, nebo celá V4. Již pomáhá Rakousko a Maďarsko. Také naše vláda by se měla pochlapit a pomoci nějakou policií, nebo vojsky. Ale to by nesměla být část naší armády pod německým velením a část pod americkým. Ale současná situace v Řecku, je dosti silným argumentem, pro vymanění naší armády zpod německého velení. P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. Evropa a USA si zavařili mnohem větší prů.er pro sebe. Čína začala skupovat aktivity na "západě" a kromě mnohého jiného získala např. 90% v operátorovi Cosco - Belgie, čímž získala kontrolní balíky v přístavech Valencie a Bilbao. Takto přecházejí tzv. "západní" technologie a výroby do majetku Číny. John Sawers a Stoltenberg bijí na poplach.
  Takže co bude dělat Evropa? Nic, ždímat Řecko a "krotit" Turecko imigrací.

  OdpovědětSmazat
 9. S autorkou článku samozřejmě souhlasím. Nicméně je doslova tragické, že mnozí lidé se sice trápí budoucností evropské civilizace, ale možná dokonce větší počet nikoliv lidí, nýbrž nenažraných hovad, se chystá dojit stát cestou žalob za údajné ztráty v důsledku přijatých opatření v boji s pandemií. Cestu jim otevřel jeden pražský debil v taláru. A nyní se tedy těší "podnikatelé", kteří až dosud stát šidili stát na daních, kde se dalo, jak se na státu zhojí. Na žně se jistě těší také spousta právníků a další podobná verbež. Člověku se chce z toho všeho zvracet. Marně přemýšlím, kdo v tom slavném parlamentu vlastně zastupuje toho, z jehož daní se budou všichni ti vychcánkové krmit. Ať se zadusí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to máte pravdu. Kvákali, kvákají a budou kvákat pořád o "své nezbytnosti". Vzpomněl jsem si na popis událostí za krize v Československu v třicátých letech minulého století, kdy také ti samí demokraticky volali, že oběti musíme nést všichni jako občané jednoho státu rovným dílem. Co tím mysleli se stávalo vždy jasnějším při každé nové dani, kterou platili obyčejní lidé.
   Tedy nic nového pod Sluncem.
   Jen čekám, jaké daně nám "zavedou" nebo "vylepší".

   Smazat
  2. Krásně jste to napsal, přesně o to jde.

   Smazat
 10. Řekové testují způsoby připojení pohraničního zátarasu na elektřinu vysokého napětí. http://www.zvedavec.org/vezkratce/16908/
  https://pravdive.eu/news/187817/rekove-prohlubuji-obranu-hranice-o-protitankove-zatarasy
  EU Je za to ještě peskuje. Jediné Rakousko a Maďarsko nabídlo vojanskou pomoc.Naší armádičce velí ještě Zeman nebo říšská protektorka Merklová?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a my pošleme izovované kleště (dárek od Babiše)
   Václav

   Smazat
 11. Volte SPD czexit.

  OdpovědětSmazat
 12. Zapnu počítač, naskočí Seznam a hned debilní název článku redaktora Čabana: Ani za mimořádného stavu si vláda nemůže dělat co chce.Jako by si jakákoliv normální vláda někdy mohla dělat co chce. To jenom ty předešlé vlády si mohly dělat co chtěly a redaktoři je podporovaly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Místo spolupráce v době epidemie, umí žumpa jenom podrážet nohy, zuří že se vládě daří epidemii krotit. Mediokracie podporuje svoje darebáky, a zrůdičky debilbloku, žalobníčci, soudci se obnažují, a ukazují tu hrůzu jejich osobnostních rysů. Nikdy je, a jejich kandidáty nevolit.

   Smazat
  2. 19:36
   Je to největší protičeská žumpa společně s Reflexem. Nejvíce lidé zde má založený email, proto na něj ve velké míře chodí. Každý den sprosté útoky na vládu, premiéra, prezidenta, české občany - prostě dílo lidí, které naši vlast nenávidí až za hrob.
   I bulvární Blesk je proti Seznamu slušný podnik.

   Smazat
 13. Toz ceské politické elite selhale na celé cére aj pod ní az na vyjimky hrdinnó se stal pan Profesor je to chlap z gulema ne jak ten nahaté o teho Berlosconeho ale opozice ta se moze nechat hned zamrazet a pockat dalsí Platonské rok na novó prilezitost ti só óplne ale óplne k hovno a ani k temo ne proste nanic toz todká drzijó moc v rukách lidé o neryjeme drzkó v bláte Karle Kryle, dekojeme !!!!!!!!!!!! **********hezké den bez tech Mysákó P.S.

  OdpovědětSmazat
 14. „ČT dělá ještě stupidnější propagandu než před 30 lety.“ Martin Koller promluvil o bezpečnosti a soběstačnosti Česka:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020042311840410-ct-dela-jeste-stupidnejsi-propagandu-nez-pred-30-lety-martin-koller-promluvil-o-bezpecnosti-a/

  OdpovědětSmazat
 15. Řecká falanga bojuje za Evropa a Evropa ji za zády zrazuje kolaborací s Tureckem za nadšeného ryku stovek ideologicky zvrácených neziskovek, které ji namísto europarlamentu ve skutečnosti ovládají.

  Merkelové a bruselským je totiž úplně šoufl nějaké Řecko, strádající řečtí občané, či nějaké vyhozené miliardy eur ze společné kasy EU - na prvním místě jsou muslimští migranti a jejich osudy.
  Je to logické, protože Evropané jsou dlouhodobým mytím mozků vydíráni k tomu, aby sami a dobrovolně sloužili islámu.
  Převážení desítek tisíc běženců k řecké hranici a za tučné výpalné zase jejich odsun, aby se vše mohlo donekonečna opakovat je hanbou spíše hlav EU, než jednání Turků, které se historicky nemění.
  Erdogan je byznismen, vyděrač a dokonce může beztrestně útočit na území kohokoliv, kdo je momentálně slabší. Bez blbců by toto nikdy nedokázal, protože pokud by fungovalo OSN, NATO a jiné podobné organizace za peníze národů, pak by dávno stáhl ocas.
  Takhle si úředníci těchto institucí pouze rozdělují prachy mezi sebe a na obranu míru ve světě zvysoka serou. Respektive čekají, kdo jim z jiných byznismenů co nařídí.
  Vidím já...

  OdpovědětSmazat
 16. Ne vzpouru proti vládě, ale vzpouru proti soudcům to chce:

  http://svobodnenoviny.eu/ne-vzpouru-proti-vlade-ale-vzpouru-proti-soudcum-to-chce/

  OdpovědětSmazat
 17. Co se to vlastně ve světě skutečně děje.

  Kdosi chytrý a vzdělaný řekl: Přesvědč 2 generace a získáš celý stát. Toto se již 30 let plně uplatňuje v našem naprosto zdecimovaném školství. Čučkaři z BISKY to jistí. USA jim předává diplomy jako Havloj za ničení naší svobodné suverenity v americkém zájmu . Další důležitou součástí je devastující snížení průmyslu případně jeho předání do cizích korporací, totéž platí o bankovnictví a pojišťovnictví, veškeré energetiky, plynárenství a ropného průmyslu - splněno. Nejdůležitější však nastalo likvidací soběstačného zemědělství a prodej vody. KDUČSL s exministrem Luxem se přičinilo zrušením ČSN na potraviny. Od té doby nastala divoká "privatizace" potravinářského průmyslu. Výsledkem jsou polochemické ,navoněné, nabarvené, nachucené a pěkně zabalené potraviny jež více škodí než prospívají nám lidem. O západním zdravotnictví kdo chce vědět pravdu tak ví. To je také největší podvod století !

  Nyní nastala poslední fáze. Zotročení států a lidí: ZADLUŽIT nesplatitelnými úvěry, což na pokyn CABALY probíhá. K tomu slouží světové divadlo každodenně přenášené všemi sdělovacími prostředky- Coronavirus 19. Strach přináší zoufalství. Zoufalí a zfanatizovaní lidé poslušně dělají zoufalé věci. Gojímové poslušně vykonávají příkazy, z čehož mají velký profit. Jenom si neuvědomují, že po splnění "úkolu" budou jako nepotřební svědci odejiti - svět je malý-budou určitě nalezeni. Soukromý FED a soukromý MMF už budou jenom upravovat úrokové sazby státům i USA dle poslušnosti .

  NE Americký, ale soukromý dolar bude zachráněn. Tož tak se věci asi mají. Uvidíme .
  Zlomit tento plán mohou pouze Trump s Putinem, Čínou a Kenedym juniorem, jež si dal údajně závazek pomstít cabalou zavražděného otce J.F. Kenedyho. /pokud je skutečně skrytě naživu/. Toto je už pouze má předpokládanost, která má moc neznámých - a jednoduché to nebude.

  OdpovědětSmazat
 18. Milá Lenko, obávám se, že si poněkud přizpůsobujete historii, tak aby Vám vyšlo hrdinství Řeků, kteří s tyčemi a megafony brání svoje a tedy i vnější hranici EU. Opravdu byste chtěla, aby mohli ty migranty střílet?

  Turecko je jen jedna figurka v geopolitických hrách USA a potažmo i NATO. Nebo Západu, chcete-li. V Sýrii šlo o odstranění Asada, protože byl proruský. Takže dávno zapomenuté vnitřní demonstrace proti němu vyústily ve válku, která poslala miliony uprchlíků do Jordánska, Libanonu a hlavně Turecka.

  A nastal problém, protože EU nepovažuje Turecko za svobodnou zem. To je výmluva, která v podstatě zamezuje jeho přijetí do EU. Ve hře jsou i zájmy ekonomické, protože turecká ekonomika se poměrně silná.

  Pokud si vzpomenete, Kanada měla ČR na seznamu nesvobodných zemí (kvůli cikánům). U Turecka to jsou Kurdové, kteří by se rádi osamostatnili, ale Turci nechtějí okrajovat svoje území.

  "Nesvobodné Turecko" tedy nemělo povinnost postarat se, tak či onak o uprchlíky přicházející ze Sýrie. Ukázalo trochu lidské tváře a nechali uprchlíky pokračovat do té první svobodné země, jíž bylo Řecko. Tak vznikla balkánská cesta.

  Potíž je v tom, že svobodná zem může plnit záchytnou funkci pro uprchlíky jen v součinnosti s "cílovými zeměmi" ochotnými uprchlíky příjmout. Německo a skandinávské země se postupně nasytily, Itálie, Francie a Španělsko byly cílem ekonomických migrantů z Afriky, a zbytek EU odmítl uprchlíky brát.

  Zbývalo tedy dohodnout se s Tureckem na nějakém bakšiši, aby balkánskou cestu uzavřel. Cena, tedy několik miliard eur ročně, byla přijatelná, protože obnova Sýrie (aby se uprchlíci měli kam vrátit) bude stonásobně vyšší.

  Není to tak, že by Turecko vydíralo EU. Pouze neví, proč by mělo pečovat o několik milionů lidí, které si domů nezvali.

  K potěše mnohých politiků EU se objevil Orban, který "svobodné" Maďarsko uzamkl.

  V Česku se proti uprchlíkům postavilo SPD. Okamurova rétorika původně narážela na odpor, ale nakonec ji převzaly strany napříč celým politickým spektrem.

  To, že jsme odmítli převzít několik katolických (!) rodin z Jordánska, vypadalo původně jako projev nelidskosti. Situace se od té doby ustálila do pochopení, že to není řešení.

  Západ není ochoten ani schopen napravit to, co po světě způsobil. Základní problém je v tom, že neexistuje žalobce, který by si troufl těch 20 světových politiků obžalovat z válečných zločinů. A i kdyby byl, tak by neměl kam žalobu poslat.

  Česko se sice prohlašuje za suverénní a sebevědomou zem, to když se skrčeni ve stínu našich mocných přátel vypořádáváme s Čínou a Ruskem. Nejsme ale dostatečně suverénní na to, abychom řekli: Nepodporujeme akce v Afghanistánu, Libyi, Mali a kdekoli jinde. Nebudeme vyhazovat peníze na zbrojení.

  Srabství našich "sebevědomých" politiků, to je oč tu běží.
  Jiří Jírovec

  OdpovědětSmazat
 19. Ten nápis "Poutníče..." mi citoval můj děda (komunista!) při vzpomínkách na válku (1. i 2., které obě prožil (tu 1. na dvou různých frontách)) a na to, jak se brání vlast, už když jsem chodil tak do 3. třídy; a v 6. třídě, kdy jsme brali starověk, nám to opakovala dějepisářka (komunistka!) při výkladu, jak byli lidé vychováváni ve Spartě k obraně své vlasti.
  Ano, naši vojáci by měli být ihned staženi z Afghu a okamžitě nasazeni v Řecku spolu s dalšími posilami. A státy EU, které mají námořnictvo, by měly okamžitě nasadit námořní hlídkové lodě ve Středomoří, aby bránily řecké, italské a španělské pobřežní vody, a to po 2 výzvách i střelbou.
  Protože Řecko, Itálie a Španělsko jsou hraniční státy schengenu a tyto státy mají povinnost hranice schengenu bránit proti nelegálnímu pronikání kohokoli všemi prostředky. Krom toho dle 3. článku Washingtonské smlouvy (o založení NATO) je každý členský stát povinen bránit své teritorium. A to především vlastními silami, ale pokud je vojensky napaden, mohou mu (dle 5. článku) ostatní členské státy pomoci. A tyto jmenované hraniční státy vojensky napadány jsou(!). Řecko zcela nepokrytě Tureckem a ostatní pak hordami nájezdníků, kteří jsou motivováni představiteli některých muslimských zemí (nejen IS!!!), které prokazatelně prohlašují, že Evropu dobudou všemi možnými prostředky. Jde tedy o zjevnou hrozbu silou, které je tedy třeba se silou bránit!
  Takže závěrem: pokud se Evropa (schengen) nebude bránit všemi prostředky teď, bude všemi prostředky dobyta ve (velmi) blízké budoucnosti...!!!
  Všechny lidi otevřené mysli zdraví (a irituje) Rušivý Element

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.