Reklama

úterý 19. května 2020

19. květen je den připomínky osmanských a tureckých genocid, které inspirovaly nacistický holocaust

Ivan David
19. 5. 2020
Koncentrační tábory, hromadné vraždění civilistů plynem, masové popravy a pochody smrti. Většina z Vás si jistě při těchto slovech vybaví německý nacismus a organizaci SS, která byla po 2. světové válce Norimberským tribunálem pro válčené zločiny prohlášena za zločineckou organizaci. Současná česká média a někteří „čeští“ politici v poslední době činí všechno možné i nemožné, aby vzpomínky na zvěrstva nacistů překryli jiným výkladem dějin. Možná vás překvapí, kde se hlavní architekt holocaustu SS-obergruppenführer Reinhard Heydrich inspiroval – bylo to v Turecku a jeho předchůdci Osmanské říši. Jen tak mimochodem v 1. světové válce spojenec Německa. A ve 2. světové válce formálně neutrální stát, ale tichý zato účinný podporovatel nacistického Německa.


Předchůdcem plynových komor k hromadnému vyvražďování příslušníků netureckého etnika byly jeskyně v okolí Dersimu. Do nich se v roce 1937 ukryli před pronásledováním Kurdové. Z velké části civilisté – včetně žen a dětí. V letech 1937 a 1938 jich desítky tisíc turecká armáda hromadně zavraždila plynem Ziklon-B od německého výrobce IG Farben. Jeho dodávky Turecku dohodl tehdejší šéf Hlavního říšského bezpečnostního úřadu Heydrich. U nás známý z výkonu funkce zastupujícího říšského protektora po Čechy a Moravu. Po Židech chtěl zlikvidovat i Slovany – včetně Čechů a Moravanů. Plyn použitý poprvé v Dersimu používala od roku 1941 SS v plynových komorách koncentračních táborů.

Koncentrační tábory před nacisty používala již Osmanská říše. V letech 1914 až 1922 v nich věznila, týrala a vraždila pravoslavné křesťanské Řeky, Arménce a Asyřany. Historici, kteří se systematicky zabývali studií těchto nelidských činů, dospěli k jednoznačnému závěru, že šlo o genocidu. Provázena byla i hromadnými vraždami neozbrojených civilistů, kteří se neprovinili žádným trestným činem. Vražděni byly osmanskými vojáky a policisty kvůli své národnosti a náboženskému vyznání.

Součástí osmanské genocidy Řeků, Arménů a Asyřanů byly i pochody smrti. I tento nelidský vynález převzala a použila SS ke konci 2. světové války. Stejně jako mnohahodinové hromadné popravy zastřelením, které k vyvraždění Řeků, Arménů a Asyřanů používala Osmanská armáda v Malé Asii a oblasti Pontos na severovýchodě i jihovýchodě dnešního Turecka. Cílem bylo oblasti etnicky „vyčistit“. Jednotky SS používaly stejnou taktiku k vyvraždění Židů v Bělorusku, které bylo na území SSSR.

Památku obětí nacistického holocaustu si připomínáme 27. ledna. Jde o den, kdy byl Rudou armádou osvobozen vyhlazovací tábor Osvětim – Březinka. Podle rozhodnutí Valného shromáždění OSN je v kalendářích zapsán po celém světě. Neměli bychom však nechat zapomenout ani na oběti osmanské a turecké genocidy Řeků, Arménu, Asyřanů a Kurdů. Den připomínky obětí osmanského teroru na Řecích, Asyřanech a Arménech připadá na dnešní den. Před 101 lety – 19. 5. 1919 provedla v oblasti Pontosu osmanská armáda nejhorší masakr během genocidy, která trvala od roku 1914 do roku 1922. Bylo při něm povražděno 350 tisíc Řeků. Během celé kampaně za „očistu“ oblastí dnešního Turecka od příslušníků národností vyznávajících jiné náboženství než islám bylo zavražděno 750 tisíc lidí.

Zvláště v dnešní době, kdy turecký prezident Recep Erdogan podle svého vyjádření pilně pracuje na obnově Osmanské říše – v hranicích od Vídně po Čínu a od Kavkazu po Saharu bychom na bestiálně povražděné Řeky, Asyřany a Arménce, stejně jako Kurdy neměli zapomínat. Zvláště proto, že právě Řecko nyní čelí agresivním vojenským a paramilitárním výpadům ze strany Turecka. Proto jsem spolu se skupinou europoslanců různých národností z různých frakcí v EP včera podepsal dopis žádající Evropskou komisi a Radu o vyhlášení dne 19. května jako dne připomínky řeckých, arménských a asyrských obětí osmanské genocidy.
V dnešním Turecku je trestným činem podpory terorismu o těchto historických zločinech vůbec mluvit. I to hodně vypovídá o charakteru Erdoganova režimu.

22 komentářů :

 1. Je to fakt strašné co se děje všehoschopní západní šílenci zaprodávají svoje země islámu. Až jich bude většina tak se s nimi mazat nebudou. Ten turecký fuhrer potřebuje co nejdřív narazit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl pane, ne islámu ale penězům jsou zaprodaní. Nemáme náhodu u také nás ty západní šílenc? Mám pocit, že jsou již všude.

   Smazat
 2. Co pořád melou o křesťanech, prostě šlo o konkurující neturkické lidi, kteří nechtěli dobrovolně uvolnit místo a odejít kamkoliv do pryč... "Problém táhnoucí se dějinami od nepaměti.
  Jenom Židé si z toho dokázali udělat velice výnosný busines a k tomu logicky dělají i permanentní PR holokaustu s externím financováním.
  Řekové se místo toho šli pomodlit (přeživší a ti v bezpečí Řecka) a šli na OUZO. Takže svět nějaká genocida nežidů zajímá stejně jako skutečnost, že my, Češi, jsme byli určení holokaustovat ihned po Židech - protože jsme pracovali v produktivních oborech a náš prostor, byty, hospodářství i továrny Vůdce potřeboval PRO VÍTĚZE bez Rytířských křížů VRACEJÍCÍ SE Z FRONT...
  Tato konkurence židovskému holokaustu je potírána, Gójim je místo jejich tragédií, aby na své zapomněli, vnucováno povědomí jenom židovské tragédie a je jim (Gójim) nesmyslně sugerován pocit hanby za neexistující viny, i když byli plně srovnatelnými oběťmi TÉHOŽ NĚMECKÉHO BĚSNĚNÍ zaraženého až zaslouženým výpraskem od RUDÉ ARMÁDY...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně že lidi jako ty mají plnou hubu antifašismu, a přitom opakují všechny možné i nemožné antisemitské sterotypy

   Smazat
  2. 15:42
   Mnoho slov, nesrozumitelně seřazených.

   Smazat
  3. Jako například?.... uveď příklad. Mně osobně se 15:42 antisemitou nezdá. Copak se nesmí psát o židech, slovanském holokaustu a srovnávat?

   Smazat
  4. Souhlasím s 19:25, nepropadejme autocenzuře, Žid není víc než Řek, Armén a kdokoliv další, třeba indián v Americe. Genocida je genocida, ať je na komkoliv a mělo by se měřit spravedlivě a mluvit o tom, jak nám zobák narost a ne jak nám někdo povoluje nebo zakazuje! JF

   Smazat
 3. Genocidu Arménu známe, byla dokonce stvrzena rezolucí OSN, ty ostatní jsou pozapomenuty. Však jsem i přemýšlel, kde si vzali vzor polští hrdlořezové, když s panem Pilsudskim vpadli do rodícího se SSSR a pak podle jejich vzoru vyráběli Lidice a lebensraum Němci. K čemu je nám tedy NATO, když nedovede udělat pořádek mezi členskými státy. Jak by chtělo NATO pak něco diktovat v cizině - tam leda podle not diktatury kapitálu a vcelku stejně jako nacisté, snad s vylepšením soudobou technikou - teroristické války bohatých, to je šlágr dneška.

  OdpovědětSmazat
 4. Rád bych dodal, že dnešní mykologové v čele se soudruhem Hřibem propagují jako vynálezce koncentračních táborů bolševiky, od kterých se to prý Genosse Áda učil a přitom zapomínají, že toto "bohulibé zařízení" vynalezli tvůrci evropské demokracie z Velké Británie v průběhu Búrské války (1899-1902), kdy úspěšně v jižní Africe likvidovali veškeré sympatizanty s Búry včetně jejich žen a dětí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šel bych v hitorii koncentračních táborů ještě dále do historie. Před přesunem do rezervací Indiány vláda USA zavírala do obdobných táborů, kde navrch aplikovala biologickou zbraň. Podle smlouvy měl každý Indián, který šel do rezervace dostat deku. Vláda USA vykoupila deky z neštovicových táborů a bez dezinfece je rozdávala Indiánům ,kteří následně vymírali.

   Smazat
  2. Pro 18:12, Britové v Búrské válce nemohli porazit Búry, potomky to Holanďanů a pak přišli na myšlenku oddělit je od zázemí, tj. potravin, rodin atd. Mám pocit, že primárním cílem nebyla snad ani likvidace obyvytelstva. To byl nejspíš upgrade v dalším využívaní tohoto systému KT. Dle dochovaných historických informací to k dokonalosti dovedli až Nacionál socialisti. Ani v gulagu nebyla primárním cílem likvidace ale získávání pracovní síly a k tomu využili odpůrce režimu. Jistě tam nebyly plynové komory a Cyklon B.

   Smazat
 5. Ono naštěstí to přepisování historie dnes už není tak snadné, ani informace o Velké Tartárii se nepovedlo úplně zlikvidovat ačkoli snaha byla veliká. Blbý jenom je, že mladým pletou hlavu a ti kteří sami nemají zájem se dozvědět pravdu na tom informačně budou špatně. Všeobecně ale ti přepisovači dělají marnou práci, pokud nezlikvidují Rusko a Slovany nemají šanci. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je jiný. A to pravdivost, a základy. Přepisování historie se dělá jinak, než si myslíme a "vidíme". Není to běh na krátké tratě, ale na dvě tři generace. Zeptejte se dnešních školáků (nevím kolik vám je, ale předpokládám, že už dostatečně :)), vašich dětí nebo vnuků na "kontrolní" otázky jen tak nenápadně mezi řečí a hlavně to nekomentujte hned. Budete nejspíše šokován. Budoucnost historie naší minulosti již žije mezi námi.

   Smazat
 6. Jiné zvěrstvo v současnosti....

  https://www.hlavnespravy.sk/koronavirus-narusil-biznis-detmi-desiatky-novorodencov-ktore-porodili-ukrajinske-nahradne-matky-uviazli-zatvorene-hranice-kyjevskom-hoteli/2161918

  OdpovědětSmazat
 7. Osmanska rise po smrti Mehmed-paše Sokolovića, presla do rukou Řeku-fanariotu a benatskych bankeřu.
  Benatcany 600let prodavaly slovany jako otroky turkum a řekove provedly ve sve historii x genocid nad slovanskym zivlem.
  řekove-benatky-vatikan-wien-berlin
  Turkove nevedi par set let ktera bije.

  OdpovědětSmazat
 8. Lhaní, lhaní a zase lhaní, to je přínos západní civilizace Světu. Tak tomu je, když národy ztratí kulturu a směňují vše za peníze, především pravdu, životy a když se kuciakování stane existenčním předpokladem pro kapitalismus. Ale přijde doba, kdy zanikne diktatura kapitálu, bude to mazec, proti kterému byla "padesátá léta" procházkou rájem. A to bude i definitivní likvidace nacismu, fašismu a podobných "filosofických" odrůd, ve kterých si dnes EU/NATO tak libují!

  OdpovědětSmazat
 9. https://www.email.cz/download/k/KP8ElwpiOZdjMge8sX1MOCE2VtUs7QQ5nDMMKPESDdW2IIQIljtlftSLng3gF6qZ3aO2Jck/Konec_Teplic.pdf

  OdpovědětSmazat
 10. EU nás již opět peskuje, ale Maďaři se nedají:

  http://svobodnenoviny.eu/eu-nas-jiz-opet-peskuje-ale-madari-se-nedaji/

  No, príma! Vysílá CNN Prima!

  http://svobodnenoviny.eu/no-prima-vysila-cnn-prima/

  Africký uprchlík ve Švédsku vraždil a znásilňoval, ale multikulturní media se to snaží utajit!

  http://svobodnenoviny.eu/africky-uprchlik-ve-svedsku-vrazdil-a-znasilnoval-ale-multikulturni-media-se-to-snazi-utajit/

  Francie: Macron spouští program výuky arabštiny ve francouzských školách:

  http://svobodnenoviny.eu/francie-macron-spousti-program-vyuky-arabstiny-ve-francouzskych-skolach/

  Británie: Soud rozhodl, že pro 14letého chlapce je bezpečnější žít v Sierra Leone, než v Londýně:

  http://svobodnenoviny.eu/britanie-soud-rozhodl-ze-pro-14leteho-chlapce-je-bezpecnejsi-zit-v-sierra-leone-nez-v-londyne/  OdpovědětSmazat
 11. Nezpochybnuji, že desetitisíce byly v Turecku zavražděni, ale nejsem přesvědčen, že vojáci použili Zyklon-B na zplynování lidí v jeskyních. Spíše by se tím otrávili sami než ty v jeskyních. Vyvraždování celých kmenů, etnických a nábožennských skupin má dlouholetou tradici. Francouzi, naši milí spojenci, systematicky vraždili v Alžírsku desetitisíce lidí, které nahnali do jeskyň tzv. "vykuřováním". Přesná metoda není známá (možná by se něco našlo v dopisech generalů Pelissiera a Cavaignaca), ale Zyklon-B v devatenáctém století asi neměli. Bližší je možné vyhledat na https://www.britannica.com/biography/Aimable-Jean-Jacques-Pelissier-duc-de-Malakoff#ref989400
  Ten lotr Pelissier bojoval spolu s Turky a Angličany i na Krymu a za odměnu dostal titul vévody. Zde ho můžete obdivovat v plné kráse http://www.nationaltrustcollections.org.uk/object/341607
  Nutno ještě dodat, že během koloniální vlády v Alžírsku zahynuly miliony lidí. Nikdo je nepočítal a tak známe jenom odhady.

  OdpovědětSmazat
 12. Celkem dokonale dovedeme popsat naše neúspěchy i jejich příčiny, za posledních 30 let. Recept na změnu zatím nemáme a mám podezření, že ani nehledáme. Nevím jestli stačí prstem ukazovat na komunisty, na Putina a co mne děsí na židy. To je projevem reliktů fašismu u některých našich občanů a pak je už jen krůček ke schvalování genocidy.

  OdpovědětSmazat
 13. Máme-li v budoucnosti obstát, musíme zachovat vzdělanost, na prvním místě schopnost porozumět čtenému textu. Ti, kdož nás považují za nepřátele, touto schopností nesdisponují. Nenechte naše školství zdegradovat pro jejich potřeby. Poslední srovnání najdete na www.vlkovobloguje.wordpress.com
  Představa národního obrození na bázi televizních seriálů je nesmysl.

  OdpovědětSmazat
 14. A co Búrské války a první zřizování koncentračních táborů pro civilisty Velkou Británií?
  viz román Filip nerad : Búrská válka

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.