Reklama

úterý 5. května 2020

Američtí žoldnéři zatčeni ve Venezuele


Janinna
6. 5. 2020  Pokec24 a CC
Poslední události ve Venezuele nám až příliš připomínají události na Kubě v roce 1961. Žoldnéři vycvičení v táborech provozovaných americkou CIA se vylodí v suverénní zemi a pokusí se o změnu režimu, který administrativu USA nechce poslouchat. Tentokrát to ve Venezuele CIA to opět zbabrala. Opět ukázala světu násilnou podstatu amerického Impéria. Události v těžce zkoušené latinskoamerické zemi samozřejmě ještě neskončily, násilné pokrčování na sebe asi dlouho nenechá čekat. A nyní referuje Janinna:


1. Operace byla zahájena masivní informační kampaní o „chaosu a nepokojích“ ve Venezuele, která se odehrávala v souvislosti s rostoucí ekonomickou blokádou.

2. Za účelem „vytvoření chaosu“ byla v jedné z věznic zahájena vzpoura, která byla zahájena prostřednictvím zločineckých skupin s vazbami na Kolumbii.

3. Dne 29. dubna žádal šéf potravinářského gigantu POLAR „vojenský zásah, aby zabili Madura“.

4. Dne 30. dubna válečný zločinec a „kurátor venezuelského projektu“ Elliot Abrams uvedl, že „přechod ve Venezuele není nikdy daleko“ a že americká ambasáda se brzy otevře v Caracasu.

5. Den před „hodinou X“ podporovatelé Guaidoa začali psát, že „tato noc přinese mnoho překvapení.“
Někteří to psali, i když armádní speciální síly zničily teroristy, kteří přišli z Kolumbie.

6. Operace měla být provedena pod záštitou „protidrogové kampaně“, aby bylo zajištěno krytí pohybu přes území jiných států.

7. Kromě Spojených států a Kolumbie se operace účastnili Holanďané, kteří teroristům poskytli palivo na Arubě. Do jaké míry byli zapojeni, není zatím jasné.

8. Do operace byl rovněž zapojen PMC Silvercorp, jehož vůdce Jordan Goodro se k tomu otevřeně přiznal, zaznamenal vypovídající video.

9. Náklady na projekt převratu činily 212 milionů dolarů. Pokud by byl převrat byl úspěšný, museli by příjemci, kteří se chopili moci ve Venezuele (včetně Guaidoa), náklady zaplatit na úkor Venezuely.

10. Hledání účastníků neúspěšného převratu pokračuje dodnes. Agent DEA byl skutečně chycen živý a vše svědčí o tom, že Venezuela jej pravděpodobně použije, stejně jako fotografie mrtvol zavražděných teroristů.


CIA nedokázala ve Venezuele dosáhnout státního převratu

Během operace venezuelských zvláštních služeb po stopě teroristů připravených Američany, byla ve státě Aragua zadržena další skupina 8 osob, které byly také spojeny s pokusem zorganizovat převrat.

Mezi zatčenými jsou 2 američtí žoldnéři, kteří údajně pracují pro PMC Silvercorp, a syn bývalého ministra obrany Badeula, který byl zatčen Chávezem za korupci, masivní zpronevěru a zneužití moci.
Mezi zatčenými byli také nejméně 2 venezuelští vojáci, kteří uprchli v loňském roce po neúspěšném puči.
Američtí žoldnéři

Josnars Adolfo Baduel, alias Simón - syn generála Isaíase Baduela. Jeho otec na počátku podporoval venezuelského vůdce Chaveze,
aby po několika letech ministrování přešel do opozice.
Jeden ze zatčených, kapitán Antonio Sequea,
 účastník neúspěšného pokusu o převrat v loňském roce,
který uprchl do Kolumbie.

Mapa invaze

Teroristé připluli po moři, kde již čekala auta a vybavení připravené agenty, které vycvičily zahraniční zpravodajské služby. Poté se skupina spoléhající na místní sítě chystala zabíjet civilní a vojenské vůdce Venezuely, aby připravila cestu k převratu.

Jak lze vidět ze zatčení druhé skupiny v Araguě, existovalo několik takových skupin a nelze spoléhat, že venezuelští vojáci pokryli všechny. Na druhé straně skutečnost, že 2 skupiny již zlikvidovali a čekali na ně, naznačuje, že Venezuelané pravděpodobně mají informátory v Kolumbii nebo se dostali do emigrantských sítí na Floridě, kde získali informace o přípravě státního převratu.
Jedno z invazních plavidel

Je třeba si uvědomit, že v loňském roce bylo v armádě poraženo spiknutí podle stejného schématu, když prostřednictvím bývalého ředitele SEBIN CIA prosákla dezinformace o rozsáhlém spiknutí v armádě, což vyprovokovalo rebely, aby se odhalili v předstihu.

Následně byli zatčeni, nebo zlikvidováni, což bylo úspěšně provedeno a hrálo to roli i v tom, jak najednou skončila kariéra Johna Boltona jako poradce pro národní bezpečnost prezidenta Trumpa.

Roberto Colin, který vedl první skupinu. Venezuelské noviny píší: 
"Živý zrádce a mrtvý zrádce".

Jeden z aktivních aktérů převratu. Vedoucí PMC Silvercorp Jordan Goodro.

Venezuelané, samozřejmě, dobře zapracovali, výživná facka do tváře CIA (možná za pomoci zvláštních služeb starších soudruhů), ale samozřejmě je příliš brzy na to, aby povolili.

Další bitva v tajné válce byla vyhrána, ale válka sama o sobě pokračuje a takové pokusy se budou pravděpodobně opakovat.

A ještě video ze zadržení jedné ze žoldáckých skupin:

31 komentářů :

 1. Každý kdo má v sobě kousek lidskosti chápe, co je to parazitizmus na slabších lidech natož v podstatě dobyvačné války. Uskutečňovat je lze jen na úkor většiny lidstva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to president Zeman uznal Guaida za zákonného presidenta Venezuely. Též si to užívá od svých příznivců a má jich dost.

   Smazat
 2. noviczech
  ...jen poznámku trochu mimo! Minulý týden se vylodili v Německu dalších 30 000 amerických vojáků! K čemu, když nehrozí válka!!???!!
  Další zpráva od Rumuna, pracujícího v Německu: V Rumunsku jsou prázdné nemocnice, personál tam může tančit, ale dostali nařízení, každý, který umřel, musí mít v papírech, umřel na kovid! Lékaři to nechtějí psát, tak raději dávají výpovědi!
  Starší zpráva od Chorvata! Před třemi týdny měli v Záhřebu po měsíci po zemětřesení zaznamenáno více jak 750 dalších otřesů a zprávy mlčí! Jen kovid - covid!!! A cpou lidem do hlavy, že bez očkování se neobejdete!!! Náš "nový přítel" chce prosadit "svobodu násilí a sledování" jako ve Venezuele a dalších zemích? Lidé, co vy na to?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pentagon je do Evropy posílá proto, že doma už nemá dolary na jejich ubytování a stravování. V Evropě to mají na starost členské státy NATO. Nejvíce jich má na krku Angela, i když by je nejraději vyskladnili do Polska a do Pobaltí, ale právě tyto státy si to nemohou dovolit :-)

   Smazat
  2. Nemáte někdo zprávy, co se děje v Chile? 22. února byly před univerzitou v Santiagu tanky
   a zahraniční studenti byli vyzváni, aby odjeli domů a nebo mohou zůstat na vlastní nebezpečí.

   Smazat
 3. noviczech
  ...ještě jednu poznámku. Známý si teď po otevření obchodů chtěl vv Německu koupit v Médiamarktu přístroj v hodnotě 400,- euro a bohužel, nešlo to. Prodavač mu sdělil, ani v hotovosti nemůže platit, ani EC kartou. Jediná platba která by fungovala, kartou Američan Expres. Co toto má společného s covidem...?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krach. Amerika teď potřebuje všechny peníze světa a když ne celé, tak aspoň poplatky za prodej nákup. Pod Amerikou rozumějte takové chudáky jako chramstbanky, nadnárodní sběř a podobnou ekonomickou faunu a flóru.

   Smazat
  2. 18:22 USA nepotřebují žádné peníze, protože si dolary coby zatímní světové platidlo natisknou bez omezení. USA ale nutně potřebují, aby jim za tu makulaturu dodal svět reálné zboží a suroviny.

   Smazat
 4. Jak se Milos Zeman Guaida nedocka:
  https://aeronet.cz/news/operace-gideon-venezuela-dopadla-2-americke-zoldaky-cia-a-dalsich-6-pucistu-s-cilem-provedeni-atentatu-na-prezidenta-nicolase-madura-na-zaklade-kontraktu-v-cene-213-milionu-dolaru/

  OdpovědětSmazat
 5. Pod rouškou tmy,pod rouškou koronaviru,se dějí ale věci.
  Podobná akce,jak u nás s odstraněním Koněva,využít situace s pandemii s otupělostí armády,snad i Ruska,že má jiné starosti,hlavně,že se to nezdařilo.

  OdpovědětSmazat
 6. Když si přišli pro komunisty, mlčel jsem. Nebyl jsem přeci komunista.
  Když si přišli pro židy, mlčel jsem. Nebyl jsem přeci žid.
  ...a když si přišli pro mne, nebylo, kdo by se mne zastal.
  Už nevím kdo to řekl. Ale dalo by se to použít i na americký fašismus.
  Když američané rozesírali Irák, mlčel jsem. Nejsem přece Iráčan.
  Když rozesírali Libyii, mlčel jsem. Nejsem přece Libyec.
  Když rozesírají Venezuelu, mlčím. Protože nejsem Venezuelan.
  Až začnou rozesírat nás, budou mlčet všichni kolem. Protože co jim je do nás ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6.47 Nás už rozvrátili a rozbratřili koncem 80. let a třicet let u nás loupí a kradou pod eufemismy jako privatizace, restituce, minimalizace státu, stát je nejhorší hospodář, pravda je lež, a lež je pravda... Soudím, podle vaší poslední věty, že to dokázali tak nenápadně, že jste to dosud nezaregistroval... hmm, viděl jste někdy chitinovou prázdnou vnější kostru motýlka, kterého do mrtě vysál pavouk? Tak přesně vypadá naše Otčina po třiceti letech od převratu (=majdanu 1989) s tím, že má navíc ještě gigantický dluh u rozkradačů-lupičů za tu jejich "službu"...

   Smazat
  2. Re (6:47):
   Asi však ani neočekáváte, že by se vládní babiši či poche-petříčci k této hanebnosti snad i ozvali!
   Jediným, který v jisté době na pokus o zločinné svržení Madura zareagoval, byl prezident Zeman. Nebylo to ale jeho šťastné ozvání, protože tím dal veřejnosti mj. vědět, jak silně pohrdá mezinár. právem a jak silně si cení militantně-agresivních řešení.
   Už i předtím to veřejnosti ukázal.
   Krom svého shovívavého souhlasu s přelety bombardérů NATO na Jugoslávii to bylo v době, kdy se "zbláznil" do svého přítele T. Blaira. Toho Blaira, který také "proslul" pohrdáním právem a militantní agresivitou, s níž se jako jeden z hlavních aktérů podílel na vyprovokování (vylhané) války proti Iráku, coby "držiteli zbraní hromad. ničení - ZHN". Irák do té doby ovšem byl držitelem. Ne však ZHN, ale hodně zajímavých ropných zásob.
   Čímž se příliš neliší od Venezuely.
   Podobnost čistě náhodná.
   Ty zásoby US huni všude po světě s neodolatelnou chutí chrání proti místním.
   To aby je náhodou nezneužili ke svému prospěchu ....
   Máme to vskutku skvělou politickou reprezentaci!

   Smazat
  3. Nechápu proč se ještě náš slavný řeporyjec neprohlásil za prezidenta. Američané by v tom odvážném kroku neochybně viděli kontinuitu a náznak stabilizace dnešní rozhárané společnosti, protože jednoho Novotného jsme již měli a politicke dynastie jsou dnes v modě. No a až by tento krok demokraticky uznalo dalších 48 zemí, tak by se naplnil sen chvilkařů, tedy konec Zemana.

   Smazat
  4. Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
   Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
   Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
   Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

   Martin Niemöller

   Smazat
 7. Amiokupant opět v akci!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. CIA vaři převraty podle jedne kuchařky.Lybie,Ukrajina ,Hong Kong.Východni Evropa.Kuba.Kdyz se omácka nezdari ,nastoupi humanitarni bombardovani za pomoci Tonkinske lzi a lží o ZHN.Afghanistan takto masi 19 let.

  OdpovědětSmazat
 9. Nemají u Zemanů smutek?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, ale u vás je určitě.

   Smazat
  2. 9:078 myslíte u majora Zemana?

   Smazat
 10. Americká ropa z břidlic se nedá za současných podmínek těžit, je drahá a dnes neprodejná. Je třeba za každou cenu znárodnit (= ukrást pro USA) venezuelskou ropu. Je blízko a náklady na těžbu jsou velmi nízké.

  OdpovědětSmazat
 11. Musí si dát Venezuelský lid pozor na takovéto akce a s vlastizrádci zatočit.

  OdpovědětSmazat
 12. Šéf Pentagonu prohlásil, že USA nemají nic společného s událostmi ve Venezuele:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020050611900604-sef-pentagonu-prohlasil-ze-usa-nemaji-nic-spolecneho-s-udalostmi-ve-venezuele/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šéf Pentagonu pracuje v duchu základních euroatlantických hodnot, jež Mike Pompeo, ministr zahraničí USA charakterizoval následovně: „We Lie, We Cheat, We Steal“ (lžeme, podvádíme, krademe).

   Smazat
  2. 10:29 to je stejné jako s těmi biolaboratořemi ve Wu-hanu. jedna patří Gatesovi, druhá Sorosovi, ale nejsou americké :-)

   Smazat
 13. USA v tichosti převádějí majetek venezuelského státu na účet Guaidoa:

  http://svobodnenoviny.eu/usa-v-tichosti-prevadeji-majetek-venezuelskeho-statu-na-ucet-guaidoa/

  OdpovědětSmazat
 14. Člověk se stydí za Zemana, který uzná hlavou státu americkou, fašistickou loutku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:16 nestyď se,ale studuj,studuj a zase studuj a pak třeba i pochopíš proč to president Zeman udělal.A jako nápověda..."všechno souvisí se vším"..."a všechno je jinak".

   Smazat
 15. Všechno zlo za posledních 200 let pochází z SSA podporovaných Vatikánskou KABALOU.

  OdpovědětSmazat
 16. Nechápu proč se náš slavný řeporyjec po vzoru Guaida doposud neprohlásil za prezidenta. Američané by to nepochybně uvítali jako positivní krok ke kolektivní bezpečnosti, projev jisté kontinuity a jako pokus o stabilizaci dnešní rozhárané společnosti, protože jednoho Novotného jsme ve vládě již měli a dynastie v politice jsou dnes v modě. Tento pokus o převrat by nepochybně okamžitě uznalo dalších 48 zemí a tak by se konečně splnil sen chvilkařů a Zeman by byl v čudu.

  OdpovědětSmazat
 17. Stále mně vrtají v hlavě dvě hesla. Jedno bylo něco jako "Deutschland, Deutschland über alles" a to druhé novější je "America First again". Jazyk je to sice různý, ale ideový obsah obou mně připadá naprosto stejný!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.