Reklama

úterý 19. května 2020

Biologické zbraně USA a lež kazašského ministerstva zahraničních věcí


Jan Ostroumov  (překlad Irena)
19. 5. 2020  Russkaja vesna a Outsidermedia
Naše vyšetřování zaměřené na vývoj biologických zbraní v americké laboratoři v Kazachstánu vyvolalo velký mezinárodní skandál. Své protesty vůči přítomnosti amerických vojenských biologických objektů v SNS vyjádřila Moskva i Peking. V odpověď USA prohlásily, že odmítají obvinění z úniku viru COVID-19 z laboratoře v Alma-Atě.
Kazašské ministerstvo zahraničí se vše pokusilo přímo popřít a prohlásilo, že almaatská laboratoř (CRL) „je plně ve vlastnictví Republiky Kazachstán a v současnosti je financována výlučně ze státního rozpočtu. Všichni její pracovníci jsou domácí odborníci a jakékoliv práce tam prováděné jsou pod kontrolou ministerstev.“

Ale to už rozčílilo přímo kazašská média, která provedla sérii šetření a dokázala, že jejich rodné ministerstvo zahraničí mírně řečeno lže. Američany, kteří se vlichotili financováním, pustili „tak trošku se porozhlédnout“ po laboratořích Kazachstánu a oni se hbitě všech těchto objektů „zmocnili“.

Takže Centrální referenční laboratoř v Alma-Atě sice formálně zůstala ve vlastnictví Nur-Sultána, stejně jako dalších pět podobných center, ale reálně jsou pod kontrolou americké armády.

Kazašské ředitelství fakticky neřídí CRL, ale americký Úřad střediska pro kontrolu nemocí v čele s podplukovníkem Danielеm A. Singerеm dříve sloužícím v rozvědce.
Podplukovník US-army Daniel A. Singer

Kazašští novináři již dříve zveřejnili přiznání kazašského „ředitele“ Střediska pro zvlášť nebezpečné infekce, jehož součástí je CRL, Jerubajeva, že Singer a jeho tým řídí úplně všechno – od sezónního sbírání a zkoumání klíšťat do provádění inspekcí oblastních nemocnic.

V březnu američtí vojáci dokonce nevěděli nic lepšího, než jménem Střediska pro zvlášť nebezpečné infekce, jehož součástí je CRL, vypracovat zprávu a doporučení pro kazašskou vládu. Myslíme si, že za tak úspěšnou „aktivní operaci“ byl podplukovník Singer jistě odměněn.

Větší část financování CRL zajišťuje Agentura pro odstraňování hrozeb Úřadu obrany USA (bývalá Agentura speciálních zbraní). Podle údajů novinářů vyčleňuje kazašská vláda na biologické výzkumy v Kazachstánu méně než 700 tisíc USD ročně, zatímco úřad obrany USA do dvou miliónů. Po prozkoumání vědeckých časopisů se podařilo najít zmínky o více než třiceti projektech Úřadu obrany v Kazachstánu, kterých se účastnilo 31 zahraničních vědců.

A skandální projekt Gavina Smitha na výzkum koronaviru je pouze jedním z těchto třech desítek. V Alma-Atě například pracoval celý oddíl vojenských biologů ze Zdravotního střediska válečného námořnictva USA (Silver Spring, stát Maryland) v čele s kapitánem druhého stupně Allenem Richardsem.

Je zajímavé, že profesor Smith dříve zkoumal koronavirus v těsné spolupráci s filiálkami tohoto námořního střediska v jihovýchodní Asii.

Kromě toho novináři objevili v kazašské laboratoři stopy po odbornících z biologického střediska armády Velké Británie ve městě Porton Down a Institutu mikrobiologie německého Bundeswehru v Mnichově.

Byly nalezeny dokumenty svědčící o tom, že výsledky výzkumů byly z Kazachstánu předávány k dispozici Centrálnímu velitelství ozbrojených sil USA (CENTCOM) ve státě Florida.

Tato armádní struktura odpovídá za provádění vojenských operací v Afghánistánu, Iráku a Sýrii. To právě ji v Íránu po vraždě generála Sulejmáního označili za teroristickou organizaci.

Kazašští vědci spolu se svými americkými kolegy - virology,
se Stevenem Kolderem a Jacquelin Kerberovou

Virologové ve službě americké armády - Steven Kolder a Jacquelin Kerberová
na panelové diskuzi v Alm Atě (Kazachstan)


Kromě Střediska pro obzvláště nebezpečné infekce američtí odborníci pracují ve Vědeckovýzkumném ústavu problémů biologické bezpečnosti (tam probíhal výzkum koronaviru), v Národním středisku biotechnologií, Národním veterinárním referenčním středisku a v řadě dalších míst.

Všechny tyto objekty začaly dostávat granty z Úřadu obrany USA v letech 2000-2010, a potom plynule přešly pod kontrolu amerických vojáků. Přestože se kazašské ministerstvo zahraničí pokouší všechny přesvědčit, že je stále ještě má pod svou kontrolou.

Reálnou kontrolu prací přímo na místě provádí oddělení Agentury pro snižování hrozeb, která se nachází na velvyslanectví USA v Kazachstánu. V jejím čele stojí podplukovník Steven Calder. Pravidelně do Kazachstánu přijíždí také pracovní skupina vojenského výboru senátu a armády USA kontrolující účetnictví a dodržování nařízení schválených Washingtonem.

Naposledy podobná komise do Alma-Aty přijela v srpnu 2019, v čele s Jacqueline Kerberovou ze senátního výboru, která se specializuje na programy biologické války.

Kromě toho se novinářům podařilo zjistit příjmení téměř deseti důstojníků armády USA a Německa, kteří pravidelně navštěvovali chráněné biologické objekty v Kazachstánu.

Tyto biologické výzkumy jsou součástí programu Úřadu obrany USA zaměřeného na studium nemocí charakteristických pro region a živých organizmů, které mohou sloužit jako jejich přenašeči. To ony jsou základem pro vedení biologické války v regionu.

Součástí takové války může být vytváření kontrolovaných ohnisek infekčních onemocnění v regionu poškozujících stát-oběť bez vyhlášení otevřené války.

Úspěšné vedení biologických programů USA v institucích formálně náležejících Kazachstánu je podmíněno nejen hloupostí úředníků, ale také finanční zainteresovaností řady osob. V této souvislosti se ozývá jméno ředitele referenční laboratoře Toktasyna Jerubajeva a šéfky Úřadu pro mezinárodní spolupráci kazašského ministerstva školství a vědy, kterou je Guľnara Aubakirova. U všech je možné vysledovat pochybné finanční vazby na americké struktury.

Toktasyn Jerubajev - ředitel referenční laboratoře

Navrhujeme představitelům Kazachstánu, aby se přestali tvářit, že je všechno v pořádku a přestali se pokoušet skrývat tu skutečnost, že USA má pod kontrolou řadu biologických objektů v Kazachstánu.
Podle našich informací se velvyslanectví Kazachstánu v Moskvě pokusilo objednat si materiály na obranu biologické laboratoře v Alma-Atě v řadě ruských médií. Máme k dispozici kopii „instrukce s návodem pro novináře, jak osvětlovat tuto věc“ a fotografie, které zákazník předává najímaným korespondentům.

Pokud kazašští diplomaté budou pokračovat v podobné nepřátelské činnosti, zaměříme naše příští vyšetřování na tato fakta, což bude mnohé mrzet.12 komentářů :

 1. Diskutuji slušně, nikoho nenapadám, argumentuji věcně a fakticky na rozdíl od některých zde publikujících a diskutujících.

  OdpovědětVymazat
 2. Kazachstan je nebezpečný Rusku i Číně, proto se na něj postupně zaměřují a budou ho muset neutralizovat jako je demilitarizovanou zonou Mongolsko (i když i tam se pokouší američané vetřít).
  Nazarbajev a jeho parta to se svým egem značně "přehnala" .... když svojí falešnou politikou předstíraného přátelství s Ruskem, skrytou podporou islámu v Čínském Sin tiangu a servilitou k proradnému Usa, chce hrát určující roli v centrální Asii ..
  To vybudování nové Astany, hlavního města a okultního centra Islámu a "Světového náboženství" prozrazuje vše ..

  OdpovědětVymazat
 3. Prezident Tanzánie odhalil podvodné testy na covid 19.
  https://www.arfa.cz/testy-na-koronavirus-jsou-povrh-video-nakazena-koza-koroptev-nebo-ovoce-motorovy-olej-covid-pozitivni-hraje-se-tu-spinava-hra-unikatni-experiment-a-uzitecne-rady-prezidenta-tanzanie/#.XsKir0Qza70
  Radím těm, kteří tyto přístroje používají, zejména v Africe: Odeberte vzorky z různých zvířat, odeberte vzorky z čehokoliv, i zdi, i ještěrky, odeberte vzorky z čehokoliv. Prokážou to, co tady říkám. Jsem vědecký odborník a vím, co říkám. Tuto práci dělali velmi kvalifikovaní lidé. Naléhám na Tanzance, jsme stále v počáteční fázi. Nepanikařme.

  OdpovědětVymazat
 4. Prvni pravidlo - za vsim zlem hledej CIA a USA. Musi byt doplneno jeste v tomto pripade farmaceutickym prumyslem USA.
  Proc maji v Kyjeve Americane laboratore, do kterych zadny Ukrajinec nesmi. Proc jich maji po celem svete, zvl. kolem Ruska tolik? Proc je zakazaly na uzemi USA. Proc to delaji? Protoze to jsou USA, nejvetsi zlo od konce 2.svetove valky na zemekouli, podporovane vsemi penezi sveta, bez ohledu na lidi, kteri tady ziji.

  OdpovědětVymazat
 5. Já nejsem vědecký pracovník, dokonce moje generace nestihla výuku DNA i RNA. Vystudoval jsem stavařinu a v otázce biozbraní je to asi jedno i jestli jsem pravičák či levičák. Jsem občan Evropy a mám rodinu, proto "vědecké šlechtění virů a jejich převýchovu na lidožrouty" pokládám za zločin. Tyto činy nejsou ničím zdůvodnitelné. Kašlu na to zda zájem je Z Pekingu, Moskvy, Washingtonu, Teheránu nebo Jeruzaléma. Je to zločin.

  OdpovědětVymazat
 6. To je pěkně zákeřná strategie která může zlikvidovat celý svět pokud v tom budou pokračovat udělá protivník to samé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také proto to všechno režim USA se svými poskoky ze zemí NATO dělají.To nás všechny asi zatím jenom testují.A co bude další zlo?

   Vymazat
 7. Mě fascinuje, že kam ty američani přijdou, tam okamžitě roztahujou nohy jak nejlacinější děvky a hýkají u toho blahem!
  Co může být ještě větší ponížení země, než nechat si nastěhovat do kožichu nejnebezpečnější výzkum biologických zbraní?
  To je asi jako kdyby jim američani řekli, vy jste ten největší šit na planetě, pokusný morčata, my si z vás uděláme nacistickej koncentrák na experimenty. Nastěhujeme vám sem pár Mengelů z USA a vy u toho budete pět ódy na radost.

  OdpovědětVymazat
 8. Jediné slušné sdělení, Kurvy ušácké.

  OdpovědětVymazat
 9. Kolik toho svinstva je asi v laboratořích všech "mírumilovných" statú po celèm světě. A přitom představitelé těchto zemí se lísají k zelené Grétě 🌲🌳🌴🐧🐧🐧🐧🐧

  OdpovědětVymazat
 10. Babiš je americká děvka, tak aby nám sem nenatáhl taky nějaké CIA agenty na výzkum koronaviru.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.