Reklama

pondělí 18. května 2020

Boj s fašismem asi vyšel z módy, teď je v kurzu boj s komunismem

Ivan David
18. 5. 2020
Ve čtvrtek 14. května vydali prohlášení ministři zahraničí Česka, Slovenska, USA, Bulharska, Estonska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Rumunska a Polska k 75. výročí konce 2. světové války. Nejpodstatnější je ovšem sdělení, že květen 1945 nepřinesl svobodu do všech zemí Evropy, neboť přišla nadvláda komunismu. „Železné sevření dalších podrobených států upevnil Sovětský svaz za použití ohromné vojenské síly, represí a ideologické nadvlády,” uvádí se v prohlášení. Ano, to jsou od starověku všeobecně užívané prostředky ovládnutí cizích zemí. Ani USA, či koloniální mocnosti se nechovaly jinak. Jenže o to tady nejde. Jde o další vlnu „Drang nach Osten“, tedy tažení na východ.


Je zajímavé, že signatáři pocházejí většinou ze zemí, které spolupracovaly s fašisty a rekrutovaly se z nich celé armády táhnoucí na východ s Hitlerem, nebo alespoň divize SS. Pro ně bylo tažení na východ „příležitostí“ a fašistické Německo spojencem. V případě „českého“ ministra zahraničních věcí jde však o opožděnou přihlášku do tohoto „elitního“ klubu. USA má mezi signatáři zvláštní postavení, neboť za války bylo spojencem sovětské „ohromné vojenské síly“ nehledě na represi a ideologii, po válce však šlo o zničení oslabeného mocenského konkurenta. Přesněji, o to šlo už před tím, ale nejprve bylo nutné vyřadit Německo. Měli společně se Sovětským svazem krvácet co nejdéle, proto se s druhou frontou nespěchalo.

Nejde o komunismus, ať už ve smyslu chimérické budoucí společnosti, nebo o označení režimů ve východní Evropě, tak, jak ho zavedli američtí „sovětologové“ a po změnách režimů „kupodivu“ zdomácnělo. Jde o hospodářské zájmy, kdy mají být potlačeny obchodní vztahy s Ruskou federací, a co je ještě závažnější, jsme stále více přitlačováni k budoucí válce s Ruskem. Podobné iniciativy nás přibližují k sebezničení. Proto má být Rusko úředně prohlášeno za zločince. O to, kdo je jak svobodný a ve vztahu k čemu, také nejde.

To je důvod, proč tito výtečníci nechtějí Sovětskému svazu přiznat zásluhu (hlavní zásluhu!) na poražení hitlerovského Německa. Pokud bude výuka historie nahrazena televizní propagandou doplněnou o cenzuru nezávislých médií, mohlo by se to podařit. Ano, to hrozí.

„Nesprávné“ názory jsou překážkou v kariéře, ale mohou se brzy stát důvodem ke ztrátě svobody. V důsledku represe podpořené ideologií a ohromnou vojenskou silou.

Minulý týden byl odvolán slovenský velvyslanec v Bělorusku Jozef Migaš. Vlastně se vzdal svého postavení – pro výstrahu. Zúčastnil se totiž slavnostní přehlídky v Minsku k 75 výročí vítězství nad fašismem. To vítězství se mi začíná jevit jako nedokonalé.

31 komentářů :

 1. Každý, kdo nebyl hloupý ani slepý, musel to našlápnutí k hnědnutí české společnosti, respektive páté kolony tady, vidět už v devadesátých letech. Bohužel tomu nikdo, koho znám, nevěřil. Začalo to už Havlovou omluvou sudeťákům a tím, že sem dotáhl Schwarzenberka. Nahnědlí byli vždy lidovci a někdy skrytě, někdy hodně okatě ODS, nověji TOP09. Pokud vím, tak výrok, který použil Topolánek a nedávno i řeporyjský kašpar, byl dost často v plném znění: "Přijde den a vašimi hlavami budeme dláždit náměstí." Myšleno těmi našimi slovanskými.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No provokují hlavně Rusa. Ti nejaktivnější mají zatím jen hnědé podolky od strachu a ani na ně nemusí působit ricin. Lidovci byli vždy hlavně černí a do té barvy s schovala i ta hněď. Je smutné, když sebestředný žid Novotný by stále někoho likvidoval, střílel a věšel a Obec židovská k jeho výrokům mlčí a nedistancuje se od něj. Mám snad mít jiný pohled na holokaust? Vím, tvrdé ale postoj židů k židovi Novotnému mě tuto možnost nabízí.

   Smazat
  2. Řeporyjské prase
   A právě v Mall TV údajně vznikl nápad postavit pomník vlasovcům. „Z našich zdrojů víme, že pomník vlasovcům byl nápad tvůrců pořadu na Mall TV a Pavel jako showman byl naprosto ideální k tomu ho uskutečnit, kdy sedne na multikáru a doveze svoje břicho k ruskému velvyslanectví.
   Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pracovali-s-Novotnym-Ted-ho-sejmuli-Lzou-donutim-je-k-omluve-hrozi-starosta-624284
   Já osobně si již u mall.cz neobjednám ani špendlík. A co vy?

   Smazat
  3. Poslední odstavec článku o panu Jozefu Migašovi působí až děsivě. Pánové Havel se Schwarzenbergem nám sem přinesli nejen kapitalismus, ale i náznak feudalismu: Tak například asistent Schwarzenberga pan Štědrý prý svého páníčka oslovuje "Vaše Jasnosti". Kam jsme se to dostali? Pane doktore I. Davide, moc děkujeme za Vaši práci, vím, Vy sice máte poslaneckou imunitu, ale do budoucna byste měl být hodně opatrný, co se týče Vašeho osobního bezpečí. V mládí jsem zažil dva výměnné pobyty v SSSR, tedy se sovětskými studenty. Osobně mohu potvrdit, že (velká) většina Rusů jsou otevření, přátelští lidé se srdcem na dlani. Jen si všichni vzpomeňte, jak už ve školních letech oni projevovali (tehdy naši vrstevníci) nadšení pro družbu. Dopisovat si, já jsem na to neměl příliš trpělivosti, ale oni si dopisovali velice rádi, posílali krásné obrázky, jedna ruská školačka mi před lety psala, že se naučí latinku, abych měl její dopisy snadnější, já jsem odpověděl, že azbuku už umím dobře, že mě to nezatěžuje ... Některé klavírní skladbičky se jmenují Dumky. Mladí ruští (sovětští) lidé tehdy v 70. letech s osobitou zádumčivostí si připomínali utrpení a hrdinství svých padlých otců a dědů. Což zaznívalo i z jejich písně "Nadéžda" ...


   Smazat
 2. Pozdrav panu doktorovi
  https://www.facebook.com/watch/?v=279917696374933

  OdpovědětSmazat
 3. Ano, nesprávné názory se nevyplatí. Naučme se všichni prezentovat jen správné názory. Budeme dostávat jen kladné body jako prý v Číně.

  OdpovědětSmazat
 4. Všechny státy mimo USA zažily zrůdnost fašistů. Za vším
  hledej peníze a nakonec zjistíš, že pokračovatelé
  fašistů jsou USA, EU. NATO. Tito mají na svědomí všech-
  ny války, barevné revoluce, převraty po celém světě.
  Toto se zná, ale nepřítele dělámé z RF, která nemá
  žádný zájem o války ( když stojíš na Piskarevském
  hřbitově, pro představu celá Praha, a slyšíš zpívat
  Vaengu " my Leningradki znaem, čto eto vojna" tak se neubráníž slzám. Naco to obrovké zbrojení, zbytečné
  plýtvání zdroji. Copak západ včetně USA nepochopil
  v.v.Putina, že na ruské území nevstoupí cizí voják.
  Když nebude Rusko,tak nebude svět.!!!
  Když už rozebírám tuto situaci. Tak dle mého názoru
  by všichni prezidenti ( mimo J.F.Kennedy) měli být
  souzeni jako váleční zločinci a snimi i jejich spolu-
  pachatelé na vedoucích místech VB, Evropy a Nato.
  Díky skorumpovaným mediim ( každý se dá koupit),
  jsou tito zločinci oslavováni, beztrestní a ještě
  vyhrožují celému světu, kdo nebude poslouchat, tomu
  zkroutíme ruce. Teď pro změnu Amerika first. Pro nás
  to připomíná Německo nade všecno.
  Hitler nedobyl Evropu vojensky, ale přes EU ekonomicky. Jak bylo plánováno na konci války ( za 50
  let a natož po75 letech, kdo si vzpomene, staří vymřů
  a mladé převychováme. Podle vlád v uvedených zemích
  se to asi podařilo. A lid celé západní, nyní i výhod-
  ní Evropy Mlčí, ale jeho se to dotýká nejvíce, vždy
  na války doplatil nejvice.
  Na rozdíl od této špíny u nás: ruské děti, mládež si
  zpivá písně o lásce a míru na světě, ale také znají
  zpívají písně o kruté válce. Nové ulice, školy aj.
  pojmenovávájí po hrdinech i hrdinkám, kteří pocházeli
  z těchto oblastí.
  V Praze,Polsku a na Ukrajině se jen ničí pomníky RA.
  Na Ukrajině je již 6 let občanská válka (protože neu-
  znali pževrat Majdan) a naše vlády banderovskou vládu
  uznávsjí po celou dobu,ještě se chlubí 14 mld. darem.
  Z tohoto důvodu musel být zničen totálně soc.systém,
  aby tu někoho nenapadlo, že byl lepší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. @2:25 - podnětné a přesné! Není co dodat.

   Smazat
  2. Zopakuji známý Hemingwayův citát:
   "Všichni, kdo těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být první den zastřeleni svými občany."
   Obávám se, že tento citát je platný napříč staletími a zeměmi.

   Smazat
 5. Ano a k tomu si stále přípominejme ty neuvěřitelný tlachy mamrda Havla.

  OdpovědětSmazat
 6. Když už tady ve střední Europy blbnou, tak ať je to blbnutí pořádné a zopakujme si slova které již tady někdo přednesl: "...ani to jejich osvobození od komunismu nebylo asvobození, protože tady když probíhal zamatový převrat , napobíhali agenti CIA a KGB pro naše potěšení, ale proto aby u nás tu totalitu udrželi...!".

  OdpovědětSmazat
 7. Migaše jsem nikdy nemusel, ale tohle jeho gesto oceňuji. Kromě Eduarda Chmelára si toho ovšem na Slovensku nikdo nevšiml. Typické pro naši pokryteckou dobu, kterou pan David popisuje s tak zdrcující přesností a odvahou. Držím i nadále palce.

  OdpovědětSmazat
 8. Americane a jimi ovladana media prepisuji historii, lzou si do kapsy. Vysledek a dusledek si ta hovada ani neumeji predstavit.

  OdpovědětSmazat
 9. Ono je to vlastně jednoduché. Sovětská armáda lidi osvobodila, fašisty okupovala.

  OdpovědětSmazat
 10. Pokud budou žít na území ČR takoví vlastizrádní hajzlové jako členové bakalovy ASPEN smečky, budou občané neustále těmito zaprodanci oblbováni a bude záležet na občanech zda těmto zrádcům dají ve volbách hlas.
  Jen se podívejte do seznamu ASPEN kolik je tam ministrů vlády ČR Bradáčová a co pisálků jako KUNDRA nebo jemu podobných gaunerů,to všechno řídí hajzl Bakala.Je tamZahradil,Charanzová Špidla,Havlíček,Hami Vojtěch,Plaga a spousta jiných figurek,tak se mrkněte stojí to za to Roithová,Pekarová,Farský a další.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano 8.46 .Proto si taky USA koupily naše školy a media -aby mohli svoji gubernii v srdci Evropy, kterou konečně získali, ovládat a řídit, ve své české gubernii šíří paniku, dělají z nás blbce, staví lidi proti sobě navzájem, a rozkazují a poroučí. Prodejných krys se našlo taky spousta - jako za protektorátu. Mysleli si, že přicmrndáváním Němcům si zajistí lepší pozice pro sebe i své rodiny. Pak zas přicmrndávali komoušům, a teď přicmrndávají Američanům - je to pořád stejná havěť, a motivy konání má taky stejné.

   Smazat
 11. Ono nejde o komunismus, jde o zdroje a ty nejsou k mání. Nepřítel se najde, proč dělat z lidí hlupáky. Lid chce být oblbován. V sobotu jsem vyslechl rozhovor u hospody, jak v Rusku jsou poloprázdné obchody a podobné pí.... Kdo tam nebyl, neviděl, tak ať alespoň "nekrákorá". Kdo se v NY vzdálí více metrů od hlavní ulice, také vydí co v ČT24 není.
  A Babišova vláda vládne proammericky, proč?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale českým krysám nejde ani o komunizmus, ani o zdroje, anonyme 9.06 - jde jen o přicmrndávání, leštění klik a nošení tašek za úplatu a pozice. Českým krysám nikdy ani o nic jiného nešlo - jen přicmrndáváním si pomoci k lepším pozicím nad svými spoluobčany a k větším penězům. A k tomu taky vedou své potomky, proto tohle krysaření z naší společnosti nezmizí nikdy.

   Smazat
  2. 9:06
   Je to jen klasický příklad pragmatizmu.

   Smazat
 12. Nic nového, stále se opakuje "jedna státní pravda", skoro konkurence náboženství a pokusy o prefabrikaci myšlení. Obranou jedince je vzdělání

  OdpovědětSmazat
 13. To není boj proti komunismu ale přidávají se ke svým fašistickým páníčkům z usa. Chtěli by Rusko rozkrást ale to se jim nikdy nepovede. Žádné nacistické tanky po Ruské zemi už jezdit nebudou.

  OdpovědětSmazat
 14. Dobrý článek ale hlavně zcela výstižný .

  OdpovědětSmazat
 15. Ten přiblblý Petříček se svým podpisem pod výše uvedené prohlášení dokonce chlubí. No, asi je zbytečné se tomu divit. Jen tak na okraj jednu poznámku. Včera jsem přetrpěl na ČT film Skleněný pokoj. Naprostá slátanina, ale jedno bylo do očí bijící. Češi byli ve filmu ztvárněni pouze jako podlí a bezcharakterní chamtivci, kteří umí těžit z každého režimu. Čeští herci navíc hráli pouze okrajové role. Film byl samozřejmě financován hlavně z příslušného státního fondu, tedy z peněz českých daňových poplatníků. Proč se mi chce dát někomu z toho fondu a režisérovi přes hubu?

  OdpovědětSmazat
 16. Nelze než opakovat: všechno zlo pochází z USA. Nikdo jiný nechystá válku (mimo jeho lokajů)nikdo nikomu nevyhrožuje než Trump a jeho mopslík Štoltenver (generální NATO), nikdo neuděluje neoprávněné sankce a nezabíjí cizí představitele ve jejich zemi než USA. Nikdo tak nepodcenil ochranu před pandemii koronaviru jako USA a přesto se u nás najdou lokajové, kteří chtějí trestat Čínu, Rusko a každého, kdo přednese jiný názor a kritizuje Trumfa. Nikdo jiný než tento diktátor nechystá zbraně pro válčení ve vesmíru (už ma i vlajku pro vojska bojující ve vesmíru. Jen Trumf vyhrožuje státům, kteří chrání své území, které jeho válečné lodě ohrožují, jeho válečné lodě ve vzdálenosti tisíců km od USA obtěžují vojenské síly Iránu, tak on je chce "rozstřílet"...
  Podobně se chová i ten pražský držkoryjec, ano má příklad a nic se mu nestane.

  OdpovědětSmazat
 17. Ano, Svět se na konci 2. světové války rozdělil na země, kde se vlády chopila diktatura kapitálu fašistického ražení a různě v době i místě štrejchnutá nacismus. A na země, kde se chopila vlády diktatura proletariátu, tedy pracujících, s výkyvy v proporcích diktatury a humanity. Proti sobě stál tedy fašismus s nacismem na straně jedné - tedy civilizovaný západ - a pokus o socialismus - tedy humanizaci společnosti s menší civilizací, ale zachovanou kulturou. Tato lidsky orientovaná diktatura byla poražena nelidsky orientovanou diktaturou. Kapitál si přečetl dobře Kapitál Karla Marxe a naformoval si pro svou potřebu mocenské struktury - soudnictví, policii a armádu pro svoji ochranu a případné kořistnické výboje a teroristické války a zejména zdařile vytvořil tzv. střední třídu, tedy ty, kteří na parazitismu kapitálu mají možnost za služby pro kapitál dostávat větší díl z ukradeného. A tato střední třída zatím váhy v Euronacistické zóně celkem bezpečně drží na straně diktatury kapitálu. A tyto misky vah by dokázal zvrátit takřka neviditelný a nevážící coronavirus, kdyby párkrát oběhl zeměkouli. Víme, jaká byla a je připravenost kapitalistických států, u nás naštěstí přetrvávající povědomí o socíku sice na poslední chvíli, ale přece jen udělalo vše, aby epidemie byla svými důsledky umírněná. Ale nejen druhé kolo téhož, ale setrvalá kolečka mutujícího viru mohou posunout myšlení lidí hodně ve prospěch humanismu - no a také samozřejmě přídavné hladomory či kombinace s dalšími druhy epidemií. Takže diktatura kapitálu i se svoji nakorumpovanou "střední třídou" může dopadnout ve světové revoluci jako "sedláci u Chlumce". Ten Marx, ten by zasluhoval, už jen to, že jeho ideologie šlape na paty fašismu a nacismu, odmítá teroristické války, je pro sociální spravedlnost a rovnost občanů nejen před Bohem. No a to je to proti čemu musí bojovat takoví starostliví blbci pražských dílů i celku. Takže pokud Bruselu či černému domu smrdí humanismus, tak ostatnímu Světu smrdí kapitalistický terorismus. Ten boj jednou lidé vyhrají! Pokud to bude za pomoci koronaviru, bude to mazec, jaký žádné předchozí revoluce nezaznamenali!

  OdpovědětSmazat
 18. Jsme na ráně a v případě Drang nach Osten nás čeká "biblická" zkáza. Kdo zachrání tentokrát devadesát procent "spravedlivých"?

  OdpovědětSmazat
 19. To je další potvrzení toho, že nejsme svobodný stát. USA si nás nahání do houfu. Buď jako kanónenfutr pro válku s Ruskem, nebo jako Trojmoří, pod vládou USA, k rozdělení a ovládnutí Euroasie. Když už se jim EU nějak sype.
  Pokud česká vláda jedná provokativně vůči Rusku, jedná proti zájmům této země. Volme SPD. P.K.

  OdpovědětSmazat
 20. Jestli si myslíme, že jsme "přiškvařeni" k EU, tak si pořádně přečtěte jedno prohlášení "nové" slovenské vlády za druhým, a především jejich Ministerstva pro zahraniční věci a pro evropské záležitosti (!), jak ta se chystá přijmout dokonalý diktát EU.

  Naše budoucnost - bohužel - tak docela nezáleží na nás, protože to bychom se museli jako celek chovat jinak. A také bohužel, to bude záležet na těch, na kterých vždy stavěla buržoasie za První republiky, na kterých vždy staví celý ten neustále krizový kapitalismus, i když je postupně krok za krokem ničí, tedy tzv. "střední třída" a nebo ti, kteří se za ni považují. Tato vrstva "lidí" se svou touhou po majetku, po blahobytném životě, po povětšinou falešné možnosti se povznést ještě výše, po stabilitě, sama nahrává svému odírání mnohem lépe než ti, co už toho nemají moc co ztratit, kam ustoupit. Ve svých názorech jsou vždy stabilní a to po celé generace, protože tento styl života se nejlépe dědí. Je to pohodlné a "relativně účinné". Tato "vrstva" se dokáže nejlépe přizpůsobovat ve všech ohledech a to jak vnějších - mám na to - tak i v pracovních, kdy svou "stabilitu" získává náležitým "leštěním" klik a jiných "předmětů" i biologických.
  Tato vrstva také nejlépe ví, a ne že ne, odkud pochází skutečný zdroj její "stability" života. To ona pomáhá nejvíce využívat porobené, pokořené, poražené, kolonizované země a vlastně i lidi "pod nimi". Tato vrstva je i dnes u nás tou, ke které samé a "jejím potomkům" se obrací takoví jako Hřib, Janda, Kolář, Novotný a další. Tato vrstva vždy bude křičet o strašných útrapách za "komunismu", bude nenávidět takové organizace jako bylo ROH (Revoluční odborové hnutí), bude nenávidět každého představitele - a nenávidí - té "minulé" epochy. Protože "ona" nemohla uskutečnit tak docela svoje "hamounské" plány a představy.
  Střední vrstva je už dost dlouho na ústupu, ale dělá jako by se jí to netýkalo. Nechápe prostou věc, že když je nestabilita, nemůže být dlouhodobě stabilní ani jejich život. A není. Zatím si vždy pomáhala "tím leštěním klik a toho dalšího". Z těchto lidí se také v drtivé většině klubou ti, co říkají - samozřejmě v duchu - já jsem na to vyzrál a kašlu na všechny ostatní!
  Tady jsou podle mne ti největší nepřátelé skutečně humánní, spravedlivější společnosti a vlastně jakékoliv změny k lepšímu. Ale zároveň je to spolehlivě první skupina lidí, která co nejrychleji, pokud je jí to umožněno, "driftuje" bleskem k vítězi. A snaží se opět pod jiným praporem realizovat své touhy po harampádí a "lesklém" životě.
  Mimochodem, právě prototyp dnešní "liberální" střední vrstvy ve středověku nejraději chodil na popravy hroznejch otrhanejch špinavejch zločinců a surovejch vrahounů hlavně v té "naší" "civilizované" Evropě.

  OdpovědětSmazat
 21. V řadě zemí, především v Evropě byly začátkem 50.let 20.století přijaty v různé podobě Zákony na ochranu miru!Tyto zákony,ktere vetsinou nebyly zruseny,jen pozapomenuty by stačilo ozivit a konat.Ptame se ,bohužel asi jen jednotlivci,proč politici ve vrcholnych funkcích nekonají a tenhle "revanč " extremistů s "vymytymi mozky" neřeší jak by z titulu svých funkcí měli.

  OdpovědětSmazat
 22. Z MÉHO MBLOGU:
  Ruský národ se v roce 1943 zachránil od Německé poroby a pravděpodobné genocidy. Využil k tomu ovšem lidský potenciál nejen etnik z původní carské říše, ale především obyvatel obrovitého Sovětského svazu, konkrétně území středoasijských států. Jejich mocichtivé elity ale nebyly nakloněny sovětskému Rusku a cítily se být Ruským sovětismem zneužity k jeho sebezáchovnému boji.
  Sovětský svaz po osvobození svého původního území se rozhodl Německo dorazit dobytím jeho hlavního města, jak bylo do té doby světovou tradicí. Rudá armáda valící se Evropou byla sice vítána jako osvoboditelka, leč v jednotlivých zemích bylo více, či méně lidí, kteří ji vnímali spíše jako vítěze nad svými záměry. Ti ji od samého počátku vnímali jako nepřátelského okupanta. Především na Ukrajině a v Polsku živelně vznikaly nacionalistické vojenské útvary, které v týlu Rudé armády doslova řádily. Nejznámější byla vojska Bandery, která kupříkladu až do roku 1950 zničila v Bělorusku stovky vesnic.
  Nacionalistům z Polska, Ukrajiny a pobaltských republik se pod tlakem všeobecné touhy po míru nepovedlo zvítězit nad politiky, kteří byli vychovaní v Moskvě a za pomoci sovětských poradců získávali v zemích moc. Kromě Polska se jejich území stalo součástí SSSR a Polsko jeho vazalem.
  Stejně tak v předválečně fašistickém Bulharsku a Rumunsku se povedlo sovětům nasadit sobě loajální politickou moc. Takže pro světové mocnosti druhá fáze války skončila ještě větší katastrofou, než její první část.
  Je potřeba přijmout skutečnost, že Sovětský svaz porazil nejenom Německo, ale celkem početné skupiny obyvatel celé východní Evropy. Ti se nikdy necítili osvobozenými. Poražení samozřejmě nebyli zničeni. Spíše naopak, mimo jiné se v pozdějších dobách vetřeli na politické pozice nejen v SSSR, ale i v dalších zemích. Při slábnutí síly SSSR začali své aktivity oživovat. Viz Polsko. Po rozpadu Sovětského svazu jim pak už nic nebránilo, aby obnovovali své aktivity a veřejně začali prosazovat své zájmy.
  Pro ně byl vítěz druhé části velké evropské války poražen a oni získali šanci na odvetu. Nikdy přece nepřijali doktrínu, že byli osvobozeni. V té souvislosti je signifikantní, že i Německo teprve nedávno ústy svého prezidenta konstatovalo, že Německo bylo spojenci osvobozeno. Osvobozeno od fašismu a nacismu. Toto prohlášení ovšem přišlo poněkud pozdě. Asi proto, že dokud žili aktivní účastníci zmíněné války, tak si to v Německu nikdo netroufal ani naznačit.
  Nakonec se pravdivýma očima podívejme na naši zem. Vtipálci tvrdí, že jsme byli tehdy jedinou demokracií v Evropě. Určitě si to nemyslelo na tři miliony u nás žijících Němců, ale ani Slováci ne. Což se ukázalo koncem třicátých let úplně názorně. Ovšem i mezi Čechy bylo poměrně vysoké procento fašistů a iniciativních kolaborantů s nacistickým Německem. Nemluvě o obrovské většině jako obvykle mlčících, do nichž nikdo neviděl. Cítili se osvobozenými, nebo poraženými?!
  Teprve v současné době poznáváme, jak to bylo už tenkrát. Kdo už tehdy zase mlčel a v ulitě do polistopadových dnů čekal, aby se pomstil za svou porážku. Takže teprve dneska čeští vlastenci poznávají své tehdejší skutečné nepřátele.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.