Reklama

úterý 12. května 2020

Část europoslanců chce potrestat Řecko za obranu hranic před migranty

Ivan David
12. 5. 2020
Skupina europoslanců z frakcí Zelených, socialistů, RENEW a GUE včera rozjela iniciativu na potrestání Řecka za obranu vnější hranice EU při pokusu o březnovou a dubnovou migranční invazi, kterou zorganizovaly turecké úřady. 63 poslanců vypracovalo a včera předložilo ostatním k podpisu dopis, který nemohu označit jinak než pokus o PŘEKRUCOVÁNÍ PŘÍTOMNOSTI. V dopisu, který má být adresován předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové a vedení Evropského parlamentu obviňují řeckou vládu z odpovědnosti za údajnou smrt migranta při střetech na řecko-tureckých hranicích.


Informace o údajně zastřeleném migrantovi a dalších 7 zraněných berou jako fakt. Zpráva o údajné smrti jednoho z migrantů, kteří na řecké pohraničníky útočili zápalnými lahvemi, byla tureckými sdělovacími prostředky zveřejněna až minulý víkend. Tedy s více než měsíčním zpožděním. Bez uvedení totožnosti údajně zastřeleného ani údajně zraněných.

Poslanci z uvedených frakcí, v nichž působí i čeští europoslanci za Piráty (frakce Zelených), za vládní ANO (frakce RENEW) a europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná (frakce GUE) ve svém dopise tvrdí, že údajně mrtvého migranta podle jakýchsi svědectví zastřelili řečtí pohraničníci ostrou municí ráže 5,56. A také že to prý vyšetřovali nějací nezávislí mezinárodní vyšetřovatelé.
Řecká vláda toto obvinění už během víkendu odmítla jako lživou tureckou propagandu. Tak o tom psaly řecké servery pronews.gr, nebo el.gr, jejichž zprávy se zatím vždy ukázaly jako přesné.

 Jedno staré pořekadlo tvrdí že „dějiny se opakují – jednou jako tragédie a podruhé jako fraška“. Turecká zpráva mi připadá jako nepovedená napodobenina zprávy o studentu Šmídovi, který měl být 17. listopadu 1989 na Národní třídě v Praze údajně ubit k smrti příslušníky Pohotovostního pluku SNB, jenž zablokoval pochod studentů. Tehdy zpráva o mrtvém studentu, puštěná do rádia Svobodná Evropa tehdejším disidentem a pozdějším novinářem a poslancem Petrem Uhlem, přispěla k zahájení Sametové revoluce. Z údajně mrtvého studenta Šmída se sice později „vyklubal“ živý agent Státní bezpečnosti Ludvík Zifčák. To však vyšlo najevo až později. V době, kdy už byl protikomunistický převrat v plném proudu.

Je docela dobře možné, že na řecko-turecké hranici některý migrant zemřel. Vinit z toho řecké pohraničníky jen na základě tvrzení, že měl zahynout střelou ráže 5,56 je však absurdní. Jde o standardní munici vojsk NATO. Používají ji i turečtí vojáci. Mrtvého mohli klidně zastřelit i Turci. Podivné je už to, že se zprávou přišli až po takové době.
Jako pravděpodobné považuji, že při střetech na řecko-turecké hranici byli někteří migranti zraněni. Střety byly opravu velmi tvrdé. Jenže z obou stran. Migranti, kteří se pokusili násilím proniknout do Řecka a tím i do EU na řecké pohraničníky útočili velmi nevybíravě. Například zápalnými lahvemi zvanými „koktejl Molotov“. Turecká armáda na jejich podporu na řecké pohraničníky a policisty také střílela. Mnohá videa zveřejněná řeckými weby dokumentují střelbu Turků na řeky nejen granáty se slzným plynem, ale i ze samopalů, brokovnic a odstřelovačských pušek. Zraněny při tom byly stovky řeckých pohraničníků a policistů.

O tom všem jsem na své stránce přinášel informace a můžete si je níže najít. Dopis skupiny europoslanců o tom však mlčí. Podle nich se stalo „jen“ to, že Řekové nelegálně bránili migrantům přijít do EU. Zapomínají dodat i to, že šlo o nelegální migranty. Zcela ignorují veřejně známý fakt, že mezi migranty, kteří se pokusili proniknout do EU - v čemž jim Řekové úspěšně zabránili – bylo mnoho vrahů, násilníků a dalších „tvrdých“ zločinců, které za účelem migrační invaze do EU nechal z tureckých věznic propustit prezident Recep Erdogan.

Někdo si možná řekne: „No a co – nějaký dopis. Takových cárů papíru se v tom europarlamentu denně napíše stovky…!“. Jenže není dopis jako dopis. Tento klade otázky Evropské komisi. Podle jednacího řádu EP by jim měla Komise odpovědět do 6 týdnů. A pokud s odpovědí nebudou spokojeni – což očekávám – mohou problém předložit k jednání pléna EP. Spolu s návrhem rezoluce co má v té věci Komise udělat. Obávám se, že lze čekat návrhy na co nejpřísnější potrestání řecké vlády. Za to že plnila povinnost ochrany nejen hranice Řecka, což jí ukládají domácí zákony, ale vnější hranice EU, což jí ukládá Schengenská dohoda!

Asi Vás nepřekvapím informací, že jsem tento dopis odmítl spolupodepsat. Dopis považuji za jednu krystalických ukázek „bruselského farizejství“. Během brutálních útoků migrantů podporovaných tureckou armádou a policií na řecké pohraničníky byly frakce, jejíž poslanci dopis napsali, mezi těmi, které odmítly pomoci bránícímu se Řecku. Frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci za SPD, navrhovala okamžitě zastavit vyplácení migračního výpalného Turecku a peníze převést ve prospěch Řecka na úhradu zvýšených nákladů na obranu hranice EU. Opakovaně jsme navrhovali uvalit na Turecko sankce za to jak agresivně vystupuje vůči Řecku.
Při zdůvodňování našich návrhů jsme argumentovali mimo jiné střelbou tureckých vojáků na řecké pohraničníky. Nikdo ze signatářů dopisu se tím nechtěl zabývat. O zraněných Řecích nechtěli nic slyšet. Stejně jako je vůbec nezajímali mrtví Kurdové, kteří zahynuli při ostřelování kurdských měst na severu Sýrie tureckým těžkým dělostřelectvem. Včetně žen a dětí. Zástupci právě těch frakcí, jejichž členové napsali dopis proti řecké vládě, spolu s lidovci odmítli všechny naše návrhy na uvalení skutečně účinných sankcí na agresora Turecko.

Až budeme na plénu EP tuto záležitost projednávat, tak jim řeknu, že když mlčeli k turecké střelbě do Řeků, kteří se před útoky migrantů a turecké armády na hranici museli opevnit valem, tak ať laskavě mlčí i k údajné a zatím rozhodně neověřené zprávě o smrti migranta. Postup řecké strany byl podle mého názoru legitimní sebeobranou. Řekové nebyli ti, kteří začali s násilím. Bránili sebe, svoji zem, svoje blízké. A koneckonců i nás před invazí násilníků mezi nimiž byli podle zpráv z místa i váleční zločinci z Islámského státu.

38 komentářů :

 1. To je fakt strašné co se děje kdy už konečně lidé kopnou eu do zadku. Nakonec se Řecko nemůže bránit co si ti nýmandi myslí. Furt prosazování plánu na islamizaci Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to ke článku ani k tématu, ale...
   pusťte si to:


   https://d.tube/?fbclid=IwAR2tCMzse08jIaaP5oaWmsORVOxG-SdLHnRM6cy1pTX2n0H62Wht_NNgyAc#!/v/humanrights2030/QmP2ht7aDbtjg5Q7jvQ2rRKHQWEaRkAd7kSjpVqxHQMeoM?fbclid=IwAR2tCMzse08jIaaP5oaWmsORVOxG-SdLHnRM6cy1pTX2n0H62Wht_NNgyAc

   Smazat
  2. 16:58 Děkuji vám já radši čtu:

   Koronavirus – jak to vidí David Icke:

   http://svobodnenoviny.eu/koronavirus-jak-to-vidi-david-icke/

   Smazat
 2. Je až s podivem, že se EU ještě nerozpadla, pracuje na svém nebytí plnými obrátkami. Na Tadescu Tomáš Marný v jiné souvislosti, označil podobné jednání, jako běhání bezhlavého kuřete. Tady to vypadá naprosto stejně a výsledek na sebe nenechá už dlouho čekat. Takže vypadnout co nejdříve a včera už bylo pozdě. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 3. Řecko je kolébkou "Evropské kultury" a proto se ho pokouší zničit.

  OdpovědětSmazat
 4. Ti co hlasovali proti Řecku jsou hajzlové a patří fyzicky zlikvidovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To snad nemyslíš vážně?! Fyzicky likvidovat jako komunistický nácek? Už jen za ten zveřejněný výrok patříš před soud.

   Smazat
 5. díky za věcnou zprávu. Více takových...

  OdpovědětSmazat
 6. Povinně sledovat video,aby prozřeli.
  Afrika zblízka - proboha to nás čeká? HROZNÉ !!!
  https://www.email.cz/download/k/a8VxoIL-e1at1E6ILfu1x5h9P8LWK7UYVk62wCJqwuAcnHwDr_6GI31QhxoJXBMmpGifMgk/Afrika.mp4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z vaší e-mailové schránky se to asi těžko někomu podaří.

   Smazat
 7. Podle mého názoru, když někdo narušuje svrchovanost cizího státu, bere na sebe zodpovědnost za možné následky. Neboť státy mají právo, bránit svoji územní svrchovanost třeba se zbraní. Pokusy hájit svrchovanost domluvou, se již pár ukazují jako neúčinné.
  Musíme přijímat, že násilní „migranti“ budou usmrceni, při pokusech narušovat územní svrchovanost evropských států. Nejenže jinak je není možno zastavit, ale jinak za pár let poteče naše krev ve velkém. P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak to další z vrcholů jejich dosavadní tvorby. Co si o sobě myslí ? Suverénní a nezávislý stát je povinen hájit své území a své občany všemi dostupnými prostředky. Pokud se to někomu nelíbí, tak by měl omezit činnost různých cestovek typu Frontex a zajistit návrat k civilizovaným vztahům na hranicích. Jinak prostě musí následovat adekvátní odpověď, nad kterou se v zemích původu migrantů vůbec nemedituje.

  OdpovědětSmazat
 9. Znovu se potvrzuje, co v EU vymyslí obrátí se vždy proti Evropanům.
  Řecko je hraniční země chránící vnější hranice Schengenského
  prostoru, jak mu zákon EU nařizuje. Za to ho ta sama EU která zákon schválí pranýřuje, když ho plní. To člověk nepochopí. Tak existuje vůbec nějaká hranice států v EU, nebo je to jenom na papíře a ve skutečnosti žádná hranice není a nemá být? Přece je povinnosti hranice chránit, jinak je to vše postavené na hlavu, a je třeba z takového blázince vystoupit co nejdříve, než bude pozdě. Jednou je to utopený migrant a teď zastřelený. Žili by, kdyby je sem nezvala sama EU a Merkelová.

  OdpovědětSmazat
 10. Každého života je škoda, ale bránit vlastní zemi před nájezdníky je nutno všemi prostředky, včetně ostré munice. Takové poučení je k nezaplacení i pro naše politiky. Ze strany Turecka je opožděná informace možná účelovou dezinformaci k jitření soucitu s těmi, kteří se vědomě dali na cestu okupace cizího území.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.50 Zabil jsem jednou v Praze omylem švába... zašlápl jsem ho na Starém městě - a i když jeho života (jak píšete) je škoda, nemá u nás tisíce potomků... Takže se necítím viným, jako se vinými necítili piloti Spitfires, když zabili německé letce. Neměli létat/lézt kam je nezvali, měli doma sázet okurky a pít pivo... Černý, či jiný Muslim, není víc ani méně, než Němec...
   Vetřelci, RAUS!

   Smazat
 11. muSLIMÁK DO EVROPY NEPATIL,NAPATŘÍ A PATŘIT NEBUDE!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, ale muslim v Evropě byl, je a bude. Frau Merkel a její tajemnice z Bruselu se o to postarají :-)

   Smazat
  2. 16:50
   Tak se státy,který TEN ODPAD Z PALMY NECHTĚJÍ MUSI POSTARAT JINAK.....SPOUSTOU OLOVA A 9mm ARGUMENTŮ NA PŘIVÍTÁNOU!!!!!

   Smazat
 12. Kdyby EU chtěla doopravdy trvat na lidských principech, nedělalo by jí to zvláštní potíže.
  Čím dál tím víc si myslím, že vedení EU "propaguje" myšlenky, které se hodí výhradně tomu za "velkou louží".
  Copak to může být náhody, že pokaždé, když EU "něco" vyhlásí na rozvoj Evropy, dokonale to zapadne do plánů těm tam?
  Copak je náhoda, že sankce co ničí evropský průmysl, a informační "šum" kolem i evropskou "soudnost", vyhovují těm tam?
  Copak je náhodou, že Německo, co je považováno za "lídra" EU, má kancléře, který vždy po Druhé sv. válce první cestu vykonal do "tam"?
  Copak je náhoda, že se evropský průmysl rovněž, jako tam odtamtud, stěhoval do Asie, a tady si ho nechala EU zničit?
  Copak je náhoda, že prakticky všude po Evropě se volí politici, jakoby náhodou, kteří převážně "padají na kolena jak před tam těmi i tady před těmi" (Německo)?
  Copak je náhodou, že prakticky každé přijaté rozhodnutí EU je dokonalým semeništěm korupce, nehorázných zisků pro jedny a kolosálních ztrát nejen finančních pro druhé? Hádejte kterých je mnohem víc.
  Copak je náhodou, že demografické problémy řeší dokonale v souladu s přáním těch tam odtamtud a co nejvíce proti svým vlastním zájmům?
  Copak je náhodou, že si Evropa ničí morální hodnoty do budoucnosti?
  Z toho by vyplývalo, že ve vedení EU sedí povětšinou zrádci nejen zájmů svých "domovských" zemí, ale zrádci celé Evropy.
  Teď by nejraději EU ponechala Řecko samotné proti svým problémům. Jednou se může stát, když si EU bude myslet, že vyhrává, že ona sama zůstane sama proti sobě.

  OdpovědětSmazat
 13. Trochu obecně: Děkuji stránkám Nová republika za články. Vlastně už zůstává jen Zvědavec, První zprávy a Protiproud (ale tam není možné napsat nějaké posouzení). Byl tady ještě Sputnikcz, ale ten, když ho srovnám s Novinkami, nenacházím rozdílu. Buďto mají příkaz rezignovat nebo jsou už taky koupení Západem. Takže děkuji zdejším bojovníkům. Kdo vytrvá až do konečného vítězství, jen ten bude vítězem. Ne ti, co to vzdali cestou.
  PS: Ještě k tomu Sputniku: Může to být pokyn z Kremlu. Putin před koronavirem kapituloval, což se projevilo zejm. tím, že zrušil velevýznamnou přejhlídku. A myslím, že i jeho popularita vzhledem k této psavitě klesá. Jinak řečeno, posluchá globalisty. A tak i Sputnik. Tím spíš je cenné, že NR drží kurs.

  OdpovědětSmazat
 14. Merkelová dokončila to, co Hitler započal...! Řekl maltský velvyslanec ve Finsku(dokonce je článek na Seznamu.cz.) k výročí ukončení války. Samozřejmě, že ho to stálo místo! Ale i díky takovým lidem má Evropa šanci se snad probudit. Jedna vlaštovka jaro nedělá a navíc je jich letos nějak málo. Pane MUDr.Davide, nebo generále Blažko, máte sice na příspěvek v EP minutu a půl...vás nemohou vyhodit. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen jsem to sem dal a už to ze Seznamu zmizelo. Místo toho tam dali hambatou Krajinovou. Přišel příkaz...ale stejně nějaký redaktor byl odvážný.

   Smazat
 15. Trestní oznámení na MADAMME ANGELU HITLER MERKELOVOU
  V několika časopisech či novinách bylo zveřejněno podání trestních oznámení na člověka, který má zájem zničit celou Evropu a hlavně německý národ. Je podáno přes 400 žalob, které se nyní budou muset řešit a hlavně jsou podány za vlastizradu, velezradu a státní zradu. Když se to pomalu oficiálně píše, je jasné, že brzy přijde k činnům. A dokonce v MSM

  OdpovědětSmazat
 16. Řecko, Egypt, Kypr, Francie a Spojené arabské emiráty odsoudilo Turecko ve společném prohlášení. To je málo, ale ČR neudělalo ani to, o NATO nemluvě:

  http://v4novaevropa.cz/recko-egypt-kypr-francie-a-spojene-arabske-emiraty-odsoudilo-turecko-ve-spolecnem-prohlaseni/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=recko-egypt-kypr-francie-a-spojene-arabske-emiraty-odsoudilo-turecko-ve-spolecnem-prohl

  OdpovědětSmazat
 17. MUDr. David správně informuje a ve všech ohledech má zřejmě pravdu. Zbytečně ovšem zmiňuje Kateřinu Konečnou jen proto, že přísluší k "levicové" koalici, což vůbec neznamená, že se připojila k iniciativě oněch šedesáti. Nebo snad ano?
  Chápu, že europoslanec pan David má s europoslankyní paní Konečnou jakési nevypořádané osobní, nakonec i konkurenční účty. Objektivně, obecně politicky, má ovšem k té české "komunistické" pozici blíž, než k jisté Ditě Charanzové. Alespoň doufám. Pravda, takové ty žabomyší války podporuje i pan Okamura.

  OdpovědětSmazat
 18. Tak jak Mnichovský diktát nezavinila ČSR, tak zoufalství a smrt migrantů nezavinilo Řecko. I když dnes se hodí všechno. Jde jen o to, jak moc jsou lidi hloupí. Jestli nic nepochopili, tak skončí celá Evropa.

  OdpovědětSmazat
 19. Ty poslance do EU musel někdo zvolit, Koláře také někdo zvolil. Jejich fotografie, jména a za kterou stranu a stát v EU tito bojovníci za práva lidu jsou.

  OdpovědětSmazat
 20. No a vidíte: Do takového spolku gaunerů a vykonavatelů odkazu Vůdce Adolfa Hitera jsme se dostali. Někdo vyrábí jako kšeft migranty a vozí je do Evropy. Proč ta skupina těch zločinců v EU parlamentě si nevezme migranty do svých bytů a domů, patří jistě nejen k vyznavačům nacismu, ale ke špičkovým poskokům diktatury kapitálu. Není možné jmenovat přímo ty, kdo nesou odpovědnost za teroristické války bohatých proti chudým, ať občané vědí, že nejen Merklová plní sen Adolfa Hitlera, jak píše vyslanec Malty ve Finsku, ale také další? Kdy budou potrestáni ti, co migraci organizují a realizují i za ni inkasují - to je kšeft t.č. jako málo který. Proč terorizujeme Sýrii, Irák, Irán, Libyi, Srbsko, Afganistán .... proč nenecháme tyto národy žít, proč se musíme chovat jako nacisté za 2. světové války, či ještě poučeni daleko hůře? Proč nesměřujeme migranty za velkou vodu do USA, kde je původ všeho toho svinstva. Proč naopak USA proti migrantům bez větší naší kritiky staví na hranicích zdi, o jakých se za socíku pohraničníkům v boji proti nežádoucí imigraci agentů vrahů ani nesnilo? Nemám nic proti žádnému světovému náboženskému vyznání, ale jsem proti novým křižáckým válkám, které pořádá "civilizovaný" Západ, aby naplnil kapsy oligarchů. Historie křižáckých válek vůbec neslouží ke cti západoevropanů, ostatně i my jsme v 15. století byli vystaveni takovému teroru opakovaně. Pokud má EU a NATO nějaké povinnosti, tak je to zastavení toku migrantů,tvrdé potrestání organizátorů a byznysmenů s migranty, kteří nesou plnou odpovědnost za mrtvé. Ale k čemu je nám NATO? Akorát k plnění kapes penězi USA zbrojařů. Co dokázalo NATO např. v boji se současnou epidemií Covid-19? NATO není zde na ochranu třeba našeho státu, ale jen hrstky zbohatlíků, která jde přes mrtvoly a "krvavé řeky". Ale tak tomu bylo u žoldnéřských armád v minulosti vždy. A pokud něco Zemi ohrožuje, tak je to právě nATO se svým kuciakováním.
  Migrace pochází ze zemí, které Západ uměle po staletí jako kolonie raboval a kterým dnes není ochoten pomoci ani v oblasti ekonomiky, ani školství, naopak, vše co by tyto bývalé kolonie mohlo povznést Západ rozvrací a ničí!!! A toho spolku jsme my dnes členy. Mám vážné obavy, že občané pamětníci s poznáním současnosti začnou volat "zlatý Adolf".

  OdpovědětSmazat
 21. EU se sama od sebe nerozpadne......kapri si rybnik nevypusti .....naopak, je pri chuti a neustale bude srat a stourat, zakazovat co se da.....po dobrem to urcite s ni nepude zkoncovat.....

  OdpovědětSmazat
 22. Zorganisovat ‘antidopis’.
  To se lehce rekne, ja vim.
  Pak uz jen doufat v tvrdy grexit.

  OdpovědětSmazat
 23. Pokud tenhle hnus podepíše někdo z europoslanců zvolených v ČR, tak bych takového skřeta zbavil občanství. Kdyby to šlo... :-)

  OdpovědětSmazat
 24. Ti "milánkové" řečtí si snad i dnes myslí, že sdílená suverenita znamená suverenitu! To je ovšem omyl!!
  Protože pro každého z malých, kdo se nechá lapit do sítí EU, je suverénem trojka EK-Merkel-Macron, která zas je výkonným nástrojem nadnár. oligarchie se střechou v ECB a pod.

  OdpovědětSmazat
 25. Další důkaz, že europarlament byl obsazen nepřítelem! A co napsat petici o vyslovení poděkování, Řecku. I když si za ní nic nekoupí. Potřebovali by spíše vojenskou pomoc.

  OdpovědětSmazat
 26. Přístup takový že doma si pořádky neudělají ale jdou je dělat a své do evropy a novodobou "šlechtou placení z nevolníků je fascinující a vymyká se čemukoliv myslitelnému a tedy na jejich plátce? Programátor by konstatoval že je to na zaříznutí sebevražedných účastníků hry co ji platí, kdyby byla virtuální aplikace. To jako že se to fakticky děje asi nikoho nenapadlo, nebo co jsou erupce na slunci pro náměsičné nebo fakt nevím.

  OdpovědětSmazat
 27. Vystoupení z EU je již jedinou možností, jak si zachránit kůži.

  OdpovědětSmazat
 28. Tyto EU posrance bych postavil do prvvní linie aby čelili těm hovadům a za nimi bych postavil kulomety, aby nemohli ustoupit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19.24 Já bych je věnoval s celými rodinami do Somálska. Jestli si z nich udělají krále nebo otroky, jejich věc...

   Smazat
 29. Já se divím, źe se ještě migrantům chce do Evropy. Tady dlouho pšenka nepokvete.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.