Reklama

pondělí 11. května 2020

Ďalších 11 osôb zatkli v spojitosti s nevydareným pokusom o inváziu vo Venezuele


11.5. 2020  HlavnéSprávy
Venezuelské úrady zatkli v nedeľu ďalších 11 osôb v spojitosti nevydareným pokusom o inváziu z 3. mája, informovala agentúra AFP. Celkovo už 45 osôb bolo zadržaných po tom, ako venezuelská vláda 4. mája oznámila, že pri pobreží Venezuely odrazila pokus o inváziu. Cieľom útoku bolo zvrhnúť venezuelského prezidenta Nicolása Madura. Venezuelské bezpečnostné zložky počas zásahu zabili ôsmich útočníkov

Veliteľ strategických operácií venezuelskej armády Remigio Ceballos v nedeľu na Twitteri napísal, že ozbrojené zložky zadržali v meste Colonia Tovar na severe krajiny troch žoldnierov.

Prezident Maduro podľa AFP v sobotu oznámil zatknutie ďalších troch údajných žoldnierov. Maduro v televízii vyhlásil, že úrady dôsledne hľadajú všetky osoby, ktoré sa na pokuse o inváziu zúčastnili, a „chystajú sa ich všetkých pochytať“.

Dvoch Američanov už venezuelská prokuratúra obvinila z terorizmu, sprisahania, pašovania zbraní a združovania sa za účelom páchania trestnej činnosti. V prípade usvedčenia im hrozí trest odňatia slobody v dĺžke 25-30 rokov. Prokuratúra takisto vzniesla obvinenia aj voči ďalším osobám – Venezuelčanom.

Madurova vláda tvrdí, že invázia mala za cieľ zosadiť ho z funkcie a umožniť opozícii vedenej Juanom Guaidóom ovládnuť krajinu. Guaidó sa v januári 2019 vyhlásil za dočasného prezidenta krajiny a uznalo ho viac ako 50 krajín vrátane USA.

Maduro takisto vyjadril presvedčenie, že na invázii sa podieľal aj americký prezident Donald Trump ako Guaidóov spojenec. Trump tieto obvinenia rázne odmietol.¨¨13 komentářů :

 1. No podle všeho to je asi tak, že hlavním cílem a bonusem mělo být Rusko se svými zdroji surovin a území. Jenomže Rusko v čele s Putinem už není dnešní a i když mají problémy s klanově korporativnímy silami a podpindosníky, vypadá to, že to ustojí a jsou rozhodující silou dnešního nastávajícího ruského světa. Jestli se to někomu líbí, nebo ne, to už je celkem nepodstatné a vedlejší. Hlupáci mohou bourat sochy a historii a stejně jim to nebude nic platné, jak to říkal hlas v Mrazíkovi "kdybys nebyl hlupákem nebyl by jsi medvědem", nebo Američanem a nebo přichrochávačem, Ušáků? A vo tom to je.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 2. to je dobytek ten Trump, ale od Američanů nic jiného nemůže člověk očekávat, je to bezcharakterní národ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omyl toto není práce Trumpa. To doznívá stará struktura. Dlouho už pracovat NEBUDE-věřte.
   Zákon o globální hospodářské bezpečnosti a reformě (GESARA) a Zákon o národní hospodářské bezpečnosti a reformě (NESARA).

   NESARA zavádí následující změny:
   Vynulování kreditních karet, hypoték a dluhů u bank z důvodu nelegálních bankovních a vládních aktivit. Toto je nejhorší noční můra Federálního rezervního systému, „jubileum“ neboli odpuštění dluhu.

   Zrušení daně z příjmu.

   Rekvalifikace všech soudců a právníků v oblasti ústavního práva.

   Ukončení všechn agresivních amerických vojenských akcí po celém světě.

   Zavedení celosvětového míru.

   Uvolnění obrovských peněžních částek pro humanitární účely.

   Uvolnění více než ´6 000 patentů technologií, které byly zadržovány a zatajovány před veřejností pod zástěrkou národní bezpečnosti, včetně zařízení na volnou energii, antigravitačních technologií a zvukových léčebných přístrojů. Více na....
   https://tadesco.org/nesara-gesara-prulomova-reforma-dil-1-2/   Vymazat
  2. To je snad sci-fi... Ivan

   Vymazat
 3. 4.25 - nejen od Američanů, co můžeme očekávat od celého Západu. Jak řekl Slota - "co Němci nedobili s tankami, tak dobili s bankami", jak je v tom hodně pravdy. Máme v Česku českou banku, ne.

  OdpovědětVymazat
 4. Dodnes se stydím za Zemana, že toho pučistu Guaidóa uznal legitimní hlavou státu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi nedokázal odporovat rabínskému "doporučení"... protože musel vědět, že Guaidó je kreatura typu Vidkun Quisling.

   Vymazat
 5. Bohužel, i prezident Zeman byl jedním z prvních těch, kdo pučistu a proamerického podvraťáka Guaidóa uznal za venezuelského prezidenta.
  Mám pocit, že Zeman se legitimní vládě Venezuely dodnes nedokázal omluvit za svou podlost (nebo snad za hloupost?). Respekt k mezinárodnímu právu totiž (jaksi) nepobral, to spíš respekt k silovým řešením a jejich nositelům.

  OdpovědětVymazat
 6. Neustále furt to samé dokola operace proti jiným zemím hlavně by chtěli krást Venezuelskou ropu a vládnout celému světu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (11:17):
   Kdepak toto!, oni ale přece nekradou. Říká to celá tuzemská havlérka! Hodnotová ...
   Pouze vše, co je po celé Zemi k užitku a zpeněžení, ti US huni důrazně ochraňují. Před domorodci.
   S jediným cílem, a sice, aby domorodé (nezištně) ochránili před zbohatnutím a společenskou prosperitou.
   A tím nám dávají vědět, že peníze příšerně kazí lidi.

   Vymazat
 7. Venezuelské ozbrojené složky, si zaslouží uznání, za svoji práci. Je to dobrý vzor i pro naše státní orgány, jak čelit rozvratným akcím „partnerských“ mocností. Zájem státu na prvním místě. P.K.

  OdpovědětVymazat
 8. Pro 14:39 nauč se číst a věř bude líp...
  Přirozená inteligence je mnohem více, než všechny školy na planetě Zemi. Čistky probíhají po celé Evropě a také na podzemí „katakomby“ VATIKÁNU..
  https://tadesco.org/marneho-okenko-12-05-2q2q-prirozena-inteligence-je-mnohem-vice-nez-vsechny-skoly-na-planete-zemi/

  OdpovědětVymazat
 9. USaci to budou zkouset stale. Pomahaji jim osvedceni gauneri z GB, prosluli svou prolhanosti, rafinesou a podrazy. Ti zabijaci nemaji svedomi. Maduro, dej si pozor na britske killery!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.