Reklama

středa 13. května 2020

Dějiny na hlavu postavené Marek Řezanka

13. 5. 2020  České národní listy

Dějiny na hlavu postavené

Marek Řezanka

Když se znalost nule blíží
přijme člověk bez potíží
vše, co mu druhý nakuká
Vědění nás osvobodí
bez něj máme díru v lodi
na které velí náfuka

Těm, kdo ze škol vyjdou dutí
propaganda drze vnutí
cokoli, co si umíní
Jistí totiž vždycky rádi
na hitlery radši vsadí
nežli na rudou kuchyni

Tyto kruhy se zas snaží
nešetří nám na masáži
s tím, že co mohou, obrátí:
Hitler válku nevyvolá
bude brzy učit škola
stažená silnou opratí

Rusko zato bude špatné
to prý první dráp svůj zatne
a Hitler Západ ochrání
Vždyť jen zisky mocných hájí
Židé žili jako v Ráji
sahali ale po zbrani

Vlasovci pak Prahu spasí
za Hřiba jsou zvláštní časy
ve kterých sníme o gumách
Co však, člověk chvíli hloubá
jiné může dělat houba
jež pod kloboukem nohu má?

------------------------------

Beneš byl jen lítou saní
jež německým hochům brání
v jejich cílech bohulibých
Goebbels nejspíš v hrobě jásá
jak je tvárná dnešní masa
Lítostivě šeptá: „Kdyby…“

Nacisté a nebezpečí?
To prý podvratné jsou řeči
Sovětský svaz více leká
Západ Hitlerovi tleská
vznikne v Řeporyjích deska
co zazáří do daleka?
Jak byl Heydrich ušlechtilý
jak ho zrádci zastřelili
a jak škoda je to značná?
Vznikla tady totiž půda
že zlem armáda je Rudá
nad námi jsou hnědá mračna

Že Mnichovská vznikla smlouva
Západ se nám neomlouvá
to prý my jsme za vše vinní
Chudáčky jsme hnali malé
až se srdce svírá žalem
co Čech Němci zrůdné činí

Dokud školy neumožní
(stihnout by to měly do žní)
fakta znát, pak hloupost slaví
Ze lží pouze válka vzniká:
Zakřičme již svorně: Nikam
S krkem chceme srostlé hlavy…

21 komentářů :

 1. Vítal smrt českých vojáků, půjde před soud. Důchodce půjde před soud za to, že řekl o našich vojácích že jsou žoldáci. Tady přichází pokrytectví policistů, soudců a celého státního aparátu. Starosta Řeporyjí napadá lidi při každé příležitosti. Jeden je svině, druhého by oběsil, ty další by postřílel, a to vše prezentuje úplně veřejně. V kanceláři na úřadě fetuje tak, že tomu jeho blekotání ani lidi nerozumí. No a nic se neděje. Něco je prostě shnilého v městě pražském a zkorumpované politice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen že, pan starosta je pod ochranou ambasády USA, a na ty si ani Babiš netroufne. Naposledy se pokusil napařit daň na internetové firmy USA. Velvyslanec Babiše seřval, daň mu zakázal a od té doby jsme o ní neslyšeli.

   Smazat
  2. Akorát jste přehlédli, že ten pán přes sedmdesát let, napsal tento svůj názor někde na d i s k u z í ch!!!
   Takže? K čemu slouží diskuze? Ke špízlování, udávání, obviňování a zatýkání! Já říkám pořád, že v současném - horším než totalitním - režimu zpraseného státu, je třeba být nanejvýš obezřetní. Nejsem s to pochopit, jak může někdo zajít tak daleko, aby za názor začal tahat po soudech sedmdesátiletého seniora. A v době, kdy se tady nosí hadry na hubě a ječí se, že senioři jsou ohrožený druh občanů - tady toho pána otravují, ohrožují a předvádějí se na něm justiční, političtí a policajtští hajzlové. Žijeme ve městech s fasádami domů zničených od sprejerových šmejdů ( kdysi se tomu říkalo "svoboda") které ještě za 30 let nikdo neopravil, žijeme ve státě, kde šmejdi kopou na hřbitovech do pomníků tajně, zatímco šmejdi v zastupitelstvech kopou do pomníků a soch veřejně a ještě se nad tím dmou pýchou, žijeme v zemi, kde se na diskuzích veřejně nadává na prezidenta a premiéra země hnusně, oplzle a sprostě - ale starý pán půjde před soud za svůj názor na žoldáky. Už to tady začíná být neslučitelné se životem normálních, slušných lidí.

   Smazat
  3. Prý až 15 let. To je u 71 let starého pána srovnatelné s trestem za schvalování atentátu a Heydricha. Kam jsme se to dostali?

   Smazat
  4. Už tu máme co jsme chtěli, do rachoty z veselá.

   Smazat
  5. Žoldnéř podle encyklopedie je námezdní voják, tedy voják za úplatu - mzdu. "V současnosti bývají žoldnéřská vojska používána imperialistickými mocnostmi k potlačování národně osvobozeneckého hnutí v rozvojových zemích." Pokud měl onen senior, co by měl být souzen za takový výrok, na mysli žoldáky, tak co se dá soudit. To jen naše soudy se asi potřebují cvičit znovu v nějakých politickýchprocesech. No uvidíme, jak jsou soudy korumpovatelné. Ceny v kšeftech šli nahoru, možná, že u soudu zase půjdou dolů. A ostatně, "plzeňské právo"!

   Smazat
 2. Ano, to je současnost ve verších, jak to umí jen Marek Řezanka. Kam jste se nám ztratil, Marku Řezanko? Chybíte! Alice

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přidávám se k Alici - obdivuju Markovo nadání a krásné verše, kterými dokáže okomentovat všechno. Obdivoval jsem Karla Kryla, obdivuji JUDr Ivo Jahelku, Jarka Nohavicu - a Marka Řezanku!

   Smazat
  2. Neztratil. Jen jsem přestal komentovat a píšu již pouze básně. K těm ale mám bohužel inspirace až příliš (mám na mysli dění kolem)...

   Smazat
 3. „Česko není právním státem.“ Vyvadil nabízí právní pomoc „ruskému agentovi“ a varuje před militantní protiruskou opozicí:

  „Troufám si tvrdit, že s výjimkou Prahy, která je většinově protiruská a fašistická, zbytek republiky cítí k jednání těchto pachatelů v převažujícím měřítku hluboký odpor,“ dodal.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020051311938460-cesko-neni-pravnim-statem-vyvadil-nabizi-pravni-pomoc-ruskemu-agentovi-a-varuje-pred-militantni/

  OdpovědětSmazat
 4. )Vtipné, pravdivé a výstižné. Jen je asi už hodně pozdě na nápravu. Dívám se totiž právě na Prima Comedy Club IV (9), v němž se mladé publikum hurónsky" směje, když obtloustlý týpek prohlásí, že "Miloš Zeman si honí péro při dokumentech o Putinovi". Nejsem žádný puritán, ale něco tak tupého a sprostého může pobavit jen úplně debilní hovádka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je dusledek kolaborantske Pravdy a lasky houpajici se řišskemu protektoroví v detstvi na kliné.Tehdy-pred 30 lety,vyhrali naciste konečne valku v Čechach i v Evrope.

   Smazat
  2. No - hlavně když řidič autobusu šel sedět za tykadla k politickému ksichtu na plakátě, pán přes sedmdesát jde před soud za názor na žoldáky napsaný kdesi na diskuzích, ale sprostý ksindl urážející veřejně prezidenta, nebo provozující divadlo, kde se vytahuje z pochvy naše vlajka... a spousta dalšího hnusu - včetně kopání do soch - je v pořádku. Za to nic nehrozí. Opakuju, že život v ČR už se vymyká normálnímu chápání.

   Smazat
  3. 23:03 Mám naprosto stejný pocit. Někdy to omylem zapnu a potom nemůžu spát. Nejsem schopen pochopit, čemu se to zdegenerované publikum tak neskutečně debilně řehtá. Věřím, že by stačilo, kdyby si účinkující na podiu jen prdl do mikrofonu a řekl Zeman, tak má úspěch na 100% zajištěn a ti nebožáci se uválí smíchy. Bože, kam až se dá spadnout ? Viz. příklad - blb Matonoha, to mě hlava nebere.

   Smazat
  4. A další blbci anonyme 11.51 - Genzer, Suchánek, a další a další, a ty bezduché blbiny, které pro "prima partičku" někdo píše? No -unikum. Jak hluboko lze klesnout.

   Smazat
 5. Vám z Vólstrýtu....

  OdpovědětSmazat
 6. Už 30.let DÍKY UDAVAČI HAVLOVI A JEHO PODPOŘE AMIOKUPANTŮ NEJSME SUVEŔENÍ STÁT,ALE OPĚT PROTEKTORÁT ČECHY A MORAVA!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. 7:31
  Jsme všichni spoluviníky. Předtím z naivity, dnes už z blbosti.

  OdpovědětSmazat
 8. No a Slováci už nemají jako Slovenského státu svoji mněnu,ale euro šmejdy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.