Reklama

neděle 3. května 2020

Ekonomická opatření ruské vlády během epidemie koronaviru

Olga Korelina, Alexander Baklanov
3. 5. 2020 Meduza Press
Pro objektivní srovnání ekonomických opatření jednotlivých států během epidemie koronaviru uvádíme kroky ruské vlády.


Pro objektivní srovnání ekonomických opatření jednotlivých států během epidemie koronaviru uvádíme kroky ruské vlády. Dne 25. března, prezident Ruska Vladimir Putin oslovil národ v momentu, kdy počet potvrzených případů COVID-19 narostl na 658. Během projevu vysílaném státní televizí Putin oznámil odsunutí prozatím na neurčito hlasování o nové verzi ústavy, která by mu umožnila zůstat v úřadu až do roku 2036. Projev uvedl nové kroky federální vlády pro ochranu veřejného zdraví a hospodářství. Zde je seznam hlavních opatření v bodech.

Kroky k dodržení izolace
 • V týdnu od 28. března – 5. dubna (prodlouženo do 30. dubna) budou zastaveny všechny nikoliv nezbytné práce a pracovníci mají nárok na placenou dovolenou. Záchranné služby, lékařské služby, lékárny, obchody a banky zůstanou otevřené.

Ekonomická podpora pro jednotlivce
 • Všechny sociální dávky a výhody budou automaticky prodlouženy o šest měsíců. Občané, kteří pobírají dávky, nebudou muset prokazovat během této doby nároky na dávky.
 • Všechny rodiny s nárokem na rodičovský příspěvek obdrží navíc 5 000 rublů ($63) na měsíc, vynásobený počtem dětí do čtyř let, v průběhu příštích tří měsíců.
 • Platby pro rodiny s dětmi ve věku tři a sedm let začnou o měsíc dříve, v červnu místo v červenci.
 • Do konce roku bude stanovena minimální nemocenská dávka na federální úrovni tak, aby odpovídala minimální mzdě, bez ohledu na místo a zaměstnání. Minimální mzda je v současné době 12,130 rublů ($153) za měsíc.
 • Dávka v nezaměstnanosti bude stanovena tak, aby se rovnala minimální mzdě.
 • Sociální dávky vyplácené veteránům k 75. výročí Sovětského vítězství ve druhé Světové válce se začnou vyplácet v předstihu už v dubnu.
 • Splátky za pokuty a hypotéky se nebudou platit během nouzového stavu. Předpis se vztahuje na osoby, jejichž příjem se snižuje o více než 30 procent jako důsledek pandemie.

Ekonomická podpora pro podniky
 • Úvěry pro podnikatele průmyslu budou prodlouženy. Konkurzní řízení bude stabilnější a méně zatěžující.
 • Malé a střední podniky budou mít více času na zaplacení všech daní, kromě daní z přidané hodnoty, v průběhu příštích šesti měsíců.
 • Malé a střední podniky dostanou od vlády přímou podporu ve výši 12.130 rublů (149 euro) na každého zaměstnance.
 • Malé podniky, tj. společnosti s 15 zaměstnanci nebo s obratem do 120 milionů rublů ($1.52 milionů dolarů) v příjmech, budou mít více času na zaplacení federální daně.
 • Malé a střední podniky, které mají finanční těžkosti kvůli krizi, budou mít odložené kreditní platby na šest měsíců.
 • Šestiměsíční moratorium na konkurzy bude platit pro firmy postižené pandemií. Daně a vybírání poplatků od těchto společností bude pozastavena.
 • Všichni pracovníci, jejichž mzda je vyšší než minimální mzda, budou na dobu neurčitou platit menší dávky do sociálního systému a to ze 30 procent na 15 procent. U pracovníků s minimální mzdou nebo méně zůstane tato dávka 30 procent.

Nové daně
 • Dividendy, které jsou převáděny z Ruska na off-shore účty, budou zatíženy 15 procent daně z příjmu. (Předtím to byla pouhá 2 procenta, red.).
 • Daň 13 procent na individuální příjmy získané z bankovních vkladů a dlouhodobých dluhopisů, pokud tyto dividendy přesáhnou jeden milion rublů ($12,670).

Přeloženo z nezávislého ruského webu Meduza, Putin’s newly announced COVID-19 crisis response, point by point.25 komentářů :

 1. No tak to je veliký rozdíl proti Česku u nás se zachraňují milionáři a komedianti.

  OdpovědětVymazat
 2. Hmm, chudé a zbídačené Rusko. Na rozdíl od bohatých a nezadlužených USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím Ruskem máte částečně pravdu, ale bohatá Amerika má poměrně velký dluh, i ten veřejný. Není to sice až tak velký problém, ale pokud by nezvládli epidemii, mohlo by to nadělat trochu nepříjemností.

   Vymazat
 3. 9.20 - nezadlužené SS? Krize ekonomiky je schována pod pandemii, bohatí budou ještě bohatší, obyčejní budou pořád makat a na účtech téměř nula. To je kapitalismus !!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Ví to pan Okamura vím to i já:

  Hadí doupě EU. Jestli nevystoupíme, zničí nás, burcuje Okamura:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hadi-doupe-EU-Jestli-nevystoupime-znici-nas-burcuje-Okamura-622604

  OdpovědětVymazat
 5. Dejte to přečíst tomu debilovi Kalouskovi!!

  OdpovědětVymazat
 6. Nuž, e to celkom slušné. A u nás - Matelkov cirkus !

  OdpovědětVymazat
 7. Jak někteří píšou na diskuzi na Novinkách. cz " chudákov" ještě dodá několik desítek miliard na platy medicínských pracovníků, dovybavení nemocnic. Důchodcům vzhledem ke zvýšení nákladů na živobytí přidá 4 000R. Byl u nich vyvinut přístroj na ý dýchání spojený s anesteziologickou funkcí.Tož tak.

  OdpovědětVymazat
 8. Jak to je u nás, dobře řekl na Svobodném rádiu -studio Beta pan Koller již 28.4.20. Tam naprosto přesně ohodnotil práci našich volených zástupců, naprostý hnus a to všechno královsky zaplacené z našich daní. Asi už si myslí, že si mohou dovolit úplně všechno, bohužel to je nenažraná banda nemorálních podvodníků a zlodějů. Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 9. „Potýkáme se s největší světovou ekonomickou výzvou, jaké kdy lidstvo muselo čelit.“ Jedině jednáním na globální úrovni můžeme zabránit tomu, aby lidstvo sklouzlo do nezastavitelné sestupné spirály,“ řekl Donald Trump.

  „Doufáme, že to povede celosvětově k co nejširší možné alianci, což by bylo poprvé, kdy by se všichni lidé na světě spojili. Dnes začíná nová kapitola v lidské historii,“ řekl Si Tinping

  „Chceme obnovit důvěru v hodnoty a společenský řád. Světová komunita, a zejména naše děti, si zaslouží lepší budoucnost. Dny nefunkčního systému centrálního bankovnictví jsou sečteny,“ uvedl Vladimír Putin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dopadne to přesně naopak, podzámčí je rozhádané a naopak milionáři pochopili, využijí přiležitost a ve všech zemích se spojí. To bude tepve dokonalý globalizmus a nadnárodní korporace jsou proti tomu čajíček. Proletáři všech zemí se nespojili, tak jim milioháři předvedou jak se to dělá. Podzámčí bude jednou ještě rádo škemrat o práci.

   Vymazat
 10. Základní téma této krize není korona, ani korporát, nýbrž kdo nám to tak vesele půjčuje a hlavně proč a z jakých peněz?? Doplňující otázkou je co budeme splácet a jak (úžera chazarům), a kdy ten "dluh" splatíme (gojští otroci berte, žerte a pak vaši potomci zaplatí svobodou, orgány a nemovitostmi). Koncetrační tábory jsou jěště funkční, stačí zdokonalit evidenci a provoz, no a nové fema tábory na kolejích se po vzoru emeriky budují v celé jevropeji. Přeji pohodový den a možná i týden, problematický měsíc a rok 2020 a schopnost uniknout naplánované budoucnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. po vlastech českých je dosud spousta opuštěných a chátrajících objektů mj. slepičáren a kravínů, které by se skvěle hodily jako koncentrační tábory

   Vymazat
  2. 15:14 I ten Schwarzenberkův prasečák v Letech u Písku stále stojí a je ho možné využít.

   Vymazat
  3. Virem pujde spousta podniku a podnikatelu bankrot. Pak prijdou investori zvenci s nabitou prkenici a skoupi vse za babku. Nebude uz nam patrit ani vzduch. I za nej budeme platit a drit na chazarske Zidy za par korun. Mzda bude vymerena tak, abychom mohli pracovat a jeste nechcipali hlady.

   Vymazat
 11. Hlavně bych vám doporučil nejásat nad ruským zázrakem, dokud nebude skutečně realizován. Jak se Rusko popasuje s epidemií, která se tam jen rozebíhá, to ukáže budoucnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amerika má dost produktivních vojenských biolaboratoří v okolních zemích kolem Ruska (Pobaltí, Gruzie, Ukrajina, Kazachstán atd.) a dostatek nosičů (milióny gastarbeiterů a jejich rodinných příslušníků žijících v Rusku) nákazy z těchto zemí s bezproblémovým vstupem do Ruska, aby tam byly následky onemocnění na Covid-19 nejhorší na celém světě. Putin to moc dobře ví, proto ta překvapivě dlouhá karanténa v celé Ruské federaci. Mutací viru jsou prý již čtyři tisícovky a nikde není psáno, že do Ruska budou úmyslně doručeny ty nejméně smrtelné mutace, ba právě naopak. Rusko musí počítat s nejhorší variantou!

   Vymazat
  2. Putin se nad sbiranim DNA US laboratoremi na hranicich Ruska na Ukrajine, Kazachstanu, Guzii, atd. podivoval a ptal se k jakym skurilnim ucelum to asi delaji. Nejpozdeji ted uz to vi!
   Jejich cilem bylo najit takove patogeny, ktere na dlouho dobu obyvatelstvo Ruska nakazi, oslabi a hospodarstvi zeme zruinuji.
   Okolo US laboratori se vyskytly nemoci u obyvatel, vedouci casto k umrti. Zkouseli tam ucinky na lidech, vse utajene v mediich.

   Vymazat
 12. Tak toto je opravdu dobré:-)

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020050211886726-v-cine-natocili-kratky-animovany-film-o-covidu-19-a-reakci-usa/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump urgentně potřebuje zneplatnit (= znárodnit) čínské obligace za bilión dolarů, aby přežil do voleb. Tento animovaný film jenom lehce zlehčuje jeho pozici, ale určitě ho neohrozí. Horší by bylo, kdyby měl doma vysvětlit výskyt koronaviru na amerických letadlových lodích, které nikdy nenavštívily Čínu a kam žádný netopýr z Číny nemohl doletět :-)

   Vymazat
  2. 15:11, námořníci přece nejsou celé měsíce jen na lodi.

   Vymazat
  3. 18:32 Divný je, že americké lodě měly zakáz přistávat v čínských přístavech. Nicméně souhlasím, američtí námořníci se mohli celé dny poflakovata po ulicích Wu-hanu, i když je to daleko od přístavu, kde nikdy nepřistáli :-)

   Vymazat
  4. Pentagon odvolal kapitána letadlové lodi Theodore Roosevelt právě proto, že předčasně pustil do éteru informaci, že má na lodi koronavirus!!!

   Vymazat
 13. Putin elitam bere a chudym dava.
  U nas i jinde v EU a USA je to opacne. A Kavarna a opory rezimu za to dekuji. Zbyli ovcani nemohou rezimu prijit na jmeno.

  OdpovědětVymazat
 14. Absolutne nejdulezitejsi zákon, který potřebuje zejména CR je ten v predposlednim odstavci.

  Citace:

  Nové daně
  Dividendy, které jsou převáděny z Ruska na off-shore účty, budou zatíženy 15 procent daně z příjmu. (Předtím to byla pouhá 2 procenta, red.).

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.