Reklama

neděle 31. května 2020

Era Ázie nezadržitelně přichází


Vladimír Voroncov
31. 5. 2020    вперёдроссия
Ministr zahraničích věcí RF předem určil nynější kurz zahraniční politiky Evropské unie. A o jím vyřčené tvrzení se nyní opírají přední představitelé EU při formování své pozice vůči USA. Na unikátní v určité míře zákonitost poukázala během briefingu oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí RF Marie Zacharová, když jako příklad uvedla nedávné vyjádření vysokého představitele EU pro zahraniční záležitosti a bezpečnostní politiku Borrella.


Během připojení se k jednání stálých zástupců SRN vysoce postavený evropský úředník uvedl, že koronavirus je katalyzátorem světové historie a podotknul, že doba USA nenávratně odchází.

Nastává dávno uzrálý věk Asie. Kromě Borrella sdělili přibližně totéž poselství v posledních týdnech i další významní zástupci evropských špiček. A Zacharová připomněla, že, konečně, politikum Evropské unie přiznalo nevyhnutelné a úplně souhlasilo s prognózami, které nejednou konstatoval Sergej Lavrov.

Už v roce 2014 v rámci jednoho z mezinárodních summitů ministr zahraničí RF upozorňoval zahraniční kolegy, že doba unipolárního světa a hegemonie USA odchází. Budoucností je mnoho polárnost a těsnější spolupráce všech zemí světa. Pól síly se posouvá na východ. Taktika USA se vykořenila a vede Washington do slepé uličky. Lavrov opakoval svou předpověď a konstatování fakt několikrát za rok, ve snaze přesvědčit Evropany a další zástupce světového společenství o nevyhnutelnosti globálních změn. Západ mával rukou nad tímto upozorňováním. Ale nyní se najednou program dalšího historického vývoje vedoucího diplomata RF přeměnil na základní paradigma EU.

Evropa se podle svého podřídila Lavrovovým předpokladům, když uznala jejich správnost, a vydala se jím vyznačenou cestou.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Kdo čte ten to ví ale skutky a plány eu nelze akceptovat je to slepá a konečná ulička pro ČR.

  OdpovědětVymazat
 2. A v té "Asii" jako má být i Rusko? A může mi někdo napsat jediný důvod proč by měla nastat jakási éra Ruska? Ono už nebude zcela závislé na ropě a plynu? Ono něco zázračného vynalezlo a produkuje to?
  No myslím, že je to jen přání otcem myšlenky a mazání medu kolem huby ruskému mužikovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Éra Ruska je, naštěstí, tady a nic s tím nenaděláš ani ty, ani podobní kreténi.
   Brzy se budeš tak divit, že tě z toho klepne, degeneráte !

   Vymazat
  2. A proč myslíte, že západní spojenci už od první světové války po ruském území tak touží?

   Vymazat
  3. Králi Kong(a), až vám děti dají na hraní starý zeměpisný atlas, poproste je aby si pro změnu vytrhali Ameriku místo Eurasie...

   P.S. Mapa Gondwany z prehistorie vám také nepomůže pochopit... Ale zeměpisná mapa Eurasie... ta by vám pomoci mohla. S tím ani Netanjahu nic nevyšpekuluje.

   Vymazat
  4. Nebude to éra Ruska, ale éra Číny. Čína má na rozdíl od Ruska ekonomickou sílu a do 10ti let bude mít i výrazně silnější ozbrojené síly. Ty jsou už dnes nejpočetnější co se vojáků týče ( přes 2 milióny) , Čína staví každý rok řadu lodí včetně raketových torpédoborců, má 6 ponorek třídy 094, staví novou třídu 096 , stealth letouny J-20 a výhledově J-31, má rakety DF-41 s nejdelším doletem schopné nést 10 jaderných hlavic.
   Čína má výhody, které nemá nikdo jiný. Může nakupovat špičkovou vojenskou techniku od RF ( letadla Suchoj -35, systém S-400, atd.) , dále vojenskou techniku Západní Evropy ( vrtulníky z Francie a pod) .
   Dále něco okopíruje od Rusů ( letouny J-11) , či USA a další zbraně vyvine sama.
   Takto se dostane ke špičkové technice výrazně rychleji a levněji.
   Za 10 let bude Čína ekonomickou ( největší celkový HDP) i vojenskou velmocí světa.

   Vymazat
  5. 14:13

   Tak s tím se samozřejmě nedá nesouhlasit. Kombinace počtu obyvatel a drajvu způsobí, že Čína bude v roce 2040 s obrovským náskokem nejsilnější zemí světa jak ekonomicky tak vojensky. A Rusové (samozřejmě nejen oni) z toho v té době mít radost věru nebudou.

   Vymazat
  6. No - pokud jde o "éry" - jak se tady hádáte - tak snad už brzy nastane ta krásná éra, kdy se najdou na pitomost séra - jen kdy to bude? Kdy to konečně bude? Dočkáme se? A ten přezdívka "king-kong" neznamená "král Konga" ale ten ohavný opičák ze známého filmu, jak mimo jiné zajímavé kousky taky ukousl jedné krásné dívce hlavu. Prostě živočišný unikát. No a ten projev tady tomu taky zhruba odpovídá.

   Vymazat
  7. Co vás, king kongu 12:50 vlastně trápí? Snad, že Ruská federace má jistou, ne tak docela novou šanci nepodléhat tlaku USA? Že budou obě tyto mocnosti mít nejspíš stejné starosti? Putin to dává najevo, USA deepstátu nedochází, že ztrácejí dech. A Evropa, že už dech prakticky nemá?

   Vymazat
  8. Opičáku, pro tebe je studnicí vědění patrně ČT 09, nicht wahr?

   Vymazat
  9. Ne, v té Asii Rusko nebude. Rusko je jiný svět. Říkejme mu Sever. Jsou dvě možnosti.
   Buďto lidstvo čeká éra Číny, neboli Východu či Asie, což by byl stejný princip jako era Západu, jen trochu pozměněný. Tedy žádná skvělá perspektiva pro lidstvo.
   A nebo nastane era Ruského světa, chceš-li Severu, a pak mají národy, které se do tohoto světa aktivně a dobrovolně zapojí možnost zachovat si svoji kulturní identitu, a být si rovnocenné, stejně jako cca 140 národů a národností současného Ruska. Národy které toto nepochopí čeká osud severoamerických indiánů.
   V každém případě tzv. západní svět už je věc minulosti. Jen o tom ještě neví.

   Vymazat
 3. Ano slepá a konečná ulička pro ČR.

  OdpovědětVymazat
 4. Info pro king-konga - tohle dokázali. Přežít. Co jsi dokázal ty? Podívej se sem: http://www.novarepublika.cz/2020/05/pred-100-lety-opustila-armada-usa-rusko.html#more děda Vašek

  OdpovědětVymazat
 5. Vrať se do Konga opičáku a nestraš tady!

  OdpovědětVymazat
 6. Éra ASIE? NEVÍM PROČ SE DEBATA STÁČÍ JEN NA ČÍNU A RUSKO. Proč se pomíjí Japonsko, Korea, Vietnam...... My jsme pořád zahleděni do našeho Západu, ze kterého se stává pomalu, ale jistě Záprdek. I my budeme litovat, že se cítíme velkými zápaďáky s malým rozumem a že si své přeběhlictví od kultury k pofidérní civilizaci pořád ještě chválíme. Musíme doufat, že se Západu nepodaří vyvolat 3. světovou válku a pak vedoucí postavení asijských zemí bude i pro nás tím lepším, co nás mohlo potkat. A že jsme Rusko ve své velkopanské namyšlenosti odsunuli do Asie? Naše blbost a ne jediná. Co si takhle třeba počíst v Masarykově "Rusko a Evropa", staré přes 120 roků a trochu si to srovnat v hlavě. Jo, to byl muž rozumu, kéž by se třeba ve wallensteinu našel nějaký politruk, který umí aspoň číst.

  OdpovědětVymazat
 7. Vedení světa se přesouvá do Ásie, jen naše elita pořád křičí jako pominutá ...Čína, Rusko FUJ!!!!.....a upínají se na odcházejícího hegemona, nakupují u něho válečný šrot, poskytují mu náš expediční sbor.....naši hošani zaspali dobu....a je vidět, že chrápou dál.....

  OdpovědětVymazat
 8. King Kong patří se svým myšlením do pravěku......stejně jako řada našich papalášů.....

  OdpovědětVymazat
 9. ten povyk? Ja bych rekl, ze Cina, jako socialisticky stat, muze byt svetova jednicka a uz v mnoha pripadech je. Podivejte, co udelala demokracie se socialistickym Ceskoslovenskem. SVETOVE NIC! A nic to nezmeni, to uz zustane. Aspon tak dlouho, dokud zase nebude SOCIALISTICKE. A to by byla nejvetsi senzace v dejinach lidstva. Takze souhlasim, Asie a Cina. 31.5.

  OdpovědětVymazat
 10. Raději nejásejte, vlezdoprdélkové to budou mít složité, když se budou muset ve večerních kurzech mandarínštiny učit základních 6000 znaků.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.