Reklama

neděle 10. května 2020

Geopolitické manévry v kurníku

Taras
10. 5. 2020 TarasovaTerasa 
V houfu deseti hnědých slepic měli jsme jednu bílou. Pipiny neměly v té době pevné ideové vedení, sežrali jsme jim kohouta, kulhal nebo blbě kecal, nebo co, a tak v hejnu zavládla anarchie, svévole, v konečném efektu i šikana a zločinnost. Jakmile se bílá slípka přiblížila k ostatním, šly po ní jako slepice po flusu. Začala chodit s krvavým hřebínkem, potom i s krkem pod ním rozervaným do živého masa. Byla chudinka taková smutná, když si s velkým odstupem od hejna zakrvácena vyhrabávala svůj chléb vezdejší pernatý.


Snažil jsem se nastolit nějakou politickou rovnováhu a když ty agresorky honily svou oběť, dával jsem skrze létající kamínky zahulit jim, musely zdrhat, ale moji šikanu si nespojily s tou jejich. Blbé slepice.

Skončilo to tak, jak to na tomto světě chodívá: místo abychom potrestali agresorky, ukončili jsme trápení té bílé a byla k nedělnímu obědu. I na pekáči vypadala tak nějak smutně.

Proč tohle píšu, ve všestranně pohnutých dobách? Podobenství. Bílá slepice Rusko se stala předmětem šikany ze strany hnědých a šedivých slepic z hejna zvaného NATO. Není nutné nějak podrobněji rozebírat.

Jenže natoidní kurové narážejí na několik pro ně nepříjemných okolností, které jim šikanu znesnadňují. Bílá slepice je bohatá, ovládá území, ve kterém je možné obrazně i doslova mezi mnoha pšeničnými vyhrabat i zlatá zrna. Má silné, skoro až ocelové pařáty, které by barevným slepicím uštědřila nejeden krvavý šrám. Je to nespravedlivé, takhle nám ztěžovat naši oprávněnou liberálně-demokratickou šikanu.

Některé dost nahnědlé slepice jsou z toho až perplex a v jednom zvlášť čmelíky zamořeném kurníku, v zoufalství bezmoci a spravedlivého hněvu, začaly urážet maminku a babičku bílé slepice, které jim nedávno zachránily život před kunou. Že prej to byla hodná kuna, že nás před ní nikdo nemusel zachraňovat, protože přinášela vyšší kulturní a civilizační úroveň a pouze jí při osvětové výpravě do říše bílých slepic sem tam ujela ruka. To se přihodí ajncvaj, i v lepších rodinách. A že i ty oběti bílých slepic nebyly vlastně oběti, že se bílé uniformované nosnice v podstatě uchlastaly k smrti.

I další vývoj je známý, socha slepice (přezdívané Lóšaď) weg, následoval kufřík, projímadlo, postele.

A jedna z těch našich slepic, už úplně hnědá, což je vhledem k jejímu etnickému původu dost divné, prohlásila, že by si už nikdy od bílé slepice nenechala pokouřit, natož se nechat zachraňovat.

Už nikdy.
16 komentářů :

 1. Nemám strach o Rusko to se nedá ale ten liberální kurník se rozpadne je to jen otázka času.

  OdpovědětVymazat
 2. Kam chodíte na ty fantastické ilustrační obrázky, pane |Dvořáku? Ale neotištěním té šílenosti, závěrečného portrétu pana starosty při činnosti pro něj charakteristické jste mi pochroumal pointu, proto musím čtenáře odkázat na svůj blog. Ta fotka je snad fejk? Mně tak rozhodně nepřipadá a co se týká autorských práv, je citována v hranicích veřejného zájmu na důležitém odhalení charakteru významného politika ODS, budoucího poslance.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za upozornění. Chyba napravena, charakter budoucího předsedy ODS ve veřejném zájmu dokreslen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím obrázek odstraňte, ale hned.

   Vymazat
 4. Pánové, vy stále zapomínáte na to hlavní. Ty hnědé svině někdo posadil na jejich židle. Svině byly, jsou a budou. Ale je většinou na společnosti, jakou budou zastávat roli a jak je bude vidět a slyšet. A tady je nějaká skupina obyvatel zvolila do svého čela. A nezlobte se na venkovana, ale nám tady se jeví, že ta skupina jejich podporovatelů zejména v Praze rychle roste.
  Nebezpeční nejsou Novotní a Kolářové. Nebezpečný je dav stojící za nimi. A tady musím poznamenat, že naše školství intenzivně maká na jeho velikosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Ty hnědé svině někdo posadil na jejich židle."

   Ale ten někdo je taky řídí a úkoluje. O tom, že akce těch tří šasků někdo řídí a někdo kryje nemůže být ani pochyb. To, že za tím je také fotr toho volka z Prahy 6, který je v cizím žoldu, je také zjevné.

   Vymazat
 5. Oboji je fajn.
  Ring volny.

  OdpovědětVymazat
 6. Po shlédnutí fota toho vepře mi došla inspirace.

  OdpovědětVymazat
 7. Řeporyjec nám místo ptáka ukazuje stehno. Není on náhodou kapoun?

  OdpovědětVymazat
 8. prosím Vás, nedávejte sem nechutný obrázky!!! díky))

  OdpovědětVymazat
 9. https://www.arfa.cz/nechutne-starosta-kolar-zaluje-u-nemecke-protektorky-ursuly-von-der-leyenove-evropska-unie-a-zminuje-vojensky-zasah-proti-rusku-zvaci-dopis-jako-v-roce-68-prezident-zeman-je-to-jen-prujem/#.XrLvf54zbIU

  OdpovědětVymazat
 10. Co se týče motivace vlasovců pro jejich pomoc při Pražském povstání, tak bych řekl, že síla Rudé armády byla nejen na vlastní frontové linii, ale i před ní, a způsobila, že Němci chtěli ustupovat a dostat se až do zajetí USA; a části jednotek, jako vlasovci, přestaly být i loajální, s vidinou výhod za zásluhy v zajetí USA. Pražské české vedení se však od nich distancovalo, a i USA je pak dle spojeneckých závazků vydaly sovětům. Jednu divizi fašistického tábora, co na vlastní pěst zradila jinou, nelze považovat za součást spojeneckých sil. Oslavovat je pamětní deskou je podle mě esence čecháčkovské malosti Novotného, který současně kapitalizuje svou veřejnou funkci v mediálních pořadech pro vlastní profit. To už je antihavlovská politika na druhou. Památník přesto nechme a možná přidejme vedle i sochu Novotného a vnímejme to jako připomínku čecháčkovského překrucování dějinné pravdy, aby se už podobné bezcharakternosti neopakovaly.

  OdpovědětVymazat
 11. Pozor !..Novotný neni blbec od narození,.ale darebák, kterej se spoléhá na rusofobní fašoury...a od těch.. na několik svých jistých procent v příštích volbách !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že je nemocný.

   Vymazat
  2. Přiznejme si, že určitě nalezne své voliče.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.