Reklama

čtvrtek 7. května 2020

Guardian: Tvrzení o údajném skrývání viru v Číně pocházely z USA!

Budova virologického ústavu "P4" v čínském Wuchanu.
P4 znamená, že je v ní manipulováno s nebezpečnými
patogeny třídy 4 
Dan Dabbagh a -kou-
7. 5. 2020 TheGuardian a PrvníZprávy

Jsme na začátku skandálu a blamáže, podobné té, kdy představitelé Spojených států lhali celému světu o zbraních hromadného ničení v Husajnově Iráku, aby odůvodnili krvavou invazi do této země?

Podle zdroje z rozvědky byla informace vypuštěna Spojenými státy jako kontrapropaganda se snahou vyvíjet tlak na Čínu. Neexistují žádné současné důkazy, které by naznačovaly, že koronavirus unikl z čínské výzkumné laboratoře, uvedl britský deník.

Informace o čínském utajování údajů o koronaviru, které byly dříve publikovány v australských novinách, byly s největší pravděpodobností poskytnuty Spojenými státy, pravděpodobně k vyvíjení tlaku na Peking, píše britský deník Guardian a cituje zdroj v australské rozvědce.

Australský Daily Telegraph, který citoval 15stránkovou zprávu zpravodajské aliance Five Eye (USA, Austrálie, Nový Zéland, Kanada a Británie), dříve uvedl, že Čína údajně úmyslně skryla nebo zničila důkaz o propuknutí koronaviru. Dokument tvrdí, že Čína zničila důkazy o koronaviru v laboratořích a odmítla poskytnout biomateriály vědcům vyvíjejícím vakcínu. Čínské orgány opakovaně uvedly, že od samého začátku si zachovávají otevřené a odpovědné stanovisko k zveřejňování epidemických údajů.

CNN: Trump tvrdí, že má důkazy laboratorního původu COVID-19, ale...

WHO: Laboratorní původ koronaviru v Číně? A kde jsou důkazy?

Podle Guardianu, australská rozvědka věří, že informace Daily Telegraph „původně pocházely ze Spojených států“.

„Můj instinkt mi říká, že to byl způsob, jak vybudovat kontrapropagandu a vyvíjet tlak na Čínu,“
 citovali noviny zástupce australské zpravodajské služby.

Noviny také píšou, že 15stránková zpráva citovaná Daily Telegraph nebyla založena na údajích Five Eyes a v současnosti neexistuje žádný důkaz o tom, že koronavirus pochází z laboratoře ve Wu-chanu. Britské vedení se také domnívá, že zpráva nebyla založena na důvěrných informacích poskytnutých britskými zpravodajskými službami, píše Guardian s citací zdroje.

List připomíná, že minulý týden New York Times informoval, že úředníci Bílého domu vedeni náměstkem poradce pro národní bezpečnost Matthewem Pottingerem, bývalým čínským reportérem ve Wall Street Journal, naléhali na americké agentury, aby shromažďovaly informace, které by mohly podpořit jakoukoli teorii o čínské laboratoři.


(kou, prvnizpravy.cz, theguardian.com, foto: arch.)

27 komentářů :

 1. Zloděj křičí,chyťte zloděje.
  Nejen,že USA finančně podporovaly laboratoř v Chuanu,ale byly tam i vědci z USA.
  USA zahlazuje stopy,zatím jenom dva mrtví vědci,co by to mohli objasnit.
  Jinak,jak je vysmátý Gates,lze usoudit,že to přinese pěkný balík peněz,vakcína bude,ale jen z USA a tady mám obavu,že v té vakcíně bude čip.

  OdpovědětSmazat
 2. FUJ, to je humus, k těmto nás zatáhl nosatý Havel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10;41
   ty musis bejt slouha aeronetu to nemas ze sve hlavy nosaty pouziva pouze VK

   Smazat
  2. Tož si zapějme: "teď už máme co jsme chtěli, la,lalala,....."

   Smazat
 3. Tak to je usa lžou furt a neustále tlak na Čínu zadržování Ruska podpora demokratické opozice v Sýrii......

  OdpovědětSmazat
 4. Američan zadržený ve Venezuele měl odvézt Madura do USA:

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020050611904802-american-zadrzeny-ve-venezuele-mel-odvezt-madura-do-usa/

  OdpovědětSmazat
 5. Ať virus vznikl jakkoli a kdekoli, je otázka, proč v Číně mají takovou laboratoř uprostřed velkoměsta. Různé viry by měli zkoumat někde v pustině třeba v poušti v Sing Tiangu. Britové za války taky zkoumali antrax na pustém ostrově u Skotska a ne v Londýně, takže potom únik zamořil jen ten ostrůvek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, na té fotce ta lokalita údajné laboratoře nevypadá zrovna na střed města. Chceš snad tvrdit, že ta zeleň byla přidána photoshopem? Nechápu lidi, kteří nedělají nic jiného, než zaplevelují tyto stránky různými výmysly.

   Smazat
  2. Podle mapy je to u lesoparku sice ne přesně ve středu města, ale pořád uvnitř dálničního okruhu kolem Wuchanu. Tohle se má zkoumat někde v poušti nebo na ostrově a ne městě. To je jako kdyby byla laborka v Česku u přehrady v Hostivaři a hájil bys to, že když není na Václaváku, tak je to v pohodě.

   Smazat
  3. Alespoň si zjisti 11:14, kde ta laboratoř leží než začneš psát nesmysly. Ta je daleko od města asi 20 mil, podle toho co zveřejňovali už dříve us-hůni.

   Smazat
  4. Ale proč si USA vybraly Wuchan k rozsevu koronaviru? No proto, že tam v té době probíhaly armádní sportovní hry, kterých se účastnilo na 70 vojenských "sportovců" z USA - to bylo v listopadu 2019. Jaképak záhady. A nyní USA samotné sklízí plody své píle! No není to k vzteku a důvod k vymýšlení dalších spikleneckých teorií? Jinak i u nás mikrobiologické laboratoře jsou přímo u nemocnic a někdy v centru města. Těchonín,ten stavěla VLA sídlící tehdy sice v Hradci Králové, ale za socíku se přece jen s mikrobiologickými zbraněmi odstěhovali do hor a pro sichr si tam postavili i perfektně zajištěnou infekční kliniku.

   Smazat
 6. Pište správně! COVID-1984

  OdpovědětSmazat
 7. Politika a války Amíků jsou postaveny vždy na výmyslech, kterými chtějí oprávnit pak vykradení okupované země a její zavlečení do otroctví diktatury kapitálu. Ostatně my jsme v tom stejně, jako jiné sluhovské státy, jen pod krytím EU.
  Jsme ve dnech výročí končící 2. světové války a vzpomínáme její oběti. Největší oslavy a tirády se pějí na osvobození Plzně USA v době, kdy válka prakticky skončila a USA žádný skutečný boj na našem území již nevedly, jen třídily prchající nacisty, esesáky, gestapáky, české kolaboranty, Schörnerovu armádu hrdlořezů, Vlasovce a všechny ostatní před postupující Rudou armádou. Měli důvod se vrhat do náruče USA, věděli, že "svůj k svému" se bude dobře hodit, zatím co na východní frontě by skončili v zajateckých a pracovních táborech na Sibíři. A tak vrazi, hrdlořezové a pod, mající na svědomí tisíce lidských životů ,skončili v poválečné pohodě na Západě bez trestu. A Plzeň, Ó ano, byla osvobozena amíky teroristickým bombardováním na samotný konec války, kdy skončila v rozvalinách mj. i Škodovka - to aby neškodila snad po válce amíkovské diktatuře kapitálu! Tak Urkveláci slavte, máte co, byť pro zasmání, ale i idioti jsou lidé! Tak spěte dál v bludech, Češi budou bdít!

  OdpovědětSmazat
 8. Globání gauneři Gates a spol.jsou hajzlové.

  OdpovědětSmazat
 9. Prostě ta pravá demokracie, čestnost a spravedlnost v přímém přenosu. Ušáci , to je jen banda lhářů a zlodějů okrádajících celý svět, nic jiného

  OdpovědětSmazat
 10. USA samy vedi, ze virus zamerne pustily ven skrze jeden mesic nefunkcni dekontaminaci v laboratori s nejvyssim utajenim ve Fort Detrick, Maryland. Byl to zamer k vyzkouseni viru na obyvatelstvu. Prvni onemocneni kvalifikovali jako chripku, umrti take. Bylo to na jare 2019.

  OdpovědětSmazat
 11. USA samy vedi, ze virus zamerne pustily ven skrze jeden mesic nefunkcni dekontaminaci v laboratori s nejvyssim utajenim ve Fort Detrick, Maryland. Byl to zamer k vyzkouseni viru na obyvatelstvu. Prvni onemocneni kvalifikovali jako chripku, umrti take. Bylo to na jare 2019.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pak ho definovali jako škodlivost kouření e-cigaret.

   Smazat
 12. New York Hospital zabíjení pacientů s Coronou smrtící injekcí.
  https://beforeitsnews.com/health/2020/04/death-bed-voicemail-new-york-hospital-killing-corona-patients-with-lethal-injection-3020186.html
  Bill Gates a program vylidňování. Robert F. Kennedy Junior požaduje vyšetřování. https://beforeitsnews.com/eu/2020/05/bill-gates-and-the-depopulation-agenda-robert-f-kennedy-junior-calls-for-an-investigation-2656474.html Tuto prezentaci TED využil k propagaci svých vakcinačních programů a doslova řekl: „Pokud děláme opravdu dobrou práci očkováním dětí, můžeme snížit světovou populaci o 10% na 15%“.

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/17073/ Americké nemocnice dostávají od pojišťoven více, pokud za příčinu smrti označí COVID-19.

  OdpovědětSmazat
 13. Já myslím, že ten virus pochází z Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:48 udeřil sobě kladívkem na hlavičku. Přece včera jsme si mohli vyslechnout, že Rusové jsou mimozemšťané, kteří už asi tedy s koronavirem přiletěli z kosmu a toto zjištění uzavřel komentátor, že je nutné mimozemšťany vyhubit. Tak konečně víme, kdo dělá ty kruhy a další defekty v obilních lánech a víme, že jde vlastně o znak koronaviru! Všimli jste si jistě také, že jde o kruhové vzory! No konečně pořádné vědecky fundované zjištění na Nobelovku. Má to někdo štěstí. Blahopřeji! Tel. číslo na Bohnice: 333 3333 33

   Smazat
 14. https://beforeitsnews.com/prophecy/2020/05/why-do-they-keep-warning-about-a-second-wave-of-covid-19-2511308.html
  Nechybuj; mocnosti za největším podvodem v dějinách světa chtějí, aby se jednalo o politický problém. Chtějí, aby občané bojovali mezi sebou, zatímco provádějí svůj program pro totalitní Nový světový řád, kde soukromí a osobní svobody jsou minulost
  Srovnání 5G a španělské chřipky
  Toto je nejděsivější scénář výstražných zvonů druhé vlny; protože je to velmi reálný a možný scénář.
  Nebezpečí 60 mm mikrovlnného záření od 5G jsou skutečná. Bylo již prokázáno, že 5G 60 mm vlny přímo ovlivňují molekuly kyslíku, takže je obtížné, ne-li nemožné, aby se kyslík mohl vázat na hemoglobin v naší krvi. Pokud nemůžeme dostat kyslík do naší krve, zadusíme se a zemřeme. Pokud se to začne hromadně poté, co 5G začne žít po celé zemi, všechny prsty ukážou na příčinu koronaviry. Ale bude to lež.
  Záření ve vzduchu je součástí našeho života od španělské chřipky z roku 1918. Ve skutečnosti došlo k vypuknutí španělské chřipky, když byly do prostředí zavedeny první radiové vlny AM. Byla to náhoda? Asi ne.
  Pokud studujete podrobnosti o španělské chřipce , zjistíte, že ohniska začala v roce 1918, s dalšími vlnami a ohniskami pokračujícími do roku 1920. To byl přesný časový rámec, ve kterém byly budovány a zasazovány rozhlasové věže AM, aby pokryly celý země s AM rádiovým zářením . Ačkoli tento typ záření byl (a je) mnohem méně účinný než to, co 5G bude představovat, systémy lidí v té době nemohly odrazit novou nákazu. Z tohoto důvodu mnoho lidí zemřelo.
  Dnes je zajímavé, že k převážné většině hlášených úmrtí na Covid-19 došlo v místech, jako je New York, kde již 5G žije. Není také náhoda, že umírající lidé nebyli schopni získat kyslík, který potřebují, aby zůstali naživu
  .Jak dlouho budou „vlny“ pokračovat? Jednoduše řečeno, očekávejte, že vlny vydrží, dokud nebude k dispozici vakcína a dokud ji nepřijmou všichni na světě. To je konečná hra této agendy a neskrývají ji.

  OdpovědětSmazat
 15. Problém nastane, až se provalí kdo a proč to v Číně investoval; pak teprve nastane ta správná mela...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jejej, to přece už víme, že tam diplomatický kufru s miliardami koronaviru dovezli z USA účastníci tehdy probíhajících světových armádních sportovních her ve Wuchanu. Pak sportovci chodili jakoby nic po městě a vidlemi kydali ten virus především ve stravovacích provozech. A nějak si nevšimli, že se infikovali a dovezli si ty mikroby Heim ins Reich. Koronaviru ale bída a svrab v Číně, jak s poctivou pravdivostí nám třeba dí čété, nesvědčily a tak vymřel, když postihl jen 6 občanů ze 100 tisíc, zatím co v domácím prostředí Amíkova, kde vyrostl a dospěl se mu dařilo jako rybě ve vodě a tak postihl zatím 362 lidí na 100 tisíc občanů. Jo, nejsou borci jako borci. Někteří ani jako borůvky.

   Smazat
 16. Říkají tomu euroatlantické hodnoty. Stručně je definoval Mike Pompeo, ministr zahraničí USA: „We Lie, We Cheat, We Steal“ (lžeme, podvádíme, krademe). Pár příkladů jejich lží: Po příletu z Mnichova v britský premiér prohlásil, že přivezl mír, ten mír pak přišel na pár desítek milionů lidských životů; přepadení vysílače v Gliwicích, incident v Tonkinském zálivu, zbraně hromadného ničení v Iráku, humanitární bombardování Srbska, používání Asadem chemických zbraní, Novičok a Skripalovi, plutonium a Litviněnko, sestřelení Boeingu nad Ukrajinou atd. Není dne, aby nám ti euroatlantičtí demokrati nelhali. A kdo lže, ten podvádí a krade, to říkala kdysi moje babička. Ta ty euroatlantické hodnoty odhalila již hodně dávno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lžou pořád, ale lžou demokraticky a to vy komunisti nemůžete pořád pochopit - hezký večer:)

   Smazat
 17. Irsky premiér dnes řekl, že koronavirus byl v Irsku nejspíš už minulý rok

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.