Reklama

středa 13. května 2020

Hej Slované, …žije duch slovanský !

Přemysl Votava
14. 5. 2020
Ta píseň v 19.století burcovala české, slovenské, polské, srbské, rusínské, ….. slovanské národy. Ty v té době prožívaly své národní obrození. V revolučním roce 1848, monarchie ještě zúčtovala s touto snahou, ale se svým rozpadem a koncem války roku 1918 se slovanské národy své svobody dočkaly.


Dějiny se ale nezastavily, valily se dál Evropou…. Nástup fašismu, Mnichov 1938 a zrada západních spojenců, okupace a Protektorát. Po zrádném Mnichovu následoval „Drang nach Osten“, tažení Německa na Východ. Národy slovanské měly být zotročeny, vyvražděny… ! Agresory lákalo jejich přírodní bohatství, rozloha i pracovitost. Koncentrační tábory se plnily. Začal boj o holou existenci Slovanů... Obstáli ! Vydrželi ! Nakonec i zvítězili ! Jejich vítězná cesta vedla až do Berlína. Nestyďme se říkat : „ Ano jsme Slované a jsme na to hrdi“ ! Obstáli jsme v dějinné zkoušce !!

Je to již 75let, co slovanské národy zachránily Evropu před nacismem. Nesly největší tíhu II.světové války. Přinesly také největší oběti. Rusko, největší slovanský národ, za cestu svobody platil miliony svých padlých, umučených, popravených…, jeho vesnice hořely v tisícovkách. Podobně, jako další slovanské národy. Zejména Ukrajina, Bělorusko, Polsko, Srbsko, … i naše bratrské národy platily životy za svou svobodu, za naší i tu evropskou. Počty československých obětí jdou do statisíců…. Bojovali jsme na všech frontách poslední války…

Dnes prý máme zapomenout. Místo hrdosti, vlastenectví máme zase žmoulat poddanskou čepici… Místo monarchie, Protektorátu, čekat na novou vrchnost ? Cítíme ty snahy potlačit duch slovanský, ty snahy jsou zcela zjevné, jdou sice nenápadně, ale jdou krok za krokem…. Cílem je ovlivnit novou generaci, předložit jim nové idoly a naopak vymazat z paměti „nevhodné“ české osobnosti. Přepsat dějiny, vrazit klín do slovanské jednoty, vrátit duch monarchie a přes konzumní drobky, nastolit bruselský protektorát s omezenou samostatností. A tak novodobí tvůrci dějin dávají nám nostalgický pokřivený obraz císaře Františka Josefa I. a jeho doby, přidávají k tomu i amerického strýčka.

Místo našich hrdinů se regály knihkupectví prohýbají pod memoáry německých generálů,… a že za jejich taženími byly miliony obětí ? Drobnost ? Místo hrdinů jsou velebeni kolaboranti, zrádci… A tak nám mizí z paměti, z učebnic, z náměstích mnohé význačné osobnosti národa. Je zpochybňována doba husitská, postupně mizí takové slavné husitské osobnosti, jako byl Jan Želivský, Jan Žižka, Jan Hus, ,… Z dějin i povědomí národa jsou vytlačováni naši buditelé a vzory národa, Karel Havlíček Borovský, … ale i hrdinové druhého odboje Dr.Edvard Beneš, Ludvík Svoboda, Julius Fučík, …. Mnozí jsou opětně kádrováni, pomníky hrdinů jsou káceny. Největší slovanský národ je provokován, urážen, její cesta k vítězství je znevažována… Místo vděku, hrdosti na národy slovanské, malověrní hledají novou vrchnost, žmoulají poddanskou čepici. Pokukují po bruselském drobečku, ze směšných figurek se vyrábí hrdinové...

Přesto ti stateční přibývají, zvedají hlavu i prapor, duch slovanský žije 

„ Hej Slované, ještě naše slovanská řeč žije, pokud naše věrné srdce pro náš národ bije. Žije, žije duch slovanský, bude žít na věky. Hrom a peklo, marné jsou, proti nám vaše vzteky. 

Přemysl Votava, Národní socialisté

52 komentářů :

 1. K výše uvedeným faktům bych si ještě dovolil poznamenat, že se na osvobozování Československa též výraznou měrou podílela rumunská armáda v počtu zhruba čtvrt milionu vojáků a s poměrně vysokými ztrátami okolo 30 tisíc mrtvých a nezvěstných.
  Na to se nějak stále zapomíná, protože to není mediálně ani politicky příliž zajímavé. Oproti devótnímu a halasnému juchání nad osvobozením západu republiky americkou armádou.
  V posledních letech dokonce začínám mít pocit, že Američani snad osvobodili celou republiku od Aše po Čiernou pri Čope.

  OdpovědětSmazat
 2. Hej Sloveni, byla oficialni hymnou Jugoslavie.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak jsem dám mimo pořadí aniž bych ukazoval prstem.
  Komentář s MaP429 nechám na vaše posouzení.

  skazde
  před 16 hodinami
  Viry nemohou do těla vnikat kůží ani očima. Takové vektory nefungují, protože sliznice a imunitní systém se umí zbavovat malých množství cizích proteinů.
  Viry nemohou vnikat do ran, protože krvácíme ven, ne dovnitř.
  Viry „existují“ jen v živém těle nebo v Petriho miskách.
  Viry nemohou fungovat bez hostitelských buněk, které je vyrábějí a kódují. Nemohou se množit bez hostitelských buněk.
  Virus nemůže samovolně existovat bez hostitelské buňky!
  Viry neinfikují buňky a neútočí na ně. Nejsou živé, tak nemohou.
  Virus na člověka neskáče, nemá nohy, nelétá, nemá křídla.
  Koronavirus je respirační virus vytvářený buňkami plic a dýchacích cest za účelem jejich čištění od systémové toxicity (toxického ovzduší) Čína, USA... Lidské buňky neprodukují zvířecí buňky ani viry a to platí i naopak. Zvířecí (prasečí, ptačí…) tkáň může být pozorována v lidské krvi jen poté, co byla do těla vpravena injekčně, čímž se obešel trávicí trakt.
  Viry jsou malé, nebuněčné organismy, které obsahují jen jediný typ nukleové kyseliny a replikují se pouze v živých buňkách za využití hostitelské proteosyntézy. Od všech ostatních žijících organismů se liší v následujících bodech:
  jsou organizované jen jako částice, nejsou organizovány jako buňky (mohou být považovány za nebuněčné)
  zralé viriony obsahují pouze jediný typ nukleové kyseliny - vždy pouze DNA nebo RNA
  viry se množí syntézou svých složek (ne dělením), a proto závisí na ribosomech hostitelské buňky!

  Je smutné, že nás moderní věda svádí na scestí, co se týče uvažování o těle a jeho fungování. Její pohled na tělo vede jen ke strachu a panice – a velkým ziskům pro jedince u moci. Virus je celosvětově zjevně využíván k zavedení zákonů a opatření, která jsou typická pro policejní stát, a ta budou ještě sílit, pokud si většina lidí neuvědomí, jak velice se nám lže o podstatě virů a nemocí.

  Citace:
  The Poisoned Needle: Suppressed Facts About Vaccination, 1956, od Eleanor McBean M.D., N.D.
  Béchamp Or Pasteur? A Lost Chapter in the History of Biology, autor E. Douglas Hume, 1923
  The Blood and Its Third Element, autor Antoine Béchamp 1912
  Immunization: The Reality Behind the Myth, autor Walene James, 1942
  The Dream & Lie of Louis Pasteur, autor R.B. Pearson, 1942

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi špatně!!!
   Coronaviry mohou vnikat do těla očními spojivkami!!!
   Coronaviry mohou existovat mimo tělo na předmětech v kapénkách - např. na plastech a nerezu víc jak tři dny!!! Atd. atd.
   Necitujte z učebnic virologie starých 70 let!!!

   Smazat

  2. 1:38
   Nic ve zlém, ale vaše vnucování mi připomíná Stranu voličů.

   Smazat
  3. A co takhle - všichni virofanatici - už se na ty žvásty o virech vyprdnout? Už je to fakt votravný! Chřipky byly zde odjakživa, a nikdo o virech nežvanil. Co je to chřipka - taky virus - ne? A přesto dokázala naše vládní smečka zastavit vyplácení nemocenských dávek první tři dny pracovní neschopnosti - kromě jich samotných ovšem! Důsledkem toho bylo, že každý chodil do práce nemocný, lidi na sebe v přecpaných MHD a obchodech prskali a kašlali, až byl chřipkou promořený snad kdekdo. Teď to zase zrušili, nemocenská se vyplácí, národ je promořený chřipkou jen díky jejich hamižnosti, a zase nastoupil současný cirkus! Život horší jak ve vězení - tohle nesmíš, tamto nesmíš, vzdáleni od sebe jak vězni na své procházkové promenádě, hadry na hubě - život se změnil na promenádu blbých! Utírat zadek zprava - zleva ne, protože by to mohlo být nebezpečné - do hajzlu! Kdy už tohle přestane? Nebo máme utéct někam na pustý ostrov, a žít jako opice, aby to byla skutečná svoboda? Abychom žili normálně? Co ještě budeme muset absolvovat za ponižování? Vládní sajrajti a politici, v zemi, kde už je zmršené všechno, namísto aby řešili problémy společnosti, každý den řeší jenom virus virus - roušku sem ne a tam jo - fakt - život jak ve vězení kříženém s blázincem, a ještě se najdou takoví, kteří se toho nemůžou nabažit, a i pod články o slovanské cti smolí na diskuzi články o viru. Krucinál - kdy už s tím přestanete?

   Smazat
 4. Já nevím, chtělo by to trochu objektivity - např. Slovani se znamenitě umí vraždit mezi sebou (Gulagy, golodomor, Balkán...). Dále, myslet si, že Němci závidí Slovanům, třeba Rusům nebo Chorvatům pracovitost, je legrační. No a Žižka byl v podstatě zakladatelem terorismu, to je taky fakt. Není to o Slovanech, je to o lidech. A ti mohou být špatní i dobří, ať už je to Anglosas, Germán, Ital, Slovan, nebo křovák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, "Žižka byl zakladetelem terorismu ...", asi Pražské žumpě docházejí kádry s IQ nad 09. Doporučení: Noste při sobě větší množství kamenů, blbost nadnáší a mohl byste uletět do ciziny .... to by byla vostuda jak prase, kdyby si mysleli, že jste Čech.

   Smazat
  2. Jj, kancentrák made in England (Burská válka), Arbeir macht frei - to nese typické znaky slavanského jazyka, použití bojových plynů za první světové války - jistě také Slované, Hirošima a Nagasaki - dobře ti Slované uměli anglicky, Agent Orange - zase ti Slované .... vy jste etalon tuposti. Takhle to nedělal ani Goebbels.

   Smazat
  3. 6.33 Jděte psát na Hlídacího psa , tam vám za takové plky dají medaili !

   Smazat
  4. Zapad odjakziva na Slovany pohlizi jako na podradnou rasu, otroky. Na mapach za Karla IV byla jejich uzemi oznacena jako Sklaven (otroci) a Karel IV to k skrtal.
   Zapad nam jenom vzdy zradil, je prolhany a podly. Anglictina jako svetova primitivni rec nikdy nedosahne slovanske presnosti ve vyjadreni a rozmanitosti v pojmenovani.
   Obdiv k zapadu u nas postrada jakoukoliv logiku, k USA uz vubec zadnou. Ukradli indianum jejich zemi a vyhnali je do rezervaci. 50 milionu jich pozabijeli nebo vyhubili infekcemi. USA nemaji zadnou historii. Jejich stat je zalozen na prolhanosti a podvodech na verejnosti. Nikde neni takove zadluzeni, pocet veznu na obyvatele, vrazd, bezdomovcu a nikde tak malo superbohacu, kteri vsechno ovladaji.
   Slovane musi stat pri sobe, nechteji-li byt zotroceni, zniceni, jejich uzemi zabrana a oni vysidleni na Sibir jako indiani do rezervaci. To je otazka nasi existence. O tech blbostech co se tady pise, co delaji ceska hovada a zradci v politice nepremyslejte, ztrata casu. Uvedomte si, kde je nase misto, vystupme z EU a NATO, primkneme se k Rusku, tam je nase nadeje! Rusko neni zkazene liberalismem, ma ohromna uzemi, suroviny a vojenskou silu s nejmodernejsimi zbranemi. Proto se ho zapad snazi neustale pomlouvat a lhat, ze 2. svtovou vyhrali jenom USA a GB. Media mlci, zadna reakce. Kde to jsme? V p.deli!

   Smazat
  5. To je ale snůška hovadin anonyme 6.33 -no, jen když se vám ulevilo. Kde vládla monarchie, tam byl terorizmus proti občanům nepřetržitě! Proč žvaníte o Žižkovi a smolíte ty pitomé urážky? A upálení mistra Jana Husa, přestože měl KRÁLOVSKÝ glejt, který mu zaručoval bezpečný návrat do vlasti - bylo co? A na odvetu za tento sprostý zločin vzniklo husitství, a za Žižkou šli téměř všichni prostí občané, samozřejmě s výjimkou zpotvořené šlechty a servilních měšťáků. A ono - mít plný zuby všech těch vladařských šmejdů a hajzlů - znamená terorizmus? A spravedlivý občanský život se má docílit - jak?

   Smazat
  6. Anonymní14. května 2020 10:06 --- Slovania sú asi jediný národ na svete, ktorí sa hanbia za svoj slovanský pôvod. Slovania majú spoločnú históriu, ktorá ich robí historickým národom so spoločnou kultúrou. Zatiaľ čo USAci sú iba pozberanci , uprchlíci rôznych častí sveta. Žiaľ, veľká časť slovanov sa zbastardila, a vidí svoju budúcnosť iba v prdeli USA.

   Smazat
  7. Skvěle napsáno, anonymní 10:06 !!!!

   Smazat
  8. Skvěle napsáno anonymní 10:06 !!!

   Smazat
  9. Dobře jsi to napsal slovenský bratře 13.46 -a vidíš, všichni tomu rozumí - a bez překladu. A to bylo panečku komedií s dabováním slovenských filmů a pořadů s českým překladem. Vždycky jsme si navzájem rozuměli - a pak prásk -bum -a udělali z nás navzájem cizince. Dobře jsi to napsal o USA - a že z velké části Slovanů se staly krysy - ale tak to bylo vždycky. Jak zpívá Honza Nedvěd ... "pro dobrý bidlo zapomněl svět na krásu ducha, svobodu, klid". Anebo jiná jeho píseň ... "budem o něco se rvát, až tu nezůstane stát na kameni kámen"... a rveme se? Ano - a pořád. A o co? Nikdo neví. Měj se skvěle.

   Smazat
  10. 10:06 to je fakt snůška blábolů, promiňte pane moji hrubost. A ještě k tomu plačtivých. Proč? To proto, že narozdíl od ostatních národů velkých i menších, země slovanské jazykové skupiny jaksi příliš nenapředují a nemají co odlišného specifického nabídnout že svojí kultury. Promiňte, ale nejen já, ale většinově hlavně mládež nevidí na zdejší tzv. národní kultuře nic podnětného. Proto většina směřuje za hranice, kde se plně s tamní společností ztotožní. Já nejsem moc starý a už jsem kdeco přeskákal. Obdivuji Američany, tu jejich vůli a invenci, je to tavící kotel, ale moc nemiluji. Moje srdce je v Latinské Americe. Nejen tamní romanizovaná prastará kultura, ale ten jejich ohromný potenciál. Víte že třeba v Peru nebo Argentině je víc renesančních památek než v Česku? Podobný potenciál je v Indii, to je prozatím spící obr, něco jako samostatná planeta na planetě. Cestujte, učte se jazyky, mluvte s lidmi, vnímejte a sám brzo pochopíte. Přeji vám hezký večer.

   Smazat
  11. To se zase jednou projevilo bezduche zvire uctivajici krvavou obet chtinickym bohum(Siva Kali a jejich formy jahve Allah a neexistujici fiktivni biblicky jezis)

   Odmiate poznani a nazyvate jej hrichem tak tedy Cti Ty hade

   1. Slovanska kultura je vedska stejne jako indicka a perska cili vnima cloveka jako nehmotnou bytost.
   2. Slovanske narody byli ucelove niceny vmychavsimi se Zidy,chazary sivaisty za ucelem klamu vydavaje se za Nas..no sic britska kralovna vybledla ale v britskych novinach potvrzuje chazarsky turecky rodokmen sultana...
   3.zpravci gulagu byli zidovsti katolicti oficiri dohlizejici na Nas holokaust.
   4. Marx byl zid konverita placeny warburgem ,rotchildem...
   5.marxismus se vyucoval na americky universitach a pote byl I skrze zida pod ochranou svycarska Lenina implementovan do slovandkych narodu.
   6. USA Kniha revolta proti civilizaci - industrializaci ukazuje Nas slovany jako neandrtalce stojici v ceste robotiza I cloveka - marxismu..zidovskeho pojeti cloveka jako dobytka - loutku golema.
   7. Slovane jsou rasovy odpad ktery musi but znicen v revolucionalnim holokaustu - karel Marx

   8.selhani Lenina vzestup stalina - pouziti sionisty zida Hitlera na dokonceni marxova zido antikrestanskeho holokaustu slovany
   9. Zakladatelem tetorismu byl vudce franku Terror kdyz byl najat jezuity na vyhlazeni zapadnich slovanu..
   10. Zamerne lzete o Tom co je clovek !
   Kazdy neni clovek. Pro chtonika je clovek telo krev obetovana podzemnkm boh jako potrava ahrisnost je lidskost!pro slovana vedana je clovek - duch matrice bozstvi nehmotna podstata vedomi obetujice slovo jako spojnici a objetinu ktera vede k poznani ,osviceni nekonecneho stalejsouciho svetla poznani.
   Zide obchazeji karmu I dharmu pravdu pravost kolem kostky do leva. Pidou do leva, hebrej znamena prebehlik od vedske kultury. Nosi cepec any jej ochranil od poznani... vymysleli jezise ukrizovani..ukrizovani ducha svetlo poznani ktere nelze zabit vlastnit ani zhmotnit.....lzi a lzi a zase Jen kradez a napodoba...

   Smazat
 5. Laibach-Slovania

  https://www.youtube.com/watch?v=WjIOP7M2DrY

  OdpovědětSmazat
 6. Zejména v dnešní době pravdivý a dosti potřebný vlastenecký článek, který všichni malověrní už potřebovali, jako prase drbání, (jak říkávala moje babička, blahé paměti). V massmédiích nic takového neuvidíte, presstitutské prodejné kurvičky, mají jiné americké notičky. Válku prý vyhráli USA a Británie (zase to přepisování historie), jenomže Hitlera porazili zejména sovětští (ruští) slované. Tehdejší spojenci a tzv západ ti zejména Hitlera vyrobili, pozvedli vyzbrojili a jako takového Golema poslali na východ a jenom čekali až oba aktéři co nejvíce vykrvácí. A najednou se o Rusku neví? Podle všeho a je to čím dál jasnější, si bez Ruska ani neuprdnou i když se jej snaží sankcemi poškozovat, a zase je podvést. Slované by neměli na svou slavnou historii nikdy zapomínat, ten potenciál tady stále je, zápaďáci to moc dobře vědí a zoufale se snaží abychom se znovu neprobudili, protože to pro ně bude konečná a vystupovat.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobrý a potřebný článek jsi, dědečku, doplnil výstižným komentářem. Lidé by se neměli prát, ale parazitní západ už více než 2000 let usiluje o kolonizaci zbytku světa. Vnucuje svým potenciálním otrokům svou víru, kulturu i jazyk. Jinakost se snaží nemilosrdně trestat. Slovanským národům proto nezbývá než usilovat o jednotu a porozumění v nichž je jejich síla a možnost obrany svých území, bohatství, kultury, jazyka, náboženství. Česká pobočka CIA BIStB dělá co může, píše svůj vlastní dějeBIS, fašističtí záškodníci z fašistických famílií se můžou přerazit, ale jejich úsilí je marné a nikdy nebude korunováno úspěchem.

   Smazat
 7. Přemysl Votava, Národní socialisté... Není to propagace extrémního hnutí?

  Slované a slovanství rozhodně nejsou něco, k čemu bych se hlásil. To pochopí každý, kdo alespoň trochu cestoval a sem tam něco přečetl. Východní Evropa je poměrně lidnatá a velká plocha hned vedle vyspělé západní Evropy. Přesto nezaznamenala žádný významný průlom na poli vědy, techniky, umění a dokonce i v tom blbém sportu musí fixlovat (viz Rusko).

  Nedávno jsem dočetl práce profesora Krystlíka. V jeho díle je jasně vidět, že ani my bychom se nikam nedostali, nebýt Němců, a tohle vlastně platí stále. Nemám nic proti Polákům, Chorvatům, Slovákům... ale proč se s nimi spolčovat, když to při nás není výhodné? Oni jsou s námi v kontaktu taky jen když jim to vyhovuje. Nejsme s nimi spojeni ani geneticky. My jsme Kelti, Chorvati jsou blíž kavkazským národům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a ty jsi nejblíž nacistickým rasistům, anonyme 8:06.

   Kdo cestoval a byl blízko lidí víc, že slovanský duch existuje,že nás s ostatními Slovany spojuje víc, než někteří zaslepení "západníci" jsou ochotni sami sobě přiznat. Když mohu porovnat duch germánský (Němce, Rakušany, Holanďany , Vlámy) a Poláky, Slováky, Rusy nebo Srby, tak je mi bližší jejich pohostinnost, otevřenost, cit pro morálku.
   Ostatně s těmi vědci a vědou jsi se trefil do kolena. Asi proto, že tvé oči i uši jsou otrocky a slepě obráceny na Západ a ke germánům.

   A rasově: SLOVANSTVÍ NENÍ RASA. TO SI LASKAVĚ ZAPAMATUJ, NEŽ ZAČNEŠ BLÁBOLIT O KELTECH, GÓTECH, BÓJÍCH a pod.

   Smazat
  2. 8:06 Kdo zmiňuje manipulátora a fašistu krystlíka tak je stejný jako on. A pan Votava napsal pravdu jsme Slované a nikdo to lhaním nedokáže změnit. My jsme vlastenci a budeme stát za Českým národem.

   Smazat
  3. Profesor Budil: Zpátky do reality! Zde jsou fakta o „prosperitě“ Západu. Po viru to jen zesílí. Je čas na obrat:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Budil-Zpatky-do-reality-Zde-jsou-fakta-o-prosperite-Zapadu-Po-viru-to-jen-zesili-Je-cas-na-obrat-623819

   Smazat
  4. 8:06
   No kdo si dá tolik práce přečíst Kryslíkovi bláboly, musí byt naprostý idiot.
   Václav

   Smazat
  5. No tak - a k čemu se hlásíš ty, chrabrý diskutére 8.06? Žiješ tady s námi Slovany, to oni ti vyplácejí pravidelně důchod, a umožňují ti tak dřepět čtyřiadvacet hodin denně na zadku u PC a psát přitroublé invektivy a urážky. A jestli se k Slovanům nehlásíš, zřekni se českého důchodu a odprejskni někam jinam - k nějaké smečce, ke které se hlásíš. A vyřešíš problém.

   Smazat
  6. To jsem se už dlouho tak nezasmál:DDD. Krystlík a profesor? Krystlík "vystudoval" za komunistů psychologii práce a řízení, což se dá srovnat s dnešními genderstadýs. Prostě škola pro blbce.
   Ne opravdu Krystlík nemá s historií vůbec nic společného. Krystlík je profesionální, propagandistický, sudeťácký rozeštvávač, placený z německých fondů, agresivně a vytrvale útočící na všechno české za pomocí lží, mystifikací a podvodů.
   Před listopadem 89´ estébák, který pracoval řadu let pro orgán komunistické strany Rudé právo.
   Já myslím, že k této morální trosce a lidské špíně není co dodat.

   http://hedvicek.blog.cz/1404/ja-jsem-z-toho-jelen

   Smazat
  7. 14:02 profesor Krystlík vystudoval filosofii na Karlově univerzitě a působí jako historik.

   11:09 já pracuji a bezesporu mnohem více než vy. To vy využíváte plody mojí práce, ne naopak.

   9:07 já vám neberu vaše preference a ponechám si ty svoje.

   Ohledně vědy, techniky a podobně, bohužel, tam "Slované" úplně zanikají. V poslední době i před státy typu Brazílie, Indie, Turecko, Mexiko a další. Tohle je bolestný fakt a dost mě to štve. To nemám z vlastní hlavy anebo nějakých "štvavých vysílaček", to je objektivní hodnocení, obvykle sebekritické ze samotných zemí východní Evropy.

   Ono stačí se rozhlédnout, jaké povědomí o zemích East Europe je ve světě. Co vědí o zdejší kultuře, kuchyni, jaké znají výrobky, filmy, vědecké úspěchy. Není žádné povědomí. Východní Evropa pro drtivou většinu světa neexistuje, jen si občas vzpomenou, že někde na severu existuje Rusko, že je tam zima a bída a strašně moc zbraní. Jo tohle vědí, jinak nic. Španělé mají běžně problém určit, co za státy se nachází za východní hranicí Německa. O Polácích slyšeli a sem tam se kolem nich nějaký potuluje, ale o této zemi nevědí lautr nic.

   Smazat
  8. 17:00 My za to nemůžeme že jseš tupej jak motyka a neznáš jména jako Lobačevsky, Mendělejev, Lomonosov, Ciolkovskij, Fridman, Kurčatov, Koroljov, Sacharov, Zeldovič, Novikov, Prigogine, Kolmogorov, Perelman atd.. (a to je pouze Rusko)
   Zkus si palici naplnit něčím jiným, než americkou propagandou.

   Smazat
 8. Rusko vyuziva informacne vakuum v oblasti hermetizovanych technologii. S free-energy technologiami su ropa, plyn, jadro nevyhodne avsak ludska nezavislost nie je zelana.

  OdpovědětSmazat
 9. Ano, slovanské národy byly velice úspěšné v boji proti germánským náckům a proto je dnes potřeba vrazit mezi ně klín. K pobaltským státům, Polsku a Ukrajině je nyní nutné přiřadit i Slovensko a Česko, o což se již vyškolení politici dnes poměrně úspěšně i snaží v podobě Kolářů, Hřibů a Novotných.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mezi Slovany již tradičně vráží klín katolická sekta (církev) - V Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, a pak mohamedáni pod patronací Germánů - např. Bosna,

   Smazat
  2. Nikdo nemusí vrážet klín, Slovani sami mezi sebou ztratili důvěru.

   Smazat
  3. Naštěstí i mezi Bavoráky a Osisi to vře.

   Smazat
 10. V poslední době na Viasat History, (tedy televizi nepodléhající otřesné ideologické selance Čt), běžely ku příležitosti 75. letého výročí konce války docela zajímavé pořady. Uvedu jenom, že na přímé likvidaci lidí v koncentračních táborech se podílelo kolem 3.000,- civilních německých občanů. Po válce jich bylo obviněno 7 a nakonec odsouzeni 4.
  Těmito lidmi není myšleno němce v SS, ale prosté "zaměstnance". No a důvod byl ten, že se okamžitě započala studená válka mezi Ruskem a USA.
  Proč to píšu?
  Protože i tady by pánové Hřib, Kolář a Novotný měli hledat spravedlnost a nápravu - když už padni komu padni. Vlasovci bojovali po boku SS a zradili. Za to je trest odjakživa ve válce jediný. A stavět jim pomníky za to, že se den, nebo dva zapojili do nějaké šarvátky v Praze na straně povstalců? To může buď naprostý dement, pravdoláskař, nebo kovaný nácek.
  To by pak dnes mohli Francouzi postavit německému generálovi Dietrichu von Choltitz obří pomník za to, že odmítl zničit na příkaz A. Hitkera Paříž a zachránil tak také celé město.
  Samozřejmě ale také v době, když už válka byla prosraná...

  OdpovědětSmazat
 11. Dr. Bohuslav Ečer, Norimberský soud, Orbis, I. vydání prosinci 1946, str. 376.:
  „Norimberský soud prokázal, že fašismus a nacismus mohly být zdolány bez druhé světové války, kdyby demokratické národy včas a jednotně byly zasáhly. Poslední takovou příležitostí byla krise mezinárodní mravnosti a politiky, práva a spravedlnosti, kterou historie označí jménem „Mnichov 1938“. Neboť ve skutečnosti se dostával v tomto období do těžké krise německý nacismus. Tehdejší vládcové Velké Britannie a Francie věděli, že nacismus je v krisi. Odhodlali se jej zachránit. Namluvili svým národům a veliké části světa, že našli v takzvané Mnichovské smlouvě lék na chorobu Evropy. Ve skutečnosti to byl jed. Norimberský soud prokázal, že nemuselo dojít k válce, kdyby státníci západu byli učinili to, co později za války učinit musili: kdyby totiž byli včas s předvídavostí skutečných státníků našli cestu místo do Mnichova, do Moskvy. Ale ovšem Moskva znamenala symbol slovanství. Mluví se dnes o slovanském imperialismu. Možná, že Mnichov byl pokusem zastavit pomocí Hitlera slovanský „imperialismus“. V Norimberku však bylo prokázáno, že Hitler, věrně prováděje svůj veřejně vyhlášený plán, určil svým hlavním cílem vyhubení desítek milionů Slovanů a zotročení zbývajících. Z protokolu, dokumentů a rozsudku norimberského tribunálu plyne jasně dějinně důležitá skutečnost, že hlavní rána nacismu byla namířena proti Slovanům a že také na ně se strašlivou silou dopadla.“

  OdpovědětSmazat
 12. Válka si vyžádala více než 50.000.000 lidských životů – 20.000.000 občanů SSSR, 6.000.000 občanů Polska, 5.000.000 občanů Číny, 1.706.000 občanů Jugoslávie, 1.000.000 Filipínců, 653.000 občanů Francie, 375.000 Britů, 360.000 Čechoslováků a 300.000 Američanů a statisíce občanů dalších národů.

  OdpovědětSmazat
 13. Je přímo nezbytné, aby Slovanstvo drželo pohromadě, podíváme-li se na Západ, kde vzniká za jejich vlastního přičinění Západoevropský chalifát. Západu chybí pud sebezáchovy a je to pro nás nepochopitelné. Je to jejich degenerací z blahobytu? Nevím. My Slované takoví nejsme a
  to nás doufám spojuje. Snad jsme taky nakazili Rakušáky.
  Buďme na naše Slovanské bratry hodní a naše krysy nakopat
  do kulí. Tož tak.

  OdpovědětSmazat
 14. Při osvobozování Československa:
  - padlo 139 916 sovětských vojáků a zraněno jich bylo 411 514
  (v uniformách Rudé armády - 14,18% jejích celkových ztrát za celou válku mimo vlastní území SSSR)
  - padlo a bylo zraněno 66 495 rumunských vojáků, což je staví na druhé místo po Rudé armádě na území bývalého Československa
  - v Pražské operaci padlo a bylo zraněno 1302 vojáků Druhé armády Polského vojska
  - oficiální závěrečná zpráva vyčíslila bojové ztráty americké armády v Československu za druhé světové války na 1230 osob (351 bojových úmrtí, 408 raněných, 377 zajatých a 94 nezvěstní).

  OdpovědětSmazat
 15. Slovanské národy existovali, existují a budou existovat co svět světem bude. To USA nemá žádný národ, žije tam neidentifikovatelná směsice ras. Oni si původní soudržné původní obyvatelstvo, tedy Indiány vyvraždily, píše se o 100 mil.obětí. Podrobněji o tom uvádí dokument , jak USA více jak 200 let terorizují a masakrují svět. To byl první masakr na území dnešních USA, vlastně genocída vlastního obyvatelstva a pak 10 mil afrických černochů atd. a v novodobé historii je to Hirošima, Nagasaki, Vietnam, Irák, Lybie, humanitární bombardování Jugoslávie, Afganistán atd. Nikdy škody které napáchaly neuhradili. USA neustále vyhrožují, zastrašují, sankcionují a chtěli by vládnout světu. Myslím, že je na čase prohlášení Putina o globálním soutěžení, nikoliv zbraněmi, ale mírovou spoluprací jak to předpokládá Charta OSN, která vylučuje války a násilí mezi národy a státy. A hlavní pozici v této soutěži mají i Slované!!! Anglosaské národy nepovažují Slovany za rovnocenné partnery, ale naopak. Nepodporujte podvratnou a agresivní politiku USA, NATO a EU, ale bojujme mírovými prostředky proti nim..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cituji: " Až v roce 1925 byla americkým indiánům v USA přislíbena občanská práva a teprve roce 1934 měli být začlenění do společenského života – většina plánů však i v té době zůstala pouze na papíře"
   Čína anexovala Tibet v roce 1950, tedy jenom pár (16!)let po těchto událostech a přesto je dnes vládou USA vyzývána k navrácení země Tibeťanům?

   Vládou USA, které samy ani píď země navracet původním obyvatelům nemíní - kde je zde vlastně logika a spravedlnost?
   Jsou to jenom hrátky velmocí, spojené pro náš stát vždy nakonec s destruktivním podlézáním a poklonkováním našich ideologických karieristů všeho druhu a v každé době?
   A má vyvěšená Kalousová tibetská vlajka vůbec v tomto kontextu nějaký význam?
   Proč si tam vlastně nepřidá taky totem?
   Ubylo by mu za to pak v korytě?

   Smazat
 16. Dobrý článek! Do kamene tesat!

  OdpovědětSmazat
 17. Pokud autor takto vzletně hovoří o vítězství Slovanů nad hitlerovským Německem, pak buď z neznalosti nebo z jakéhosi pro-slovanského entuziazmu nevnímá rozdíly mezi nimi v době před 2. světovou.
  Totiž, zatímco některé slovanské národy byly v předválečném i válečném období "stravovány" svou nacionalistickou nenávistí ke svým slovanským sousedům (Chorvati k Srbům), Poláci k Ukrajincům, Bělorusům a Rusům, Slováci zas proti Čechům a Moravákům, byli to snad jediní Rusové, kteří tu nenávist nenesli a fašistickou agresi ustáli. Byli to tak právě oni, kdo se stali nositeli vítězství. I když za cenu strašných ztrát na životech a infrastruktuře své země.
  Těžko pak konstatovat, že zvítězili Slované, když několik slovanských národů dokonce stanulo spolu s Wehrmachtem na protisovětské frontě. Jistě by se tam mezi nimi ocitli i Poláci, jenže tyto válečný mlýnek na maso semlel jako jedny z prvních, takže se po boku protisovětských okupantů neocitli.
  A tak snad jedněmi z mála Slovanských národů (krom těch z býv. SSSR), kterým plným právem náleží uznání za výrazný podíl na porážce Hitlera, jsou Srbové.
  Nezevšeobecňoval bych, ta dějinná realita byla strukturovanější a rozporuplnější zároveň. Ke škodě Slovanstva ...

  OdpovědětSmazat
 18. Slovanství je jakási srdeční záležitost. Ale měli bychom zapojit i rozum a obnovit Československo. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to snad raději ani ne. Rozvod dopadl dobře a buďme za to rádi.

   Smazat
  2. Anonymní14. května 2020 20:51
   Rozvod nikdy není dobře, je to prohra. Odloučí se Anglie od Irska? Nebo Španělsko od Baskicka, či Katalánska? Nebo rozejdou se Vlámové a Valoni v Belgii? A že ti všichni mají, či měli nesrovnatelně větší problémy se vzájemným soužitím, než my se Slováky. Nikoliv, každý si udržuje svůj stát a hlídá si jeho sílu. Jenom nesvéprávní si likvidují své státy. A ještě jsou na to hrdí, když je za to silnější státy poplácají po zádech. P.K.

   Smazat
  3. 16.52 KDO ZRADIL DVAKRÁT, TEN ZRADÍ I POTŘETÍ... Slováci Čechy již dvakrát... tak ať se spojí třeba s Maďary, se kterými si nemají co vyčítat - když byli i za Druhé světové kriegskameraden na Ostfrontu po boku Němců. OD TATIER AŽ PO AZIVSKÉ MORE... NA STRÁŽ?

   Smazat
  4. Anonymní16. května 2020 9:04
   Pod tlakem nacistické říše „zradila“ většina evropských národů. Uvedl jsem, že je potřeba zapojit i rozum, ne jenom city. Národy mají své zájmy a je v zájmu jak Čechů, tak Slováků, vzájemné spojení. Maďaři, ani Němci nespí, měli bychom být připraveni. P.K.

   Smazat
 19. Položím otázku: Je charta OSN nadřízená projektu NATO. Pokud ne pak NATO je protiprávní spolek válkychtivých

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (19:38):
   Ano!, to máte pravdu, ale tato skutečnost už dlouho nikoho z našich vládních neznepokojuje. Ani náhodou.
   Pro ně se totiž i hrubé porušování mezinár. práva stalo normou.
   Patrně v domnění, že dokud v těch darebnostech budou plout s Washingtonem, nic se jim nestane.
   A naopak, dobře vědí, že by se stalo, pokud by nepluli.
   To proto dnes pro ně (a pro početnou mainstreamovou mediální či propagandistickou sféru) i to slunce vychází ve Washingtonu ...

   Smazat
 20. Ono ještě existuje OSN ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.