Reklama

sobota 30. května 2020

Jan Schneider: Vybere Černochová vývrtku?

Jan Schneider - bezpečnostní expert
Jan Schneider a rp
30. 5. 2020  PZ
Poslankyně Jana Černochová (ODS) předvedla ve středu 27. května 2020 v poslanecké sněmovně sebevražednou vývrtku. Nezdá se, že by ji vybrala, nezdá se totiž ani, že by si jí byla vědoma, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.


Připomeňme si, že poslankyně reagovala na „dopis tří“ (Schwarzenberga, Zaorálka a Petříčka), v němž v souvislosti s avizovanou možnou izraelskou anexí části palestinských území připomněli zásady české zahraniční politiky. Ty nespočívají ve věrnosti někomu, ať dělá cokoliv, jak si mnohé zmrzačené dušičky navykly. Spočívají naopak na schválených vládních dokumentech, mezinárodních dohodách a právu. A na jednání nikoliv agresivním, ani devótním, ale přátelském, což podle Tomáše G. Masaryka znamená i nutnost přítele upozornit, koná-li chybný krok.

Jan Schneider: Zrození české geopolitiky?

Stejné je to i s touto glosou. Kdybych neměl ODS rád, tak bych Černochovou chválil, abych svým dílem umetl jejich společnou cestu do politického nebytí. Nicméně, ačkoliv třeba přítulností k ODS neoplývám, přeji si, aby parlamentní diskuse pobíhaly na takové úrovni, aby se prostý občan mohl jejich sledováním vzdělávat, tedy s výslovně uváděnými argumenty a při respektování logiky. Stejně tak je tomu i ve vztahu k Izraeli, jak aktuálně řekl – v návaznosti na Jana Husa – Schwarzenberg: když dělají volovinu, musíme jim to říci.

Nyní ocitujme ze stenozáznamu poslankyni Černochovou v její nesrozumitelnosti:

„ ... ministr Zaorálek, který mimo jiné přirovnal Palestince k Čechům, kteří (?) v minulosti zabrali Němci, a dále řekl: Je naší povinností zastat se Palestinců, pokud jim hrozí podobný osud, který stíhal opakovaně Československo ve 20. století.

Dále zástupci židovských organizací píší: Je s podivem, že vzdělaný diplomat - tím myslí pana Zaorálka, nepřítomného - srovnává nacistickou okupaci s preventivní vojenskou operací židovského státu v roce 1967, která, jakkoli je problematická, zamezila další eskalaci konfliktu.“

Po chvíli začala poslankyně Černochová trpět tím, čemu motoristé říkají samozápaly:

„Vážený pane premiére, žádám vás, abyste skutečně nějakým způsobem panu ministrovi vysvětlil historické konsekvence, panu ministrovi kultury, podotýkám, kultury, bývalému ministrovi zahraničních věcí, a aby dál nešířil ostudu České republiky v zahraničí takovýmito bezprecedentními výroky.

Víte, co je dneska za den? Dnes je 78 let od významného aktu, operace Anthropoid, dnes je tomu 78 let, kdy byl spáchán útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Je naprosto ironické, že pan ministr kultury se v těchto dnech chová jako ten největší nácek!“

Takže shrnuto: ten, kdo se stará o práva lidí, jimž – podle jeho mínění – hrozí omezení jejich práv a svobod, se podle Černochové chová jako nácek. To je, jadrně řečeno, trochu „na hlavu“ (pokud to ovšem není nějaká zvrácená forma, kterou z Černochové podvědomě prýští nějaké city z Freudova repertoáru, což by bylo ovšem také „na hlavu“).

Černochová se ztotožňuje s nejmenovanými zástupci židovských organizací, kteří se podivují nad tím, že vzdělaný diplomat srovnává dvě historické situace. To už se to zase nesmí, nebo jak to je?

Židovská tradice, které se tito zástupci svým podivem zřetelně vzdalují, naopak vyrostla na nejodvážnějších srovnáních, ba dokonce na hádání s Hospodinem. K tomu ovšem, jak se dnes říká, musí mít člověk koule. Takže problém bude asi v něčem jiném.

Citlivý bod je v tom, že konání izraelské i tehdejší německé mohou mít skutečně společné rysy, což je pak skutečně nepříjemné (v Izraeli se na toto téma diskutuje už dlouho, nemají tam ale Černochovou).

Například „preventivní operaci židovského státu v roce 1967“ ospravedlňují zástupci židovských obcí tím, že „zamezila další eskalaci konfliktu“. Nu, na chvíli ano, ale pouze člověku velmi nevzdělanému se nevynoří identické zdůvodnění mnichovské dohody, která měla odvrátit válku a zachovat mír. Jak to dopadlo, víme. A jak vidno, ani válka z roku 1967 nezabránila další eskalaci konfliktu natrvalo, když se dnes mluví o anexi „z bezpečnostních důvodů“.

Možná se poslankyně Černochová bude zase vztekat, že se někdo snaží poučit z dějin, ale srovnávání s minulostí, jakkoliv třeba i nepříjemnému, prostě není nikdy konec. Vždyť i její rodná partaj neustále opakuje, že je to ve vzdělaných krajích dobrým zvykem!

Černochová a jí přizvukující jsou oproti tomu dokonalou ilustrací slavné glosy Jiřího Reynka, použitelné v určitých typově podobných situacích téměř univerzálně. Zde o kandidátech zvolených do parlamentu: „oni tam již hloupí jdou a chytřejšími se nestanou“.


25 komentářů :

 1. Černochová, to je výsměch přes obranu, raději nekomentuji dále, nestojí mi za to!

  OdpovědětVymazat
 2. A zase jsme svědky vytrhávání jednotlivých historických událostí z celkového historického průběhu.
  Ano, v roce 1967 byl Izrael agresorem. Ale byl by jím, kdyby nečelil dlouhodobému nepřátelství okolních států od samého vzniku? Okamžitě po jeho vzniku (14.5. 1948) nastoupily sousední arabské země, vydatně posílené svými bratry ze vzdálenějších destinací, k útoku na Izrael. S jediným cílem. Židy vyhladit. Když se to nepovedlo na poprvé, stáhly se a pozvolna se připravovaly na pokus číslo dvě. Souběžně s tím vyzbrojovaly a posílaly bojůvky teroristů napadat židovské osadníky. A je velkým otazníkem, zda by dnes Izrael existoval, kdyby v roce 1967 nezaútočil.
  Když vidím, jak a kolik lidí se zastává oněch utiskovaných Palestinců, ale zejména jací jsou to lidé, zapadá mi to všechno do konspirační teorie "výměny obyvatel západu". Západní národy byly vcelku inteligentní a vzdělané. Ale to nejdůležitější, převážně ateistické. Přestávaly slepě věřit a tudíž poslouchat. Ideální náhradou se nabízejí převážně primitivní, a právě proto slepě věřící muslimové. Proto dnes vidíme bezpočet příkladů "dvojího metru". Palestinci, Rohingové, Ujguři, Albánci,... mají právo na sebeurčení, zbytek světa v žádném případě. Zajímavé jsou také persony, které se muslimů tak hlasitě zastávají. Většinou najdeme vazby na Aspen institut, Bilderberg, Sorose a další zvrácené instituce, spolky a "osobnosti".
  Myslím, že jsme ztratili schopnost obrany. Věci zašly příliš daleko a zvrácení bastardi ještě zvrácenějších plánů jsou rozlezlí do všech mezinárodních institucí a vlád většiny západních států. Neptejme se zda, ale kdy. Dnešní mladé skutečně nečeká hezká budoucnost. A když je poslouchám, stále častěji se přistihuji při myšlence, že jim to vlastně přeji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono je to s Izraelem ještě složitější, než píšeš. Zabírání arabské půdy ze starny židovských navrátilců/kolonistů/sionistů se dělo ještě před rokem 1948. Židé v Palestině bohužel vsadili na teror a jejich první legitimně zvolení vůdci byli členy teroristických organizací (připomínám Goldu Mayer a další). Ozbrojený boj včetně atentátů vedli proti britské koloniální zprávě, poté proti okolním arabským feudálům. Diplomaticky pak proti tomu, aby byl založený arabský stát v Palestině. I svůj Stát vyhlásili Židé dřív a násilně, než chtěla OSN. Souběžně měl být vyhlášen stát palestinských Arabů. Nebyl. V osvobozovacím boji za židovskou Palestinu mají židé na svědomí i několik „arabských Lidic“.
   Válce z roku 1967 předcházelo napadení Egypta v roce 1956 ze strany Francie a Anglie, kdy se Izrael na agresi podílel významnou měrou.

   Když už se schylovalo k rozumnému mírovému řešení, byl židovským extremistou zabit izraelský ministerský předseda, který o mírové řešení a kompromis s Araby stál (Jicchak Rabin). Za velkého jásání mnoha Izraelců.
   Izrael porušuje všechny uzavřené dohody i mezinárodní právo. Protiprávně zabírá, zabírá a zabírá arabskou půdu, vyhání lidi. Golanské výšiny ukradl Sýrii a pak se diví, že je Sýrie chce zpět a že to přijde na řadu po likvidaci zbytků Daeše.

   Píšu to proto, že vy jste se ohradil proti vytrhávání ze souvislostí, z „celkového historického průběhu“. Vy jste se ho svou obhajobou Izraele dopustil téhož. Jinak s vámi souhlasím. Dnes vůdčí velmoci, především USA, používají dvojí metr. Kosovským Albáncům byl vymyšlen název Kosovaři či Kosovci, aby se zakrylo, že jde o Albánské muslimy, kteří provedli etnické čistky, masakrovali nevinné lidi jen proto, že to nebyli Albánci a protiprávně vyhlásili svůj stát. Americké loutky v počtu přes 100 států světa Kosovo uznaly. Dalo by se říct, že převážná část světa oficiálně souhlasí s porušováním mezinárodního práva a poslouchá největšího agresora v historii – USA.

   Ještě, že tu máme Rusko, Čínu, Indii, kteří „samostatné Kosovo“ neuznali. A pak pár odvážných v Evropě, kteří učinili totéž: Slovensko, Rumunsko, Kypr, Španělsko…
   Zdravím vás

   Vymazat
  2. Ano 9:17 správně uvedl, že Izrael byl agresorem ve válce roku 1956 ( za podpory VB a Francie) i ve válce roku 1967 ( šestidenní, kterou zahájil útokem na letiště Egypta kde zničil na zemi cca 400 letadel)
   A žádné tvrzení o " preemptivním útoku " či podobně na tom nic nezmění.

   Oblíbenou " mantrou " zastánců Izraele je tvrzení, že Izrael byl 5x napaden a ani jednou válku nezačal - je to účelová lež.
   Naopak, Izrael napadá a to i v současné době kdykoli se mu to zlíbí Sýrii, často ze vzdušného prostoru Libanonu, který pravidelně narušuje , v roce 1981 vybombardoval jaderný reaktor v Iráku ( bez následků od OSN ) a při operacích jako akce " Lité olovo " bylo poměr ztrát Izrael : Palestinci 100:1 . Nacisté stříleli rukojmí v poměru 10:1. Izrael to dokázal překonat 10 x.

   S USA za zády si může dělat co chce a přitom ze sebe stále dělat ublíženého.

   Vymazat
  3. 9,17 i 9,43
   Já nepopírám, že posledních cca 40 let je Izrael agresor. Ale předchozím útočným válkám předcházely kroky, které by jednoznačně skončily napadením Izraele. A tam se jedná pouze o dvě. V roce 1956 a 1967. Ve válkách v roce 1948 a Yom Kippur byl jednoznačně napadeným. Nemluvě o bezpočtu teroristických akcích, prováděných zejména palestinci.
   Omlouvám se, ale nedokážu se zbavit zaujatosti vůči muslimům, zejména pak Arabům. V době, kdy jsme masírovaní propagandou, ve které jsou omlouvány neomluvitelné kroky muslimů, a naopak zveličovány kroky, zejména pak proti muslimským radikálům. Těžko se pak hledají slova zastání pro někoho, kdo se dlouhodobě chová jako nesnášenlivé hovado.

   Vymazat
  4. Nejsme sluníčko ani vítač, ale Araby znáte málo. Měl jsem jich několik na VŠ za spolužáky a byli docela talentovaní, rychle se naučili česky a teroristické nápady také neměli. Asi proto, že to byli převážně křesťané z Izraele (měli modré izraelské pasy z šesticípou hvězdou). Podle vyprávění žili doma jako občané 2. kategorie. Herečky Klára a Martha jsou po tátech Arabky a komu to prosím vadí? Pravda, tátové jsou ze Sýrie a z křesťanských rodin (což se pozná už podle jmen, které dali holkám). Před pár lety jsme měl na stavbě Uzbeky - muslimy. Na rozdíl od Ukrajinců se neožírali, nepřikrádali, byl na ně spoleh. CHce to ty lidi poznat zblízka a ne podle amerických zpravodajských agentur. Je zajímavé, že Rusové žijí v jednom státě s muslimy po staletí a pokud do toho zvenku někdo nevrtá a nefinancuje jako v Čečně, tak je spolužití víc méně bezkonfliktní.

   Vymazat
  5. 15,07
   Do hlav lidem nevidíte. Netvrdím, že každý muslim musí být teroristou. Ale drtivá většina současných teroristů byla, nebo je, muslimy.
   To, že vám nějaký muslim poctivě maká, nekrade a nechlastá ještě neznamená, že někde za rohem nekuje plány, jak vám uřízne hlavu. Jak dokazuje bezpočet příkladů poslední doby.

   Vymazat
 3. To co dělá Izrael je špatné a nelze s tím souhlasit černochová je typický slouha slouhů.

  OdpovědětVymazat
 4. Ona Černochová nic jiného neumí, jen poklonkuje a je bez názoru.

  OdpovědětVymazat
 5. Stíhací letouny Vzdušně-kosmických sil Ruské federace donutily americké bombardéry B-1B Lancer, patřící Letectvu Spojených států amerických, aby se odvrátily od ruských hranic. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020053012007415-video-ruske-stihacky-doprovodily-americke-bombardery-b-1b-nad-cernym-morem/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. divím se, že je Rusové nenechají volně lítat, protože čím více toho nalétají, tím větší pravděpodobnost samolikvidace a pádu

   Vymazat
 6. Nejenom Černochová, ale celá ta slavná ODS neomylně směřuje k propadlišti. Dnešní ODS je shromaždištěm (spíše odpadištěm) směšných a bezpáteřních figurek jakéhosi loutkového divadla, které se dostaly na scénu před reflektory jenom díky Klausovi. Klaus z ODS dávno odešel, ale tyto zapomenuté figurky, bez rozumu, bez směřování, bez schopnosti vytvořit něco smysluplného a potřebného pro tuto zemi, tak tyto figurky zůstaly a nevědí si rady ani samy se sebou. Černochová je ze stejné sady figurek jako Fiala, Stanjura, Němcová Vystrčil, Kupka, Benda a jejich vůdce Novotný. Jsou to zoufalé figurky, budovat nikdy nepotřebovaly, pomáhaly jenom rozkrádat a rozbíjet. Dnes už není co a jim proto nezbývá než jenom žalovat, pindat a ztěžovat práci ostatním. ODS je pro Česko odjakživa stranou destruktivní. Tato squadra azura je odepsaná, a proto zbytečná.

  OdpovědětVymazat
 7. Gaz Chazarian Mafia COVID-19 selhává, Bill Gates nyní chodí mrtvý muž. 25.5.2020. Fukušima..Oblast 51 zničena, jak se tajná válka zesilujehttps://benjaminfulford.net/2020/05/25/khazarian-mafia-covid-19-power-grab-fails-bill-gates-now-a-dead-man-walking/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fulfordovy pohádky? Bylo by to krásné, kdyby to tak bylo i ve skutečnosti. Osobně věřím jenom tomu, co si lze ověřit odjinud, na co jsou objektivní podklady a informace. To u Fulfordových "informací" skoro nikdy nejde. Z této poslední věřím jenom tomu, že Gates bude mít velké problémy, protože koronavirus unikl z jeho soukromé laboratoře ve Wu-hanu a protože Bílý dům obdržel více než půl miliónu podání na zahájení stíhání Gatese právě za koronavirus. Správně se říká "ševče, drž se svého kopyta". Toto Gates nedodržel a nechal se zákulisím najmout do vývoje biologických zbraní, aby federální vláda zůstala čistá! Gates si sám jako soukromník dokonce financuje WHO jako krytí, proto Trump zastavil americké, federální platby do této organizace.

   Vymazat
  2. 11:16 ano Německo se osvobodí, ale jenom od amerických zbraní (včetně jaderných), odvezou je o dům dál na východ

   Vymazat
 8. Je pravdou, že pokud by byla Palestina v blízkosti území Ruska nebo Číny a děly by se tam věci jako s Izraelem, tak by byly uvaleny neslýchané sankce, celosvětová kampaň dehonestace a chystaná "obranná válka"...
  Nemusíme mít rádi muslimy, ale žijí tam i křesťané a ti všichni lidi by měli žít trochu důstojně.
  Mají tam totální blokádu všeho. K lékaři smí jen na povolení a další a další kontroly u všeho.
  Jen si představte sebe, že by nám rakušáci nebo němci zabrali naše nejúrodnější pole a hlavně zdroje vody, ke kterým bychom neměli vůbec přístup , občas nás vybombardovali ...
  Jak bychom asi v takové situaci jednali my?
  Jak by se nám v takové zemi žilo?
  Vše není jen černo - bílé...

  OdpovědětVymazat
 9. Ad Černochová.
  Objeví-li se na závodní dráze dva rudé vozy z jedné stáje je to většinou příslib napínavého a kvalitního závodu v duchu férplej. Objevíli se však na politické trati dvě kravky z jedné, potažmo několika proxy stájí je to většinou přislib hlouposti a tendenčnosti a nadupaného ega na steroidech. Členka branně bezpečnostního výboru PS se totiž odepsala opakovaně. A to zejména podporou idiotského horování poslankyně TOP09 Langšádlové pro preventivní jaderný útok proti RF z jara 2015 prezentovaného na ČRO1. Jen človék vyloženě omezeného rozhledu, nebo uplacený vidinou ohlodané kosti z panského stolu v zámoří může z úst vypustit takový soud. Soud, který znamená smrt milionů lidských bytostí. Smrt flóry a fauny v řádech nepočitatelných. Soud znamenající následky nedozirného rozsahu. V každém případě ani jeden z uvedených případů by neměl mít mandát k zastupování voličů, protože je jim svým jednáním a výroky nebezpečný. On totiž akt preventivního jaderného útoku je = napadení SSSR Německem v roce 1941 bez vypovězení války. Je to jednoznačně akt nejhrubší agrese a podlosti zrozený v hlavách psychicky narušených jedinců vyspělé západní demokracie ve jménu nenažranosti a touhy po globální moci. Bohužel poslední měsíce ukázaly, že matka měst oplývá na pravé straně politického spektra tupostí nevídaných rozměrů a tím pádem do tohoto kontextu všechny kravky z demagog bloku přesně zapadají. Bylo by však mylné domnívat se, že jde o exces pouze na politické scéně. Jde zejména o stav společnosti v celém záběru kulturnosti a vzdělanosti zesílený koncentrací konglomerátu nadnárodních zájmů a vrcholů mocenských pyramid v mocenském centru ČR. Současný obraz politické scény je jen výslednicí 30 let demontáže společnosti založené na všem jiném než jen na zisku. Na zisku, který byl současnými "elitami" vyzdvižen nad všechny hodnoty prospěšné člověku. Zisk povýšen na smysl lidské existence. Zisk jako nejvyšší hodnota nad bohem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:57 Výstižné, podepisuji. Ano, nenažranost a touha po moci. Proč to dělají - protože mohou ! Druhé světové předcházela první světová, hospodářská krize - a sliby Němcům, co vše získají - okořeněno rasistickými bludy, podpořeno zvenčí surovinově i finančně, a to i později v době válečného stavu. Kdo vydělal na obou světových válkách ? Dnes ve vazalských státech US hegemonie hnaných do nové velké dobyvačné války nepřevažuje bída a hlad, zato lež a propaganda narůstá do obludných rozměrů - P.J.Goebbels by zíral. Zbytkoví aktivní vlastenci jsou nálepkováni za nácky těmi, kdo sami aktivně slouží budování nové totality. Politické strany jsou převodními pákami zištných soukromých či úzce skupinových zájmů a demokracie má už jen své vnější znaky (instituce), ale bez pravého obsahu. Proto to vzývání demokracie mocnými, protože se dá tak snadno vykrást ! Ženské blbky v první linii rádoby pravicových stran a v orgánech zvrácené EU nejsou náhodným jevem, také jaksi snadněji přijímají udaný směr a poslušnost vyšším zájmům - při správné materiální motivaci jsou tyto politické šlapky spolehlivější. Platí i v médiích, společnostech, atd.

   Vymazat
 10. Teror Israelce určitě nezlomí. Naopak, dokáží si po hezkém představení ještě zatančit, jako ti legendární "five dancing israelis". K zhlédnutí dole
  https://www.youtube.com/watch?v=8zs2KPuT5RQ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím, Němci si také po vypálení běloruských vesnic zazpívali a zatancovali. Veselost a dobrá nálada musí být.

   Vymazat
 11. Pripomenuti-Behem 6tidenni valky Israel napadl Americkou lod USS Liberty & snazil se ji potopit behem 2hodinoveho utoku & to letecky-pouzili Napalm-bomby atd. & torpedovali ji. Pouzili letadla bez oznaceni & cilem bylo lod potopit-obvinit Egypt & zatahnout Ameriku na Izraelskou stranu v teto valce. Nanestesti byli vyruseni & museli prestat,39 mrtvych namorniku +170 zranenych & lod totalne znicena ale zazrakem se nepotopila. Kromne toho Israelci kulomety napadli zachrane cluny spustene s potapejici se lodi !!
  President Johnson ,vse zatajil & zbyli namornici pod hrozbou prokuratora nesmeli o tomto incidentu promluvit !!Teprve v poslednich letech posledni pozustali i kapitan zverejnili tento incident & napsali knihu o cele udalosti.Pres to tohle v Americe neni znamo. Tak ze tady vidite kde Amerika stoji i dnes vzhledem k Israeli ! Proto Trumpuv plan pro Palestinu je jako vsechny pred tim jednostrane pro Israelsky . Problem je ze i Spojene narody nejsou nestrane jak by meli byt. Amerika je prakticky Israelsky satelite & zdrojem billionu $$$ v "pomoci" .Za tehle okolnosti spravedlne reseni Palestinske otazky neexistuje . L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Něco jsem o tom četl. Liberty plula neoznačená a byla vybavená pro špionáž. Vlajku vyvěsili až po napadení. V oné době Izrael ještě neměl s USA nadstandardní vztahy, jako dnes. Navíc, socialistický tábor Araby všemožně podporoval. Z počátku dodávkami zbraní a působením instruktorů, později satelitními snímky a nakonec přímou vojenskou pomocí. Izraelci skutečně nemohli vědět, zda ona loď, potloukající se v blízkosti izraelského pobřeží, není nepřátelská a nechystá nějakou vojenskou akci.
   Izraelci měli v oné době mé sympatie. Čelili početní převaze, navíc masívně vyzbrojované socialistickým táborem. Izraelci v oné době teprve budovali zbrojní průmysl a většinu techniky museli nakupovat. A v situaci, kdy na ně bylo uplatňováno embargo na dovoz zbraní, to byly nákupy velmi obtížné.Nepohrdli ani ukořistěnou technikou. Prostě pravý opak současného bezuzdného rozhazování peněz, které se děje u nás.

   Vymazat
 12. Gaz Chazarian Mafia COVID-19 selhává, Bill Gates nyní chodí mrtvý muž. 25.5.2020. Fukušima je práce mafie Chazar..
  Oblast 51 zničena, jak se tajná válka zesiluje

  https://benjaminfulford.net/2020/05/25/khazarian-mafia-covid-19-power-grab-fails-bill-gates-now-a-dead-man-walking/

  OdpovědětVymazat
 13. Všichni "naši představitelé" ,kteří jsou v této diskusi jmenováni nemají .....zdůrazňuji nemají svůj názor.Plní jen páníčkovo zadání.Jsou dvě možnosti:
  -Všichni jsou z jedné stáje a tohle je jen hra pro veřejnost,

  -Skupinka "kritiků" má jiné páníčky a plní jen zadání
  Nic není z jejich hlavy ...jsou jen loutky.

  OdpovědětVymazat
 14. Černochová, Pekarová, vždyť je to jedno a to samé.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.