Reklama

neděle 3. května 2020

Jaroslav Bašta: Pražští ricinoví mučedníci


Jaroslav Bašta (BOS)
Jaroslav Bašta a -rp-
3. 5. 2020 PrvníZprávy
Máme-li věřit Respektu a mlčení–mlžení českých zpravodajských služeb, terorismus dorazil s plnou slávou do České republiky, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.A není jen tak ledajaký, jde o terorismus státní. Do vražedného spiknutí se zapojilo vedení Ruské federace, její tajné služby a velvyslanectví tohoto státu v Praze. Obětí se mají stát dva, možná tři pražští komunální politici, v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem, starostou šestého pražského obvodu Ondřejem Kolářem a nebezpečí nepochybně hrozí řeporyjskému starostovi Novotnému.

Situace je vážná, proto očekávám, že ze strany tzv. demokratické opozice brzo zazní požadavek, aby naše vláda aktivovala článek 5 Severoatlantické smlouvy. Světový mír ohrozil přílet muže z Moskvy, který měl kufřík a v kufříku ricin. O dalších proprietách se hned tři čeští tajní agenti, kteří informovali Respekt a redaktora Kundru, nezmínili. Ohrožení komunální politici dostali ochranku, a ten nejohroženější, O. Kolář se skrývá kdesi v podzemních prostorách, a svým vzhledem připomíná džihádistu z Idlíbu po ruském bombardování.

Takhle to dopadlo, když českou zahraniční politiku začali reprezentovat mladí pravicoví politici z komunální sféry. Ve snaze se generačně odlišit, opřeli svou „ideologii“ o xenofobní až fašistickou protiruskou a protičínskou rétoriku. Vedou krutý a nesmiřitelný boj s naší národní minulostí a komunismem. Třicet let po roce 1989. Logika jejich počínání je přivedla zpět k ideologickým východiskům Hitlerovy nacistické Třetí říše, 75 let po pádu nacismu.

Dokumentuje to řeporyjský pomník, který by si v duchu novodobých českých tradic zasloužil doplňující tabulku. O tom, že Vlasovci proti Sovětům bojovali jeden jediný den, jinak bylo jejich úkolem terorizovat civilní obyvatelstvo v Bělorusku, na Ukrajině, v Polsku a Československu. Jediné opravdu vážný zásah do války měl na svědomí jejich velitel Buňačenko v Normandii, kde se svým plukem východních dobrovolníků způsobil americké armádě vážné ztráty a na svém úseku fronty zdržel jejich postup o šest neděl. Tento faktor rozhodl, že generála a jeho muže Američané vydali Sovětům, přes jejich nesporné zásluhy v Praze. Takže řeporyjský pomník je postaven na počest příslušníků SS, válečných zločinců a hrdinných bojovníků proti spojenecké invazi v Normandii. Pan starosta Novotný se zřejmě dodatečně symbolicky přidal na stranu poražených, tedy nacistické Velkoněmecké říše.

Zapadá to do trendu revize historie, který k nám do České republiky přichází zejména z universit v USA. Poprvé na to upozornila ve své knize Dlouhé stíny předsudků historička Eva Háhnová v roce 2015. Pro toto nové překreslování historie jsou charakteristické hned tři zásadní tendence.

První je snaha odhalit První československou republiku jako nedemokratický stát utlačující menšiny. Druhý krok pak rehabilituje Henleinovce. Američtí historici popírají nedemokratický a nacistický charakter sudetoněmeckého hnutí poukazem na jeho vnitřní pluralitu. Konečně třetí nejnovější trend představuje pokus usvědčit Čechy z podílu na holokaustu. To poprvé zaznělo v roce 2016 od americko-německého historika Wolfa Grunera v knize Pronásledování Židů v Protektorátu Čechy a Morava. Letos v únoru to završila publikace Mezi Prahou a Mikulovem, kterou editovala Kateřina Čapková. V ní americký historik Benjamin Frommer obviňuje český národ a jeho vládu nejen z vrozeného antisemitismu, ale z aktivního podílu na holokaustu, který Češi dokonce iniciovali. Jen na vysvětlení – v roce 1939 odmítla protektorátní vláda v čele s ministerským předsedou generálem Eliášem zavést protižidovské zákony, takže je musel vyhlásit říšský protektor von Neurath po linii německé správy.

Domnívám se, že tu snahu přiřknout Čechům největší zločin v historii lidstva – holokaust, lze vysvětlit nejen sympatiemi k tzv. sudetským Němcům, ale také pomstou. V roce 1945 československá vláda podrobila německou menšinu u nás všem omezením, která za Protektorátu platila dle Norimberských zákonů pro Židy. Němci museli mít označení na oděvu, dostávali bývalé židovské příděly potravin, nesměli chodit ve městě po chodníku, atp. Měl to být trest za německé chování a zločiny během války. Na takové ponížení se těžko zapomíná.

Takže poselství inspirované těmito vzpomínkami, které nám vnucují veřejnoprávní média u příležitosti 75. výročí osvobození Československa nakonec zní přibližně takto: Vy Češi nemáte být na co hrdí. V roce 1938 jste nebojovali, celou válku jste kolaborovali a udávali se navzájem, na holokaustu nesete stejnou vinu jako Němci a po válce jste své německé spoluobčany brutálně vyhnali a tvářili jste se jako vítězové. Sovětský svaz vás neosvobodil, ale okupoval, a jeho role v Druhé světové válce je přeceňována. Prahu přece osvobodili Vlasovci. Následky ruské okupace byly horší než té německé. Dle těchto tezí již víme, jak bude vypadat výuka naší historie dle dějeBISu.

Zbořil: Kdo jsou ty zdroje, kterými se zaštiťuje pan Kundra a Respekt?

A jak do toho zapadá patálie s našimi ricinovými mučedníky? Inu, když se přepisují dějiny, je třeba staré pomníky zbourat a nové postavit. Česká republika se tak posunula na východ, na úroveň Ukrajiny nebo Pobaltí, kde pomníky příslušníkům jednotek SS jsou běžná záležitost. V Čechách jsme vlastní esesáky neměli, těm německým je zatím stavět nechceme, proto naši revizionisté museli vzít za vděk importem ze Sovětského svazu – Vlasovci.

Obvinění Ruské federace ze státního terorismu zatím nemá ten dopad jako kauza s novičokem. Ale po skončení koronavirové pandemie na to nepochybně dojde. Důkazy nejsou třeba, stačí, že o tom psali v Respektu. Zdá se, že někdo zase sní o válce...


61 komentářů :

 1. Ricín? Je mi jasné prečo vybrali ricín, no... Nech sa nehambia, ani prví, ani poslední čo sa zosr keď rusov nasr.

  RChPz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V případě toho uchrochtanýho čuněte z Řeporyj se jen divím, že mu ten ricin nenacpe Pražská židovská obec rovnou do pr...
   To čuně hlásící se k židům, si "okrášlil" Pražskou část pomníkem glorifikujícím jejich vrahy, trýznitele a mučitele nápisem ČEST JEJICH PAMÁTCE...

   Jinak článek ke ktzerému snad ani není co dodat.

   Smazat
 2. No možný je všechno. I Karel Gott měl meziplanetární teorie a, když čtu zdejší kapacity jak lžou např. o Katyni a Rusku, můžu veřit tomu, co chci aby byla pravda.

  OdpovědětSmazat
 3. Havlíček se už vyjádřil, že pokud se prokáže přítomnost zabijáka s diplomatickým krytím, odpověď bude velmi tvrdá. Může znamenat i rozvázání diplomatických styků se zemí, která zabijáka vyslala. To znamená, že tímto by Rusko ztratilo zastoupení v ČR včetně majetku a zároveň by byly zpochybněny všechny dosud uzavřené smlouvy s touto zemí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No až přenese Rusko své zastoupení v naší zemi třeba na své velvysůlanectví do Rakous, bude sranda. Oni se s námi patlat taky nebudou, vždyť nás vůbec ke svému životu nepotřebují. Nevím, kdo na narušování vztahů s Ruskem prodělá více. No vlastně vím....

   Smazat
  2. Kdo je Havlíček? Ministr zahraničí? Asi mi něco uniklo. Nějaká změna ve vládě. Nebo už u nás dělá zahraniční politiku každý, kdo má kamsi díru? Víte co by znamenalo rozvázání diplomatických styků s Ruskem? Jaký majetek má v ČR Rusko? Mají ho občané Ruské federace. A to nemusí být ruské národnosti. I ten? A co by znamenalo pro Rusko vypovězení smluv? Podle mně nic. Rozhodně nic důležitého. Ale pro nás? Víte že Ruská federace je jako následnický stát SSSR garantem našich poválečných hranic? Že je hlavním zdrojem energetických surovin a celé řady dalších komponent? Že v Rusku vyrábí třeba Škodovka? Tvrdý dopad by to mělo. Ale na nás. Dokonce by to ohrozilo samu existenci našeho státu! Měli bychom pomaloučku posunovat, jak se říkalo na vojně (když ještě nějaká byla), protože náraz by byl opravdu tvrdý. A že by se za nás někdo postavil? Už se to někdy v historii stalo? Vy jste se o tom učil ve škole? Jako jediný v období Mnichova to byl právě SSSR. USA? Když se F. D. Roosewelt dozvěděl o výsledcích této hanebné frašky vzkázal telegramem Chamberleinovi jediné slovo: "Goodboy!" (Chlapík!). Takže se uklidněte. Jo a jinak naši noví kamarádi mlčí. Ani to vám není podezřelé?

   Smazat
  3. 15:32, 21:06 vy oba se držte toho, co skutečně bylo řečeno a ne toho, co jste odkudsi, jaksi, pochytili a teď z toho vyvozujete rádoby chytré závěry. Škoda, že tak trapně, ve stylu jpp machrujete. JiH

   Smazat
  4. JiHu 8:39
   Nechápu, proč se navážíš do dannyho (21:06).
   Přešetl sis to vůbec? A rozumíš tomu?

   Smazat
 4. Hyne lež, byť chvíli pokulhává, protože se sama obelhává.

  OdpovědětSmazat
 5. Příklad toho, jak se popisky mění s dobou:

  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3244-15-let-verejnopravni-nenavisti-kdo-potresta-manipulace-ceske-televize

  OdpovědětSmazat
 6. Perfektní a jasné. Chybí už jen stanovení podílu stávající české vlády na uvedeném stavu. A. Babiš sice zatím stopnul protiruskou hysterii, ale kromě toho nedělá nic proti jejím iniciátorům ani proti těm členům vlády, kteří se rozhodli české protofašisty podporovat. Bohužel v tom vyniká český (?) ministr zahraničních věcí Petříček. Členové vlády se nechtějí nechat ostouzet agresivním českým médiím a obviňovat se z posluhování Rusku, tak raději jako jeden muž mlčí, místo aby vymysleli způsob, jak situaci řešit. Přitom v Řeporyjích probíhá otevřená propagace vojsk SS, pomník v Praze 6 byl zřejmě porušením zákona o ochraně kulturních památek a dohody s Ruskou federací a jistě by se daly najít příslušné paragrafy. Vláda však nejedná a tak se dá tušit, že Koláře, Hřiba i Novotného podporuje. Trapas s ricinovým jedem to celé završuje. Jestli se taková věc skutečně stala, měla by vláda řešit narovnání s Ruskou federací a vypovědět diplomaty, kteří se do přípravy zločinů zapojili. Jestliže se nic nestalo (a tak to vypadá), je nutné řešit situaci v BIS a šíření poplašné zprávy v Respektu. Ale opět se neděje nic. K čemu je taková vláda, která mlčí a nic neřeší? Odpovídat si raději nebudu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvele receno. Babis mel velkou sanci, prisel o ni a proto prijde i o premiersky post.

   Smazat
  2. Správně 15:48, vy si neodpovídejte, když viditelně nechápete na jaké úrovni, s jakými silami a prostředky je hrána celá ta hra. Zvažte, že zavelet k čemukoli vyžaduje, mít taky sílu to prosadit. Ono těch hráčů, kteří na to či ono mají podstatný vliv, ono je jich o hodně víc, než jste zřejmě schopen pochytit. Ani ve fodbalu nerozhoduje jen to, co jste schopen vidět na hřišti. To vám ještě nedošlo?

   Smazat
  3. 20,09
   Máte naprostou pravdu,Blbišovi nestačí ty svině Jourová,teď to vyšperkoval blbem jménem Havlíček!!!!

   Smazat
 7. 3.násobná Ricinstory je tak stupidní a komická jako by jejím autorem byl stejný tým jež celý globál oblažil skazkou o Nováčkovi a Skřípalových. Celé soucasné vyhrocení protiruských a protičinských postojů však vypadá jako by vše držely v rukách už jen tajné služby, které už jen budou šponovat nenávist, abychom nakonec "sami chtěli zaútočit na říši zla". Samozrejmě s úsměvem na rtech a sluncem v duši. Protože jenom humanitární preventivní útok je mírotvůrcem největším. Ze stejného soudku je i přepisování dějin.

  OdpovědětSmazat
 8. Ruská hrozba? Když se potvrdí, bude odpověď tvrdá, avizoval Havlíček. - Mně by ale opravdu zajímalo, jestliže se to nepotvrdí, jestli se Ruské federaci veřejně omluví. Nebo jen honí body u velvyslance USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne, za co by se Havlíček měl omlouvat, jestli skutečně řekl: "Pokud je to pravda, odpověď bude tvrdá". Jste schopen to vysvětlit? Jste opravdu tak zabedněný, že onen Havlíček, ve skutečnosti, si dovolil celou tu aféru správně a diplomaticky zpochybnit?

   Smazat
  2. Tvrda odpovéď?Chce bombardovat Kreml?Spise odvrati hlavu pri hrani ruske hymny jako naše narodni bojovnice Čáslavska?To Rusove nepřežiji.

   Smazat
 9. Občanům Řeporyjí to nevadí? Bodou mít za chvíli náměstí Vlasova, je to možné, aby si ti lidé v Řeporyjích nechali takto sr.. na hlavu? Co je to za lidi tam těch Řeporyjích?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zastupitelstvo této obce připravuje přejmenování na Hitlerovy Řeporyje.

   Smazat
  2. 18.35 Klasičtější by bylo na Hitleryje

   Smazat
  3. No a proč ne?
   Hitler nás přece uctil "vzácnou návštěvou" hned 15.3.1939, tak proč mu nevystavět pomník a neřejmenovat pražské ulice, no ne? Vždyť nebýt Hitlera, nebyli by ani Vlasovci..., to je ale myšlenka, co? Ty Řeporyjské ho...ado, co slušného člověka nazýváš sviní...!

   Smazat
 10. To co předvádí Moravec na ČT24 je na vyhození z TV. Proč ho platím? On by měl být neutrální a jen si zve TY, kteří "vrkají" s ním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:16
   Polož si tu otázku ještě jednou a zamysli se, kde je chyba.

   Smazat
 11. To jak všichni politici bojují proti Číně a Rusku, to znamená, že si tyto dvě země dělají svou politiku, nezávislou na Západu, na to Západ ale není zvyklý a vyvádí. Stejně mu to nepomůže.

  OdpovědětSmazat
 12. Část toho národa v květnu 1945 bezesporu osvobozena nebyla, byli jí kolaboranti, konfidenti a sympatizanti nacismu. Celé to započal jeden poslanec ČSSD, který inicioval změnu osvobození z 9 na 8 května. Zkrátka Praha se osvobodila sama a za druhé přeci nebudeme slavit spolu s Rusy, i když osvobodili většinu zdejšího území. Tím započala éra nevděku, lhaní a primitivních urážek osvoditelů, doprovázená zlehčováním role Německa ve druhé světové válce, včetně zločinů jeho ozbrojených složek. Takže čteme o polských koncetračních táborech a o podílu kdekoho na holokaustu, jenom těch Němců se to za chvíli zřejmě týkat nebude. Proto se tu také okupace z roku 68 popisuje jako daleko větší zločin než ta z roku 1938 - 1945. Přitom by stačilo porovnat počty obětí a cíle těch okupací. Ti tři troubové jsou jenom taková třešnička na dortu, zřejmě bude ještě hůř. Stát se tváří, že se ho jejich alotria netýkají, ovšem bleskem jim poskytne ochranku. Ti určitě mají k dispozici svou MP, tak ať se nechají chránit za peníze svých daňových poplatníků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Brzy budeme jako hlavni vyroci slavit osvobozeni Nemecka od nacismu americkou armadou. A pak uz konecne prijdou sudetske restituce.

   Smazat
  2. Prvním hmatatelným počinem v relativizaci pouze Německého provinění byl tábor v Letech. Na něm byl programově vykonstruován modus operandi České spoluúčasti na nacistických zvěrstvech, jež byl ve své podstatě horší nacistického běsnění. Nikdo z volených demokratů se proti tomu neohradil v dostatečném počtu. ( myslím, ze snad jen Okamura a byl za to vláčen bažinami a stokami mainstreemu) Je otázkou jestli se tak stalo ú yslně nebo jen omezeností námi volených reprezentantů, které zajímá pouze koryto na 4.roky.

   Smazat
 13. Je to jisté naše zem půjde na Rusa. Když už se do kauzy vloží ministr Havlíček, kterého jsem přes jeho politický původ považoval alespoň za trochu rozumnějšího politika, tak je zle. Naše odveta bude tvrdá! Tvrdí! Že si dělá ostudu. Ruský agent s projímadlem. Mně to připadá jako když si ten Kundrát udělal srandu a všichni ve své rusofobii na to skočili, rozjelo se to a nikdo to nezastaví. Tak, to až se Hřib, Novotný, Kolář pos.rou jenom strachy bude za to moct Rus. Mně je ten odpad národa fuck. Jen je klidně nechte ať se bojí. Když si tyto národní zrádce a škůdce neumíme potrestat sami tak to udělají jiní aspoň průjmem. Těžký život dobrodruha...! M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:42 osobo, víte vy vůbec jak se onen Havlíček vůbec k věci vyjádřil, že se do něho strefujete? Vždyť celý ten příběh s ricinem zpochybnil! Vy jste z těch, který se nechá poštvat proti komukoli. Neumíte se odreagovat jinak?

   Smazat
  2. Zda se,ze se už posr.li i bez ricinu.Ty poslat na frontu,tak se podelaj uz ve vlastnim obývaku.A takovi č.ráci si dovolujou ohrnovat nos nad 27 000 000 mrtvymi a nad Rudou armadou.Omlouvam se ,ale i dama musi občas takhle promluvit.Situace je prosté takova.

   Smazat
  3. 9.13 On neřekl, že naše odveta bude tvrdá? To mi stačí. Tím se zpochybnil. Nemám rád lidi, kteří nejdřív střílejí a pak míří. Neměl by se spíše snažit o urovnání situace a nenarušovat vztahy mezi státy siláckými řečmi? No třeba jsme oba četli něco jiného, nebo vy už trochu upraveného.

   Smazat
  4. 14:29 "pokud se potvrdí" znamená pochybnost o věci. Pokud se POTVRDÍ, bylo by logické reagovat. Jak a jakým způsobem, do jaké míry tvrdě, by nuzně záviselo na zjištěných skutečnostech o tom, jak byla ohrožena popř. porušena suverénní práva ČR, občana či občanů! To snad je v pořádku - pokud!

   Smazat
  5. Dobrá, beru. Ale pokud se nepotvrdí tak by se měl za to své vyhrožování o tvrdé odvetě alespoň omluvit. Prostě pouze při neověřeném podezření jsou ta slova zbytečně silácká, povýšenecká a předčasná. Howgh.

   Smazat
  6. 19:27 fandím tomu, nepřistupovat na úroveň Kundrů, Vollnerů, Moravců ..., kteří staví na reflexech málo informovaných a nepozorných k souvislostem ..., když se domnívám, že té tmě lze čelit pouze světlem. Pokud existuje a najdou se jeho nositelé ...

   Smazat
 14. Kvůli ricinu válka nebude. To z takové taškařice vzejít nemůže. I když se dnes v Otázkách Moravec velmi snažil. A ovšem i Bartoš. Nejvěcnější pozici zaujal Filip. Ovšem ten této výhody proti Moravcově manipulacím nedokázal využít. Alespoň vše ze začátku označil pravým jménem. Jinak byl ovšem argumentačně slabý. To Konečná by s danou pozicí určitě naložila lépe a omlátila by Moravcovi ty jeho návodné a manipulativní otázky o hlavu. Ostatně pozice Moravce je dána nejspíš z americké ambasády, u něj se jiný projev čekat nedá. Trapný byl ovšem i Havlíček s omíláním té naší slavné suverenity. On jako ministr vlády, která není schopna reagovat nejen na skutečné vměšování ze strany amerického a německého velvyslanec, ale ani zabránit lokálním politikům v porušování mezinárodních závazků, by měl o nějaké suverenitě raději pomlčet.
  Osobně by mě ovšem zajímalo, kolik z celkového počtu diváků tohoto pořadu, vnímá tu ricinovou aféru jako nevýslovně trapnou frašku?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tipuji tak 5%, zbytku je to bud uplne jedno, anebo tise pritakava.

   Smazat
  2. Víte kolik lidí skočilo na novičok?

   Smazat
 15. Bašta mne zklamal. Nevysvětlil, kde se ti zločinci, kteří štvou proti Rusku vzali? Sám v BIS pracoval a byl nejspíše svědkem výběru kádrů.

  OdpovědětSmazat
 16. Ještě nedávno jsem říkával: Svět se v prdel obrací. Špatně. Svět se již v prdel obrátil.
  To, že pár hajzlů překrucuje historii a veřejně obhajuje zločince, to bylo, je a bude. Ale to, že jim naslouchá tolik lidí a ještě víc lidí jim nevěnuje žádnou pozornost, to je hodně, ale hodně špatně. Hitler také neměl z počátku masivní podporu. Ale proto, že většina si ho nevšímala, bylo z toho to všichni známe.
  Novotný je kokot. Ale ti co mu to naházeli jsou mnohem větší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Muj nazor. Rubikon byl prekrocen a chladnokrevne vzato si nastupujici generace nic jineho nezaslouzi. Chytri se chytnou vzdycky, hlupaci to odnesou. Krome etapy socialismu, kdy se dbalo na vzdelani, je to bezny beh dejin: kazdy sveho osudu strujcem.

   Smazat
  2. Ano,ano!Svět se v kravskou prdel obrátil,a ta prdel je velká jako vrata od hangáru!Nechtěl bych zde žít za 30let!

   Smazat
 17. A tyhle sviňárny Kolářů,Hřibů ,Novotných a jim podobných šmejdů si necháme líbit.A oni půjdou ještě dál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S jídlem roste chuť!

   Smazat
  2. Nepůjdou dál. Viděl jste v televizi v poslední době Koláře a Novotného? Kolář je troska a novotnemu zbyl z jeho arogance jenom strach, jeho vytresteny kokainem zastreny zrak mluví za vse. Kolář je na tom ještě hůř. Místo toho aby byl u rodiny, tak ho ukrývají dost možné prave v Idlibu. Já ty lidi lituji a v žádném případě bych nechtěl být v jejich kůži

   Smazat
 18. Začínáme se pod tlakem samozvaných ochránců pravdy dostávat do situace, kdy jakékoliv odmítání postupně společnosti předkládanému fašismu je důvodem k tomu, aby byl kdokoliv okamžitě označen za proruského komunistu.
  Plně souhlasím s názorem, že toto vše není cesta na západ, ale na Ukrajinu - se v ším všudy.
  Pro hrstku nejbohatčích lidí planety není prosperující stát tím, co by je těšilo - naopak, jsou to rozvrácené státy bez demokracie, kdy se zde dá pohodlně rabovat a drancovat s pomocí dosazených "liberálů" z řad vždy připravené koraborantské verbeže.

  OdpovědětSmazat
 19. https://www.protiproud.cz/politika/5085-oslavy-osvobozeni-podle-goebbelse-bis-uci-a-informuje-pomnik-nacistum-policie-nevysetruje-ani-uniky-od-agenta-cia-koudelky-inspekce-4-rise-jde-po-krku-babisovi-suverenita-podle-pp-osvobodit-se-musime-sami.htm

  Drzost posthitlerovců stejná, jako v 30.letech min. století. CZexit!

  OdpovědětSmazat
 20. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020050311888202-sociolog-hampl-o-pomniku-vlasovcum-je-to-krok-k-oslave-vsech-esesaku/
  A k propagaci esesáků zůstanou čeští právníci neteční, nebo jsou podělaní, a nebo už žádné české nemáme?

  OdpovědětSmazat
 21. Co čekat od ministerstva zahraničí, když ho vede ministr vykonavatel.

  OdpovědětSmazat
 22. Perfektní a hlavně smutný článek-jen malá oprava ve třetím odstavci.Komunismus u nás ani nikde jinde ve světě nebyl-společenské zřízení se nazývalo socialismus!

  OdpovědětSmazat
 23. Toz pan Basta má plnó pravdo a je to dobrý prispevek v pravó chvílo enem se ríkám, ze mladé kolaboranti odelajó svojo první zkosenost na kteró hned tak nezapomenó a národní vedomí téz.......toz ten gdo má strach má hnedé kaliko....hezké jaro P.S.

  OdpovědětSmazat
 24. Hlídejte ty konšely jako oka v hlavách, nebo se může najít jeden neuznaný pošuk, který bude chtít na sebe upozornit a nedej Bůh jim ublíží. Pak nastane mela a bude z toho opět mezinárodní průser. Jako by těch průšvihů už nebylo dost. Hochů s řeporyjskou diagnózou tu máme mraky.

  OdpovědětSmazat
 25. Mladí pravicový politici jsou fašisté a to je fakt. Kdyby mohli tak by opět otevřeli koncentráky a nahnali tam všechny co s nimi nesouhlasí.

  OdpovědětSmazat
 26. Vlasovci, Sergej Kuzmič Buňačenko oslavovaný novými pomníky v Praze:
  "Po vylodění Spojenců 6.6. plnil příkazy štábu 7. Armee, sbíral a soustřeďoval zbytky rozbitých dobrovolnických praporů. 26.6. až 7.7. se v čele dvou východních praporů, soustředěných do pluku, úspěšně střetnul s anglo-americkými vojsky v oblasti Saint-Lo. Za to obdržel Železný kříž II. třídy."
  https://www.vojsko.net/armady/15-osobnosti/1301-sergej-kuzmic-bunacenko

  OdpovědětSmazat
 27. Vlasovci-Buňačenko 13.4. vydal příkaz 2. a 3. pluku k útoku na jednotky 33. sovětské armády 1. běloruského frontu u Erlendorfu na Odře. 14.4. na poradě vyšších důstojníků divize vydal rozkaz stáhnout se z fronty a přesunout se do Čech. 6.5. vydal Buňačenko svým jednotkám zaútočit na německou posádku v Praze. Historik A.V. Okorokový nenašel v žádných dokumentech zmínku, že by se vůdci českého povstání obrátili na divizi ROA se žádostí o pomoc. Česká rada, vedoucí povstání, prohlásila "že si nepřeje spolupracovat s přeběhlíky a německými spojenci". A v projevu ze 7.5.1945, který byl předán pražskému rozhlasu, se hovořilo, že čeští partyzáni na řadě míst bojují proti vlasovcům a mnoho z nich zajali. Sám Vlasov svůj souhlas na pomoc povstání nedal. Sám o tom při soudu prohlásil: "První divize, která se přesunula na území Československa se pod vlivem místních událostí dostala do střetu s Němci. V souvislosti s tím mne vyzval velitel Armee Gruppe Mitte polní maršál Schörner o objasnění těchto událostí. Prohlásil jsem, že zavedu pořádek. Ve chvíli mého příjezdu k divizi Německo kapitulovalo." Z toho důvodu a když zjistil, že Praha bude v sovětské okupační zóně, vydal Buňačenko 7.5. rozkaz divizi o odchodu z Prahy a přesunu na Plzeň, do americké okupační zóny. Po setkání s generálem Vlasovem a zjištění, že si velení 3. americké armády nepřeje jejich příchod do americké zóny, rozpustil 12.5. ve 12.00 divizi a sundal si hodnostní označení. Poté odjel se štábem do štábu 3. americké armády. 15.5. byl ve vesnici Dvorec (3 km od Nepomuka) předán s náčelníkem štábu divize podplukovníkem Nikolajevem a náčelníkem kontrarozvědky kapitánem Olchovnikem americkou hlídkou velení 25. sovětského tankového sboru. Poté byl převezen do Moskvy, odsouzen k trestu smrti a 1.8.1946 pověšen na dvoře Butyrské věznice.
  http://fremd.sweb.cz/c52.htm

  OdpovědětSmazat
 28. Vždyť ten náš ricin z lékárny stojí za prd,já měl zácpu,vypil ho půl deci a nic...jsou to zločinci,co prodávají takové zmetky za hrůzu peněz,..nikdo s tím nic nedělá,účinost těch léků je mnohdy snnížena snad nna 20%,vezmeš si tři a nic..

  OdpovědětSmazat
 29. https://www.protiprudu.org/europania-nie-su-slobodni/
  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2949-prosinec-1944-churchill-zoufale-prosi-stalina-o-pomoc-general-eisenhower-padne-pomozte-ruda-armado

  OdpovědětSmazat
 30. Udělejte si v tom pořádek. Ricin je skutečně jed nebezpečný tím, že neexistuje protijed. Ricinový olej se používá jako dost drastické projímadlo, ale má i průmyslové použití. Ale je k sehnání, takže by ho nikdo nemusel vozit v diplomatickém kufříku.

  OdpovědětSmazat
 31. Tedy to vyrobení ricinové kauzy skoro zaslouží potlesk ve stoje. I idioti a blbci si zasluhují takovou poctu, víte, jakou jim to udělá radost a je normálně lidské i blbcům radost dělat. Ale pozor, zda ti, co vyprodukovali takovou hovadinu ze sebe jen blbce nedělají pro případ, že budou odhaleni a zesměšněni. Kolik má asi takový producent blbostí na hodinu? Kdo ho za takovou produkci blbosti platí a z čí peněz. Kdo by měl jít do basy za rozkrádání majetku státu. Co to píši za blbosti, krást ze státního přece není dávno trestné, to bylo za toho hnusného socíku. Dnes řádný hospodář krade za státního v miliardách a určitě dostává za to ocenění. Divím se, že ještě není Kožený nebo Krejčíř nositelem Nobelovy ceny! Páni opopolitičtí Kašpárci, nespěte a oslavujte zlodějinu, pro kterou s takovou pílí, neúnavností a zápalem pracujete. A národ může jen doufat, že dříve než dorazí atomové bomby na šeská města, že Svět dospěje k moudrosti díky drsnosti Covid-19, který zastihl světovou diktaturu kapitálu nepřipravenu a rád by se sanoval na pracujících lidech nebo aspoň na jejich mrtvolách. Světová revoluce a humanismus? Že by konečně po staletích v zajetí otroctví svoboda lidstva? Musíme doufat a modlit se, aby v hexagonu někdo nestiskl modrý vztekem červené tlačítko!

  OdpovědětSmazat
 32. Pan Bašta už je poněkud sklerotický. Tvrdí, že „Vlasovci proti Sovětům bojovali jeden jediný den". S tím nemohu souhlasit, Vlasovci bojovali proti Sovětům mnoho dní, jeden jediný den bojovali proti Němcům. Jinak ovšem souhlasím s tím, že vysvětlující tabulka, která by tuto okolnost konstatovala, by u pamětní desky nainstalována být měla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím kolikrát byli Vlasovci nasazeni přímo v boji proti sovětské armádě, ale dovedu si představit co by se s nimi stalo, kdyby upadli do zajetí! To bych osobně nechtěl zažít. Válka je krutá a taková má i pravidla, kdy i mezinárodní úmluvy o zajatcích nic nezmůžou.Ve franci popravovali vlastizrádce a špiony Gillotinou tak, že směli ležet na zádech aby si vychutnali svištivý pád sekyry... M.R.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.