Reklama

neděle 24. května 2020

Jaroslav Bašta: Skryté záměry pomníkové války

Jaroslav Bašta (BOS)
Jaroslav Bašta a -rp-
24. 5. 2020  PrvníZprávy
Sedmdesáté páté výročí vítězství nad nacismem (či u našich sousedů ukončení Druhé světové války) je za námi a přišel čas rekapitulovat letošní mimořádně kontroverzní připomenutí této historické události, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Nemohu napsat oslav, protože zejména v Praze vinou některých českých politiků se toto jubileum změnilo ve vážný pokus o přepsání historie. Jako vždy v podobných případech se musím zabývat důvody, které k této zatím nejradikálnější snaze o revizi našich moderních dějin vedly.

Domnívám se, že jsou hned dva. Ten první souvisí se současnou fází pozvolného rozpadu monopolárního světa a přechodu k novému uspořádání. Přestože těžiště světové politiky se již přesunulo z Atlantiku do Pacifiku a budoucí běh dějin bude určovat soupeření mezi Spojenými státy a Čínskou lidovou republikou, Evropa zůstává vedlejším válečným polem. Nejen kvůli tradičním euroatlantickým vazbám. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v uplynulých týdnech ve svých projevech prokázal, že Aliance se zase připravuje na minulou (možná ne tak studenou) válku.

Bude proti tradičnímu nepříteli a přesně podle návodu, který napsal George Orwell v románu 1984, také začíná změnou minulosti. Proto jsme se opakovaně dovídali, že Sovětský Svaz se podílel na zahájení II. světové války a až do roku 1941 byl spojencem nacistického Německa. Tím pádem je nutné rehabilitovat všechny německé východoevropské spojence, včetně těch, kteří vstoupili do jednotek SS, neboť již tehdy bojovali proti dnešnímu nepříteli, tedy na správné straně. Samotné Němce z této historické rehabilitace zatím vynechali.

Pokud jde o Prahu, tak se ukázalo, že pomníková válka proti Ruské federaci spočívající v odstranění pomníku a pamětní desky osvoboditeli Prahy maršálu Koněvovi a naopak postavení memoriálu ruským příslušníkům SS, bude s největší pravděpodobností součástí výše uvedené válečnické propagandy. Naši starostové jdou příkladem a již uvažují o pověšení ministra zahraničních věcí RF Sergeje Lavrova. Ovšem teze, že Sovětský svaz nás v roce 1945 neosvobodil, ale okupoval, skrývá pro budoucnost českého státu jedno velké nebezpečí.

Československo podle poválečných protokolů z Postupimi (konkrétně dle Dohody 150/1947 Sb. z 21. prosince 1945 o válečných reparacích) patří mezi vítěze Druhé světové války. Zpochybňování naší formální poválečné samostatnosti otevírá cestu (zatím jen psychologicky) k našemu zařazení mezi poražené. Dalším logickým krokem pak už dlouho zůstává právní zpochybnění odsunu německého obyvatelstva. Původně o jeho protiprávnosti hovořily jen organizace postižených, v posledních desetiletích se z toho již stalo vážné téma české politiky.

Petr Žantovský: Pro osvěžení paměti

Protože se tento velmi bolestivé akt českých dějin opíral o závěrečné ustanovení (hlava XII) Protokolu postupimské konference velmocí (USA, SSSR a Velké Británie), útoky na ně se zakládají na nedoloženém tvrzení, že Československo (a konkrétně prezident Edvard Beneš) postavilo Spojence před hotovou věc. Ovšem v novém pirátském pojetí naší historie se vina za poválečné události hodí na sovětské okupanty, a cesta k odškodnění bude otevřena. O to přece jde ve všech podobných kauzách.

Proto předpokládám, že po pomníkové válce nám veřejnoprávní média v rámci vzpomínání na třičtvrtě století staré události budou připomínat hrůzy poválečných let. Za pražskou pirátskou miliardu pro neziskové organizace přednášející nový výklad dějin se o nich dovíme i to, co se nestalo.


36 komentářů :

 1. Jen vymývání mozků na nás co známe pravdu to neplatí ale ti co nečtou a nezajímají se časem podlehnou a o to jde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. T.zn. dnešní mladá generace. Problém přepsaných dějin zanikne spolu s námi.

   Vymazat
  2. Ano, podlehnou a Cesko rozeberou na nahradni dily. Jenze my se svym predkum tak odcizili, ze uz vuci nim zadny dluh nemame. Zbyla nam pohana a opovrzeni, ktere jsme si zaslouzili. Jiste je skupina, ktera se k odkazu predku chova s uctou, ale takovi jsou v mensine a osud neni spravedlivy. Zdravi chroustal

   Vymazat
  3. 17:46 Bohužel to nebudou náhradní díly ale islámský chalífát dopadne to špatně naštěstí tu už nebudeme. Zdraví Rudý tatínek.

   Vymazat
 2. Už jsem se mockrát chtěl zeptat: Prosím vás, jak se může smlouva o neútočení stát podílem na rozpoutání války?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba když tím kámošovi umožníte vrhnout síly jinam a třeba mu ještě pomůžete nějakou zemi naporcovat.

   Vymazat
  2. Mezi lidmi ale platí, že člověk, se kterým mám smlouvu o neútočení není kámoš, ale naopak. Také si většina lidí nemyslí, že tím, že se s někým nechci prát, tak jsem jeho spoluviník. Obvykle se také neříká, že když mě nškdo okrade, můžu za to já - neměl jsem mít to, co se zloději líbilo.

   Vymazat
 3. Musíme se dnešní fašistické propagandě bránit a NEMLČET!

  OdpovědětVymazat
 4. Zrovna čtu zajimavou knihu,"Nacisté ve službách USA". Tak tam autor popisuje s jakou úctou generál Patton vzhlížel k nacistickým pohlavárům a naopak s jakým opovržením k vězňum v koncentračních táborech. No a u některých těch "správně smýšlejících", je to nepostradatelný hrdina, bez něhož by se v Plzni bojovalo dodnes. Ty zbylé tři primitivy je zbytečné komentovat.

  OdpovědětVymazat
 5. V Bohnicích budou muset otevřít speciální pavilón pro havloidní psychopaty!

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020052311980848-krev-u-ambasady-rf-novotny-reporyje-si-vytiraji-pdel-ruskem-pravda-zvitezi-nad-rf-/

  OdpovědětVymazat
 6. On je problém jiný, Rusko se musí zostudit a pomluvit, protože opět "smrdí" stavba jaderné elektrárny Ruskem, oni ostatní jsou technologicky trochu "slabší" a SS nemají peníze už skoro na nic. Írán veze ropu do Venezuely i přes zákaz SS, časem zjistíme, že Venezuela bude s Íránem a podobně Sýrie.

  OdpovědětVymazat
 7. Odkaz prezidenta ČSR Dr. Edvarda Beneše:
  Vážení spoluobčané,
  v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939.
  Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z druhé světové války, zanechávám vám odkaz, ve kterém vás varuji před možnými pozdějšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.
  Může se stát, že mé dekrety, vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou s odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné.
  Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou „Čeští vlastenci“, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.
  Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte.
  Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává.
  Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M. R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.
  Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.
  Váš
  Dr. Edvard Beneš
  (Praha, květen 1947)

  http://www.charvat-ub.cz/obr/prispevky/odsun.pdf

  Lidé bděte!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ač plně souhlasím s tímto příspěvkem, mám jeden dotaz. Tuto stať nebo projev Dr. E.Beneše, dle mého soudu našeho nejlepšího prezidenta, který vnímal politiku jako šachovou partii a dokázal předvídat událost dopředu, znám. Ale kdy a kde toto bylo v roce 1947 zveřejněno? Nikdo neví. Všichni to znají jen z internetu.......Pokud by někdo věděl kdy a kde bylo řečeno nebo zveřejněno, bylo by fajn tím potvrdit pravost citace.
   8:00

   Vymazat
  2. http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/Podvrh-si-nezaslouzil-uverejneni-171105.htm

   Vymazat
 8. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vymena-soch-na-Praze-6-Konev-odchazi-Marie-Terezie-prichazi-624957
  A kdy přejmenují Prahu na Prag? Do řiti s hitlerismem, i monarchiemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prag je srbskej nazev pro vchod a na vchodu je prah....cesky prach.
   Nemeckej jazyk toto nezvlada.
   Proto jsme "slovane". Proto ze slovime, oslovujeme a nase slova, jmena, nazvy....maji hlavu a patu.

   Vymazat
 9. Všichni jsme měli a máme možnost vidět pátou kolonu v akci. Odkopali se, sundali roušky, shodili rukavice. Nezbývá než odpovědět, rychle a účinně. Myslím, že se ještě najdou skuteční vlastenci až bude třeba... Tyhle zaprodané kreatury jsou navíc úplně tupé. Útočit na Rusko, když skutečný nepřítel už přelezl hradby v množství více než malém (myslím muslimskou infiltraci do Evropy), je neuvěřitelná stupidita nebo se prostě jedná o podvratnou činnost za petrodolary. V každém případě je nezbytné tyhle zmetky tvrdě zastavit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:46...Útočit na Rusko, když skutečný nepřítel už přelezl hradby... muslimská infiltrace...je stupidita nebo podvratná činnost!!.../to jste napsal výstižně !!/

   Vymazat
  2. Sranda vrcholí ,bude vyšrtřován neznámý autor, který upozornil na kufr s jedem ricinem. Málo se kupuje denní tisk, proto se budou žalovat zadavatelé reklam, kteří nadržují Babišovi (tedy jeho novinám). Rusnokova státní banka, se ziskem mnoha set miliard (dva stát.rozpočty) založí (zakoupí) US hypotéční dluhopisy. Obchodní řetězce se rozhodly zdražit potraviny svedou to na pandemii. My jako stát se zadlužíme do biliónů, aby jsme oddlužili aerolinie v soukromém vlastnictví. Zažijeme ještě mnoho šťastných Chvilek. Pro radujme se veselme se.

   Vymazat
 10. noviczech
  ...jak napsal jeden anonymní komentář: "..a k čemu máme politiky"? Žijeme ve velmi zvláštní době, doba lží a podvodů a vyzdvihuje se jako "demokratická doba", což každý normální člověk nemůže uznat.
  No, vše má začátek a konec, pravděpodobně i TATO DOBA, je můj názor!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Doporučil bych naivním "modernistům - pirátům" přečíst si třeba něco o tzv. Heidrychiádě, kdy byly denně vražděny desítky našich občanů bez ohledu na věk a pohlaví za byť jen za sebemenší provinění vůči tzv. 3.říši.
  S Čechy měli plán: Ty nepoddajné vyvraždit, schopné práce a podajné zotročit a sterilizovat, nějakou část germanizovat, no a zbytek vysídlit kamsi na východ, a to hned, jakmile se po válce dají nahradit. Násilnou smrtí tehdy zemřelo cirka 364 000 našich občanů. Je to zřejmě víc, než měli obětí Angličané, či Američané a zřejmě o něco méně než Francouzi. Ale dost hodně na tak malou zemi, jako je naše.
  Předtím Henleinovci spolu s K.H.Frankem řvali: "Heim ins Reich" - no tak tam nakonec táhli, když po tom tak unisono řvali. Soužití ze zcela logických důvodů nebylo možné. Nebýt Rudé armády, která je zastavila a zahnala zpět, nikdo by dnes neznal pojem jako Česko nebo Čech.

  OdpovědětVymazat
 12. Další "level" šíření nacistické ideologie od majitele vydavatelství Naše vojsko Emericha Drtiny (čí vojsko...?):

  https://www.arfa.cz/nase-vojsko-hitler-heidrich-himmler-goebbels-mengele-kalendar-pro-rok-2021-odporny-pocin-vydavatelstvi-ktere-dela-byznys-nebo-dalsi-zakazka-evropske-unie-na-prepisovani-dejin/#.Xsq19EBuI2w

  https://www.nasevojsko.eu/nasevojsko/eshop/52-1-Kalendare/164-2-Military/5/6254-Kalendar-2021-osobnosti-treti-rise

  Za mě SMRT FAŠISMU!, a co za orgány činné v trestním řízení?

  OdpovědětVymazat
 13. a už dvě generace dospělých v posledních třiceti letech, které nic nevědí o žití svých prarodičů a rodičů.

  OdpovědětVymazat
 14. Pavka Novotnejch by se rád podíval na Sibiř, alespoň pro to dělá všemožné psí i prasečí kusy i kousky. Nu což kdo chce kam, až se ucho utrhne. Podívejte po koronakrizi se cestování zatrhne, ale Řepovarovi bych na tu cestu i přispěl a rád, ovšem bez zpátečky.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědečku inspirovals mne, což takhle udělat z Řeporyjce ambasadora v Moskvě. Tam by si ho vychovali, ale protože je srab, tak by to nebral.

   Vymazat
 15. Občané ČR nemají zastání nikde. Co se to vůbec děje???
  MaP 446 ČR půjčila EU biliony! Čechům nic! Schůzka estébáků s čínskou rozvědkou a Bakalovou vedoucí! 24. 5. 2020.
  https://www.youtube.com/watch?v=K2n4srlXabw

  OdpovědětVymazat
 16. 25.05.2020, zpravodajství 19:00 Čt 24, přibližně: "po ukončení války započalo VYHÁNĚNÍ obyvatel německé národnosti z ČSR", což zakrývá skutečnost, že německé obyvatelstvo neopustilo území ČSR proto, že bylo "vyháněno", ale proto, že byl realizován jeho TRANSFER (nejen z ČSR) podle rozhodnutí vítězných mocností (Postupim), to při dodržení všech náležitostí k věci.
  Jsem, VYHNANCEM ze Sudet a bezprostředním navrátilcem, tedy očitým svědkem toho procesu, jak probíhal na české straně. Opakovaně píšu, že bezprostředně po válce opouštěly území ČSR i kolony Němců evakuované ještě "říšskou mocí" z východu před frontou, němečtí uprchlíci, jednotlivci a skupiny vojáků z rozpadlých jednotek Wehrmachtu i víc nebo méně organizované skupiny vytlačované do ČSR nastupující mocí polského státu. Jsem svědkem toho, že se všem těmto lidem dostávalo plné humanitární pomoci, vojákům Wehrmachtu, i od českého civilního obyvatelstva značné tolerance, když jejich snahou bylo, dostat se "na západ".
  Za tímto sugestivním zahájením ČTv pokračovala scénou kladení věnců s hořekováním snad pozůstalých po konkrétních "obětech" českého násilí. Mělo se jednat o čtrnáct takových, kteří se "dali k Němcům" a byli popraveni "Gardou" zastřelením. Ani slovo o tom, že aktivity "Gardy" byly nelegální a jako takové byly řádnou mocí už v červnu 1945 zastaveny. Ani slovo o tom, že ti mrtví byli nezpochybnitelnými kolaboranty, kteří po celou válku využívali výhody říšskoněmeckého občanství, ovšem se závazkem plnit německou národní roli. Vím, jak byla tato role na území protektorátu praktikována, pár takových "Němců" jsme měli v dohledu. Ti všichni šli do vazby a před soud.
  To, že ‎Sudetoněmecký Freikorps vraždil ještě 30. září 1938 Čechy na stále ještě jejich území bez výběru, nad tím a podobným se ČTv už nepozastavuje.
  Mám v paměti Protektorát, konec války 1945, únor 1948. srpen 1968 i převrat 1989. Dovolím si tvrdit, že ve své většině jsme značně snášenlivý národ. Ale i tak, některým, občas, bývá spočítáno. Mělo by být zas. Běží jim čas.

  OdpovědětVymazat
 17. Aeronet právě předvedl další vrcholnou ukázku manipulace českým národem s dalším kopnutím si do SPD
  https://aeronet.cz/news/prazsky-jeruzalem-prezident-republiky-i-premier-se-spolecne-semkli-na-obranu-a-ochranu-izraele-a-netanyahuova-planu-na-anexi-zapadniho-brehu-jordanu-a-pocatek-budovani-velkeho-izraele/
  Aeronet opět jednou potvrdil, že je to protiruský globalistický web.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velikou ukázkou lží aeronetu je článek ze srpna 2019 na podporu obnovy Mariánského sloupu:
   "Jistě jste si všimli, že v poslední době se globalistické strany v ČR postupně sbližují se Sudetoněmeckým landsmančaftem, ale i s Habsburky v rámci projektu Panevropy podle tezí Richarda von Coudenhove Kalergiho. Současný šéf ODS Petr Fiala se počátkem 90. let angažoval v projektu Panevoropy a osobně se setkal s Ottou von Habsburkem. O tom jsme už také v minulosti psali. Takže si najednou řeknete, když se čeští politici v Praze sbližují se Sudeťáky a Habsburky, proč je tedy na magistrátu v Praze takový brutální a alergický odpor proti navrácení Mariánského sloupu na původní místo?"
   Lež je v tom, že to byl právě pražský magistrát a ten aeronetem oslavovaný Schwarzenberg, kdo obnovení Mariánského sloupu schválil
   http://zastupitelstvo.praha.eu/ina/tedusndetail.aspx?par=196234037045040001247234055045040001244234052045040001245234049045040001245&id=589852
   Takže v tomto článku
   https://aeronet.cz/news/video-na-praze-6-vypukla-obcanska-valka-radnice-zakryla-sochu-marsala-ivana-koneva-padakovou-plachtovinou-ale-za-chvili-sla-zase-dolu-obcansky-aktivista-jiri-cernohorsky-plachtu-shodil/
   aeronet pěkně krásně lhal a manipuloval. A další oslavou sluníčkářského palestinského islámského a proti ruského Schwarzenberga, který pracuje pro zájmy habsburské Kalergiho Vídně, v tom pokračuje.

   Vymazat
  2. 9:20
   Je to falešná alternativa pod ochranou mejnstrímu. Jako dávno profláknutý, mystikou, antirusismem, antisemitismem, a nenávistmi všeho druhu šmrncnutý, i s jeho diskutující kývačskou sebrankou, ho míjím obloukem.

   Vymazat
  3. 9:20 Jo přesně tak před volbami tam byl každý den článek o „zlé" SPD. Tak jsem ten paskvil přestal číst.

   Vymazat
  4. Jsem šťastná duše neposkvrněná Aeronetem. Podle reakcí jde o ďáblovo stvoření. Jen nechápu jeho orientaci, zda je pro Putina, nebo proti. Študovat ho nebudu nemám času nazbyt. Nebo jestli nejsou dva Aeronety.

   Vymazat
 18. Po obnově Mariánského sloupu šla Praha ještě dál - místo Koněva bude mít sochu habsburské císařovny Marie Terezie
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020052411987505-praha-6-se-bude-pysnit-novou-sochou-nahradi-odstraneny-pamatnik-marsala-koneva/
  Tak to by chtělo nějaký další oslavný článek aeronetu na adresu českého "vlastence" Schwarzenberga

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někde jsem viděl návrh na ten památník a docela se mi to líbilo. Je to symbol polistopadových elit - stylizovaná flaška.

   Vymazat
  2. 10.17 Tuzexová, prázdná, povalující se ve stylizovaných zvratcích...

   Vymazat
 19. Hřib satan má smolíka. Pamětníci ještě žijí. Účastník Pražského povstání pan Emil Šneberg:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020052511991067-foldyna-navstivil-ucastnika-prazskeho-povstani-a-ten-povedel-jak-to-doopravdy-bylo-hrib-je/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.