Reklama

středa 13. května 2020

Je jen jedno východisko z krize


PPK 
13. 5. 2020   Outsidermedia
Klasický světový kapitalismus se opět nachází v hluboké ekonomické krizi. V krizi souběžného nedostatku potřebných zdrojů a zároveň neschopnosti prodat produkty. Produkty, o které není u elit zájem (už je mají), přičemž u ne-elit chybí dostatečná hotovost k placení. A proč u nich ta hotovost dnes chybí? Inu proto, že z principu systému, ty elity nikdy dobrovolně mzdy zaměstnancům a střední třídě nikdy nezvýší, aby jim – nadnárodním majitelům skutečně velkých výrobních prostředků – neklesly výnosy.


Nu a protože teď výroba stojí, tak byly postupně vymýšleny legendy k „vysvětlení“ krize a zároveň pokusy, aby důsledky krize zaplatily státy z rozpočtů. Nejprve to elitáři zkusili se zelenou propagandou globálního oteplování a se směšnou hrozbou údajného vyhubení lidstva sodovkovým plynem CO2, na který přitom každý den „jedou“ rostliny při denním procesu fotosyntézy. Nepomohlo to. Tak to zkusili s imigranty a se šrotovným na auta a pak s kurzarbeitem. Jenže ani to trvale nepomáhá a jen nástup krize oddaluje. Tak byl nakonec vymyšlen a globálně zrealizován světový mediální coronavirus, aby v zastavené ekonomice údajně samospasitelného a nyní zamrzlého Trhu těm nuceně nepracujícím nezaměstnaným alespoň něco opět zaplatily státy.

Jenže ekonomické elity si neuvědomují, že za předpokladu, že světovou krizi už řešit nelze světovou jadernou válkou, tak že ty vlády států se nakonec zahojí právě na bankách a na elitách (které jediné mají volné peníze). Jak? Inu tak, že si v budoucnu pomocí nostrifikačních zákonů ty své rozpočty do rovnováhy opět daňově vynutí – a možná i občas něco dosud soukromého – zase znárodní. Budou totiž muset.

No a co se děje prozatím? Inu to, že když nyní krize je už jednoduchou logikou neobhajitelná, tak nastoupila poslední metoda elit na obhajobu systému – propagandou. Zoufale se mobilizují obhájci a kolaboranti „trhu“ a v těžké argumentační krizi alespoň překrucují dějiny, špiní někdejší socialismus, hledají nepřítele v Rusku a v Číně a spoléhají na to, že tím se odvede pozornost od krize. Je ale jen otázkou času, kdy zejména ti moudřejší a poctivější politici světa už konečně začnou ta prodejná media ignorovat a začnou jednat. Budou totiž muset.

A tak nejen Evropa, ale i Amerika např. za dováženou ropu a za dovážený plyn z Ruska a za výrobky z Číny bude muset dodavatelům opět poctivě platit. Jak? Nikoliv už jen nějakými zelenými papírky, ale barterem – svými hmotnými produkty skutečné práce a také – nikoliv vyzývavými, drzými a hloupými řečmi. Z reality krize se totiž dá vystoupit buď jen Velkou světovou jadernou Válkou s apokalyptickým koncem, anebo větší poctivostí v politice.

Proč? Inu proto, že ten, kdo té Evropě a těm USA může dnes zdrojově ekonomicky pomoci, ten o harašení zbraněmi a o zpupné a hloupé kecy už vůbec stát nebude.


18 komentářů :

 1. https://tadesco.org/marneho-okenko-12-04-2020-trump-vcera-prohlasil-ze-uz-neni-prezidentem-spojenych-statu-americkych/
  „Potýkáme se s největší světovou ekonomickou výzvou, jaké kdy lidstvo muselo čelit.“ Jedině jednáním na globální úrovni můžeme zabránit tomu, aby lidstvo sklouzlo do nezastavitelné sestupné spirály,“ řekl Donald Trump.

  OdpovědětSmazat
 2. Ale ale, copak copak, pořád tady ti USAfilové v čele s Honolulu a konče připitomnělým indickým běžcem, vykřikovali jak jsou na tom Ušáci výborně, dolar nezkrachuje a Ušáci je ten nejlepší národ na světě, Amerika first. Kdeže máme indického přiblblíka, několikrát jsem tu napsal, že až to přijde zalezou zpátky do kanálů. Ti chytřejší jako Radosta pochopil už dříve která bije a radši se zdekoval včas.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Voni vylezou, jen co se zorientují. Takoví jsou nesmrtelní.

   Smazat
  2. "Indický běženec"? Tech je nekolik milionu, po celem svete. :-)

   Smazat
 3. While speaking at a press conference on Monday, Netanyahu suggested the Health Ministry use new technology to help Israel adjust to its new routine as the state is lifting the coronavirus lockdown. "That is, technology that has not been used before and is allowed under the legislation we shall enact," he clarified.

  "I spoke with our heads of technology in order to find measures Israel is good at, such as sensors. For instance, every person, every kid – I want it on kids first – would have a sensor that would sound an alarm when you get too close, like the ones on cars," the prime minister said.

  https://www.jpost.com/israel-news/benjamin-netanyahu-suggests-to-microchip-kids-slammed-by-experts-627381

  OdpovědětSmazat
 4. 12:03 občas na Tadesco zabloudím. Blouznění! Tvrdí se tam taky, že jedna známá a její známá nedostala žádaných 25000 Kč. Neznám nikoho z těch, kdo si požádali, že oněch 25000 Kč během dvou tří dnů nedostali. Inkasoval jsem bez problému taky. O nějakém limitu k pokrytí těchto plateb nikde ani zmínky.

  OdpovědětSmazat
 5. Kdo čte tak ví jak na tom ten rádoby vzor z usa je snad se Trumf domluví s Ruskem a Čínou. Na válku nemají když začnou tak budou zničeni snad to dopadne dobře. Co furt dělat politiku pro nenasyty z korporací co chtěj neustále hrabat i když to nepotřebují.

  OdpovědětSmazat
 6. https://www.youtube.com/watch?v=AwVfdSI9qmQ
  Konec svévole Bruselu - rozhodl Německý ústavní soud. Průlomový rozsudek nad Euro-byrokraty!

  OdpovědětSmazat
 7. Svět je vyčerpán, bojechtivost vládne jen u pár tetinek v Bruselu a několika konšelů v Čechách. Na válčení už nejsou prachy, lidí se dají líp strachem z covidu a příjde to levněji. Dokonce farmaceuti na séru vydělají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený na válčení se prachy vždycky najdou. I kdyby měla většina lidstva pokapat hlady.

   Smazat
 8. Pošlemež jim víčka od petky:
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3279-proboha-udelejme-sbirku-na-soukupa-barrandov-a-prouzu

  OdpovědětSmazat
 9. S obsahem článku souhlasím...a pokud se zmiňuje o dehonestaci socialismu tzv. elitami, tak důvod vnímám, jako snahu odvrátit občany od myšlenky " socialismus opět a lepší "...!

  OdpovědětSmazat
 10. Ono to není jednoduché vyznat se v tom, každý tvrdí něco jiného a hodně lidí z toho má v hlavě guláš. Massmédia mají v rukách boháči a snaží se lidi ohlupovat. V podstatě bych to viděl tak, že kdo podporuje za každou cenu očkování, zlikvidování peněz jako hotovosti setrvání v EU a NATO, přepisování historie, sankce proti komukoliv, podporu krimigrantů, ten se automaticky demaskuje. Zatím úplně nejlepší a jednoznačně nejdůvěryhodnější, je David Icke se svými videi, protože to co tvrdí říká už 30 let. Dělali z něho blázna a konspirátora, ovšem ukazuje se, že má pravdu a každý kdo jej dehonestoval je nedůvěryhodný, ať už svou hloupostí, nebo přímo záměrem a podporuje tím zotročení lidstva. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsem zapomněl na zavádění techologie G5, která se bleskově po dobu kdy jsou všichni doma a nemohou nic dělat, instaluje všude, i ve školách a nemocnicích. Důležité to je proto, že skrze tuto technologii lze ovládat lidstvo. Pokud se ale podíváte na ta videa s Davidem Ickem, tak on to vysvětluje naprosto kompletně a srozumitelně. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Nechci věštit, ale opět na krizi vydělá pár bohatých rodin a zbytek lidstva to zacáluje.

   Smazat
 11. Podívejte se na nabídku práce třeba na Úřadu práce a zjistíte, že všechny nabídnuté mzdy jsou podstatně nižší, než byly před jakousi coronou. A o to právě a jedině jde, přestat zvyšovat , ale snižovat. Viz prohlášení Lidlu, už berou benefity. A byl to právě Lidl, který nastartoval přidávání v maloobchodě a je to zase Lidl co si uvědomuje, že to zřejmě přehnal. Ani tak bohatý člověk jako je pan Schwarz(majitel Lidlu a Kauflandu) ty mzdy ze svého nebude doplácet a kdo by taky.Není peníz , není lásky. Nejsou tržby, není benefit prozatím.

  OdpovědětSmazat
 12. Ekonomický systém založený na dvou zcela protichůdných snahách,tj. nekonečného zvyšování HDP a hromadění bohatství v rukou velmi úzké vrstvy lidí, čili neustálého rozevírání příjmových nůžek, nemůže být úspěšný. Směřuje jen ke spotřebitelské krizi. Covid-19 a očekávané sucho to nepochybně zvýrazní.

  OdpovědětSmazat
 13. Jedine vychodisko je SOCIALISMUS, jinak tenhle kolotoc bude pokracovat, s horsimi sedadly.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.