Reklama

pátek 22. května 2020

Kafkárna jako vyšitá!


Karel Sýs
22. 5. 2020
Nejmenovaný fotograf, prý slavný, který v hluboké totalitě vystudoval protekční FAMU, se nechal slyšet, kterak přežil karanténu: „V hluboké totalitě byla Praha podobně prázdná a tichá jako za koronaviru. Na rozdíl od opravené a komerční současnosti se mi líbila její kafkovská atmosféra, i když s estébákama za každým rohem.“


Praha má 7 540 ulic. Peřina má, jak známo, čtyři rožky, Praha tedy 30 160 rožků, ale počítejme na každou ulici jen dva. To činí 15 080 rohů, což vyžadovalo tolikéž estébáků. A to jsem nevzal v potaz náměstí!

Panečku, ani estébák jukající za každým rohem neuhlídal vzpurné obyvatelstvo déle než 40 let.

Dnes na nás na každém rohu číhá nejméně jedna policejní kamera. Když jdu od nádraží do práce, do každé z nich zamávám.

Režimy vskutku zanikají s ideály, které zradily, dějiny se zrychlují a tak se po 31 letech máme zase na co těšit!

42 komentářů :

 1. A to je jen začátek pokud by nám dali čipy tak by věděli kdy jdete na záchod k čertu s takovým režimem. Stačí jak hlídají občany přes chytrý telefon.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Režim EU se chystá definitivně zatočit s restauracemi. Řada z nich v korona krizi utrpěla značné ztráty, ale EU to zřejmě překoná. Chystá se nařízení, že maso bude smět být na jídelníčku max. 3 dny v týdnu.

   Smazat
  2. 10:18 Pokud to vláda neodmítne tak sem zvědav jak zareagují voliči ANO.

   Smazat
 2. Pavel Novotný (ODS) v uplynulém týdnu zvedl myšlenku Michaela Kocába o opuštění Visegrádu. Novotný dal najevo, že se o takový krok v budoucnu bude aktivně snažit. Co na to říkáte? Podle některých jde Novotnému jen o publicitu... Na druhou stranu, není faktem, že liberální voliči by na takovou věc mohli slyšet?

  Podle zatím všech vystoupení a činů pana starosty Novotného usuzuji, že je to zřejmě psychicky nemocný člověk. Proto považuji za nemístné nějak komentovat jeho výroky. Ty by měly být analyzovány příslušnými specialisty v oboru psychiatrie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Psychiatři to nemohou vyšetřovat jako nemoc, protože to by museli nechat zavřít 99% politiků na všech úrovních po celém "anglosaském" "světě".

   Ten ta to "pako" chtělo být taky komikem
   jako jeho předek,
   ale ukázalo se, že jako komik je jenom zadek.
   Takse z něho stal politik.
   Zadek zůstal,
   jen se jinam nasměřoval.

   Smazat
  2. Ale Visegrád je dítětem Václava Havla!

   Smazat
  3. Pavel Novotný je politická nula, kdo to neustále živí. Fiala /ODS/ se připravuje na funkci premiéra, po volbách samozřejmě. A ČSSD bude vůbec ráda, aby se do parlamentu dostala.

   A perla nakonec:
   Maláčová se osvědčila dvojnásob, o Vojtěchovi mám pochybnosti, říká Hamáček

   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/malacova-se-osvedcila-dvojnasob-o-vojtechovi-mam-pochybnosti-rika-hamacek-40325130#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=Lp5mbAUPXrI-202005230926&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=


   Bůh nás ochraňuj před touto sebrankou, přestože nevěřím na Boha a už ani na poctivé volby. Když dostanete obálku a má číslo 33 - samozřejmě uvnitř obálky.

   Smazat
 3. Před mnoha lety jsem vyšel večer s přítelkyní z vinárny U labutě na Hradčanském náměstí a proti nám šel Gustav Husák a Fidel Castro , byli s nimi asi dva další lidi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem se z jedné knihy dozvěděl, že asi tři sta metrů vzdušnou čarou od našeho domu byla prý tajná vila vnější rozvědky. Když jsem to dal k "lepšímu", nikdo ze starousedlíků mi nevěřil ani slovo. Kolem toho domu se relativně hodně chodí (na místní poměry), protože je to na "uzlu" k dopravě.
   To co jste popsal, je zlý sen nepřátelských zahraničních rozvědek. Taková příležitost a nic ...

   Smazat
 4. StB a dnešní policejní kamery, holinky a hodinky. Ale co čekat od pravověrného, fanatického komunisty, než zlehčování a bagatelizování předlistopadové totality, že.
  Už jen chybí, že za komoušů byly hranice zadrátované a dnes jsou (kvůli koroně) zase, takže je to to samé :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes to spolehlivě drátují především peníze. A stejně jsem zvědav, co budete psát tak výhledově za tři roky. Přečtete si pak aspoň, pokud to bude ještě možné, román 1984?

   Smazat
  2. 0:28 Vy jste ukázkový příklad demagoga. Většina těch StB áků psala na koho chtěla smyšlené hlášení aby vykázaly činnost a v některých případech i po domluvě aby měly na co vyúčtovat účty z hospody. Dnes je na to celý ústav, který bádá v těchto sračkách a docela dobře se tím živí. Absurdní divadlo v absurdistánu. Pamatuji ty fronty na banány u západních ambasád. Díky takovým kreténům jsme v téhle řiti.

   Smazat
  3. Chytráku 0:28, hodinky si neobuješ, ale všechny ty kamery třeba i s rozpoznáním obličejů i chůze, RC drony, mobilní telefony, digitální telefonní ústředny, všechno to připojené k internetové síti, "chytrá" domácnost s G5, bankovní karty, čipy ve zboží, bezpečnostní rámy, auta s kontrolou pozice, povinně i nehody, doprava se sledovaným průjezdem... To všechno umožňuje každého jednoho uživatele sledovat a kontrolovat do nejmenších podrobností i bez subminiaturních "štěnic", dálkových mikrofonů a všelijakých těch "špionážních" hraček od profesionálních, až po nabídku z kdejakého e-shopu.
   A co teprv, až odpadne možnost plateb v hotovosti, ostatně, už dnes máme limit. Jednomu bude bloknut bankovní účet a k jakémukoli křížku poleze sám, bez klepet. Jinak nepřežije. Domníváte se, že mocní světa, oněch necelých 10 % obyvatel co drží víc než polovinu světového bohatství, že ti ve svůj prospěch, upevnění a obhajobu svých pozic, když nakonec to všechno mají v ruce, že to ani malíkem, ani dotekem, neužijí? Boží prostoto!
   Kolikpak že bylo oněch estébáků, jaké měli prostředky? Tušíte vůbec, jak byli svou činností zaměřeni? Třeba ochrana hospodářských zájmů, ústavních činitelů, státního tajemství, kontrarozvědka ..., kde část, která může být tou skutečně opovrhovanou, je úsek (nebo co), k boji proti vnitřnímu nepříteli ... Ten a samozřejmě, dělal co uměl a zmohl vůči disidentům. Otázka je kolik jedněch a těch druhých doopravdy bylo. Nerozpustit to Gorbačov a s podporou USA nedorazit Jelcin, máme je tu dodnes. Jen tak mimochodem, kterýpak stát nemá takové instituce?

   Smazat
 5. Vtipné jako vždy, jenom bych trochu doplnil.Studovak jsem v Praze 5 let za socialismu, ale ani tehdy v ulicích ani nikdy předtím a potom jsem žádného stb-éka nepotkal, neviděl, nesetkal se ani nebyl osloven. Pro mě to byla taková "paní Colombová". Nikdy jsem Prahu neviděl ani práznou, ani tichou, ani opravenou i když si musím přiznat, že by to byla úleva pro všechny zbývající obyvatele České republiky.Kafkovská atmosféra je bohužel pro Němce Prahy s co možné nejmenším množstvím českého(slovanského) obyvatelstva a to přece jenom pražákům nepřeji. A moravská připomínka : v moravštině (originálu) je správně: "Perina má štyry rožky"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také jsem v Praze studoval za socialismu i když na dálku. A také na Spartakiádě jsem tam byl. Praze jsme říkali Matičko Praha. Byla přívětivá a dobrotivá i když už tehdy se objevovali negativa, které se plně provalili až po převratu. Dnes nazývám Prahu "macechou", která je k "nám vidlákům" na míle vzdálená a cenově téměř nedostupná. A v noci ani nevylézat... Bylo o současném neřádu v Praze už napsáno dost. A StB? Každému, kdo za minulého režimu spolupracoval ve prospěch československého státu říkám vlastenec a ti, kteří sloužili CIA a FBI (kterých je několikrát více než ruských diplomatů) těm říkám vlastizrádci. Nikdy jsem se s žádným estébákem nesetkal a ani mne, ačkoliv jsem nevlastnil červenou knížku(StB spolupracovala především s nekomunisty) nesnažil získat. Dnes máme místo stb několikanásobný dozor všichni a nejen disidenti, jak o tom píše autor článku. Stačí jen napsat něco proti USA a hned vás administrátor vymaže.

   Smazat
 6. jak je možné,že zrovna u sochy koněva chybí kamery????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu tam Kolář nechá umístit, až tam bude pomník fašistům. Tak že co nevidět.

   Smazat
  2. Teď dneska v depozitáři chybí určitě, ale dříve tam byly. Na místě původního umístění. Pokud si vzpomínám, když jsem tamtudy před nějakou letitou dobou šel, viděl jsem tam nějaké "krabičky" poblíž "nahoře". Všiml jsem si jich tenkrát jen absolutní náhodou. Je to hodně blízko jednoho "zeleného" ministerstva, takže by tam měly být kamery všude možně. Ale to se ještě "nic" nedělo. Stačí k pravděpodobnému chování policie?

   Smazat
  3. To bylo asi poslední "nekamerované" místo v Praze.

   Smazat
 7. Pozor, důležitá informace ohledně pouličních kamer :

  Policie jejich záznamy "zapomíná" nebo "nestihne" vyzvedávat pokud zachytily zločinné jednání samotných příslušníků policie nebo jedinců, kteří jsou těmito složkami kryti.

  Proto, pokud jste oběť trestného činu, nespoléhejte na kamery a už vůbec ne na policii, včetně GIBS.

  To jsou prokazatelná fakta.

  OdpovědětSmazat
 8. A nejhorší na tom všem je to, že to nedokážeme změnit.
  Jsme ve vleku mocných. Navíc nám extrémně zhlouplo obyvatelstvo. A tak i skutečně inteligentní lidé velmi často zastávají prounijní postoj. Když připočítáme placené Jidáše, tak jsme se dostali do stavu, kdy jsme neschopní odporu.
  Je to smutné. Češi existovali dlouhá staletí. A dnes to vypadá, že jsme jako národ začali stříhat metr.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přece v systémově zavedeném parazitickém systému nemůže moudrý člověk pro občany udělat. Celý systém je nastaven tak, že jakmile někdo na parazity poukáže je zlikvidován pomocí lží, protože lež je manželka parazita. Lenost je matka všech neřestí.

   Smazat
 9. A lidi ulicema nechodili, přece jsme měli metro. A kde metro nebylo, chodili kanálama. Někteří chodí kanálama dodnes (aby unikli ruským záškodníkům)...

  OdpovědětSmazat
 10. 0:28 ty hranice nakonec zůstávaly zadrátované kvůli takovým, kteří lezli dovnitř, aby škodili. Ti, kteří chtěli „ven“, měli nárok na vystěhovalecký pas, pokud ovšem splnili povinnost vojenské služby a měli odpracováno penzum za vzdělání poskytnuté nad to základní. V zemích „svobody a demokracie“ ale ztráceli servis uprchlíků. Ti další, rekreační a poznávací, při cestě mimo "tábor míru a socialismu" měli možnost prokázat, že jsou buď pozváni s jistotou úhrad v době zahraničního pobytu, popř. existenci dostatečných prostředků v dané měně nebo, ve Státní bance směnit, v "turistickém kurzu" Kčs za příslušnou "nesocialistickou" měnu. To zprvu jednou za tři, později za dva roky nárokově. Hlupáci to nevěděli, další si prosadit nárok, možná a zbytečně netroufali nebo neuměli.
  Pamatuji příběh pitomců, co unesli autobus, tuším dokonce s dětmi, aby prorazili přes hranice. Byla z toho idiotská střílenice. Ti "svobodymilovní" debilové nevěděli, že do Vídně, na jeden den, vozí CKM (Cestovní kancelář mládeže) každého, kdo vyklopí Kčs 540. Mladší a mladší o dost míň.
  Nárok na cestovní pas byl ze zákona od roku 1975, na "výjezdní doložku" závisle na odpovídajícím devizovém vybavení. Tehdejší stát k táto regulaci, spíš než ideologie, tlačil kritický nedostatek „tvrdých západních“ měn. Každé takové cestování svým způsobem tehdejší hospodářství zatěžovalo. Dnes už taky slyšíme, že by coronavirem poškozenému hospodářství prospělo, kdyby občané nejen co nevíc, ale především utráceli doma. Proč možná ani nevíte a nejspíš, to máte na háku, že?.
  V životě je vždycky něco za něco. Ta dnešní „svoboda“, jak to tak vidím, té nejobyčejnější většině přichází docela dost draho. Není to jen a jen o banánech, kloseťáku a cestování ..., Vnímat to, má ovšem mravní a intelektuální nároky.

  OdpovědětSmazat
 11. Střední a mladá generace má kritizovat současné nedostatky a hledat pozitiva doby socialismu. Je to ubohé zakrývat vlastní chyby něčím, co nejsou schopni v historickém kontextu pochopit. Jdou proti vývoji lidstva k lepší budoucnosti a platit za to budou bezesporu i jejich děti.

  OdpovědětSmazat
 12. 9:00 není to pravda, my jsme měli od podniku zájezd do Jugoslávie, chybělo mi jen razítko od policajtů a to jsem nedostal aniž bych se dověděl proč a zůstal jsem doma :-{

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ostatní tam jeli , měl jste jít tvrdě za tím , proč vás do té Jugoslávie nepustili !

   Smazat
  2. Jo a když jsem to zkoušel přes CKM tak jsem zase pro změnu nedostal razítko přímo od v podniku Když jsem se ptal proč tak mi řekli že to tak bude pro me lepší

   Smazat
  3. 13:02 Od kdy blbec ví že je blbec? Většině spolupracujících to razítko daly a na Vás se vyřádily. Schopný by z takového podniku kde mu nedají razítko ihned odešel. Když nasraly uklizečku tak jím vercajk hodila na chodbu a druhý den měla práci jinde.

   Smazat
  4. 13:02 možná jste byl na pracovišti vedeném jako "objekt na obranu vlasti", tedy s nějakou mírou utajovaných skutečností. Pak jste ovšem pobíral "držhubné" a souhlas s výjezdem podepisoval, na vlastní riziko, podnikový ředitel. Pokud byste tam zůstal, ředitel by bez pardonu "letěl". Rudá knížka sem, Rudá knížka tam. Pak by to mohlo znamenat, že vám to nepodepsal.

   Smazat
  5. Hm, 13:02 a sklapnul jste kufry. Já ne a fungovalo to. Protože u drzounů ti malí nevěděli, kde má kdo, někde na okrese, v kraji nebo na ÚV strejčka nebo tetu. Já policajtům říkával "to až budu vyprávět náčelníkovi, ten se bude divit". Většinou, hlavně u mlaďasů, to zabíralo. Žádného náčelníka jsem samozřejmě neznal. Ale pozorně jsem četl Švejka.

   Smazat
  6. Padělatel razítka SSM, vekslák, černý bookmaker, odsouzený do vězení, posléze redaktor Mladého světa Michal Horáček po zatčení v 80.letech mohl dál jezdit navštěvovat svou sestru v emigraci.

   Smazat
 13. Smutné je, že všechny technické vymoženosti nejsou užívány ve prospěch nenormálních lidí,ale jen pro jejich zotročení ve prospěch mocné "elity" ��������������������������☣️❗

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za vlády parazitů je všechno využíváno v jejich prospěch a nesnaží se to ani maskovat uličním nebo ústředním výborem. Všechno od A až do Z je uděláno v jejich zájmu.

   Smazat
 14. Já jsem se přihlásil k StB po 30 letech, aby mě tam dodatečně zapsali na tom ústavu pro vědecké zkoumání zločinců komunistů, a to jsem jim napsal, že jsem byl komunistou a jsem stále komunistou, a i přesto mě tam nechtějí dopsat. A říkám jim, vy přece tvrdíte, že všichni komunisti byli v StB, tak proč mě tam nechcete dopsat? I jsem se je snažil podplatit, že jsem jim poslal podepsaný protokol, že jim odkazuji po smrti svoji komunistickou lebku, aby ji mohli zkoumat a měřit a analyzovat, a vystavovat ji ve svých chodbách ani mi za to nepoděkovali.

  OdpovědětSmazat
 15. Jim stačí ty hory hovadin co tam mají a nestačí to probádat do konce života ani jejich potomci. Prostě rodinný krmelec na věky jen dodat a nikdy jinak.

  OdpovědětSmazat
 16. https://www.email.cz/download/k/byzUt26VHz7kpu5L9MhsWAEWdvUB8VmKaAkOCa0G6Kst7rkKttdA1_Srvi0AN8q5PcPWRSk/zatykac-cb.pdf
  https://www.email.cz/download/k/TPcd03gWa1tynQuW7IYAdOUKEhGFseJuF9dQCJOT2AhFoY8C2vO_1JDHWkmcU2bVmd9yYYU/U%C5%BE%20v%C3%ADme%20pro%C4%8D.pdf zatykač na Koláře st.

  OdpovědětSmazat
 17. Tak toho fotografa na každém rohu hlídal StBák, jestli někde nezapomněl foťák, nebo aby nezapomněl, ve které nálevně ho zapomněl/nechal jako zálohu na dluh... a dneska na něj BISka kašle, kdyby jeho moderní aparát neměl satelitní lokaci z "Emeriky"...
  Ale pravdu má v jednom. na ulicích byly menší návaly. Tehdy lidé chodili do práce, dokonce i "menšináři" a Češi v práci dokonce (světe div se, mladí to nechápou, I PRACOVALI!) A MNOZÍ "PRACOVALI" PO HOSPODÁCH, PROTOŽE VENKU BYLO TU ZIMA. TU HORKO, TU PRŠELO... a na tu hospodu měli "vyděláno", i když podávali výkony jako dnešní stavitelé dálnic.
  Historicky vzato, římské legie stavěly silnice, které po dvou mileniích slouží v dnešním provozu... a pak přišli podnikatelé, lichváři a inženýři... takže se opravuje ještě nezkolaudované...

  OdpovědětSmazat
 18. Problém je, že STB a CIA a další tajné služby všech národností potřebovaly a potřebují k své dobré organizační a soukromé žívotní existenci NEPŘÍTELE ! ...a když neni, tak si ho vyrobí !

  OdpovědětSmazat
 19. Bejvalej režim měl hodně chyb, ale taky hodně dobrého a byl mladej /u nás pouhých 40let/, byl perspektivní- a chyby by se daly postupně opravovat a systém zdokonalovat,- jak po stránce humanitní, tak i po stránce ekonomické. Kapitalismus je tady několik staletí, ale nevěřím, že je schopen pozitivní reformy!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.