Reklama

pondělí 25. května 2020

Když smyšlenka zvítězí

Státní sekretář čili ministr zahraničí USA Powel předstírá
v OSN, že má v ruce vzorek iráckých chemických zbraní
hromadného ničení. Později se za to omluvil. Pozdě.
Jan Vítek
25. 5. 2020   Zvědavec
Korporace a vlády censurují všechny projevy nesouhlasu. Přibližujeme se úrovni uměle vyvolané masové hysterie a davové mentality, o jaké se Goebelsovi mohlo jen zdát. V každém jedině správném výkladu zlomové události, neboli schizoidní smyšlence (SS), nastane okamžik, kdy lidé si už nepamatují , jak vše tenkrát vlastně vzniklo. Nebo si dobře pamatují, jak se to stalo, ale ne kdy začala propaganda SS. Či ještě spíše, vzpomenou si na obojí, když je přitlačíte, ale už na tom vůbec nezáleží, protože SS nahradila skutečnost.


Objasněme si tento jev na válce proti teroru a okupaci Iráku. Někdy v druhé polovině roku 2004 většina Evropanů a Američanů zapomněla, že to byla propaganda SS, která vedla k invazi, že žádné „zbraně hromadného ničení“ neexistovaly a že Spojené státy přepadly národ, který na ně nezaútočil, aniž je nějak jinak ohrožoval, a proto spáchaly válečnou agresi jako vystřiženou z učebnice.

Tyto skutečnosti už zhola nic neznamenaly, neboť zavládla davová mentalita. Je nesnadné popsat, jak funguje; jde o něco na způsob funkční disociace. Lidé měli v paměti, že Iráčané nebyli teroristi, jenže současně ze SS věděli, že Iráčani jsou „teroristi“, přičemž byli vnitřně přesvědčeni, že nejsou. Věděli, že nebyly zbraně hromadného ničení a přitom věřili, že tam podle SS mohly být, navzdory tomu, že nikdy neexistovaly.

Co popisuji možná zní jako psychóza, ale technicky řečeno není tomu tak…ne tak docela. Lidé, kteří fungují v tomto stavu vědí, že to, v co věří není reálné. Nicméně, jsou nuceni tomu věřit (a opravdu také věří, jakkoli se to zdá být nemožné), protože následky nevíry v SB znamenají exkomunikaci z „normální“ společnosti, ztrátu přátel, příjmu, statutu a v mnoha případech horší tresty.

Cílem každé SS je vytvořit tento druh davové mentality nikoli proto, aby podvedla či ohloupila lidi, jako spíše je zmátla a terorizovala natolik, že se vrátí ke svým primárním instinktům, jsouce hnáni čistě existenciálním strachem. Jakmile SS dospěje k tomuto bodu, je nenapadnutelná. Nepotřebuje se nijak a ničím zdůvodňovat, ospravedlňuje se svou existencí. Je mimo dosah rozumu. Nemá smysl diskutovat s jejími přívrženci. I když často vědí, že SS je iracionální, je jim to zcela lhostejné.

Blížíme k této fázi s SS o coronaviru. Ačkoli máme co do činění s virem, který je jasně smrtelný pro staré a pro chronicky nemocné, při čemž je stejně jasné, že není smrtelnou hrozbou pro většinu lidstva, musíme se před ním schovávat ve svých domovech, jako by přišla apokalypsa. Není se co divit, protože podle SS ničivé účinky viru jsou téměř neomezené. Nejen že rozleptá vaše plíce a zničí další vaše hlavní orgány, usmrtí vás krevními sraženinami a poškodí vnitřnosti, ale navíc ještě způsobuje náhlou zástavu srdce, předčasnou rakovinu prostaty a může přivodit bůhví jaké další zdravotní horory.

Podle všech těch „vědců“ a „lékařských odborníků“, podporujících SS, jde o padoucha, jaký tu ještě nebyl v celé historii virů. Nejhorší je, že „nemáme proti němu imunitu“, pročež musíme zůstat pod kontrolou, když ne pod zámkem, až do té doby než se objeví vakcína. Po té každá lidská bytost bude oočkována a dostane digitální průkaz nejlépe v podobě mikročipu, bez něhož nebude nikdo mít možnost cestovat. Neboť, jak pravil Hippokrat 21. století Bill Gates,

„nechcete přece, aby neimunitní lidé cestovali po zemích, kde pandemie, bohužel, není ještě pod kontrolou…Takže bude zapotřebí očkovací průkaz, který umožní globální pohyb.“

Všude se staví plastické bariéry. Čtverce ukazují, kde máte stát. Čáry na podlaze měří odstupy. Samozvaní hlídači napomínají a hrozí každému, kdo nenosí masku. Miliony lidí si dobrovolně dávají do mobilu „ aplikace sledování kontaktů“, aby vlády a globální společnosti mohly monitorovat každý jejich pohyb. Korporace a vlády censurují všechny projevy nesouhlasu. Přibližujeme se úrovni uměle vyvolané masové hysterie a davové mentality, o jaké se Goebelsovi mohlo jen zdát.

„Polní špitály“ jsou většinou poloprázdné stejně jako oddělení intensivní péče v nemocnicích, teatrální „nemocniční loď“ v New Yorku už dávno odplula s prázdnou, přes všechny pokusy nafouknout počet úmrtí na Covid-19 jak jen bude lidsky možné, nedochází ani zdaleka k předvídaným úmrtím mnoha milionů, neposlušné Švédsko je OK stejně jako většina lidstva. Zkrátka, tak jako nebyly žádné zbraně hromadného ničení, není ani žádný virus masového ničení.

Pravdě navzdory se nezadržitelně šíří a sílí nová schizoidní smyšlenka. Je rovněž globální jako válka proti teroru, a má rovněž navodit davovou psychózu. Zatím není zcela jasné do jaké míry bude totalitární. Jestli ale máme soudit dle dosavadního vývoje, mějme strach, mějme velký strach.25 komentářů :

 1. noviczech
  ...pane Vítek, vynikající článek, vynikající postřeh. Lidé jsou dnes bohužel bez vlastního názoru, bez vlastního přesvědčení a bez vědomí, že to co slyším musím také přezkoušet, alespoň posudkem či úsudkem.Trochu mi ta situace připomíná, že jsme se dostali do "světového koncentračního tábora" a v něm lidé opravdu nežili, ale přežívali, protože nevěděli přesně, kdy za nimi přijde GESTAPO a odvede je k trestu smrti!
  Ale asi to má na svědomí i špatná kvalita potravin, kde jsme "hodně ztloustli, ale nemáme k ničemu energii."
  To je můj názor!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíte! Pohoršujete sa nad tým, ako sú ľudia bez vlastného názoru a sám si necháte vmanipulovať do hlavy myšlienku o tom ako GESTAPO príde za Vami a odvedie si Vás. Napíšte radšej ako Slovenská NAKA príde za Vami a odvedie si Vás. V súčasnosti zatiaľ "len" stačí ak ste na zozname Threemy úspešného šikovného pána podnikateľa piľne pracujúceho hlavou, ktorý dával Slovenskému ľudu prácu a chlieb, pána Mariána Kočnera: https://www.tvnoviny.sk/domace/1991668_policia-zatykala-ludi-z-kocnerovej-threemy-medzi-nimi-aj-jankovsku .V súčasnosti len na základe akejsi prefláknutej kočnerovskej threemy už zatkli nejakých 10sudcov. Neskôr môže k Vášmu zatknutiu stačiť už aj to, že nenosíte na tvári náhubok a na rukách gumáky. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  2. Ano, vidím to úplně stejně. Ale co s tím? Jak přimět lidi, aby se probrali ze smrtící letargie?

   Vymazat
  3. Bylo by pěkné, kdybyste měl úplnou pravdu. Jenže Vy se právě dopouštíte oné zmiňované schizoidní smyšlenky. Nebudu pátrat, jestli "nemocniční loď" odjela nebo ne, ale například v Itálii, kterou docela slušně znám a mám tam několik známých, zemřelo na koronavirus pravděpodobně okolo 50.000 lidí a nákaza stále pokračuje. Stalo se tak navzdory tomu, že Italové dali do karantény rozsáhlé oblasti země, dodnes spousta firem nepracuje nebo jak mi dnes ráno líčil kamarád, jede tak, že se každý týden střídá polovina zaměstnanců a snaží se o co nejlepší výkon (kdyby propukla nemoc v jedné půlce, fabrika ještě stále bude něco vyrábět) a to všechno má nejen následky na výpadcích produkce, ale lidé prostě umírají. Kdoví, jak dopadne plánované uvolnění na léto, kdy chtějí zachránit alespoň část cestovního ruchu, protože spousta Italů v létě pronajímá pokoje a v zimě z toho žije. Když nebudou turisté (a letos jich asi moc nebude!), budou mít existenční problémy. Mě se sice vůbec nelíbí, že budeme pod dohledem, ale dokud nebude nalezena vakcína nebo lék, je to nejspíš jediné možné řešení, které zabrání nejhorším následkům, včetně umírání lidí. Takže dobrovolně nadále omezuji sociální kontakty a nosím roušku. Nerad! Ale omezení je ještě nahraditelné, zatímco smrt je nevratná.

   Vymazat
 2. A ten gejts už ten čip má v sobě aplikovaný? Protože bez něho tomu filantropovi přece musí gestapo na jeho rozkaz zakázat cestování.

  OdpovědětVymazat
 3. Autore, stačí si vzít kalkulačku a přečíst aktuální čísla a uvidíte, jak ta Vaše neškodná chřipička je na tom s úmrtností v jednotlivých státech. To, že kosí jen přestárlé, neduživé jedince je fake news jako hrom. Takže rovněž zkreslujete informace a sloužíte ekonomické loby v manipulaci. Netvrdím, že je nutné zničit si ekonomiku. Mimochodem ta už je celosvětově v krachu, protože všecjny tzv. nejvyspělejší země jsou dlouhodobě dluhoví bankrotáři. Zpět k číslum úmrtnosti na Covid. USA 5,9%, Canada 7,64%, Brazílie 6,26%, Peru 2,9%, Španělsko 11,4%, Itálie 14,3%, Francie 15,54%, Británie 14,1%, Švédsko 11,9%, Německo 4,6%. Takže tady máte potenciál té chřipičky a fábulace v jednotlivých státech spočítané z veřejných zdrojů. No a myslíte, že nastartujete ekonomiku provázanou se zahraničím, závislou na cestovním ruchu a službách, když světově je v rozjezdu velká recese? Nebo máte někde jako svého času Hitler schované zázračné zbraně (dnes sofistikované finální výrobky čekající na uvedení na trh)?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechte už toho anonyme 8.47! Co to na diskuze pořád cpete? Proč pořád o tom žvatláte? Zbláznil už jste se z těch čísel? Už jste se opravdu dočista pomátl! Hráblo vám z toho čtení bulváru - nic jiného, než sprostý, hloupý a perverzní bulvár s vámi nemohlo tak zacvičit. Děsili se snad naši prarodiče chřipky a chovali se k sobě navzájem lidi tehdy jako cvoci? NE! PROČ? Protože nečuměli do bulváru, který tehdy nebyl a nikdo je neoblboval! Chřipku léčili jako chřipku. Tečka. Někdo holt umřel. Tečka. Už nikdy nebude chřipka, ale vždycky jenom Covid? Musíte být z toho na hlavu s tou vaší "úmrtností". Úmrtnost byla vždycky, akorát tím bulvár nikoho nevykrmoval. Srdceryvné články o úmrtích proložené reklamou na erekci a vypadlými kozami nějaké mrchy - to vám nepřipadá hnusné? Je mi vás líto.

   Vymazat
  2. Zajimave ze nikdo neumira poslednich par mesicu na infarkt, rakovinu, mrtvici, infekce, aids, vnitrni krvaceni atd.
   Smesne....verejne zdroje....asi tak jako ten Irak.

   Vymazat
  3. Je jenom škoda, že na tomto místě schfalovač neschfálil můj názor k příspěvku anonyma 8.47. Asi bych musel být indický běžec a psát vulgární urážky, to občas schfalovač pustí. Je to druhej Prymula - tady na NR vyhlašuje právo na svobodný názor, taky se zde kdysi svobodně diskutovalo, ale jak si začal redakční regulovčík uzurpovat komandování lidí, strašně se mu to zalíbilo. Názor každého musí odpovídat názoru jeho, a hlavně ty dědouše, kteří sem lezou z novinek, moc nepohněvat. Dědouši mají teď v ČR co řádí ten koronavííír - všude přednost. A ta moc nad druhými lidmi - to je nakažlivý - co? Schfalovači! Prymula může nasadit lidem na čumáky třeba kornouty, a budou to muset nosit, protože on se stal pánem nad jejich životem a konáním. Kdyby chtěli svobodu, musí z ČR pryč! Tady už je a navždy už bude jenom panství biče, totalita,političtí omezenci se uvolili ve volbách a roztřídili si rezorty, které budou ovládat,a uzurpují si moc nad občany. Jsou to diktátoři - ne volení "zástupci lidu" - k lidu se chovají asi jako k domácím zvířatům. A moc jde od shora dolů - v malém, upšuklém měřítku NR je to alespoň schfalování příspěvků diskutujících. Proto diskuze vypadají jak vypadají - všechny názory na jedno brdo, aby byl klid. Když k článku nějakej strejda začne žvanit o počtu mrtvých a sázet nějaká čísla a procenta - dobrý! Co na tom, že je pošuk cinknutej bulvárem! Kde to vyčetl? Kde to zjistil? No přece v bulváru! Zpočátku, když NR ještě jakž takž vypadala a občas demonstrovala rozumné a věcné názory, počítal jsem, že bych mohl na jejich účet poslat cca tak sto tisíc - pro jejich autory. Ale toto? Články si diskutující dementi, co sem lezou z novinek, přepižlávají jak potřebují, a skoro ke všemu žvatlají o kovidu - snad jen ten Hitler a válka jsou od toho ušetřeni, ale ani to není jisté. A protože se diskuze schfalují tak, aby psychoušům nikdo neoponoval, jsou diskuze běžně k nečtení. Pořád ty samé kraviny od stejných lidí. Desítky diskutujících už z NR uteklo. Utekli i autoři. Nelze mít názor, který by se diskutujícím dědoušům nelíbil, a ještě se nechat ponižovat schfalovačem? Tak mi vlezte na záda soudruzi, a uspořádávejte si ty diskuzní slinty dál jenom ku obrazu svému. A toho dědouše s přehledem procentíček úmrtí na "chřipčičku" pozdravujte. Už vyhrál. Už navždy bude místo chřipky covid, stejně jako už navždy budou namísto cikánů romové -říkat "cikán" a myslet tím "cikán" je zakázáno! Asi se diskutujícím stupidní omezování lidí líbí. Když nemají oponenty v názoru? Když je hlídá schfalovač? Hospodské žvásty štamgastů nikdy nikdo nereguloval - poslední svoboda názorů, která v ČR byla. Dnes jsem zde diskutoval naposled.

   Vymazat
  4. jednoduché čísla potvrdzujú, že je to megapodvod. Na Slovensku bolo 1500 ľudí infikovaných, momentálne je ich asi 180. Hygienické normy pre českú republiku popisujú ako epidémiu, ak je infikovaných 1600-1800 obyvateľov zo 100 000 obyvateľov. Čiže na Slovensku to bolo maximálne 1300 infikovaných z 5 500 000 obyvateľov, kto tu chce hovoriť o pandémii a strašiť????????? Choďte s tým už do !prdele!

   Vymazat
  5. Kluci klídek, jsme teprve v zahřívacím kole, dnes už víme že tady - "všeci lžó a všeci kradó". Pravá sranda nastane, až nebude co krást. Možná se pak mafiáni navzájem "sežeró".

   Vymazat
 4. Noviczech perfektní příspěvek.

  OdpovědětVymazat
 5. Očkovací průkaz to by se ještě dalo skousnout ale sledovací čip ani náhodou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejde jen o to, že je samozřejmě sledovací. On taky může být akční. A to podle notiček takových dobráků jakými určitě jsou Gejts a spol. Já si to asi nekoupím :-)

   Vymazat
 6. Od pana Vítka mi připadá hloupé směšování onemocnění Covid 19 s problematikou propagandy "neoliberalismu". Krom alegorie jakýmsi přesvědčením neuvádí žádná relevantní fakta z těch, která jsou k viru SARS-CoV-2, jeho šíření atd., k dispozici. Leda, že se opře o tvrzení, že i všechna tato fakta jsou, managery celosvětové neo propagandy, tak dokonale a bez chyb, v každém koutu světa, manipulována.
  Pan Vítek by měl odůvodnit rozdíly vývoje i smrtnosti, které jsou patrné všude tam, kde a jak který stát do vývoje epidemie svými opatřeními zasahoval. I já jsem vývojem propagandy, lží a překrucování, která na nás se stále větší intenzitou tlačí znechucen, ovšem, nerad bych z toho měl stihomam, ze kterého pana Vítka podezřívám. Za komunistů jsem se orientoval podle toho, co zdůrazňovalo, sotva zmiňovalo a smlčelo tehdejší Rudé právo, tiskový to orgán KSČ, popř. i tehdejší, mnou téměř nesledovaná televize. To v konfrontaci se soustavným vysíláním Radio Tirana, Vatikánu, BBC, Deutsche Velle, Hlasu Ameriky, Svobodné Evropy ... a tak jsem nechal vyniknout blábolům, ať už šly odkud šly.
  Dnes vidím tehdejší ubohost Svobodné Evropy, opatrnost stereotypní a odpuzující komunistické propagandy stavěné především na zamlčování. V dnešní propaganděve všech ohledech vyniká stále stupňovaná nevybíravost v argumentaci, podsouvání a štvaní. Přál bych si, aby kritika necností současného režimu zůstala doménou nebojácného, chladného rozumu. Toho, obávám se, v tuto chvíli, nebylo panu Vítkovi dost dopřáno. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:25 máte dobrou definici rozdílů propagandy tzv.komunistické, dříve tzv. západní a dnešní tzv. liberální !..dle mého už jen agresivně prolhané!

   Vymazat
 7. Nemám rád radikály,ani jejich radikální názory. V tomto případě i když nemusím věřit statistice, jsem přesvědčen, že virus existuje a je moc nebezpečný. Souhlasím s názorem, že ho mocní světa okamžitě zneužili a asi zneužijí ve svůj prospěch. Hlavně mě zajímá, zda je vytvořen záměrně v laboratoři a záměrně vypuštěn. To je podstatné pro budoucí obranu lidstva.

  OdpovědětVymazat
 8. Dobrý článek, popisuje jev Covid propagandy a důsledky na chování lidí.
  Byl jsem velmi překvapen, jak málo stačí, aby různá EGA hrdě presentující své alternativní názory na reálné řízení tohoto světa, se zapojili a papouškovali předkládanou propagandu. Vysvětluji si to tak, že žvanit z pohodlí a bezpečnosti, předkládat svá moudra a trochu se odlišit je pro ně něco jako droga. Stačí ale trochu postrašit, a ihned se zapojí do probíhající psychózy, do davu, který před chvílí kritizovali. Najednou jsou ochotni odhodit vše co před tím prosazovali, sami se zapojí do svého šmírování a jsou na to nesmírně hrdí - viz Mapy.cz.
  Neprošli testem, ale jejich EGO si to správně okecá, analýz placených "odborníků" najdou na svoji podporu dost. Testem neprošel úspěšně ani tento národ, počáteční přínos ve vymezení vůči EU se pomalu stírá. Důsledky přijdou.
  Celá akce nebyla v žádném případě nějaká sranda. Možnosti využít COVID19 na skutečnou pandemii byly a mohou být využity v budoucnu. A je jedno, že by to s daným virem nemělo nic společného. Vlády musely reagovat. Ale pokud majoritní společnost není schopna rozlišit příčiny...
  Již se plánuje představení č.2 na podzim. Probleskují zprávy, že to chtějí táhnout i příští rok. Svět je třeba přeorat, a přeorán bude. Jak? závisí na obyčejných lidech. A hlavně na Rusku, které začíná prezentovat nový světonázor oproti stoce západu a tím brání provedení plánovaných restrikcí.

  OdpovědětVymazat
 9. Pamatuji, jak v Paříži usilovali o zavedení čipové cestovní karty lítačky Navigo. Napřed byla velká výstava o biometrii v Cité des sciences et de l'industrie. Pokud si člověk nechal digitálně ofotit oko a sejmout otisky palce, měl zdarma přístup k detailní prohlídce výstavy. Provedli si tak biometrický výzkum zdarma. A lidé byli jako ovečky.
  Všude v metru se rozdávaly letáčky o výhodnosti čipové karty, kterou přikládáte ke snímači při nástupu i výstupu. Mají dokonalý přehled o vašem pohybu. To ještě tehdy nebyly vychytralé mobily.

  OdpovědětVymazat
 10. MaP 448 Čína náš vzor. Do konce roku 2020 se musí z EU vytvořit jednotná říše -nařízení Bilderbergu https://www.youtube.com/watch?v=nauTLmUnr20

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vše je na dobré cestě, lidé konečně pochopí, že strana ANO byla vybrána a dostala svůj název právě proto, že na každý příkaz shora řekne ano :-)

   Vymazat
 11. USA používají propagandu odjakživa, ale nejúspěšnější byly s prezentací přistání na Měsíci, které se nikdy nekonalo, a s řízenou demolicí tří mrakodrapů v NY a části budovy Pentagonu raketou. VPři těchto dvou akcích donutily USA poslechnout doslova celý svět, aby tomu uvěřil.

  OdpovědětVymazat
 12. Pletete si úmrtnost se smrtností. Při úmrtnosti 11,9 procent by ve Švédsku muselo, při jeho 10,33 milionech obyvatelstva, zemřít 1'229.270 osob. Smrtnost značí, že 11,9 procent onemocnělých jednou nemocí na ni zemřelo. To pokládá v daném případě dva problémy:
  1. Doklad o přímé a výhradné souvislosti mezi nemocí a úmrtím, na příklad obdukcí.
  2. Poměr údajů smrtnosti států, referuje spíše o stavu terapeutických zařízení, o celkovém stavu zdravotnicví a míře sociálního zabezpečnení obyvatelstva (n.p.: situace domovů pro přestárlé) těchto států, než o rozšírení nákazy.
  Účinnost preventivních ochraných opatření by bylo možno odvodit z poměru počtu infikovaných osob v jednotlivých státech, a to v proporci k početnosti jejich obyvatelstva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:42 to všechno co zmiňujete a mnohé další je téměř bezezbytku celosvětově měřeno a publikováno. Samozřejmě trvá otázka přesnosti i srovnatelnosti, kdy nelze očekávat stejné možnosti všech států a předpokládat zkreslování z politicko- propagandistických ohledů. Jakékoli zlehčování pandemického charakteru onemocnění Covid 19 je nesmysl, který produkují hlupáci, sobci a namnoze jsou zdrojem i politicko-mocenské zájmy.
   To, že situace je, jako kterákoli jiná včetně války, využívána ke zmnožení zisku, je vlastností systému, pro který je zisk rozhodujícím rozvojovým podnětem. Ve vrcholové fázi vražedným, což dnes už je dost dobře pozorovatelné. Mimo jiné i na rostoucí nevybíravosti oficiální propagandy.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.