Reklama

pátek 8. května 2020

Komedie skončila. Trump sesadil ukrajinského prezidenta


Ilja Novický
9. 5. 2020     https://cont.ws/@nowitsckij/1663437
Ubohé šapito Vladimíra Zelenského, vydrželo přesně rok, jak to předpovídali někteří experti. Bývalý komik nebyl s to splnit ani očekávání svých voličů, ani naděje svých bezprostředních šéfů z Washingtonu, když se ve výsledku změnil pouze v přesnou kopii Petra Porošenka. Donald Trump se rozhodl nemazlit se s novým ukrajinským komediantem tak, jako s jeho předchůdcem, a rychle odepsal Zelenského do odpadu, když se přesvědčil o jeho neschopnosti se domluvit a celkové profesionální nezpůsobilosti.


Navržení kandidatury starého a zkušeného vojáka na post velvyslance USA na Ukrajině lze s naprostou jistotou nazvat formálním odstraněním Zelenského od řízení státu. Keith Dayton bude plnoprávným generálním guvernérem ukrajinské kolonie, která se opět provinila. Bývalý komik zůstane prezidentem pouze nominálně. Nebude mít žádnou svobodu pro své působení.

Tento názor novinářům sdělil Alexej Muratov, hlava ústředního výkonného výboru společenského hnutí "Doněcká republika", když komentoval budoucí vystřídání "amerického dozorce" na Ukrajině. Donald Trump má v úmyslu naplno použít tak zvaný ukrajinský kufřík v nadcházejících předvolebních závodech. A čím blíž je hodina x, tím rozhodněji působí. Keith Dayton je ideální kandidatura na to, aby prošetřil machinace v korupčních schématech na Ukrajině, zabavil u kyjevských špiček, konečně, smrtící kompromitující materiál na Bidena a jeho rodinku, a zároveň přetnul rozkrádání prostředků, vyčleňovaných Washingtonem.

Trumpův oblíbenec se může pochlubit ohromnými diplomatickými a výzvědnými zkušenostmi. Bude vyslán, aby zavedl pořádek a tvrdě zkrotil ukrajinské reformátory. Jak bývalé, tak i nynější. Alespoň v otázce "správného používání" právě amerických peněz. Pro doplnění ke všemu má vzdáleně zakopat Joe Bidena, za nímž se pomalu bude šourat i Porošenko s celou svou klikou. Zelenský zůstane jako loutka, kdy je třeba číst s papírku a hlavou kývat. Ostatně, nebude si na to muset zvykat, protože se tím zabývá od prvního dne svého prezidentství. Prostě nyní bude ukrajinský garant veřejně degradován na status sloužícího. Za působení generálního guvernéra. Dayton má dokonce i vhodnou hodnost.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

27 komentářů :

 1. Ukrajina nabrala na rychlosti a dynamice v chamtivosti,korupci,rozkrádání státního majetku svými politickými zástupci od doby prvního oranžového převratu a pochybná éra Tymošenkové a Juščenka proslula zlodějnami všeho druhu.Ne nadarmo se od těch dob říkalo zlodějce Tymošenkové plynová princezna,když si s gustem sobě vlastním loupeživě "odkloňovala" milióny kubíků plynu z tranzitního přesunu RF do Evropy.Korunu všemu tomu pochybnému cirkusu,zvanému Ykpajyna dodal rok 2014 a politický převrat na objednávku USA a EU s vražděním na Majdanu,vzedmutím neofašismu,banderismu a nacionalistických pochybných skupin, jako byly např.Pravý sektor,či Azov,lačnících po krvi svých spoluobčanů, nebo(jejich zbožné přání)Rusů. K moci se tehdy dostaly všehoschopné nýmandské loutky,jako např.:ultrazlodějský A.Jaceňuk,válečnický Avakov,či čokoládový výtečník Porošenko,nebo různí D.Jarošové a Parubijové atd..Prostě USA si svou výkonnou neokolonizátorkou a neokonkou (toho času nám.MZ)V.Nulandovou přišly ve 21.stol.udělat z 50-ti mil.země svou kolonii(gubernii),aby měly bližší možnosti tuto zemi rozkrádat(hlavně mladý Hunter Biden),ovládat a aby si mohly udělat dvorek pro provedení vysněné barevné revoluce na území RF.To je to,co dělají USnadlidé neustále: podrobovat si a ovládat co nejvíce zemí světa a dělat z nich své kolonie a poslušné totalitní mopslíky.V současnosti ovšem řádí v USA intenzívní interní boje mezi smečkou globalizátorů NWO,tzn.chazarských židů,kteří si uzurpovali především Demokratickou stranu,ačkoliv tato nemá s demokracií už vůbec pranic společného, a jejich odpůrců, kteří se ještě houfují v řadách Republikánů, ačkoliv Trump svou nacionalistickou politikou zase škodí světu ekonomicky kde může.Zkrátka,USA v současnosti nemají nikde žádného poctivého,schopného a normálního vysokého politika, který by tuto šílenou zemi dokázal vést k normálnímu politickému i ekonomickému fungování.A to je ve 21 stol.docela znepokojivé zjištění, protože svět je už příliš unavený z toho, aby mu kdejaký magor Made in USA neustále škodil a vyhrožoval...nicméně kauzy zlodějen H.Bidena je třeba odhalit,rozkrýt, a pojmenovat.O tom není sporu,a že Zelenskij si s tím neuměl doposud poradit,je jen ukázkou toho, že nějaký herec do vysoké politiky nepatří,když si se získáním vysoké státnické funkce myslí,že to je pouhé pokračování divadýlka z jeviště, na které byl doposud zvyklý.Tak tomu ale není.Nicméně,současná Ukrajina je jen patolízalským vazalem washingtonsko-bruselského zla, jejíž zkorumpovaní politici jsou ochotní svým loutkovodičům za mrzký peníz sloužit do roztrhání těla,bez ohledu na zájmy a potřeby obyčejných lidí v této zemi.Ale to už je o kolektivní hlouposti každého národa,jak moc a jak dlouho si toto nechá líbit.* U nás máme taky pár takových výlupků, kteří by zradili i vlastního bráchu, když jim to přinese nějaký profit a zisk.A to není zrovna povzbuzující závěr,že? Hezký sváteční večer.R.T.

  OdpovědětVymazat
 2. Češi by mohli vyprávět. V jejich moderních dějinách se to podobnými figurami jen hemží. Poslední se srdíčkem za jménem své dílo vykonala také.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proti Ukradlině to je opravdu slabý odvar. Rusko je něco mezi tím. Ale ani tam nejsou tak strašidelné korupční struktury jako na Ukrajině. Gauleiter Dayton by si měl pospíšit, jelikož volby jsou na obzoru. Ale on tam bude mít ještě další úlohy a ty se nebudou líbit Rusku pranic. Tohle je součástí většího plánu, který zahrnuje i dění v Česku.

   Vymazat
 3. Jeden takový, byl ,,svého času" zlikvidován V Libni.

  OdpovědětVymazat
 4. Zbývá už jen jediné,aby Rusko anulovalo anexe území evropských států,které připadly k Rusku !!!!!,..byl by to opravdu obrovský počin a vstřícnost,tyto státy by měly požádat oficielně Ukrajinu o propuštění bez zbytečných svobodných voleb !!!!!,..mnoho zakarpatských čechů u nás pracuje a víme moc dobře své !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinští mafiáni už stejně za chvíli dokácejí všechny lesy v Zakarpatí a vyvezou. Fabriky už jsou dávno zničené. Co bychom tam asi tak hledali za štěstí? Zase všechno budovali od začátku jako za první republiky? Jednodušší a efektivnější je živit tamní obyvatelstvo rovnou tady v Česku.

   Vymazat
  2. A z jaký mapy jsi to vyčet Pepku v kopru, protektorátní, když ještě sjednocená Europa v Třetí říši sahala až k Moskvě, nebo dnešní, jen ji čteš obráceně? Tož mnoho zakarpatských čechů dělá u vás otroky a o takovejch je známo že: "...vítězem není ten kdo nejvíc obětuje, ale ten kdo nejvíc získá. Vyžívat se ve svých ztrátách je morálkou určenou pro otroky, kteří se v tom sadomasochismu přímo vyžívají...". Proto Pepku tonič-kovskej nečekej od Rusů že s nadšením přijmou od tebe politiku sebemrskačství jen aby se takovému pepíkovi - toníkovi zalíbili. To odchodem ožralu Jelcina díkibohu skončilo.

   Vymazat
 5. No tak to mají banderovci špatné budou právoplatnou us kolonii i s protektorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taková kolonie, kde jsou desítky miliónů hladových a nespokojených krků, kde nic nefunguje, kde už není co zničit a ukrást, tak takovou kolonii si dnes nemůže dovolit ani Amerika. P.S.: Ukrajina dodnes přežívá díky sousednímu Rusku, nekonečné půjčky EU a MMF jsou jenom jako plivnutí do vody :-)

   Vymazat
  2. To byly furt již od získání "nezávislosti". Chtělo to jen kus papíru za Janukovoče, aby to zpečetil svým podpisem a vtáhnul své spoluovčany do dalšího, jEvropejskýho sajúzu.

   Vymazat
 6. Ta fotografie je úsměvná, je vidět, že ruské zdroje mají smysl pro malé zesměšňovací detaily. Stačí lehce debilní výraz ukrajinského klauna, který má v podstatě na ksichtě nalepený skoro pořád a pak trošku zrotovat normální fotečku o -5°. Tím náš malý ukrajinský hrdina bude ještě menší a ještě k tomu jakoby na nějaké nízké židličce.

  OdpovědětVymazat
 7. Ruská stopa, kterou chtěli demokraté v čele s Hitlary potopit Trumpa v prezidentských volbách 2016 byla ve skutečnosti stopou ukrajinskou (i na Ukrajině se mluví rusky) a zapojila se do ní pochopitelně i Obamova administrativa v čele s Nulandovou a Bidenem. Na fabrikaci materiálů proti Trumpovi se tehdy podílel i jistý Skripal, kterého museli po vítězství Trumpa umlčet a ještě to svedli na Rusko! Tehdy to Česku v kauze Skripal nesmírně podělali i Zeman a Babiš - spolupráci s demokraty proti němu jim Trump doposud neodpustil a neodpustí (asi vám není divné, že je nepozval a sem 4 roky nepřijel, že?), zcela po zásluze!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. už chápu proč Zemanovi a Babišovi nechce Trump podat ruku, natož se s nimi setkat, tomu se v diplomacii říká "persona non grata" :-)

   Vymazat
  2. 11:08 fantazíruje. Zeman byl od počátku na straně kandidáta Trumpa.

   Vymazat
  3. 21:04 to je možné, ale Zeman se připojil k protivníkům Trumpa už jenom tím, že se podílel na vypovězení ruských diplomatů v kauze Skripal na pouhé přání britské premiérky

   Vymazat
 8. Co to s odpuštěním melete? Zelenskyj je stále ukrajinským prezidentem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jasně že je a vůbec nezáleží na tom jestli jsi herec nebo dělník ale na tom jak tvrdě chceš prosazovat to s čím jsi do toho šel-přece známe ty vysokoškoláky kteří rozkradli naši zem ne

   Vymazat
 9. To je nedemokratické. Demoblok se Štětinou vyhlásí americe asi válku, nebo uvalí sankce?

  OdpovědětVymazat
 10. jenomže platit Ukrajinu budeme my, aby tam lidi nepošli hladem

  OdpovědětVymazat
 11. Ač si myslím, že Putin s Trumpem si volají min. 1x týdně a držím palce této akci přesto si musí dát Rusko pozor. Amerikán je záludný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, ale jestli vzniknou osy Berlín + Pekin ,tak pak logicky může vzniknout Washington + Moskva. Zajímavé bude kam se vrtne Ankara a Jeruzalem.

   Vymazat
 12. V tej privatizacii na ukrajine pomohli ci radili aj zlodeji zo Slovenska Miklos a Dzurinda isto sa tam pekne nabalili spiny"...mali by ich zavesit za gule dole hlavou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:22
   Jsem rád, že jste Slovák, žijící v jiném státu. U nás se věšet nebude, my jen màcháme v koši ponořeném do Vltavy. Vono to stačí.

   Vymazat
 13. Americká ministryně zahraničí: Amerika napadla Ukrajinu! https://www.youtube.com/watch?v=_ak9BQroM9w
  Žádné peníze - Ukrajina uzavře své jaderné elektrárny! 29. 4. 2020. https://www.youtube.com/watch?v=mPLjm81ly14

  OdpovědětVymazat
 14. https://www.arfa.cz/agresivni-manevry-nato-nejen-u-beloruskych-hranic-iii-svetova-valka-nikdy-nebyla-tak-blizko-stovky-tanku-usa-miri-na-ruskeho-spojence-bombardery-nad-evropou-a-media-mlci-putin-pod-tlakem/#.X0qfjFUza70
  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3461-kde-se-objevi-levy-tam-tecou-reky-krve-a-brany-pekla-se-otevrou

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.