Reklama

čtvrtek 7. května 2020

Kverulant.org se pokouší zastavit miliardový tunel na vnitru

Vojtěch Razima 
7. 5. 2020  Outsidermedia
Ministerstvo vnitra nakupuje předražené a zastaralé vysílačky téměř za miliardu. Cílem Kverulanta je tento tunel zastavit, a proto dnes (6.5.2020) podal stížnost k antimonopolnímu úřadu.


Ministerstvo vnitra se už v roce 2019 chystalo nakoupit v tendru s jediným dodavatelem a v utajeném režimu vysílačky za 4,4 miliardy korun. Dodavatelem měl být Pramacom Prague s.r.o., a vysílačky měly pracovat v zastaralé síti TETRAPOL. Kverulant.org ověřil, kolik by stála náhrada za technologii TETRA, kterou používají západní státy. Cena nového systému včetně koncových terminálů, tedy vysílaček, by byla téměř poloviční.

Kverulant.org proti čtyř miliardovému tunelu opakovaně protestoval. I jeho protesty vedly k tomu, že vnitro zakázku zlevnilo na 0,8 miliardy korun, ale pokušení pustit eráru žilou byla velká. Oznámení o zahájení zadávacího řízení bylo uveřejněno zakázek počátkem června 2019. Koncová zařízení radiokomunikační technologie TETRAPOL mají na světě jediného a tím je francouzský Airbus DS SLC a ten má v České republice jen výhradního prodejce a to Pramacom Prague. Do výběrového řízení se tak dle očekávání a předpokladů mohl přihlásit, a také přihlásil, pouze jediný a to právě Pramacom Prague. A ten také s nabídkovou cenou ve výši 798 324 241,- Kč vyhrál.

Pokud by vnitro řádně soutěžilo dodavatele vysílaček, byla by cena pravděpodobně nižší než poloviční. Všechno by bylo nové se zárukou, místo toho se erár chystal draze „modernizovat“ technologii, která se už léta nevyvíjí. Velký problém současné zastaralé technologie je udržení provozu v případě rozsáhlého výpadku proudu. Základnové stanice mají tak velkou spotřebu, že záložní baterie je udrží v provozu pouze několik hodin. Drahé udržování nynější zastaralé vysílačkové technologie Tetrapol při životě kritizovaly i společnosti Nordic Telecom a O2.

Kverulant se s tímto drzým tunelování státního rozpočtu za účasti vrcholných politiků odmítá smířit a proto dnes podal stížnost k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Soukromá firma Pramacom Prague spol. s r.o. to se státem zřejmě umí velmi dobře. I bez předmětné smlouvy s vnitrem uzavřel Pramacom Prague od roku 2016 s různými veřejnými institucemi 284 smluv za více než 1 miliardu korun. Když uvážíme, že 4,0 % smluv má skrytou cenu, bude konečný součet ještě vyšší. Navíc 22 smluv za 820 milionů korun obsahuje vážné nedostatky z hlediska zákona o zadávání veřejných zakázek.

Kverulant již má se zastavením vysílačkových tunelů zkušenosti. V roce 2017 vypsalo Generální ředitelství cel soutěž na nákup vysílaček za téměř 35 milionů korun. O žádnou soutěž však nešlo, zadávací podmínky byly totiž ušity na míru jen jedinému dodavateli. Kverulantovi se však podařilo tento tunel zastavit, když Úřad pro ochranu hospodářské soutěže na základě jeho podání v září 2018 soutěž zrušil.

Vojtěch Razima, ředitel a zakladatel Kverulant.org

19 komentářů :

 1. Ono to takhle u nás vypadá se vším. Zlodějiny zachutnaly a Pokud se nic nedělá se zlodějinami největšími, Bakala, solártunel a Dvořákovic lžitelevize, nákup amerického předraženého šrotu kterému se říká vrtulníky a řada dalších zlodějin, bude se donekonečna přetřásat Babišovo čapí hnízdo a na druhé straně krást vesele dál. Proboha proč né, když jsou ti lidi tak blbí. Devět lidí z desíti by to na jejich místě dělalo taky, David je jen jeden, takže možná ten odhad nebude tak přesný, spíše by to dělalo 99 lidí ze sta, pokud to je tak lákavé a naprosto beztrestné. To se to tak potom krásně krade, když to námi volení zástupcové svou nečinností podporují.
  Hej hou, rudý dědeček  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona to není ani tak "zlodějna" 9.07 - to je docela obyčejná cochcárna. Režim, který politikové Topolánek a Nečas -blahé paměti -nazvali prasopsem, ( z vlastní zkušenosti) tady umožňuje hlavám pomazaným, jejich přátelům a spřízněncům z řad VIP, aby si dělali co chtějí, zákony se jim přispůsobí, nebo se vymyslí novelizace a úpravy, tak, aby jim bylo vyhověno. Tak to fungovalo od středověku, přes šlechtu i buržoazii. Je to systém, který se i po roce 1989 rozpoutal ve zdivočelé privatizaci při velkovýrobě zbohatlíků, které nový zmodralý "stát" potřeboval jako stálou voličskou základnu, ten systém se osvědčil, mocní a všehoschopní se střídají u vesel každé čtyři roky, tedy každý chvilku tahá pilku, a už tady máme statisíce vyhryzů a parazitů, všelijaké "stranické příslušnosti" (dříve byla jen jedna -dnes jsou jich desítky) a každá stranická příslušnost korumpuje a krade samostatně. To samozřejmě národ jako takový dlouho finančně ustát nemůže. Už to prostě končí, a teď začne vyplouvat na hladinu všechna špína - když už špinavci jsou za vodou. Aby byl přijat zákon o konfiskaci veškerého majetku zjištěným špinavcům, se ještě nestalo, k tomu není "politická vůle" ta stačí akorát tak nasadit lidem náhubky a zavřít je doma, ale na špinavce se jim nechce. Jsou totiž mezi nimi jejich prarodiče, rodiče, a příznivci a přátelé těchto. Díky nim jsou u vesel jejich dnešní potomci, a musí se počkat, až "vychcípou" jak správně řekla ta herečka. Zatím jsou mezi jimi všemi pevné vazby, a na výrazné sociální reformy ještě není ta pravá chvíle. Smetl by to našup jen další převrat, ale ten by musel skutečně vzejít z utlačovaného a nasraného lidu. Jenže utlačovaný a nasraný lid byl důmyslně natlačen k PC a internetu, a zavřen doma, aby si mohl vybíjet své emoce, a lid je vděčný, že 1. -má internet, 2. má střechu nad hlavou - 3.má pořád co do žlabu 4. má zajištěnou nějakou tu kačku. Díky tomu, se od PC hned tak do ulic nevyhrne -hlavy pomazané to mají dobře ošetřené ze všech stran, utlačovaný lid hýká na internetu díky "svobodě slova" - to jediné poslední, co z nové politické ideologie má.

   Vymazat
 2. To nejsou jen vysílačky ale hodně jiných věcí co se na veřejnost nedostanou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A děje se to od převratu. Za účelem vyrabování ČSSR byl přeci převrat 1989 zorganizován i proveden.

   Vymazat
 3. Je to tak směšné, že mám chuť jim přidat ještě 9 Kč, proto aby mohli tu "poctivě" vykalkulovanou cenu (nikoliv vysoutěženou) zaokrouhlit na 798 324 250 Kč. To máme kliku, že jsme zrušili haléře.

  OdpovědětVymazat
 4. Kverulant? No to je prostě směšné, české loutky nemají žádnou rozhodovací pravomoc a možnost výběru. A platí to pro Hamáčka zrovna tak jako pro Babiše. Policejní síť je směšnost oproti 6G sítím, které bude Česku diktovat nějaký Pompeo. Už je vám jasné, proč vrchní čučkař eskortoval Babiše až do Langley a dostal za to americký řád práce? America First Again! Babišovi tam instalovali dálkové ovládání :-)

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-a-pompeo-na-dalku-podepsali-deklaraci-k-mobilnim-sitim-5g-104523#seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=SdycER6NKjq-202005062003&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pompeo asi bude diktovat Babišovi i dodavatele dalších jaderných reaktorů pro Dukovany a Temelín. Drábová to zcela určitě schválí, proto ji vzali do politiky. Hlavní je, aby dálkové řízení provozu JE bylo za Atlantikem. Dá se skvěle využít k vydírání (hrozba reálné havárie) české kolonie v čemkoliv.

   Vymazat
 5. Vachatová z Trikolóry nenechala na Kolářovi ani nit suchou: Neměla bych z něj radost jako žena. Slaboch, zoufalec, hanba:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020050611904237-vachatova-z-trikolory-nenechala-na-kolarovi-ani-nit-suchou-nemela-bych-z-nej-radost-jako-zena/

  OdpovědětVymazat
 6. ČSSD potřebuje peníze, to je jediný důvod těchto zlodějin.Ale kradou skoro všichni politici.

  OdpovědětVymazat
 7. to snad závidí, že si policejní papaláši chtějí přivydělat?

  OdpovědětVymazat
 8. Armáda, to je černá díra. Tam to funguje já na bráchu brácha na mě a miliony jenom lítaj. Na armádě parazituje tolik lidí, to byste se divili.

  OdpovědětVymazat
 9. A kdože to má na starosti to Ministerstvo vnitra? Á přítel (pro někoho) Hamáček. To je ten, co je školen specialisty z USA, kteří po něm vyžadují pracovat v duchu euroatlantických hodnot. Základní euroatlantické hodnoty, charakterizoval Mike Pompeo, ministr zahraničí USA, následovně: „We Lie, We Cheat, We Steal“ (lžeme, podvádíme, krademe).

  OdpovědětVymazat
 10. Kdo se domníváte, že v systému kde jediným cílem hospodářské činnosti je vytvořit zisk, může být s finančními prostředky zacházeno jinak, jste naivkové. Kdo jste si rozšifroval kdejakou nabídku, nebo se pokusil uzavřít obchodní smlouvu, víte, že jste byl oblbován. Domníváte se, že v dnes již "vyspělé" konkurenci, je možné obstát jinak? To mi povězte.

  OdpovědětVymazat
 11. Co se vám pořád nelíbí na kapitalizmu? Přece má parazitizmus v genech? Nápřed cinkáte, škemráte a teď když ho konečně máte naříkáte na všechno. Teď když máte co jste chtěly do rachoty z vesela, ať ty co za vás chartovaly nezblázní se docela.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtěl"i" - vy všichni, tedy muži i ženy. Mazej do školy a nikam nic nepyš!:)

   Vymazat
 12. https://beforeitsnews.com/prophecy/2020/04/the-kings-of-the-controlled-opposition-2nd-wave-of-weaponized-coronavirus-will-be-much-worse-2511073.html
  Derrick Ree
  Možný scénář matu: 1. vlna byla normální chřipka. Vědí, že malá část populace bude skrz ni vidět a hlasově minimalizovat pandemickou hrozbu. Někteří lidé také hlasitě protestují proti zablokování a sociální distancování. 2. vlna bude skutečná, se spoustou smrti.

  Buď 1) skutečný vojenský zbraňový virus NEBO 2) nedávno nainstalovaný 5G začíná „tvoření paprsků“ na lidských hlavách / bednách, které brání absorpci kyslíku (pamatujte, 5G je 60 GHz, což je frekvence absorpce kyslíku hemoglobinu), což způsobí dýchací potíže identifikováno jako symptomy CV. Lidé všech věkových skupin budou umírat, dokonce i mladí, od doby, kdy byl ve školách nainstalován 5G.

  To 1) zcela diskredituje praváky, kteří zpochybňují závažnost „pandemie“ 2) diskredituje protestující proti zatajení jako nezodpovědné, zničí možnost budoucích protestů 3) zničí předpoklad, že zranitelní jsou pouze staří, a 4) způsobí masivní a tvrdou blokování, horší než dříve, doprovázené kontrolními body na vnitřních hranicích. S prakticky žádným odporem.

  OdpovědětVymazat
 13. Je opravdu dojemné jak kverulant.org a ostatní lobisté pečují o své vidění tunelů. A že se toho teď na margo covid 19 urodí, co! Inu podnikavci ze stáje ODS neblahé slávy.

  OdpovědětVymazat
 14. Další uměle zmutovaný parazit byl použit na likvidaci ropné skvrny v Mexickém zálivu a když to všechno sežral tak se pouští i do lidí když se koupou a mají nějaké malé zranění. Pronikne do krve a začne rozkládat tkáně. Ničí i mořskou faunu a floru. Rozlez se už do všech moří. Je to na Veterans Today a bude to další hřebíček do rakve pro lidstvo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pomoc prostá, námořníku. Nelezte do moře a nebudete za živa rozložen. Ona stačí suchozemská flegmóna (phlegmone) budete-li fanatik "alternativní" medicíny a místo chirurgického vyčištění ohniska a kůry antibiotik dáte přednost vykuřování africkým šamanem, nebo modlitbám faráře a přikládání sošky Jana Nepomuckého na čelíčko...

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.