Reklama

neděle 10. května 2020

Lekce nejen pro eurokomisařku Jourovou


Jan Schneider
10. 5. 2020     prvnizpravy
Byly doby, kdy i hlavní proud českých médií byl schopen psát pravdu. O to děsivější je sledovat na vlastní oči již podruhé v jednom životě, jak se novináři a politici „normalizují“, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider. Beze studu opouštějí stanoviska, založená na poznání, byť mnohdy bolestivém, a nahrazují je stanovisky, založenými na tom, jaký vítr právě vane.


Pojem „normalizace“ popisuje situaci (v sedmdesátých letech i teď), kdy zastávání „opravdových“ pozic v „měnícím se světě“ nejenže přestává být žádané, ale stává se kariérně neperspektivním, přináší obtíže a finanční potíže. Jejich nositelé začínají být i společensky ostrakizováni, protože v normalizující se společnosti jsou nepříjemným důkazem, že se lze chovat slušně. Tím totiž činí mnohem snáze rozeznatelným rozšiřující se přikurvování a přijímání falše coby standardu chování.


Velmi důkladnou sondu do tohoto morálně degenerujícího procesu přinesl nedávno uvedený film „Anatomie zrady“ o Emanueli Moravcovi. Mnoho současných veřejně činných osob jde v jeho stopách a adoruje oportunisty a zrádce podobného typu, třeba vlasovce či banderovce.

Proces „normalizace“ spočívá v tom, trochu se zapřít a ohnout, přizpůsobit se „novým skutečnostem“, a současně si přizpůsobovat i ty „nové skutečnosti“, aby mohly být mohly být hladce pozřeny a stráveny. Jak aktuálně zrovna a právě dnes zní ona protektorátní formulace ve smyslu „vezměte na vědomí, že Evropa se změnila“!!


Aktuálním příkladem této staré kolaborantské praxe je snaha vytvořit ty „nové skutečnosti“ reinterpretací některých dějinných úseků – třeba tím, že jsou vytrženy z kontextu, jinak nazvány a po goebbelsovsku vytrvale zdůrazňovány pouze určité, desinformačně využitelné jejich aspekty a stejně vytrvale potlačovány jiné, nehodící se.

Příkladem může být otázka, kdo zavinil druhou světovou válku. Znormalizované euromozky nejsou v současné době již schopny vést debatu o roli jednotlivých aktérů, ale překreslují dějiny podle politického zadání. Snaží se například usnesením Evropského parlamentu (z 19. září 2019) svalit vinu za rozpoutání této strašné války též na Sovětský svaz, a to krkolomnou konstrukcí přes smlouvu Molotov-Ribbentrop z 23. srpna 1939, s použitím výše uvedené metody, zejména ořezáním veškerého kontextu, především tabuizováním veškerých podobných smluv nacistického Německa, které předcházely tomuto datu.

Poláci s nacisty však takovou smlouvu uzavřeli již 26. ledna 1934 (!) a tím rozbili jakékoliv Benešovy pokusy o vypracování systému evropské kolektivní obrany proti nacismu. O tomto polském podílu na vzniku druhé světové války se ale nyní „nesmí“ mluvit, protože Polsko je jedním z čípků, které používají agresivní protiruské kruhy různých států, opět včetně těch německých!

Klíčovým momentem pro spuštění druhé světové války byla přitom britská a francouzská zrada v Mnichově (29. září 1938), korunovaná bezprostředně následujícími přátelskými smlouvami nacistického Německa s Velkou Británií (již 30. září 1938!) a Francií (6. prosince 1938), po nichž následovaly ještě smlouvy s Estonskem a Lotyšskem (obě 7. června 1939).

Byly doby, kdy se o tom mohlo psát oficiálně, aniž by autor byl osočován z nějakých nekriticky kladných vztahů k Rusku a jeho minulosti. Lze tedy říci, že v té době – mluvím o roku 2008! – ještě tyto historicky doložené skutečnosti platily, byla to pravda. Důkazem budiž článek Dominika Jandla „Mnichov 1938: Moskevské archivy opět přepisují historii“, uveřejněný na webu 30. 9. 2008.

Autor v něm píše mnohé zajímavé věci, aniž by to věcně coby desinformaci napadla třeba (zřejmě až později, eurokomisařskou funkcí „znormalizovaná“) Věra Jourová, nebo nějaké Evropské hodnoty (jejich protagonista si možná ještě honil triko jinde a jinak), či další trottlové, převlečení za elfy a podobně, kde jim byl tehdy konec!

Autor uvedl například, jak dobře byla sovětská rozvědka informovaná o přípravách a záměrech mnichovské konference, kam Sovětský svaz přizván nebyl. Odtajněné dokumenty dosvědčují brutální britský a francouzský nátlak na Československo, aby nacistům bez boje ustoupilo. Nebo že britský velvyslanec ve Varšavě informoval Londýn, že v případě vydání Sudet Poláci anektují Těšínsko.


Co se vlastního rozpoutání války týče, z „ukořistěných“ hlášení finských vyslanců v Paříži, Británii a Polsku již tehdy bylo jasné, že nacisté chystali expanzi na východ (Drang nach  Osten). Finský velvyslanec v Londýně Grippenberg koncem prosince 1938, po setkání s nejmenovaným členem britské vlády ovšem napsal, že Británie s Francií v takovém případě nepodniknou žádné kroky. „Britská pozice je následující: počkají, dokud nebudou Sovětský svaz s Německem ve velkém konfliktu,“ napsal Grippenberg.

Sovětský svaz se přesto snažil s Francií a Británií vyjednat spojeneckou obrannou smlouvu proti nacistům. Francie i Británie však na jednání vyslaly subalterní úředníky, kteří nemohli nic dojednat, a neustálými konzultacemi se svými nadřízenými jednání v podstatě sabotovali, čímž Francie s Velkou Británií potvrdily, že vypuknutí války bylo v jejich zájmu. Sovětský svaz tak byl do paktu s nacisty de facto přinucen, aby se stihl na válku připravit.


Takže toto byl ještě před tuctem let mainstreamový standard. Připomínám ho proto, aby bylo vidět, jakého pokřivení již „normalizace“ v této zemi dosáhla, za průběžného – ba dokonce se stále zesilujícího – chrochtání těch, kteří si z minulosti nevzali žádné poučení a nutí nás tuto tragikomedii absolvovat znovu.

36 komentářů :

 1. Absolutní souhlas s textem..jenom mám malou připomínku..domnívám se, že současný maistream se "normalizuje v duchu druhé republiky".. ve fašistické, protiruské a agresivní propagandě...

  OdpovědětSmazat
 2. https://ceskoaktualne.cz/2018/02/zpravy-ze-sveta/desive-svedectvi-z-europarlamentu-jsou-tam-sami-vitaci-migrantu-neexistuje-moznost-jak-bysme-tento-postoj-eu-zmenili/
  https://beforeitsnews.com/v3/eu/2019/2650524.html
  EU plánuje odstranit veškerou svobodu projevu..

  OdpovědětSmazat
 3. Myslím, že se mainstream "přidává" k zásadnímu problému současnosti - nelze už věřit nikomu a ničemu. Velmi úspěšní protagonisté jsou v tomto mišmaši polistopadoví politici. Těsně následovaní ŠMEJDY všeho druhu.

  OdpovědětSmazat
 4. A s pouzitim teto k(J)ourove clony (virval kolem pomniku a historie zacatku a ukonceni valky) si cesti vlasovci(nebo vlastenci!?)zrusili maturitu z matematiky. Ty spravne neziskovky chrochtaji blahem. Cim blbejsi narod tim ovladatelnejsi. Snad to Zeman nepodepise.

  OdpovědětSmazat
 5. Prepisovať históriu nemôže byť problém. Veď vidím, ako sa píše o prítomnosti. Len "zírám".

  OdpovědětSmazat
 6. Hluboká poklona autorovi. Ale ti lháři A GOEBBELSOVŠTÍ PACHOLCI, CO DNES SLOUŽÍ DIKTATUŘE KAPITÁLU, PRAVDU DOBŘE ZNAJÍ A O TO LÉPE SE JIM PAK PŘEKRUSUJE. Z VRAHŮ NADĚLAJÍ ANDĚLE A Z ANDĚLŮ VRAHY. TO JE PRAXE NEJEN ČÉTÉ ŠI RESPEKTU, ALE ŘADY DALŠĚÍCH MEDIALIZÁTORŮ, PŘISÁTÝCH NA VEMENO KAPITÁLU. A jen malý doplněk. Stejných zvěrstev, jako později nacisté, se dopouštěl na občanech někdejšího SSSR polská maršálek Pilsudski, když do této země vpadl s polskými hrdlořezy záhy po skončení 1. světové války. Vraždil Bělorusy a Ukrajince v představně tvorby "lebensraumnu" pro Poláky a jeho "zásluhou" vznikly desítky Lidic a okupace západního území SSSR, která trvala až do ostudně prohrané války s Němecdkem v r. 1939. S tím Německem, jehož nacismus obdivovali i napodobovali, ač sami byli učitely nacismu ve Světě již z dob Pilsudského. I proto v bratrském obětí s Hitlerem okupovali po Mnichovu také části českého a slovenského území. Pravda sice dnes prohrává nejen v ČÉTÉ a dalších mediích na celé čáře, ale přijde doba, kdy bude zase vítězná. To, že plijí naši medializátoři na Masaryka a jeho ideje humanismu, různí ti Moravcové byli, jsou, ale nebudou na věky! Kéž by se probudila katolická církev u nás k odkazu Ježíše Krista a podpořila svého papeže a začala kázat lidství aspoň tak hlasitě, jako si káže "dávejte prachy"!

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Schneider je podle mne bílou vránou. Má odvahu.

  OdpovědětSmazat
 8. Za mě druhá světová válka začala jednoznačně podpisem Michovské smlouvy září 1938, podepsané potupně bez nás. Kdo a kdy, a s kým ji podepsal je dostačně známo. To je ovšem z dnešního pohledu v pořádku. Pak si podobnou smlouvu dovolil uzavřít Stalin a to v srpnu 1939. Tedy rok po západních demokraciích, avšak ty podpisem onoho paskvilu údajně zachránily mír, Stalin se od nich přiučil a údajně rozpoutal, spolu s Hitlerem, válku. Proč pak byla válka vyhlášena Anglií a Francí vyhlášena pouze Německu a ne i SSSR ? V čem byl rozdíl ?.! S tím si EU a jeho rezoluce hlavu neláme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západ stvořil komunismus, když poslal Lenina s kufrem dolarů v zapečetěném vlaku do Ruska s úkolem svrhnout cara. Samozřejmě, že nebylo jeho cílem vytvořit komunistickou velmoc. Lenin však záhy zemřel, zlé jazyky tvrdí že na sifilis, a moc převzal Stalin. Ten velmi brzy poznal, jaké nebezpečí představuje židovská klika bolševiků a nechal je brutálně odstranit. Cílem západu nebylo tudíž stvořit komunistickou zemi, ale rozložit carské Rusko.
   Jako protiváhu proti bolševikům poté stvořil německý fašismus s úkolem komunismus zničit. A protože platí, že žádný plán zcela nevyjde, tak Stalin i Hitler se západu vymkli kontrole.Na Hitlera měl západ vcelku silné páky. Německo nesmělo zbrojit a mělo platit obrovské reparace za první světovou válku. Přesto západ nic neudělal, dokud měl Hitler namířeno na východ. Jenomže Hitler západu nevěřil (zřejmě ke své vlastní škodě) a otočil se i na západ.
   Komunismus a boj proti němu je pouhým šidítkem pro blbce. Západ chtěl, chce a bude chtít Rusko. Dnes mohou být motivací uhlovodíky. Ale určitě nejsou hlavním důvodem, stejně jako boj proti komunismu. Západ Rusko chtěl za Napoleona i v první světové, kdy svět nic nevěděl o obrovských zásobách surovin v Rusku. Západ jej chce i nyní, kdy v Rusku vládne kapitalismus tvrdší, než si my u nás dokážeme byť jenom představit. Hlavní důvod je tedy někde jinde.

   Smazat
  2. Druhá světová válka začala mnohem dříve. Karty byly zamíchány už při podepsání kapitulace Německa ve Versailles. První světová válka byla dílčím krokem na cestě za odstranění silného vlivu evropských koloniálních mocností a válkou posíleny vykročily za dominancí USA. Kam se Evropa nasměrovala všichni víme, otázkou je, zda pouze schopnosti nevýznamného Rakušana stály za probuzením Německa. Osobně o tom velmi pochybuji. Mnichov zabránil, možná výraznému oslabení Německa pokusem o obsazení Československa. Německo mělo za úkol napadnout SSSR a západní mocnosti pro to udělali velký kus práce. Podpis smlouvy je pouze vyvrcholením spousty zákulisních jednání a intrik. Je to gesto mocných vůči slabým. Pokud bychom se nevzdali, na hranice by možná dorazili s Německou armádou i Francouzi a Angličané, určitě Poláci.
   Všimněme si ne náhodnou podobnost dějů před II.světovou s aktuálními událostmi. Opět jsme směrováni a opět směrem na východ. Doufám, že většina Čechů včas pochopí, i když dnes se prostředky změnili. Před Mnichovenm proti Čechům výrazně brojili Sudetští Němci, dnes je tu klika se stejným cílem, skrytá za Evropanství a falešné vlastenectví. Jejich motivem jsou v první řadě peníze. Jak že si to říkají "kolaborantský blok"?
   ABC

   Smazat
  3. Ad 19:31. Jenže dávno předtím, než Lenin dorazil z exilu do Ruska, byl jejich car svržen a s celou rodinou uvězněn. Jak vypadalo Rusko tehdejší carské éry? Přečtěte si Obrazy z Rus od Havlíčka. A co za 25 roků od revoluce z této nejzaostalejší země Euroasie byl vybudován moderní stát, který dokázal porazit Německo a jeho nacismus, podporovaný kdejakou zemí Západu, ale i některými z Východu - pobaltské země, banderovci, vlasovci, slovenské, maďarské, italské, španělské, chorvatské divize a jednotky Belgie, Holandska.... Kdo jediný na kontinentální Evropě kladl nacismu odpor ve válce byly národy SSSR a Srbové!!! Srbové vázali až do vylodění "spojenců" před koncem války v Normandii větší počty německých vojsk, než celý Západ - který, jak se nakonec ukázalo, válku proti nacismu jen simuloval!!! Co uměl dokonale: teroristické kobercové bombardování německých i českých měst s vražděním především žen a dětí - a na konci války pak rozbombardování českého průmyslu, aby to co zbylo po vykradení Němci ještě Američané dorazili a sebe tak obohatili! Západ má antihumanismus svých Vůdců prostě v krvi, okupace, kolonizace, devastace, vraždění, to je jejich život, to jim rozzáří oči, když vidí hromady mrtvých: byli tak vychováváni po staletí, jak dlouho bude trvat, než se na Západ vrátí lidství i s rozumem, kdy padne jejich nacismus!?

   Smazat
 9. Nic než holá pravda, líbí se mi ale ten termín "přikurvování". Je to v poměrně krátké době již druhý trefný termín, ten první použil Putin když řekl o tom, že spojenci Ušáků, mám za to že měl na mysli ty nýmadny jako Ukrajina Polsko, my, pobaltské státy a jim podobní, Ušákům přichrochtávají. Jinak co se týče Poláků, byli označeni jako hyeny Evropy, jenom nevím kým, ale to vůbec nevadí protože to naprosto sedí a opravdové hyeny jsou proti nim dosti užitečné šelmy.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Winston Churchill

   Smazat
  2. 19:46 Díky, myslel jsem si to, ale nějak se mi to nepovedlo rychle najít a potvrdit si to. RD

   Smazat
 10. No a tady toto je nejenom lekce ale i vzkaz pro tu milku Jourovou:

  https://twitter.com/HeikoMaas/status/1258410613958639616?fbclid=IwAR3GNcKHNgSpjEJKqvkxS554zgekVZLQsMxVGs8g9ANkh04fazQVzHQKRrM

  Je to prohlášení ministra zahraničí Německa. Krátké a jasné.

  OdpovědětSmazat
 11. A tak, jak zrazovaly Británie, Francie, Německo, Itálie a jejich poskoci lidství a připravovali 2. světovou válku, tak na jejím konci se "vyznamenali" - zase Británie tentokrát s Churchillem na čele při vyjednávání s německým velením o pokračování ve válce proti SSSR spojením vojsk západních "spojenců" s vojskem nacistickým. Myslím, že to samo dokonale vysvětluje, oč Západu tehdy šlo a dnes zase jde. Nacistický Západ se nemůže zbavit pomyšlení, že oni jsou nadlidé, Prozřetelností povolaní k vládnutí podlidem ohněm i mečem. Nevím, zda se taková "idea" nefalšovaného nacismu dá z hlav pohlavárů vypudit a že zřejmě diktatura kapitálu se svou ideou najde jedinou spásu v teroristické válce! Ale terorismus, to není vynález chudých, ale naopak bohatých a tak to není překvapením! A k současnosti: dokonce je názor, že pandemie koronavirem je tou správnou posilou bohatých a mocných. Ale co když naopak to bude konec kapitalismu - pár koleček COVID-19 kolem zeměkoule?

  OdpovědětSmazat
 12. Tři komunální politici svými slovy a skutky prokázali IQ, které je a jejich politické strany diskvalifikovalo nejen v politice a veřejném životě. Třeba by pochopili nesmyslnost vlastního uvažování bez souvislostí na příkladu, kdy budou ležet v nemocnici s vážnou nemocí a největší úsilí a oběti k jejich uzdravení bude spočívat na týmu lékařů z „Východu“. Po 4-5 letech, kdy již dojde k rozhodujícímu obratu směrem k uzdravení se na závěrečných 11 měsíců jejich léčení plně přidá i tým lékařů ze „Západu“. Za svoji záchranu však budou vděčit jen hrstce lidí (nepřátel a zrádců), která se k jejich záchraně připojila jen několik hodin či dní před jejich uzdravením?

  OdpovědětSmazat
 13. My se ale nedáme! Mohou lhát od rána do večera. Jen si před nimi uplivneme. Český národ mohl být vyhlazen, to se nesmí zapomenout. A víme, díky komu se to nestalo!

  OdpovědětSmazat
 14. Bohužel, nic se nebude opakovat znovu. I kdyby pátá Adélčina kolona, vedená pavkou novotným, vyrazila na první zteč Ruských plání a měst. Hlupáci židé a chazaři se chystají vyvolat pokračování II. světové, ale zapomínají na dvě nové okolnosti.

  1) Rusko není SSSR a má tragickou historickou zkušenost s němci i západními pseudoslovany (polonky, okrainci, čecháčky), takže se nebude snažit o ústupky a domluvu.

  2) Svět zbraní se posunul. Jaderné zbraně (jakkoliv strašné) by asi nebyly použity pro svou neúčinnost a pomalost nosičů. Použity by byly geodetické zbraně, klimatické zbraně a vlnové pulzní zbraně (okamžitý cílený účinek).

  Debilové z řeporyj a práglprimatoriátu nebudou mít čas ani si začátek války uvědomit, natož nějak zareagovat a třeba utéci na floridu (to by nebyl dobrý nápad - praliv Stalina). I za tuto cenu však válku potřebují rozpoutat a ukázat prstem na Rusa (po židovsku - co dělám já, hodím na tebe). Bez války bude každému gojimovi jasné kdo zničil světovou ekonomiku a pokusil se definitivně zotročit LIDSTVO!!!! A vypustil HIVkoronavir a ukázal prstem na Čínu, když už nemůže na Rusy. Satanské zrůdy vládly této planetě krvavě a příšerně již od doby Babylonu a nevzdají se svého "majetku", raději ho zničí!! Ale poslední měsíc se něco děje v emerice. Vybuchují podzemní základny, hajzli skáčou z oken a v juesej probíhá pouliční válka. Chce to defenestraci našich páníšků z doby spacákového puče z oken kavčího hnízda a politici pak převrátí kabát (jako vždycky).

  OdpovědětSmazat
 15. Víte nepřekvapuje mne, že Babiš podporuje Jouru-kňouru.
  Ale postoj presidenta který neustále tvrdí, že byla neoprávněně vězněna je opravdu (klausovski-opravudu) pomýlený. Ta kráva by si na svůj posraný život nikdy nesáhla. To je můj názor.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Boha Máriu, Václave 20:07, co tak může onen Babiš asi dělat s europoslakyní, nyní eurokomisařkou Věrou Jourovou? Byť by mu i vděčila za kariéru? Co se, Václave, mění na tom, že ona Jourová mohla, nebo snad i byla vězněna protiprávně, jak si myslí, nebo jen tak prohlásil, prezident republiky Zeman? Její nová funkce a chování by na tom měly něco změnit? Zeman by svoje tvrzení měl odvolat, když se madame J. chová nemile? Václave, Václave ..., boží prostoto.

   Smazat
 16. Něco mimo tento článek: SChillerová tvrdí, že důchody se nad rámec zvedat nebudou. A ony se někdy nad rámec zvedly?
  Je to Kráva a kdyby blbost nadnášela tak by se zde vznášena jak holubička.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jojo, kde jsou ty časy, kdy Míra zdvihal důchody o 45Kč. On to Míra vysvětlí zase volům.

   Smazat
  2. 23:45
   Možná, Vám. Nepsal jsem to proto, že bych souhlasil s Mirdou. Ale s tím pohledem, že to co dal Babiš a jeho straníci obratem ruky vzali v dalším kole. Elektřina, voda atd. A to ještě před corona sračkou. Takže se jděte dříve vyspat než napíšete blbost.

   Smazat
 17. Při podobných činech, či spíše slovech, jako od té , mno nevím jak to "ona" pojmenovat slušně, se mi vždy vkrádá do hlavy myšlenka na to, jak až moc je přepsána minulost.
  Přímo před námi za přímého přenosu se přepisuje něco, co se stalo, jsou spousty dokumentů všeho druhu, jsou ještě živí svědci, ale to prostě nevadí, vymyslet se dá přece všechno možné a papír snese všechno.
  Musím si vždy položit otázku, když z hlubiny věků se vynořil jakoby naráz, nečekaně "kupec" Sámo, jaký byl skutečně náš příchod a pobyt na našem území. A jaké to byly činy, že z paměti lidí se nedaly vymazat a ani zamlčet při sepisování dějin. Tak je alespoň překroutili.
  Musím si připomenout, jak ostouzejí Husity, kteří chtěli čistou víru a život podle svatého písma. Jak z jednoho největších vojevůdců, Jana Žižky dělají vraha, lapku, zločince, jen aby jej očernili a umenšili jeho činy. Co to muselo být za sílu, že se dochovalo povědomí o útěku "šlechetných a nejlepších rytířů západu" při pouhém zpěvu jedné písně ...
  Už dávno se tomu přepisování ani moc nedivím, jen je mi tak nějak smutno, že když celý svět přepisuje své dějiny a chystá se tím si je "zopakovat".
  A říkám si, co všechno se jim povedlo za ta staletí "ukrýt" pod koberec. Co vlastně nesmíme vědět. Největší sranda je ale ta, že tu historii si zopakují i "písemní vítězové". A to pravděpodobně se stejnou "výherní" písemnou kombinací.
  Jeden ruský autor, nepamatuji si jeho jméno, je to už dávno, co jsem to četl, napsal že Rusové vyhráli bitvu, válku a šli ji oslavit třeba v Paříži po porážce Napoleona, jejich nepřátelé však již tou dobou přepisovali dějiny. Kdo vlastně doopravdy z nás tady zná celou tu anabázi kolem Napoleona a Ruského vojska?
  Obávám se, že naši vlastní dávní předkové dělali totéž. Kašlali na nějaké spisy o svých vítězstvích. Kdyby se dalo třeba věřit německé historii, pak si logicky uvažující člověk musí položit otázku, jak je možná, že vůbec něco Němci prohráli.
  V západním Německu se prý dělaly na počítačích výpočty pro NATO, proč Německo prohrálo Druhou světovou válku. Podle všech výpočtů prý Němci měli Sovětský svaz rozdrtit. Více tanků, více vojáků, více letadel, převaha kam se podíváš na počátku války, a co? Nějak jim to ale přece nevyšlo a tak se snaží aspoň o vítězství "písemné", když už reálnou válku - zase jednou - prohráli. Vždyť dnes už to stojí "jen" peníze.

  OdpovědětSmazat
 18. MaP 425 Výsměch EU - Pracovat ANO, Jíst NE! Nová pravidla IV. říše pro neněmecké dělníky v Německu! https://www.youtube.com/watch?v=5rJMCnt8cdo

  OdpovědětSmazat
 19. Veľmi dobrý článok.
  Ku uzneseniu európskeho parlamentu sa v Rusku hodne diskutuje. Nedávno svetoznámy režisér Karen Šachnazarov poukázal na fakt, že na ZSSR nezaútočilo Nemecko, ale ním vedená a do značnej miery podrobená, ako to v Rusku bežne nazývajú, hitlerovská európska únia.
  Táto mala okolo 300 miliónov obyvavteľov, asi 1,7 krát viac ako Sovietsky zväz a ekonomicky značne ho prevyšovala. Pritom značné sovietske sily, desiatky divízií, boli na ďalekom východe a na iránskych hraniciach.
  Okrem Británie, (Grécka, Srbska) do tohto Hitierovho zväzu patrili skoro všetky európske štáty, aj takzvané neutrálne a iné štáty; spomeňme švédsku oceľ, švajčiarske finančne služby, Španielsku modrú divíziu, 50 000 príslušníkov slovenskej armady. Z účty, francúzska, rakúsky, český priemyselný potenciál, ap.
  Samozrejme nikto neznehodnocuje protinacistický odboj, ktorému patrí uznanie a rešpekt.
  Za týchto okolností, to že už po polroku tieto spojené európske vojska utŕžili prvú a veľkú prehru pod Moskovou, označil Karen Šachnazarov za unikátny a priam neuveriteľný výkon, asi jedinečný v histórii ľudstva.
  A o to ide: treba čonajviac prepisat historiu v tom zmysle, ze po vystúpení Británie z EÚ je pre dnešných potomkov vtedajšieho európskeho zoskupenia velľmi nepríjemné si pripomínať víťazstvo spojencov, teda hlavne Sovietskeho zväzu, Velkej Británie a USA.

  OdpovědětSmazat
 20. ono to je daleko horší oni se přidávají veřejně k fašismu propagace nacismu je stále trestným činem a nic se neděje.

  OdpovědětSmazat
 21. Tato pandemie nebo "pandemie" bude nejspíše ve všech učebnicích. Ale jak to, že tam není, jak Američané ztratili kolem pěti sedmi milionů občanů za hladomoru způsobeného prvotně ničením potravin během třicátých let? To byla skutečná katastrofa (není to ani v přehledu hladomorů na Wikipedii). A kdo si to dnes připomene? Jednoduše se mlčí, kroutí, záznamy o demografické situaci klíčových let se zničily.
  Dnes se zase ničí po světě potraviny. To, že se o tom moc nepíše nic nezmění na tomto faktu. Není těžké vědět proč se tak děje. A ani co nás může čekat. Globálně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale starší si pamatují, jak za hospodářské krize 1929-1933 místo, aby se pšenice dala hladovějícím lidem, že se vyvážela na volné moře a sypala do oceánu, že se s ní topilo! Ale to je normální chování "mravného" kapitálu. Může být zločinnost vůbec někdy mravná? Že ne? Tak aspoň víte, proč je Západ setrvaly nemravný!

   Smazat
 22. Proti takovému virál viru jako je rozum jsou zaměstnanci voličů zpravidla do tří dnů po zvolení zpravidla imunní.

  OdpovědětSmazat
 23. pokracovani serialu muz na radnici hřib

  OdpovědětSmazat
 24. Pád Kabaly (Fall of Cabal CZ) - české titulky https://www.youtube.com/watch?v=N3jJyqIDZV8

  OdpovědětSmazat
 25. Kde se dnes líhně tolik političek, vždyť kdysi byly tak dvě za století.🐄🐔🦆🐈❓

  OdpovědětSmazat
 26. Banderovci nikoho nezradili. A Vlasovci byli při bitvě o Leningrad zrazeni první. Stalinem. Na sovětské půdě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.