Reklama

sobota 2. května 2020

Lenka Procházková: Nestačí jen truchlit!

Spisovatelka Lenka Procházková
2. 5. 2020 PrvníZprávy
Už je to šest let, co jsme na internetu ohromeně hleděli na snímky lidí zavražděných 2. května 2014 v Oděse.
Z videí bylo zřejmé, že útočníci vraždili s vášní... Jedna sekvence zachycovala skupinu dívek, sedících uprostřed chaosu na dlažbě. Zprvu to působilo téměř jako piknik, pak jsem poznala, že plní lahve benzínem. Vypadaly pracovitě a vesele, to je málo, přidej! hecovaly se, zatímco lidé uvěznění v hořícím domě už skákali z oken. A pak jsem si s děsem přečetla komentář českého novináře, který od svého psacího stolu vytipoval v zuhelnatělých tělech obětí ruské agenty...


Svatojiřské stužky na rukou lidí zaživa upálených v Domě odborů se už šest let rozpadají v hrobech, ale není soudce, který by měl odvahu masakr vyšetřit. Vrahové chodí beztrestně po ulicích, jakoby měli plášť neviditelnosti. A Evropa k tomu mlčí. Když říkám Evropa, myslím tím ty dobře oblečené a skvěle placené takzvaně odpovědné politiky, kteří se nám denně zjevují v televizi jako olympští bohové. Jak to, že naši bohové nekonají? Proč masakr v Oděse překryli rouškou? Odpověď je prostá. Ze strachu. Důsledné vyšetření masakru by totiž odhalilo jeho návaznost na fašistický puč v Kyjevě, a ten byl a dosud je slaven jako vítězství demokracie.

Naši současní olympští bohové jsou zbabělci. Bojí se pohlédnout pravdě do očí, protože pak by museli proti poznanému zlu zakročit. Oni však toto zlo sami pomohli rozdmýchat, když podpořili a glorifikovali ozbrojený puč v Kyjevě. Stáli jako kmotřičky nad kolébkou bezpráví, a teď zavírají oči před hroznými následky své spoluviny. Pravda je pro ně nebezpečná jako hlava Medúzy. Bojí se, že při pohledu do její tváře by zkameněli. Ale oni už zkameněliny jsou! Trčí nehybně na svých vyvýšených místech jako ty kamenné hlavy na Velikonočním ostrově.

Římský básník Ovidius varoval před lhostejností ke zlu těmito slovy: 
„Zlu se hned zpočátku postav, dlouhým váháním zesílí a pozdě pak přichází lék.“

Toto varování, napsané před dvěma tisíci lety, je pořád aktuální. I v ČR, kde kamenné hlavy sice zatím nedoporučují podezřelé hledače pravdy zabíjet, ale nevadí jim, že jsou vytvářeny seznamy „závadových“ takzvaně prorusky smýšlejících osob a stejně „závadových“ internetových serverů. Epocha jediné povolené pravdy se znovu vrátila a nutí každého z nás, aby se zařadil. Buď podle své zbabělosti nebo podle své odvahy a svého svědomí. Funguje to. Mnozí už se bojí přihlásit se k pravdě, aby je nepotrestala.

Když je slovo Rusko oficiálně užíváno jako synonymum ďábla, pak je o trouby andělské rvačka. V naší zemi už je to tradice, že kdejaký postrašený trouba se hrne do kapely. Je mu jedno, že je to kapela funebráků. Hlavně, že si na chvíli taky vrzne, při té společné cestě ke hřbitovu.

Nedávno jsem náhodně narazila na starší humorný výrok Woodyho Allena: „Vzal jsem si kurs rychločtení a přečetl Vojnu a mír za dvacet minut. Je to něco o Rusku.“

Je zřejmé, že většina kamenných hlav a mediálních šamanů, kteří nám dnes kážou něco o Rusku, absolvovala nejen kurz rychločtení, ale i kurs rychlopsaní a rychlolhaní. Takové rychlokursy neprobíhají jen v naší zemi, sponzor potřebuje vyškolit odborníky na Rusko po celé Evropě. Absolventi rychlokursů se pak cynicky prohlašují za elitu, za světlonoše, když naši loď zvanou Evropa rejdují do tmy.

Cenzurují náš protestní křik, neposlouchají naše argumenty, ale vyžadují, abychom my poslouchali je. Takové jednostranné komunikaci se říká diktatura. Kamenné hlavy a další absolventi rychlokursů to však nazývají demokracií. V každém projevu se tímto slovem zaklínají. Zřejmě se jím budou obhajovat i před soudem, kde nakonec všichni skončí.
Kdy to bude? A dojte k tomu vůbec? Věřím, že ano. Neboť Evropu netvoří jen ti, kteří ji navenek reprezentují. Loutky, které denně vidíme na obrazovce, jsou zaměnitelné. A vyměnitelné. My, takzvaný lid, ale zůstáváme. Takže záleží na nás, na opovrhovaném a podceňovaném plebsu, kdy se společně rozhodneme říct těm vyměnitelným, kteří znovu vlečou svět náš vezdejší do jejich války – DOST! Jděte už k čertu! My chceme pro naše děti a vnuky bezpečnou krajinu dětství. Krajinu, ve které nebudou na našem Náměstí Míru vlát vaše vlajky NATO. Krajinu, po jejíchž silnicích nebudou projíždět vaše vojenské kolony. Krajinu, ve které se pomník maršála, co velel plukům osvoboditelů, věnčí a neodvléká se na smyčce do skladiště.

Parubij bude trestně stíhán v případě masakru v Oděse v roce 2014! (září 2019)

Občany Oděsy, kteří byli před šesti lety zaživa upáleni pro svůj názor odsuzující sílící fašismus v jejich zemi, nestačí každý rok jen oplakávat. Pouhým truchlením se ještě nikdy spravedlnosti nedosáhlo. Pravda na nás nesestoupí jako dar udělený shůry. Pravdu si musíme vymáhat. Je to nepohodlné, dokonce i nebezpečné. Ano, pravda je dnes znovu nebezpečná. Žijme tedy nebezpečně, aby naše děti a vnuci mohli žít v bezpečí. A vychovávejme je tak, aby i oni pochopili, že fenomén Nesmrtelného pluku není jen vzpomínkou na někdejší statečné, ale že je dědičným závazkem k obraně lidství.

„Žádný člověk není ostrov sám pro sebe, každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny. Jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj. Smrtí každého člověka je i mne méně, neboť jsem část lidstva.
A proto se nikdy neptej, komu zvoní hrana.
Zvoní tobě.“
(John Donne)



42 komentářů :

 1. Lahve dívky plnily benzínem, ale demokraticky a kdo ví, zda je to pravda, protože jinak by zasedla komise v Bruseli a ta by to odsoudila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viděl jsem ta autentická videa, snímaná ukrajinskými kameramany. Bylo to otřesné, ty ukrajinské mladé husy z toho měli opravdu srandu, jak těm moskalům nandají. Těch videí bylo víc, přímý přenos vřažd „pouhých“politických oponentů. Dokonce byla tehdy v provozu kamera městského kamerového systému, města Oděsy na onom náměstí, kde stojí, nyní už dnes opravený Dům odborů. Bylo to zdálky oné kamery dobře sledovatelné. Lidé vyskakovali ze třetího patra hořící budovy a ti fašouni dole na ně ještě do těch oken stříleli z pistole. Viděl jsem to. Takže svědčím, že paní Lenka má pravdu. A pravda vždy byla a je stále revoluční. Mluvte, pište, křičte. Domy u nás mohou hořet i s lidmi stejně jako v Oděse, budeme-li mlčet.
   Pamětník.

   Vymazat
  2. 5:59 I já jsem to viděl ve videu. Ale i jiné, jak vynášeli odstřelovací pušky z hotelu Praha v Kijevě do teréního auta,vedle stál i Porubij. V témže hotelu sídlil Štětina i Schwarzenberk.Náš vyslanec Ondruška vraždění proruských schvaloval a Zvorálek ho ani neodvolal.Je směšné, jak členové ODS mohou zabitím vyhrožovat prezidentovi,Ondráčkovi, Filipovi aj. aniž by byli potresáni a na straně druhé provokatéři Kolář, Hřib a Novotný za své činy dostanou ještě ochranku. Ano, jsme kolonií západu. Kdo se připojí na stranu kolaborace,cítí se v bezpečí, protože ví, že i soudy, vláda musí toho amíka poslouchat.Zajímavé, že nejvíce ochotných je v Praze. Zradili Žižku, České pány,hajlovali Hitlerovi a nakonec i tomu Havlovi.

   Vymazat
 2. vyvstává mi na mysli hanebný Zaorálek, ještě na něho nedošlo, ale snad se dočkáme

  OdpovědětVymazat
 3. Víte podle mne hydra musí být zničena stejně jako plevel, i s kořeny a nemilostrdně.Jinak se vrátí v plné a ještě větší sile. Ale huminitárně to asi nejde. To jenom humatinárně jde likvidovat pokojné obyvatelstvo. Jsme naprosto NEPOUČITELNÍ!!!!!!!!!
  Václav Vodrážka Plzeň

  OdpovědětVymazat
 4. Autorka napsala opět vynikající článek. Zbytečné cokoliv dodávat. Jen poděkuji.

  OdpovědětVymazat
 5. Nemusíme chodit daleko, jen tak o dva tisíce let zpátky. Někoho tam přibili na kříž a ještě dnes se na to vzomíná.Dobře to charakterizují i Vysockij a Nohavica. Račte nahlédnout. https://www.youtube.com/watch?v=BQsxfXAkQOw

  OdpovědětVymazat
 6. Pro začátek by bylo fajn védět, kdo ti upáleni vlastně byli a odkud s těmi stužkami přijeli. Mám v Oděse dost známých, byl jsem tam od té doby několikrát, a nikdo netuší. Tipuju Rostov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý hajzlíku, velmi dobře víš, že to byli obyvatelé Oděsy, ruského města na Černém moři.

   Vymazat
  2. Ony jsou dvě nebo dokonce tři Oděsy? A vůbec, jestliže jste tam jel, nejel jste tam náhodou učit tu pravou "demokracii"?
   A vůbec to není "milý hajzlík", je to podle toho, jak se vyjádřil, spíš parchant. Kdyby mluvil pravdu, prostě to musí vědět, tomu se nelze vyhnout. Pokud teda tam někde máte přátele a umíte jejich jazyk, tak se dozvíte ty největší události ať chcete nebo ne.
   A jména obětí jsou známa! Již od tehdy.
   Z toho vychází, zase informačně a vyjádřením "polepšený" spolupracovník BIS. Prostě provokatér.
   Nebo totální v.l. A co je lepší?

   Vymazat
  3. 22:08 že z Rostova, tipujete? Že byli upáleni tipujete jak? Povězte!

   Vymazat
  4. Copak Schwazenberg, roduvěrný, s vědomím, že z Boží milosti. Ten nepřekvapí. Zato Zaorálek, ten ano. Svou účinnou snaživostí za všech okolností. Ne každý unese hendikep malé postavy.

   Vymazat
  5. 0:14 ale to přece psal banderovec Štětina, kámoš všech ukrajinských fašounků

   Vymazat
  6. 22:08

   A které známé? Možná máme společné, protože já jsem s přestávkami v Oděse žil asi šest let.

   I kdybych neměl informace přímo z místa, věděl bych, že lidé, kteří na tom místě zahynuli, byli místní obyvatelé. Drtivá většina neměla vůbec nic společného s podpisovou akcí pod peticí. To vědí všichni v Oděse. A i kdyby to byli jen ti stánkaři, organizátoři petice, přijde dost divné vraždit svoje spoluobčany kvůli tomu, že uspořádali petici proti státnímu převratu.

   Město je rozděleno. Zvlášť od té doby, kdy tam přišly početné skupiny ze západu Ukrajiny. Jednalo se o "podnikatelské" klany, které si přivedli svoje bojůvky. Také se ví, že se vůbec nejednalo o nějaký Antimajdan a Rusy, ale o vyprovokovanou akci kyjevského klanu proti stávajícímu v boji za přístav. Tak už to v časech státních převratů chodí. Ti nejbrutálnější si tak pro sebe můžou beztrestně urvat ohromné bohatství a stanou se z nich noví miliardáři.

   Kdybyste nebyl líný a podíval se na volně přístupná videa, jasně byste viděl, že lidé, kteří vypadávali z oken a byli ubíjeni na zemi, nebyli žádní teroristé z Rostova, ale třeba mzdová účetní z kanceláře na druhém poschodí.

   Vymazat
  7. Co by bylo fajn vědět22:08? Mezi ryzími demokraty je dávno známo, že v Oděse a vůbec při žádné ATO akce Kyjevské chunty proti svým spoluobčanům "neumírají žádní lidé jenom Rusi". A přitom ti rusi páchají jenom eutanasi-asistovanou sebevraždu, takže voco-go? Bohužel takhle se přistupuje k těmhle událostem zanícenými šířiteli demokratismu, Evropských hovnot, ochránci lidských prav a svobod. Při takovém přístupu k lidským životům spíše by bylo zajímavé vědět kdo(z vás) je opravdovým autorem vašeho oblíbeného hesla: "chuj s nim, nas mnogo...". Ale vlastně je dobře že jste se takhle demaskovali, a ukázali jste svou zálíbu ve vraždění a ničení, protože naivním Rusům nechybělo málo a byly by Vám hloupě vydali Moskvu i celým Ruskem jak na zlatém podnosu. Místo toho vám ještě sebrali Krym a tak je to i nejlepší co mohly udělat.

   Vymazat
  8. 11:28 berete ho (22:08) moc vážně, vždyť je to přece zjevně placený agent provokatér Pepek Vyskoč :-)

   Vymazat
 7. No a co se dá čekat od těch, kteří si chtějí posilovat svoje mocenské postavení ve chvíli, když vidí, že to jde do kelu?
  Ostatně už feudalismus málokdy fungoval v nějakém státě jen na základě vnitřního rozvoje a mírové spolupráce s okolními státy. Když se podíváme do historie, všechny velké vzestupy, až na skutečně jednotlivé a tím zanedbatelné případy, feudálních států šli na úkor - vítězných válek byť zdánlivě "někoho" jiného. No a kapitalismus je už jen jedna nekonečná krize, na chvilku pozastavena nuceným soupeřením se socialismem, byť ten nebyl v nějaké ideální formě a kde vlastně je ten humánní, dokonalý a správný lidský kapitalismus vůbec? Neustále "teoreticky" "ošetřované" dnešní "systémy" a stejně ani jedna teorie prostě nefunguje! Jen ta permanentní krize. A nakonec se to vyřeší "po staru" - válkou, okupací, kolonizací, přinucením nakupovat "vítězovo" zboží. Ale cen za ekonomiku si převzalo neurekom ekonomů Od Nobelova výboru rádo ... A rozvoj kapitalistických států šel také na účet někoho jiného. Jen formy se "krapánek" změnily. Za to přišel nový totální typ státu kontroly - fašismus.
  V takovém prostředí se žádné problémy ve skutečnosti nemohou řešit "klidnou a mírovou" cestou. To je omyl i našich spoluobčanů, kteří si malují, jak krásně na to všechno teď vyzráli. Jak si žijí a netuší, že žijí těsně před potopou. První, ale zatím hodně slabou ranou po nich je nynější krize. To hlavní ještě teprve přijde. Pak jsem zvědav, jak na to "zase vyzrají", kolaborací?
  V obou historických etapách jako vzor slouží Anglie, která jen předala štafetu USA.
  No a takový svět se přece nebude jednak "bát" vyřešit svoje problémy "Oděskou cestou" a rozhodně se k tomu nebude hlásit, dokud to pro něho nebude výhodné. Právě "slepota" občanské "většiny" mu umožňuje vládnout "legálně". Jenomže ta "většina" má svou spoluvinu na takových událostech, ať se jí to líbí nebo ne. Protože i ona "žije" ze zisku těchto druhů událostí. Kdo mlčí, souhlasí.

  OdpovědětVymazat
 8. Velmi poeticke, pres vsechnu tragiku.
  Olympsky buh Babis.
  Athena von der Leyen.
  Afrodita Merkel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Urazil jste minimálně Athénu a Afroditu. Zasloužíte buď brýle nebo starořecké peklo.

   Vymazat
  2. Akorát, že Babiš je jenom vozataj.
   Možná jen lokaj. Jinak dobrý.
   Václav

   Vymazat
 9. Paní Lence děkuji za vzpomínku, ale ten kdo se musí postarat o změnu není Čech, Slovák , či Maďar. Kdo jiný než Ukrajinec musí vzít právo do svých rukou. Nevím co se na Ukrajině děje, nic se o ní nepíše, dokonce nic ani zde na Nové Republice. Dříve se zde něco občas objevilo, dnes skoro nic.Na co na Ukrajině čekají? Nejspíše jim je dobře a jsou spokojení, nebo čekají na zázrak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemá smysl ukazovat na Ukrajinu. Podívejme se k nám, jak se u nás daří PRAVDĚ. Také je nám bližší košile než kabát. Nedávno jsem četl na "idnesu", jak v souvislosti s koronavirovou nákazou, kdy děti přestaly chodit do školy a také mnozí dospělí zůstali doma, narostly po lesích, kam jsme v době náhlého volna začali ve větší míře chodit, hromady odpadků. Obávám se, že pokud si nevážíme přírody, nevážíme si ani země, kde jsme se narodili. Pokud se chováme jako lůza, které je jedno, v čem budou vyrůstat naše děti, nedivím se, že je nám nějaký Koněv a vše, co se kolem Ruska a Ukrajiny děje, naprosto ukradené. Jsou to spojené nádoby. Nerad používám výraz mlčící většina, protože nedílnou součásti této mlčící většiny jsou i ti, kterým je úúúplně jedno, jaký svět přenecháme našim dětem, protože vláda, parlament, ministerstva a vedení obcí TO přece vyřeší, protože jsou za to placeni.
   Honza Smola, Havířov

   Vymazat
  2. 23:25, ví se, co se děje na Ukrajině. Momentálně probíhá těžká palba na pozice v obou republikách a Ukrajina nakupuje další zbraně. Obyvatelstvo to plně schvaluje, stejně tak jako schvalovalo akci v Oděse. Ukrajinci jsou dnes mnohem rusofobnější než Estonci, a to je už co říct. Vše, co je kdy v minulosti postihlo, dávají za vinu Rusku a každému jednomu Rusovi. Například i za epidemii může Rusko. Nejvíc rusofobů žije kromě Kyjeva v "ruském" městě Charkov. O ničem jiném ohledně politiky nemluví než o tom, jak vstoupí do NATO a potáhnou s Američany na Moskvu.

   Vymazat
  3. 8:37 Prosím vás, pokud nejste rovnou banderovec nebo Štětina, tak si nevymýšlejte a nelžete tady! Většina Ukrajinců ví i dnes, s kým a za čí účet se jim žilo nejlépe, Ukrajina přežije jenom díky přátelství a spolupráci s Ruskem, které je i v dnešní době nejvýznamnějším zdrojem příjmů, díky kterým Ukrajina přežívá, protože západ tam dodnes jenom krade a rozprodává, co se dá a kromě zadlužení tam západ vůbec nic nevytvořil. Sedm miliónů Ukrajinců uteklo s rodinami do Ruska a zbytek jejich rodin na Ukrajině přežívá jenom díky jim. Na západě jsou obyčejnými otroky a jakmile se něco šustlo (koronavirus), tak je západ poslal domů. Jste prolhaný jak údajně "Česká" televize :-)

   Vymazat
 10. Moc pěkně napsáno a K.Kryl na dnešní situaci napsal tehdy mírně přehnanou, dnes výstižnou Pasážovou revoltu (až na tu stránku Dikobrazu). Ten byl ekonomicky zlikvidován-pichlavost je nežádoucí. Když se vracíme do feudalismu musíme počítat s tím, že lidé budou v tomto duchu vychováváni a zrůdnost nelidství bude přibývat. Jen technika je na vyšší úrovni a je těžší s tím něco dělat.

  OdpovědětVymazat
 11. Každý z nás může mít jiné životní priority. Každý z nás může mít různé politické názory. V jednom by jsme se ale měli shodnout všichni. Na životě v míru. Nikdo rozumný netouží po válce. Válka nejsou jenom tisíce mrtvých a zmrzačených na bojištích, ale statisíce mrtvých a miliony strádajících v zázemí. S každým dalším konfliktem roste ohromný nepoměr obětí mezi vojáky a civilisty. A dokazují to i konflikty poslední doby.
  Jedním z hlavních motorů válečných snah je fašismus. Ten na Ukrajině tiše doutnal, aby se po roce 2014 rozhořel jasným plamenem. Obětí v Oděse je mi samozřejmě líto, ale s těmi jsme my u nás nemohli nic udělat. Co ale můžeme je pečlivěji vybírat své politiky. Fašismus není jediným zlem planety, ale je velmi zřetelným. Vztah, jaký k němu vyjadřují konkrétní lidé, by měl být měřítkem naší volby. Lidé jako Zaorálek, Schwarzenberg a mnozí další, kteří nejenom že fašisty na Ukrajině neodsoudili, ale ještě jim vyjadřovali podporu, by měli skončit na hnojišti dějin.
  Jak jsem napsal, můžeme mít rozdílné názory. Ale partaje, které reprezentují lidi nepokrytě podporující fašismus a násilí v jakékoliv podobě, by měly být nevolitelné. To je asi jediné, co můžeme my udělat pro Ukrajinu a zároveň i pro sebe samé.

  OdpovědětVymazat
 12. Viděla jsem fašismus
  Jelena Ložkina

  Viděla jsem fašismus. A viděla ho nejednou. Přitom v přímém vysílání.

  Viděla jsem černý dým, plížící se nad řekou Moskvou v samém středu hlavního města. Viděla jsem ohořelý Dům Sovětů. S jakým uspokojením dým ohně, zjevně, vdechovali na velvyslanectví USA, umístěného v pár krocích od místa tragédie. Vždyť spalovali sovětskou vládu ...

  Viděla jsem spálenou budovu Domu odborů v Oděse. A viděla jsem, jak zaháněli lidi k upálení. Viděla jsem divoké tance mladých v maskách, dobíjejících ty, kdo vyskočil z okna. Slyšela jsem jejich křik ...

  A nemohu zapomenout!

  Já vím, je to řetězový odkaz: hořící palác "La Moneda" v Chile, hořící dům Odborů v Oděse - hořící pneumatiky na ulicích Managuy. Stopy kulek na budově zastupitelstva Kuby v USA. Pochod pochodní poblázněných mladých kráčejících ulicemi Kyjeva, zdánlivě očištěných ještě v roce 1943 od těchto zlých duchů. A nesmírné uspokojení esesáckých pohrobků za pochodů po ulicích Rigy.

  Já vím, co to znamená.

  Fašismus zvedl hlavu a znova nastupuje po planetě.

  A křičím nahlas: "Ne fašismu!"

  Lidé na planetě! Zastavte to! Ne fašismu!

  Jinak dříve nebo později budou opět hořet pece Buchenwaldu.

  OdpovědětVymazat
 13. Oděsa byla, je a bude vždy jen a jen čistě ruské město a stávající hrůzovláda dovezených a všehoschopných banderovců z Kyjeva na tom nic nezmění!

  OdpovědětVymazat
 14. Kdo si myslí, že my jsme, no ale co, radši si přečtěte pro zajímavost diskusi zde.

  http://leva-net.webnode.cz/products/jak-vrazdili-odesany-v-dome-odboru-detaily-18-/
  https://bit.ly/3b085x4

  OdpovědětVymazat
 15. Jak ti lidé vyskakovali z oken tak je na zemi dobíjeli banderovské hovada.

  OdpovědětVymazat
 16. Jak někde shlédnu "Oděsa" vybaví se mi nejen ty ukrajinské husy (zasloužily by si uvést jejich jména), ale i pokřik davu že "cítí ruské maso", také snímek ohořelé těhotné ženy s oprátkou ze šňůry telefonu kolem krku ohnuté zády přes kancelářský stůl. Skutek - Štětinou, Zaorálkem, Pražskou kavárnou s některými z TOP 09 a dalšími rusofobily, podporovanými a oslavovanými jako hrdiny demokracie.

  OdpovědětVymazat
 17. Nemohli jsme letos vzpomenout Odésy na Vaclavaku-o to vic na ne vzpominame ve svem srdci.Polozit kyticky na hroby sovetskych vojaku na Olšanech nam ani virus nezabrani.Pani Lence dik.

  OdpovědětVymazat
 18. Ano, alfou i omegou jsou naše děti. Dejme si s nimi ,,tu práci", věnujeme jim alespoň trochu času, z toho mála, co nám každý den zbývá. Jsem přesvědčen, že toto nejsou jen prázdné fráze, opravdu je to tak. Komu budou jeho děti ,,ukradený", tomu budou ukradeny!

  OdpovědětVymazat
 19. Nesmíme zapomenout na české hrdiny Ivo Stejskala a Vojtěcha Hlinku, kteří neváhali ani vteřinu a odjeli na Ukrajinu položit život proti tomuto odpornému fašistickému zlu!
  V budoucnu by si tito dva určitě zasloužili veřejný pomník na významném místě.

  OdpovědětVymazat
 20. Ukrajinská opozice vyzývá sondu do amerických biolaboratórií na Ukrajině.
  https://beforeitsnews.com/politics/2020/04/ukrainian-opposition-urges-probe-into-us-biolaboratories-in-ukraine-3183406.html

  OdpovědětVymazat
 21. Z tohoto se mi fakt zvedá žaludek. Kdyby už nic jiného, tak už jenom kvůli tomuhle musí jít USA s celým západem do hajzlu!

  OdpovědětVymazat
 22. Paní Lenko, jakkoliv s vámi souhlasím a i jinak si vás dost vážím, musím se vás, a dejte si ruku na srdce, zeptat, nezačalo všechno to zlo už v době, kdy jste založili Chartu 77 a pomohli jste rozložit socialistický tábor?

  OdpovědětVymazat
 23. Banderovcům šlápne do úsměvu i americký prezident. Trump slíbil Američanům uvedení filmu "Ukrajinská lež, impeachment, peníze Bidena, masové vraždy" na TV kanále One America News.

  OdpovědětVymazat
 24. Před mnoha lety jsem chtěl poukázat na jeden podivný článek o Oděse který se objevil v Blistech. Místo aby uznal, že to tak trochu s tou publikací přestřelil, tak se mne místo toho snažil Čulík přesvědčit, že ti co byli uvnitř budovy upáleni, si to zavinili sami, protože chtěli házet ven molotovovy koktejly, ale nějak v tom zmatku zapomněli otevřít okna. Jo, tak to podle Čulíka určitě bylo. Nechápu jak někdo takové hovado, a to se omlouvám všem býkům a volům, může brát vážně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně od té doby BL nenavštěvuji, citovali tam vyjádření nějakého Čecha, tuším, že jeho příjmení bylo poněkud cizokrajné a začínalo na písmeno "N", snad Neuer nebo tak nějak. Každopádně jeho hlášky byly zcela v rozporu s reálným děním v Oděse, i když se prohlašoval za přímého svědka. Zjevně banderovec a celé slavné BListy s ním!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.