Reklama

neděle 10. května 2020

Loď pro pokládání podmořského potrubí "Akademik Čerskij" zakotvila poblíž německého Mukranu


10. 5. 2020 vesti
Loď pro pokládání podmořského potrubí "Akademik Čerskij" zakotvila poblíž přístavu Mukran v Německu 9. května, v den vítězství, oznamuje TASS s odkazem na údaje portálů pro sledování lodí. V přístavu Mukran je logistický terminál projektu výstavby plynovodu Severní proud 2. Je zde také vlečná nákladní loď pro ukládání potrubí "Fortuna" ruské akciové společnosti"MRTS". Dříve ministr energetiky RF Alexandr Novak uváděl loď "Akademik Čerskij" jako možnou variantu pro dobudování severního plynovodu. Vlečná nákladní loď byla také mezi pretendenty na účast v dokončení projektu. Nicméně se zdůrazňovalo, že neodpovídá technickým podmínkám, předloženým pro práce ve výsostných vodách Dánska (podle zákonů této země musí být takové lodě vybaveny systémem dynamického polohování)...

... Severní proud 2" předpokládá výstavbu dvou větví plynovodu o celkovém výkonu 55 miliard kubíků ročně od pobřeží Ruska přes Baltské moře do Německa. V současné době je plynovod vybudován z 93%.

V předvečer velvyslanec SRN v Moskvě Géza Andreas von Geyr sdělil novinářům, že vyhlídky na realizaci projektu "vypadají velmi nadějně". A samotný projekt napomůže upevnění energetické bezpečnosti Německa a jiných evropských států.

V tomto se mínění SRN neshodlo s míněním USA, i když obvykle v mnoha otázkách mezinárodní politiky zaujímá stejnou pozici jako Amerika. Nicméně v dané otázce Německo vystoupilo proti exteritoriálním sankcím.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. „Potýkáme se s největší světovou ekonomickou výzvou, jaké kdy lidstvo muselo čelit.“ Jedině jednáním na globální úrovni můžeme zabránit tomu, aby lidstvo sklouzlo do nezastavitelné sestupné spirály,“ řekl Donald Trump.
  https://tadesco.org/marneho-okenko-12-04-2020-trump-vcera-prohlasil-ze-uz-neni-prezidentem-spojenych-statu-americkych/

  OdpovědětSmazat
 2. Severní proud 2 je klasickou ukázkou, jak si diktatura kapitálu, vládnoucí v USA, představuje volný pohyb osob a zboží. Prostě to, co, kdo a kde nejsou v područí USA kapitálu, jsou nepřátelé jeho diktatury a musí být trestáni. Nemravy někdejších kolonizátorů a nakonec i německého nacismu v tomto směru jsou jen skromným odleskem chování politiků a ohvězdičkovaných žoldnéřů této supervelmoci, která se domnívá, že násilí na druhých je jejím právem. Kuciakuje jednotlivce, kuciakuje národy a státy. VYROSTLA NA BEZTRESTNOSTI MASOVÉHO VRAŽDĚNÍ LIDÍ, INDIÁNŮ A ČERNÝCH OTROKŮ A NEDOVEDE SI BEZ PÁCHÁNÍ ZLOČINŮ PŘEDSTAVIT SVOJI EXISTENCI! Musíme ale věřit, že i v USA jednou zvítězí humanismus. Ale stát, který kráčí zatímními dějinami s desítkami milionů zavražděných za svými zády to nebude mít s lidským ani božím odpuštěním vůbec snadné!

  OdpovědětSmazat
 3. Merklová vymyslela další podraz na severní proud 2. Divil bych se, jestli ten plynovod dostaví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jste 18:08 došel k tomu, že zrovna "Merklová"? To jako Trumpovi na vztek?

   Smazat
 4. Dle mého názoru, je to sázka do loterie. Při současné situaci stavět něco pro někoho a nemít zaručené, že to bude fungovat je nesmysl. Nakonec proč u nás vlastně zničili zemědělskou výrobu a stavebnictví- když ji předtím vykoupili. Při mzdách našich otroků by vydělávali mnohem více. Ale bylo třeba toto zlikvidovat. Zdá se mi, že pro Germány by bylo lepší řešení než jak mi se myslíme zlikvidovat obyvatele a potom industrializovat pozemky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vám 20:17 zřejmě nedochází, že Německo se snaží, při svém "zeleném" programu, pokrýt za přijatelnou cenu energetickou potřebu, tu pokud možno nezávislou na tranzitech s jejich nejistotami a cenami. Realizace projektu posiluje Ruskou federaci jak ekonomicky, tak mocensky, oslabuje odbytové možnosti ropných produktů USA, jejich mocenskou pozici i rozsah směny v US dolarech. Pokud tedy bude "Severní proud" uveden do provozu, bude to další prohra mocenské politiky USA. Nejde tedy o málo.

   Smazat
  2. 22:33
   Těžko se hlídají hranice a lehko se provádí sabotáže pood vodou.
   Přeberte si to jak chcete. Ale já jsem jen tvrdil. Že Rusům se investice do tohoto projektu s tak nevypočitatelným partnerem jako je Germánsko nemusí vyplatit (a dle mého názoru nevyplatí).

   Smazat
 5. https://www.arfa.cz/to-snad-ne-nemecko-chce-zavest-prukazy-imunity-covid-19-nemas-kartu-tak-zmiz-sokujici-krok-k-celoplosne-vakcinaci-a-cipu-pod-kuzi-podle-billa-gatese-kritici-odkazuji-na-nejtemnejsi-kapitolu-n/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo to plánují totalitu takovou která na světě ještě nebyla zbavit se eu a globalistů jinak dopadneme špatně.

   Smazat
 6. Doufám že tam mají doprovodnou ponorku s raketami voda vzduch.

  OdpovědětSmazat
 7. Když čtu komentáře, došel jsem k závěru. Jak bylo od Ruska správné rozhodnutí vybudovat plynovod do Číny. Je jen otázka času, kdy i Indie přijde na to, že se Západem chytne jedině sr.čku.

  OdpovědětSmazat
 8. https://ceskoaktualne.cz/2020/05/zpravy-k-zamysleni/kdo-je-merkelova-mozna-budete-vsichni-prekvapeni/?fbclid=IwAR2dpMEk7ZLoCnIw_2teqtJ8jbLSnIYf6wM5KafdfMlVKrrRUQHyJlkqRhM

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.