Reklama

neděle 17. května 2020

Lokajové a hulváti: Jsme mistry v překrucování historie. Temné stránky paměti. Orgie lží včera i dnes. Sloup, odboj a svoboda. Pomníky zrádcům. Jednou se budeme za dnešek zase stydět

Jiří Weigel
16. 5. 2020  InstitutVáclavKlause a ProtiProud
Jiří Weigl se v dozvucích květnového výročí zamýšlí nad tím, proč se mnozí stále musí od něčeho lokajsky distancovat, podle toho, jaký právě vládne režim. Letošní květnové dny, na něž připadá 75. výročí konce druhé světové války a osvobození naší země, byly poznamenány koronavirovou karanténou, a tak oslavy a vzpomínky měly netradiční podobu. Na místo věnců, slavnostních přehlídek a shromáždění by nás vzpomínky na historické události měly vést k sebereflexi.

Právě poměr k vlastní historii ukazuje, že v české společnosti není dlouhodobě něco v pořádku. Na rozdíl od mnoha jiných národů ji nejsme schopni přijmout tak, jak se odehrála a po několik generací se věnujeme jejímu usilovnému přepisování, překrucování, přikrašlování až někdy i falšování tak, jak se to podle momentálních dobových potřeb hodí. Platí to pro starší i novodobé dějiny a někdy je to pohled skutečně odpudivý.Orgie

Před pár dny se na Staroměstském náměstí v Praze zahájila stavba repliky Mariánského sloupu zničeného po pádu habsburské monarchie euforickým davem. Heslem doby bylo tehdy „odrakouštět se“, tvářit se, že těch tři sta let v monarchii nikdy nebylo a když tak jenom „Temno“. Až s odstupem století jsme si schopni přiznat, že poslední půlstoletí monarchie bylo v dějinách českého národa dobou největšího národního, společenského i ekonomického rozmachu. Opájíme se heslem „Národ sobě„ a národní sbírkou na Národní divadlo, aniž bychom přiznali, že největší příspěvek na jeho stavbu daroval císař František Josef.

Daleko odpudivější orgie vypočítavého a zbabělého distancování se od vlastní minulosti přišlo s nacistickou okupací. Kolik bývalých vlastenců a masarykovců prozřelo a předhánělo se v hanobení První republiky a Masaryka s Benešem. Nacistický teror byl bezpříkladný, bylo a o to více dnes je těžké být soudcem, přesto však éra okupace byla hrdinskou dobou pouze v podání menšiny statečných, kteří se v domácím či zahraničním odboji postavili okupantům na odpor, a proto si zaslouží mimořádný obdiv a úctu. Bohužel se jich dočkal jenom málokdo z nich. Právě zacházení s hrdiny odboje po roce 1948 patří k nejhanebnějším stránkám naší moderní historie, za niž se musíme dodnes stydět.

Západní část naší republiky osvobodila americká armáda a naše země se čtyřicet let tvářila, jako by tomu tak nebylo. Vrcholem podlé servility režimu byly sochy sovětských osvoboditelů v západočeských městech osvobozených Američany.


Lokajská lež


Po roce 1989 jsme si snad všichni mysleli, že se konečně česká společnost dokáže narovnat a dospěle se dívat na své dějiny, že je bude schopna bez příkras přijmout a žít s nimi. Bohužel to byla iluze. Právě nyní, při květnových výročích jsme mohli vidět, že jsme na tom stejně bídně, jako kdysi. Přepisování dějin a jejich překrucování jenom kvete, rozdíl je pouze ve znaménku. Osvoboditeli se stali výlučně Američané a na ruské osvoboditele se k velkému výročí statečně plive zbouráním pomníku jejich vojevůdce. Bezostyšně nám lžou, že jsme se osvobodili sami, a když tak s pomocí sovětských zrádců v německých uniformách - vlasovců. Jim v dnešní době náleží pomníky.

Po letech se za dnešní přístup k vlastní minulosti budeme stydět stejně, jako odsuzujeme smutné excesy minulosti. Za starého Rakouska se říkávalo, že Čech je buď lokaj, nebo hulvát. Po stu letech samostatnosti by tomu už snad mělo být jinak.

A platí to i v přístupu k 75. výročí osvobození a osvoboditelům.

Zdroj.

36 komentářů :

 1. Havel 21.srpna 1990 ve svém zlovolném emotivním projevu na Václavském náměstí vyslovil odsuzující verdikt :" ZA VŠÍM SE SKRÝVAJÍ CHAPADLA NEVIDITELNÝCH MAFIÍ, KTERÉ SE SNAŽÍ KŠEFTOVAT S MAJETKEM, KTERÝ JIM NEPATŘÍ, USTAVUJÍ PODEZŘELÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI A HLEDAJÍ CESTY, JAK ULÍT NELEGÁLNĚ ZÍSKANÝ KAPITÁL. KRAJNĚ TEMNÉ SLUŠOVICKÉ ŽILKY NENÁPADNĚ PRORŮSTAJÍ CELÝM NAŠÍM POTRAVINÁŘSTVÍM".

  Havlovi šlo o to, aby "privatizace" u nás, ve smyslu rozkradení a devastace, se zúčastnil pouze západní kapitál.

  Následující den po tomto odsuzujícím projevu zednáře Havla odstoupil Ing. Čuba z funkce předsedy JZD Slušovice. Ale tím to neskončilo. Havel měl v úmyslu vymazat tento komunistický zázrak z myslí občanů, a tak podnikal další kroky. V roce 2004 vyhlásil soud konkurz na Čubovu společnost Agro Avan. Byl to další podraz a Čuba to věděl. Podal proto žalobu na neznámého pachatele. Policie však případ ihned odložila a právníci Ing. Čuby neuspěli ani u Ústavního soudu.Už v roce 1990 byl Ing. Čuba odsouzen na rok vězení s tříletou podmínkou za umožnění vzniku soukromých kont z banky družstva. A teprve v roce 1998 by zproštěn obžaloby. Takže shrnuto a podtrženo. Nebýt žida Havla a spol., mohl být Ing. Čuba dále velmi úspěšným a Českému státu prospěšným podnikatelem, a možná ještě dnes mezi námi.
  *Č E S T J E H O P A M Á T C E !*

  Ing. Petr Kubišta učitel odborných předmětů VOŠ a SŠT Česká Třebová

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orgie kráglování se rozběhly v mnoha hospodářsky výkonných podniků. Za vším byla zvířecí msta neschopných k pracovitým, a proto úspěšným. Hovada se pořád nemají k omluvě.

   Smazat
  2. Pokud kdo byl se podívat ve Slušovicích, musí uznat, že to byl skutečně oproti jiným JZD zázrak - asi jako dnes v Číně. Obchodní dům - vlastně 4 propojené, dálniční napojení na silnice, dostihová dráha, obrat byl v desítkách miliard (dnes násob s ohledem na devalvaci Kč x 10). Tak to bylo samozřejmě po nástupu diktatury kapitálu u nás v r. 1990 rozkradeno těmi, co byli u moci u nás. Ale, sice méně zdatných, ale vynikajících JZD u nás byly desítky. Nevím, kolik tisíc miliard bylo rozkradeno tehdy kapitálem a vládou v oblasti zemědělství, ale vím že suma všeho, tedy také rozkradšného průmyslu a pod, co patřilo státu nebo družstvům bylo za 11 bilionů validní měny - tedy 11 tisíc miliard Kč. A další vlády pod kuratelou diktatury kapitálu nadělaly dluhy státu, obcím, krajům a občanům asi za 5 bilionů Kč. Pořád ovšem validní koruny. A kdo ze zlodějů kdy byl odsouzen. Tedy proces s panem Rathem je směšnost, co se týče finanční částky. (Nikdo nevysvětlil, proč se nechaly velké zlodějiny plavat a nakonec NEJVĚTŠÍ ZLOČINCI BYLI PANEM KLAUSEM AMNESTOVÁNI! Pan Kožený ukradl validních 12 miliard, celou námořní flotilu tehdejšího ČSSR + další. Kolik firem a které jsou v daňových rájích? Proč nejsou publikovány jejich seznamy, aby čeští občané věděli, od kterých firem, protože jde o zloděje nejhrubšího zrna (MAJÍ I PRAXI V KUCIAKOVÁNÍ), nemají kupovat zboží? A co EU, jak to, že ji nevadí internacionální zločinecký gang, který vykrádá země bývalého východního bloku. Proč nevadí nacismus EU, proč naopak ho podporuje?

   Smazat
 2. fe Toz to máte tak gdes se podíváte na dnesné vedení Prahy tak vás napadne enem jedinné MuDr. Chochokousek neb ti mají tradicní ceskó dosesevní porocho vecného doháneni a predhánení toz to je psychótecká deprevace.. ted je to zase Víden s oderém konské moci a tabáko s Caffé Landmannn.....které nám to chybejó...toz jaké pán takové kmán...to je typická neznalost dejin a tech prikladó je neurékom hezké den a klidnó vlastnó mysl.....P.S.

  OdpovědětSmazat
 3. Nejsme v tom sami, stačí se podívat na sever od nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:48
   Že oni to dělají taky, nemůže být omluvou a nesmí být inspirací.

   Smazat
 4. To co se o nás říkalo za starého Rakouska, tak platí dodnes. Akorát bych dodal, že těch všehoschopných lokajů, bez sebemenších známek studu, máme mnohem víc než kdysi.

  OdpovědětSmazat
 5. Ptám se, kdo je autor? A co dělal celých 30 let vypraskaneho sametu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:00 jméno autora článku si snadno přečtete. Pokud to nevíte, jde o blízkého spolupracovníka Václava Klause st. Pak zvažte, tak jak vám to intelekt dovoluje, jeho možnou roli. Tuším, že pan Weigel ekonomem není. Jeho článek, podle mého, českou realitu i historii docela věrně charakterizuje. Snad jen s tím, to ovšem pan Weigel nemusí z vlastní zkušenosti jako já vědět, že v rámci vyučování ani v základní škole ani učňovské, nebyl podíl západních armád při osvobození Československa nijak zamlčován a dozvídal jsem se to ve škole znovu a znovu k výročím 9. května. Tedy od svých devíti do sedmnácti let. Nad to, ještě od pra i rodičů. Proti masážím, jak se rozvíjejí dnes, selanka. Ví dnes kdo, že ještě v roce 1951 jsem na vysvědčení měl psáno "náboženské vyznání" a známku z "náboženství", jako vyučovacího předmětu? Vyučujícím byl farář, který automobilem dojížděl z 10 km vzdáleného městyse. To taky byla léta padesátá. Tak jak nebylo úplné temno na sklonku Rakouska Uherska, nebylo úplné a nakonec řekl bych žádné, temno za komunistů. A to jsem z těch za poslední "třídně politické prověrky" (1959) vyřazených, který pokud nelezl ke křížku, do roku 1965, po vyučení nemohl dál studovat. Ač byl premiantem. Kdo překrucuje pravdu, je bezcharakterní ... dosaďte prosím co nejpádnější vulgaritu. Děkuji

   Smazat
 6. Ti tři pražští lokajíčkové mají docela výstižné přezdívky, které se mezi lidmi rychle ujaly: "nácek z Rypákova" (Novotný), "primátor satan" (Hřib) a "starosta stažené půlky" (Kolář). Demožumpa si všechny tyto své tři reprezentanty plným právem zaslouží, dokázali zastínit i předsedy svých stran :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Nikoli jednou, slušní lidé se stydí již nyní.

  Jen na okraj - zjevně se někdo snaží rozeštvat lidi i Evropu, z toho ale mohou mít prospěch jen USA, nebo Turecko, případně USA a Turecko. USA na válkách v Evropě neskutečně zbohatlo, zapojovalo se vojensky až na konci 1. i 2. světové války a Evropu oloupilo o mozky a patenty, zlato a umělecké předměty. Občanská válka v Evropě by se jim zcela šíkla - málo nákladů lidských i materiálních spolu s rolí zachránců.

  V zásadě se dnes odehrává v Evropě boj mezi vlasteneckou a trockistickou levicí - ČSSD,Piráty, TOP09, STAN,ODS a příštipkáři z KDU (KDU se ale věrna své tradici přidá na stranu vítězů, kterým bude škodit - viz K.Čapek o lidovcích: "Trochu pomoct, trochu škodit, to se může vždycky hodit."). Naturální pravice v podstatě neeěxistuje, nebo je marginální silou.

  OdpovědětSmazat
 8. Proč tomu zase tak je,Praha není vůbec česká,přicházet znova Wermacht do Prahy,tak je vítá ještě víc Pražáků.Pane Weigel,dejte už také pokoj s tím osvobozením západních Čech USA.Kdyby nehnal SSSR armáda Němce,dokonce už byly na našem území v Polsku,vůbec by se USA armáda,spojenci,neodvážili bojovat proti Německu.

  OdpovědětSmazat
 9. Hmm. Další dobrák, který ohrnuje nos nad těmi, kteří mu zajišťují životní zázemí. Další, kdo plive na všechny okolo, aby sám vypadal lepší. Prostě malý český intelektuál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máte 14:46 na mysli koho prosím, mysliteli? Za srozumitelnější vyjádření předem děkuji. JiH

   Smazat
 10. Slavím osvobození od německého hitlerovského nacismu, a fašismu zásadně 9.května, a sráčští přepisovači, pohrobci Hitlera co zaseli, jednou sklidí. A vajgl je rovněž blbec, jelikož směšuje nemísitelné, porovnává neporovnatelné, a ještě si oniká.

  OdpovědětSmazat
 11. Naprostý souhlas s autorem. Za odpudivé týpky, kteří za peníze nebo z blbosti napodobují to nejhorší z minulosti, se stydím už dnes.

  OdpovědětSmazat
 12. "A platí to i v přístupu k 30. výročí vytunelování Československa", dodal by autor, kdyby netrpěl účelově selektivním viděním národní historie.
  Jaromír Habr

  OdpovědětSmazat
 13. Vlajka MZV není česká:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020051711956164-ministerstvo-zahranicnich-veci-vyvesilo-vlajku-lgbt-cesi-ihned-reagovali-jeste-vyvesit-vlajku-isis/

  OdpovědětSmazat
 14. Jardova...pardon.... Habsburska monarchie.
  Kolik asi čechu zemrelo po evrope kvuly Jardovy monarchii? Slysim celkem casto hlasku...češi se meli skvele)))). Asi tak jako chorvati. Voni tez rikaji jak to bylo supr. Nejak si nemuzou vzpomenout na jmeno prababicky, ale vedi ze to bylo supr....dit to vedi vsichni jaka to byla prosperita))). Hlavne kdyz te poslali na frontu proti rusum a srbum. Pradeda vypravel vo ty cesky prosperite na Drinsky fronte)))). Hlavne ze vam Franc Josef postavil barak....z vasych penez)))).

  OdpovědětSmazat
 15. JAROMÍR NOHAVICA - JARKOVA NOČNÍ
  Na internetu každý večer živě od 22 hodin. Začíná dnes v neděli.
  Sledujte na odkazu:
  http://www.nohavica.cz/cz/tvorba/jarkovanocni/jarkova_nocni.htm

  OdpovědětSmazat
 16. Souhlasím s tím, že před revolucí se říkalo, že západní část naší republiky obsadili Američané a zbytek osvobodila Rudá armáda. Dnes je tomu naopak. Je otřesné, když se do velké české politiky matlají komunální politici a nikdo je neusměrní v tom smyslu aby třeba starostovi Řeporyj řekl, rejpej se v Řeporyjích, tam máš svoji parketu a nerej do něčeho, co nemáš v náplni práce. A ještě k tomu mají velký prostor ve sdělovacích prostředcích pro jejich kydy, kterými naší zemi očividně škodí. Od toho je tu volený parlament, senát, vláda, prezident, ale rozhodně ne členové zastupitelstva pražských obcí, byť starostové. A ještě k tomu osvobození. Mocnosti nás osvobodily tam kam až jim to umožnila demarkační čára, namalovaná na Jaltě. To, že podstatnou část našeho území osvobodí Sověti, bylo jednohlasně schváleno přítomnými mocnostmi. Nikdo se nesnažil např. tu čáru posunout na hranice se Slovenskem. Prostě opět zrada Západu. Tak to berme jak to bylo a je. Ono, kdyby to skončilo na Jaltě tak jak píšu, tak by jsme tu už 75 let měli americké základny a ani by jsme nepípli. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na to, že Jaltská konference stanovila demarkační linii na hranici s Bavorskem. Posunutí na čáru Karlovy Vary, Plzeň, České Budějovice si vyjednaly bombardovací Jezinky dodatečně.

   Smazat
 17. Bezostyšně nám lžou, že jsme se osvobodili sami, a když tak s pomocí sovětských zrádců v německých uniformách - vlasovců.

  No já už jsem slyšel hodně příběhů, jak Němci chránili Čechy před neurvalostí ruských okupantů. Takže musíme být připraveni na to, že tato verze se v brzku stane oficiální. Hřib už vymezil miliardu na výuku správných dějin a jejich "derusifikaci".

  OdpovědětSmazat
 18. S čím lze polemizovat.
  "Po roce 1989 jsme si všichni mysleli, že se konečně dokáže česká společnost narovnat".
  Pouze klišé a lež. Rozhodně si to nemysleli a hlavně nepřáli Ti, co si po roce 1989 usurpovali moc do svých rukou a krom vlastního prospěchu je nic, ale pranic z budoucnosti českého národa nezajímalo.
  "Revolucionizující třída musí vydávat svůj zájem za zájem většiny" .. to bylo heslo revolucionářů a většina těch bezejmenných časem vystřízlivěla z nadějí vkládaných do přicházejících změn. Dnes Ti, co sami stáli u začátku poroby Čechů a Ti, co sami rozehráli hudbu závislosti na vychvalovaném "západě", jehož bohatství a prosperita z velké části plynulo z parazitování na jiných, píší takovéto bezduché články. Ty orgie, o kterých autor píše probíhali při privatizaci, při ničení našeho zemědělství, při schvalování podpory solární energie atd. To byly skutečné orgie, nad kterými zůstává rozum stát.
  Možná se autor mýlí, obyčejní lidé dějiny nepřepisují, někteří začínají mít v dějinných událostech zmatek, jiní pochopili podstatu, cíle směřování a tanečky kolem prosazování nové ideologie a současné dění přijímají s úděsem a obavou o svoji budoucnost.
  Spousta problémů ve společnosti je uměle vytvořená a ty opravdu palčivé se řeší v první řadě s ohledem na "zisk" zájmových skupin, stojících za politickou reprezentací.
  Na politické scéně chybí objekt s ideou skutečné politické práce pro Českou republiku, ochotný pevně stát proti lákadlům ve formě úplatků a falešných vyznamenání ze zahraničí, hájit opravdové zájmy Čechů. To je ta bída, ke které se položily základní kameny po roce 1989. Občané je položili svoji naivitou a přistoupením na politiku ve stylu "propagace nového filmu ala Holyvůd".
  Mariánský sloup byl symbolem poroby a proto měl zůstat stát na svém místě. Hrdý Čech se znalostí své minulosti k němu mohl přistoupit se vzpomínkou na období, ve kterém jeho předkové žili se všemi negativy a pozitivy oné doby. Zbořením sloupu neskončila poroba, to byla pouze nevhodná reakce davů. Symbol nemá sílu ovlivňovat svobodnou a dostatečně obeznámenou mysl občana. Svobodu tvoří každodenní činy státního aparátu a občanů dohromady. Každý ji může ničit v rozsahu svého nepochopení toho, co svoboda skutečně znamená.
  Svoboda země v první řadě znamená nezávislost jak materiální, tak myšlenkovou. Znamená odolat pozlátkům a myslet na budoucnost v souvislostech všech možných aspektů.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 19. Za sto let jsme se obrovsky posunuli, Čech je buď lokaj, hulvát nebo debil. Slovo starosta, nebo primátor, můžeme minimálně ve třech případech nahradit slovem debil. Třeba debil Řeporyjí nechal postavit pomník vlasovcům a všichni by věděli, že jde o synka nebaviče Novotného. Postavit někomu pomník za 4 hodiny odporu, po letech zrady, může opravdu jenom nějaký trotl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Banderovci několik dnů před příchodem do Prahy vraždili v okolí Žiliny. Svoloč z pražské kavárny nenávidí nejen Čechy, ale i Slováky.

   Smazat
 20. Co se Národního divadla týče, tak se stařičký mocnář plácnul přes kapsu pořádně už při jeho stavbě. Dalších 8000 zlatých ze svého dal vyplatit hned druhý den o požáru. Dlužno dodat, že podle tradic Domu Habsburského, když něco dal císař, tak museli dát i arcivévodové. Na stavbu přispěla i vídeňská vláda. A také ne málo. Ironií osudu je, že když přišli do Vídně zástupci německy mluvících občanů (Rakušani, Němci, ale i Židé) a chtěli také přispět na svoje německé Národní divadlo n v Praze, nedostali nic s tím, že jedno Národní divadlo v Čechách stačí. A na premiéru Libuše, při otevření poslal císař pán korunního prince Rudolfa. I to byl znak velké přízně, které se jiným částem naší "širší vlasti" (jak se R-U říkalo) nedostalo. Co se osvobození Plzně týče, tak ji neosvobodili Američané, ale Francouzi. Opravdu. Francouzská obrněná jednotka i když součást americké armády. Může se o tom přesvědčit každý. Na plzeňské radnici vpravo nad schodištěm je velká pamětní deska, která o tom vypovídá. Je ve francouzštině. A o tom komu budeme muset sloužit nám ukazují různí starostové v Praze. Pomníky už stojí. Zatím jejich pohůnkům. Ale jistě se dočkáme i pomníků jejich pánům.

  OdpovědětSmazat
 21. Absolutní souhlas...bohužel současné překrucování historie je součástí protiruské fašizace společnosti !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Při osvobozování Československa:
   - padlo 139 916 sovětských vojáků a zraněno jich bylo 411 514
   (v uniformách Rudé armády - 14,18% jejích celkových ztrát za celou válku mimo vlastní území SSSR)
   - padlo a bylo zraněno 66 495 rumunských vojáků, což je staví na druhé místo po Rudé armádě na území bývalého Československa
   - v Pražské operaci padlo a bylo zraněno 1302 vojáků Druhé armády Polského vojska
   - oficiální závěrečná zpráva vyčíslila bojové ztráty americké armády v Československu za druhé světové války na 1230 osob (351 bojových úmrtí, 408 raněných, 377 zajatých a 94 nezvěstní).

   Smazat
 22. http://v4novaevropa.cz/kontaktni-sledovaci-skupina-zalozena-sorosem-a-billem-gatesem-ma-na-palube-chelsea-clintonovou/

  BIS je filialka CIA a ostatnich 15 tajnych sluzeb USA .
  BIS je jima ukolovana, Koudelka dostava metaly za sve sluzby. CSSD nepatri do vlady kvuli par procentum nema mandat na ovladani vnitra justice a policie a na vedeni dulezitych ministerstev. Vule volicu neni respektovana pane Babisi

  OdpovědětSmazat
 23. Je tu dost pamětníků ale mě socialismus nic nevnucoval a projevit dík osvoboditelům je normální. Jo svět ze Švejka se opět vrátil.

  OdpovědětSmazat
 24. Podle některých snaživců proběhla asi největší válečná operace na osvobození Československa na západě Čech. Kam se na to hrabe Dukla. Jen mi uniká, proč tak rychle zdrhali Němci z Prahy právě k Američanům, kteří v Plzni proti nim tak statečně bojovali. Američané dosud bivakují v Německu, asi aby se u nich učili jak napadat a krást v cizích zemích. Ta chamraď česká, co poštěkává po Rusku, dodnes lituje, že jejich soukmenovci byli po zásluze dobiti v pětačtyřicátém. Myslí si, že už nadešel čas se mstít a proto bourají pomníky osvoboditelům a stavějí je esesákům. Hnus, velebnosti. Hanba padá na všechny Čechy.

  OdpovědětSmazat
 25. No, tak já jsem měl už tu příležitost v životě se stydět za české politiky, třeba Emanuela Moravce, také za Gajdu, české fašisty a nacisty, za řadu kolaborantů a udavačů,splupracovníků Gestapa, Čechů, kteří se dali k Němcům, Čechů, kteří poslali své židovské manželky a položidovské děti do koncentráků... Nemyslím si, že bych neměl i dnes co třídit a za mnohé české občany a politiky pro podobné chování a jednání stydět. Stačí se rozhlédnout kolem Valdštejna a těch, co by Masaryk nazval hulváty a vyvrhely národa je tam k pohledání na tucty. Ale žijme radostnou dobu demokratické diktatury kapitálu navíc oslazené pandemii COVID 19, tak prosím s úsměvem, kupředu pravá, hajlující!

  OdpovědětSmazat
 26. ahoj ano souhlasím to jste :-) teda podle titulku

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.