Reklama

neděle 10. května 2020

Mediální mainstream spadl do dezinformační žumpy


Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
10. 5. 2020  blog autoraě
V těchto dnech, v těchto slavných májových dnech, jsme svědky naprostého selhání českého mediálního mainstreamu.


První dějství: BIS rozezlená redaktorem Respektu Ondřejem Kundrou (29.5.2012)

"Spekulace, výmysly a lži týdeníku RESPEKT" je název rozhořčeného dementi, které uveřejnila BIS 29. května 2012 na svých stránkách. Uvádím všechny pasáže týkající se O. Kundry, to nejdůležitější zvýrazňuji tučně (materiál je dodnes na stránkách BIS na 7. straně přehledu článků). Zde je jeho text:

"Dne 28. 5. 2012 zveřejnil týdeník RESPEKT (č. 22) dva pozoruhodné redakční texty: čtyřstránkový materiál redaktorů Jaroslava Spurného a Ondřeje Kundry "Dvojí agent na útěku" a komentář redaktora J. Spurného "Divné hry BIS". Základním kamenem novinářské stavby obou článků jsou spekulace, domněnky, polopravdy a lži, jejichž cílem je Bezpečnostní informační službu pošpinit a veřejně obvinit z hrubého selhání.

Nejprve k textu "Dvojí agent na útěku". O přípravě "kritického" materiálu týdeník Respekt naši Službu v předstihu informoval a jeho redaktor, Ondřej Kundra, zaslal BIS sedm otázek. Jejich text a naši odpověď (z které Respekt zveřejnil jednu větu) – vše v plném znění – připojujeme. Vzhledem k tomu, že reakce na zaslané dotazy plně pokrývá obsah našeho případného vyjádření ke zveřejněnému materiálu, je další stanovisko zbytečné. Dvě poznámky jsou však přesto nezbytné.

Představa, že naše kontrašpionáž bude na stránkách Respektu říkat, zda se snažila toho či onoho špióna přemlouvat, aby pracoval jako dvojitý agent a bude veřejně oznamovat, jak byl špión úspěšný, s kým se stýkal a jak jsme spolupracovali s jinou zpravodajskou službou, je naprosto nepředstavitelná a šílená. A je v plném slova smyslu skandální, používají-li J. Spurný a O. Kundra ve svém textu lživé, zcela vymyšlené a účelové spekulace přisuzující službě jakési zákulisní, špinavé politické hry.

Citujeme: " ...BIS si v Česku podle zpráv z posledních měsíců roky schovávala odposlechy v korupčních kauzách lobbisty Romana Janouška a seznamovala s nimi pro potřeby politického boje jen vybrané osoby..." ; "...všechny informace tajné služby o Rachardžových kontaktech s Pavlem Bémem mohly svého času dobře sloužit premiéru Mirku Topolánkovi k přiškrcení ambicí svého hlavního rivala."

Otázky redaktora Respektu Ondřeje Kundry, zaslané BIS dne 15. 5. 2012

Odpověď BIS odeslaná panu Kundrovi z týdeníku Respekt dne 17. 5. 2012

Za prvé: žádná zpravodajská služba na světě nebude nikdy veřejně diskutovat průběh svých zpravodajských operací.

Za druhé: neznáme materiál, který hodláte zveřejnit. Z Vašich dotazů – a z textu, který je provází – vyplývá, že o případu nevíte vlastně nic. Informace, které jste získal, a s kterými pracujete, přetvářejí skutečnost do zcela jiného příběhu.

Zcela jednoznačně – a v rozporu s tím co uvádíte – můžeme prohlásit, že předmětem zájmu R. R. nebyl nikdo z vrcholných politiků a ústavních činitelů, tedy ani Vámi zmiňovaný Pavel Bém. Stejně sebevědomě prohlašujeme, že při opuštění naší republiky R. R. neměl u sebe nic, co by mohlo ohrozit bezpečnost, nebo ekonomické zájmy českého státu.

Kontrašpionážní operace, o kterou se zajímáte, proběhla v souladu se zákonem a byla mimořádně úspěšná. O konkrétních dopadech, a dalších následných krocích, nebudeme s nikým polemizovat.

Váš pseudokritický a zcela nekvalifikovaný úhel pohledu, kterým do případu vstupujete, nás velmi překvapuje. Jen velmi obtížně se vyrovnáváme s představou, že novinář Respektu svým požadavkem veřejně diskutovat státem chráněné, přísně utajované fáze, postupy a úkony kontrašpionážní operace, není schopen dohlédnout, že jedná a pracuje – byť třeba nevědomky – v zájmu, nebo možná i na popud, ruské zpravodajské služby.

Adresně a detailně odpovídat na Vaše dotazy by znamenalo jediné: prozrazovat ruské zpravodajské službě formy, metody a hlavně konkrétní a zcela unikátní výsledky práce české kontrašpionáže. Opravdu to chcete? A navíc – rádobysenzační, primitivní mediální otevírání tohoto případu, s používáním spekulací, nepravdivých a zavádějících informací, je vhodnou municí pro znevěrohodnění a skandalizaci České republiky."


Potud text na stránkách BIS. Rozhořčení tehdejšího mluvčího, který reakci zpracoval, je pochopitelné.Druhé dějství: Český mediální mainstream sežral Kundrův fejk i s navijákem (26.4.2020)


O osm let později, dne 26. 4. 2020 tentýž Ondřej Kundra v témže stylu uveřejnil v témže "Respektu" článek pod názvem "Muž s ricinem", cituji z něj hlavní pasáž (tučně opět zvýrazňuji to nejdůležitější):

"Před třemi týdny přicestoval na Letiště Václava Havla z Ruska muž s ruským diplomatickým pasem. Čekalo na něj auto zdejšího ruského diplomatického sboru a odvezlo ho na ambasádu v pražských Dejvicích. Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin. Bezpečnostní složky o příletu cestovatele věděly a muže vyhodnotily jako bezprostřední riziko pro dvojici českých politiků, jejichž kroky v posledních měsících vyvolaly hněv Moskvy.

Jde o starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře, který nechal odstranit z Dejvic sochu kontroverzního ruského vojevůdce Ivana Koněva, a pražského primátora Zdeňka Hřiba, jehož úřad nechal přejmenovat náměstí před ruskou ambasádou po zavražděném ruském opozičním politikovi Borisi Němcovovi. Oba muži dostali po příletu zmíněného cestovatele celodenní ochranu.

Ke Kolářovu trestnímu stíhání vyzval v Rusku ministr obrany Sergej Šojgu poté, co prezident Putin podepsal zákon o poškozování válečných hrobů a pomníků. Bronzový Koněv stál v Praze od roku 1980, pro část Pražanů jde ale o nepřijatelnou oslavu člověka spoluzodpovědného za poválečné zatýkání a deportace československých občanů ruského původu, kteří sem utekli před Stalinem. Jim Kolář přestěhováním sochy z veřejného místa do depozitáře vyhověl."

Viz: https://www.respekt.cz/tydenik/2020/18/muz-s-ricinem

Absurdita článku je každému člověku zřejmá. Navíc článek vyvolává podezření ze spáchání následujících dvou trestných činů:

§ 356 Podněcování k nenávisti vůči k některému národu

§ 357 Šíření poplašné zprávy


Podrobněji:

§ 356 Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem...

§ 357 Šíření poplašné zprávy

(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek...

JUDr. Jiří Vyvadil již jedno trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podle § 357 Šíření poplašné zprávy podal.

Podle Erika Besta rovněž BIS podala trestní oznámení, v daném případě kvůli uniku informací (nebo dezinformací?), viz:

"BIS podala trestní oznámení kvůli úniku do Respektu a Deníku N, který podle Alexandra Mitrofanova sama zařídila. "Trestní oznámení jsme podali proto, že únik utajovaných informací způsobil vážnou újmu ČR." Únikář křičí, chyťte únikáře."

Viz: twitter.com › erikbest

Nepochopitelné je ovšem chování českého mediálno mainstreamu včetně či s "kráčející před řadami" ČT. Od počátku naprostou blbost a několikanásobné porušení zákona, fejk jako bejk, dezinformaci, kterou vypustila známá firma (Kundra. Respekt), interpretoval jako věrohodnou zprávu, snažil se tím oblbovat veřejnost. A dokonce sám vymýšlel podpůrné argumenty. Stačilo mu k tomu, aby třeba ministr Petříček řekl, že se jedná o "projev svobody slova" a už to vydával za potvrzení Kundrových fabulací. Chudák Petříček se v rozhovoru pro iDNES trapně kroutil.

Těžko by kdo našel mezi tzv. "dezinformačními weby" takový, který by naletěl na podobnou hloupost a klesl tak hluboko. Dokonce ani naivní důchodce, který se může stát obětí šmejdů, nezvykl si žít v době nadvlády lži a někdy v dobré víře přes internet šíří fejky, by takovouto pitomost nesdílel a nepřeposílal.

Na to, co předvedl český mediální mainstream, nestačí ani všechny europrachy, které má Jourová na boj s dezinformacemi, viz: "podle Jourové potřeba vytvořit jakýsi akční plán na ochranu demokracie. V rámci tohoto plánu Evropská komise uvolňuje 5,1 milionu eur na podporu nezávislých médií, která mohou dezinformace vyvracet.,,, "Jsme znepokojeni i tím, kolik dezinformací šíří i samotní Evropané. Někteří z nich to dělají kvůli zisku, další jsou jen užitečnými idioty," varovala Jourová."

Viz: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jourova-varuje-Kvuli-pandemii-nesmime-zapominat-na-ruske-dezinformace-a-uzitecne-idioty-Takze-posilame-5-milionu-euro-nezavislym-mediim-618529?fbclid=IwAR0doyoHFLUEDj8DfdhD1H0qAV97Yl2ZFh83_P4-18q8dw-kb4Rrmiy4dZI

Jak to mohlo dojít tak daleko?

Jedno z možných vysvětlení jsem před pár dny uvedl v rozhovoru pro Parlamentní listy:

"Asi jsme tak trochu zapomněli, že v dubnu a květnu, tedy i v době 75. výročí porážky německého nacismu, mělo probíhat masivní cvičení Defender Europe 20, největší americké cvičení na evropském kontinentě za čtvrtstoletí. Pentagon chtěl přes Atlantik vyslat na 20 tisíc vojáků a 500 tanků, celkově se mělo v bezprostřední blízkosti ruských hranic soustředit 36 tisíc vojáků. Protože došlo k velmi rychlému šíření koronaviru i mezi vojáky, muselo být krátce po odstartování celé akce cvičení odtroubeno. Série stupňovaných provokací od symbolického Koněva až po údajného ruského vraha-diplomata byla naplánována v souběhu s předpokládaným cvičením, které si kladlo za cíl vyhrotit vztahy s Ruskem. A někteří možná chtěli ještě víc než pouhé "vyhrocení", ale covid-19 jim udělal křížek přes rozpočet.

Proto vznikla současná absurdní situace. Velmi snadno lze ověřit, co je, a co není pravda; místo toho se někteří dožadují sdělení "pravdy shora". Dovedete si představit, co všechno z toho mohlo vzejít v situaci napjaté atmosféry probíhajícího cvičení a ještě brutálnějších provokací? Tady jsme už na hranici přežití. Snad jen zaslepení fanatici to nevidí."


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/To-smrdi-Zrovna-pred-vyrocim-porazky-nacismu-Ale-ma-to-jeste-jeden-mnohem-vetsi-duvod-rika-docent-Valencik-A-v-tom-uz-plave-armada-USA-623026?fbclid=IwAR2Zi_DzvEee6Vu4roxmE29ra6fSofcoH-X7O587XCqm91QR6fxfiFdL4A0

V podmínkách vyostřených situací na hranici s Ruskem by možná taková brutální manipulace prošla. Ale když neměla toto "krytí", obnažila se její absurdita v plné nahotě. Ale to možná odvrátilo velkou tragédii.

Co dělat? – Požadovat plné vyšetření a informování veřejnosti


Takové masírování veřejnosti mediálním mainstreamem si vyžaduje důsledné prošetření, s jehož výsledky musí být seznámena veřejnost a ze kterého je nutné vyvodit závěry. Nelze přece připustit, aby mediální mainstrem – z podstatné části placený z našich peněz – fungoval jako nejbrutálnější dezinformační struktura, navíc organizovaně a v propojení s bůhvíkým.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7841-medialni-mainstream-spadl-do-dezinformacni-zumpy.html

25 komentářů :

 1. Český mediální mainstream je přece určen právě k tomu, aby fungoval jako proamerická dezinformační struktura! Je přece nad slunce jasné, že když třeba dostanou na dálku z Whitehouse pokyn následujícího znění, tak se musejí zrovna přetrhnout a přesně to přece právě dělají ve spolupráci s našimi politickými loutkami a zcela nesoudnými kolaboranty na dálkové ovládání:

  "On May 8, 1945, America and Great Britain had victory over the Nazis! "Americaś spirit will always win. In the end, that´s what happens."

  Je to nádherně směšné prohlášení, když na válce nejvíce zbohatly právě americké finanční klany, které spolu s Bank of England zafinancovaly Hitlerovy válečné přípravy. Našim troubům to ale asi vůbec nevadí, musejí poslechnout jakýkoliv příkaz svého páníčka :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšete o našem mediálním mainstreamu a jeho fungování spolu s našimi politickými loutkami. Bylo by dobré uvést konkrétní jména. O tak zvané demokratické opozici nemluvím, ta o přepisování historie většinou mlčí jak zařezaná. Co teď napíši se nebude mnohým líbit. Nejsou to citáty, ale vyjadřuje to o čem mluvím. Naši vrcholní představitelé se kroutí jako hadi. "Premiér Babiš: válku je třeba připomínat,mladým, hrdiny, kteří padli za svobodu, jistě že také šlo o svobodu, ale v prvé řadě šlo o bytí, nejen českého národa, ale celých národů. Místopředseda vlády Hamáček: Vztahy s Ruskem neprocházejí tím nejlepším obdobím. Myslím, že ČR není co vyčítat. Ministr ZV Petříček: k vyjádření velvyslanectví RF k odstranění sochy maršála Koněva, řekl, že je u nás svoboda slova a nikdo nebude nařizovat co se u nás píše tisk. Mohl bych uvést další příklady, víme jaké hrobové ticho k odstranění památníku nastalo, památníku jako symbolu našeho osvobození, přejmenování ulic atd, nikdo z předních ústavních činitelů se neozval, vyjma prezidenta.

   Smazat
  2. 8:06 Sorry jako, jste vedle jak ta jedle! V čem je problém? V tom, že některé politické loutky mlčí? Vždyť jste si sám odpověděl, stále přece platí, že mlčení je souhlas! Copak se Babiš, Hamáček nebo Poche-Petříček jasně (a včas) vyjádřili k odstranění Koněva v předvečer 75. výročí osvobození Československa nebo k náckovi z Řeporyjí, který se zhlédnul ve vlasovcích, nebo k výrokům zoufale hloupého primátora Hřiba? Vždyť se jednalo o jasný test českých nácků, kam až mohou beztrestně zajít. Vámi zmíněné loutky to nějakými bezobsažnými frázemi nezachrání, protože doslova a do písmene mlátily prázdnou slámu (slovně)!

   Smazat
  3. Náš maistream, je zcela pod vlivem rusofobního fašismu...vrací se dějiny v podobě 2. republiky a chci věřit, že naše budoucnost nebude pokračovat válkou...musíme se bránit !..fašouři ! ..NO PASARÁN !
   NO PASARÁN

   Smazat
 2. A už pana Kundru někdo žaloval za poplašnou zprávu? Nebo za poškození dobrého jména ČR? Co orgány "činné" v trestním řízení? Nic? Ačkoliv jsou povinny konat hned jak se o trestném činu dozvědí? Nějak mnoho otazníků. O jednom jsem přesvědčen. Že tomu fejku uvěřili jen hlupáci a hlupství se nevyhne, jak vidno, ani některým "žurnalistům".

  OdpovědětSmazat
 3. Čeká se na celkový globální obrat. Pak budou tyto sračky definitivně smeteny z povrchu zemského.

  OdpovědětSmazat
 4. zatočit s ČT by měli ti radní, co ta sedí a berou za to prachy. Kdo nechal vydělat Bakalu peníze, aby mohl držet při životě takovou žumpu jako Respekt. Doufám, že se dožiji doby, až půjde Sobotka sedět.

  OdpovědětSmazat
 5. Asi nebudu daleko od pravdy, když si myslím, že všechno tohle byla a je ještě především hra proti Trumpovi, aniž ho chci nějak jakkoliv hájit.
  Mainstream nezajímá odkud má peníze, ale kdo jej doopravdy vlastní.

  OdpovědětSmazat
 6. https://www.arfa.cz/sesli-se-aby-spasili-svet-tim-ze-snizi-jeho-populaci-tajne-zalozeni-klubu-nejbohatsich-lidi-objasnuje-mnohe-o-koronavirove-krizi-maji-vetsi-moc-nez-staty-patri-jim-vakciny-i-media/#.XrfyhUQza70
  První přísně tajná schůze svolaná Billem Gatesem, Warrenem Buffettem a Davidem Rockefellerem v centru New Yorku, jen pár bloků od sídla OSN v Prezidentském domě Rockefellerovy university. Bill Gates je majitelem většiny vakcín nebo sponzoruje organizace, které je vyvíjejí. Jeho mužem v Bílém domě je Dr. Anthony Fauci, hlavní virolog USA, který stát i za viry HIV či Ebola. Současně Gates ovládá Světovou zdravotnickou organizaci WHO, jíž je hlavním sponzorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Moravec měl za šíření letět a zastavit se až v Respektu, kam už dávno patří.

  OdpovědětSmazat
 8. Kdo by to tady asi tak vyšetřoval?? Kdyby se provalilo, kdo si to u toho Kundry objednal, kdo zařídil patřičnou medializaci, kdo zařídil, aby se tato, na první pohled blbina, brala vážně, tak by z toho byl skandál mezinárodních rozměrů. Vyšetřování nezačalo a vy raději zapomeňte.

  OdpovědětSmazat
 9. To, že mediální mainstream spadl do tak hlbokej dezinformační žumpy - je smutné. To, čo je však oveľa dôležitejšie je - aké percento ľudí je ochotných uveriť takýmto žumpovým informáciam? Mám pocit, že ľudia dnes už stratili OCHOTU odkopávať žumpové informácie. Veriť demagogii pro-štátnych (a hlavne štátnych) demagogov je dnes znakom "pokrokového, proeuropskeho" ovčana.

  OdpovědětSmazat
 10. Jsem "starý chlap",který již dost viděl,a pamatuje minulou dobu(od II války).Nechápu,proč je dopřáváno názorům "nepamětníků",kteří chtějí měnit historii.To musí být zadání,které nemůže jen tak někoho napadnout.Rudá armáda přijela do již svobodné Prahy,přesně tak jako vojska USA do Plzně.O tom se však nemluví.Ani o tom že některé západní mocnosti rozpoutaly další války v Asii,a potlačovaly revoluce za svobodu (od kapitalismu a starých řádů) po celém světě.Maršál Koněv si zkazil reputaci údajně v Maďarsku,jiní "vítězové"-třeba Mac Artur spáchali trestuhodné činy v Korei.Ale nám vadí jen Koněv.Zvítězila dezinformační kampaň proti Rusku,které nás sice osvobodilo,ale opět "napadlo" v 68.Tady se již neberou v úvahu výsledky II.války a politický kontext tehdejší doby.To se ale někomu moc hodí-udělat z Ruska nepřítele,i když je to slovanský bratr.Můj alespoň ano.Anglicky neumím,připomínky chci česky.

  OdpovědětSmazat
 11. Jo, ta naše šampionka Jourová nepochybně pomůže v permanentním uzavření lživé Česke televize a rozhlasu. Má na to přece z EU rozpočet. Nemusíme se vůbec o tu naší liberální demokracii obávat.

  OdpovědětSmazat
 12. Spadl Respekt do kanálu,
  já tam pro něj nepůjdu;
  Já jsem si ho nezakoupil,
  já se na něj...

  Otázka ovšem je, jak mohl spadnout tak hluboko, když právě v tom suterénu vznikl... takže tam spadnout nemohl!

  OdpovědětSmazat
 13. Autor má samozřejmě pravdu. Nicméně bych se divil, kdyby "novinář" Ondřej Kunda nesl za své hnusné manipulace jakoukoliv zodpovědnost. ČT je žumpa už drahně let a také se nikdo neobtěžoval z tohoto faktu vyvodit nějaké opatření. Nevím, možná se čeká až se lidi naštvou opravdu fest….

  OdpovědětSmazat
 14. Mám pocit, že na kundu je hezčí pohled než na Kundru. Tak si to prosím nepleťte

  OdpovědětSmazat
 15. tps://www.eportal.cz/Articles/10734-hele-taky-jste-to-slyseli-ne-takovou-tu-famu-ze-kapitalismus-selhal-ze-pry-nejaka-neviditelna-ruka-trhu-jsou-jen-kecy-ze-pry-se-ekonomicky-svet-hrouti-protoze-trzni-system-nefunguje-.aspx

  OdpovědětSmazat
 16. Jo jako pamětník socialismu jsem se tenkrát v TV dozvěděl více než teď v liberální západní diktatuře. A ty západní lži už mě též štvou.

  OdpovědětSmazat
 17. Všichni si pusťte toto video, než ho korporátní hajzli zase smažou.
  Je to o vývoji virů a o koronaviru, přímo od lékařky, která učila ebolu napadat a nezabíjet člověka.

  https://www.freedom.social/ftv/musicmaniac/video/58120?fbclid=IwAR1CAzEhF0ePtaOnAfJaNIRddpC11s0JpgR9HAFo6GglBUjjWDu7aaMB_hk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "učila ebolu napadat a nezabíjet člověka"? Taková možnost výzkumu by vůbec neměla existovat stejně tak, jako výzkum možnosti, jak napadat, a zabíjet. Nikomu, kdo učí cokoliv, aby to napadalo člověka nevěřím. Výzkum biologických zbraní je oficiálně zakázán, nedodržován, a na úrovni Mengeleho. Ona patří do stejné kategorie, jako ti, o kterých mluví. A oni někoho takového, a také další z videa, kteří mluví v jejím duchu, nechávají mluvit? To je také neobvyklé.

   Smazat
  2. Moc děkuji, běhá z toho mráz po zádech! Jsme jen pokusní králíci! Sissi.

   Smazat
 18. Kdyby to nebyla smutná reality show, tak by to byl dobrý námět na grotesku. Źelbohu, není to poprvé a naposled. Mohu jen jediné některé noviny nekupovat,ale stejně je zaplatí nějaký sponzor(stát, neziskovka, EU, nebo jiný investor). Ty bláboly se budou tisknout dál i kdyby se neprodal ani jeden výtisk. Totéž ČT, zaplatit ji musím i když ji nesleduji. Jsem čím dál bezmocnější a možnost voleb jednou za 4 roky je málo. Navíc kandidáti jsou opět elitou předvybraní, tak volím jen menší zlo.

  OdpovědětSmazat
 19. Nemohu než potvrdit to o čem jsou příspěvky v tomto diskusním fóru, že "jsem také starý chlap" a nezažil jsem tak hnusný mediální chaos, jaký je na elektronických médiích dnes. Nechápu vůbec, kdo umožňuje těmto lidským troskám zveřejňovat tu špínu a kalit jí na lidské oběti válek. Je pravdou, že si pravicových a šafrovým kanálů nevšímám, resp. ji ignoruji, ale že se objevují ve veřejnoprávních médiích? Kdyby neměli podporu ze zahraničí, asi by to zde nebylo. Já se bojím napsat kritický názor aby jste mi jej nezamítli a takové zrůdy, jaké exelují a uráží velmoci, jakým je Rusko či Čína a projde jim to a zveřejní jim to. Opravdu máme nezávislou justici, která je naprosto pasivní, to zn. že je závislá!!!! Dnes to výstižně napsal otec Novotného humorista Petr Novotný: guma mi praskla dva krát, to když jsem skákal v jumpingu a pak když jsem zadělal na toho svého idiota, který mi dělá ve světě ostudu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.