Reklama

sobota 9. května 2020

Mýlil jsem se

Jiří Jírovec
9. 5. 2020
"Proto říkám, že jsou lidi chybující, že se mejlejí, ať je učenej, nebo pitomej, nevzdělanej blbec. Mejlejí se i ministři.” Švejk před lékařskou komisí.
Nechal jsem se strhnout veřejným sdělením Pavla Novotného, že 1. místopředseda Poslanecké Sněmovny Vojtěch Filip je svině. Příměstský starosta má blíž k hnoji než ke kávě a tak přidal duševního mrzáka a výhružku, že tomu zmrdovi (čti: Jednomu z nejvyšších státních představitelů ČR) rozbije hubu.


Přišlo mi to zu moc, jak říkávala moje prateta Vilma. Oslovil jsem tedy Radka Vondráčka a nepřímo samu vládu, se žádostí, aby zakročili. Každý, kdo ctí Ústavu ČR, přece musí respektovat vůli Sněmovny, která svého prvního místopředsedu zvolila podle svého nelepšího vědomí a svědomí.

Vojtěch Filip je předsedou KSČM, politické strany zřízené a potvrzené po sametu. Pravda, býval  členem samozrušené KSČ, ale takových je, stačí se rozhlédnout:

V KSČ byl prezident Zeman, předsedové Senátu Kubera a Štěch, premiér Babiš, expremiéři Rusnok a Fišer a třeba i Havlův guru přes etiketu Špaček. Posledně jmenovaný byl komouš na baterky, protože se do strany vetřel na poslední chvíli až  v roce 1988. Možná tehdy nepřiznal, že "jeho tatínek byl velký gentleman, měl několik obleků, každý na něco jiného. Věděl, že šedý se nosí přes den, černý měl na večery."  

Nejméně dva z našich generálů přísahali věrnost Československé socialistické republice a tedy i odhodlání bojovat za komunistické ideály proti imperiálistům až do roztrhání těla. Pak přepřísahali, asi opět kvůli kariéře.

Pokud se generál Pavel stane po Zemanovi prezidentem, budeme mít v čele dalšího člena KSČ.
V tété straně byla i většina spisovatelů, ale ti se stali postradatelnými a netřeba se s nimi zdržovat. Obecně platí, že jsme země generálkované morálky.

Sněmovna ani vláda na můj podnět nereagovaly. Mýlím, napadlo mě.  Vždyť může jít o pouhou inovaci slovníku české politiky a to jim je u prdele, protože politici se stejně příliš neposlouchají.
Když se to tak vezme, oslovení "svině" má velký emoční rozsah. Od pohlazení až po hrubou nadávku z úst vesnického pacholka. Ve Švejkovi najdeme tuto pasáž:

Do kanceláře vpadl uniformovaný dlouhán s třemi zlatými hvězdičkami a jaksi v mátohách, nepozoruje přítomnosti hejtmana Ságnera, zcela důvěrně oslovil Tayrla: „Co děláš, svině? Tys nám včera pěkně zřídil naši hraběnku.“ Posadil se na židli, a tluče se tenkou rákoskou přes lýtka, smál se na celé kolo: „Když si vzpomenu, jak jsi se jí vyblil do klína…“ „Ano,“ řekl Tayrle, „bylo to včera velmi veselé.“

Starosta Novotný vnáší do politiky neotřelé řeporyjské manýry. Dostane-li se do Sněmovny, bude zajímavé vnímat, jak budou na nové oslovení reagovat poslanci.
Oslovení "dámy a pánové" je absolutně pokrytecké, protože poslanci by si neraději oči vyškrábali. Mezi chlapy se svině snese. Bude-li takto poslanec oslovovat skupinu poslankyň, lze zprvu očekávat nepříznivou reakci, přestože bude proneseno prostřednictvím předsedajícího.

S velkou shovívatostí se můžeme dívat na odstraňování starých památníků a budování nových. Vlastně jde o přizpůsobení historie potřebám vyhládlých umělců.
Staré-li zašlo, odstraní se. Pak se vytvoří nová, politicky akceptovatelná verze historické události, a vybere hodný umělec, který to nové, pokrokově vytesá, vymodeluje nebo namaluje.

51 komentářů :

 1. Příměstský starosta má nejblíž ke koksu a nikoliv ke hnoji, či kávě :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Osobně si myslím že má nejblíž k plotu ze kterého byl seškrabán. Taková zrůda nejde zplodit normální cestou.

   Vymazat
  2. Není to zrůda. Je to jen zoufalý a nemocný chlapec, který si žije svůj absurdní svět. Opakovaně se přimlouvám, až skončí pandemie, jestli by se Pavlíka neujmul nějaký doktor specialista. Jeho stav se evidentně zhoršuje od sprostých nadávek, vystrkování prdele, zpocený třes a nekontrolovatelné tiky až po hlášky jak mu národ bude sloužit. Přimlouvám se tedy za včasnou hospitalizaci, aby se předešlo daleko větším nákladům pro společnost, při zaopatření tohoto kreténa. Snad ještě není pozdě a Pavlík má pořád naději nelítat do konce života v kleci, nebo každou chvíli s rozbitou držkou, někde po ulici.

   Vymazat
  3. Když má ODS takové členy jako je Novotný, tak to s lidmi myslí vážně.

   Vymazat
  4. Jen poznámka. Nekritizujme jen tyto hlavní pražské exempláře Hřiba,Novotného, Koláře.Vždyť ty jejich protiruské akce schvalovali další zastupitelé ANO pane Babiši, ODS,KDU,Piráti,Starostové.Buď se chovají jako v totalitě, nebo s tím souhlasí, pak potěš pánbůh.

   Vymazat
  5. Myslím, že Novotného prase má momentálně nejblíže ke kandelábru! Měl by si z historie přečíst, jak dopadnul jeho vzor Mussolini.

   Vymazat
 2. Tak nevím pane Jírovče, zda jste se nezmýlil na dvakrát. V den Pabědy (já ji neslavím 8. ale postaru 9. května) psát o neurvalém kreténovi, v ten den, to si ti hrdinové, kteří položili své většinou mladé životy a věděli, že konec války je tu a jak se jim asi po těch hrůzách a útrapách chtělo asi zoufale žít... Čest a slávu jejich památce. Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dovolím si kontrasignovat. Medikolog

   Vymazat
  2. vzal jste mi slova z klávesnice :-)

   Vymazat
  3. Díky dědku!!!
   Jediný smysluplný příspěvek!

   Ďuro

   Vymazat
  4. Dědečku, jsme jedné krve, ty i já.✍️

   Vymazat
 3. No to jste tomu nasadil koronu my normální Češi žádného slouhu slouhů pavla volit nebudeme. Stačí co dělají ti 3 náckové ještě mít takového presidenta......

  OdpovědětVymazat
 4. Můžeme být rádi, že ještě nebyl použit těžší kalibr, a to "lehká žena". Možná se toho dočkáme. Není všem dnům konec. Novotný je příklad vzdělaného a angažovaného pravicového politika, který je připraven obhajovat lidská práva, i kdyby měl všechny neuctívače tohoto moderního náboženství pozabíjet. Martin Koller napsal, že Novotný udělal napodruhé maturitu na biskupském gymnáziu, přičemž mu musel pomáhat svým vlivem baviče i jeho otec.

  Ano přátelé, jsme svědky občanské války vedené verbálními zbraněmi. V horké válce se používají smrtonosné zbraně a kazatel morálky by byl zastřelen prvním odstřelovačem. Kdo to tady zastaví?

  OdpovědětVymazat
 5. https://www.arfa.cz/zapomenuty-masakr-21-povstalcu-na-prazskem-hrade-v-jelenim-prikope-nemci-zaziva-parali-zajate-prazany-posledni-den-valky-po-podpisu-prazske-kapitulace-mrazivy-pribeh-a-vzpominka-pani-jiriny-sestr/

  OdpovědětVymazat
 6. Jsou lidé, na které nemá smysl používat vlastní mravní kritéria, jako nemá smysl brát si sváteční oděv na čištění žumpy.
  Jaromír Habr

  OdpovědětVymazat
 7. Jak je vidět - nezáleží na tom, co se řekne, ale kdo to řekne.
  Vzpomínáte na štvanici na Zemana pro jím použitá slova?
  Řeporyjec si může říkat co chce...
  A možná to tak má být. Kdo by se takovou hnidou zabýval.

  OdpovědětVymazat
 8. I funkce v komunální politice by měli vykonávat lidé s respektem a pokorou. Slovník a chování této doslova kreatury je hanbou české demokracie i českého státu. Pokud parlament a senát není schopen reagovat na vulgarismy sprostého hovada, které se najednou dostalo k moci, potom už jenom vliv na děti a mládež bude základem pro budoucnost nové generace, která může lehce přerůst v pohrdání demokratickým zřízením státu, Listinou základních práv a svobod a nakonec může vyústit i k pouličnímu násilí.
  Za tykadla na plakátu vybraných pravicových politiků kriminál, za denní dávky nejsprostějších oplzlostí a urážek lidem vykonávajícím na základě demokratických voleb nejvyšší státní funkce prostor v Čt.
  Vláda strachy mlčí a lidé začínají mít pocit druhého Mnichova.
  Jak si to jenom vysvětlit? Přicházíme opravdu zase o demokracii? Proč v tom nikdo neudělá pořádek? A co česká justice? Jak ta je na tom s výkladem oněch tykadel a sprostotami šířenými éterem k různým politikům?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapominate, ze Flastr za ta tykadla nadelila p. Smetanovi manzelka p. Langra Politika za ODS , ktery ^zakryl^ muceni deti v Kurimi. Do takove party kryjici pedofily, ta slizska onuce Fiala i zjevne nemocny Novotny docela dobre zapadaji. Kdyz jim nevadi muceni deti, Tak ohnuti historicke pravdy je brnkacka.

   Vymazat
 9. To řeporyjské prase, které si tamější občané zvolili starostou, si vůbec nezaslouží pozornost normálních lidí. Nechme je jejich osudu a zasloužené ostudě. ODS se s tímhle hovádkem vystavuje před veřejností v pravém světle a žádný ulízaný profesůrek na tom nic nemůže změnit. Já jsem šel dnes vzdát úctu a vděk těm, kteří nás zachránili před vyhlazením a v duchu jsem se jim a jejich potomkům omluvil za ty kreatury...

  OdpovědětVymazat
 10. Prezident Zeman řekl, že jsme hrdý a sebevědomý národ. Asi se také mýlil, protože kdyby tomu tak bylo, tak by se i nadále náměstí Pod kaštany, jmenovalo Pod kaštany, socha Koněva by stála na svém místě, nebo by se tam urychleně vrátila a nevymáchaná huba z Řeporyjí by nestavěla pomník Vlasovcům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10. května 2020 0:00
   a on hrdý a sebevědomý duch národa je o páru krys ?
   Očividně netušíš co je to čest, svědomí, zodpovědnost, morálka a ZDRAVÉ sebevědomi

   Vymazat
 11. Skala, Cernohorsky & Vasicek:
  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020050911920629-priznivci-sochy-koneva-se-prekonavaji-cernohorsky-vratil-marsala-na-jeho-dustojne-misto/

  OdpovědětVymazat
 12. Několikrát jsem slyšel argument ex komunistů, že se k nim přidali, aby režim položili. Vskutku, právě na tyto bezpáteřní svině minulý režim dojel. Zapomněli ovšem dodat, že právě tato sorta položí a rozloží každý režim. I ten současný, rádoby demokratický.
  A tak jsme svědky, kdy bezpáteřní svině kádrují zbytek společnosti. Rozhodují, kdo je dobrý a kdo špatný, ale nejenom to. Začaly rozhodovat o tom, kdo a co bude říkat a psát. Jak říkávám, tyhle ryby dokážou plout v každé vodě. Hnědé, rudé, nebo pruhované. A kdyby zítra měli přijít Číňané, budou mít přes noc šikmé oči a na hlavě copánek.
  Jediná možnost jakous takous obrany, je vrátit školství tam kam patří. Aby dosažený titul, jedno na jakém stupni, byl podmíněn skutečnými znalostmi a dovednostmi. A rozhodovací funkce podmínit právě takto získanými tituly. Protože jedno mají tyto svině společné. Blbost. Neříkám, že jsou to všichni debilové. Ale úroveň jejich inteligence, potažmo znalostí, rozhodně neodpovídá titulům, kterými si zdobí svá jména.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni se nepřidali, aby cokoliv rozložili, ale aby na tom VYDĚLALI, parazitovali. Proto mohou následně tak s lehkých "srdcem" přeběhnout a tvrdit, co jim slina na jazyk přinese. Je to druh lidí, co vás bude neustále provokovat, aby zjistil kam až může zajít, až vás bude "okrádat" (čas, vaši práci, i peníze přímo i nepřímo). Jejich chápání je omezeno na to, co je užitečné pro mne, musí být užitečné pro všechny. Co se mi nehodí, nehodí se nikomu.
   Ano, takoví lidé provázejí celou dobu existence člověka. Ale v různých dobách se s nimi vyrovnávali různě. Někdy je vyháněli pryč od společnosti ve které žili, a to většinou znamenalo tehdy smrt. Abyste byl přijat do jiné společnosti, musel jste prokázat svou užitečnost, jinak jste byl zbytečným krkem navíc. No a proč byste pak "zrazoval" vůbec svoji vlastní společnost, ne? Bylo to prašť jako uhoď. Nesmíme zapomenout, že oni prostě "jen" pluli s proudem. Jak by se ani moc neodlišovali od ostatních lidí.
   Někdy je zabíjeli a nejen je, ale spolu s celou jejich rodinou. Určitě si vzpomenete na nějaké to přísloví typu - Stíhám vinu otců na synech… do třetího i čtvrtého pokolení.
   Někdy jimi jen opovrhovali a nevšímali si jich, ale ti "šli trpělivě" nahoru a pak se "odvděčili" své trpělivé společnosti nakonec třeba i totální zradou (podobně jako to využívali Španělé při dobývání Jižní Ameriky nebo Angličané a další v Africe).

   No, a dnes máme vrchol, kdy se "komici", "herci", "chovanci Bohnic" a jim podobné sorty prakticky po CELÉM SVĚTĚ stávají čím dál tím více "uznávanými" "politiky".
   A tomu všemu se, prosím pěkně, říká "vývoj" lidské společnosti!

   Vymazat
  2. Lenže práve školstvo majú pod palcom slniečkári a mimovládky. A vzdelanie nezaručuje charakter. (Pivonka)

   Vymazat
 13. Sněmovna ani vláda na podnět nereagovaly, protože kdyby došlo k hlasování, ukázal by jejich výsledek veřejnosti, že novotní se rozmnožili. Jestli je voliči nevymění, a navíc tam dosadí nácka z náckořití, poznáme, že dno je ještě níže, a nebezpečnější, než jsme doufali.

  OdpovědětVymazat
 14. No to prase z Řeporyj by asi tak bylo schopno zmlátit nějakého mladého studenta asi jako Kalousek. Na člověka jeho věku by si tento exot asi nedovolil (mimo kameru) tam je chráněn tím, že jeho provokace byla rázně utnuta.Jinak je to stejné hovado jako ten kudrnáč z TOP. Provokoval dostal do držky a souzen byl mládenec, který mu na jeho provokace rázně odpověděl.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Soukup ten prasečí pořad Aréna bude dnes opakovat, prý pro velký divácký úspěch. Je to už taky pokleslý skomírající bulvár, který udělá pro zviditelnění cokoliv.

   Vymazat
  2. Soukup ryche otočil

   Vymazat
  3. 9:39 Soukupovo impérium krachuje, musí se hodně otáčet, aby ho někdo založil :-)

   Vymazat
 15. Je mi z toho všeho smutno, my musíme si svoji minulost prožít znovu. To vše už tady kdysi bylo a nikdy jsme se nepoučili. Mám pocit, že je nám souzeno neustále fungovat ode zdi ke zdi.

  OdpovědětVymazat
 16. Čím více se bude pan Novotný dehonestovat, tím více bude mít příznivcu, já to vidím ve svém okolí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U vás na pavilonu psychiatrické léčebny?

   Vymazat
  2. Co kdybys se vrátil do Indie, tady ti pšenka nepokvete.

   Vymazat
  3. 9:31 Mám knížku co by s nim ss udělali jak vraždili Maďarské židy tak krematoria nestíhaly. Tak je pálili v jámách venku a vězňové museli polívat vyškvařeným sádlem mrtvoly aby lépe hořely. Poté se kosti rozdrtily na prášek a hodily do řeky. Také do těch jam házeli děti zaživa. A ty mladý hloupí člověk toto podporuješ.

   https://www.megaknihy.cz/historie/47750-svedkove-z-tovarny-na-smrt.html?utm_si=RFlidjRTZUc2TkRjM05UQTBOemMxTUE9PQ==&utm_pab=&matchtype=&network=g&device=c&creative=63152076610&keyword=&placement=&param1=&param2=&adp

   Vymazat
  4. Inde, můžeš mi řici, kde bydlíš? V Řeporyjích?

   Vymazat
  5. 12:57 nereagujte na něj, je to placený agent provokatér Pepek Vyskoč, má tu provokovat diskusi, aby čučkaři mohli sbírat IP adresy pro boj s vnitřním nepřítelem :-)

   Vymazat
 17. Také mám rád Haškova, Švejka o kterém tvrdím, že to není jen o našem národu, Rakousku Uhersku,válce. Proto je asi Švejk jednou z našich knih, která je nejvíce překládaná do cizích jazyků. Mám rád články p.Jírovce, ale tady se zřejmě mýlí neboť, dle mého nejde o "mýlku" našich nejvyšších představitelů. Jako příklad uvedu jejich postoje týkající se 75. výročí našeho osvobození. Za poznámku stojí uvést, že se dnes "prosadilo", 75.výročí konce 2.SV, žádné vítězství nad německým nacismem. Uvedu ony příklady. Bude zkráceno. "Premiér Babiš: válku je třeba připomínat,mladým, hrdiny, kteří padli za svobodu", jistě že také šlo o svobodu, ale v prvé řadě šlo o život a nejen českého národa. Místopředseda vlády Hamáček: Vztahy s Ruskem neprocházejí tím nejlepším obdobím. Myslím, že ČR není co vyčítat". Ministr ZV Petříček: k vyjádření velvyslanectví RF k odstranění sochy maršála Koněva, řekl, že je u nás svoboda slova a nikdo nebude nařizovat co se u nás píše. Mohl bych uvést další příklady, víme jaké hrobové ticho k odstranění památníku nastalo, památníku jako symbolu našeho osvobození, přejmenování ulic atd, nikdo z předních ústavních činitelů se neozval, vyjma prezidenta. Neuvádím názor primátora Hřiba a dalších politiků,jejich názory na 2.SV je známy, ale oni mi za to nestojí.Nakonec se vrátím k té "mýlce", dle mého názoru v žádném případě nejde o mýlku, ale o systematické , pomalé přepisování dějin, jde o to v jaké rozsahu jsou tito "naši nezávislí" zástupci, buď úkolováni nebo, jako za minulého režimu musíme být přisluhovači novým "spojencům.

  OdpovědětVymazat
 18. Neskutečný bordel v oblasti občanských deliktů je způsoben rozvratem a zprzněním celého "trestního systému státu", který jsme zdědili ze socialismu.
  V rojstupňovém systému trestných činů, přečinů a přestupků byly přečiny zrušeny a netriviální občanské delikty pro svojí "menší závažnost" jsou místo přečinů dříve projednávaných soudy jenom pouhými přestupky řešenými městskými a obecními úřady ve správním řízení připomínajícím jenom "trestní frašku" s obviněnými a poškozenými.
  Zděděná trestní legislativa stále s přečiny počítá, ale vláda a parlament stále nedokázaly navrhnout a přijmout nový zákon o přečinech, místo toho původně zrušeného, je to zřejmý záměr pro udržování stávajícího mnoha gaunerům vyhovujícího bordelu.

  Primitivní a směšný je také demokraty zprzněný celý systém trestní žaloby, kde byl celý aparát socialistické lidové kontroly a útvarů pro přijímaní stížností občanů při všech úřadech bez náhrady zrušen. Zůstalo jenom trestní oznámení na policii nebo státní zastupitelství a pro stížnosti nově ombudsman, stížnosti a oznamování občanských deliktů jsou tak paralizovány, což je také záměr..

  Občané si dnes tak můžou se svými oprávněnými stížnostmi tak akorát vytřít pr*el, nebo si jít strapňovat do "masových" medií, televize a podobně, kde si s nimi gauneři naopak vytřou svoji pr*el ..

  Takový systém "stíhání" občanských deliktů vede u občanů k pocitu nespravedlnosti a k přesvědčení, že si každý může dělat co chce a napadat beztrestně ostatní občany, není si kde na to účinně stěžovat ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. " Cochcizmus " u nás zvítězil.

   Vymazat
  2. 0947 Děkuji vám za vysvětlující výklad, potvrzuje moji zkušenost. Zmrzačili mi ruku a byl to přestupek, pachatel nebyl zjištěn, vyšetřování trvalo tři čtvrti roku, jméno pachatele zmizelo z protokolu atd. Poučení je jasné: Máte- li konflikt se zločinci, na stát se vůbec neobracejte, jenom se tím zdržujete.
   Ještě jednou vám děkuji za srozumitelný výklad.

   Vymazat
 19. Potěšilo mě, že na tomhle linku, je spousta příspěvků, se kterými můžu názorově souznít...ale chtěl bych se zeptat ?..jaký je váš názor ..proč v současné době nabývá na síle fašismus rusofóbního typu...?

  OdpovědětVymazat
 20. Řada těch, které Novotný sprostě uráží, roste. Byl to Filip, Foldyna, Luzar. Je s podivem, pokud žádný z nich nežádá soudní omluvu, či odškodnění. Vždyť ty urážku byly proneseny v televizním pořadu a tedy je slyšel velký počet lidí, takže nárok na odškodnění by zde jistě byl. P.K.

  OdpovědětVymazat
 21. Proč mlčí psychiatři? Pan Höschl, pan Cimický, pan Honzák?Nejedná se snad o projevy psychopata? Neměli by upozornit na nebezpečnost takového člověka, který nezodpovídá za své činy, pro společnost a okolí? Jindy se vyjadřují. Nebo čekají, až ten psychopat někoho zastřelí?

  OdpovědětVymazat
 22. https://www.protiproud.cz/politika/3700-medialni-totalita-odkud-tece-hlavni-stoka-verejne-vyznani-nemeckeho-novinare-juncker-objasnuje-vsivarny-eu-kam-to-vlezl-babis-valka-proti-nasim-mozkum-kniha-jez-by-nemela-zapadnout.htm
  Věřte vše se změní k lepšímu. KABALA padla...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. anonym10. května 2020 12:41
   jak jste na to přišel, že kabal padl ?
   Stále netrpělivě vyhlížím a nic.

   Vymazat
  2. Dovolím si něco málo o pravé Kabale - Stromu života aby nedošlo k záměně s tou zneužitou
   http://www.gnoza.cz/Czech-html/kabala/Kabala-Univerzalni%20strom%20zivota.html

   Vymazat
  3. 14:16 Pád Kabaly (Fall of Cabal CZ) - české titulky
   https://www.youtube.com/watch?v=N3jJyqIDZV8
   Všechny země světa jsou prostřednictvím dolaru zadlužené a tedy v otroctví peněz. Nikdo se doposud neodvážil říci komu je celý svět zadlužen. Vatikánu a jeho židobankéřům rozmístěným po světě i v utajení. Oni prostřednicvím peněz korumpují a získávají světové všehoschopné nohsledy...Pro udržení moci peněz-dolaru, jsou schopni všeho. Na počtu obětí nikdy nezáleželo. Tak to funguje od nepaměti .J.Hus,křížové výpravy,Bílá hora atd. Hitlert měl také požehnání od Vatikánu.

   Vymazat
 23. Já mám na odporného řeporyjského starostu poněkud jinej názor,..to neni hlupák ale darebák, kterej svým vulgárním slovníkem /na víc nemá../ si získává tu část obyvatel, kterým je podobný slovník a současný primitivní, rusofobní fašismus v jednání a uvažování vlastní ...stačí se podívat na internet..v rusku je jeho možný ? ekvivalent politik Žirinovský, taky účastník divadýlek před televizní kamerou, atd.... Ovšem nedělejme si iluze ...v Rusku se jim podobné odstrašující exempláře nepřítele/typu Novotnýho/ taky hodí do domácí politiky.. Franta z Prahy

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.