Reklama

pátek 15. května 2020

NATO oficiálně háže svého člena – Řecko - přes palubu!

Ivan David
15. 5. 2020
Porcování řeckých ostrovů mezi Libyi a Turecko je tímto posvěceno z nejvyšších míst? Turecko podporuje vládu Faíze Sarrádže a dohodlo si s ním rozdělení řeckých ostrovů v Egejském moři.
“NATO je připraveno podpořit libyjskou vládu vedenou Fajezem al-Sarrajem, řekl ve čtvrtek šéf vojenské aliance.


V rozhovoru s italským deníkem La Repubblica poznamenal Jens Stoltenberg, že NATO má 30 partnerů, kteří mají v mnoha otázkách různé postoje, dodal však, že Turecko zůstává důležitým spojencem.

Zdůraznil také, že NATO podporuje úsilí OSN o mírové řešení konfliktů v Libyi i v Sýrii.
"V Libyi je zbrojní embargo, které musí všechny strany respektovat," řekl Stoltenberg.
"To však neznamená, že se na stejnou úroveň postaví síly vedené [Khalifou] Haftarem a vládou Fayeze al-Sarraje, jediné, kterou OSN uznává," zdůraznil generální tajemník NATO.
"Z tohoto důvodu je NATO připraveno poskytnout podporu Tripoliské vládě," uvedl Jens Stoltenberg.
Libyjská vláda, která se vojensky opírá o džihádistické milice - známá také jako vláda národní dohody (GNA), je podle západního tisku od dubna 2019 napadána ozbrojenými silami polního maršála Haftara.

Západní tisk označuje Libyjskou národní armádu vedenou maršálem Haftarem za “ilegální” síly ačkoli Chalífu Haftara do funkce vrchního velitele ustanovil poslední legálně zvolený parlament.
Naproti tomu islamista Faís Sarrádž se označuje za premiéra, ačkoli nikdy neprošel žádnými volbami. Do země přišel z Maroka jako civilní mlvučí islamistických milicí, které ovládají okolí Tripolisu. Jménem OSN jej jako "legální vládu" uznal zvláštní zmocněnec OSN pro Libyi, který ale krátce poté odstoupil.

Podotýkám, že příměří mezi libyjskou vládou a vojsky maršála Haftara bylo ukončeno tureckým raketovým útokem na pozice Haftarovy LNA a následnou ofenzívou džihádistů z GNA, posílených expedičním sborem turecké armády a islamistickýcmi žoldáky najatými Tureckem v Sýrii.
Takzvaná Sarrádžova vláda, která ovládá zhruba 5% území na západě Libye kolem Tripolisu, podepsala s Tureckem dohodu o rozdělení mořského šelfu v Egejském moři, jež vede mezi Tureckem a Haftarovou částí pobřeží. V tomto pásu jsou desítky řeckých ostrovů včetně obydlených - mimo jiné Kréta - a pod dnem se nachází velké zásoby ropy a plynu. Stoltenberg se tedy jednoznačně postavil na stranu novodobého islámského Hitlera prot jinému členu NATO - Řecku.

55 komentářů :

 1. EU UŽ prakticky neexistuje.
  https://www.euportal.cz/Articles/42578-imigranti-v-recku-chodi-po-ulicich-s-nozi-a-sekyrami-napadaji-mistni-a-vloupavaji-se-do-jejich-domovu-nici-majetek-mistnich-reku-zabijeji-jejich-domaci-zvirata-a-zakladaji-pozary-v-domech.aspx
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/migranti-na-lesbosu-znicili-tisice-olivovniku-a-policii-se-smali-do-oci/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nemá s bytím a nebytím EU ale nic společného.

   Smazat
  2. 23.48 Odjinud tady z Nr
   Unknown14. května 2020 22:02
   20:21 Jo kdybychom vyházeli jejich poskoky a chtěli znárodňovat tak by byl 68 v opačném gardu. Jinak ta odporná EK napadá Maďarsko že brání svoje hranice před invazí slimáků.

   Smazat
  3. 23:48
   Že za tiché podpory EU to organizuje sultán, vidno. Každý spolupachatel je rovněž zločincem.

   Smazat
  4. To je jako napsal tamten týpek: "...máme islamského Hitlera:-).". Jo těch hitlerů tady máme spousty: Jsou to všichni kdo neuznává obohacování Europy přivandrovalci, křesťanské hitlery, komunistické hitlery, demokratické hitlery, ruské a srbské hitlery, globalistické hitlery... Dokonce Staliny tady máme! Jenom Napoleonů, Churchilů tady nemáme ani jednoho, ba ani Viktorií přestože jsou do anglického královského dvora přímo zblázněni. Neboj těch evrop je tady taky spousta:-).

   Smazat
 2. Jens Stoltenberg je obyčejný válečný štváč a hajzl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta funkce nemá žádné pravomoce, jen je hlásnou troubou svých velitelů (kteří to asi jsou?)

   Smazat
  2. Stoltenberg kdyby seděl v Kremlu, tak by byl válečný zločinec. Co dal Západ Česku? Odpovězme si po pravdě - nic. Jen Mnichov. Jakou má Česko historii, co vidíte v TV? Jen tak Hitlera a jeho "melodiboys". Co se děje okolo sochy Koněva je na hraně zákona. On se premiér Babiš bude divit, jak se vybarví ČSSD.

   Smazat
  3. NATO nikdy se nikdy nevměšuje do sporů mezi svými členy. Proto třeba v Řeckotureckých válkách, například o Kypr, nikdy vojensky nezasáhlo - nebombardovalo Athény a Ankaru jako Jugoslávii například. Ale nadržuje, jako obvykle, pro NATO potřebnějšímu, kterým je geograficky Turecko.

   Smazat
 3. Ano to se dalo čekat že podporují islamisty jako ISIS které stvořili. A ještě jim máme za to platit.

  OdpovědětSmazat
 4. Maltský velvyslanec prohlásil, že Merkelová naplnila „Hitlerův sen o kontrole Evropy“

  Když někdo řekne pravdu tak ho v liberální diktatůře hned musí zlikvidovat nechci aby nám vládli skopčáci:

  http://svobodnenoviny.eu/maltsky-velvyslanec-prohlasil-ze-merkelova-naplnila-hitleruv-sen-o-kontrole-evropy/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jó, hitler chcel kontrolot Europu... islámem! Takže on ne"snil" o čisté árijské rase, on "snil" o obohacování německého národa fluchtlingama. A to Vás Slováci chválili, jak jste v kopání do Němců v Čechách konzistentní. Když jsou nacionalističtí, tak nadáváte na nich že jsou nacionalisti a šovinisti. Když se chovaj vstřícně a sluníčkářsky k cizákům, tak nadáváte že jsou změkčilí a přivětiví k jiným rasám. Hlavně že se plive na Němce a nadává, v tom je třeba chválit vaši konzistentnost. Žeby měl ale Hitler sen jak s moslimáky a černochy ovládát Europu? Možná, protože přinejmenším s Bosenskýma moslimákama a s Albáncema v Kosovu měl vřelej kamarádšaft.

   Smazat
  2. 8:01 Vy jen hloupě kecáte ten článek jste nečetl vůbec nejde o slimáky.

   Smazat
 5. V Řecku jsem už na dovolené byla, tak mě to nepálí, hlavně at ty problémy netahají do Evropy. Na zbrojení se vydá peněz a přitom je zde plno lidí, kteří nemají to štěstí dosáhnout na hypotéku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše inteligence je hodna země člena NATO.

   Švédka - já už byla v Čechách na dovolené, tak ať si ji tam sežerou třeba všichni dojčlandi se zmrzlinou!

   Smazat
  2. Já myslím, že není štěstí mít hypotéku a být doživotním dluhovým otrokem

   Smazat
  3. 22:29
   To je odpověď Husy která patří na pekáč.
   Václav

   Smazat
  4. Mě to pálí, i když jsem to štěstí, navštívit Řecko, neměl. Přesto bych souhlasil být solidární s Řeckém a opustit NATO.

   Smazat
 6. Proč nedají lidem domů zbraně jako ve Švýcarsku,aby se mohli bránit proti demokracii?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že ve Švýcarsku tu demokracii mají a proto mají zbraně, aby jim tu demokracii nemohl nikdo (EU) vzít. Rozhodují sami o sobě a v tom je ta demokracie.


   Smazat
 7. V demokracii celek ovládá kapitalisty, v kapitalismu kapitalisté ovládají celek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když máte kapitalisty. Máte kapitalismus a nikdy ne demokracii. A vůbec najděte si původní význam slova demokracie a zjistěte si, jak by se vláda lidu měla správně nazývat!

   Smazat
  2. 4:58
   Demokracie nikdy neměla původní význam. Zrovna tak, jako např. žena.

   Smazat
 8. NATO, EU, i celá řada různých nadnárodních, nebo nevládních organizací, smrdí úplně stejně.

  OdpovědětSmazat
 9. V ČR jedeme stejně jak za kraďouska Babiš je naprosto stejný:

  Česká armáda napochoduje do zahraničí. Ale nebojte se, drazí čtenáři, budeme jen plnit naši soudružskou povinnost ve prospěch takzvaných západních partnerů. Naši vojáci tlupy migrantů od evropských hranic odhánět nebudou.

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020051511951001-smysl-tyto-mise-maji-pouze-v-tom-ohledu-ze-poslanec-rozdrtil-plany-ceske-armady/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdá se mi, že Babiš není nadšen z výdajů na zbrojení a taky tam neinvestuje. Naopak mne překvapila bojechtivost pana prezidenta.

   Smazat
  2. 8:33 President je dlouhodobě pro zahraniční mise a loupežné války usa.

   Smazat
 10. Nejlepší je, že ten americký kašpárek už nikoho nezajímá. Když na ně zadupal Kim, stáhli ocas a zalezli. A to samé Irán. On teď může oslňovat tak tu přihlouplou slepici z Top 09.

  OdpovědětSmazat
 11. Je to naprosto jednoduché, to pochopí i pablb. NATO oficiálně háže svoji prestiž přes palubu a urychluje ukončení své existence raketovým způsobem, což nelze než přivítat a já jim přímo freneticky tleskám. Jak vidno neomezená blbost nemá hranice.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudý dědo,
   vy celý váš dlouhý život freneticky tleskáte vámi očekávanému, brzkému "ukončení existence" kapitalismu, Západu, USA, dolaru... a desítky let stále nic, jen vaše zbožná přání. Naopak, mezi tím zkrachoval akorát váš milovaný SSSR, socialismus, celý východní blok. Nepřipadáte si někdy tak trochu jako hlupák a mimoň? Vážně věříte, že se těch vašich nesmyslů stihnete vůbec dožít?

   Smazat
  2. Indický Běžče, touha po spravedlivé lidské společnosti je věčná. Jednou to vyjde, to mi věř. Spartakus

   Smazat
 12. Symbolické. Tak jako nám lžou překrouceným významem slova "demokracie" o společnosti, lžou nám o podstatě kapitalismu, který je z gruntu postaven de facto na kolonialismu a neokolonialismu, lžou nám o morálce, která je korektní, což znamená pokrytecká.
  Pokud se Řecko neubrání, a které prožívá svoji obdobu našeho Mnichova, a my mu nepomůžeme, staneme se přímými spoluviníky toho, čeho by se nenadál žádný skutečný Čech. Zrady. Zrady z nejkrutějších.

  OdpovědětSmazat
 13. A čekal někdo něco jiného? NATO je pakt mocných proti bezmocným. Nikdy neměl sloužit k obraně, ale vždy jenom k útoku. Jenom blb může uvěřit tomu, že by nám NATO pomohlo proti komukoliv.
  A že jich tu máme!

  OdpovědětSmazat
 14. "V Řecku jsem už na dovolené byla, tak mě to nepálí, hlavně at ty problémy netahají do Evropy."

  Prekvapuje me nizka uroven vzdelanosti nekterych prispevatelu NR.Ze by uz prispivali prislusnici mlade generace, kteri prosli "inkluzivnim Kartouso Valachovsko Plagovskym" skolstvim ?

  Ja a me seniorske okoli si stale jeste mysli, ze Recko je soucast Evropy. Mozna uz zmenu ohlasili v nejakem retizkovem majlu (od Joudove) z Brusele, ale ten jsem nezachytil.

  OdpovědětSmazat
 15. Dědečku, prestiž dnes je úplně nepodstatná, dnes rozhoduje síla, brutalita, arogance a dobře zabalená lež. Jen jedinou šançí může být boj o moc uvnitř

  OdpovědětSmazat
 16. Řekové jsou naší přátele v NATU ? Tak by i Česko dopadlo , jak Řekové v NATU ! Dobrý ne ?! To je organizace jak za Mnichova 1938 !!!

  OdpovědětSmazat
 17. Dědečku dnes prestiž nikoho nezajímá, dnes se respektuje moc, síla, arogance, drzost a dobře zabalená lež. Existencí může ohrozit jen boj o moc uvnitř organizace (různost názorů hlavních investorů).

  OdpovědětSmazat
 18. Ano,nebýt NATO tak je zase Rus "svobodně" v pobaltských státech, zase Ruské tanky u nás,mohla se zase postavit berlínská zeď, co si to ti hazjlové z NATO vlastně dovolují že.
  S tím se musí něco udělat, než válku, tak raději budeme rozkládat EU jak to jen jde a začneme u těch proradných ČECHU , váš osvoboditel LAVROV!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Indický Běžče, opět exhibuješ svou neutuchající hloupost, nevzdělanost, omezenost a nenávist. Bravo. Pobavil´s, tleskám! LOL

   Smazat
  2. Kačírku, co se nejdříve chvíli věnovat historii Baltského pobřeží? To vaše Pobaltí Rusko osvobodilo spod švédského jha - a poskytlo mu nebývalou prosperitu. Stejně jako svého času osvobodilo spod švédského jha i Finsko... kde Car zastavil pošvédšťování a podporoval výuku a používání finštiny paralně s ruštinou...

   Smazat
  3. 8:55 kachna,zase dokazuješ že jsi idiot

   Smazat
  4. Jsem také přesvědčen, že nebýt americké armády v Evropě, už dávno bychom byli ve válce s Ruskem.

   Smazat
  5. Jóóó? A kdo tě "přesvědčil"? Meinstream, géniové z ČT nebo přímo na americké ambasádě?

   Smazat
 19. Proboha, co ještě pořád děláme v NATO a EU? Babiši nebuď srab!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ptáte se jako člen posádky vyžraného obklíčeného hrádečku bez naděje na pomoc... Kam s tím ministátečkem chcete mašírovat? Jestli k otevřenému moři - svštovému oceánu, jako mají Britové, pak prosím, velký čaroději... pokud to dokážete, budete mít větší sochu na Letné, než Stalin!

   Smazat
  2. Babis mozna neni srab ale spise loutka.

   Smazat
 20. Turek drží průlivy do Černého moře a je americkým arzenálem pro Černomoří. Je odedávna křižovatkou cest produktů i financí.
  Řek je producent vína, olivového oleje, drží ho dluh u penězoměnců za krček, a odedávna vše prokakal vrozenou nesvorností... i pro tu si s Řeckem Římané pohráli a exploatovali... a je tomu tak i dnes.

  OdpovědětSmazat
 21. To jsou dva okruhy otázek:
  1. Libye: Kde krást? Přece jsme zničili Kaddáfího, abychom mohli v Libyi krást. Takže nebudeme podporovat Haftára, ale ty, kdo nám garantují, že můžrme v Libyi krást. A to i ČR jako součást NATO. Přece ČR je součást Západu, takže taky chceme si něco přikrást, ne?
  2. Řecko: Když vyhrála SYRIZA, bylo na všech plotech v ČR: "Všichni jsme Řecko." A skutečně jsme Řecko. SYRIZA zradila a Řecko se stalo protektorátem. A skutečně i ČR je takovým dost velkým protektorátem. A s protektoráty se zachází jako s protektoráty. Např. jiné thema: V Říši likvidují jaderné elektrárny. Proč by také ne? Elektřinu jim budou dodávat kolonie. Např. ČR. A kolonie, protektoráty se nebudou mít špatně: Hodíme jim ohlodanou kost. Můžou si to dát s hořčicí a s křenem. Jeden z těch nápisů, vysoko na zdi tu ještě po létech je: Všichni jsme Řecko. A všichni jsme Libye.

  OdpovědětSmazat
 22. Jak říká V. V. Pjakin "éto děbil", ale mimo jiné dnes uvedl citát mě sice známý, ale nevěděl jsem zdroj. Takže první ruský geopolitik Alexej Jefimovič Jedrichin Vandam řekl, Horší než nepřátelství s Anglosasy, je jen přátelství s nimi, s takovými spojenci žádné nepřátele ani nepotřebujete". Žil někdy v dobách burských válek. Jak vidět velice moudrý pán, my jsme to poznali při Mnichovské zradě, no a Řekové plody přátelství sklízejí nyní.
  Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 23. To by bylo povyku a keců o zradě, kdyby to udělalo Rusko. Co na to naši demokrati obhajující vše demokratické a nedovolující demokracii pošlapat. Co pánové z ministerstva
  zahraničí, děje se nepravost našemu členu EU a NATA, žádná
  reakce? Kavárna také nic? Jde o ropu a plyn v první řadě, takže demokracie počká.

  OdpovědětSmazat
 24. NATO bylo založeno beztak jen proto, aby se stalo nástrojem anglosasů k řízení Evropy a (v lepším) i podmanění Ruska.
  Ti hybatelé světa a Vesmíru hodí přes palubu každého, kdo je pro jejich mocenské zájmy nezajímavým.
  Dnes Řecko, zítra třeba Portugalsko či my. Loutek typu Stoltenberga (anebo gen. v.v. Pavla) mají dost, a pokud by selhaly, jsou po ruce desítky dalších. Stejně tak poddajných a ke všemu ochotných.

  OdpovědětSmazat
 25. Citát z článku na "arfa.cz": V Evropě je nyní shromážděno neuvěřitelných 72 tisíc amerických vojáků a několik tisíc útočných tanků Abrams, bombardéry Stealth a velká ničivá síla vojenské techniky, jak omylem přiznal během epidemie vrchní generál Tod Wolters. Podle některých zdrojů je jich tu již 100 tisíc.

  Armáda USA během pandemie slíbila, že se stáhne zpátky do USA, nebo aspoň omezí přísun. Nestalo se tak. Podle některých zpráva byly vojáci USA dopravování do Evropy i během karantény koronaviru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americká armáda v Evropě přece odjakživa šíří pravdu a lásku ohněm a mečem a v dnešní době i koronavirem!

   Smazat
 26. Armáda USA v Evropě po druhé světové válce zůstala v Německu, a teď pomalu ale jistě začíná okupovat celou Evropu. Kam se hrabe Rusko. Čekáme nebezpečí z východu ale ono přichází ze západu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to zlo nepřichází, ono se tu již 30 let zabydluje. Bohužel mnoho zaprodanců se na tom svou podporou živí!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.