Reklama

pátek 8. května 2020

Padouch nebo hrdina?

Ivan David
8. 5. 2020
Jak jsem se od začátku domníval, celá kauza s udatným bojem proti 50 let mrtvému maršálovi, odstraněním pomníku a dalšími peripetiemi kolem kufříku s jedem či projímadlem, na to se názory různí, má očekávaný vedlejší efekt. Je jím odhalení hospodaření starosty Ondřeje Koláře na Praze 6. A teď nemyslím jen předražené odstranění sochy maršála Koněva a její uchovávání v chráněném depozitáři za statisíce, když doteď klidně stála na zdravém pražském povětří.


Kromě různých laviček a dalších předražených artefucků se objevují další podivné transakce. Proto očekávám kandidaturu Ondřeje Koláře (TOP 09) v příštích volbách do Poslanecké sněmovny. Imunita se mu bude náramně hodit.

Padl mi dnes do oka článek na webu Česká pozice. Úvod autora Pavla Matochy je kouzelný, tak ho s dovolením ocituji:
„Jan Werich v pohádce Lakomá Barka píše: „Nic nesplete člověka tolik jako jméno vesnice.“ A uvádí konkrétní případy: „Nejspíš ještě se dalo věřit vesničce nedaleko Dejvic, která se jmenovala Černý Vůl. S ohledem na starostu to bylo jméno pravdivé, i když barvoslepé, neboť starosta byl zrzavý. Vraťme se však do Dejvic. Řekli byste Dejvice, dej více! Tam se asi lidé předhánějí v rozdávání. Vůbec ne...“

Dnes je Praha 6 čtvrtí s vykutáleným starostou možná ještě víc než v časech lakomé Barky – Ondřeji Koláři (TOP 09) se podařilo odstraněním sochy maršála Koněva nejen dostat do celostátních médií a vyvolat české diplomacii problém s Ruskem, ale i s jeho pomocí překrýt jinou, mnohem jednoznačnější kauzu, v níž nemůže být pochyb, je-li zrzavý dejvický starosta padouch, nebo hrdina.“

O něco dále píše:
„Nic nesplete tolik jako prohlášení politiků při jejich nástupu do postu, parafrázuji-li citovaného klasika. Před pěti lety se Kolář holedbal, že nechal vypovědět pro Prahu 6 nevýhodné a předražené právní služby, v příštích letech jich však nechal řadu uzavřít. Servery Aktualne.cz a Nasregion.cz zdokumentovaly dva případy, kdy si Praha 6 objednala právní analýzu za stovky tisíc korun u Kolářova spolužáka, advokáta Petra Kubíčka. Prvním je právní stanovisko k účasti a postavení obce ve správních řízeních, za které mu Praha 6 zaplatila 212 500 korun….“

Aneb, jak to bývá – chceš-li schovat průšvih, překryj ho kauzou, která z tebe udělá lidového hrdinu. Nevím, zda se to v tomto případě úplně povedlo…

Odkaz:
https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/jak-praha-6-preplacela-spoluzaky-a-zname-starosty-ondreje-kolare.A200507_150525_pozice-tema_lube?

16 komentářů :

 1. FSTÉJTE SE, NYC SE FAM NÉSTANE,
  pražáci,zaprodanci,zrádci,rezidua těch,co hajlovali,byl jich plný Václavák,dnes přepisují dějiny II.světové války.Jak ostudné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne že bych se chtěl zastávat Koláře, ale na Václavák se sjeli vítat Hitlera hlavně "čeští němci" z celé republiky a hodně jich bylo i z Brna. A Hřib je také reprezentant z Moravy, takže zapomeňte na to laciné dělení viny. Pokud by byla ministerstva v Jevíčku nebo Aši, ztahovali by se šmejdi tam...

   Smazat
 2. Teď aby se Kolář začal bát, jestli ho nakonec neuklidí do sběru jeho vlastní chlebodárci. Bylo by v tom nádherně poetické kouzlo nechtěného a silná ironie :-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako obětní beránek je jednička,skoro bych si vsadil, kdyby to nebylo trestuhodné.

   Smazat
 3. Někdy se vyplatí poslouchat i rozhlas R+. Dnes po klasice od Ĺidy Rakušanové, následoval rozhovor s primátorem P6 Kolářem. Debata se točila okolo jeho ochrany, že má zakázáno používat HMD, že pracuje v houmofisu. Rozhovor se dotknul i přejmenování Sibiřáku (adresy ambasády RF), byla to reakce na petici občanů (zajímavé že z P6 jich bylo 100), práci magistrátu(P6) to nezdrželo, zastupitelé ji od hlasovali za pár minut. Více času bylo věnováno udržitelnosti bezdomovců a poslední zajímavá náplň práce se týkala dovozu luskouna, přičemž pan Kolář ujistil redaktora, že dovoz nebude z Číny, ale z Tajvanu. Tak to je asi vše, No neberte to a já jsem si myslel, že nejlepšího starostu mají Řeporyje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyborne zpravy, dekuji Kolari, konecne si budu moci uvarit z luskouna muj oblibeny gulas bez obav z nakazy.

   Smazat
 4. Budu si moc přát aby se stop09 nedostala do parlamentu že by pak došlo na toho nácka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, preference takové ODS po PR Pavla Novotného raketově rostou. Znám asi osm lidí, voličů ANO, Top09 a Pirátů, kteří budou v příštích volbách kroužkovat Novotného.

   Smazat
 5. "artefucků" - krásná slovní hříčka. Zapamatováníhodné!

  OdpovědětSmazat
 6. Takže protekční synáček Ondřej Kolář nebyl schopen vystudovat práva v Praze ani za pomoci tatíčka Petra? Chudinka musel na práva až do Plzně? Není to právě ta proslulá VŠ, kde se diplomy prodávaly, či se studovalo neuvěřitelně rychle? Koláři, jsi obyčejnej fujtajbl!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spolužáci mu stejně asi hodně pomohli, když se jim to dodnes musí splácet předraženými zakázkami radnice bez výběrových řízení. Jo, jo, za všechno se platí, zaplatí i za Koněva, ale tam budou vyšší úroky, tam asi spolužáci nepomohou.

   Smazat
 7. Těch 300 000 vitačů vojsk AH a jeho samotného v Praze zanechalo dost potomků kterým i nyní osvobozeni vojskem SSSR nesmírně vadí. Když k tomu přidáme potomky pomocníků gestapa z Čech a Moravy) - tlumocniku (jak byl Otta Kolar) a udavačů potrestaných po roce 1945 a nebo doposud skrytých, tak mame volební potenciál pro lidi typu Koláře, Hřiba, Novotneho a dalších co jsou ve vrcholných zastupitelskych orgánech.

  OdpovědětSmazat
 8. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3267-vidlak-z-moravy-hrib-vyklada-rodilym-prazanum-jak-prahu-osvobodil-v-roce-1945-to-snad-ne

  https://www.krajskelisty.cz/plzensky-kraj/okres-plzen-mesto/5636-kalousek-mel-na-uplatky-kolem-cirkevnich-restituci-pet-miliard-a-kvuli-tomu-vznikla-topka-aktivistka-lenka-prochazkova-recnila-v-plzni.htm?
  Vatikán padl - TROP 09 Kalouskovci brzo na vás také dojde!

  OdpovědětSmazat
 9. Ani jedno ani druhé. Kolář je ale nepochybně užitečný jako jsou některé druhy hmyzu. Např. diky KOlářovi se mnoho neználků dozvědělo, že Praha má čtvrť zvanou Dejvice a že její starosta je zrzavý. Kdo to před rokem věděl nebo alespoň tušil? Tím, že opatřil sochu Koněva rouškou pouze signalizoval jak se šestka v době epidemie stará o zdraví pražanů. Důkazy nemám, ale tento genialní nápad, který nám závidí celý svět, "very likely" pochází od našeho národního umělce Davida Černého, který již Prahu ozdobil mnoha vzácnostmi. Lavičky ze sudu plzeňského a prkna se nepochybně stanou výborným exportním artiklem po tvz. otevření hranic. Takže tleskám pane Koláři.

  OdpovědětSmazat
 10. MaP 424 Kryjí skandál České televize! V Zákřově nebyli v roce 45 Ruští kozáci ale Ukrajinští kozáci!
  https://www.youtube.com/watch?v=AYughxo7M5Q&feature=emb_rel_end

  OdpovědětSmazat
 11. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/smrt-babise-a-zemana-je-v-zajmu-ceska-rekl-starosta-reporyji-novotny-40335780#seq_no=4&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=NqLlPj5x0Ln-202009091928&source=article-detail

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.